FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-sprintti, finaali (viralliset tulokset kaikki sarjat)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 44
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lundanes Olav PR 14.08 0.00.00
2 Kymäläinen Severi TP 14.17 0.00.09
3 Tranchand Frederic PR 14.20 0.00.12
4 Hirvikallio Joni Koovee 14.39 0.00.31
5 Syrjäläinen Topi HS 14.41 0.00.33
6 Koistinen Olli-Pekka HiKi 14.44 0.00.36
7 Ahola Topias Navi 14.47 0.00.39
8 Hämäläinen Sami MSParma 14.49 0.00.41
9 Boesen Andreas Hougaard AngA 14.52 0.00.44
10 Sorvisto Juha VaajTe 14.55 0.00.47
11 Savolainen Eetu IkNV 14.58 0.00.50
11 Anttolainen Aleksi LS-37 14.58 0.00.50
13 Ojanaho Olli HS 14.59 0.00.51
14 Penttinen Topi Trian 15.03 0.00.55
15 Liukkonen Oskari HiKi 15.06 0.00.58
16 Silvennoinen Santeri KR 15.07 0.00.59
17 Niemi Vili PR 15.08 0.01.00
18 Mäkelä Tuomo AngA 15.09 0.01.01
18 Kuukka Elias TP 15.09 0.01.01
20 Portin Fredric PR 15.13 0.01.05
21 Pernu Lari EsSu 15.15 0.01.07
21 Simosas Otto TP 15.15 0.01.07
23 Laukkarinen Jesse PR 15.18 0.01.10
24 Talvinen Arto MSParma 15.32 0.01.24
25 Kangas Veli HS 15.36 0.01.28
26 Patana Mikko HiKi 15.40 0.01.32
26 Suna Jussi TuMe 15.40 0.01.32
28 Heinonen Eero MSParma 15.42 0.01.34
29 Kari Tuomas AngA 15.49 0.01.41
30 Heiska Samu VeVe 15.56 0.01.48
31 Ylinen Juho IkNV 16.04 0.01.56
32 Muukkonen Petteri Trian 16.05 0.01.57
32 Vanhanen Konsta IkNV 16.05 0.01.57
34 Pukema Hannu-Pekka RR 16.11 0.02.03
35 Saikko Antti TP 16.25 0.02.17
35 Takanen Lari VeVe 16.25 0.02.17
37 Karppinen Aleksi IkNV 16.27 0.02.19
38 Nenonen Lauri KR 17.06 0.02.58
39 Vainio Eero-Matti MSParma 17.16 0.03.08
40 Koskinen Roope KR 17.22 0.03.14
Heikkilä Ollipekka HS HYL -
Knuuttila Mikko IkNV HYL -
Lassila Ari-Pekka Koovee HYL -
Niemi Aleksi TP HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Närhi Anna IFKGöte 14.14 0.00.00
2 Sianoja Maija MSParma 14.26 0.00.12
3 Haajanen Sofia Pohjant 14.51 0.00.37
4 Anttonen Sari KeuKi 14.53 0.00.39
5 Patana Jenny HiKi 14.57 0.00.43
6 Mironova Svetlana Koovee 15.15 0.01.01
7 Istolahti Tiia MSParma 15.18 0.01.04
8 Hulkkonen Johanna Koovee 15.24 0.01.10
9 Kaskinen Mira RasKa 15.31 0.01.17
10 Karhola Lotta TP 15.33 0.01.19
10 Enlund Alexandra Femman 15.33 0.01.19
12 Westerlund Ina PR 15.35 0.01.21
13 Wennman Heini Pohjant 15.36 0.01.22
14 Niittynen Miia Koovee 15.40 0.01.26
15 Hulkkonen Niina SOK 15.45 0.01.31
16 Ukskoski Karoliina Koovee 15.49 0.01.35
17 Karvonen Sara Lynx 15.50 0.01.36
18 Viberg Tuulia MSParma 15.59 0.01.45
19 Parjanne Laura HiKi 16.07 0.01.53
20 Kirvesmies Lotta LS-37 16.15 0.02.01
20 Koskinen Noora MSParma 16.15 0.02.01
22 Hirvonen Eveliina PR 16.21 0.02.07
23 Järveläinen Julia Femman 16.22 0.02.08
24 Raitanen Hanna RR 16.26 0.02.12
25 Dambe Inga PR 16.27 0.02.13
26 Oksanen Maiju IkNV 16.36 0.02.22
27 Hyyrynen Noora KS 16.44 0.02.30
28 Ylikylä Suvi RasKa 16.46 0.02.32
29 Gustafsson Jannina MSParma 16.54 0.02.40
30 Mattila Milla HS 16.57 0.02.43
31 Uotila Ulrika Koovee 16.59 0.02.45
32 Kemp Emily AngA 17.06 0.02.52
33 Lohikainen Milla RaVa 17.21 0.03.07
34 Saarimäki Heini AngA 17.29 0.03.15
Heittola Satu RasKu HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaario Otto S-JKL 11.31 0.00.00 86.60 88.37
2 Esteves Ferreira Ricardo MSParma 11.54 0.00.23 83.36 85.06
3 Ruohola Akseli MSParma 11.59 0.00.28 82.34 84.02
4 Heikkilä Tuomas HS 12.00 0.00.29 81.78 83.45
5 Aho Aaro VaHa 12.16 0.00.45 79.56 81.19
6 Pryjma Fryderyk Koovee 12.31 0.01.00 77.55 79.13
7 Palmen Alvar EsSu 12.36 0.01.05 76.61 78.18
8 Julkunen Aaro MSParma 12.51 0.01.20 74.70 76.23
9 Eerola Teemu TP 12.59 0.01.28 73.53 75.03
10 Niemi Topias HS 13.01 0.01.30 72.93 74.42
11 Kinnala Ville TuS 13.02 0.01.31 72.42 73.90
12 Westerlund Otso Koovee 13.12 0.01.41 71.10 72.56
13 Koivumäki Lauri KoS 13.17 0.01.46 70.26 71.69
14 Klemola Saul Koovee 13.21 0.01.50 69.51 70.92
15 Vuori Justus TuS 13.27 0.01.56 68.59 69.99
15 Salonen Matias HS 13.27 0.01.56 68.59 69.99
17 Heikkinen Valtteri VeVe 13.28 0.01.57 67.71 69.10
18 Hakuli Tommi SKUusi 13.39 0.02.08 66.41 67.77
18 Laaksonen Arttu AngA 13.39 0.02.08 66.41 67.77
20 Viippola Aapo OuTa 13.45 0.02.14 65.15 66.48
21 Lapila Eero MSParma 13.49 0.02.18 64.45 65.77
22 Visuri Ilari OK77 13.52 0.02.21 63.83 65.14
23 Nokka Atte Rasti88 13.53 0.02.22 63.37 64.67
24 Koivisto Antton SKUusi 13.55 0.02.24 62.84 64.12
25 Pajukangas Mikko KPV 14.14 0.02.43 61.06 62.31
26 Valkila Saku TuS 14.33 0.03.02 59.37 60.58
27 Nummelin Oskari TuS 14.44 0.03.13 58.27 59.45
28 Huhtanen Kiri TP 14.54 0.03.23 57.25 58.42
29 Johansson Väinö Koovee 15.47 0.04.16 53.71 54.81

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Oksanen Teemu IkNV 10.34 0.00.00 76.71 74.63
2 Heikkilä Niklas TuMe 10.37 0.00.03 75.95 73.89
3 Vaismaa Lassi JRV 10.43 0.00.09 74.85 72.82
4 Eerola Mikko TP 10.51 0.00.17 73.55 71.55
5 Lindqvist Arttu KS 10.53 0.00.19 72.94 70.96
6 Jalonen Jussi HlS 11.15 0.00.41 70.19 68.28
6 Asklöf Henrik TP 11.15 0.00.41 70.19 68.28
6 Kinnunen Valtteri MU 11.15 0.00.41 70.19 68.28
9 Helminen Topias JRV 11.24 0.00.50 68.16 66.31
10 Pasanen Ville KuoSu 11.25 0.00.51 67.69 65.86
11 Tervakangas Mikko EsSu 11.30 0.00.56 66.84 65.03
12 Koivuniemi Sakari TP 11.37 0.01.03 65.81 64.02
13 Mannonen Ville HS 11.42 0.01.08 64.98 63.22
14 Turkki Eero ORa 11.43 0.01.09 64.53 62.78
14 Lamberg Benjamin EsSu 11.43 0.01.09 64.53 62.78
16 Venetjoki Väinö KoS 11.50 0.01.16 63.18 61.47
17 Johansson Emil Brahe 11.55 0.01.21 62.39 60.70
18 Mustajoki Tiitus TP 11.56 0.01.22 61.95 60.27
19 Vaenerberg Niko MU 12.08 0.01.34 60.58 58.94
20 Silvennoinen Oskari KR 12.16 0.01.42 59.58 57.97
21 Viinikainen Vilppu EsSu 12.18 0.01.44 59.08 57.48
22 Keronen Leevi TP 12.24 0.01.50 58.27 56.69
23 Sankelo Antton LapVi 12.29 0.01.55 57.54 55.98
24 Talja Eljas OK77 12.34 0.02.00 56.83 55.29
25 Kuva Lassi RaVa 12.36 0.02.02 56.34 54.82
25 Rautio Mikael EsSu 12.36 0.02.02 56.34 54.82
27 Stenbacka Oscar OK77 12.42 0.02.08 55.24 53.74
28 Nykänen Tomi LS-37 13.14 0.02.40 52.70 51.27
29 Simonen Markus KR 13.50 0.03.16 50.11 48.75
Nokka Vesa Rasti88 HYL -

