FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin FSOM ja K-P;n AM-keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Portin Fredric PIF 47.54 0.00.00 78.52
2 Rantala Teemu Femman 49.37 0.01.43 74.85
3 Tunis Staffan Femman 52.09 0.04.15 70.31
4 Pesola Pasi KPV 56.01 0.08.07 64.62
5 Åbacka Tommy Brahe 57.11 0.09.17 62.48
6 Sundelin Peter Femman 57.47 0.09.53 61.02
7 Paavola Kai KoS 58.27 0.10.33 59.52
8 Lindahl Jesper Trian 1.00.37 0.12.43 56.61
9 Stubb Hannes Falken 1.01.50 0.13.56 54.74
10 Paavola Lasse KPV 1.02.13 0.14.19 53.65
11 Harlamow Kim KoS 1.02.42 0.14.48 52.48
12 Nivala Kari YlivKu 1.08.31 0.20.37 47.34
13 Hagström Fredrik Brahe 1.09.54 0.22.00 45.73
Wik Tony Minken EIL -
Salo Mikael Trian EIL -
Myllymäki Tero VetU EIL -
Keski-Ojala Markus KannUra EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Wahlberg Jonas Brahe 1.06.00 0.00.00 29.70
2 Knutar Tomas Terjärv 1.29.14 0.23.14 20.32
3 Lahti Tommy Femman 1.36.24 0.30.24 17.28

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kamila Kai SuJu 58.39 0.00.00 47.55
2 Torrkulla Jan Femman 1.13.28 0.14.49 37.14
3 Leppäniemi Jani VetU 1.22.50 0.24.11 32.22
4 Myllymäki Jyri VetU 1.23.46 0.25.07 31.15
5 Hansen Joakim Botnia 1.26.38 0.27.59 29.43
6 Biskop Kim KoS 1.35.36 0.36.57 26.04
7 Wik Peter Femman 1.35.55 0.37.16 25.33
Kalliokoski Jari HalTo HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nyholm Thomas Trian 55.31 0.00.00 42.17
2 Piispanen Reima HaapavU 1.03.31 0.08.00 35.48
3 Harju Kai KannUra 1.06.05 0.10.34 32.77
4 Virtala Markku PIF 1.10.39 0.15.08 29.41
Åbacka Stefan Kronan EIL -
Holm Mikael Minken HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Viitasaari Eero KoS 46.08 0.00.00 43.02
2 Vesisenaho Markku SievSi 53.26 0.07.18 36.45
3 Karstunen Hannu HaapavU 54.44 0.08.36 34.90
4 Keltamäki Seppo JoKu 56.36 0.10.28 33.10
5 Haapalehto Raimo VetU 1.01.29 0.15.21 29.86
6 Hakomäki Juhani LapVi 1.03.53 0.17.45 28.16
7 Pihlaja Antti Kristina 1.06.11 0.20.03 26.62
8 Grannabba Gustav Botnia 1.18.55 0.32.47 21.85
9 Pöyhönen Hannu VetU 1.19.41 0.33.33 21.17
Nyberg Henry Trian EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Teppo Jaakko GIF 1.00.50 0.00.00 24.46
2 Wikblom Yngve Minken 1.04.57 0.04.07 22.22
3 Östman Lars-Erik Brahe 1.07.37 0.06.47 20.68
4 Fränti Eero KoS 1.08.58 0.08.08 19.63
5 Sandgren Lars NOK 1.24.01 0.23.11 15.58
Linna Esko NivU HYL -

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virtala Alex PIF 49.47 0.00.00 50.56
2 Jansson Emil Falken 53.32 0.03.45 44.67
3 Forsell Gustav Botnia 1.06.41 0.16.54 33.97
4 Pitkänen Ville RaJu 1.08.06 0.18.19 31.42
Salo Kristian Trian EIL -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussinmäki Pietari HalTo 48.12 0.00.00
2 Huhtamäki Rasmus PieHi 52.33 0.04.21
3 Lindfors Jesper Falken 1.08.21 0.20.09
Hansén Lucas Botnia EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jansson Lukas Falken 14.43 0.00.00
2 Krook Rasmus Falken 16.41 0.01.58
3 Lindfors Kevin Falken 16.47 0.02.04
4 Jussinmäki Iisakki HalTo 20.32 0.05.49
5 Lindfors Hugo Falken 22.16 0.07.33
6 Jussinmäki Joona HalTo 22.41 0.07.58
7 Peltoniemi Sisu KPV 23.16 0.08.33
8 West Viktor Minken 36.45 0.22.02

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Haga Antonia Botnia 1.04.16 0.00.00 68.56
2 Tunis Pernilla Femman 1.05.23 0.01.07 65.36
3 Glasberg Annelie NOK 1.12.55 0.08.39 56.80
4 Ek Emilia Minken 1.20.16 0.16.00 49.95
Myrskog Linnea Kronan KES -
Perkkalainen Johanna EE HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Penttilä Marja KoS 58.13 0.00.00 46.44
2 Fred Marie Femman 1.02.03 0.03.50 40.30
3 Sundelin Ann-Sofie Botnia 1.27.15 0.29.02 26.34
Finne Rosmarie Solf EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Gunell Yvonne PIF 47.06 0.00.00 33.00
2 Svartsjö Åsa Botnia 58.04 0.10.58 25.76
3 Peltoniemi Anne KPV 58.37 0.11.31 24.53
4 Torrkulla Päivi Femman 1.00.35 0.13.29 22.77
5 Åstrand Ulla-Maria Botnia 1.04.46 0.17.40 20.40

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 48.55 0.00.00 53.89
2 Katajamäki Tuija KauWi 49.19 0.00.24 50.78
3 Kankaanpää Tarja KauWi 51.26 0.02.31 46.13
4 Ekdahl Pirkko NiS 1.05.24 0.16.29 34.26

