FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin Pohjois-Pohjanmaan am-hisu sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Karppinen Aleksi Pohjant 13.18 0.00.00 83.83
2 Tauriainen Teemu KEV 14.13 0.00.55 77.11
3 Schroderus Santeri Pohjant 14.18 0.01.00 75.36
4 Martikainen Juha KEV 14.58 0.01.40 70.77
5 Väyrynen Ville RasPi 15.53 0.02.35 65.51
6 Lotvonen Miika LaiVe 16.27 0.03.09 62.13
7 Mäkinen Seppo S-2000 16.28 0.03.10 60.93
8 Karppinen Timo Pohjant 21.26 0.08.08 45.95
Ojala Kai S-2000 HYL -
Määttä Harri LänRa HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Järvelin Marko PeRa 39.23 0.00.00

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Köngäs Lasse PuolRy 16.38 0.00.00
2 Taulavuori Tero AlatPi 19.54 0.03.16

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
Hannila Petri S-2000 HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sipola Velu S-2000 18.59 0.00.00 45.15
2 Vilppola Arto S-2000 20.01 0.01.02 40.68
3 Piispanen Reima HaapavU 20.10 0.01.11 38.25
Heikkuri Tapani AlatPi HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Köngäs Martti PuolRy 18.32 0.00.00
Toropainen Pauli ONMKY HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kemppainen Taisto VaKa 13.38 0.00.00 35.35
2 Mustonen Lauri AlatPi 13.54 0.00.16 32.07
3 Juutinen Hannu Pohjant 17.54 0.04.16 22.88

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Veijovaara Jorma Pohjant 17.45 0.00.00 41.66
2 Männikkö Kalle ONMKY 18.39 0.00.54 37.66
3 Suorajärvi Mauri Pohjant 20.32 0.02.47 32.41
Alalahti Jaakko ONMKY HYL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mörsky Sonja KeuKi 17.27 0.00.00 77.18
2 Räisänen Noora SalRe 17.59 0.00.32 71.15
3 Nifakina Julia TaivKu 18.51 0.01.24 64.30
Räisänen Mira SalRe HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tolkkinen Aino SoJy 17.46 0.00.00 55.23
2 Jaako Niina LänRa 20.06 0.02.20 45.16
3 Luttinen Tuula OTaru 37.16 0.19.30 22.38

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laitinen Maria YlikNM 20.27 0.00.00
2 Munsterhjelm Camilla Pohjant 20.57 0.00.30

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Haataja Mirka YlikNM 20.44 0.00.00
2 Turtinen Satu YlikNM 23.14 0.02.30

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Taulavuori Tarja AlatPi 17.19 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 16.31 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halme Ritva KiimU 18.39 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Korhonen Konsta KaSu 14.33 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tolkkinen Tuukka SoJy 12.46 0.00.00
2 Niemelä Paavo Pohjant 14.53 0.02.07

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
Hyvärinen Akseli LaiVe KES -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tihinen Matias LaiVe 17.40 0.00.00
2 Schmitt August LaiVe 18.53 0.01.13
3 Seväkivi Heikki LaiVe 20.00 0.02.20

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Päkkilä Suvi HaHe 23.47 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Niva Heini LaiVe 17.33 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lehtonen Olivia VePo 22.04 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hyvärinen Iida LaiVe 28.20 0.00.00

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Väisänen Martta LaiVe 14.13 0.00.00