FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* Kevyt Olo -rastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Mika TuuSe 31.01 0.00.00 70.44 69.69
2 Kalliokoski Jooseppi IkNV 31.03 0.00.02 69.87 69.12
3 Hernelahti Miika KR 32.12 0.01.11 66.89 66.17
4 Nurminen Ilkka HS 35.28 0.04.27 60.29 59.64
5 Rissanen Roni-Ville SonPa 35.38 0.04.37 59.57 58.93
6 Honkanen Eppu RasPi 37.55 0.06.54 55.57 54.97
7 Kirjavainen Santeri KuoSu 38.42 0.07.41 54.04 53.46
8 Heiskanen Hannu SonPa 39.18 0.08.17 52.82 52.25
9 Korhonen Ari-Matti KaSu 39.26 0.08.25 52.24 51.69
10 Koivusalo Kalle IlU 39.39 0.08.38 51.56 51.01
11 Tiihonen Jarkko KR 40.52 0.09.51 49.65 49.12
12 Kuusikko Miska SalRe 41.14 0.10.13 48.83 48.31
13 Heiskanen Tatu SonPa 42.43 0.11.42 46.77 46.27
14 Lintula Tapani KärsKa 43.56 0.12.55 45.12 44.63
15 Hyttinen Ossi SonPa 45.17 0.14.16 43.43 42.96
16 Korhonen Konsta KaSu 46.16 0.15.15 42.17 41.72
17 Kariniemi Raimo KuoSu 46.35 0.15.34 41.54 41.10
18 Rissanen Erno-Kalle SonPa 48.40 0.17.39 39.44 39.02
19 Iskanius Sakari SiiRa 50.20 0.19.19 37.83 37.43
20 Salo Aleksi SiiRa 50.30 0.19.29 37.39 37.00
21 Hämäläinen Kasperi KuoSu 53.12 0.22.11 35.20 34.83
Tolonen Timo SiiRa KES -
Mauriala Jarmo Koovee EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Himanen Olli KuoSu 44.47 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raute Kaj SuSi 31.35 0.00.00 48.62 46.10
2 Anttonen Jari SuomRa 31.47 0.00.12 46.50 44.09
3 Väänänen Jussi RasPi 33.15 0.01.40 42.72 40.50
4 Arovainio Petteri RasTiimi 40.15 0.08.40 33.86 32.10
5 Saari Antti SiiRa 49.35 0.18.00 26.33 24.96

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Minkkinen Juha KuoSu 43.11 0.00.00
2 Vornanen Juha KeKaRa 46.33 0.03.22
Haverinen Jari KaSu KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivusalo Juha IlU 32.35 0.00.00 40.53 38.65
2 Joutsensaari Jorma KuoSu 34.07 0.01.32 37.98 36.22
3 Kellokumpu Seppo KaSu 36.14 0.03.39 35.08 33.45
4 Lintunen Petteri SiiRa 38.39 0.06.04 32.25 30.75
5 Halonen Vesa Pohjant 39.10 0.06.35 31.19 29.74
6 Heiskanen Jari SonPa 40.57 0.08.22 29.23 27.87
7 Qvist Lasse KoskRi 41.08 0.08.33 28.49 27.17
8 Kankkunen Matti SonPa 41.54 0.09.19 27.38 26.11
9 Kauppinen Vesa SonPa 52.11 0.19.36 21.51 20.51

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huotari Arto KuPe 32.00 0.00.00 35.19 35.43
2 Saatsi Asko RasPi 32.46 0.00.46 33.63 33.85
3 Peltonen Timo SonPa 38.22 0.06.22 28.09 28.28
4 Pietarinen Juha SiiRa 38.36 0.06.36 27.30 27.48
5 Savolainen Esa KuoSu 39.34 0.07.34 26.02 26.19
6 Nurminen Juha KajKu 47.42 0.15.42 21.08 21.22
7 Haavisto Marko KuoSu 50.18 0.18.18 19.51 19.64
8 Honkanen Jarmo RasPi 1.17.53 0.45.53 12.29 12.37

