FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kevätkansalliset
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koirikivi Anssi RasTiimi 57.01 0.00.00 70.04 66.95
2 Uusivirta Risto RasTiimi 58.00 0.00.59 68.36 65.34
3 Pajukangas Mikko KoS 58.26 0.01.25 67.36 64.39
4 Åbacka Tommy Brahe 1.00.34 0.03.33 64.52 61.67
5 Rahkola Mikko Pohjant 1.01.45 0.04.44 62.82 60.05
6 Parkkinen Keijo YlikNM 1.02.06 0.05.05 62.01 59.27
7 Taulavuori Arttu AlatPi 1.03.38 0.06.37 60.06 57.41
8 Kotamäki Iivo IkNV 1.03.55 0.06.54 59.35 56.73
9 Rantala Petteri KoS 1.04.13 0.07.12 58.63 56.04
10 Karppinen Timo Pohjant 1.04.39 0.07.38 57.80 55.25
11 Vapa Marko S-2000 1.05.51 0.08.50 56.31 53.83
12 Gripenberg Otto Brahe 1.07.09 0.10.08 54.80 52.38
13 Similä Severi Pohjant 1.07.42 0.10.41 53.93 51.55
14 Koirikivi Riku RasTiimi 1.08.47 0.11.46 52.66 50.34
15 Pesola Pasi KPV 1.09.41 0.12.40 51.58 49.30
16 Mäkelä Timo KoS 1.13.06 0.16.05 48.77 46.62
17 Nurmela Joose Koovee 1.13.07 0.16.06 48.37 46.24
18 Kuusikko Miska SalRe 1.13.57 0.16.56 47.44 45.35
19 Rantala Peetu KoS 1.19.26 0.22.25 43.81 41.88
20 Isokoski Erkki VePo 1.21.24 0.24.23 42.40 40.53
21 Ruberg Lauri Falken 1.25.17 0.28.16 40.13 38.36
22 Känsäkoski Jori KPV 1.29.40 0.32.39 37.85 36.18
Keski-Ojala Markus KannUra EIL -
Jern Jens Femman EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Järviluoma Tuomas NiS 55.08 0.00.00 52.85 49.87
2 Hongell Timo KoS 1.00.57 0.05.49 46.78 44.14
3 Orjala Jarkko KoS 1.03.21 0.08.13 44.02 41.54
4 Lauronen Jarkko LaihLu 1.06.28 0.11.20 41.02 38.71
5 Paavola Lasse KPV 1.09.31 0.14.23 38.32 36.16
6 Hyttinen Ossi SonPa 1.14.36 0.19.28 34.87 32.91
7 Jussinmäki Ari HalTo 1.15.34 0.20.26 33.60 31.71
8 Lindfors Kari Falken 1.28.12 0.33.04 28.08 26.50

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Juha-Matti RasKu 50.22 0.00.00 59.92 58.46
2 Mäkäräinen Jouni Pohjant 52.33 0.02.11 56.20 54.83
3 Hyyppä Tuomas KoS 56.10 0.05.48 51.43 50.18
4 Löfbacka Sami KPV 57.27 0.07.05 49.16 47.96
5 Hirvinen Markus KoS 59.05 0.08.43 46.70 45.56
6 Peisa Panu SalRe 1.06.15 0.15.53 40.67 39.68
7 Oikarinen Matti S-2000 1.09.29 0.19.07 37.85 36.93
8 Järvelin Marko PeRa 2.04.34 1.14.12 20.59 20.09

