FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin AM-HiSu Kaakko sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Linnainmaa Tero KyRa 15.42 0.00.00 93.81
2 Tuomala Misa S-JKL 15.54 0.00.12 91.56
3 Huila Joona Hiisi 17.11 0.01.29 83.73
4 Heiska Samu PoRa 17.38 0.01.56 80.63
5 Kiiskinen Petri LS-37 17.50 0.02.08 78.77
6 Mäkinen Seppo S-2000 18.43 0.03.01 74.15
7 Nokka Atte Rasti88 19.56 0.04.14 68.77
8 Sorjonen Pekka RasPi 19.58 0.04.16 67.80
9 Ovaska Janne LuuRa 20.27 0.04.45 65.37
10 Aikio Santeri KEV 20.43 0.05.01 63.71
11 Kettunen Pyry SäynSa 21.40 0.05.58 60.13
12 Hakuli Tommi KeU 23.59 0.08.17 53.61
13 Kauppila Tomi MiehVi 24.03 0.08.21 52.76
Saikko Ville LappRi HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ekonoja Antti PelPo 19.09 0.00.00 60.07
2 Ovaska Vesa LuuRa 20.46 0.01.37 53.32
3 Ovaska Panu LuuRa 25.39 0.06.30 41.49
4 Kankaanpää Markus LeSi 33.55 0.14.46 30.10
5 Pöyhönen Simo Raus 39.25 0.20.16 24.81

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virtanen Jussi KyS 23.29 0.00.00 36.65
2 Laaksonen Pasi EsSu 24.36 0.01.07 33.93
3 Nurmela Heikki Pihkan 25.37 0.02.08 31.58
4 Kiiski Mikko KyS 29.08 0.05.39 26.88
5 Leinonen Markku Pihkan 31.46 0.08.17 23.84
6 Pais Mart VeVe 34.41 0.11.12 21.09

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Klemettinen Vesa S-JKL 19.02 0.00.00 58.38
2 Häkkinen Mika Hiilto 19.03 0.00.01 57.54
3 Riissanen Jani EsAk 19.35 0.00.33 55.20
4 Tuliniemi Harri LappRi 20.06 0.01.04 53.02
5 Korhonen Mika SKVuoksi 21.42 0.02.40 48.42
6 Vaherlehto Tuomas EsAk 21.45 0.02.43 47.61
7 Kiuru Jani RaKaS 22.33 0.03.31 45.25
8 Hytönen Harri RaVa 23.40 0.04.38 42.47
9 Asikainen Aarre LappRi 23.41 0.04.39 41.80
10 Toivonen Simo RR 24.51 0.05.49 39.23
11 Kylmälä Jyri KS 28.06 0.09.04 34.15
12 Soikkeli Lauri EsSu 33.46 0.14.44 27.97

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tielinen Vesa LuuRa 15.25 0.00.00 65.16
2 Virtanen Antti TarpSu 15.31 0.00.06 63.77
3 Toivanen Samuli LuuRa 16.02 0.00.37 60.77
4 Juvakka Pekka S-JKL 18.00 0.02.35 53.30
5 Ojalainen Jorma SKVuoksi 18.51 0.03.26 50.09
6 Heinilä Hannu RaVa 19.24 0.03.59 47.90
7 Koistinen Pasi NaTe 25.48 0.10.23 35.43
8 Moisander Jouni RaVi 28.37 0.13.12 31.42
9 Hautaniemi Petri RaKaS 29.06 0.13.41 30.38
10 Piirainen Jyrki JäPa 30.15 0.14.50 28.73
11 Ijas Markku HyRa 30.58 0.15.33 27.57

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kotro Petri KaaRa 16.47 0.00.00 55.56
2 Koskinen Juha KeuKi 17.49 0.01.02 51.47
3 Mäkipää Kalevi EE 18.16 0.01.29 49.35
4 Salonen Timo VaHa 18.40 0.01.53 47.46
5 Heinola Ari KaaRa 18.53 0.02.06 46.09
6 Enroth Ari RR 21.47 0.05.00 39.24
7 Niemensivu Pekka KanSu 23.17 0.06.30 36.05
8 Koskivirta Eero KaaRa 26.44 0.09.57 30.81
9 Heikkinen Sakari RaVi 28.02 0.11.15 28.83
Lahtinen Jari RaVi HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Peltonen Heikki IPR 16.05 0.00.00 58.73
2 Martikainen Pasi KeuKi 17.06 0.01.01 54.72
3 Kotala Markku LS-37 18.57 0.02.52 48.91
4 Niemi Kari-Veli LappRi 19.12 0.03.07 47.82
5 Valkonen Pekka SaSu 19.14 0.03.09 47.27
6 Oinaskallio Erkki RR 19.21 0.03.16 46.53
7 Varkila Jorma LamSä 19.31 0.03.26 45.68
8 Hämäläinen Markku RaVa 19.46 0.03.41 44.65
9 Paukku Ismo IPR 20.12 0.04.07 43.26
10 Martikainen Ari KeuKi 20.33 0.04.28 42.09
11 Laine Markku MU 20.52 0.04.47 41.03
12 Liikkanen Reima LaTa 20.55 0.04.50 40.50
13 Lavonen Hannu MiehVi 20.59 0.04.54 39.95
14 Kotilainen Matti LS-37 21.06 0.05.01 39.31
15 Turkka Esko KS 24.19 0.08.14 33.75
16 Ahlroth Timo TurSa 24.31 0.08.26 33.11
17 Leppälä Martti HlS 30.07 0.14.02 26.66

