FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Falken sprint I
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Patana Mikko HiKi 13.34 0.00.00 76.75 80.57
2 Istolahti Tuomo KangSK 14.16 0.00.42 71.99 75.57
3 Venetjoki Väinö KoS 14.23 0.00.49 70.41 73.92
4 Hakala Antti KortJV 14.47 0.01.13 67.55 70.91
5 Koivumäki Olli KoS 14.56 0.01.22 65.92 69.20
6 Torrkulla Michael Femman 15.55 0.02.21 60.96 63.99
7 Laasanen Lauri LaihLu 16.00 0.02.26 59.75 62.72
7 Niemensivu Timi RaLu 16.00 0.02.26 59.75 62.72
9 Lövsund Johan Botnia 16.03 0.02.29 57.80 60.67
10 Kuusikko Miska SalRe 17.59 0.04.25 50.79 53.32
11 Keski-Ojala Markus KannUra 18.05 0.04.31 49.73 52.20
12 Kronqvist Emil KoS 18.33 0.04.59 47.71 50.08
Laasanen Matti LaihLu EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pesola Pasi KPV 13.59 0.00.00 56.06 48.14
2 Alasuvanto Joni KaJu 15.01 0.01.02 50.64 43.48
3 Berg Kim Botnia 15.15 0.01.16 48.32 41.49
4 Koski Jussi YKV 15.23 0.01.24 46.37 39.82
5 Knutar Tomas Terjärv 15.38 0.01.39 44.13 37.89
6 Lahti Tommy Femman 18.15 0.04.16 36.51 31.35
Granholm Christoffer Femman EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laakso Juha-Matti RasKu 14.07 0.00.00 54.90 55.78
2 Hyyppä Tuomas KoS 14.56 0.00.49 49.95 50.75
3 Nikkola Hannu RaJu 15.11 0.01.04 47.22 47.97
4 Backlund Jan-Anders Femman 15.18 0.01.11 44.96 45.67
5 Rannila Tero VetU 17.02 0.02.55 38.68 39.29
Hautala Jari Femman EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Patana Jenny HiKi 13.31 0.00.00 72.21 69.24
2 Rinkineva Elina RaJu 15.58 0.02.27 59.82 57.36
3 Hakala Essi MSParma 16.13 0.02.42 57.61 55.24
4 Ylikangas Pinja KoS 16.39 0.03.08 54.85 52.59
5 Lindgren Hanna Femman 17.34 0.04.03 50.80 48.71
6 Biskop Greta KoS 18.20 0.04.49 47.53 45.58
7 Laitala Piia KaJu 18.53 0.05.22 45.04 43.19
8 Joensuu Ida Brahe 19.53 0.06.22 41.72 40.01
Rannila Tanja VetU EIL -
Istolahti Tiia MSParma EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Svenlin Sören Kronan 14.16 0.00.00 48.22 55.84
2 Kamila Kai SuJu 15.28 0.01.12 43.74 50.65
3 Torrkulla Jan Femman 15.44 0.01.28 42.27 48.95
4 Snåre Dan Botnia 16.00 0.01.44 40.84 47.30
4 Wik Peter Femman 16.00 0.01.44 40.84 47.30
6 Nyman Patrik Brahe 16.08 0.01.52 39.09 45.26
7 Niininen Heikki VetU 16.14 0.01.58 38.14 44.17
8 Kuusikko Marko SalRe 17.32 0.03.16 34.66 40.14
9 Hakala Heikki KortJV 17.46 0.03.30 33.56 38.86
10 Myllymäki Jyri VetU 18.48 0.04.32 31.10 36.02
Hansen Joakim Botnia EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Viitasaari Tommi KoS 14.45 0.00.00 47.25 47.70
2 Strandvall Sören Minken 16.26 0.01.41 40.82 41.20
3 Höstman Stefan Malax 16.36 0.01.51 38.83 39.20
4 Laasanen Juha LaihLu 16.57 0.02.12 36.49 36.84
5 Kinnari Jukka SuJu 17.21 0.02.36 34.14 34.47
Lyyluoma Pasi TeuRi EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Högholm Kenneth Femman 15.50 0.00.00
2 Holm Mikael Minken 18.50 0.03.00
Furubacka Per-Åke Botnia HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jylkkä Miro YlivKu 14.39 0.00.00
2 Tilvis Paavo KaJu 17.40 0.03.01

