FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Falken sprint II ja ÖIDM
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Patana Mikko HiKi 14.27 0.00.00 79.07 81.50
2 Istolahti Tuomo KangSK 14.57 0.00.30 75.66 77.98
3 Koivumäki Olli KoS 15.36 0.01.09 71.78 73.98
4 Venetjoki Väinö KoS 15.58 0.01.31 69.41 71.54
5 Hakala Antti KortJV 16.32 0.02.05 66.34 68.38
6 Brunell Filip Minken 16.37 0.02.10 65.32 67.33
7 Laasanen Lauri LaihLu 16.55 0.02.28 63.49 65.44
8 Lövsund Johan Botnia 17.07 0.02.40 62.08 63.98
8 Jern Jens Femman 17.07 0.02.40 62.08 63.98
10 Torrkulla Michael Femman 17.33 0.03.06 59.24 61.06
11 Wik Tony Minken 17.51 0.03.24 57.61 59.38
12 Järn Staffan Femman 18.04 0.03.37 56.28 58.01
13 Keski-Ojala Markus KannUra 20.21 0.05.54 49.41 50.92
14 Kronqvist Emil KoS 20.43 0.06.16 47.98 49.45
Niemensivu Timi RaLu HYL -
Kuusikko Miska SalRe HYL -
Laasanen Matti LaihLu EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pesola Pasi KPV 16.21 0.00.00 55.10 47.31
2 Alasuvanto Joni KaJu 16.36 0.00.15 52.64 45.20
3 Koski Jussi YKV 17.54 0.01.33 47.31 40.62
4 Knutar Tomas Terjärv 18.44 0.02.23 43.76 37.58
5 Berg Kim Botnia 19.19 0.02.58 41.04 35.24
6 Lahti Tommy Femman 20.56 0.04.35 36.58 31.41
Granholm Christoffer Femman EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laakso Juha-Matti RasKu 15.49 0.00.00 57.74 59.13
2 Backlund Jan-Anders Femman 16.30 0.00.41 53.68 54.98
3 Nikkola Hannu RaJu 17.15 0.01.26 49.76 50.97
4 Calden Niclas Minken 17.48 0.01.59 46.69 47.82
5 Rannila Tero VetU 19.09 0.03.20 41.96 42.98
Hyyppä Tuomas KoS HYL -
Hautala Jari Femman EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lillhonga Kevin GIF 23.23 0.00.00

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Torrkulla Jan Femman 14.02 0.00.00 45.47 54.11
2 Kamila Kai SuJu 14.13 0.00.11 44.21 52.61
3 Svenlin Sören Kronan 14.26 0.00.24 42.88 51.03
4 Snåre Dan Botnia 15.15 0.01.13 39.96 47.55
5 Wik Peter Femman 15.54 0.01.52 37.72 44.89
6 Nyman Patrik Brahe 16.00 0.01.58 36.89 43.90
7 Hakala Heikki KortJV 16.15 0.02.13 35.73 42.52
8 Kuusikko Marko SalRe 16.28 0.02.26 34.68 41.27
9 Niininen Heikki VetU 17.12 0.03.10 32.64 38.85
10 Bergström Rune Kristina 18.12 0.04.10 30.32 36.09
11 Myllymäki Jyri VetU 18.37 0.04.35 29.13 34.67
Hansen Joakim Botnia EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Patana Jenny HiKi 13.18 0.00.00 72.21 69.24
2 Rinkineva Elina RaJu 15.27 0.02.09 60.83 58.33
3 Ylikangas Pinja KoS 16.20 0.03.02 56.28 53.96
4 Hakala Essi MSParma 16.23 0.03.05 54.85 52.59
5 Lindgren Hanna Femman 17.15 0.03.57 50.90 48.81
6 Laitala Piia KaJu 17.53 0.04.35 47.95 45.98
7 Biskop Greta KoS 18.10 0.04.52 46.07 44.17
8 Joensuu Ida Brahe 21.13 0.07.55 38.48 36.89
Friman Sonja Solf EIL -
Rannila Tanja VetU EIL -
Istolahti Tiia MSParma EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Viitasaari Tommi KoS 14.59 0.00.00 45.28 45.72
2 Höstman Stefan Malax 16.02 0.01.03 40.73 41.12
3 Strandvall Sören Minken 16.04 0.01.05 39.06 39.44
4 Kinnari Jukka SuJu 17.14 0.02.15 34.94 35.28
Lyyluoma Pasi TeuRi EIL -
Laasanen Juha LaihLu HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Högholm Kenneth Femman 16.12 0.00.00 31.55 36.53
2 Holm Mikael Minken 17.53 0.01.41 26.44 30.61
3 Furubacka Per-Åke Botnia 22.34 0.06.22 19.25 22.29

