FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* Medilaser-rastit, pitkä matka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Jani Koovee 1.17.22 0.00.00 89.45 89.27
2 Lakanen Jonne LappRi 1.19.41 0.02.19 85.85 85.68
3 Leinonen Pauli LS-37 1.21.16 0.03.54 83.19 83.03
4 Hasu Topi Trian 1.23.43 0.06.21 79.81 79.64
5 Mertanen Simo LappRi 1.23.58 0.06.36 78.62 78.46
6 Pukema Hannu-Pekka RR 1.25.57 0.08.35 75.87 75.72
7 Sevelius Emil Trian 1.29.46 0.12.24 71.76 71.61
8 Liukkonen Kalle HiKi 1.30.55 0.13.33 69.97 69.83
9 Kinnunen Valtteri LS-37 1.31.36 0.14.14 68.58 68.44
10 Hasu Simo Trian 1.36.27 0.19.05 64.30 64.17
11 Siikilä Juho Navi 1.48.53 0.31.31 56.23 56.11
12 Khodan Aliaksandr AnttU 1.59.00 0.41.38 50.78 50.67
Solonen Joni LS-37 KES -
Anttolainen Aleksi LS-37 KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väre Tiina SomEsa 1.15.55 0.00.00 80.96 79.05
2 Rajamäki Netta KR 1.18.57 0.03.02 76.79 74.98
3 Kiuru Veera RaKaS 1.19.47 0.03.52 74.93 73.17
4 Kauppinen Silja KR 1.21.21 0.05.26 72.46 70.76
5 Valkonen Oona Kalske 1.23.15 0.07.20 69.80 68.16
6 Tarvonen Silja KR 1.23.52 0.07.57 68.29 66.68
7 Lakanen Laura LappRi 1.26.18 0.10.23 65.39 63.85
8 Pelkonen Roosa TP 1.29.44 0.13.49 61.95 60.50
9 Laitinen Alisa Navi 1.34.06 0.18.11 58.19 56.82
Vääränen Sari KS HYL -
Talbonen Linda KR KES -
Inkeri Niina-Mari ORa KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pörsti Markus SiiRa 1.37.23 0.00.00
2 Ovaska Vesa LuuRa 1.47.18 0.09.55

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarijärvi Erkki SiiRa 1.40.26 0.00.00 39.38 39.16
2 Kankkunen Riku PiVe 1.40.47 0.00.21 38.26 38.05
3 Partanen Janne S-JKL 1.48.32 0.08.06 34.62 34.42
4 Saari Antti SiiRa 1.50.58 0.10.32 32.97 32.78
5 Varis Jani Navi 1.54.51 0.14.25 30.99 30.82
6 Myyryläinen Jani Navi 2.06.38 0.26.12 27.33 27.17
Väänänen Lassi IisVi HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kettunen Heikki ViPa 1.03.01 0.00.00 65.19 63.59
2 Sivill Timo VaajTe 1.07.53 0.04.52 59.76 58.30
3 Liuha Jari ViPa 1.10.55 0.07.54 56.48 55.10
4 Kiuru Jani RaKaS 1.11.09 0.08.08 55.57 54.21
5 Rönnemaa Antti SiiRa 1.14.57 0.11.56 52.07 50.79
6 Kiintola Jarno KS 1.15.15 0.12.14 51.18 49.93
7 Neuvonen Janne LuuRa 1.16.40 0.13.39 49.56 48.35
8 Pietiläinen Juha RastiE4 1.17.03 0.14.02 48.65 47.46
9 Oksanen Tuomo Navi 1.17.31 0.14.30 47.70 46.53
10 Tonder Mika SKVuoksi 1.19.36 0.16.35 45.80 44.68
11 Marttinen Teijo Navi 1.28.56 0.25.55 40.42 39.43
12 Asikainen Aarre LappRi 1.32.03 0.29.02 38.49 37.55
13 Lång Pekka KuoSu 1.35.45 0.32.44 36.47 35.57