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hyyppä Tuomas KoS 1.01.49 0.00.00 37.42
2 Hertsbacka Johan NOK 1.08.21 0.06.32 31.31
3 Calden Niclas Minken 1.10.08 0.08.19 28.04

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Peltoniemi Vesa KPV 51.28 0.00.00 41.22
2 Nivala Jarmo YlivKu 53.58 0.02.30 38.13
3 Höstman Stefan Malax 59.59 0.08.31 33.24
4 Kinnari Jukka SuJu 1.00.57 0.09.29 31.67
5 Lindahl Anders Trian 1.16.52 0.25.24 24.29
6 Strandberg Leif Malax 1.17.43 0.26.15 23.20

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Höstman Glenn Malax 43.00 0.00.00 40.30
2 Pajukangas Tauno KPV 43.51 0.00.51 38.53
3 Kivipelto Kalevi AlajA 43.52 0.00.52 37.53
4 Tunis Bengt Femman 44.49 0.01.49 35.77
5 Mattila Timo KPV 50.30 0.07.30 30.88
6 Talja Keijo OK77 59.46 0.16.46 25.37
7 Palomäki Eero Femman 1.09.17 0.26.17 21.26
Taanila Mauno NiS EIL -
Helander Rolf YlivKu EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juola Eero KoS 42.01 0.00.00 42.79
2 Jokinen Leo KoS 45.04 0.03.03 39.04
3 Kattilakoski Eero KPV 49.36 0.07.35 34.70
4 Torrkulla Roy Minken 54.30 0.12.29 30.87
5 Hertsbacka Karl-Gustav NOK 55.48 0.13.47 29.46
Virkkula Unto NivU HYL -
Nynäs Henning Brahe HYL -
Haapala Risto KoS HYL -
Lågland Henry VaaSu EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Patana Tapio VetU 25.41 0.00.00 12.81
2 Holm Lars-Gunnar Botnia 29.10 0.03.29 10.44
3 Räihä Pauli Femman 30.20 0.04.39 9.22

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Löfroth Thor Kronan 1.15.35 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Talja Eljas OK77 1.00.09 0.00.00 59.47
2 Kullman Hannes Falken 1.12.00 0.11.51 47.82
3 Forsell Mickel Botnia 1.13.44 0.13.35 44.88
Enlund Lukas Femman KES -
Stenbacka Oscar OK77 KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Caldén Mikaela Minken 57.24 0.00.00
2 Grankull Jaana Kronan 1.25.05 0.27.41

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Erkkilä Marja KauWi 1.00.24 0.00.00 23.10
2 Iso-Koivisto Minna KauWi 1.16.16 0.15.52 16.92
3 Myrskog Eva-Lotte Kronan 2.28.41 1.28.17 7.98

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mattila Airi KPV 55.56 0.00.00 19.68
2 Pöyhönen Lea VetU 1.06.21 0.10.25 15.34
3 Talja Katri OK77 1.32.16 0.36.20 10.14
Tunis Berit Femman EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Fred Bodil Femman 48.04 0.00.00 18.15
2 Karstunen Rauni HaapavU 1.01.47 0.13.43 13.06
3 Kattilakoski Kirsti KoS 1.31.03 0.42.59 8.14

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sandgren Ann-Mari NOK 32.14 0.00.00 22.00
2 Stoor Anne KoS 46.03 0.13.49 14.24
3 Wikblom Marianne Minken 46.35 0.14.21 12.94

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virtala Jenny PIF 1.06.05 0.00.00
Torrkulla Matilda Femman EIL -

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hansén Amanda Botnia 39.58 0.00.00 39.62
2 Myrskog Rosa Kronan 43.57 0.03.59 34.68
3 Rannila Venla VetU 43.58 0.04.00 33.31
4 Torrkulla Henna Femman 46.02 0.06.04 30.53
5 Hahn Olivia Solf 59.30 0.19.32 22.62

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuohimaa Ines Solf 23.38 0.00.00
2 Jansson Mia Falken 25.46 0.02.08
3 Enlund Julia Femman 27.24 0.03.46
4 Kullman Thea Falken 28.57 0.05.19
5 Lindfors Karolina Falken 32.49 0.09.11
6 Virtala Emmi PIF 46.58 0.23.20
Myllymäki Matilda KoS EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Liljeqvist Emilia Minken 18.53 0.00.00
2 Björkfors Elsie Botnia 22.28 0.03.35
3 Skog Ellinor Falken 22.38 0.03.45
4 Calden Linnea Minken 23.10 0.04.17
5 Enlund Isabella Femman 23.57 0.05.04
6 Lammi Kira KauWi 24.12 0.05.19
7 Henriksson Maja Falken 28.31 0.09.38
8 Torrkulla Venla Femman 30.34 0.11.41

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Forsell Björn Botnia 13.33 0.00.00
2 Grankull Sebastian Kronan 14.15 0.00.42
3 Sundqvist Ivar Falken 15.25 0.01.52
4 Lindfors Rasmus Falken 20.39 0.07.06
5 Rannila Aatu VetU 23.44 0.10.11
6 Norrgård Isak Femman 26.44 0.13.11
7 Hertsbacka Isak NOK 28.14 0.14.41
Peltoniemi Sulo KPV KES -

Sarja D11
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Grankull Daniela Kronan 17.27 0.00.00
2 Norrgård Ida Femman 18.33 0.01.06
3 Wikblom Thea Minken 19.10 0.01.43
4 Sundqvist Ida Falken 42.19 0.24.52
5 Lindfors Mira Falken 47.43 0.30.16
Henriksson Meya Falken EIL -