FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin Pohjois-Pohjanmaan am-hisu-pitkämatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Uusitalo Jyri PelPo 1.13.36 0.00.00 86.61
2 Leinonen Lauri Pohjant 1.20.27 0.06.51 75.28
3 Kanniainen Tomi PuolRy 1.24.10 0.10.34 68.17
Määttä Jari KemijU HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Malyshev Vladimir RUS 1.24.06 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Golovin Denis RUS 1.06.00 0.00.00 58.10
2 Asikainen Saku Hiisi 1.09.36 0.03.36 53.03
3 Ronkainen Markus KoskRi 1.18.08 0.12.08 45.40
4 Järvelin Marko PeRa 1.47.20 0.41.20 31.71
Koljonen Jouni VaKa HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nivala Jarmo YlivKu 1.11.52 0.00.00
Hiltula Kari PudU HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Chernykh Sergey RUS 1.09.05 0.00.00
2 Piispanen Reima HaapavU 1.21.18 0.12.13

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pulkkinen Pekka JoKu 1.05.16 0.00.00 45.72
2 Kotala Ilkka OH 1.05.47 0.00.31 43.10
3 Karppinen Jouko VaKa 1.07.50 0.02.34 39.59
4 Halla-Aho Timo AlajA 1.14.35 0.09.19 34.01

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ollikainen Seppo JuvU 53.09 0.00.00 48.74
2 Pietikäinen Markku JoKu 1.06.53 0.13.44 36.79
3 Karstunen Hannu HaapavU 1.07.13 0.14.04 34.68
4 Toropainen Pauli ONMKY 1.23.01 0.29.52 26.52

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hanhela Mauno HaHe 48.25 0.00.00 43.43
2 Kanste Pekka PeRa 54.45 0.06.20 37.44
3 Oja Jorma NiS 56.18 0.07.53 35.48
4 Mähönen Seppo PeRa 1.04.57 0.16.32 29.95
Kemppainen Taisto VaKa HYL -
Mustonen Lauri AlatPi HYL -
Juutinen Hannu Pohjant HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Veijovaara Jorma Pohjant 45.32 0.00.00 40.08
2 Ryyppö Toivo JoKu 46.35 0.01.03 37.71
3 Pietiläinen Erkki PeRa 51.57 0.06.25 32.49
4 Suorajärvi Mauri Pohjant 58.47 0.13.15 27.55
Alalahti Jaakko ONMKY HYL -

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jäppinen Kyösti Iisu 49.57 0.00.00

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nifakina Julia TaivKu 1.09.24 0.00.00 45.34
2 Laitinen Maria YlikNM 1.13.25 0.04.01 39.64
3 Lotvonen Essi LaiVe 1.13.28 0.04.04 36.40

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ivakko Piia SoJy 1.01.08 0.00.00 23.38
2 Silventoinen Ulla SalRe 1.07.43 0.06.35 19.53
3 Ronkainen Ritva KoskRi 1.29.54 0.28.46 13.52

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pulkkinen Arja JoKu 1.03.45 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mattila Riitta RasTiimi 55.02 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 48.05 0.00.00 26.71
2 Martyanova Oksana RUS 51.20 0.03.15 23.14
3 Jokikokko Tarja Outa 1.45.11 0.57.06 10.38

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halme Ritva KiimU 40.33 0.00.00
2 Karstunen Rauni HaapavU 54.32 0.13.59

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mizonov Sergey RUS 1.01.37 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Belozerov Iurii RUS 1.07.25 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Aikio Valtteri KEV 1.05.16 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kanervo Aaro SoJy 1.32.28 0.00.00

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
Hyvärinen Akseli LaiVe KES -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tihinen Matias LaiVe 24.32 0.00.00
2 Seväkivi Heikki LaiVe 25.36 0.01.04
3 Väisänen Viljami LaiVe 40.18 0.15.46

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Chernykh Zoya RUS 1.09.29 0.00.00

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Väisänen Martta LaiVe 41.00 0.00.00
2 Päkkilä Venla HaHe 1.13.45 0.32.45

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tihinen Milja LaiVe 33.53 0.00.00