FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM-keskimatka ja HOK
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anjala Topi Koovee 34.40 0.00.00 85.56 84.86
2 Knuuttila Mikko IkNV 36.54 0.02.14 79.58 78.92
3 Repo Ville TP 37.03 0.02.23 78.46 77.81
4 Saarinen Timo VaHa 37.16 0.02.36 77.21 76.57
5 Väisänen Henrik MSParma 39.03 0.04.23 72.92 72.32
6 Saarijärvi Hannu TP 39.07 0.04.27 72.04 71.44
7 Huovila Jarkko KR 39.31 0.04.51 70.56 69.98
8 Liuha Jarkko KangSK 40.22 0.05.42 68.34 67.77
9 Kurkela Mikko KaSu 42.17 0.07.37 64.54 64.01
10 Annila Petri Koovee 43.50 0.09.10 61.58 61.07
11 Lassila Ari-Pekka Koovee 44.41 0.10.01 59.74 59.25
12 Pitkänen Jonne TP 47.05 0.12.25 56.07 55.61
13 Nuuttila Lauri LappRi 51.57 0.17.17 50.25 49.83
14 Kauppi Akseli TP 52.43 0.18.03 48.95 48.55
15 Lanne Ristomatti TP 53.42 0.19.02 47.50 47.11
16 Kivikko Ilkka HlS 58.32 0.23.52 43.07 42.72

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räty Harri HiKi 36.22 0.00.00 68.03 63.61
2 Paju Erno TP 40.35 0.04.13 59.44 55.58
3 Lassila Juha VetU 43.40 0.07.18 53.82 50.33
4 Lauronen Jarkko LaihLu 44.26 0.08.04 51.50 48.16
5 Kallio Teemu PirHi 45.43 0.09.21 48.70 45.54
6 Heikkilä Antti TP 46.28 0.10.06 46.59 43.56
7 Jokela Juha PäLuLu 47.36 0.11.14 44.18 41.31

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemenmaa Jari IkNV 36.17 0.00.00 61.06 60.59
2 Lindgren Simo JRV 36.38 0.00.21 59.65 59.19
3 Nurminen Janne HS 37.35 0.01.18 57.34 56.90
4 Ritala Markus TP 39.13 0.02.56 54.18 53.76
5 Hyytiäinen Antti KangSK 39.18 0.03.01 53.29 52.89
6 Lepistö Mikko HauSi 39.28 0.03.11 52.30 51.90
7 Laine Jarkko TP 40.35 0.04.18 50.12 49.74
8 Virkki Janne Hiilto 43.06 0.06.49 46.49 46.14
9 Mäntytörmä Jani Keihäs 43.24 0.07.07 45.48 45.13
10 Lepistö Lasse HauSi 56.11 0.19.54 34.59 34.33
11 Turpeinen Hannu TP 57.57 0.21.40 33.01 32.76
Lampinen Jussi TP HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mamia Tero Koovee 36.47 0.00.00 59.22 56.74
2 Häkkinen Mika Hiilto 40.39 0.03.52 52.58 50.38
3 Lepo Jari VaHa 42.16 0.05.29 49.60 47.53
4 Lauronen Petteri Lynx 42.32 0.05.45 48.33 46.31
5 Tukiainen Heikki TP 45.39 0.08.52 44.14 42.29
6 Savolainen Tomi RasKe 49.37 0.12.50 39.79 38.12
7 Yliaho Marko Koovee 1.15.38 0.38.51 25.56 24.49
8 Harmaala Ismo MusNe 1.27.50 0.51.03 21.55 20.64
9 Suojanen Jukka Koovee 1.27.55 0.51.08 21.06 20.18