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietiläinen Juha RastiE4 53.26 0.00.00 51.34 47.27
2 Jokikuona Juha RasTiimi 55.02 0.01.36 49.31 45.41
3 Pihlajaniemi Janne VePo 1.00.01 0.06.35 44.73 41.18
4 Ekola Juha AlahKi 1.01.54 0.08.28 42.89 39.49
5 Loukusa Markku Iisu 1.02.08 0.08.42 42.26 38.91
6 Nyman Patrik Brahe 1.03.56 0.10.30 40.61 37.39
7 Kankainen Janne SoJy 1.04.49 0.11.23 39.60 36.46
8 Sillanpää Tommi Pohjant 1.05.25 0.11.59 38.79 35.72
9 Jylkkä Marko YlivKu 1.10.41 0.17.15 35.48 32.67
10 Kujanpää Marko AlajA 1.10.58 0.17.32 34.93 32.16
11 Mehtälä Jukka OSVA 1.11.14 0.17.48 34.38 31.66
12 Niininen Heikki VetU 1.13.58 0.20.32 32.72 30.12
13 Myllymäki Jyri VetU 1.23.40 0.30.14 28.57 26.31
14 Hansen Joakim Botnia 1.35.31 0.42.05 24.72 22.76
Leppäniemi Esa VetU HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvönen Panu Pohjant 46.21 0.00.00 49.83 48.44
2 Peltoniemi Vesa KPV 46.39 0.00.18 49.08 47.70
3 Westerholm Lasse VePo 47.33 0.01.12 47.72 46.38
4 Kauppila Timo SalRe 47.50 0.01.29 47.01 45.69
5 Tiainen Hannu NiS 48.53 0.02.32 45.58 44.30
6 Grön Kaj Brahe 49.01 0.02.40 45.04 43.78
7 Veijola Seppo IinYr 49.33 0.03.12 44.15 42.91
8 Lammi Harri SalRe 50.37 0.04.16 42.81 41.61
9 Räbb Rainer GIF 53.37 0.07.16 40.04 38.92
10 Haverinen Arto KaSu 53.56 0.07.35 39.43 38.32
11 Lillhonga Robert GIF 57.35 0.11.14 36.57 35.55
12 Jurvakainen Mika KiimU 58.43 0.12.22 35.52 34.52
13 Kinnari Jukka SuJu 59.28 0.13.07 34.73 33.76
14 Backman Kari IinYr 1.00.29 0.14.08 33.81 32.86
15 Kauppinen Vesa SonPa 1.02.36 0.16.15 32.34 31.43
16 Heiskanen Jari SonPa 1.04.08 0.17.47 31.25 30.37
17 Myllylä Jukka Pohjant 1.05.56 0.19.35 30.09 29.24
18 Määttä Jari OH 1.06.54 0.20.33 29.35 28.52

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahkola Mika OH 48.28 0.00.00 48.89 47.60
2 Kemppainen Vesa Iisu 49.38 0.01.10 47.23 45.98
3 Heiskanen Hannu SonPa 50.32 0.02.04 45.88 44.67
4 Konttajärvi Seppo VePo 50.38 0.02.10 45.29 44.09
5 Lerssi Juha KPV 51.16 0.02.48 44.24 43.07
6 Polso Jukka KoS 52.12 0.03.44 42.96 41.82
7 Vallbacka Heikki KortJV 52.27 0.03.59 42.27 41.15
8 Rantala Timo KPV 55.18 0.06.50 39.63 38.59
9 Peltonen Timo SonPa 56.30 0.08.02 38.34 37.33
10 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 56.35 0.08.07 37.84 36.84
11 Koivumäki Kari KoS 58.20 0.09.52 36.27 35.31
12 Harju Kai KannUra 58.25 0.09.57 35.78 34.83
13 Kattilakoski Jarmo KoS 1.06.36 0.18.08 31.00 30.18
14 Niemelä Urpo Pohjant 1.08.51 0.20.23 29.62 28.84
15 Viiri Reima S-2000 1.18.06 0.29.38 25.79 25.11
Niiranen Ari KR EIL -
Korhonen Jukka RasTiimi EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nissilä Jorma KoS 42.53 0.00.00 49.01 49.29
2 Helander Rolf OuHu 44.24 0.01.31 46.74 47.01
3 Partanen Timo RasHy 45.17 0.02.24 45.25 45.51
4 Pajukangas Tauno KPV 47.34 0.04.41 42.53 42.77
5 Konttila Sauli KannUra 47.53 0.05.00 41.70 41.93
6 Pensas Esko LaihLu 48.44 0.05.51 40.43 40.66
7 Saastamoinen Kari Kiuru 49.32 0.06.39 39.25 39.47
8 Vilminko Pauli SiSe 50.12 0.07.19 38.20 38.42
9 Pietilä Heikki S-2000 51.36 0.08.43 36.66 36.87
10 Olaussen Kristoffer GIF 55.31 0.12.38 33.60 33.79
11 Saarela Esa KoS 55.58 0.13.05 32.86 33.05
12 Keränen Kari KEV 1.03.22 0.20.29 28.61 28.77
13 Koljonen Pekka IisVi 1.35.09 0.52.16 18.77 18.88