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ollikainen Seppo JuvU 18.08 0.00.00 55.93
2 Saarinen Heikki SOC 19.23 0.01.15 51.91
3 Hyyryläinen Raimo JuvU 19.41 0.01.33 50.71
4 Kattelus Keijo LuuRa 20.21 0.02.13 48.66
5 Tiilikainen Teuvo HlS 21.02 0.02.54 46.70
6 Hyytiäinen Timo JuvU 21.10 0.03.02 46.03
7 Maajärvi Esa LappRi 21.31 0.03.23 44.91
8 Salmi Veijo RR 21.54 0.03.46 43.75
9 Pokela Erkki LuuRa 22.13 0.04.05 42.77
10 Urpalainen Jukka MiehVi 22.15 0.04.07 42.35
11 Hirvikallio Lassi LuuRa 22.41 0.04.33 41.18
12 Vainio Jarmo HlS 23.49 0.05.41 38.89
13 Valkonen Timo RR 24.09 0.06.01 38.02
14 Lappalainen Martti Navi 24.33 0.06.25 37.07
15 Väätäinen Hannu IPR 24.46 0.06.38 36.43
16 Olli Reijo Jyry 28.49 0.10.41 31.03
17 Nyberg Henry Trian 30.11 0.12.03 29.36
18 Lehtiniemi Pekka SaSu 31.07 0.12.59 28.22
19 Tarvainen Juhani PiTa 31.47 0.13.39 27.38
Hyvönen Markku RasPi HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lehtinen Teuvo SOC 17.38 0.00.00 49.28
2 Inkinen Paavo Jyry 18.06 0.00.28 47.68
3 Hyyryläinen Jorma JuvU 18.37 0.00.59 46.04
4 Nurminen Heikki IPR 19.26 0.01.48 43.80
5 Ahtiainen Pertti KR 19.51 0.02.13 42.58
6 Tolvanen Mauri LeSi 21.06 0.03.28 39.78
7 Lakkinen Keijo SuSe 21.16 0.03.38 39.19
8 Niittymäki Antti IPR 22.41 0.05.03 36.48
9 Mähönen Seppo PeRa 24.22 0.06.44 33.72
10 Sartanen Kari SKVuoksi 25.00 0.07.22 32.63
11 Mäkilä Ilmari EsSu 25.08 0.07.30 32.22
12 Köykkä Jussi RasKu 25.15 0.07.37 31.83
13 Kettunen Kimmo SäynSa 25.45 0.08.07 30.99
14 Romula Tuomo Mesik 25.47 0.08.09 30.72
15 Reinikainen Pentti Jyry 26.07 0.08.29 30.10
16 Kyckling Veli-Matti HS 26.43 0.09.05 29.20
17 Järvenpää Heikki SuSe 27.09 0.09.31 28.52
18 Nippala Juhani Jyry 27.48 0.10.10 27.64
19 Rönkkö Paavo EsSu 28.57 0.11.19 26.33
20 Jokela Erkki LeSi 31.57 0.14.19 23.68
21 Koskinen Timo VaHa 34.08 0.16.30 21.99
Nikkari Paavo LS-37 HYL -
Paukkunen Ossi RaKaS KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Voutilainen Taisto IPR 22.14 0.00.00 41.36
2 Jakovlev Sulo PiVe 22.21 0.00.07 40.70
3 Mäkipää Olli MSParma 23.09 0.00.55 38.87
4 Kemppi Jorma Navi 23.18 0.01.04 38.20
5 Luukko Jukka PäijRa 24.21 0.02.07 36.15
6 Torvikoski Jouko JäPa 24.40 0.02.26 35.28
7 Hakala Pekka KS 26.21 0.04.07 32.66
8 Åberg Karl-Erik EsSu 27.43 0.05.29 30.69
9 Paavilainen Arvo IPR 28.41 0.06.27 29.31
10 Tammela Seppo TikSu 29.18 0.07.04 28.36
11 Salminen Kari Navi 29.44 0.07.30 27.61
12 Reini Jaakko TikSu 29.45 0.07.31 27.27
13 Kanerva Unto Jyry 31.35 0.09.21 25.37
14 Repo Voitto RaKaS 51.12 0.28.58 15.46
Valtee Pertti HS HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Häkkinen Tapani IPR 23.49 0.00.00 33.63
2 Salo Eero InkTe 24.21 0.00.32 31.25
3 Tahvanainen Veijo PäijRa 25.19 0.01.30 28.48
4 Erkkilä Olavi HlS 26.10 0.02.21 26.02