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Venäläinen Toni VaHa 26.10 0.00.00 62.30 61.53
2 Virtanen Antti HlS 27.52 0.01.42 57.91 57.19
3 Enroth Vesa TarpSu 28.06 0.01.56 56.85 56.15
4 Enroth Eero KangSK 30.22 0.04.12 52.07 51.43
5 Hartman Janne VaajTe 30.28 0.04.18 51.37 50.73
6 Nieminen Jyrki LHR 31.01 0.04.51 49.93 49.31
7 Kuusinen Petri TP 32.10 0.06.00 47.64 47.05
8 Numminen Mika UrjU 32.13 0.06.03 47.06 46.47
9 Sikkinen Kari KangSK 35.42 0.09.32 42.01 41.49
10 Joutsensaari Jarmo KangSK 37.52 0.11.42 39.18 38.69
11 Kokko Tarmo TarpSu 40.05 0.13.55 36.60 36.15
12 Ruuska Vesa KangSK 44.49 0.18.39 32.37 31.97
13 Kontio Pasi KangSK 47.05 0.20.55 30.47 30.09
14 Salmia Teppo TarpSu 48.16 0.22.06 29.38 29.02
15 Rantanen Olli-Pekka TarpSu 57.34 0.31.24 24.35 24.05
16 Reiman Markku JäPa 1.13.52 0.47.42 18.76 18.53
Ketola Mika Koovee EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Itkonen Raimo S-JKL 30.35 0.00.00 49.79 49.24
2 Ranta Olli PäLuLu 31.50 0.01.15 46.93 46.42
3 Harju Juha-Pekka TP 31.57 0.01.22 45.87 45.36
4 Kallio Jukka TP 32.04 0.01.29 44.81 44.32
5 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 34.33 0.03.58 40.77 40.32
6 Linnainmaa Pekka PäLuLu 39.18 0.08.43 35.11 34.72
7 Kopra Jyrki TurSa 40.45 0.10.10 33.16 32.80
8 Itkonen Arto TP 42.05 0.11.30 31.43 31.09
9 Ijäs Vesa TarpSu 55.55 0.25.20 23.15 22.89

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantio Jukka-Pekka HauSi 27.34 0.00.00 47.76 46.38
2 Helle Markku SaPu 32.30 0.04.56 39.90 38.75
3 Vehmaa Hannu Koovee 32.44 0.05.10 39.02 37.88
4 Laine Rauno LHR 33.09 0.05.35 37.93 36.83
5 Uotila Antti OrPo 33.46 0.06.12 36.65 35.59
6 Granholm Tommi Koovee 34.29 0.06.55 35.32 34.29
7 Toivonen Jari EE 35.38 0.08.04 33.62 32.65
8 Syrjälä Veli EE 37.56 0.10.22 31.06 30.16
9 Ukkonen Leo TP 40.45 0.13.11 28.43 27.61
10 Jalanto Esko KangSK 41.08 0.13.34 27.69 26.88
Järvinen Jari HlT HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toivonen Esa TarpSu 31.38 0.00.00 50.58 50.04
2 Pietilä Pekka KangSK 34.21 0.02.43 46.22 45.72
3 Harju Hannu JäPa 34.46 0.03.08 45.30 44.81
4 Nurminen Jouko TP 37.02 0.05.24 42.18 41.73
5 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 38.05 0.06.27 40.69 40.26
6 Rajala Markku PäLuLu 38.52 0.07.14 39.54 39.12
7 Paunonen Hannu Koovee 40.24 0.08.46 37.73 37.33
8 Nurminen Ari VaHa 43.08 0.11.30 35.05 34.67
9 Rasmus Reijo TarpSu 43.25 0.11.47 34.53 34.16
10 Koskinen Kaj VaHa 43.36 0.11.58 34.09 33.73
11 Kartaslammi Ari IkNV 43.41 0.12.03 33.74 33.38
12 Koski Harri TarpSu 50.00 0.18.22 29.22 28.91
13 Laine Esa KauPo 51.02 0.19.24 28.38 28.08
14 Lähteenmäki Hannu HlT 56.53 0.25.15 25.24 24.97
15 Mäntytörmä Jorma Keihäs 1.00.40 0.29.02 23.46 23.21
16 Suominen Risto SuSi 1.04.01 0.32.23 22.04 21.80
17 Hirvelä Reijo SuosmSa 1.10.54 0.39.16 19.72 19.51
Kiiskinen Arto TP HYL -
Lepistö Heikki OrPo KES -
Karvonen Jorma TarpSu KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vesterinen Paavo LHR 22.57 0.00.00 43.20 42.49
2 Mäkelä Harri SuSe 23.23 0.00.26 41.95 41.26
3 Pusa Raimo OrPo 23.28 0.00.31 41.35 40.66
4 Hiirijoki Pentti SuSe 23.37 0.00.40 40.63 39.96
5 Lahtonen Tapio TP 24.44 0.01.47 38.37 37.74
6 Ritala Ola EE 27.13 0.04.16 34.48 33.91
7 Haarajoki Matti TP 28.49 0.05.52 32.20 31.66
8 Lavikainen Jussi KangSK 29.26 0.06.29 31.16 30.65
9 Lindstedt Tapio OrPo 31.50 0.08.53 28.48 28.01
10 Koskinen Timo VaHa 36.16 0.13.19 24.70 24.30
11 Alexandersson Yngve PIF 37.58 0.15.01 23.32 22.93
12 Hillo Heikki VaHa 41.15 0.18.18 21.20 20.85
13 Keränen Kauko UrjU 42.23 0.19.26 20.39 20.05
14 Tukiainen Tapio HyRa 43.10 0.20.13 19.77 19.44
15 Valta Matti JRV 1.01.25 0.38.28 13.72 13.50