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Forsell Mickel Botnia 14.27 0.00.00 39.75 43.95
2 Jylkkä Miro YlivKu 14.33 0.00.06 36.51 40.38
3 Tilvis Paavo KaJu 17.01 0.02.34 28.69 31.72

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Junkala Eero KannUra 12.55 0.00.00 46.49 48.38
2 Toppari Reijo KauWi 14.08 0.01.13 41.22 42.89
3 Nylund Sven-Olof Botnia 14.48 0.01.53 38.14 39.69
4 Vilminko Pauli SiSe 15.33 0.02.38 35.14 36.57
5 Ahokoivu Hemmo Pohjant 16.38 0.03.43 31.77 33.06
6 Kurkela Reino OH 16.56 0.04.01 30.15 31.37
Nissilä Jorma KoS EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nyystilä Jukka LaihLu 15.09 0.00.00 40.52 36.63
2 Toppari Pekka PuolRy 16.10 0.01.01 37.16 33.59
3 Lövsund Bengt Botnia 17.06 0.01.57 34.36 31.06
4 Williamsson Bo-Göran VaaSu 18.48 0.03.39 30.55 27.62
Kujanpää Heikki AlajA HYL -
Jylkkä Markku YlivKu HYL -
Hakomäki Juhani LapVi HYL -
Dahlvik Frey Terjärv HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koski Päivi YKV 14.31 0.00.00 39.60 40.37
2 Asmundela Maija KannUra 17.03 0.02.32 32.45 33.09
3 Siekkinen Lina Botnia 18.53 0.04.22 28.16 28.71
4 Rönnvall-Berg Carina Botnia 21.14 0.06.43 24.03 24.50
5 Tast-Emet Lena Botnia 22.18 0.07.47 21.91 22.34

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Keski-Säntti Eija YKV 12.54 0.00.00 54.19 56.22
2 Finskas Susanna Femman 13.48 0.00.54 48.76 50.58
3 Caldén Mikaela Minken 14.12 0.01.18 45.54 47.24
4 Forsström Heidi Botnia 16.08 0.03.14 38.46 39.90
5 Lautamo Riikka VaaSu 16.57 0.04.03 35.06 36.37

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nynäs Kati Botnia 15.24 0.00.00 24.31 25.52
2 Myrevik-Svenlin Ulrika Kronan 16.05 0.00.41 22.11 23.22
3 Bergström Pia Kristina 18.22 0.02.58 18.34 19.26
4 Udell Tina Solf 23.35 0.08.11 13.49 14.17

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tilvis Aija SalRe 16.03 0.00.00 37.41 40.49
2 Perkkalainen Johanna EE 17.23 0.01.20 33.51 36.26
3 Viitanen Kirsi OH 17.39 0.01.36 31.98 34.61
4 Lindgren Annika Femman 18.02 0.01.59 30.30 32.79
5 Granlund Elisabeth Minken 23.26 0.07.23 22.55 24.40
6 Myrskog Eva-Lotte Kronan 28.28 0.12.25 17.93 19.40

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kankaanpää Tarja KauWi 19.48 0.00.00
2 Friman Rose-Maj Solf 22.32 0.02.44

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nynäs Henning Brahe 16.26 0.00.00 37.02 31.59
2 Hahtola Aulis RasKu 16.36 0.00.10 36.04 30.76
3 Törmä Markku KannUra 17.03 0.00.37 34.49 29.44
4 Kattilakoski Eero KPV 17.35 0.01.09 32.87 28.05
5 Lågland Henry VaaSu 17.43 0.01.17 32.05 27.35
6 Lukkarinen Olavi Pohjant 17.59 0.01.33 31.01 26.47
7 Blomqvist Carl-Henrik Minken 25.59 0.09.33 21.07 17.98
8 Aaltonen Jukka Brahe 38.21 0.21.55 14.01 11.96
Juutinen Hannu Pohjant HYL -
Joensuu Heimo AlajA HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Teppo Jaakko GIF 28.15 0.00.00
Sandvik Klas Terjärv HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Granbacka Pär Brahe 29.28 0.00.00

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Löfroth Thor Kronan 51.28 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kattilakoski Kirsti KoS 14.19 0.00.00 38.81 41.24
2 Fred Bodil Femman 15.32 0.01.13 33.08 35.16
3 Finnäs Gun Brahe 15.36 0.01.17 30.27 32.17

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Stoor Anne KoS 16.13 0.00.00
2 Pått Saga Minken 18.06 0.01.53
Lähdekorpi Kaija Femman EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Viitasaari Liina KoS 14.31 0.00.00 41.30 41.69
2 Torrkulla Henna Femman 14.52 0.00.21 39.46 39.84
3 Häggkvist Frida NOK 14.56 0.00.25 38.42 38.79
4 Niininen Erika VetU 15.00 0.00.29 37.40 37.76
5 Rannila Venla VetU 16.22 0.01.51 33.49 33.81
6 Enlund Julia Femman 17.39 0.03.08 30.33 30.62
7 Peltoniemi Netta Brahe 21.45 0.07.14 24.02 24.25
8 Åkerblom Ronja GIF 22.51 0.08.20 22.30 22.51