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Peltola Samuli S-JKL 17.42 0.00.00 76.03
2 Nykänen Tomi LS-37 18.00 0.00.18 73.65
3 Kotro Väinö KyS 18.03 0.00.21 72.32
4 Virtanen Akseli KyS 18.05 0.00.23 71.07
5 Outinen Tuomas KyS 18.32 0.00.50 68.26
6 Aho Rauli VaHa 19.37 0.01.55 63.46
7 Asklöf Henrik KS 19.51 0.02.09 61.70
8 Mannonen Ville HS 20.17 0.02.35 59.38
9 Silvennoinen Oskari KR 20.35 0.02.53 57.54
10 Kallio Matti KeU 24.57 0.07.15 46.66
11 Klemola Saul RaKaS 25.53 0.08.11 44.20

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Salonen Seeti VaHa 17.44 0.00.00 55.24
2 Korhonen Eetu SKVuoksi 18.37 0.00.53 51.30
3 Aikio Valtteri KEV 18.44 0.01.00 49.68
4 Riissanen Miska EsAk 20.30 0.02.46 44.20
5 Vaherlehto Eemi EsAk 23.33 0.05.49 37.44
6 Pellinen Veeti JoKu 24.36 0.06.52 34.84
7 Ripatti Max JoKu 32.16 0.14.32 25.81

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Peltonen Lasse KS 15.28 0.00.00
2 Vepsäläinen Onni KyS 16.23 0.00.55
3 Aaltonen Tatu Lynx 17.34 0.02.06
4 Riissanen Pyry EsAk 18.24 0.02.56
5 Granqvist Aapo LS-37 22.38 0.07.10
6 Granqvist Eetu LS-37 29.30 0.14.02

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pesu Akseli PirHi 15.38 0.00.00
2 Hirvilahti Joona VeVe 16.37 0.00.59
3 Töyrylä Rasmus KyS 18.02 0.02.24
4 Pylvänäinen Jere KS 18.54 0.03.16
5 Toivonen Nuutti RR 19.39 0.04.01
6 Takanen Eetu VeVe 26.51 0.11.13

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Niklas VeVe 9.31 0.00.00
2 Siivola Visa LappRi 10.24 0.00.53
3 Asikainen Viljami JoKu 22.59 0.13.28

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nenonen Liisa SKVuoksi 17.26 0.00.00 93.40
2 Pusa Sanna KeuKi 18.18 0.00.52 88.19
3 Niittymäki Johanna Koovee 18.28 0.01.02 86.62
4 Suutari Mirka KS 18.34 0.01.08 85.38
5 Vääränen Sari KS 18.35 0.01.09 84.53
6 Pesu Mervi RR 18.52 0.01.26 82.50
7 Rusakova Alexandra Leader 19.41 0.02.15 78.34
8 Hara Marika Koovee 19.42 0.02.16 77.55
9 Valkonen Oona Kalske 20.50 0.03.24 72.64
10 Koivunen Mari LamSä 20.55 0.03.29 71.66
11 Kiiskinen Kirsi KS 21.52 0.04.26 67.89
12 Tahvanainen Venla EsSu 21.55 0.04.29 67.08
13 Puhakka-Asikainen Mari KS 22.04 0.04.38 65.98
14 Suutari Säde KS 22.53 0.05.27 62.99
15 Rantanen Marja LamSä 24.30 0.07.04 58.25
16 Nurmi Ella VaaSu 29.06 0.11.40 48.55
17 Lehtiniemi Iisa SaSu 29.30 0.12.04 47.40
18 Rauttola Tiia-Maria EsSu 31.26 0.14.00 44.03

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Töyrylä Salla KyS 20.02 0.00.00
2 Kiuru Veera RaKaS 21.49 0.01.47