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haaja Reijo VaHa 26.05 0.00.00 32.25 31.20
2 Hovikorpi Aarno HlT 35.31 0.09.26 23.33 22.57
3 Paavola Vesa EE 36.07 0.10.02 22.60 21.86
4 Niittymäki Antti Eräp 36.39 0.10.34 21.92 21.21
5 Kärkkäinen Eero EsSu 37.38 0.11.33 21.01 20.33
6 Heinonen Heikki LHR 38.07 0.12.02 20.42 19.75
7 Törhönen Kauko KangSK 41.00 0.14.55 18.67 18.06
8 Laurikkala Jukka Koovee 48.54 0.22.49 15.40 14.89
9 Kuusisto Kalevi HlT 1.06.44 0.40.39 11.09 10.73
Niemi Pentti HauSi HYL -
Kotikoski Juhani TP KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Erkkilä Olavi HlS 26.40 0.00.00 33.47 32.33
2 Rantala Heikki EE 27.21 0.00.41 31.94 30.84
3 Juhonsalo Matti LHR 29.59 0.03.19 28.50 27.52
4 Sulander Heikki EE 30.43 0.04.03 27.19 26.26
5 Paavola Seppo EE 35.11 0.08.31 23.20 22.40
6 Vuorenpää Sulo UrjU 44.01 0.17.21 18.11 17.49
7 Sukki Martti LHR 47.42 0.21.02 16.31 15.75
Houni Mikko EE KES -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lillqvist Erik TP 21.48 0.00.00
2 Syväterä Sampo TP 23.54 0.02.06
3 Kovanen Sauli S-JKL 24.26 0.02.38
4 Hämäläinen Aaro KangSK 29.00 0.07.12
5 Kuikko Matias KangSK 31.16 0.09.28
6 Ketola Lauri TP 32.38 0.10.50
7 Szanti Elias TP 34.22 0.12.34
8 Kallio Kaarlo Koovee 35.24 0.13.36
9 Vartiala Oskari RaN 41.59 0.20.11
10 Pakarinen Jere RaN 46.00 0.24.12
Patovisti Alexander Keihäs HYL -
Skyttä Akseli TP EIL -
Lautamäki Topias HlS EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtovirta Eetu TP 18.00 0.00.00
2 Pinta Leevi Koovee 19.22 0.01.22
3 Pesu Akseli TP 19.50 0.01.50
4 Harju Tuomas RaN 20.40 0.02.40
5 Ritala Arttu TP 23.04 0.05.04
6 Kulju Kalle HlS 32.20 0.14.20