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huttunen Kalle KuoSu 27.03 0.00.00 39.76 40.40
2 Vornanen Pekka SuoVa 27.17 0.00.14 38.57 39.20
3 Kaartinen Pekka KaSu 33.27 0.06.24 30.77 31.27
4 Turunen Esko SonPa 37.08 0.10.05 27.10 27.54
5 Lappalainen Pertti LohiRa 40.29 0.13.26 24.29 24.68
6 Malinen Pentti KaSu 42.53 0.15.50 22.39 22.76
7 Seppänen Ilpo VaKa 44.18 0.17.15 21.15 21.50
8 Airaksinen Petri KuoSu 45.03 0.18.00 20.29 20.62

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kokkonen Hannu RasPi 26.14 0.00.00 42.73 42.86
2 Butilkin Niilo SäynSa 29.05 0.02.51 38.02 38.13
3 Kuusranta Vesa RastiE4 29.08 0.02.54 37.43 37.54
4 Halonen Pauli SäynSa 29.34 0.03.20 36.36 36.47
5 Karhunen Juha KuoSu 31.37 0.05.23 33.52 33.62
6 Airaksinen Risto OuTa 32.48 0.06.34 31.85 31.94
7 Nyberg Henry Trian 36.57 0.10.43 27.86 27.94
8 Väänänen Matti NilsNu 37.11 0.10.57 27.27 27.35
9 Hyvönen Markku RasPi 37.15 0.11.01 26.81 26.89
10 Antikainen Raimo KuoSu 42.55 0.16.41 22.91 22.98
11 Pajamäki Kalevi SäynSa 44.34 0.18.20 21.72 21.79
12 Kari Erkki KajKu 49.01 0.22.47 19.44 19.50

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väisänen Eero SuomRa 19.26 0.00.00 41.85 41.85
2 Kemppainen Taisto VaKa 19.30 0.00.04 40.92 40.92
3 Miettinen Kauko SuoVa 20.40 0.01.14 37.87 37.88
4 Siuko Hannu SuSe 22.51 0.03.25 33.59 33.59
5 Kajava Viljo KuoSu 26.54 0.07.28 27.96 27.97
6 Heinonen Kari KuoSu 32.20 0.12.54 22.79 22.79
7 Savolainen Martti SäynSa 34.24 0.14.58 20.98 20.98
8 Puolakka Pekka SäynSa 40.33 0.21.07 17.42 17.42
9 Hirvonen Jaakko LipTa 55.25 0.35.59 12.47 12.47

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Pauli SäynSa 22.47 0.00.00 35.20 35.16
2 Tolmunen Tauno SäynSa 26.59 0.04.12 28.24 28.20
3 Karppinen Eino SäynSa 27.38 0.04.51 26.12 26.09
4 Pelkonen Toivo YlikNM 36.23 0.13.36 18.74 18.71

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 32.08 0.00.00 19.77 20.07
2 Laine Tapani KuoSu 37.19 0.05.11 16.17 16.42
3 Lavikainen Mauno LipTa 49.47 0.17.39 11.48 11.66
Piiroinen Pauli RasPi EIL -
Halonen Valto KuoSu KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kahelin Janne S-JKL 19.27 0.00.00
2 Martikainen Eemil VierKo 28.53 0.09.26
3 Kanervo Aaro SoJy 36.57 0.17.30

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Karri KaSu 10.22 0.00.00
2 Saari Okko SiiRa 12.28 0.02.06
3 Ritvanen Arttu Kiuru 13.37 0.03.15
4 Hukkanen Pekka VierKo 15.56 0.05.34
5 Kahelin Jasu S-JKL 20.14 0.09.52
6 Kukkonen Niilo IisVi 21.45 0.11.23