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Matinheikki Leo TP 9.57 0.00.00 68.55 66.40
2 Lepistö Oskari MSParma 10.02 0.00.05 67.63 65.51
3 Niemensivu Timi RaLu 10.03 0.00.06 67.16 65.06
4 Peltola Samuli KeuKi 10.18 0.00.21 65.19 63.15
5 Viskari Juuso Lynx 10.22 0.00.25 64.43 62.41
6 Koivumäki Olli KoS 10.27 0.00.30 63.58 61.59
7 Ikola Atte HS 10.31 0.00.34 62.84 60.87
8 Hiltunen Juho ONMKY 10.37 0.00.40 61.92 59.98
9 Uusitalo Topias EsSu 10.39 0.00.42 61.39 59.47
10 Syrjäläinen Lauri HS 10.45 0.00.48 60.49 58.60
10 Haltia Ilari RR 10.45 0.00.48 60.49 58.60
12 Gripenberg Otto Brahe 10.50 0.00.53 59.38 57.51
13 Laasanen Matti LaihLu 11.00 0.01.03 58.16 56.33
14 Rantoja Jarkko PR 11.08 0.01.11 57.14 55.35
15 Udell Robin Solf 11.10 0.01.13 56.66 54.88
16 Hiiro Artturi RR 11.13 0.01.16 56.09 54.33
17 Forsell Mickel Botnia 11.19 0.01.22 55.28 53.55
18 Kinnala Kalle TuS 11.20 0.01.23 54.89 53.17
19 Jutila Pietu RasKa 11.22 0.01.25 54.42 52.71
20 Donner Jonny OK77 11.25 0.01.28 53.87 52.18
21 Kallio Matti SKUusi 11.28 0.01.31 53.33 51.66
22 Hihnala Henrik Koovee 11.37 0.01.40 52.34 50.69
23 Toivonen Vilhelm KangSK 11.38 0.01.41 51.96 50.33
24 Marttinen Harri AnttU 11.43 0.01.46 51.29 49.68
25 Schüle Joel Koovee 11.58 0.02.01 49.92 48.35
26 Laitinen Vertti Koovee 13.02 0.03.05 45.56 44.14
27 Aho Ilmari VaHa 14.59 0.05.02 39.40 38.16
28 Tikkanen Elias EsSu 15.10 0.05.13 38.69 37.48
Willman Pyry RasKa HYL -
Outinen Tuomas KyS HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salonen Seeti VaHa 10.03 0.00.00 63.29 61.80
2 Alajoutsi Jasper Koovee 10.06 0.00.03 62.65 61.18
3 Virtanen Akseli KyS 10.09 0.00.06 62.02 60.56
4 Seppä Touko TuS 10.10 0.00.07 61.59 60.15
5 Salo Kristian Trian 10.12 0.00.09 61.07 59.64
6 Lautamäki Matias HlS 10.16 0.00.13 60.35 58.94
7 Jansson Emil Falken 10.18 0.00.15 59.84 58.43
8 Ojala Aaro KS 10.23 0.00.20 59.04 57.65
9 Korhonen Eetu SKVuoksi 10.35 0.00.32 57.62 56.26
10 Willman Iivari RasKa 10.39 0.00.36 56.95 55.61
11 Rousku Samuli MSParma 10.41 0.00.38 56.46 55.13
12 Karttila Aleksi MSParma 10.44 0.00.41 55.89 54.58
13 Tiainen Olli EsSu 10.52 0.00.49 54.90 53.61
14 Määttälä Mikko EsSu 10.58 0.00.55 54.10 52.83
15 Laaksonen Emil EsSu 10.59 0.00.56 53.72 52.46
15 Konttila Akseli TP 10.59 0.00.56 53.72 52.46
15 Oikkonen Severi OH 10.59 0.00.56 53.72 52.46
18 Laitamäki Wille MSParma 11.03 0.01.00 52.50 51.27
19 Nieminen Juho TP 11.06 0.01.03 51.97 50.75
19 Virtala Alex PIF 11.06 0.01.03 51.97 50.75
21 Hamppu Anton HS 11.10 0.01.07 51.07 49.87
22 Koskinen Eemil RaN 11.11 0.01.08 50.70 49.51
22 Olkkonen Vili KangSK 11.11 0.01.08 50.70 49.51
24 Mustajoki Olli TP 11.20 0.01.17 49.45 48.29
25 Pajuoja Otso EsSu 11.47 0.01.44 47.28 46.17
26 Väisänen Lenni HS 11.52 0.01.49 46.67 45.57
27 Reiman Antti AngA 11.57 0.01.54 46.07 44.99
28 Röntynen Leevi TuS 11.58 0.01.55 45.73 44.66
29 Tuomasjukka Voima PR 12.00 0.01.57 45.33 44.26
30 Lahti Valtteri RasKa 12.04 0.02.01 44.81 43.75

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kemppi Topias EsSu 8.44 0.00.00 59.07 56.05
2 Ronkainen Aarni JRV 8.45 0.00.01 58.66 55.66
3 Alajoutsi Oliver Koovee 8.46 0.00.02 58.24 55.26
4 Gröhn Riku HU-46 8.56 0.00.12 56.86 53.95
5 Ruuskanen Tuomas EsSu 9.11 0.00.27 55.02 52.20
6 Maasilta Aapo RaVa 9.12 0.00.28 54.63 51.83
7 Sankelo Sampo LapVi 9.22 0.00.38 53.37 50.64
7 Mbembela Karim Lynx 9.22 0.00.38 53.37 50.64
9 Kumara Heikki LaihLu 9.27 0.00.43 52.34 49.66
10 Rantala Jussi OH 9.30 0.00.46 51.78 49.13
11 Ketonen Juuso RaVa 9.31 0.00.47 51.41 48.78
12 Kirjavainen Santeri KuoSu 9.36 0.00.52 50.68 48.09
13 Yliaho Joona Koovee 9.41 0.00.57 49.97 47.42
14 Hämäläinen Kasperi KuoSu 9.51 0.01.07 48.86 46.36
15 Koponen Matias Lynx 9.52 0.01.08 48.50 46.02
16 Raasakka Jussi EsSu 9.58 0.01.14 47.75 45.31
17 Lemberg Roope RaJu 10.04 0.01.20 47.01 44.60
18 Similä Severi Pohjant 10.06 0.01.22 46.59 44.21
19 Mäenpää Matias TP 10.10 0.01.26 46.02 43.67
20 Pihlajamäki Teemu LapVi 10.11 0.01.27 45.68 43.35
21 Kallela Luca HS 10.12 0.01.28 45.35 43.03
22 Vaherlehto Eemi EsAk 10.21 0.01.37 44.43 42.16
23 Ukkola Sakari Pohjant 10.28 0.01.44 43.68 41.45
24 Hyvönen Jerry KuoSu 10.40 0.01.56 42.61 40.43
25 Still Alec Trian 10.41 0.01.57 42.30 40.13
26 Helin Saku RaJu 11.18 0.02.34 39.75 37.72
27 Laine Aarni TP 11.33 0.02.49 38.66 36.68
28 Schüle Oliver Koovee 11.40 0.02.56 38.05 36.10
29 Kupiainen Tuukka TP 11.59 0.03.15 36.82 34.93
Välimaa Aleksi Rasti88 HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Holmroos Sakari TuS 8.35 0.00.00
2 Kuusikko Miska SalRe 8.36 0.00.01
3 Ekola Juuso AlahKi 8.39 0.00.04
4 Lehtonen Elias UlvUra 8.50 0.00.15
5 Liponkoski Aapo TP 8.51 0.00.16
6 Syrjälä Elmeri LHR 8.54 0.00.19
7 Paananen Joonas TuS 9.09 0.00.34
8 Rautio Daniel EsSu 9.10 0.00.35
9 Kallioniemi Jami RaLu 9.14 0.00.39
10 Aaltonen Tatu Lynx 9.15 0.00.40
11 Koivisto Mikael SKUusi 9.17 0.00.42
12 Leinamo Tuomas Keihäs 9.22 0.00.47
12 Taura Kalle TarpSu 9.22 0.00.47
14 Donner Jesper OK77 9.30 0.00.55
15 Hansén Lucas Botnia 9.34 0.00.59
16 Granqvist Aapo LS-37 9.43 0.01.08
17 Axelin Eelis PR 9.44 0.01.09
18 Passila Veeti HU-46 9.46 0.01.11
19 Aho Rauli VaHa 9.50 0.01.15
20 Peltonen Lasse KS 9.52 0.01.17
21 Vuorensola Joonatan Lynx 9.57 0.01.22
22 Sankelo Verneri LapVi 10.00 0.01.25
23 Engström Simon PIF 10.01 0.01.26
24 Niemensivu Miki RaLu 10.06 0.01.31
25 Haanpää Leo PR 10.08 0.01.33
26 Jussinmäki Pietari HalTo 10.30 0.01.55
27 Nupponen Juho RaLu 10.45 0.02.10
28 Ojala Urho KS 10.50 0.02.15
29 Gretschel Eino KaSu 10.59 0.02.24
Rannila Oskari VetU HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Jasmiina RaLu 12.35 0.00.00 82.77 82.11
2 Klemettinen Veera S-JKL 12.37 0.00.02 82.12 81.47
3 Cederberg Ida-Marie PIF 12.56 0.00.21 79.69 79.06
4 Haanpää Anni TP 12.58 0.00.23 79.07 78.45
5 Niva Sara Pohjant 13.16 0.00.41 76.88 76.27
6 Matilainen Annika HS 13.31 0.00.56 75.06 74.47
7 Strandvall Amanda Minken 13.37 0.01.02 74.11 73.53
8 Plit Heidi EsSu 13.39 0.01.04 73.54 72.96
9 Heikkilä Tuuli Lynx 13.48 0.01.13 72.35 71.77
10 Rintanen Heini TP 14.00 0.01.25 70.93 70.37
11 Nymalm Amy PIF 14.04 0.01.29 70.21 69.65
12 Juva Jonna AngA 14.15 0.01.40 68.93 68.38
13 Viholainen Elisa S-JKL 14.21 0.01.46 68.07 67.53
14 Norrbacka Sanni Lynx 14.28 0.01.53 67.15 66.62
15 Tuomisto Satu VaaSu 14.41 0.02.06 65.79 65.27
16 Lainio Ilona TuS 14.58 0.02.23 64.19 63.68
17 Hakomäki Emmi TP 15.05 0.02.30 63.33 62.83
18 Kovanen Maiju S-JKL 15.17 0.02.42 62.15 61.66
19 Kirvesmies Annika KuoSu 15.27 0.02.52 61.13 60.65
20 Oksanen Emmi SiiRa 15.31 0.02.56 60.52 60.05
21 Pelkonen Roosa RaVa 15.32 0.02.57 60.11 59.64
22 Pylvänäinen Henna KS 15.36 0.03.01 59.51 59.04
23 Tolonen Sirje LänRa 15.44 0.03.09 58.66 58.20
24 Avelin Melina TP 16.31 0.03.56 55.55 55.12
25 Mäntylä Tiina RasKe 17.12 0.04.37 53.03 52.62
25 Rontu Nella AngA 17.12 0.04.37 53.03 52.62
27 Ruoti Roosa VeVe 17.15 0.04.40 52.26 51.84
28 Koskela Sanna RaJu 17.32 0.04.57 51.10 50.70
29 Juntunen Johanna IinYr 17.51 0.05.16 49.90 49.50
30 Vesikko Venla JoKu 18.32 0.05.57 47.77 47.39

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurminen Inka JRV 11.51 0.00.00 75.78 70.02
2 Taulavuori Venla AlatPi 12.05 0.00.14 73.87 68.26
3 Silvennoinen Siiri KR 12.18 0.00.27 72.13 66.65
4 Telgma Teele HiKi 12.21 0.00.30 71.40 65.98
5 Turakainen Venla HS 12.23 0.00.32 70.77 65.40
6 Klemettinen Kaisa S-JKL 12.51 0.01.00 67.78 62.64
7 Nygård Mette S-JKL 12.53 0.01.02 67.19 62.09
8 Ovaska Jenni VeVe 12.59 0.01.08 66.26 61.23
9 Haavisto Veera IkNV 13.22 0.01.31 63.95 59.10
10 Virtala Jenny PIF 13.53 0.02.02 61.19 56.54
11 Pakkanen Raita VeVe 13.54 0.02.03 60.72 56.12
12 Pellinen Viivi JoKu 14.02 0.02.11 59.76 55.23
13 Torrkulla Matilda Femman 14.04 0.02.13 59.24 54.74
14 Laine Roosa EsSu 14.28 0.02.37 57.23 52.88
15 Ruoti Miina VeVe 14.31 0.02.40 56.66 52.36
16 Lohikainen Eveliina RaVa 14.32 0.02.41 56.22 51.96
17 Peltonen Riikka KS 14.43 0.02.52 55.16 50.97
17 Aho Marika S-JKL 14.43 0.02.52 55.16 50.97
19 Biskop Greta KoS 15.15 0.03.24 52.52 48.54
20 Sankelo Lotta Pohjant 15.32 0.03.41 51.22 47.33
21 Väliheikki Julia Pohjant 15.43 0.03.52 50.28 46.46
22 Harjula Tanja KS 15.48 0.03.57 49.67 45.90
23 Ojala Jutta VeVe 15.50 0.03.59 49.23 45.49
24 Kuusela Aino RaVa 16.09 0.04.18 47.93 44.29
25 Pellonperä Sofia EsSu 17.11 0.05.20 44.73 41.34
26 Päkkilä Suvi HaHe 19.16 0.07.25 39.62 36.61

