FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Keskimatka Siilinjärvi
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajunen Jere KR 41.28 0.00.00 86.50 83.68
2 Rautanen Mika TuuSe 43.45 0.02.17 81.48 78.82
3 Kalliokoski Jooseppi IkNV 45.56 0.04.28 77.12 74.60
4 Sopo Aleksi KuoSu 46.17 0.04.49 76.05 73.57
5 Nurminen Ilkka HS 48.08 0.06.40 72.66 70.29
6 Korpinen Olli-Jussi AnttU 50.22 0.08.54 68.99 66.74
7 Rantala Valtteri LS-37 52.17 0.10.49 66.04 63.88
8 Pasanen Ville KuoSu 52.58 0.11.30 64.76 62.65
9 Koivusalo Kalle IlU 53.37 0.12.09 63.56 61.48
10 Rissanen Erno-Kalle SonPa 53.51 0.12.23 62.87 60.81
11 Kirjavainen Santeri KuoSu 54.05 0.12.37 62.18 60.15
12 Hynninen Tommi KeKaRa 54.44 0.13.16 61.03 59.04
13 Kuusikko Miska SalRe 56.43 0.15.15 58.50 56.59
14 Bruguière André RaN 1.01.15 0.19.47 53.81 52.05
15 Auvinen Jukka KuoSu 1.01.34 0.20.06 53.17 51.43
16 Hämäläinen Kasperi KuoSu 1.02.24 0.20.56 52.10 50.40
17 Viljakainen Antton AnttU 1.02.54 0.21.26 51.33 49.65
18 Simonen Markus KR 1.03.31 0.22.03 50.47 48.83
19 Hyttinen Ossi SonPa 1.03.57 0.22.29 49.78 48.16
20 Tiihonen Jarkko KR 1.06.25 0.24.57 47.59 46.04
21 Lintula Tapani KärsKa 1.08.16 0.26.48 45.98 44.48
22 Salonen Otso LappRi 1.09.23 0.27.55 44.91 43.45
23 Sutinen Lauri KuoSu 1.53.20 1.11.52 27.30 26.41
Aalto Erno LipTa EIL -
Rissanen Roni-Ville SonPa EIL -
Heiskanen Tatu SonPa KES -
Koirikivi Riku RasTiimi KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Himanen Olli KuoSu 1.00.02 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väänänen Jussi RasPi 41.12 0.00.00 53.93 51.81
2 Väänänen Lassi IisVi 43.13 0.02.01 50.45 48.47
3 Kankkunen Riku PiVe 43.26 0.02.14 49.24 47.31
4 Haapalehto Tuomas VetU 44.05 0.02.53 47.57 45.70
5 Anttonen Jari SuomRa 44.45 0.03.33 45.93 44.13
6 Raute Kaj SuSi 46.29 0.05.17 43.32 41.62
7 Maukonen Timo RastiE4 49.23 0.08.11 39.93 38.37
8 Matilainen Teemu RaHa 1.05.14 0.24.02 29.59 28.43
Martikainen Juha SonPa EIL -
Huttunen Tomi KoHo HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moisio Petri SaPu 40.53 0.00.00 37.79 37.46
2 Minkkinen Juha KuoSu 47.25 0.06.32 31.77 31.49
3 Vornanen Juha KeKaRa 53.48 0.12.55 27.28 27.05
4 Koirikivi Vesa RasTiimi 59.18 0.18.25 24.10 23.89
5 Kuokka Kari IisVi 1.04.57 0.24.04 21.41 21.22
6 Lång Pekka KuoSu 1.07.27 0.26.34 20.04 19.87
Ruotsalainen Timo KuoSu KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karjalainen Risto LipTa 35.20 0.00.00 41.15 40.09
2 Koivusalo Juha IlU 35.44 0.00.24 40.08 39.04
3 Halonen Vesa Pohjant 37.01 0.01.41 38.10 37.12
4 Ruokolainen Jouni RasPi 37.10 0.01.50 37.36 36.40
5 Forsberg Matti SäynSa 37.11 0.01.51 36.75 35.81
6 Kauppinen Vesa SonPa 37.23 0.02.03 35.97 35.05
7 Joutsensaari Jorma KuoSu 38.22 0.03.02 34.48 33.60
8 Thitz Eero SaSu 39.37 0.04.17 32.85 32.00
9 Heiskanen Jari SonPa 44.23 0.09.03 28.83 28.08
10 Kankkunen Matti SonPa 47.57 0.12.37 26.23 25.55
11 Kellokumpu Seppo KaSu 48.23 0.13.03 25.54 24.88

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiskanen Hannu SonPa 32.12 0.00.00 49.44 49.96
2 Natunen Timo SaSu 34.31 0.02.19 45.43 45.91
3 Niiranen Ari KR 35.48 0.03.36 43.14 43.59
4 Savolainen Esa KuoSu 37.49 0.05.37 40.20 40.63
5 Pietilä Hannu KaSu 37.53 0.05.41 39.50 39.92
6 Koponen Pekka LohiRa 41.24 0.09.12 35.57 35.94
7 Salonen Arto ViPa 41.43 0.09.31 34.73 35.09
8 Peltonen Timo SonPa 42.00 0.09.48 33.93 34.28
9 Tiusanen Hannu SaSu 44.28 0.12.16 31.51 31.84
10 Laitinen Juha SaSu 46.47 0.14.35 29.44 29.75
11 Haavisto Marko KuoSu 1.10.56 0.38.44 19.08 19.28

