FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin Uudenmaan erikoispitkä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virta Jani Trian 1.42.01 0.00.00 79.02 73.68
2 Ylitalo Aki HauSi 1.44.43 0.02.42 74.41 69.39
3 Maisala Tuomas Jyry 2.07.50 0.25.49 58.86 54.88
4 Kuutti Veli-Pekka EsAk 2.15.36 0.33.35 53.50 49.89
5 Niskanen Teemu LS-37 2.16.59 0.34.58 51.00 47.56
6 Hanninen Oskari Jyry 2.25.30 0.43.29 46.17 43.05
7 Vainikka Kasper Pihkan 2.35.40 0.53.39 41.43 38.63
Vierimaa Ville EsAk KES -
Pantsar Jere PelPo KES -
Laukkanen Juha KarjUra KES -
Tapola Lauri Jyry EIL -
Laakso Mikko HS EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Voutilainen Anna EsAk 1.51.12 0.00.00 58.09 54.13
2 Uotila Erika Koovee 1.51.59 0.00.47 51.91 48.37
3 Juga Emma SKUusi 2.01.49 0.10.37 42.42 39.53
4 Rauhala Elina EsAk 2.54.17 1.03.05 25.94 24.18
Wallikivi Maria EsAk EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haltia Ilari RR 2.01.27 0.00.00
Talja Eljas OK77 HYL -
Tervakangas Mikko EsSu HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttälä Mikko EsSu 1.42.40 0.00.00 49.99 45.74
2 Tikkanen Elias EsSu 1.44.32 0.01.52 41.74 38.18
3 Pajuoja Otso EsSu 1.59.13 0.16.33 30.14 27.57
Sorsa Antti EsSu EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautio Daniel EsSu 1.28.33 0.00.00 48.20 44.51
2 Penttinen Oskari EsSu 1.30.44 0.02.11 39.98 36.92
3 Meuronen Joonas HS 2.34.10 1.05.37 19.38 17.90