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Holmroos Sakari TuS 27.56 0.00.00 49.96 43.56
2 Simola Jere Koovee 28.53 0.00.57 46.51 40.55
3 Vennelä Nuutti KangSK 30.58 0.03.02 41.69 36.34
4 Suomi Tyko LHR 37.09 0.09.13 33.34 29.07
5 Skyttä Ilari HlS 37.30 0.09.34 31.63 27.58

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salonen Seeti VaHa 39.14 0.00.00 59.65 56.37
2 Mäenpää Matias TP 43.28 0.04.14 51.82 48.97
3 Aumo Oskari VaHa 51.06 0.11.52 42.36 40.03
4 Tukiainen Otso TP 54.22 0.15.08 38.20 36.10
5 Nieminen Lauri VaHa 56.35 0.17.21 35.15 33.22
Schüle Oliver Koovee EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Uotila Ulrika Koovee 38.12 0.00.00 72.96 70.39
2 Sivén Hanna KangSK 39.04 0.00.52 69.56 67.10
3 Virtanen Heta HlS 41.51 0.03.39 63.27 61.03
4 Liuha Riina KangSK 42.06 0.03.54 61.24 59.08
5 Lax Sara VetU 43.30 0.05.18 57.67 55.63
6 Saarinen Minna KangSK 48.48 0.10.36 49.98 48.21
7 Uotila Taina OrPo 54.53 0.16.41 43.17 41.64
Savolainen Iida KangSK EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Kati S-JKL 34.04 0.00.00 56.70 54.94
2 Schutskoff Mari KangSK 34.21 0.00.17 55.03 53.32
3 Laine Maria TP 34.57 0.00.53 52.90 51.26
4 Kovalainen Ulla-Maria TP 40.52 0.06.48 44.23 42.85
5 Leino Johanna KangSK 41.46 0.07.42 42.29 40.97
6 Airaksinen Laura VaHa 1.02.47 0.28.43 27.47 26.62
7 Jokinen Irma TurSa 1.13.23 0.39.19 22.94 22.23
8 Pyhtilä Kristiina KyRa 1.14.51 0.40.47 21.94 21.25
Kuuselo Riina TP EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiits Laura TP 35.33 0.00.00 59.51 59.59
2 Siivonen Hanna-Mari Koovee 37.37 0.02.04 55.19 55.26
3 Löyttyjärvi Sara HauSi 42.40 0.07.07 47.73 47.79
4 Eeva Jonna KangSK 44.19 0.08.46 45.06 45.11
5 Turpeinen Eeva-Maija TP 50.28 0.14.55 38.78 38.83
6 Kalari Tanja TP 58.07 0.22.34 32.99 33.03
7 Tuomisto Elisa KyRa 1.21.33 0.46.00 23.03 23.05
8 Koivunen Pia TP 1.31.35 0.56.02 20.07 20.09
Pätäri Päivi HlS HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Heli Koovee 36.40 0.00.00 45.19 42.60
2 Kela Sanna-Maija TP 53.40 0.17.00 28.56 26.93
3 Naskali Liisa KyRa 57.00 0.20.20 24.71 23.30

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paronen Anniina HlS 26.11 0.00.00 30.36 28.23
2 Joutsen Marja TP 35.52 0.09.41 20.50 19.07
3 Seppälä Anu EE 37.08 0.10.57 18.19 16.92

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hovikorpi Auli Keihäs 35.44 0.00.00 42.57 36.83
2 Annila Heli Koovee 46.10 0.10.26 30.48 26.37
3 Jalanto Terttu KangSK 50.04 0.14.20 25.82 22.34