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koski Päivi YKV 16.30 0.00.00 39.68 44.77
2 Asmundela Maija KannUra 21.08 0.04.38 29.43 33.20
3 Siekkinen Lina Botnia 22.03 0.05.33 26.72 30.15
4 Rönnvall-Berg Carina Botnia 24.29 0.07.59 22.73 25.64

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Junkala Eero KannUra 13.36 0.00.00 47.35 49.28
2 Toppari Reijo KauWi 15.44 0.02.08 39.71 41.32
3 Nylund Sven-Olof Botnia 15.50 0.02.14 38.23 39.79
4 Vilminko Pauli SiSe 15.55 0.02.19 36.82 38.32
5 Ahokoivu Hemmo Pohjant 17.01 0.03.25 33.31 34.66
6 Kurkela Reino OH 17.28 0.03.52 31.34 32.61
Nissilä Jorma KoS EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hansén Lucas Botnia 12.41 0.00.00 41.91 42.85
2 Forsell Gustav Botnia 13.39 0.00.58 37.48 38.32
3 Rannila Oskari VetU 14.14 0.01.33 34.54 35.32
4 Helin Saku RaJu 14.16 0.01.35 33.06 33.81
5 Bergström Jesper Femman 19.43 0.07.02 22.91 23.43

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hyyppä Milja KoS 16.19 0.00.00
Venetjoki Venla KoS EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Häggkvist Frida NOK 11.58 0.00.00 41.10 45.23
2 Torrkulla Henna Femman 12.13 0.00.15 39.26 43.20
3 Niininen Erika VetU 12.19 0.00.21 37.94 41.75
4 Rannila Venla VetU 13.01 0.01.03 34.95 38.46
5 Enlund Julia Femman 15.24 0.03.26 28.75 31.63
6 Peltoniemi Netta Brahe 17.23 0.05.25 24.76 27.25
Viitasaari Liina KoS HYL -
Åkerblom Ronja GIF EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jylkkä Markku YlivKu 13.34 0.00.00 42.26 38.20
2 Toppari Pekka PuolRy 14.39 0.01.05 38.30 34.62
3 Hakomäki Juhani LapVi 15.06 0.01.32 36.34 32.85
4 Dahlvik Frey Terjärv 15.11 0.01.37 35.34 31.94
4 Nyystilä Jukka LaihLu 15.11 0.01.37 35.34 31.94
6 Lövsund Bengt Botnia 16.17 0.02.43 31.44 28.42
7 Williamsson Bo-Göran VaaSu 16.34 0.03.00 30.16 27.26
Kujanpää Heikki AlajA HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Keski-Säntti Eija YKV 12.25 0.00.00
2 Lautamo Riikka VaaSu 15.27 0.03.02

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Myrevik-Svenlin Ulrika Kronan 14.35 0.00.00
2 Udell Tina Solf 21.45 0.07.10

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nynäs Henning Brahe 10.47 0.00.00 38.31 33.26
2 Hahtola Aulis RasKu 11.18 0.00.31 35.78 31.06
3 Lukkarinen Olavi Pohjant 11.40 0.00.53 33.90 29.43
4 Kattilakoski Eero KPV 11.46 0.00.59 32.85 28.52
5 Lågland Henry VaaSu 11.49 0.01.02 31.97 27.75
6 Joensuu Heimo AlajA 13.57 0.03.10 26.44 22.96
Törmä Markku KannUra HYL -
Juutinen Hannu Pohjant HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Teppo Jaakko GIF 17.37 0.00.00
Sandvik Klas Terjärv EIL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tilvis Aija SalRe 10.31 0.00.00 36.80 45.34
2 Viitanen Kirsi OH 11.26 0.00.55 32.58 40.14
3 Lindgren Annika Femman 12.07 0.01.36 29.55 36.40
4 Granlund Elisabeth Minken 15.09 0.04.38 22.67 27.93
Perkkalainen Johanna EE HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kankaanpää Tarja KauWi 11.18 0.00.00
2 Friman Rose-Maj Solf 13.40 0.02.22