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Thitz Eero SaSu 1.09.12 0.00.00 42.17 41.27
2 Saalasti Pekka MulPa 1.21.21 0.12.09 34.08 33.35
3 Heikkinen Jussi EsSu 1.46.55 0.37.43 24.56 24.04
Torvinen Pekka SiiRa HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Inkeri Pekka ORa 47.07 0.00.00 50.90 50.68
2 Heiskanen Hannu SonPa 48.20 0.01.13 48.95 48.73
3 Natunen Timo SaSu 56.40 0.09.33 41.17 40.99
4 Ihalainen Vesa Navi 1.03.17 0.16.10 36.35 36.19
5 Valjakka Tapio Navi 1.09.00 0.21.53 32.86 32.72
6 Airosalo Jarmo Navi 1.16.21 0.29.14 29.27 29.15
7 Peltonen Timo SonPa 1.16.47 0.29.40 28.68 28.56
8 Lampinen Raino HS 1.17.39 0.30.32 27.94 27.82
9 Kylliäinen Seppo LappRi 1.18.12 0.31.05 27.32 27.21
10 Penttinen Tapani Navi 1.21.18 0.34.11 25.88 25.77
11 Liukkonen Jari IHR 1.23.47 0.36.40 24.72 24.62
12 Koskivirta Eero EKSu 1.23.51 0.36.44 24.31 24.21

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pulkkinen Pekka JoKu 55.24 0.00.00 45.29 45.30
2 Kosonen Hannu ORa 56.44 0.01.20 42.90 42.90
3 Vornanen Pekka SuoVa 57.15 0.01.51 41.19 41.20
4 Tikkanen Tapio SaSu 57.22 0.01.58 39.80 39.81
5 Forss Jari HaukivKi 1.04.11 0.08.47 34.40 34.41
6 Hurri Seppo Navi 1.09.05 0.13.41 30.87 30.88

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pokela Erkki LuuRa 51.19 0.00.00 43.19 42.90
2 Hyyryläinen Raimo JuvU 51.26 0.00.07 41.47 41.20
3 Pietikäinen Markku JoKu 52.42 0.01.23 38.90 38.64
4 Leinonen Markku Pihkan 1.00.23 0.09.04 32.57 32.36
5 Pulli Martti LappRi 1.09.39 0.18.20 27.05 26.87

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peippo Tapio JoKu 41.14 0.00.00
2 Hyyryläinen Jorma Navi 43.27 0.02.13
Miettinen Kauko SuoVa KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haaja Reijo VaHa 44.51 0.00.00 35.58 32.69
2 Kemppi Jorma Navi 48.36 0.03.45 31.60 29.03
3 Paavilainen Arvo IPR 1.10.42 0.25.51 20.88 19.18
4 Lehtonen Matti PiVe 1.16.37 0.31.46 18.49 16.98
5 Pohjola Eino Mesik 1.19.07 0.34.16 17.14 15.75

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ekholm Tobias Trian 1.21.25 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Platonov Simeon Navi 1.46.45 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Still Alec Trian 44.02 0.00.00 43.37 39.57
2 Peltonen Lasse KS 48.08 0.04.06 38.48 35.12
3 Tamminen Kasperi LuuRa 52.55 0.08.53 33.92 30.95
4 Rasa Aku-Pekka AnttU 1.03.21 0.19.19 27.43 25.03
5 Liuha Otto ViPa 1.17.28 0.33.26 21.69 19.80
Malinen Vinski Navi HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lång Maija KuoSu 1.15.08 0.00.00
2 Hyytiäinen Tuula Navi 1.47.45 0.32.37

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Khadgi Mari-Sisko JoKu 1.05.25 0.00.00 41.88 38.54
2 Hedman Kirsi Navi 1.05.30 0.00.05 40.26 37.05
3 Kärkkäinen Varpu ORa 1.08.08 0.02.43 37.19 34.23
4 Kyläkoski Reetta TuS 1.19.38 0.14.13 30.53 28.10
5 Kajaus Iina SiiRa 1.27.08 0.21.43 26.73 24.60

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Sisko KR 50.14 0.00.00 51.14 49.96
2 Tonder Marja AlatPi 51.24 0.01.10 48.48 47.37
3 Kurri Leena Navi 1.01.09 0.10.55 39.49 38.58
4 Kinnunen Virpi ORa 1.07.55 0.17.41 34.42 33.63
5 Hautaniemi Marjaana RaKaS 1.15.05 0.24.51 30.11 29.42
6 Laitinen Tiina KuoSu 1.35.20 0.45.06 22.90 22.38