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saari Olavi SiiRa 15.00 0.00.00
2 Korhonen Veikko KaSu 15.54 0.00.54
3 Kukkonen Lauri IisVi 22.45 0.07.45

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haikonen Henna-Riikka AnttU 27.06 0.00.00 70.84 70.84
2 Väänänen Mari KR 28.32 0.01.26 66.37 66.36
3 Kuokka Iida-Liisa IisVi 34.17 0.07.11 54.47 54.47
4 Laitinen Kaisa YlikNM 34.54 0.07.48 52.76 52.76
5 Tiitto Johanna RasTiimi 38.24 0.11.18 47.27 47.27
6 Olkkonen Tiia RasTiimi 40.20 0.13.14 44.35 44.35
7 Tiitto Katariina RasTiimi 42.56 0.15.50 41.06 41.06
8 Ivakko Piia SoJy 44.01 0.16.55 39.45 39.45
9 Keränen Saimi RasHy 44.43 0.17.37 38.25 38.25
10 Niskanen Sofia SonPa 54.56 0.27.50 30.66 30.66
Heiskanen Teija SonPa KES -
Kalliokoski Loviisa PerhKi KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautanen Eeva TuuSe 40.58 0.00.00 44.12 38.96
2 Korhonen Jaana KaSu 43.45 0.02.47 39.77 35.12
3 Himanka Satu KaJu 1.10.38 0.29.40 23.67 20.90
4 Korhonen Hanna KaSu 1.12.03 0.31.05 22.27 19.66
Kajaus Iina SiiRa KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Päivinen Sonja KaSu 31.47 0.00.00 34.87 34.27
2 Aarnio Eija SuomRa 49.38 0.17.51 20.66 20.30
3 Korhonen Carita SäynSa 1.02.29 0.30.42 15.08 14.82

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huttunen Jenny SiiRa 25.11 0.00.00 23.10 23.10
2 Lintunen Sirpa SiiRa 31.44 0.06.33 17.42 17.42
3 Sundvall Tiina KuoSu 33.47 0.08.36 15.50 15.50
4 Kahelin Anne S-JKL 36.00 0.10.49 13.74 13.74

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Airaksinen Merja KuoSu 27.34 0.00.00 41.07 40.82
2 Malinen Paula KaSu 33.15 0.05.41 32.35 32.15
3 Kukkola Sinikka KuoSu 35.39 0.08.05 28.58 28.41
4 Moilanen Ulla KaSu 36.14 0.08.40 26.56 26.40
Mäntynen Anne KR EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puolakka Päivi SäynSa 24.55 0.00.00 34.56 32.75
2 Siuko Anja SuSe 37.12 0.12.17 22.45 21.28
3 Kuusela Vappu VaKa 40.01 0.15.06 20.23 19.17
4 Malkki Sisko SaSu 55.38 0.30.43 14.09 13.35
5 Mämmi Eija RasPi 56.21 0.31.26 13.45 12.74
6 Hyvönen Eija RasPi 59.12 0.34.17 12.36 11.72

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kärnä Emmi SonPa 20.35 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Martikainen Aada VierKo 23.11 0.00.00
2 Lehtonen Minttu SiiRa 29.22 0.06.11
3 Kylmälä Maire SiiRa 35.34 0.12.23
Rissanen Venny SonPa EIL -
Kärnä Alisa SonPa KES -

Sarja D13-14B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kukkonen Senni IisVi 25.11 0.00.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ritvanen Anna Kiuru 35.36 0.00.00
Kärnä Jonna SonPa HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hämäläinen Siiri KuoSu 23.00 0.00.00
2 Siponen Emilia Kiuru 23.54 0.00.54
3 Siponen Anna Kiuru 24.04 0.01.04
4 Iskanius Kerttu SiiRa 24.06 0.01.06
5 Lehtonen Viivi SiiRa 24.52 0.01.52
6 Salo Saara SiiRa 25.24 0.02.24