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Marjo Hiisi 30.07 0.00.00 45.52 43.52
2 Rajamäki Terhi KangSK 31.05 0.00.58 43.28 41.38
3 Saari Marita SuSe 31.20 0.01.13 42.11 40.27
4 Laurila Saija KangSK 32.00 0.01.53 40.43 38.66
5 Toivonen Merja EE 32.10 0.02.03 39.43 37.69
6 Kiiskinen Gunnevi TP 33.05 0.02.58 37.56 35.91
7 Korpio Aulikki VaHa 36.05 0.05.58 33.72 32.24
8 Uotila Terhi OrPo 52.43 0.22.36 22.59 21.60
Antila Suvi PäLuLu HYL -
Paunonen Silva Koovee EIL -
Mikkolainen Mirja VaHa EIL -
Annila Päivi TP EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kajaala-Ylikoski Helena VaHa 29.27 0.00.00 46.53 43.49
2 Niemi Tuire TP 30.40 0.01.13 43.35 40.51
3 Nurminen Arja VaHa 31.50 0.02.23 40.47 37.82
4 Laukkanen Kirsti HlT 34.47 0.05.20 35.85 33.51
5 Nurminen Eija TP 40.21 0.10.54 29.89 27.93
6 Lavikainen Pirjo KangSK 47.08 0.17.41 24.71 23.10

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kajava Ritva HlS 25.38 0.00.00 43.59 42.27
2 Alexandersson Gia PIF 25.49 0.00.11 42.64 41.34
3 Lankia Hilkka TP 29.03 0.03.25 37.31 36.18
4 Sulander Mirja-Liisa EE 32.51 0.07.13 32.49 31.50
5 Mononen Ritva HlS 34.48 0.09.10 30.18 29.27
6 Tukiainen Marja HyRa 35.01 0.09.23 29.52 28.62
7 Koskinen Marja-Terttu VaHa 37.59 0.12.21 26.77 25.96
8 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 40.33 0.14.55 24.66 23.92
9 Törrö Maria-Leena VaHa 48.27 0.22.49 20.30 19.68
10 Venäläinen Kaija VaHa 50.02 0.24.24 19.32 18.73
11 Ahonen Ulla HlS 50.11 0.24.33 18.93 18.35

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 37.36 0.00.00

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemenmaa Meeri IkNV 18.36 0.00.00
2 Koski Hanni Koovee 20.27 0.01.51
3 Mäkelä Ilona Koovee 21.07 0.02.31
4 Mustonen Vilma KangSK 21.19 0.02.43
5 Enroth Emma TarpSu 21.53 0.03.17
6 Mustikkamaa Salla RaN 24.27 0.05.51
7 Enroth Jenna TarpSu 24.34 0.05.58
8 Ahlfors Erika TP 25.23 0.06.47
9 Vallittu Tuuli KangSK 28.02 0.09.26
10 Liuha Vilma KangSK 28.23 0.09.47
11 Järvenpää Seela TP 28.25 0.09.49
12 Ylilehto Emilia TP 32.32 0.13.56
13 Mariani Sandra Koovee 38.03 0.19.27

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Naskali Johanna KyRa 14.59 0.00.00
2 Salonen Heidi Koovee 15.49 0.00.50
3 Nieminen Reetta VaHa 16.24 0.01.25
4 Lampinen Pihla TP 17.19 0.02.20
5 Väistökoski Meri TP 17.52 0.02.53
6 Raimovaara Emma HlS 17.59 0.03.00
7 Davidsson Linnéa TP 18.40 0.03.41
8 Lampinen Siina TP 21.39 0.06.40
9 Häkkinen Kaisla TP 21.59 0.07.00
10 Hänninen Sanni TP 23.30 0.08.31
Haanpää Venla TP EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lillqvist Isabella TP 29.15 0.00.00 44.09 38.85
2 Kaikkonen Oona Koovee 33.12 0.03.57 37.39 32.95
3 Yliaho Iiris Koovee 39.41 0.10.26 30.06 26.49
4 Pajula Siiri KangSK 42.37 0.13.22 26.86 23.67
5 Kontio Kirsi KangSK 48.05 0.18.50 22.80 20.09
Linnainmaa Annukka KangSK EIL -
Laamanen Emma-Riikka TarpSu EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Hietanen Silja TP 35.23 0.00.00 58.48 56.05
2 Linnainmaa Katja KangSK 36.00 0.00.37 55.75 53.44
3 Aaltonen Milla IkNV 39.47 0.04.24 48.89 46.86
4 Pesu Vilma TP 42.30 0.07.07 44.31 42.47
5 Savisaari Outi TP 44.05 0.08.42 41.31 39.59
6 Simola Rita Koovee 45.56 0.10.33 38.29 36.70
Kuusinen Saana TP EIL -
Häkkinen Pihla TP EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Järventausta Ennimaria KyRa 46.03 0.00.00
2 Kuusisto Idaliina Koovee 1.01.49 0.15.46
Mäenpää Maija HlS EIL -

