FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Nuorten EM-/MM-näyttökilpailu, maastotesti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keronen Leevi TP 50.24 0.00.00
2 Aho Aaro VaHa 51.35 0.01.11
3 Key Aston TuS 52.00 0.01.36
4 Lepistö Oskari MSParma 52.24 0.02.00
5 Oksanen Teemu IkNV 52.28 0.02.04
6 Matinheikki Leo TP 52.33 0.02.09
7 Kinnala Ville TuS 53.55 0.03.31
8 Alajoutsi Jasper Koovee 53.59 0.03.35
9 Willman Pyry RasKa 54.43 0.04.19
10 Vuori Justus TuS 54.51 0.04.27
11 Seppä Touko TuS 54.58 0.04.34
12 Jansson Emil Falken 55.16 0.04.52
13 Arola Topias PR 55.17 0.04.53
14 Lindqvist Arttu KS 55.19 0.04.55
15 Peltola Samuli JRV 55.24 0.05.00
16 Silvennoinen Oskari KR 56.23 0.05.59
16 Helminen Topias JRV 56.23 0.05.59
18 Ojala Aaro KS 56.27 0.06.03
19 Viippola Aapo OuTa 56.40 0.06.16
20 Koivumäki Olli KoS 56.46 0.06.22
21 Salonen Matias HS 57.30 0.07.06
22 Koivuniemi Sakari TP 57.34 0.07.10
23 Sankelo Antton LapVi 57.42 0.07.18
24 Koivisto Daniel VeVe 57.45 0.07.21
25 Tervakangas Mikko EsSu 57.49 0.07.25
26 Talja Eljas OK77 58.03 0.07.39
27 Lohtander Aleksi RaLu 58.10 0.07.46
28 Donner Jonny OK77 58.18 0.07.54
29 Kinnunen Valtteri LS-37 58.26 0.08.02
30 Jalonen Jussi HlS 59.01 0.08.37
31 Westerlund Otso Koovee 59.24 0.09.00
32 Konttila Akseli TP 59.25 0.09.01
33 Tiainen Olli EsSu 59.49 0.09.25
34 Nurmi Miika VaaSu 1.00.07 0.09.43
35 Rousku Samuli MSParma 1.00.13 0.09.49
36 Virtanen Akseli KyS 1.00.33 0.10.09
37 Hiltunen Juho ONMKY 1.01.45 0.11.21
38 Olkkonen Vili JRV 1.02.02 0.11.38
39 Mustajoki Olli TP 1.06.45 0.16.21
40 Virtala Alex PIF 1.11.35 0.21.11
Asklöf Henrik TP KES -
Eerola Mikko TP KES -
Syrjäläinen Lauri HS KES -
Korhonen Eetu SKVuoksi HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapala Ida EsSu 41.25 0.00.00
2 Tuomisto Anu VaaSu 42.22 0.00.57
3 Peltonen Liisa KS 43.42 0.02.17
4 Kärnä Nina SonPa 45.24 0.03.59
5 Lahdenperä Melina EsSu 46.05 0.04.40
6 Strandvall Amanda Minken 46.28 0.05.03
7 Ankelo Elsa MSParma 47.17 0.05.52
8 Pitkänen Hilla JRV 47.54 0.06.29
9 Silvennoinen Siiri KR 48.02 0.06.37
10 Taulavuori Venla AlatPi 48.03 0.06.38
11 Karjalainen Mikaela JRV 48.20 0.06.55
12 Eerola Lotta TP 49.27 0.08.02
13 Turakainen Venla HS 49.30 0.08.05
14 Taipale Anniina LS-37 50.05 0.08.40
15 Jussila Ida TP 50.08 0.08.43
15 Väätäjä Milja PR 50.08 0.08.43
17 Luoma Oona TP 52.01 0.10.36
17 Niemi Tiina RasKa 52.01 0.10.36
17 Laurén Jill PIF 52.01 0.10.36
20 Asklöf Aino Lynx 52.06 0.10.41
21 Hoskari Maria RasKa 52.26 0.11.01
22 Haavisto Alli TuS 53.08 0.11.43
23 Kuokka Iida-Liisa IisVi 53.51 0.12.26
24 Donner Janina OK77 54.28 0.13.03
25 Lindgren Hanna Femman 55.34 0.14.09
26 Torrkulla Matilda Femman 55.48 0.14.23
27 Pakkanen Raita VeVe 56.17 0.14.52
28 Ovaska Jenni VeVe 56.22 0.14.57