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Berg Kimmo EsAk 1.26.26 0.00.00 65.93 62.79
2 Honkonen Atte Jyry 1.41.56 0.15.30 52.55 50.04
3 Helin Tuomas RaHa 1.47.03 0.20.37 46.85 44.61
4 Lahtinen Ismo Jyry 2.14.24 0.47.58 34.77 33.11
5 Tolvanen Leo Pihkan 2.28.01 1.01.35 29.26 27.86
Suomalainen Samuel LeSi HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinonen Mikko KR 1.24.13 0.00.00 58.47 56.75
2 Pikkarainen Toni EsAk 1.26.32 0.02.19 53.49 51.92
3 Järvenpää Juha HS 1.38.13 0.14.00 44.12 42.82
4 Korhonen Tomi HyRa 1.44.17 0.20.04 38.72 37.58
5 Eskelinen Joona TVV 1.57.11 0.32.58 31.93 31.00
Uimonen Toni Pihkan KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Romppainen Pasi HyRa 1.28.07 0.00.00 57.48 53.94
2 Tala Tuomas HS 1.29.51 0.01.44 54.25 50.92
3 Skinnari Juha Pihkan 1.39.42 0.11.35 46.99 44.10
4 Kirves Saku KeU 1.54.26 0.26.19 39.28 36.87
5 Tuominen Hans Pihkan 1.56.55 0.28.48 36.82 34.56
6 Kuosmanen Tuomo Pihkan 2.00.47 0.32.40 34.07 31.98
7 Anttonen Mikael KaRa 2.09.00 0.40.53 30.43 28.56
8 Kero Mikko OK77 2.11.10 0.43.03 28.48 26.73
Ovaskainen Mika Jyry KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taskila Sakari LeSi 1.23.15 0.00.00 49.65 46.63
2 Strömberg Juha-Pekka Jyry 1.24.21 0.01.06 46.06 43.26
3 Ojanen Tuomas HS 1.31.42 0.08.27 39.67 37.25
4 Vartiainen Jouni Pihkan 1.57.33 0.34.18 28.83 27.08
5 Hakuli Kari KeU 2.02.59 0.39.44 25.54 23.99
6 Launis Kasperi Raus 2.08.51 0.45.36 22.46 21.09
Tähtinen Timo HS EIL -
Rehberger Markku HS EIL -
Loukkalahti Marko HiKi EIL -
Kyhäräinen Jukka HS EIL -
Kajanoja Lauri EsSu EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niinimäki Risto Pihkan 1.10.27 0.00.00 50.51 47.43
2 Kiljunen Pekka AnttU 1.11.30 0.01.03 47.91 44.98
3 Väisänen Juha MU 1.16.33 0.06.06 43.00 40.37
4 Pättikangas Harri Mesik 1.29.13 0.18.46 35.40 33.24
5 Kaasalainen Matti HS 1.31.32 0.21.05 33.05 31.03
6 Nummela Arto MU 1.52.59 0.42.32 25.59 24.03
7 Salo Jari Pihkan 1.57.47 0.47.20 23.42 21.98
8 Simell Timo Pihkan 2.43.04 1.32.37 16.09 15.11
Kiviniitty Jyrki EsAk KES -
Ijas Markku HyRa EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Jarmo HS 1.05.36 0.00.00 38.33 37.49
2 Herranen Timo Jyry 1.12.21 0.06.45 33.02 32.29
3 Laine Markku MU 1.15.20 0.09.44 30.04 29.38
4 Hakola Martti RiSu 1.22.28 0.16.52 25.92 25.35
5 Vainikka Jari Pihkan 1.25.47 0.20.11 23.45 22.93
6 Kaario Reino HS 1.39.56 0.34.20 18.87 18.45
7 Paukkola Jari RiSu 1.55.09 0.49.33 15.29 14.95
Lahti Markku LeSi EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muukkonen Pekka KeU 1.03.23 0.00.00 47.05 47.18
2 Väätäinen Seppo EsSu 1.14.24 0.11.01 38.08 38.19
3 Parkkonen Reima Pihkan 1.14.51 0.11.28 35.86 35.96
4 Saarinen Heikki MU 1.15.50 0.12.27 33.43 33.52
5 Pettersson Staffan Örnen 1.21.44 0.18.21 29.19 29.27
6 Saukonoja Jouni PorvU 1.29.59 0.26.36 24.86 24.93
7 Laukka Ville Raus 1.54.59 0.51.36 18.15 18.21
Leinonen Markku Pihkan EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liljeström Åge HS 50.34 0.00.00 44.95 43.62
2 Lepistö Lauri KeU 51.25 0.00.51 43.38 42.09
3 Sane Kari HS 56.02 0.05.28 39.05 37.89
4 Mustranta Antti HS 57.27 0.06.53 37.34 36.23
5 Reinikainen Pentti Jyry 59.24 0.08.50 35.40 34.35
6 Uljas Risto Jyry 1.01.45 0.11.11 33.36 32.37
7 Hyvönen Eero PorvU 1.03.35 0.13.01 31.73 30.79
8 Laine Jaakko HS 1.03.39 0.13.05 31.03 30.11
9 Kurvinen Veijo HiKi 1.04.11 0.13.37 30.10 29.21
10 Kytöjoki Juhani Jyry 1.04.22 0.13.48 29.36 28.49
11 Hotti Reino HS 1.04.52 0.14.18 28.47 27.63
12 Romula Tuomo Mesik 1.05.25 0.14.51 27.58 26.76
13 Heiskanen Risto EsSu 1.07.15 0.16.41 26.20 25.42
14 Kihlman Klaus PiTa 1.14.02 0.23.28 23.22 22.53
15 Nenonen Mauri EsSu 1.14.30 0.23.56 22.50 21.84
Kuusi Klaus Mesik HYL -
Orpana Risto SOC KES -
Wessman Risto HiKi EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtee Pertti HS 50.34 0.00.00 40.25 39.80
2 Kuivala Martti HS 1.00.31 0.09.57 32.37 32.01
3 Junttila Olavi HS 1.00.42 0.10.08 31.02 30.67
4 Sirola Risto KeU 1.01.34 0.11.00 29.34 29.01
5 Luoma Simo Pihkan 1.03.18 0.12.44 27.33 27.02
6 Koivula Keijo HyRa 1.19.47 0.29.13 20.73 20.50
7 Latvasto Erkki HS 1.19.57 0.29.23 19.73 19.51
8 Mäkinen Matti Mesik 1.22.23 0.31.49 18.22 18.02
Seitajoki Reijo Jyry KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuokkanen Kari Pihkan 43.15 0.00.00
2 Ruokonen Keijo HS 57.57 0.14.42