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikka Markku ONMKY 38.18 0.00.00 48.32 47.65
2 Björklund Håkan Falken 45.21 0.07.03 40.52 39.96
3 Rantala Aulis KoS 45.31 0.07.13 40.08 39.53
4 Nurisalo Seppo KoS 45.32 0.07.14 39.78 39.22
5 Jylkkä Markku YlivKu 45.50 0.07.32 39.23 38.68
6 Airaksinen Risto OuTa 45.51 0.07.33 38.92 38.38
7 Lövsund Bengt Botnia 46.37 0.08.19 38.00 37.47
8 Keltamäki Seppo JoKu 48.01 0.09.43 36.62 36.11
9 Slotte Harald Botnia 48.22 0.10.04 36.08 35.58
10 Korpijärvi Asko KannUra 48.25 0.10.07 35.77 35.27
11 Kokkonen Hannu RasPi 48.37 0.10.19 35.35 34.86
12 Jauhiainen Pentti Trian 50.29 0.12.11 33.78 33.31
13 Williamsson Bo-Göran VaaSu 50.47 0.12.29 33.32 32.86
14 Tervo Arhi ONMKY 51.48 0.13.30 32.41 31.96
15 Butilkin Niilo SäynSa 53.34 0.15.16 31.10 30.66
15 Harald Hilding Falken 53.34 0.15.16 31.10 30.66
17 Ruokamo Eero OuTa 53.43 0.15.25 30.52 30.09
18 Hakomäki Juhani LapVi 56.25 0.18.07 28.82 28.42
19 Koutonen Arto YlivKu 56.38 0.18.20 28.48 28.08
20 Kujanpää Heikki AlajA 1.07.11 0.28.53 23.81 23.48
Karvonen Paavo IisVi HYL -
Hongell Jouni KoS HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juutinen Hannu Pohjant 32.05 0.00.00 38.13 37.78
2 Laitinen Olli PeRa 34.20 0.02.15 35.28 34.95
3 Lukkarinen Olavi Pohjant 34.56 0.02.51 34.32 34.00
4 Kattilakoski Eero KPV 35.53 0.03.48 33.07 32.77
5 Sevon Niilo SalRe 36.26 0.04.21 32.24 31.94
6 Rauma Håkan Botnia 38.09 0.06.04 30.47 30.18
7 Backman Sven-Olof Falken 38.36 0.06.31 29.79 29.52
8 Grekula Kalervo SalRe 38.57 0.06.52 29.21 28.94
9 Haapala Risto KoS 39.14 0.07.09 28.69 28.42
10 Åkerblom Måns GIF 40.03 0.07.58 27.80 27.54
11 Kätkä Vesa Reima 40.13 0.08.08 27.38 27.13
12 Hourula Matti Reima 44.37 0.12.32 24.40 24.18
13 Rantakangas Erkki AlajA 45.01 0.12.56 23.92 23.70
14 Pelkonen Alpo OSVA 46.36 0.14.31 22.84 22.63
15 Kumpulainen Matti IisVi 52.25 0.20.20 20.07 19.89
16 Oja Jorma NiS 53.46 0.21.41 19.34 19.16

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toskala Paavo KoS 35.02 0.00.00 35.15 35.08
2 Mäkinen Juhani SalRe 39.30 0.04.28 30.24 30.18
3 Jokikuona Toivo RasTiimi 43.58 0.08.56 26.33 26.27
4 Pietiläinen Erkki PeRa 45.48 0.10.46 24.47 24.42
5 Mikkilä Mauno NiS 47.38 0.12.36 22.75 22.70
6 Kumara Pentti SievSi 1.04.04 0.29.02 16.34 16.30

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmela Kosti PihtTu 24.36 0.00.00 30.33 30.29
2 Patana Tapio VetU 24.45 0.00.09 28.64 28.60
3 Kittilä Olavi SalRe 26.10 0.01.34 25.66 25.63
4 Nikula Reino OuTa 27.44 0.03.08 22.87 22.84

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivumäki Olli KoS 42.00 0.00.00 51.65 46.19
2 Hiltunen Juho ONMKY 45.34 0.03.34 46.42 41.51
3 Forsell Mickel Botnia 47.21 0.05.21 43.53 38.92
4 Jylkkä Miro YlivKu 51.48 0.09.48 38.74 34.64
5 Tiainen Pietu NiS 53.25 0.11.25 36.55 32.69
6 Lerssi Mitri KPV 1.06.02 0.24.02 28.75 25.71
7 Tilvis Paavo KaJu 1.13.04 0.31.04 25.24 22.57

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Forsell Gustav Botnia 37.18 0.00.00 44.67 40.40
2 Ekola Juuso LapVi 37.37 0.00.19 43.19 39.05
3 Hansén Lucas Botnia 39.17 0.01.59 40.30 36.44
4 Ukkola Sakari Pohjant 39.31 0.02.13 39.00 35.27
5 Rissanen Erno-Kalle SonPa 40.51 0.03.33 36.71 33.20
6 Oja Jirka KaJu 42.55 0.05.37 33.97 30.72
7 Joensuu Valter Brahe 42.57 0.05.39 32.98 29.82

