FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kansallinen/ AM -keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivumäki Olli KoS 30.11 0.00.00 69.33 66.03
2 Poutanen Mikko KoS 33.20 0.03.09 62.26 59.29
3 Alasuvanto Joni KaJu 33.52 0.03.41 60.76 57.86
4 Linna Matti S-JKL 35.20 0.05.09 57.74 54.99
5 Isokoski Markku PelPo 35.46 0.05.35 56.56 53.86
6 Nissilä Jukka KaJu 35.58 0.05.47 55.76 53.10
7 Isokoski Teppo KoS 37.37 0.07.26 52.85 50.33
8 Hyyppä Tuomas KoS 37.50 0.07.39 52.09 49.60
9 Päivärinta Juhani KiimU 38.26 0.08.15 50.82 48.40
10 Isokoski Erkki VePo 39.03 0.08.52 49.57 47.21
11 Hongell Timo KoS 39.32 0.09.21 48.52 46.21
12 Juola Saku KaJu 41.00 0.10.49 46.36 44.15
13 Venetjoki Väinö KoS 43.48 0.13.37 43.00 40.95
14 Rantala Paavo KoS 43.54 0.13.43 42.50 40.48
15 Rantala Peetu KoS 48.20 0.18.09 38.24 36.42
16 Keski-Ojala Markus KannUra 49.54 0.19.43 36.69 34.94
17 Känsäkoski Jori KPV 50.29 0.20.18 35.92 34.21
18 Mäkelä Timo KoS 52.16 0.22.05 34.37 32.73
19 Alasuvanto Matti KaJu 1.02.00 0.31.49 28.69 27.32

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kronqvist Emil KoS 45.28 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Alasuvanto Mikko KaJu 32.37 0.00.00 48.21 46.81
2 Paavola Lasse KPV 34.14 0.01.37 44.55 43.26
3 Ikola Juhani SuJu 35.32 0.02.55 41.59 40.39
4 Hyyppä Jarmo Pohjant 36.49 0.04.12 38.86 37.74
5 Lindfors Kari Falken 42.30 0.09.53 32.56 31.61
6 Jussinmäki Ari HalTo 43.39 0.11.02 30.62 29.73
Kähtävä Tero KaJu EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juola Osmo KaJu 31.09 0.00.00 7.49 7.32
2 Lindgren Markus Botnia 38.45 0.07.36 5.57 5.44
3 Määttälä Jukka KoS 50.49 0.19.40 3.91 3.81

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jylkkä Marko YlivKu 31.24 0.00.00 41.12 36.92
2 Taarna Terho KoS 32.46 0.01.22 38.42 34.49
3 Peltoniemi Vesa KPV 37.32 0.06.08 32.68 29.34
4 Biskop Kim KoS 40.37 0.09.13 29.40 26.40
5 Mehtälä Jukka OSVA 46.19 0.14.55 25.09 22.53
6 Santapakka Pasi HimU 53.36 0.22.12 21.08 18.92
Hansen Joakim Botnia HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Autio Henna RasKu 32.49 0.00.00 61.57 57.81
2 Savinainen Kati RasKu 33.00 0.00.11 60.31 56.63
3 Rannila Tanja VetU 34.13 0.01.24 57.28 53.78
4 Laitala Piia KaJu 39.25 0.06.36 48.95 45.97
5 Halla-aho Emma KoS 40.03 0.07.14 47.42 44.53
6 Lindfors Lina Falken 41.30 0.08.41 45.03 42.29
7 Hansén Amanda Botnia 42.23 0.09.34 43.38 40.74
8 Saarela Ruska KoS 43.12 0.10.23 41.86 39.31
9 Polso Anne VetU 46.14 0.13.25 38.46 36.11
10 Laaksonen Nuppu KPV 48.16 0.15.27 36.21 34.00
Fränti Eeva-Maria KoS HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lerssi Juha KPV 30.11 0.00.00 44.57 43.29
2 Jylhä Seppo KäTa 32.00 0.01.49 41.14 39.96
3 Kalliokoski Arto PerhKi 32.15 0.02.04 39.92 38.78
4 Hyvärinen Vesa RaN 33.55 0.03.44 37.11 36.05
5 Piispanen Reima HaapavU 34.40 0.04.29 35.48 34.46
6 Kattilakoski Jarmo KoS 35.03 0.04.52 34.27 33.29
7 Polso Jukka KoS 37.40 0.07.29 31.12 30.23
8 Koivumäki Kari KoS 38.29 0.08.18 29.71 28.86
Karsikas Juha RasTiimi EIL -
Harju Kai KannUra EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asmundela Maija KannUra 45.30 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsell Mickel Botnia 21.03 0.00.00
2 Jylkkä Miro YlivKu 36.45 0.15.42
Lerssi Mitri KPV EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltoniemi Päivi KoS 31.02 0.00.00
2 Rokala Johanna HalTo 37.23 0.06.21

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Venetjoki Kirsi KoS 39.18 0.00.00 24.75 24.75
2 Peltoniemi Anne KPV 47.10 0.07.52 19.08 19.08
3 Puusaari-Rajaniemi Anu SalRe 54.18 0.15.00 15.23 15.23