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Liukas Viljami KangSK 14.43 0.00.00
2 Mariani Frank Koovee 15.32 0.00.49
3 Backman Antto KangSK 15.42 0.00.59
4 Tiits Kaarle TP 15.47 0.01.04
5 Nissinen Akseli TP 16.11 0.01.28
6 Laine Aapo TP 17.01 0.02.18
7 Neilimo Aaro KangSK 17.42 0.02.59
8 Turunen Aapo TP 17.45 0.03.02
9 Raimovaara Leo HlS 19.20 0.04.37
10 Paju Eemil TP 20.40 0.05.57
11 Hyvölä Sampo HlS 23.28 0.08.45
12 Metsäpuro Riku RaN 26.19 0.11.36
Lampinen Paavo TP EIL -

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lauronen Elina TP 18.26 0.00.00
2 Siivonen Aino Koovee 18.41 0.00.15
3 Vartiala Vanessa RaN 21.00 0.02.34
4 Hyvölä Anna HlS 24.29 0.06.03
5 Yliaho Lilja Koovee 25.59 0.07.33
Jokinen Seela RaN EIL -
Karjalainen Milla TP EIL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Nuutti S-JKL 10.23 0.00.00
2 Liuha Eino KangSK 10.27 0.00.04
3 Dardas Samra IkNV 10.37 0.00.14
4 Repo Saku TP 10.56 0.00.33
5 Koskinen Okko TP 12.08 0.01.45
6 Heikkinen Paavo TP 12.16 0.01.53
7 Lepistö Onni HauSi 12.23 0.02.00
8 Syrjälä Vilho LHR 12.45 0.02.22
9 Itävuo Roope TP 13.10 0.02.47
9 Koski Konsta Koovee 13.10 0.02.47
11 Ahlfors Matias TP 13.27 0.03.04
12 Kivistö Aleksi TP 14.00 0.03.37
13 Kinnari Elmeri TP 14.10 0.03.47
14 Pusa Väinö PäLuLu 14.13 0.03.50
15 Honkavaara Eero 14.36 0.04.13
16 Pietilä Valtteri TP 15.01 0.04.38
17 Honkala Niilo TP 15.38 0.05.15
18 Myllykoski Matias TP 17.29 0.07.06
19 Nieminen Valtteri VaHa 17.38 0.07.15
20 Hyvölä Onni HlS 19.14 0.08.51
21 Okkonen Aarre Koovee 19.44 0.09.21
22 Kinnunen Veli PäLuLu 21.39 0.11.16