Sarja H90
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Löfroth Thor Kronan 42.34 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Finnäs Gun Brahe 12.23 0.00.00 38.00 40.39
2 Kattilakoski Kirsti KoS 12.54 0.00.31 33.74 35.86
3 Fred Bodil Femman 14.58 0.02.35 26.73 28.40

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Stoor Anne KoS 12.21 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvinen Joona KoS 9.37 0.00.00
2 Huhtamäki Rasmus PieHi 10.18 0.00.41
3 Forsström Anton Botnia 11.40 0.02.03
4 Dahlgren William Kristina 13.44 0.04.07
5 West Viktor Minken 13.46 0.04.09
6 Friman Ben Solf 14.58 0.05.21
Udell Oliver Solf HYL -
Hautala Rasmus Femman HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankaanpää Aino LapVi 10.25 0.00.00
2 Gripenberg Ester Brahe 11.55 0.01.30
3 Halonen Ellinor NOK 12.13 0.01.48
4 Lautamo Penne VaaSu 12.41 0.02.16
4 Torrkulla Venla Femman 12.41 0.02.16
6 Häggkvist Johanna NOK 12.58 0.02.33
7 Tuomaala Ella VaaSu 13.11 0.02.46
8 Brock Emma KoS 13.37 0.03.12
9 Liljeqvist Emilia Minken 13.38 0.03.13
10 Nyman Laura Brahe 14.08 0.03.43
11 Peltoniemi Veera Brahe 16.23 0.05.58
12 Laakso Evena RasKu 17.09 0.06.44
Myllymäki Matilda KoS EIL -

Sarja H10-12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kallio Santeri KoS 8.42 0.00.00
2 Jansson Lukas Falken 10.06 0.01.24
3 Nyman Vilhelm Brahe 10.12 0.01.30
4 Berg Eelian Botnia 10.21 0.01.39
5 Forsström Emil Botnia 10.30 0.01.48
6 Lindfors Kevin Falken 10.41 0.01.59
7 Koski Juuso YKV 11.29 0.02.47
8 Seppälä Paavo Femman 11.51 0.03.09
9 Grankull Sebastian Kronan 12.02 0.03.20
10 Sundqvist Ivar Falken 13.48 0.05.06
11 Lindfors Hugo Falken 15.47 0.07.05
12 Rannila Aatu VetU 16.38 0.07.56
Wik Alexander Femman HYL -
Yrjans Johan NOK EIL -

Sarja D10-12
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusikko Kiia SalRe 10.40 0.00.00
2 Svenlin Alva Kronan 11.14 0.00.34
3 Björkfors Elsie Botnia 11.46 0.01.06
4 Enlund Isabella Femman 12.38 0.01.58
5 Henriksson Maja Falken 12.52 0.02.12
6 Norrgård Ida Femman 12.58 0.02.18
7 Backlund Thelma Femman 13.17 0.02.37
8 Lautamo Hilla VaaSu 13.32 0.02.52
9 Kankaanpää Sanni LapVi 13.39 0.02.59
10 Tukala Eeva KoS 14.03 0.03.23
11 Peltoniemi Reetta Brahe 14.14 0.03.34
12 Dahllund Isa Falken 14.15 0.03.35
13 Ketola Matleena KoS 14.16 0.03.36
14 Tukala Oona KoS 14.25 0.03.45
15 Hyyppä Alisa KoS 14.42 0.04.02
16 Torrkulla Moa Femman 15.21 0.04.41
17 Skog Ellinor Falken 16.23 0.05.43
18 Wikblom Thea Minken 16.29 0.05.49
19 Keski-Säntti Helka YKV 17.21 0.06.41
20 Ena Mira Falken 19.50 0.09.10
Hietala Liina-Maija KPV EIL -