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Huhtamäki Rasmus PieHi 15.34 0.00.00
2 Nikunen Arttu KaJu 24.13 0.08.39
3 Forsström Anton Botnia 40.56 0.25.22
Tolvanen Elias AlatPi EIL -
Vuorinen Miki KoS EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvinen Joona KoS 15.27 0.00.00
2 Heikkinen Altti SoJy 16.14 0.00.47
3 Peltoniemi Sisu KPV 18.19 0.02.52
4 Jussinmäki Iisakki HalTo 19.19 0.03.52
5 Tarkka Eemeli LohtVe 21.22 0.05.55
6 Niininen Eino VetU 22.33 0.07.06
7 Pyykkö Tomi OSVA 22.45 0.07.18

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kallio Santeri KoS 12.05 0.00.00
2 Niininen Lauri VetU 13.59 0.01.54
3 Forsström Emil Botnia 14.15 0.02.10
4 Hirvinen Jesse KoS 14.27 0.02.22
5 Grankull Sebastian Kronan 15.02 0.02.57
6 Nyman Vilhelm Brahe 15.14 0.03.09
7 Löfbacka Atte KPV 16.12 0.04.07
8 Oikarinen Oiva S-2000 16.42 0.04.37
9 Kukkonen Niilo IisVi 18.35 0.06.30
10 Ukkola Santeri Pohjant 18.56 0.06.51
11 Lindfors Hugo Falken 22.19 0.10.14
12 Peltoniemi Sulo KPV 28.38 0.16.33

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Veeti OuTa 7.47 0.00.00
2 Järviluoma Ukko NiS 8.54 0.01.07
3 Westerholm Lauri VePo 9.42 0.01.55
4 Erkkilä Juho RaJu 13.52 0.06.05
5 Järviluoma Ohto NiS 14.08 0.06.21

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taulavuori Venla AlatPi 57.18 0.00.00 67.00 64.85
2 Goman Anna Pohjant 1.05.59 0.08.41 56.73 54.91
3 Tiitto Johanna RasTiimi 1.16.13 0.18.55 47.85 46.32
4 Tiitto Katariina RasTiimi 1.18.48 0.21.30 45.07 43.62
5 Lindfors Lina Falken 1.22.25 0.25.07 41.92 40.58
6 Hansén Amanda Botnia 1.22.41 0.25.23 40.63 39.33
7 Jussinniemi Jannaliina OH 1.25.52 0.28.34 38.00 36.79
Sankelo Lotta Pohjant EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Järviluoma Anna-Kaisa NiS 57.16 0.00.00 48.96 29.70
2 Åstrand Ulla-Maria Botnia 1.11.04 0.13.48 36.49 22.14
3 Asmundela Maija KannUra 1.11.15 0.13.59 33.45 20.29

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Päivinen Sonja KaSu 46.37 0.00.00 56.05 53.73
2 Laitinen Maria YlikNM 50.03 0.03.26 51.55 49.42
3 Martinmäki Kaisu Pohjant 51.22 0.04.45 49.60 47.55
4 Kankainen Ulla-Maria SoJy 53.28 0.06.51 47.04 45.09
5 Hankonen Johanna Pohjant 55.04 0.08.27 45.08 43.21
6 Goman Annukka VePo 55.16 0.08.39 44.32 42.49
7 Orjala Elina KoS 55.22 0.08.45 43.65 41.85
8 Knuuti Pirjo NiS 57.42 0.11.05 41.32 39.61
9 Kukkonen Leena IisVi 59.37 0.13.00 39.44 37.82
10 Forsström Heidi Botnia 1.02.56 0.16.19 36.85 35.32
11 Boren Tuula Reima 1.13.16 0.26.39 31.20 29.92
12 Märsynaho Maaret PuolRy 1.14.43 0.28.06 30.16 28.92
13 Kujanpää Maarit KuortKu 1.19.30 0.32.53 27.94 26.78

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turtinen Satu YlikNM 47.00 0.00.00 43.32 40.48
2 Haataja Mirka YlikNM 48.36 0.01.36 40.33 37.68
3 Nynäs Kati Botnia 51.36 0.04.36 36.50 34.11
4 Parkkinen Piia YlikNM 53.09 0.06.09 34.00 31.77
Tolvanen Heidi AlatPi EIL -
Sillanpää Elina Pohjant KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tilvis Aija SalRe 48.50 0.00.00 42.31 38.73
2 Haverinen Tuula KaSu 50.01 0.01.11 38.21 34.98
3 Erkkilä Marja RaJu 55.02 0.06.12 31.91 29.21