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hansén Lucas Botnia 15.05 0.00.00 39.46 41.31
2 Helin Saku RaJu 15.12 0.00.07 37.98 39.76
3 Rannila Oskari VetU 15.44 0.00.39 35.56 37.23
4 Finskas Lucas Femman 16.21 0.01.16 33.13 34.68
Bergström Jesper Femman HYL -
Forsell Gustav Botnia HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyyppä Milja KoS 17.57 0.00.00
Venetjoki Venla KoS EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvinen Joona KoS 12.10 0.00.00
2 Huhtamäki Rasmus PieHi 13.12 0.01.02
3 Forsström Anton Botnia 13.20 0.01.10
4 Finskas Isak Femman 13.42 0.01.32
5 Wikblom Melker Minken 14.04 0.01.54
6 Udell Oliver Solf 14.10 0.02.00
7 Bergström Kasper Kristina 14.12 0.02.02
8 Hautala Rasmus Femman 15.05 0.02.55
9 Dahlgren William Kristina 16.20 0.04.10
10 West Viktor Minken 16.34 0.04.24
11 Friman Ben Solf 20.42 0.08.32

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankaanpää Aino LapVi 13.39 0.00.00
2 Halonen Ellinor NOK 14.34 0.00.55
3 Liljeqvist Emilia Minken 14.45 0.01.06
4 Häggkvist Johanna NOK 15.05 0.01.26
5 Tuomaala Ella VaaSu 15.15 0.01.36
6 Gripenberg Ester Brahe 15.34 0.01.55
7 Torrkulla Venla Femman 15.51 0.02.12
8 Lautamo Penne VaaSu 16.23 0.02.44
9 Forsell Marion Botnia 16.58 0.03.19
10 Brock Emma KoS 17.49 0.04.10
11 Nynäs Amanda Botnia 21.55 0.08.16
12 Peltoniemi Veera Brahe 22.46 0.09.07
13 Laakso Evena RasKu 23.01 0.09.22
Nyman Laura Brahe HYL -
Myllymäki Matilda KoS EIL -

Sarja H10-12
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kallio Santeri KoS 9.58 0.00.00
2 Forsström Emil Botnia 11.03 0.01.05
3 Jansson Lukas Falken 11.33 0.01.35
4 Berg Eelian Botnia 11.36 0.01.38
5 Koski Juuso YKV 12.05 0.02.07
6 Nyman Vilhelm Brahe 12.11 0.02.13
7 Lindfors Kevin Falken 12.39 0.02.41
8 Grankull Sebastian Kronan 12.42 0.02.44
9 Sundqvist Ivar Falken 13.37 0.03.39
10 Seppälä Paavo Femman 14.17 0.04.19
11 Wik Alexander Femman 14.25 0.04.27
12 Liljeqvist Robin Minken 15.10 0.05.12
13 Rannila Aatu VetU 15.57 0.05.59
14 Lindfors Hugo Falken 18.04 0.08.06
15 Wikblom Sander Minken 18.45 0.08.47
Yrjans Johan NOK EIL -
Sundberg Hannes Minken EIL -

Sarja D10-12
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusikko Kiia SalRe 11.53 0.00.00
2 Peltoniemi Reetta Brahe 12.36 0.00.43
3 Svenlin Alva Kronan 13.23 0.01.30
4 Björkfors Elsie Botnia 13.48 0.01.55
5 Ketola Matleena KoS 13.57 0.02.04
6 Tukala Eeva KoS 14.02 0.02.09
7 Norrgård Ida Femman 14.12 0.02.19
8 Backlund Thelma Femman 14.18 0.02.25
9 Kankaanpää Sanni LapVi 14.25 0.02.32
10 Dahllund Isa Falken 15.20 0.03.27
11 Enlund Isabella Femman 15.55 0.04.02
12 Torrkulla Moa Femman 16.06 0.04.13
13 Lautamo Hilla VaaSu 16.11 0.04.18
14 Calden Linnea Minken 16.23 0.04.30
15 Tukala Oona KoS 16.31 0.04.38
16 Nynäs Matilda Botnia 17.09 0.05.16
17 Henriksson Maja Falken 17.58 0.06.05
18 Skog Ellinor Falken 18.56 0.07.03
19 Finskas Tilde Femman 25.06 0.13.13
Wikblom Thea Minken HYL -
Meja Henriksson Falken EIL -
Keski-Säntti Helka YKV HYL -
Hyyppä Alisa KoS HYL -
Ena Mira Falken HYL -
Bergström Tilde Kristina EIL -