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Martikainen Ari KeuKi 31.47 0.00.00 48.95 48.30
2 Tikkanen Tapio SaSu 32.27 0.00.40 47.29 46.66
3 Turpeinen Seppo KontU 32.57 0.01.10 45.93 45.32
4 Salonen Hannu KonnU 38.49 0.07.02 38.44 37.93
5 Huttunen Kalle KuoSu 40.23 0.08.36 36.42 35.94
6 Forss Jari HaukivKi 42.41 0.10.54 33.96 33.51
7 Salminen Arto KeKaRa 46.59 0.15.12 30.40 30.00
8 Lyhty Tuomo KuoSu 54.25 0.22.38 25.86 25.52
9 Airaksinen Petri KuoSu 58.38 0.26.51 23.64 23.33
10 Karjalainen Markus KuoSu 1.14.11 0.42.24 18.40 18.15
Vornanen Pekka SuoVa HYL -
Valkonen Pekka Kalske HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Airaksinen Risto OuTa 30.44 0.00.00 46.90 45.69
2 Halonen Pauli SäynSa 33.09 0.02.25 43.16 42.04
3 Kokkonen Hannu RasPi 33.33 0.02.49 42.32 41.22
4 Hyyryläinen Raimo JuvU 34.52 0.04.08 40.41 39.36
5 Kilpeläinen Mauri LohiRa 35.18 0.04.34 39.61 38.58
6 Kuusranta Vesa RastiE4 36.01 0.05.17 38.52 37.52
7 Laaksamo Seppo LipTa 36.31 0.05.47 37.70 36.72
8 Launonen Eino KuoSu 38.34 0.07.50 35.41 34.50
9 Kankkunen Mikko PiVe 39.12 0.08.28 34.57 33.67
10 Karvonen Paavo IisVi 40.16 0.09.32 33.38 32.52
11 Antikainen Raimo KuoSu 40.43 0.09.59 32.75 31.90
12 Loikkanen Hannes SaSu 41.31 0.10.47 31.86 31.03
13 Väänänen Matti NilsNu 41.49 0.11.05 31.37 30.56
14 Huusko Martti IisVi 45.40 0.14.56 28.49 27.75
15 Hyvönen Markku RasPi 46.49 0.16.05 27.56 26.84
16 Nyberg Henry Trian 47.16 0.16.32 27.07 26.36
17 Toppari Pekka PuolRy 54.51 0.24.07 23.13 22.53
18 Pajamäki Kalevi SäynSa 58.52 0.28.08 21.37 20.81
19 Väätäinen Hannu ViPa 1.05.10 0.34.26 19.13 18.64
20 Karhunen Juha KuoSu 1.34.42 1.03.58 13.05 12.71
Suhonen Kauko LS-37 HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Miettinen Kauko SuoVa 21.31 0.00.00 34.66 34.35
2 Leino Tapio HS 25.10 0.03.39 28.89 28.64
3 Kajava Viljo KuoSu 26.33 0.05.02 26.68 26.45
4 Heinonen Kari KuoSu 27.58 0.06.27 24.66 24.45
5 Salonen Kauko ViPa 29.41 0.08.10 22.61 22.41
6 Kumpulainen Matti IisVi 29.48 0.08.17 21.90 21.70
7 Kettunen Erkki SäynSa 40.40 0.19.09 15.59 15.45

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Pauli SäynSa 23.11 0.00.00 34.01 34.02
2 Tolmunen Tauno SäynSa 25.40 0.02.29 30.14 30.15
3 Tammela Seppo TikSu 26.09 0.02.58 29.02 29.03
4 Karppinen Eino SäynSa 27.15 0.04.04 27.31 27.31
5 Suihkonen Matti KuoSu 29.16 0.06.05 24.92 24.93
6 Salo Jaakko SaPu 29.39 0.06.28 24.10 24.11
7 Pelkonen Toivo YlikNM 30.04 0.06.53 23.27 23.28
8 Haarala Vesa LipTa 33.37 0.10.26 20.38 20.38
9 Reini Jaakko TikSu 35.00 0.11.49 19.15 19.15
Haaja Reijo VaHa EIL -
Voutilainen Taisto IPR EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmela Kosti PihtTu 31.05 0.00.00 23.61 23.69
2 Moisio Paavo SaPu 35.57 0.04.52 19.80 19.87
3 Lavikainen Mauno LipTa 40.44 0.09.39 16.93 16.99
4 Patronen Viljo KuoSu 42.05 0.11.00 15.87 15.92
Laine Tapani KuoSu HYL -
Halonen Valto KuoSu KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hämäläinen Konsta KuoSu 18.02 0.00.00
2 Martikainen Eemil VierKo 18.13 0.00.11
3 Turunen Joona SiiRa 23.27 0.05.25
4 Mäenpää Jaakko KR 27.02 0.09.00
5 Karjalainen Kasperi LipTa 28.07 0.10.05
6 Karjalainen Rasmus LipTa 28.40 0.10.38
7 Kanervo Aaro SoJy 47.08 0.29.06