29 Hyyppä Milja KoS 56.42 0.15.17
30 Pelkonen Roosa TP 56.44 0.15.19
31 Virtala Jenny PIF 1.08.43 0.27.18
Heikkilä Tuuli Lynx KES -
Latvala Matilda SKUusi KES -
Konstari Elena JRV KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtonen Elias UlvUra 40.47 0.00.00
2 Ronkainen Aarni JRV 40.50 0.00.03
3 Gröhn Riku TP 41.08 0.00.21
4 Kemppi Topias EsSu 41.49 0.01.02
5 Kirjavainen Santeri KuoSu 42.09 0.01.22
6 Aho Rauli VaHa 42.54 0.02.07
7 Alajoutsi Oliver Koovee 43.32 0.02.45
8 Sankelo Sampo LapVi 44.00 0.03.13
9 Koponen Matias Lynx 44.02 0.03.15
10 Packalén Anton Lynx 44.28 0.03.41
11 Ruuskanen Tuomas EsSu 45.23 0.04.36
12 Hämäläinen Kasperi KuoSu 45.25 0.04.38
13 Maasilta Aapo RaVa 45.28 0.04.41
14 Balck Otto AngA 45.45 0.04.58
15 Paananen Joonas TuS 46.05 0.05.18
16 Taura Kalle VaHa 46.52 0.06.05
17 Holmroos Sakari TuS 46.58 0.06.11
18 Mbembela Karim Lynx 48.44 0.07.57
19 Kuusikko Miska SalRe 49.14 0.08.27
20 Koponen Rasmus Lynx 49.17 0.08.30
21 Virkajärvi Juho JRV 49.37 0.08.50
22 Donner Jesper OK77 49.54 0.09.07
23 Yliaho Joona Koovee 50.32 0.09.45
24 Syrjälä Elmeri LHR 51.53 0.11.06
25 Axelin Eelis PR 51.59 0.11.12
26 Säyriö Jyri LS-37 53.31 0.12.44
Granqvist Aapo LS-37 KES -
Hyvönen Jerry KuoSu KES -
Similä Severi Pohjant HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Isoherranen Salla Lynx 30.46 0.00.00
2 Kukonlehto Fanny KangSK 31.17 0.00.31
3 Kemppi Silva EsSu 31.23 0.00.37
4 Ojala Jenny Koovee 31.35 0.00.49
5 Tala Emilia HS 31.52 0.01.06
6 Pitkänen Helmi JRV 32.17 0.01.31
7 Virkajärvi Heta JRV 32.42 0.01.56
7 Ekström Lotte-Line MSParma 32.42 0.01.56
9 Rantala Henna TuS 33.11 0.02.25
10 Simola Rita Koovee 33.14 0.02.28
11 Ojanaho Eeva-Liina OH 33.16 0.02.30
12 Tikkakoski Ilona TP 33.28 0.02.42
13 Heikkilä Suvi Lynx 33.34 0.02.48
14 Hietala Emmi LapVi 33.57 0.03.11
15 Häkkinen Pihla TP 34.07 0.03.21
16 Nietula Minja HS 34.42 0.03.56
17 Heikkinen Ida VeVe 34.46 0.04.00
18 Viippola Venla OuTa 34.50 0.04.04
19 Ojanaho Ansa-Lotta OH 34.57 0.04.11
20 Sallila Katarina HS 35.10 0.04.24
21 Hanhijärvi Maijukka EsAk 35.16 0.04.30
22 Yli-Hietanen Silja TP 35.17 0.04.31
23 Matinheikki Liisa TP 35.21 0.04.35
24 Jussila Emma TP 35.30 0.04.44
25 Heikkinen Roosa VeVe 36.18 0.05.32
26 Norrbacka Salla HyRa 36.42 0.05.56
27 Sikkilä Peppi LapVi 36.43 0.05.57
28 Hahn Olivia Solf 37.00 0.06.14
29 Markki Emmi EsSu 37.04 0.06.18
30 Tala Juulia HS 37.25 0.06.39
31 Kuusinen Saana TP 37.42 0.06.56
32 Melender Emilia RaJu 37.50 0.07.04
33 Vallema Henrika VeVe 38.14 0.07.28
34 Hosio Iris EsSu 38.39 0.07.53
35 Turkkila Liisa EsSu 39.06 0.08.20
36 Turakainen Veera Lynx 39.37 0.08.51
37 Schmidt Emilia TP 39.43 0.08.57
38 Yli-Futka Amanda UlvUra 43.59 0.13.13
39 Rajala Anni HS 44.03 0.13.17
40 Heinäaro Iida HyRa 45.30 0.14.44
Lohtander Ilona RaLu KES -