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pitkänen Hilla JRV 11.19 0.00.00 70.77 64.32
2 Karjalainen Mikaela JRV 11.21 0.00.02 70.17 63.77
3 Väätäjä Milja PR 11.22 0.00.03 69.67 63.32
4 Määttänen Maria EsSu 11.24 0.00.05 69.08 62.78
5 Taipale Anniina LS-37 11.39 0.00.20 67.22 61.09
6 Virtanen Heta HlS 11.44 0.00.25 66.36 60.31
7 Luoma Oona TP 11.50 0.00.31 65.42 59.46
8 Melender Ida RaJu 12.11 0.00.52 63.18 57.42
9 Venetjoki Venla KoS 12.18 0.00.59 62.22 56.54
10 Jussila Ida TP 12.25 0.01.06 61.27 55.69
11 Metsälä Essi HlS 12.28 0.01.09 60.67 55.14
12 Kiiskinen Elisa SoJy 12.43 0.01.24 59.13 53.74
13 Rantala Aino OH 12.44 0.01.25 58.70 53.35
14 Ylikangas Pinja KoS 12.46 0.01.27 58.20 52.89
15 Simola Rosa Koovee 12.50 0.01.31 57.55 52.30
16 Sainio Linda KangSK 12.51 0.01.32 57.13 51.92
17 Lindgren Hanna Femman 12.55 0.01.36 56.49 51.34
18 Haikonen Sanni UlvUra 13.02 0.01.43 55.64 50.57
19 Jutila Iisa RasKa 13.07 0.01.48 54.95 49.94
20 Järventausta Ennimaria KyRa 13.38 0.02.19 52.54 47.75
21 Tarkkanen Annika UlvUra 14.15 0.02.56 49.96 45.40
22 Gullqvist Chira Trian 14.27 0.03.08 48.96 44.49
23 Isoniemi Sandra Trian 14.35 0.03.16 48.20 43.81
24 Hirvonen Julia KyRa 14.57 0.03.38 46.72 42.46
25 Ollikainen Jatta Navi 15.12 0.03.53 45.66 41.50
26 Mäkinen Tuuli UlvUra 15.15 0.03.56 45.22 41.10
27 Liuksiala Wilhelmiina KyRa 15.49 0.04.30 43.32 39.37
28 Kuusisto Idaliina Koovee 17.13 0.05.54 39.54 35.93

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Peltonen Liisa KS 10.02 0.00.00 63.14 60.88
2 Kankainen Venla SoJy 10.27 0.00.25 60.31 58.15
3 Raasakka Liisa EsSu 10.30 0.00.28 59.71 57.57
4 Ankelo Elsa MSParma 10.32 0.00.30 59.21 57.09
5 Hoskari Maria RasKe 10.40 0.00.38 58.17 56.08
6 Laurén Jill PIF 10.42 0.00.40 57.68 55.61
7 Salmia Tessa MSParma 10.44 0.00.42 57.19 55.15
8 Kärnä Nina SonPa 10.47 0.00.45 56.62 54.60
9 Hansén Amanda Botnia 10.51 0.00.49 55.97 53.97
10 Nurminen Kaarina TP 10.53 0.00.51 55.50 53.51
11 Asklöf Aino Lynx 10.57 0.00.55 54.87 52.90
12 Niemi Tiina PoRa 10.58 0.00.56 54.48 52.53
13 Näpänkangas Elsa S-JKL 10.59 0.00.57 54.10 52.16
14 Tuomala Miina-Maria S-JKL 11.01 0.00.59 53.64 51.72
15 Joensivu Inka VaHa 11.04 0.01.02 53.10 51.20
16 Latvala Matilda SKUusi 11.09 0.01.07 52.41 50.53
16 Haunia Heta RasKa 11.09 0.01.07 52.41 50.53
18 Leinamo Sonja Keihäs 11.17 0.01.15 51.21 49.38
19 Mårtenson Lydia OK77 11.22 0.01.20 50.55 48.74
20 Konstari Elena JRV 11.29 0.01.27 49.75 47.97
21 Pääkkönen Nea KuPe 11.30 0.01.28 49.39 47.62
22 Peura Kerttu EsSu 11.39 0.01.37 48.47 46.74
23 Hyyppä Milja KoS 11.43 0.01.41 47.92 46.20
24 Kiljunen Emmi LS-37 11.45 0.01.43 47.50 45.80
25 Lounela Alina TuS 11.46 0.01.44 47.16 45.47
26 Laine Anni TP 11.50 0.01.48 46.62 44.95
27 Tiljander Venla HyRa 11.52 0.01.50 46.21 44.55
28 Kuokka Iida-Liisa IisVi 12.02 0.02.00 45.30 43.67
29 Mäkinen Sanni HS 12.04 0.02.02 44.90 43.29
30 Tuomisto Saara MSParma 12.24 0.02.22 43.43 41.87

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tikkakoski Ilona TP 8.50 0.00.00 60.85 57.11
2 Nietula Minja HS 9.12 0.00.22 58.12 54.55
3 Kontio Katri KangSK 9.14 0.00.24 57.61 54.07
4 Ojala Jenny Koovee 9.17 0.00.27 57.00 53.50
5 Kukonlehto Fanny KangSK 9.20 0.00.30 56.40 52.93
5 Simola Rita Koovee 9.20 0.00.30 56.40 52.93
7 Korpi Anna LänRa 9.21 0.00.31 55.70 52.28
8 Karttunen Lilia LS-37 9.23 0.00.33 55.21 51.81
9 Hietala Emmi LapVi 9.27 0.00.37 54.53 51.17
10 Karppinen Inari EsAk 9.34 0.00.44 53.57 50.27
11 Koskinen Adveliina KyRa 9.42 0.00.52 52.55 49.31
12 Heikkinen Ida VeVe 9.48 0.00.58 51.73 48.55
13 Tala Juulia HS 9.50 0.01.00 51.27 48.12
14 Tala Emilia HS 9.53 0.01.03 50.73 47.61
15 Taulavuori Anni AlatPi 9.55 0.01.05 50.28 47.18
16 Koskela Iina VetU 9.57 0.01.07 49.83 46.76
17 Heikkilä Suvi Lynx 9.59 0.01.09 49.39 46.35
18 Viitasaari Liina KoS 10.00 0.01.10 49.02 46.01
18 Viippola Venla OuTa 10.00 0.01.10 49.02 46.01
20 Lehtonen Maiju LS-37 10.01 0.01.11 48.39 45.41
20 Ojanaho Ansa-Lotta OH 10.01 0.01.11 48.39 45.41
22 Kuusinen Saana HlS 10.02 0.01.12 47.75 44.82
23 Hahn Olivia Solf 10.06 0.01.16 47.16 44.26
24 Pitkänen Helmi JRV 10.16 0.01.26 46.13 43.29
25 Häkkinen Pihla TP 10.22 0.01.32 45.41 42.62
26 Riutto Eerika HU-46 10.25 0.01.35 44.93 42.16
27 Norrbacka Salla HyRa 10.27 0.01.37 44.52 41.78
27 Kerkkonen Aada JRV 10.27 0.01.37 44.52 41.78
29 Melender Emilia RaJu 10.28 0.01.38 43.92 41.22
30 Rannila Venla VetU 10.52 0.02.02 42.04 39.46

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Isoherranen Salla Lynx 8.37 0.00.00
2 Ekström Lotte-Line MSParma 9.04 0.00.27
3 Petrelius Enni OH 9.12 0.00.35
4 Sallila Katarina HS 9.21 0.00.44
4 Heinäaro Iida HyRa 9.21 0.00.44
6 Julkunen Siiri LHR 9.22 0.00.45
7 Yli-Futka Amanda UlvUra 9.28 0.00.51
8 Valio Salla TP 9.37 0.01.00
9 Tuohimaa Ines Solf 9.43 0.01.06
10 Pirilä Elisa MSParma 9.54 0.01.17
11 Rantakokko Merianna HS 9.58 0.01.21
12 Schmidt Emilia TP 10.01 0.01.24
13 Kärnä Emmi SonPa 10.03 0.01.26
14 Luoma Elli TP 10.05 0.01.28
15 Turakainen Veera HS 10.09 0.01.32
15 Rajala Anni HS 10.09 0.01.32
17 Olkkonen Veera KangSK 10.10 0.01.33
18 Turkkila Liisa EsSu 10.28 0.01.51
19 Berg Nicolina Botnia 10.30 0.01.53
20 Laine Noora TP 10.33 0.01.56
21 Kaario Saara S-JKL 10.37 0.02.00
22 Määttälä Fanni EsSu 10.39 0.02.02
23 Matinheikki Liisa TP 10.40 0.02.03
24 Pätäri Emilia KyS 10.44 0.02.07
25 Mäkelä Venla SaPu 10.55 0.02.18
26 Kokkonen Meeri KaSu 11.06 0.02.29
27 Miettinen Kiia Pihkan 11.24 0.02.47
28 Lehtonen Olivia VePo 13.23 0.04.46
29 Lönnström Melissa Trian 14.25 0.05.48
Hyyppä Liina KoS HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Huttunen Esa TuMe 12.08 0.00.00 84.80 81.60
2 Leskinen Aleksi Lynx 12.17 0.00.09 83.33 80.18
3 Fabritius Mikael Trian 12.29 0.00.21 81.57 78.49
4 Tölli Tuomas RR 12.35 0.00.27 80.50 77.46
5 Saarinen Timo VaHa 12.39 0.00.31 79.65 76.64
6 Harju Teemu KoskRi 12.41 0.00.33 79.03 76.04
7 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 13.12 0.01.04 75.53 72.68
7 Alonen Matti S-JKL 13.12 0.01.04 75.53 72.68
9 Aaltonen Vesa Brahe 13.13 0.01.05 74.63 71.81
10 Kotamäki Iivo IkNV 13.17 0.01.09 73.85 71.06
10 Väänänen Heikki Pihkan 13.17 0.01.09 73.85 71.06
12 Rautanen Mika TuuSe 13.19 0.01.11 72.87 70.12
13 Matilainen Juha EsSu 13.22 0.01.14 72.20 69.47
14 Leinonen Jaakko YlikNM 13.25 0.01.17 71.53 68.83
15 Lövsund Johan Botnia 13.36 0.01.28 70.18 67.53
15 Auvinen Jukka KuoSu 13.36 0.01.28 70.18 67.53
17 Rankka Eelis VePo 13.45 0.01.37 68.64 66.04
18 Korpinen Olli-Jussi AnttU 14.00 0.01.52 67.03 64.50
18 Paukkunen Petri MSParma 14.00 0.01.52 67.03 64.50
20 Lauronen Jarkko LaihLu 14.17 0.02.09 64.96 62.50
21 Remes Touko KoskRi 14.50 0.02.42 62.19 59.84
22 Tölli Marko S-JKL 14.51 0.02.43 61.76 59.43
23 Isokoski Erkki VePo 14.57 0.02.49 60.99 58.69
24 Isokoski Teppo KoS 15.03 0.02.55 60.23 57.96
25 Koljonen Jouni VaKa 15.11 0.03.03 59.35 57.11
26 Lassila Jussi PiTa 15.12 0.03.04 58.94 56.71
27 Sompi Jani JRV 15.24 0.03.16 57.83 55.64
28 Lappalainen Antero PuolRy 15.59 0.03.51 55.38 53.29
29 Mäkelä Esa Iisu 17.04 0.04.56 51.56 49.61
30 Hirvonen Juha LS-37 17.30 0.05.22 49.98 48.09