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantalainen Anna-Lea LS-37 54.33 0.00.00 53.38 51.03
2 Suhonen Sirpa KuoSu 1.11.39 0.17.06 38.61 36.91
3 Airaksinen Merja KuoSu 1.26.30 0.31.57 30.30 28.96
Kauria Pirjo ORa KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lonka Hennariikka KR 49.52 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikka Eija RaKaS 59.41 0.00.00
2 Malkki Sisko SaSu 1.09.32 0.09.51

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Särkkä Liisa Navi 1.15.09 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muikku Rauni Navi 1.04.43 0.00.00
2 Piskonen Leena Navi 2.01.44 0.57.01

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harjula Tanja KS 1.13.20 0.00.00 52.66 50.48
2 Kantanen Raisa JoKu 1.25.31 0.12.11 41.77 40.04
3 Peltonen Riikka KS 1.26.01 0.12.41 38.16 36.58

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltonen Liisa KS 49.49 0.00.00
2 Nurmilaukas Iiris LuuRa 1.21.12 0.31.23
Jäkälä Hanne SKVuoksi HYL -
Vanhatalo Salla KS HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Neuvonen Venla LuuRa 49.43 0.00.00 39.43 36.66
2 Tonder Oona SKVuoksi 51.19 0.01.36 36.77 34.19
3 Jokela Kiia VeVe 54.11 0.04.28 33.47 31.12
4 Huikko Helmi Kalske 58.03 0.08.20 29.97 27.87
5 Kinnunen Saana PiVe 1.13.35 0.23.52 22.65 21.05

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Joona VeVe 21.06 0.00.00
2 Mäenpää Jaakko KR 21.52 0.00.46
3 Koponen Rasmus Lynx 24.30 0.03.24
4 Heikkinen Aadam AnttU 25.52 0.04.46
5 Paajanen Alpo AnttU 29.12 0.08.06
6 Liuha Matias ViPa 30.54 0.09.48
7 Kirjalainen Axel AnttU 37.20 0.16.14
Länsivuori Luukas RaKaS HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tamminen Ilona LuuRa 27.49 0.00.00
2 Neuvonen Riina LuuRa 30.18 0.02.29

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rasa Ahti AnttU 30.11 0.00.00

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiintola Emilia KS 25.32 0.00.00
2 Kurttila Meeri Navi 27.42 0.02.10
3 Kylmälä Maire SiiRa 28.42 0.03.10
4 Baranova Vladislava AnttU 44.03 0.18.31

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Niklas VeVe 10.00 0.00.00
2 Lakanen Lauri Koovee 10.33 0.00.33
3 Paajanen Ilari AnttU 11.45 0.01.45
4 Platonov Mikael Navi 12.44 0.02.44
5 Närhi Eetu AnttU 13.19 0.03.19
6 Mäenpää Ilmari KR 16.39 0.06.39
7 Sivill Tommi S-JKL 22.23 0.12.23
8 Jokela Väinö VeVe 27.23 0.17.23

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Malinen Fanni Navi 14.46 0.00.00
2 Lång Emma KuoSu 16.28 0.01.42
3 Huikko Veera Kalske 18.13 0.03.27
4 Huikko Venla Kalske 22.05 0.07.19
5 Auvinen Senja AnttU 23.05 0.08.19
6 Saar Sini Navi 27.53 0.13.07
Liukkonen Veera AnttU HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Räihä Konsta Navi 13.51 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lång Elmeri KuoSu 11.40 0.00.00
2 Ryhänen Leo Navi 13.43 0.02.03
3 Räihä Vinski Navi 16.22 0.04.42
4 Kalilainen Jussi PiVe 17.38 0.05.58
5 Länsivuori Julius RaKaS 19.24 0.07.44
6 Korpinen Veikko AnttU 21.30 0.09.50
7 Kinnunen Paulus PiVe 22.26 0.10.46

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Malinen Hertta Navi 14.20 0.00.00
2 Noponen Vilma AnttU 18.24 0.04.04
3 Korpinen Elli AnttU 18.32 0.04.12
4 Kalilainen Anni PiVe 18.57 0.04.37
5 Suhonen Maija AnttU 19.15 0.04.55
6 Noponen Venla AnttU 19.42 0.05.22
7 Liukkonen Iiris AnttU 21.52 0.07.32
8 Räihä Maikki Navi 31.03 0.16.43
9 Tamminen Alisa LuuRa 31.49 0.17.29
10 Noponen Viivi AnttU 36.50 0.22.30