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Junkala Eero KannUra 21.00 0.00.00 46.24 45.89
2 Konttila Sauli KannUra 22.54 0.01.54 41.70 41.39
3 Pensas Esko LaihLu 27.28 0.06.28 34.18 33.92
4 Helander Rolf OuHu 28.49 0.07.49 32.01 31.77
5 Pajukangas Tauno KPV 29.19 0.08.19 30.91 30.68
6 Mattila Timo KPV 30.56 0.09.56 28.78 28.56
7 Olaussen Kristoffer GIF 31.05 0.10.05 28.12 27.91
8 Junttila Tuomo RasTiimi 31.49 0.10.49 26.96 26.76
9 Jylhä Kauko KäTa 32.10 0.11.10 26.16 25.97
10 Saarela Esa KoS 32.28 0.11.28 25.42 25.23

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Håkan Falken 27.04 0.00.00 42.05 39.06
2 Jylkkä Markku YlivKu 29.44 0.02.40 37.46 34.80
3 Sivonen Urho SalRe 31.03 0.03.59 35.09 32.59
4 Nurisalo Seppo KoS 31.52 0.04.48 33.42 31.05
5 Jussinmäki Mauri HalTo 35.21 0.08.17 29.44 27.35
6 Mourujärvi Kauno KuoSu 35.50 0.08.46 28.36 26.34
7 Hattar Allan Falken 40.40 0.13.36 24.39 22.66
Tuomaala Juhani KoS HYL -
Pöyhönen Hannu VetU EIL -
Korpijärvi Asko KannUra EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Piispanen Eija HaapavU 42.29 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Venetjoki Venla KoS 31.48 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hansén Lucas Botnia 22.59 0.00.00
2 Jussinmäki Pietari HalTo 24.58 0.01.59
Forsell Gustav Botnia EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Leo KoS 24.31 0.00.00 39.58 38.13
2 Kattilakoski Eero KPV 27.55 0.03.24 34.11 32.86
3 Virkkula Unto NivU 29.38 0.05.07 31.52 30.36
4 Kätkä Vesa Reima 31.42 0.07.11 28.89 27.83
5 Åkerblom Måns GIF 32.39 0.08.08 27.49 26.48
6 Juola Eero KoS 34.31 0.10.00 25.48 24.54
7 Alasuvanto Timo KaJu 36.26 0.11.55 23.64 22.77
8 Rauma Håkan Botnia 36.54 0.12.23 22.84 22.01
9 Pelkonen Alpo OSVA 52.25 0.27.54 15.73 15.16
Kattilakoski Matti KPV EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokikuona Toivo RasTiimi 41.30 0.00.00 21.53 21.47
2 Hietalahti Aapo HalTo 43.59 0.02.29 19.30 19.25
3 Vistiaho Erkki KoS 1.08.47 0.27.17 11.69 11.66
Korhonen Eero RasTiimi HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kujala Terttu HalTo 32.52 0.00.00 18.60 18.60
2 Mattila Airi KPV 35.03 0.02.11 16.13 16.13
3 Lumiaho Raija KoS 1.02.55 0.30.03 8.26 8.26

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rannila Venla VetU 20.57 0.00.00 42.56 36.28
2 Hyyppä Liina KoS 28.05 0.07.08 30.16 25.71
3 Kattilakoski Ida KoS 35.51 0.14.54 22.38 19.08
4 Jylhä Reija-Elina HalTo 36.22 0.15.25 20.84 17.77

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puusaari Kalevi KaJu 48.47 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Gunilla Falken 32.34 0.00.00
2 Lassila Eija VetU 46.01 0.13.27

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelkonen Maija OSVA 42.26 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hankonen Anna-Liisa Iisu 43.28 0.00.00
2 Vilppola Anneli Iisu 48.14 0.04.46

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kallio Santeri KoS 10.40 0.00.00
2 Lindfors Hugo Falken 16.00 0.05.20
3 Jussinmäki Joona HalTo 20.12 0.09.32
4 Rannila Aatu VetU 25.12 0.14.32

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Määttälä Selma KoS 13.01 0.00.00
2 Tukala Oona KoS 15.04 0.02.03

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussinmäki Iisakki HalTo 16.07 0.00.00
2 Peltoniemi Sisu KPV 16.55 0.00.48
Tarkka Eemeli LohtVe HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
Biskop Patricia KoS EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Huhtamäki Rasmus PieHi 13.42 0.00.00
2 Nikunen Arttu KaJu 22.01 0.08.19

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Myllymäki Matilda KoS 16.03 0.00.00
2 Lindfors Karolina Falken 18.02 0.01.59
3 Haikara Elsa NiS 20.02 0.03.59
4 Järviluoma Pilvi-Sofia NiS 21.34 0.05.31
5 Rokala Erica HalTo 21.40 0.05.37
6 Lakanen Inka PerhKi 23.36 0.07.33

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Uusivirta Oskari NiS 13.03 0.00.00
2 Määttälä Eelis KoS 16.03 0.03.00
3 Peltoniemi Sulo KPV 34.33 0.21.30

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tukala Eeva KoS 14.13 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Savinainen Joakim RasKu 7.15 0.00.00
2 Järviluoma Ukko NiS 7.17 0.00.02
3 Uusivirta Oskari NiS 9.24 0.02.09
3 Uusivirta Olavi NiS 9.24 0.02.09
5 Järviluoma Ohto NiS 10.01 0.02.46
Lindgren Alexander Botnia EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leinonen Helmi LaiVe 8.23 0.00.00
2 Paavola Iida KPV 9.38 0.01.15
3 Hyyppä Alisa KoS 11.26 0.03.03
4 Paavola Ilona LohtVe 12.47 0.04.24
5 Känsäkangas Olivia KPV 13.48 0.05.25
6 Lindfors Mira Falken 15.16 0.06.53
7 Ojajärvi Martta KoS 17.22 0.08.59