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Köngäs Teemu SoJy 12.28 0.00.00 72.14 75.29
2 Kiuru Jani RaKaS 12.40 0.00.12 70.64 73.71
3 Nurminen Ilkka HS 12.41 0.00.13 70.18 73.24
4 Väänänen Petri SiiRa 12.45 0.00.17 69.45 72.47
4 Häkkinen Mika Hiilto 12.45 0.00.17 69.45 72.47
6 Vapa Marko S-2000 12.46 0.00.18 68.63 71.62
6 Salo Markus PunKu 12.46 0.00.18 68.63 71.62
8 Lehtonen Eero UlvUra 12.48 0.00.20 67.72 70.67
9 Jansson Sören Falken 12.57 0.00.29 66.58 69.48
10 Sarkkinen Timo LaTa 12.59 0.00.31 66.05 68.93
11 Asikainen Saku Hiisi 13.04 0.00.36 65.27 68.11
12 Hämäläinen Ari LS-37 13.10 0.00.42 64.42 67.23
13 Raute Kaj SuSi 13.11 0.00.43 63.99 66.78
14 Tala Tuomas HS 13.15 0.00.47 63.31 66.07
15 Hämäläinen Jani LS-37 13.25 0.00.57 62.18 64.89
16 Korhonen Ari-Matti KaSu 13.39 0.01.11 60.78 63.43
17 Holmroos Joni TuS 13.42 0.01.14 60.22 62.84
18 Junttila Tero SWE 13.48 0.01.20 59.44 62.03
19 Puro-Aho Arto YKV 13.49 0.01.21 59.03 61.61
20 Peltonen Tommi JRV 13.58 0.01.30 58.07 60.60
21 Hyyppä Tuomas KoS 14.09 0.01.41 56.99 59.47
22 Löfbacka Sami KPV 14.14 0.01.46 56.33 58.78
23 Husu Heikki SKVuoksi 14.17 0.01.49 55.80 58.23
24 Rautio Mikko JoKu 15.07 0.02.39 52.42 54.70
25 Hihnala Tero Koovee 15.20 0.02.52 51.37 53.61
26 Ronkainen Markus KoskRi 15.27 0.02.59 50.69 52.89
27 Silvonen Tomi LS-37 15.40 0.03.12 49.69 51.85
28 Backlund Jan-Anders Femman 15.46 0.03.18 49.08 51.22
29 Palokangas Markus AlatPi 17.21 0.04.53 44.33 46.26
Rantala Teemu LapVi HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saari Petri VaajTe 12.40 0.00.00 74.86 70.93
2 Heikkilä Tero PR 12.52 0.00.12 73.30 69.46
3 Mamia Tero Koovee 13.05 0.00.25 71.70 67.94
4 Noponen Petri AnttU 13.20 0.00.40 69.97 66.31
5 Hölsö Mikko YKV 13.24 0.00.44 69.25 65.62
6 Pulli Antero RR 13.28 0.00.48 68.53 64.93
7 Ylikangas Esko KoS 13.43 0.01.03 66.91 63.40
8 Kemppi Joni EsSu 13.49 0.01.09 66.05 62.59
9 Maasilta Tommi RaVa 13.56 0.01.16 65.14 61.72
10 Klemettinen Vesa S-JKL 14.01 0.01.21 64.39 61.01
10 Vaherlehto Tuomas EsAk 14.01 0.01.21 64.39 61.01
12 Kankaanpää Vesa OK77 14.07 0.01.27 63.21 59.90
12 Kaario Kimmo S-JKL 14.07 0.01.27 63.21 59.90
14 Venäläinen Toni VaHa 14.08 0.01.28 62.42 59.15
15 Torrkulla Jan Femman 14.15 0.01.35 61.55 58.32
16 Johansson Jari Trian 14.38 0.01.58 59.59 56.47
17 Lapila Pekka MSParma 14.47 0.02.07 58.64 55.57
17 Illaru Tonu PePo 14.47 0.02.07 58.64 55.57
19 Kallioniemi Janne RaLu 14.59 0.02.19 57.18 54.18
20 Isoherranen Sami Lynx 15.08 0.02.28 56.28 53.33
20 Pihlajaniemi Janne VePo 15.08 0.02.28 56.28 53.33
22 Kleemola Jari PertPe 15.19 0.02.39 54.94 52.06
23 Uusitalo Tero EsAk 15.26 0.02.46 54.20 51.36
24 Hanhela Jussi-Pekka HaHe 15.58 0.03.18 52.07 49.34
25 Köngäs Lasse OuTa 16.16 0.03.36 50.80 48.13
26 Laaksonen Pasi EsSu 16.30 0.03.50 49.77 47.16
27 Rajala Marko HS 17.13 0.04.33 47.40 44.92
28 Holm Jari ViiSu 17.52 0.05.12 45.39 43.02
Asklöf Tom Lynx HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Antti HlS 11.53 0.00.00 68.79 70.78
2 Parkkinen Keijo YlikNM 12.21 0.00.28 65.85 67.75
3 Prittinen Juha HlS 12.37 0.00.44 64.12 65.98
4 Heikkilä Ossi S-JKL 12.42 0.00.49 63.37 65.20
5 Nurmela Timo RasKu 12.56 0.01.03 61.90 63.69
6 Korhonen Jussi HlS 13.01 0.01.08 61.18 62.95
7 Jussila Kari TP 13.02 0.01.09 60.77 62.53
8 Östergård Patric Trian 13.12 0.01.19 59.69 61.41
9 Nygård Marko KuoSu 13.33 0.01.40 57.83 59.51
10 Suominen Manne HiKi 13.35 0.01.42 57.38 59.04
11 Tähtinen Timo HS 13.41 0.01.48 56.65 58.29
12 Viitanen Reijo RaN 13.42 0.01.49 56.27 57.90
13 Strömberg Juha-Pekka Jyry 13.45 0.01.52 55.76 57.37
14 Ojalainen Jorma SKVuoksi 13.47 0.01.54 55.32 56.92
15 Juvakka Pekka AnttU 13.51 0.01.58 54.75 56.33
16 Kuusinen Petri HlS 13.52 0.01.59 54.38 55.95
17 Gynther Kimmo IHR 14.03 0.02.10 53.37 54.91
18 Kemppainen Vesa Iisu 14.13 0.02.20 52.44 53.96
19 Hämynen Petri ÄäSa 14.21 0.02.28 51.66 53.16
20 Hakulinen Pekka EsSu 14.25 0.02.32 51.13 52.61
21 Veijola Seppo IinYr 14.29 0.02.36 50.60 52.07
22 Parttimaa Timo AngA 14.31 0.02.38 50.19 51.65
23 Nokka Ilkka Rasti88 14.36 0.02.43 49.62 51.05
24 Jokinen Heikki LS-37 14.39 0.02.46 49.16 50.58
25 Viitasaari Tommi KoS 14.46 0.02.53 48.49 49.89
26 Järvenpää Esa S-JKL 14.53 0.03.00 47.82 49.21
27 Helin Timo VaRa 14.58 0.03.05 47.27 48.64
28 Karvonen Sami SalRe 15.00 0.03.07 46.89 48.24
29 Leppänen Jaakko JoS 16.42 0.04.49 41.86 43.07
Haanpää Tuomo TP KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaartinen Markku AngA 10.11 0.00.00 60.09 63.80
2 Koskinen Juha VaajTe 10.43 0.00.32 56.80 60.31
3 Kiljunen Pekka AnttU 10.46 0.00.35 56.24 59.72
4 Jetsonen Juhani OC-DUBHE 11.13 0.01.02 53.71 57.02
5 Kärkkäinen Panu JRV 11.16 0.01.05 53.19 56.47
6 Lehto Kari TuMe 11.51 0.01.40 50.30 53.41
6 Vuorinen Pekka Trian 11.51 0.01.40 50.30 53.41
8 Kukkola Pauli SiiRa 11.53 0.01.42 49.63 52.69
9 Noponen Pekka S-JKL 12.00 0.01.49 48.88 51.90
10 Molnar Geza RaVa 12.10 0.01.59 47.95 50.92
11 Mäkikyrö Jukka OH 12.14 0.02.03 47.43 50.36
12 Kemppainen Jukka KaSu 12.19 0.02.08 46.85 49.75
13 Sippola Asko KuortKu 12.20 0.02.09 46.53 49.41
14 Viitasaari Sauli KoS 12.32 0.02.21 45.54 48.35
15 Hautamäki Reijo RasKu 12.37 0.02.26 44.99 47.77
15 Lerssi Juha KPV 12.37 0.02.26 44.99 47.77
17 Rankinen Juho OulRe 12.44 0.02.33 44.08 46.80
18 Rantala Timo KPV 12.52 0.02.41 43.37 46.06
19 Virtala Markku PIF 13.07 0.02.56 42.31 44.92
20 Virtanen Kari MSParma 13.11 0.03.00 41.85 44.44
21 Hakulinen Jukka VeVe 13.14 0.03.03 41.46 44.02
22 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 13.37 0.03.26 40.06 42.53
23 Nyholm Thomas Trian 13.41 0.03.30 39.63 42.08
24 Toppari Reijo KauWi 13.45 0.03.34 39.21 41.63
24 Vuorinen Hannu KyS 13.45 0.03.34 39.21 41.63
26 Piispanen Reima HaapavU 14.12 0.04.01 37.52 39.84
27 Bäck Mikael Femman 14.55 0.04.44 35.50 37.70
28 Polso Jukka KoS 15.10 0.04.59 34.71 36.86
29 Nummela Arto MU 20.41 0.10.30 25.30 26.86
Ojalainen Kari SKVuoksi HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Routsi Jyrki Hiisi 11.06 0.00.00 58.48 56.41
2 Ahonen Pekka HauSi 11.16 0.00.10 57.30 55.28
3 Nissilä Jorma KoS 11.22 0.00.16 56.49 54.50
4 Niemi Kari-Veli HauSi 11.26 0.00.20 55.86 53.89
5 Junkala Eero KannUra 11.27 0.00.21 55.47 53.52
6 Malinen Jouko RR 11.44 0.00.38 53.84 51.94
7 Anjala Ari LS-37 11.59 0.00.53 52.43 50.57
8 Hautala Matti ONMKY 12.07 0.01.01 51.56 49.74
9 Liikkanen Reima LaTa 12.18 0.01.12 50.51 48.73
10 Heikka Markku ONMKY 12.19 0.01.13 50.16 48.39
11 Kotilainen Matti LS-37 12.30 0.01.24 49.15 47.41
12 Tervo Arhi ONMKY 12.34 0.01.28 48.61 46.89
12 Laaksonen Lasse SuSi 12.34 0.01.28 48.61 46.89
14 Pulkkinen Pekka JoKu 12.38 0.01.32 47.80 46.11
15 Huttunen Kalle KuoSu 12.48 0.01.42 46.91 45.25
16 Lind Sune Falken 12.50 0.01.44 46.51 44.87
17 Grekelä Antti HaHe 13.00 0.01.54 45.65 44.04
18 Kurkela Reino OH 13.20 0.02.14 44.25 42.69
19 Linjakumpu Seppo KEV 13.28 0.02.22 43.55 42.01
20 Nurisalo Seppo KoS 13.33 0.02.27 43.03 41.51
20 Aherto Jorma LS-37 13.33 0.02.27 43.03 41.51
22 Laukka John RaVa 14.07 0.03.01 40.81 39.37
23 Virtanen Kari OH 14.10 0.03.04 40.42 38.99
24 Vornanen Pekka SuoVa 14.14 0.03.08 39.98 38.57
25 Wickholm Björn-Erik Raseborg 14.26 0.03.20 39.19 37.81
26 Hattar Allan Falken 14.41 0.03.35 38.29 36.93
Pulkkinen Erkki RaLu HYL -
Nylund Sven-Olof Botnia HYL -
Markki Tapio EsSu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kronholm Peter Brahe 9.48 0.00.00 56.65 52.16
2 Sani Mikko HU-46 9.51 0.00.03 56.07 51.61
3 Helkkula Rauli TuMe 10.46 0.00.58 51.02 46.97
4 Saksman Kai EST 10.47 0.00.59 50.66 46.64
5 Nyystilä Jukka LaihLu 10.59 0.01.11 49.47 45.54
6 Kemppainen Taisto VaKa 11.01 0.01.13 49.05 45.15
7 Turku Vesa HS 11.02 0.01.14 48.70 44.84
8 Liukkala Pekka HauSi 11.16 0.01.28 47.43 43.67
9 Ylikoski Erkki VaHa 11.30 0.01.42 46.21 42.54
10 Laine Harri KauKa 11.31 0.01.43 45.89 42.24
11 Toppari Pekka PuolRy 11.35 0.01.47 45.36 41.76
12 Forsström Ove Raseborg 11.36 0.01.48 45.04 41.47
13 Ovaska Ari EE 11.38 0.01.50 44.66 41.11
14 Ruokamo Eero OuTa 11.41 0.01.53 44.21 40.70
15 Ilmakunnas Pekka Pihkan 11.46 0.01.58 43.65 40.18
16 Keltamäki Seppo JoKu 11.57 0.02.09 42.73 39.34
17 Hahtola Aulis RasKu 12.01 0.02.13 42.24 38.89
18 Lövsund Bengt Botnia 12.16 0.02.28 41.14 37.87
19 Pusa Raimo OrPo 12.26 0.02.38 40.35 37.15
20 Airaksinen Risto OuTa 12.51 0.03.03 38.81 35.73
21 Hyyryläinen Raimo JuvU 13.18 0.03.30 37.27 34.31
22 Rauhamäki Kimmo JRV 13.19 0.03.31 37.00 34.07
23 Lakkala Ossi KuoSu 13.24 0.03.36 36.55 33.65
24 Kalliomaa Lasse LaihLu 13.38 0.03.50 35.71 32.87
25 Udd Esko LänRa 13.58 0.04.10 34.64 31.89
26 Salmenoja Pertti HirvHe 14.18 0.04.30 33.63 30.96
27 Nurminen Markku SuosmSa 14.19 0.04.31 33.38 30.73
28 Pietilä Pekka KangSK 14.47 0.04.59 32.12 29.57
29 Tarvonen Keijo Kalske 17.10 0.07.22 27.49 25.31