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 34.56 0.00.00 47.62 42.82
2 Käkelä Maija PuolRy 41.03 0.06.07 39.31 35.35
3 Rantala Maj-Lis KPV 43.30 0.08.34 35.95 32.32
4 Jurvakainen Tuija RasHy 45.01 0.10.05 33.63 30.24
5 Mahlanen-Peltola Sirpa LapVi 54.18 0.19.22 26.96 24.24
Ekdahl Pirkko NiS HYL -
Koistinen Aija KR EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jussinniemi Seija SiSe 34.38 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Björklund Gunilla Falken 32.50 0.00.00 37.11 33.17
2 Yliniemi Kaisa NiS 38.19 0.05.29 30.60 27.36
3 Kattilakoski Kirsti KoS 38.27 0.05.37 29.31 26.20
4 Karvonen Pirjo IisVi 40.08 0.07.18 26.94 24.09
5 Finnilä Katariina VetU 42.42 0.09.52 24.25 21.68

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajaniemi Anneli O-Taru 26.51 0.00.00 24.92 20.58
2 Stoor Anne KoS 30.07 0.03.16 21.11 17.43
3 Isoherranen Tarja KoS 30.35 0.03.44 19.69 16.26
4 Pelkonen Maija OSVA 33.24 0.06.33 17.03 14.06

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikula Irma OuTa 42.17 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Päkkilä Suvi HaHe 1.16.08 0.00.00
Niva Heini Pohjant EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niskanen Sofia SonPa 54.27 0.00.00
Järviluoma Tuuli NiS EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskela Iina VetU 28.33 0.00.00 46.04 41.47
2 Viippola Venla OuTa 30.33 0.02.00 42.22 38.03
3 Taulavuori Anni AlatPi 30.44 0.02.11 41.16 37.08
4 Hyyppä Liina KoS 32.40 0.04.07 37.97 34.21
5 Lehtonen Olivia VePo 36.15 0.07.42 33.54 30.21
6 Peltola Eeva LapVi 36.58 0.08.25 32.22 29.03
7 Parkkinen Laura YlikNM 40.52 0.12.19 28.54 25.71
8 Kattilakoski Ida KoS 41.24 0.12.51 27.58 24.85
9 Tiainen Liinu NiS 43.40 0.15.07 25.58 23.05
Oikarinen Anni S-2000 EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rissanen Venny SonPa 17.49 0.00.00
2 Myllymäki Matilda KoS 19.09 0.01.20
3 Lakanen Inka PerhKi 19.51 0.02.02
4 Rokala Erica HalTo 20.42 0.02.53
5 Lindfors Karolina Falken 20.48 0.02.59
6 Kukkonen Senni IisVi 21.53 0.04.04
7 Nyman Laura Brahe 23.13 0.05.24
8 Järviluoma Pilvi-Sofia NiS 23.50 0.06.01
9 Nynäs Amanda Botnia 35.13 0.17.24

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäkäräinen Selma Pohjant 20.11 0.00.00
2 Parkkinen Anna YlikNM 21.57 0.01.46
3 Goman Matleena VePo 25.24 0.05.13

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Similä Helmiina Pohjant 15.25 0.00.00
2 Ketola Matleena KoS 15.52 0.00.27
3 Kuusikko Kiia SalRe 18.19 0.02.54
4 Anttila Ilona Pohjant 18.28 0.03.03
5 Tukala Oona KoS 18.55 0.03.30
6 Länsitie Pinja OSVA 19.31 0.04.06
7 Tukala Eeva KoS 19.55 0.04.30
8 Päkkilä Venla HaHe 22.26 0.07.01
9 Määttälä Selma KoS 23.23 0.07.58
10 Hietaharju Fanni O-Taru 23.54 0.08.29
11 Nynäs Matilda Botnia 26.19 0.10.54
Hasu Eevi S-2000 EIL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Grankull Daniela Kronan 9.36 0.00.00
2 Lillhonga Elin GIF 10.35 0.00.59
3 Hyyppä Alisa KoS 11.06 0.01.30
4 Paavola Iida KPV 11.14 0.01.38
5 Pesola Ella KPV 12.00 0.02.24
6 Märsynaho Minja PuolRy 12.04 0.02.28
7 Lindfors Mira Falken 13.36 0.04.00
8 Kukkola Martta OuHu 15.52 0.06.16