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liski Eero SalVie 1.09.23 0.00.00
2 Vanhala Toivo Pihkan 1.18.10 0.08.47
Partanen Antero RaVi HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruhanen Hanna HS 1.56.38 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryyppö Minna HS 1.40.15 0.00.00 63.78 57.74
2 Heikkilä Maija EsAk 1.42.47 0.02.32 55.99 50.68
3 Männikkö Niina RR 1.48.00 0.07.45 47.37 42.87
Kleemola Katri PertPe KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salonen Heidi HS 1.11.37 0.00.00 59.39 58.16
2 Vuorela Hanna EsAk 1.19.56 0.08.19 49.22 48.20
3 Pikkarainen Anu EsAk 1.35.52 0.24.15 37.71 36.93
4 Määttälä Johanna EsSu 1.36.26 0.24.49 34.18 33.48
5 Sumanen Laura HyRa 1.50.14 0.38.37 27.01 26.45
Nyholm Tanja KaRa EIL -
Louhisola Meri Lynx EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Autti Marja-Liisa EsSu 1.07.57 0.00.00 53.67 52.46
2 Juote Taina Pihkan 1.12.56 0.04.59 47.00 45.94
3 Hokajärvi Anja-Riitta Pihkan 1.14.06 0.06.09 43.31 42.33
4 Torri-Tuominen Mari Pihkan 1.31.45 0.23.48 32.59 31.86
5 Asikainen Nina KeU 1.40.37 0.32.40 27.54 26.93
6 Laurila Anneli Trian 1.47.31 0.39.34 23.74 23.21

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juga Liisa KeU 1.28.57 0.00.00
2 Mäkelä Anja RiSu 1.30.02 0.01.05

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puromies Merja EsSu 50.29 0.00.00 49.17 48.58
2 Siren Ritva RiSu 1.13.58 0.23.29 30.20 29.84
3 Virtanen Marita EsSu 1.24.44 0.34.15 23.44 23.15
Hakomäki Kirsi HS KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kurvinen Ulla HiKi 1.17.03 0.00.00
Tienari Pauliina RaHa HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suomalainen Marja LeSi 42.37 0.00.00 37.34 36.71
2 Salmela Juulia RiSu 46.50 0.04.13 30.58 30.06
3 Torp Tytti HS 54.47 0.12.10 23.24 22.84
4 Reinikainen Pirjo Jyry 59.34 0.16.57 18.70 18.38

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tanska Eeva EsSu 34.02 0.00.00 38.87 38.04
2 Karvinen Tuulikki HS 34.10 0.00.08 34.84 34.11
3 Paatero Leena EsSu 43.17 0.09.15 24.45 23.93
4 Finnilä-Seitajoki Ulla Jyry 1.06.22 0.32.20 13.95 13.66

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 59.55 0.00.00 28.75 29.07
2 Holopainen Kaarina KeU 1.40.19 0.40.24 14.59 14.76
3 Vehmanen Marjatta KeU 2.17.53 1.17.58 8.74 8.84