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehtinen Teuvo RaVa 13.04 0.00.00 48.30 47.38
2 Lehtinen Olli TuS 13.08 0.00.04 47.79 46.87
3 Peltola Timo MSParma 13.23 0.00.19 46.63 45.74
4 Liljeström Åge HS 13.43 0.00.39 45.24 44.38
5 Kanste Pekka Raseborg 13.44 0.00.40 44.93 44.07
6 Leino Tapio HS 14.23 0.01.19 42.66 41.84
7 Kivistö Erkki Pihkan 14.28 0.01.24 42.17 41.37
8 Tammisaari Pentti HirvHe 14.44 0.01.40 41.17 40.38
9 Lakanen Ensio VaajTe 14.45 0.01.41 40.88 40.10
10 Koistinen Leo VaRa 15.13 0.02.09 39.40 38.65
11 Loukonen Veikko PiKe 15.44 0.02.40 37.88 37.16
12 Kallio Erkki LoJa 15.52 0.02.48 37.34 36.63
13 Karvonen Raimo SuSi 16.04 0.03.00 36.66 35.96
14 Laine Jaakko HS 16.06 0.03.02 36.37 35.67
15 Virtanen Kalle RaLu 16.09 0.03.05 36.04 35.35
16 Tolvanen Mauri LeSi 16.27 0.03.23 35.17 34.50
16 Lehtonen Matti PiVe 16.27 0.03.23 35.17 34.50
18 Rautarae Veikko HirvHe 16.57 0.03.53 33.72 33.07
19 Backman Sven-Olof Falken 17.00 0.03.56 33.41 32.77
20 Mannervesi Simo RaLu 17.35 0.04.31 32.10 31.49
21 Hanhela Mauno HaHe 17.38 0.04.34 31.81 31.21
22 Ryynänen Jorma Pihkan 18.27 0.05.23 30.21 29.64
23 Heiskanen Risto EsSu 18.44 0.05.40 29.57 29.01
24 Torrkulla Roy Minken 22.31 0.09.27 24.45 23.98
25 Mustonen Lauri AlatPi 29.09 0.16.05 18.76 18.41
Railimo Matti SOC HYL -
Orpana Risto SOC HYL -
Juola Eero KoS HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rusko Heikki VaajTe 10.36 0.00.00 44.46 46.31
2 Junttila Olavi HS 11.25 0.00.49 41.04 42.75
3 Rapakko Timo SuSi 11.30 0.00.54 40.51 42.20
4 Karjalainen Seppo KuoSu 11.51 0.01.15 39.09 40.71
5 Koivula Keijo HyRa 12.28 0.01.52 36.93 38.47
6 Partanen Paavo HyRa 12.38 0.02.02 36.23 37.74
7 Jokinen Juhani MaMa 12.44 0.02.08 35.73 37.22
8 Luukko Jukka LS-37 13.03 0.02.27 34.66 36.10
9 Toskala Paavo KoS 13.06 0.02.30 34.32 35.74
10 Tunturi Markku VaHa 13.14 0.02.38 33.77 35.17
11 Pelkonen Toivo YlikNM 13.25 0.02.49 33.10 34.48
12 Luoma Simo Pihkan 13.40 0.03.04 32.30 33.64
13 Holmström Bengt KSF 13.43 0.03.07 31.98 33.31
14 Salo Markku LS-37 14.01 0.03.25 31.10 32.40
15 Ekström Marcus KauWi 14.45 0.04.09 29.37 30.59
16 Vainikainen Veijo IisVi 14.52 0.04.16 28.96 30.16
17 Erkkilä Olavi HlS 15.28 0.04.52 27.66 28.81
18 Kuusisto Kalevi HlT 15.48 0.05.12 26.90 28.02
19 Paavola Vesa EE 16.25 0.05.49 25.73 26.80
20 Kukkohovi Reino OSVA 17.30 0.06.54 23.98 24.98
21 Jylhä Keijo JRV 17.41 0.07.05 23.58 24.56
22 Palomäki Mikko HyRa 18.33 0.07.57 22.33 23.26
Salmela Kosti PihtTu HYL -
Rantala Heikki EE HYL -
Nikula Reino OuTa HYL -
Mikkilä Mauno NiS HYL -
Pietiläinen Erkki PeRa KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ryyppö Toivo RaKaS 10.48 0.00.00 38.47 34.52
2 Houni Mikko EE 11.20 0.00.32 36.05 32.34
3 Viiri Jyrki HirvHe 11.37 0.00.49 34.57 31.02
4 Paavola Seppo EE 12.00 0.01.12 32.89 29.51
5 Patana Tapio VetU 12.09 0.01.21 31.92 28.64
6 Puusaari Kalevi KaJu 15.20 0.04.32 24.84 22.29
Tahvanainen Veijo LS-37 HYL -
Salmi Tarmo JoKu HYL -
Jokinen Eino HyRa HYL -
Brax Asko TP HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Asikainen Ville XYZ 14.48 0.00.00 34.11 33.89
2 Laurila Pertti EsSu 16.31 0.01.43 29.03 28.85
3 Rantala Mauri RaN 17.16 0.02.28 26.31 26.14
4 Noponen Arvi SuomRa 18.14 0.03.26 23.53 23.38

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kiuru Veera RaKaS 15.18 0.00.00 87.40 84.57
2 Taini Mia JRV 15.22 0.00.04 86.26 83.46
3 Autio Päivi Hiisi 15.36 0.00.18 84.21 81.48
4 Tarkiainen Tia JRV 15.54 0.00.36 81.88 79.23
5 Liimatainen Anni TuS 16.09 0.00.51 79.88 77.30
6 Koivunen Mari LS-37 16.11 0.00.53 78.99 76.43
7 Korhonen Kati S-JKL 16.16 0.00.58 77.86 75.34
8 Väre Tiina SomEsa 16.19 0.01.01 76.90 74.41
9 Noponen Heli AnttU 17.12 0.01.54 72.26 69.92
10 Tolkkinen Aino SoJy 17.39 0.02.21 69.75 67.49
11 Fred Marie Femman 17.54 0.02.36 68.12 65.91
12 Järviluoma Anna-Kaisa NiS 18.42 0.03.24 64.57 62.48
13 Launistola Heidi EsAk 19.07 0.03.49 62.55 60.52
14 Marko Zinoviya OK77 19.50 0.04.32 59.69 57.76
15 Ali-Rekola Anne Lynx 20.03 0.04.45 58.46 56.57
16 Korhonen Jaana KaSu 20.46 0.05.28 55.87 54.06
17 Laakso Sanna Hiisi 21.03 0.05.45 54.56 52.79
18 Märsynaho Maaret PuolRy 24.14 0.08.56 46.91 45.39