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rieppo Veeti KR 14.08 0.00.00
2 Saari Okko SiiRa 15.15 0.01.07
3 Hyvönen Otso KuoSu 23.46 0.09.38
4 Pasanen Valtteri KuoSu 25.13 0.11.05
5 Mäenpää Ilmari KR 27.12 0.13.04

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lång Elmeri KuoSu 14.34 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ryhänen Leo Navi 13.20 0.00.00
2 Sutinen Luukas KuoSu 14.02 0.00.42
3 Saari Olavi SiiRa 15.55 0.02.35
4 Korpinen Veikko AnttU 19.58 0.06.38
5 Kinnunen Paulus PiVe 24.43 0.11.23

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kauppinen Silja KR 39.36 0.00.00 75.10 73.14
2 Tarvonen Silja KR 44.41 0.05.05 65.73 64.01
3 Rajamäki Netta KR 46.14 0.06.38 62.72 61.08
4 Näsi Juliaana KuoSu 47.36 0.08.00 60.14 58.56
5 Kuokka Iida-Liisa IisVi 49.56 0.10.20 56.58 55.10
6 Ivakko Piia SoJy 50.47 0.11.11 54.90 53.47
7 Silvennoinen Tarja KR 51.12 0.11.36 53.73 52.33
8 Nygård Marikki KuoSu 52.46 0.13.10 51.43 50.09
9 Nurminen Jutta VaHa 54.06 0.14.30 49.48 48.18
10 Lonka Hennariikka KR 58.14 0.18.38 45.33 44.14
11 Uurasjärvi Emilia KuoSu 58.38 0.19.02 44.38 43.22
12 Leppävuori Hanna KuoSu 1.07.20 0.27.44 38.10 37.10
13 Kauppinen Niina KeuKi 1.07.37 0.28.01 37.39 36.41

Sarja D21B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Airaksinen Eveliina Pohjant 48.55 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Eeva TuuSe 44.05 0.00.00 37.25 35.97
2 Himanka Satu KaJu 53.21 0.09.16 28.47 27.49
3 Karvonen Sini-Pauliina IisVi 1.17.39 0.33.34 17.98 17.36

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lång Maija KuoSu 40.47 0.00.00 53.06 53.96
2 Heiskanen Reetta KuoSu 42.24 0.01.37 47.21 48.01
3 Aarnio Eija SuomRa 46.10 0.05.23 39.84 40.51

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Sisko KR 34.31 0.00.00 37.28 37.47
2 Nygård Minna KuoSu 48.42 0.14.11 25.43 25.56
3 Punta Eeva KR 50.10 0.15.39 23.73 23.85
4 Meriläinen-Ruokolainen Eija RasPi 56.15 0.21.44 20.30 20.41
5 Sundvall Tiina KuoSu 58.49 0.24.18 18.60 18.69

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koistinen Aija KR 36.40 0.00.00 47.70 46.24
2 Kauppinen Liisa SuomRa 45.33 0.08.53 36.48 35.36
3 Airaksinen Merja KuoSu 45.39 0.08.59 34.48 33.43
Kukkola Sinikka KuoSu HYL -
Moilanen Ulla KaSu EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Käkelä Maija PuolRy 43.19 0.00.00 38.92 34.20
2 Soininen Ulla SäynSa 46.07 0.02.48 34.73 30.51
3 Jämsen Anneli RastiE4 47.39 0.04.20 31.85 27.98
4 Raatikainen Päivi RastiE4 1.00.40 0.17.21 23.62 20.75

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karvonen Pirjo IisVi 30.24 0.00.00 30.40 28.36
2 Malkki Sisko SaSu 32.51 0.02.27 27.29 25.46
3 Kuusela Vappu VaKa 33.51 0.03.27 25.67 23.94
4 Väänänen Riitta SäynSa 34.20 0.03.56 24.50 22.85
5 Hyvönen Eija RasPi 49.47 0.19.23 16.34 15.24
Hiltunen Maija SäynSa KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Kalliokoski Loviisa PerhKi EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niskanen Sofia SonPa 55.49 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinnunen Saana PiVe 44.48 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Martikainen Aada VierKo 23.51 0.00.00
2 Lehtonen Minttu SiiRa 25.51 0.02.00
3 Kylmälä Maire SiiRa 29.52 0.06.01
4 Hyvönen Vilma KuoSu 31.14 0.07.23
Rissanen Venny SonPa EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lång Emma KuoSu 16.06 0.00.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Malinen Ella KuoSu 17.32 0.00.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpinen Elli AnttU 15.30 0.00.00
2 Hämäläinen Siiri KuoSu 26.13 0.10.43
3 Kanervo Anni SoJy 26.30 0.11.00
4 Iskanius Kerttu SiiRa 27.12 0.11.42
5 Lehtonen Viivi SiiRa 28.32 0.13.02
6 Salo Saara SiiRa 30.10 0.14.40