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pyhtilä Vilma KyRa 10.39 0.00.00
2 Malm Saara TP 11.19 0.00.40
3 Turpeinen Saana TP 11.20 0.00.41
4 Tomula Inka RasKa 12.10 0.01.31
5 Siivonen Anni Koovee 12.35 0.01.56
6 Lauronen Anni TP 13.36 0.02.57
7 Göransson Alisa HlS 14.02 0.03.23
8 Tiits Maria TP 14.23 0.03.44
9 Nurminen Lotta HS 14.37 0.03.58
10 Kuikko Saini KangSK 14.51 0.04.12
11 Laine Enni TP 15.13 0.04.34
12 Kalari Inkamari TP 15.23 0.04.44
13 Vallittu Sini KangSK 15.36 0.04.57
14 Lepistö Aino HauSi 15.42 0.05.03
15 Neilimo Eevi KangSK 16.09 0.05.30
16 Myllymäki Elsa IkNV 16.17 0.05.38
17 Vuorenmaa Saana Koovee 16.43 0.06.04
18 Niemenmaa Reetta IkNV 17.13 0.06.34
19 Pakarinen Moona RaN 18.28 0.07.49
20 Tarri Emma KyRa 18.34 0.07.55
21 Pakarinen Mette RaN 18.46 0.08.07
22 Lepistö Alina HauSi 21.46 0.11.07
23 Tuominen Joanna HlS 23.01 0.12.22
Soinola Helmiina HlS EIL -
Saarinen Taimi TP EIL -
Ovaska Anki TarpSu EIL -
Karjalainen Sonja TP EIL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Bonden Sisu RaN 15.09 0.00.00
2 Valkama Ville RaN 15.24 0.00.15
3 Metsäpuro Rasmus RaN 21.04 0.05.55
4 Pajukoski Mikael KangSK 25.48 0.10.39
5 Jokinen Viljami RaN 26.54 0.11.45
Ovaska Aleksi TarpSu EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tohka Jenna PäLuLu 24.22 0.00.00
2 Suojoki Milla PäLuLu 26.14 0.01.52
3 Suojoki Hanna PäLuLu 26.58 0.02.36
4 Kytäjä Nia LHR 30.22 0.06.00
5 Mustikkamaa Eevi RaN 31.32 0.07.10
Koivuniemi Mira RaN HYL -
Ahti Saana TarpSu EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Vilho S-JKL 13.22 0.00.00
2 Tolonen Vilho Koovee 14.07 0.00.45
3 Siivonen Eero Koovee 14.42 0.01.20
4 Vuorenmaa Joona Koovee 15.07 0.01.45
5 Kivistö Joona TP 15.47 0.02.25
6 Mäkelä Konsta Koovee 15.59 0.02.37
7 Göransson Niklas HlS 16.40 0.03.18
8 Pienimäki Nemo TP 17.31 0.04.09
9 Backman Voitto KangSK 17.54 0.04.32
10 Vigren Valtteri Koovee 18.07 0.04.45
11 Kinnunen Onni KangSK 18.08 0.04.46
12 Tomula Otso RasKa 18.09 0.04.47
13 Paju Eelis TP 18.12 0.04.50
14 Metsäpuro Roope RaN 19.41 0.06.19
15 Kärkelä Tuure KangSK 20.43 0.07.21
16 Mattila Ato KangSK 20.47 0.07.25
17 Väistökoski Miko TP 20.49 0.07.27
18 Lilja Masi TP 21.34 0.08.12
19 Lemberg Anton TP 21.53 0.08.31
20 Vartiala Valtteri RaN 22.10 0.08.48
21 Ahtola Touko KangSK 22.22 0.09.00
22 Kauppila Roope Koovee 22.49 0.09.27
23 Martikainen Joonatan KangSK 22.58 0.09.36
24 Paju Vilho TP 23.03 0.09.41
Hyytiäinen Topi KangSK KES -
Uusitalo Tami KangSK EIL -
Penttilä Akseli Koovee EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Iida RaN 13.01 0.00.00
2 Peltotalo Alma HlS 14.27 0.01.26
3 Syrjälä Alina LHR 15.55 0.02.54
4 Koskinen Aino TP 17.46 0.04.45
5 Salmia Kaisla TarpSu 18.09 0.05.08
6 Mäntytörmä Seela Keihäs 18.13 0.05.12
7 Turpeinen Selma TP 18.30 0.05.29
8 Kalari Kaisla TP 19.06 0.06.05
9 Kulju Silva HlS 19.46 0.06.45
10 Honkala Emmi TP 20.01 0.07.00
11 Laamanen Karoliina TarpSu 20.06 0.07.05
12 Lepistö Elisa HauSi 20.30 0.07.29
13 Pesu Lotta TP 20.56 0.07.55
14 Pyhtilä Neea KyRa 20.59 0.07.58
15 Tunturi Nuppu HlS 21.22 0.08.21
16 Lehtovirta Saana TP 21.54 0.08.53
17 Turunen Helmi TP 22.40 0.09.39
18 Kukkola Sara Keihäs 23.40 0.10.39
Suomi Tiuku LHR EIL -