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Gunell Yvonne PIF 12.47 0.00.00 78.98 78.17
2 Virta Elli Lynx 12.55 0.00.08 77.76 76.97
3 Huuskonen Taija JRV 13.09 0.00.22 75.99 75.21
4 Heikkilä Maija EsAk 13.42 0.00.55 72.55 71.81
5 Paukkunen Sanna MSParma 13.49 0.01.02 71.56 70.83
6 Kiiski Johanna HS 13.50 0.01.03 71.10 70.37
7 Rantanen Maaret JRV 13.59 0.01.12 69.96 69.25
8 Koski Hanna-Maija Koovee 14.04 0.01.17 69.18 68.47
9 Palomäki Sanna RasKu 14.07 0.01.20 68.56 67.86
10 Oinonen Lotta Pihkan 14.12 0.01.25 67.79 67.10
11 Ikäheimonen Taru Lynx 14.14 0.01.27 67.27 66.58
12 Rannila Tanja VetU 14.21 0.01.34 66.36 65.68
13 Kaario Katja S-JKL 14.43 0.01.56 64.35 63.69
14 Örn Outi KärKV 14.51 0.02.04 63.42 62.77
15 Finskas Susanna Femman 15.03 0.02.16 62.23 61.59
16 Pekkala Sini EsSu 15.08 0.02.21 61.54 60.91
17 Torvela Tiina KuoSu 15.30 0.02.43 59.75 59.14
18 Klapuri Tintti PR 15.43 0.02.56 58.59 57.99
19 Huusari Heidi InkTe 15.44 0.02.57 58.20 57.60
20 Knuuti Pirjo NiS 16.06 0.03.19 56.55 55.97
21 Komulainen Virpi Jyry 16.18 0.03.31 55.53 54.97
22 Jansson Tuija Falken 16.25 0.03.38 54.82 54.26
23 Matinheikki Sanna TP 16.41 0.03.54 53.63 53.08
24 Rantanen Sinikka KyS 16.48 0.04.01 52.95 52.41
25 Wolff Charlotta Raseborg 17.00 0.04.13 52.02 51.49
26 Goman Annukka VePo 17.15 0.04.28 50.96 50.44
27 Määttä Annu OH 17.33 0.04.46 49.79 49.28
28 Björndahl Lilian Falken 17.43 0.04.56 49.03 48.53
29 Laitinen Kaisa YlikNM 17.59 0.05.12 48.01 47.52
Kankainen Ulla-Maria SoJy HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saue Elo Koovee 13.24 0.00.00 74.27 74.33
2 Nymalm Sanna PIF 14.21 0.00.57 69.00 69.05
3 Mattsson Ingela PIF 14.53 0.01.29 66.18 66.23
4 Mäki Nina JRV 15.13 0.01.49 64.39 64.44
5 Wartiainen Piritta EsSu 15.21 0.01.57 63.49 63.55
6 Saarijärvi Sari SuSe 15.27 0.02.03 62.75 62.80
7 Kärkkäinen Varpu ORa 15.28 0.02.04 62.35 62.40
8 Palmen Virpi EsSu 15.30 0.02.06 61.88 61.93
9 Tiitola Annamari Lynx 15.40 0.02.16 60.90 60.95
10 Murto Heli RR 15.47 0.02.23 60.12 60.17
11 Ojanaho Marja-Leena KemU 15.50 0.02.26 59.61 59.65
11 Sarkkinen-Vuorinen Sanna KoS 15.50 0.02.26 59.61 59.65
13 Karppinen Riikka EsAk 15.55 0.02.31 58.65 58.69
14 Ilmonen Kirsi JRV 16.09 0.02.45 57.48 57.53
15 Salonen Heidi HS 16.16 0.02.52 56.75 56.80
16 Multala Sanna KuoSu 16.19 0.02.55 56.26 56.31
17 Torvinen Sirpa OH 16.28 0.03.04 55.44 55.48
18 Turtinen Satu YlikNM 16.34 0.03.10 54.79 54.84
19 Haataja Mirka YlikNM 16.39 0.03.15 54.21 54.25
20 Ketola Heli Koovee 16.58 0.03.34 52.89 52.94
21 Niittymäki Katri Hiilto 17.03 0.03.39 52.33 52.37
22 Heikkinen Anniina VeVe 17.55 0.04.31 49.51 49.55
23 Vallema Tanja VeVe 18.07 0.04.43 48.68 48.72
24 Leskelä Maarit OSVA 18.17 0.04.53 47.96 48.00
25 Kahanpää Hanna EsSu 18.26 0.05.02 47.29 47.33
26 Ena Linda Falken 19.13 0.05.49 45.09 45.13
27 Nurminen Henna HS 19.18 0.05.54 44.63 44.67
28 Tissari Jaana SaPu 19.37 0.06.13 43.65 43.68
29 Hautamäki Anne-Mari RasKe 19.39 0.06.15 43.31 43.35
30 Liikonen Sari KärKV 20.23 0.06.59 41.50 41.54

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Toivonen Sirra KangSK 11.11 0.00.00 66.63 67.44
2 Viilo Annika TP 11.32 0.00.21 64.28 65.07
3 Boström Kirsi EsSu 11.51 0.00.40 62.25 63.01
4 Hirvonen Leena AR 12.23 0.01.12 59.27 59.99
5 Jern Tove OK77 12.27 0.01.16 58.65 59.37
6 Åberg Inga-Lill Trian 12.53 0.01.42 56.39 57.08
7 Mattila Riitta RasTiimi 12.54 0.01.43 56.03 56.71
8 Hietanen Pia KuUS 12.57 0.01.46 55.52 56.20
9 Otsamo Riikka HS 13.14 0.02.03 54.05 54.71
10 Havia-Kinnala Helena AngA 13.20 0.02.09 53.37 54.02
10 Autti Marja-Liisa EsSu 13.20 0.02.09 53.37 54.02
12 Koskinen Sari Hiisi 13.28 0.02.17 52.29 52.93
13 Tilvis Aija SalRe 13.30 0.02.19 51.88 52.52
14 Taulavuori Tarja AlatPi 13.49 0.02.38 50.42 51.04
15 Latvala Annukka RaJu 13.50 0.02.39 50.09 50.70
16 Hokajärvi Anja-Riitta Pihkan 13.54 0.02.43 49.58 50.19
17 Lassila Päivi RasTiimi 14.00 0.02.49 48.96 49.56
18 Outinen Pia KyS 14.02 0.02.51 48.58 49.18
19 Virtanen Tiina PertPe 14.05 0.02.54 48.15 48.73
20 Lotvonen Arja LaiVe 14.10 0.02.59 47.60 48.18
21 Leppävuori Päivi KuoSu 14.21 0.03.10 46.73 47.30
22 Oikkonen Mirka OH 14.25 0.03.14 46.26 46.82
23 Hagman Terése Trian 15.00 0.03.49 44.21 44.75
24 Molnar Pia RaVa 15.07 0.03.56 43.62 44.16
25 Viitanen Kirsi OH 15.10 0.03.59 43.23 43.76
26 Matilainen Mirja HS 15.20 0.04.09 42.52 43.04
27 Rokka Susanna LHR 16.26 0.05.15 39.45 39.93
28 Harjula Oili KS 16.59 0.05.48 37.95 38.41
29 Holmgren Ulrica Trian 17.13 0.06.02 37.22 37.67
30 Juote Taina Pihkan 18.10 0.06.59 35.07 35.50
Mäkelä Tiina RaTU HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 10.37 0.00.00 58.76 59.81
2 Nurmi Anne AngA 10.38 0.00.01 58.37 59.42
3 Silvennoinen Tarja KR 10.43 0.00.06 57.63 58.66
4 Sani Tuula HU-46 11.04 0.00.27 55.52 56.52
5 Kauria Pirjo ORa 11.17 0.00.40 54.18 55.15
6 Linko Rita EsSu 11.27 0.00.50 53.12 54.07
7 Lahtinen Terttu IHR 11.30 0.00.53 52.62 53.56
8 Lallo Tuula Trian 11.37 0.01.00 51.82 52.75
9 Rajamäki Terhi KangSK 11.49 0.01.12 50.68 51.59
10 Katajamäki Tuija KauWi 11.55 0.01.18 49.99 50.89
11 Leppä Eija SuJu 12.19 0.01.42 48.11 48.98
12 Jalanto Terttu KangSK 12.28 0.01.51 47.29 48.13
13 Harju Leena LS-37 12.34 0.01.57 46.66 47.50
14 Kallio Ulla KeU 12.37 0.02.00 46.23 47.06
15 Laurila Saija KangSK 12.39 0.02.02 45.86 46.68
16 Jetsonen Sari OC-DUBHE 12.50 0.02.13 44.96 45.77
17 Kosamo Maire PudU 12.57 0.02.20 44.32 45.11
18 Kauppinen Liisa SuomRa 13.04 0.02.27 43.68 44.46
19 Haapala Aija LipTa 13.13 0.02.36 42.95 43.72
20 Ekdahl Pirkko NiS 13.16 0.02.39 42.55 43.32
21 Westerlund Tiina Koovee 13.26 0.02.49 41.79 42.54
22 Piispanen Eija HaapavU 13.32 0.02.55 41.25 41.99
23 Soininen Ulla SäynSa 13.40 0.03.03 40.62 41.35
24 Jurvakainen Tuija RasHy 13.48 0.03.11 40.00 40.72
25 Koivuniemi Leena RaN 14.08 0.03.31 38.84 39.54
26 Kärkkäinen Tarja JRV 14.11 0.03.34 38.48 39.17
27 Kallio Arja RiSu 14.15 0.03.38 38.08 38.77
28 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 14.19 0.03.42 37.69 38.36
29 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 14.46 0.04.09 36.33 36.98
30 Rantala Maj-Lis KPV 15.24 0.04.47 34.63 35.25
31 Airaksinen Merja KuoSu 17.33 0.06.56 30.21 30.75