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hyytiäinen Tuula Navi 27.54 0.00.00
Pekkala Sini EsSu HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laukkanen Marja KS 18.56 0.00.00 59.36
2 Hedman Kirsi Navi 20.36 0.01.40 52.92
3 Palmen Virpi EsSu 21.44 0.02.48 48.61
4 Latvala Terhi TVV 27.49 0.08.53 36.77
5 Nurminen Arja VaHa 28.17 0.09.21 34.97
6 Salminen Ulla EsAk 36.13 0.17.17 26.38

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Vallema Tanja VeVe 22.50 0.00.00 39.86
2 Outinen Pia KyS 26.44 0.03.54 32.35
3 Heikkinen Anniina VeVe 31.04 0.08.14 26.37
4 Hautaniemi Marjaana RaKaS 31.52 0.09.02 24.28

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Silvennoinen Tarja KR 19.57 0.00.00
2 Kallio Ulla KeU 24.44 0.04.47

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Raatikainen Päivi RastiE4 17.47 0.00.00 53.22
2 Liimatainen Raili HyRa 21.41 0.03.54 40.37
3 Mikkolainen Mirja VaHa 22.27 0.04.40 35.83

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Suomalainen Marja LeSi 23.10 0.00.00 38.96
2 Raiko Erja HyRa 26.11 0.03.01 32.75
3 Tikka Eija RaKaS 30.18 0.07.08 26.81
4 Kukkonen Marja RaKaS 42.04 0.18.54 18.24

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sulander Mirja-Liisa EE 13.32 0.00.00 40.72
2 Törrö Maria-Leena VaHa 14.41 0.01.09 35.66
3 Salmela Juulia RiSu 16.45 0.03.13 29.61
4 Reinikainen Pirjo Jyry 21.10 0.07.38 22.13

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Muikku Rauni Navi 11.28 0.00.00 39.68
2 Tanska Eeva EsSu 13.37 0.02.09 32.16
3 Paatero Leena EsSu 14.52 0.03.24 28.31
4 Piskonen Leena Navi 19.39 0.08.11 20.55
Ruusunen Marja-Liisa EE HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saalo Siiri KeU 17.33 0.00.00 73.49
2 Pylvänäinen Henna KS 17.41 0.00.08 71.37
3 Virtanen Heta OH 18.14 0.00.41 67.70
4 Klemettinen Kaisa S-JKL 18.21 0.00.48 65.77
5 Saalo Saara KeU 20.09 0.02.36 58.52
6 Peltonen Riikka KS 22.30 0.04.57 51.18
7 Silvennoinen Siiri KR 22.32 0.04.59 49.88
8 Heikkinen Sanni HS 26.16 0.08.43 41.74

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ruutiainen Helmi LS-37 19.11 0.00.00 55.93
2 Pesu Vilma PirHi 20.02 0.00.51 52.66
3 Nurmilaukas Iiris LuuRa 21.53 0.02.42 47.39
4 Asklöf Aino Lynx 23.22 0.04.11 43.62
5 Kangasaho Aino HS 23.33 0.04.22 42.52
6 Mattinen Lotta JoKu 27.52 0.08.41 35.29
7 Heikkinen Ida VeVe 29.04 0.09.53 33.22
8 Lantta Tinja LappRi 29.49 0.10.38 31.78
9 Laitimo Maija JoKu 31.50 0.12.39 29.21
Vallema Henrika VeVe HYL -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiiski Aliisa KyS 21.42 0.00.00
2 Outinen Katariina KyS 22.40 0.00.58
3 Tonder Oona SKVuoksi 27.11 0.05.29
4 Linden Amalia KS 27.41 0.05.59
5 Ripatti Mona JoKu 32.39 0.10.57
6 Hyvönen Anniina MU 44.06 0.22.24
7 Jokela Kiia VeVe 49.13 0.27.31
Lavonen Sanni MiehVi HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Laura LappRi 20.00 0.00.00
2 Lukkari Matilda KeU 23.39 0.03.39
3 Aaltonen Nelli Lynx 23.56 0.03.56
4 Soikkeli Lauriina EsSu 26.55 0.06.55

Sarja D11
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laukkanen Alma KS 10.20 0.00.00
2 Laakso Lotta LappRi 13.32 0.03.12
3 Pesu Lotta PirHi 15.41 0.05.21
4 Laakso Anni LappRi 15.55 0.05.35
5 Vepsäläinen Elsa KyS 16.24 0.06.04
6 Takanen Tiitu VeVe 19.04 0.08.44
7 Riissanen Viivi EsAk 25.40 0.15.20