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Montonen Outi IHR 11.49 0.00.00 57.69 59.50
2 Kottonen Annariitta Lynx 11.56 0.00.07 56.77 58.55
3 Puromies Merja EsSu 12.14 0.00.25 55.03 56.75
4 Lonka Hennariikka KR 12.33 0.00.44 53.30 54.97
5 Raatikainen Päivi RastiE4 13.25 0.01.36 49.54 51.09
6 Forsström Rita Raseborg 13.28 0.01.39 49.04 50.58
7 Borgenström Outi IkNV 13.40 0.01.51 48.01 49.52
8 Käkelä Maija PuolRy 13.57 0.02.08 46.73 48.19
9 Niemi Tuire TP 14.04 0.02.15 46.04 47.48
10 Mikkolainen Mirja VaHa 14.24 0.02.35 44.68 46.08
11 Jumppanen Helena Pihkan 14.32 0.02.43 43.97 45.35
12 Humalamäki Mirja SuomRa 15.01 0.03.12 42.27 43.60
13 Saarimäki Helena AngA 15.07 0.03.18 41.71 43.02
14 Kuusela Vappu VaKa 15.36 0.03.47 40.15 41.41
15 Kajaala-Ylikoski Helena VaHa 15.51 0.04.02 39.25 40.48
16 Virtanen Marjo Hiisi 15.59 0.04.10 38.65 39.86
17 Moilanen Kirsti MaMa 17.11 0.05.22 35.70 36.82
18 Karjalainen Seija LaiVe 17.50 0.06.01 34.16 35.24
19 Ylipelkola Eeva-Liisa KortJV 17.53 0.06.04 33.83 34.89
20 Karstunen Rauni HaapavU 19.39 0.07.50 30.57 31.53
Taimisto Sinikka MSParma HYL -
Piirto Kaisu JRV HYL -
Pelto-Huikko Anne Hiisi HYL -
Korpio Aulikki VaHa HYL -
Illaru Sinikka PePo HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kalliola Pirkko MaMa 11.35 0.00.00 50.46 53.36
2 Hyvärinen Vappu SaPu 11.51 0.00.16 49.06 51.88
3 Halme Ritva KiimU 11.59 0.00.24 48.25 51.03
4 Salmenoja Hely HirvHe 12.19 0.00.44 46.69 49.38
5 Turku Kaija HS 12.20 0.00.45 46.38 49.04
6 Andelin Tarja LaTa 12.22 0.00.47 46.00 48.64
7 Lankia Hilkka TP 12.33 0.00.58 45.08 47.67
8 Nurminen Arja VaHa 12.49 0.01.14 43.90 46.42
9 Juvonen Marja RaKaS 12.51 0.01.16 43.54 46.04
10 Fred Bodil Femman 13.03 0.01.28 42.63 45.08
11 Alexandersson Gia PIF 13.14 0.01.39 41.80 44.21
12 Yliniemi Kaisa NiS 13.18 0.01.43 41.36 43.74
13 Stoor Anne KoS 13.35 0.02.00 40.27 42.58
14 Laukkanen Kirsti HlT 13.41 0.02.06 39.74 42.03
15 Saari Irmeli HirvHe 13.53 0.02.18 38.94 41.18
16 Tikka Eija RaKaS 14.02 0.02.27 38.30 40.51
17 Malmsten Beatrice Lynx 14.47 0.03.12 36.15 38.23
18 Kämäräinen Helena LS-37 15.05 0.03.30 35.22 37.25
19 Bergström Anneli EsSu 15.22 0.03.47 34.37 36.35
19 Karvonen Pirjo SuSi 15.22 0.03.47 34.37 36.35
21 Köngäs Kaarina PuolRy 15.24 0.03.49 33.89 35.84
22 Petäys Helvi Pihkan 15.44 0.04.09 32.97 34.87
23 Laine Kaija KauKa 15.58 0.04.23 32.29 34.15
24 Ketola Pirjo SalRe 16.31 0.04.56 31.03 32.81
25 Kukkonen Marja RaKaS 16.48 0.05.13 30.32 32.06
26 Nylund Marlene Falken 17.24 0.05.49 29.09 30.77
27 Pelkonen Maija OSVA 17.40 0.06.05 28.48 30.11
28 Hautala Tuula ONMKY 18.58 0.07.23 26.36 27.88
Ketola Sirkka SaPu HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kurppa Pirjo MaMa 11.18 0.00.00 45.49 47.63
2 Seppälä Eila YKV 11.34 0.00.16 43.77 45.83
3 Kajava Ritva HlS 11.53 0.00.35 41.96 43.93
4 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 11.56 0.00.38 41.13 43.07
5 Karvinen Tuulikki HS 12.56 0.01.38 37.36 39.12
6 Luoma Helena Pihkan 13.44 0.02.26 34.62 36.25
7 Pått Saga Minken 14.21 0.03.03 32.59 34.13
8 Rajamäki Vuokko HS 15.04 0.03.46 30.53 31.97
9 Mannervesi Helena RaLu 16.12 0.04.54 27.92 29.24
10 Ohramaa Tuula Jyry 20.46 0.09.28 21.41 22.42
11 Kastemaa Tuuli HirvHe 21.50 0.10.32 20.01 20.95

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Paatero Leena EsSu 11.09 0.00.00 40.98 41.64
2 Ruusunen Marja-Liisa EE 12.04 0.00.55 36.92 37.51
3 Tanska Eeva EsSu 12.31 0.01.22 34.68 35.24
4 Tahvanainen Pirkko HU-46 13.00 0.01.51 32.51 33.03
5 Kallio Tuija RaTU 15.48 0.04.39 26.03 26.44
6 Jalkanen Marke VaHa 16.33 0.05.24 24.16 24.55
7 Vilppola Anneli Iisu 19.55 0.08.46 19.50 19.81

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 14.11 0.00.00

Sarja H21B1
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salmenkylä Anton HS 11.20 0.00.00 88.15 87.23
1 Tikhonov Gleb TuMe 11.20 0.00.00 88.15 87.23
3 Hyvönen Pekka AngA 11.32 0.00.12 85.97 85.07
4 Hyyryläinen Juha AnttU 11.34 0.00.14 85.40 84.51
5 Hällström af Fabian OK77 11.35 0.00.15 84.95 84.07
6 Sorsa Aleksi TP 11.42 0.00.22 83.78 82.91
7 Lahtinen Tuomo LS-37 11.43 0.00.23 83.34 82.48
7 Sopo Aleksi KuoSu 11.43 0.00.23 83.34 82.48
9 Viitasaari Toni-Antti KoS 11.44 0.00.24 82.59 81.73
9 Joensuu Ari-Pekka PR 11.44 0.00.24 82.59 81.73
9 Detkov Sergei Hiisi 11.44 0.00.24 82.59 81.73
12 Sulkula Ilari VaajTe 11.45 0.00.25 81.51 80.66
13 Lampinen Ville HS 11.48 0.00.28 80.85 80.01
14 Kotro Tuomas IkNV 11.49 0.00.29 80.42 79.58
15 Westerlund Juho Koovee 11.52 0.00.32 79.76 78.93
16 Kivelä Matti HiKi 11.53 0.00.33 79.34 78.51
17 Leskinen Antti-Pekka Lynx 11.57 0.00.37 78.58 77.76
18 Järvenpää Antti OK77 12.00 0.00.40 77.94 77.13
18 Korpi Juho Navi 12.00 0.00.40 77.94 77.13
20 Suominen Eemeli HiKi 12.03 0.00.43 77.00 76.19
21 Aaltio Aapo KuoSu 12.04 0.00.44 76.58 75.78
22 Vesanto Anssi EsSu 12.07 0.00.47 75.95 75.16
22 Saikko Ville LappRi 12.07 0.00.47 75.95 75.16
24 Taulavuori Arttu AlatPi 12.08 0.00.48 75.23 74.45
25 Sund Otto Trian 12.13 0.00.53 74.41 73.64
25 Sundelin Peter Femman 12.13 0.00.53 74.41 73.64
25 Kuukka Anton TP 12.13 0.00.53 74.41 73.64
28 Seppänen Kari-Pekka RasKa 12.16 0.00.56 73.19 72.43
28 Leirimaa Tatu RaVa 12.16 0.00.56 73.19 72.43
28 Huila Joona Hiisi 12.16 0.00.56 73.19 72.43
31 Mänkärlä Janne Lynx 12.17 0.00.57 72.18 71.43
32 Sõnajalg Ats LapVi 12.20 0.01.00 71.58 70.84
33 Sipponen Jere PR 12.22 0.01.02 71.09 70.35
34 Niskanen Teemu LS-37 12.23 0.01.03 70.69 69.95
35 Leskinen Aapo Lynx 12.27 0.01.07 70.01 69.28
36 Saari Toni VaajTe 12.31 0.01.11 69.34 68.62
37 Lammi Aleksi RasKu 12.36 0.01.16 68.58 67.87
38 Taivainen Juho-Matti PelPo 12.39 0.01.19 68.01 67.31
39 Istolahti Tuomo KangSK 12.51 0.01.31 66.66 65.97
40 Hölli Mikko KangSK 12.53 0.01.33 66.20 65.51
41 Inkeri Eero VeVe 16.07 0.04.47 52.69 52.14

Sarja H21B2
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Huikko Petteri VaajTe 10.32 0.00.00 83.92 78.04
2 Hakala Antti KortJV 10.41 0.00.09 82.43 76.65
3 Kalve Henri MSParma 10.54 0.00.22 80.49 74.84
4 Saarela Ville-Petteri KemU 11.16 0.00.44 77.58 72.14
5 Solonen Joni LS-37 11.19 0.00.47 76.94 71.54
6 Rantala Paavo KoS 11.21 0.00.49 76.42 71.06
7 Kautto Lasse VaajTe 11.23 0.00.51 75.91 70.58
8 Ray Jonathan OK77 11.26 0.00.54 75.29 70.01
9 Jern Tobias OK77 11.27 0.00.55 74.89 69.63
10 Hyppölä Sampo KuoSu 11.28 0.00.56 74.49 69.26
11 Kujala Rainer Lynx 11.30 0.00.58 73.99 68.80
12 Hakulinen Niko VeVe 11.31 0.00.59 73.59 68.43
12 Summanen Aapo HS 11.31 0.00.59 73.59 68.43
14 Juopperi Sami-Petteri PelPo 11.35 0.01.03 72.60 67.50
14 Manninen Heikki AnttU 11.35 0.01.03 72.60 67.50
16 Kuutti Veli-Pekka EsAk 11.37 0.01.05 71.82 66.78
17 Pohjola Lauri S-JKL 11.38 0.01.06 71.43 66.42
18 Snellman Tomas RaLu 11.39 0.01.07 71.04 66.06
18 Kanniainen Tomi PuolRy 11.39 0.01.07 71.04 66.06
18 Salvioni Gianluca VaajTe 11.39 0.01.07 71.04 66.06
21 Ruohola Aaro MSParma 11.44 0.01.12 69.69 64.80
22 Väyrynen Seppo RasPi 11.50 0.01.18 68.82 63.99
23 Luoma Juha IkNV 11.55 0.01.23 68.06 63.29
24 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 12.04 0.01.32 66.94 62.24
25 Saramäki Niklas Lynx 12.08 0.01.36 66.30 61.65
26 Väyrynen Ville RasPi 12.09 0.01.37 65.94 61.31
27 Lahtinen Atte HS 12.21 0.01.49 64.60 60.07
28 Viljakainen Antton AnttU 12.22 0.01.50 64.24 59.74
29 Vehmas Miika EsSu 12.23 0.01.51 63.89 59.41
30 Kleemola Lauri Lynx 12.25 0.01.53 63.45 59.00
30 Stenbacka Wilhelm OK77 12.25 0.01.53 63.45 59.00
32 Laasanen Lauri LaihLu 12.26 0.01.54 62.83 58.42
32 Nurmiainen Aaro RR 12.26 0.01.54 62.83 58.42
34 Kokkinen Kari LaTa 12.31 0.01.59 61.89 57.54
35 Kankkunen Matias OK77 12.35 0.02.03 61.29 56.99
36 Snickars Caj OK77 12.40 0.02.08 60.63 56.38
37 Harju Jussi TP 12.53 0.02.21 59.35 55.19
38 Järvinen Ossi TP 12.54 0.02.22 59.02 54.88
39 Manninen Kalle AnttU 13.18 0.02.46 56.99 53.00
40 Senttula Tuukka S-JKL 17.05 0.06.33 44.18 41.08
Istolahti Jaakko KangSK HYL -

Sarja H21B3
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Parjanne Antti Lynx 11.52 0.00.00 76.64 76.45
2 Tsvetkov Dmitry IkNV 11.58 0.00.06 75.52 75.34
3 Pöyhönen Petja RasKa 12.31 0.00.39 71.75 71.57
4 Uusitalo Jyri PelPo 12.53 0.01.01 69.27 69.10
5 Ovaska Janne VeVe 12.56 0.01.04 68.56 68.39
6 Kukkonen Janne KuoSu 13.04 0.01.12 67.43 67.26
7 Vierimaa Ville EsAk 13.06 0.01.14 66.82 66.65
8 Niiranen Arto KuoSu 13.08 0.01.16 66.22 66.05
9 Tauriainen Teemu KEV 13.25 0.01.33 64.40 64.24
10 Sainio Santeri KangSK 13.27 0.01.35 63.81 63.66
11 Lehtola Tomi Koovee 13.42 0.01.50 62.23 62.08
12 Oripelto Viljo HauSi 13.57 0.02.05 60.71 60.56
13 Seppänen Mika VaKa 14.03 0.02.11 59.87 59.73
14 Melin Christoffer Falken 14.17 0.02.25 58.50 58.35
15 Hietala Esa PudU 14.20 0.02.28 57.90 57.75
16 Niemi Pyry RR 14.35 0.02.43 56.52 56.38
17 Hirvi Joonas RaKaS 14.38 0.02.46 55.93 55.80
18 Virekunnas Heikki TP 14.41 0.02.49 55.36 55.22
19 Häkkinen Aapo SaPu 14.50 0.02.58 54.41 54.28
20 Keski-Ojala Markus KannUra 15.01 0.03.09 53.37 53.24
21 Kauppila Tomi VeVe 15.24 0.03.32 51.67 51.55
22 Hakkarainen Markus RaKaS 15.37 0.03.45 50.59 50.47
23 Hakala Joakim Femman 15.54 0.04.02 49.33 49.21
24 Lintula Tapani KärsKa 16.03 0.04.11 48.52 48.40
25 Häkkinen Kalle S-JKL 17.15 0.05.23 44.81 44.70

Sarja D21B1
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kauppinen Silja KR 12.06 0.00.00 79.53 79.83
2 Moilanen Anna KuoSu 12.09 0.00.03 78.82 79.11
3 Kauppila Sanna AngA 12.12 0.00.06 78.12 78.41
4 Väyrynen Aino KyS 12.32 0.00.26 75.67 75.95
5 Vike Laura Koovee 12.35 0.00.29 75.00 75.28
6 Julkunen Sonja TuS 12.48 0.00.42 73.36 73.64
6 Seppänen Mari OK77 12.48 0.00.42 73.36 73.64
8 Ylikylä Sanna RasKa 12.50 0.00.44 72.45 72.72
9 Pusa Sanna KeuKi 12.58 0.00.52 71.34 71.61
10 Maalberg Maiki EST 12.59 0.00.53 70.89 71.16
11 Hietanen Pinja KS 13.01 0.00.55 70.35 70.62
12 Uotila Erika Koovee 13.09 0.01.03 69.29 69.54
13 Rautiainen Satu RastiE4 13.10 0.01.04 68.85 69.10
14 Kymäläinen Sanni TP 13.16 0.01.10 67.98 68.23
15 Peltomäki Elli RasKa 13.18 0.01.12 67.46 67.71
16 Heittola Suvi RR 13.29 0.01.23 66.19 66.44
17 Latva-Kiskola Piia RR 13.33 0.01.27 65.52 65.77
17 Haavisto Emmi TuS 13.33 0.01.27 65.52 65.77
19 Andelin Sanna LaTa 13.37 0.01.31 64.52 64.76
20 Jussila Jutta SWE 13.39 0.01.33 64.02 64.26
21 Lylynperä Kaisa AngA 13.42 0.01.36 63.45 63.68
22 Manderbacka Hanne TuS 13.45 0.01.39 62.88 63.11
22 Jakobsson Laura RasKa 13.45 0.01.39 62.88 63.11
24 Honkanen Miitu KuoSu 14.03 0.01.57 60.87 61.10
25 Toivonen Alma KuoSu 14.04 0.01.58 60.47 60.69
26 Skogvik Ida-Marie OK77 14.15 0.02.09 59.36 59.58
27 Saarinen Minna KangSK 14.16 0.02.10 58.97 59.19
28 Harju Suvi TP 14.21 0.02.15 58.30 58.52
29 Puikkonen Janika S-JKL 14.48 0.02.42 56.21 56.42
30 Truhponen Minna SaPu 15.22 0.03.16 53.84 54.04
31 Rihma Annika HiKi 15.24 0.03.18 53.42 53.62
32 Lahtinen Sonja HS 15.44 0.03.38 51.99 52.18

Sarja D21B2
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Otsamo Pihla HS 11.18 0.00.00 66.36 73.24
2 Ståhlberg Emilia EsSu 11.43 0.00.25 63.40 69.97
3 Vääränen Sari KS 12.15 0.00.57 60.07 66.29
4 Ylipelkola Essi KortJV 13.00 0.01.42 56.06 61.87
5 Jerkku Laura TuS 13.01 0.01.43 55.45 61.19
6 Backman Saana IinYr 13.18 0.02.00 53.74 59.31
7 Laitala Piia KaJu 14.07 0.02.49 50.13 55.33
8 Miettinen Minna MSParma 14.10 0.02.52 49.46 54.58
9 Lotvonen Essi LaiVe 14.39 0.03.21 47.35 52.25
10 Rautanen Eeva TuuSe 15.06 0.03.48 45.47 50.18
11 Väyrynen Anni KyS 15.26 0.04.08 44.03 48.60
12 Salminen Henna OK77 15.29 0.04.11 43.44 47.94
13 Rauttola Tiia-Maria EsSu 15.37 0.04.19 42.62 47.03
14 Karhunen Anni HS 15.43 0.04.25 41.90 46.24
15 Raasakka Maija EsSu 15.53 0.04.35 41.02 45.27
16 Pasanen Pihla RaJu 16.32 0.05.14 38.98 43.02
17 Kuusrainen Anni KoskRi 17.04 0.05.46 37.35 41.22

Sarja H20B
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurmi Miika VaaSu 14.03 0.00.00 66.86 68.36
2 Joutsensaari Jeremias KangSK 14.32 0.00.29 64.07 65.51
3 Inkilä Reetu KeuKi 14.35 0.00.32 63.28 64.70
4 Väyrynen Antti KyS 15.02 0.00.59 60.83 62.20
5 Tonder Aapo LappRi 15.05 0.01.02 60.08 61.43
6 Niemi Oskari LappRi 15.07 0.01.04 59.40 60.74
7 Ruuhiala Roope Hiisi 15.13 0.01.10 58.47 59.78
8 Hirvonen Joni RaVa 15.19 0.01.16 57.54 58.84
9 Lähdesmäki Mikko RaJu 15.25 0.01.22 56.63 57.91
10 Husu Miika LappRi 15.39 0.01.36 55.26 56.50
11 Härkönen Sami OuTa 15.43 0.01.40 54.50 55.72
12 Ahtiainen Antti VeVe 15.54 0.01.51 53.35 54.55
13 Reijonen Kasperi Trian 16.10 0.02.07 51.95 53.12
14 Tiljander Ville HyRa 16.44 0.02.41 49.70 50.82
15 Leirimaa Lauri RaVa 16.57 0.02.54 48.57 49.67
16 Mäki Juho Rasti88 17.28 0.03.25 46.66 47.71
17 Nissinen Veeti PuolRy 17.41 0.03.38 45.62 46.65
18 Nurmela Joose KoS 18.09 0.04.06 43.99 44.98

Sarja H18B
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Joopi Ville UlvUra 12.38 0.00.00 52.68 55.83
2 Pirhonen Nuutti AngA 13.04 0.00.26 50.34 53.35
3 Rokka Matias LHR 13.27 0.00.49 48.33 51.23
4 Liukkonen Eetu Trian 13.29 0.00.51 47.65 50.50
5 Tala Miika HS 13.34 0.00.56 46.79 49.59
6 Arvela Oskari LS-37 14.07 0.01.29 44.42 47.08
7 Ukkola Samuli OSVA 14.24 0.01.46 43.01 45.59
8 Koskela Sakari RaJu 14.46 0.02.08 41.43 43.90
9 Kronqvist Emil KoS 15.10 0.02.32 39.83 42.21
10 Leonsaari Juho KangSK 15.26 0.02.48 38.64 40.95
10 Liukka Pieti KR 15.26 0.02.48 38.64 40.95
12 Liukkonen Leevi Trian 15.50 0.03.12 36.69 38.89
13 Kontio Kimmo KangSK 15.53 0.03.15 36.10 38.25
14 Kotro Väinö KyS 15.54 0.03.16 35.58 37.70

Sarja H17B
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kankainen Valtteri SoJy 7.28 0.00.00 57.42 57.66
2 Kumara Eemeli LaihLu 8.04 0.00.36 52.71 52.92
3 Haanpää Klaus PR 8.15 0.00.47 51.10 51.31
4 Malinen Hannu KuPe 8.19 0.00.51 50.26 50.47
5 Partanen Lauri HyRa 8.22 0.00.54 49.54 49.74
6 Kangas Juho LapVi 8.25 0.00.57 48.82 49.02
7 Reijonen Oskari Trian 8.33 0.01.05 47.64 47.83
8 Sinervä Onni TuS 8.35 0.01.07 47.04 47.23
9 Höök Jaakko RaJu 8.39 0.01.11 46.26 46.45
10 Kukkonen Henri VeVe 8.50 0.01.22 44.90 45.08
11 Hautakangas Nuuti HyRa 8.51 0.01.23 44.41 44.59
12 Kolganov Vladislav LS-37 8.52 0.01.24 43.92 44.10
13 Salopää Jesse RasKa 8.53 0.01.25 43.44 43.62
13 Takanen Aaro VeVe 8.53 0.01.25 43.44 43.62
15 Naskali Lauri Koovee 8.58 0.01.30 42.24 42.41
16 Lerssi Mitri KPV 9.25 0.01.57 39.84 40.00
17 Orrainen Severi HyRa 12.06 0.04.38 30.71 30.83
Petrelius Eetu OH HYL -
Kopra Marcus Trian HYL -

Sarja H16B
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Syrjälä Niilo LHR 7.34 0.00.00 55.62 57.56
2 Boström Kristian EsSu 7.40 0.00.06 54.41 56.31
3 Johansson Eelis Trian 8.22 0.00.48 49.42 51.14
4 Nolvi Joona RasKa 8.39 0.01.05 47.37 49.02
5 Pitkänen Ville RaJu 8.42 0.01.08 46.67 48.29
6 Frenckell von Waldemar OK77 9.14 0.01.40 43.57 45.09
6 Sorsa Antti EsSu 9.14 0.01.40 43.57 45.09
8 Aaltio Eerik VaHa 9.21 0.01.47 42.23 43.70
9 Leiniö Juho HS 9.28 0.01.54 41.32 42.76
10 Jylkkä Miro YlivKu 9.34 0.02.00 40.50 41.91
11 Pelkonen Oula RaVa 9.39 0.02.05 39.77 41.15
12 Maronen Matias Lynx 9.42 0.02.08 39.18 40.54
13 Lemström Karl Emil Raseborg 9.50 0.02.16 38.27 39.60
14 Tanninen Ilmari KR 9.58 0.02.24 37.38 38.69
15 Ripatti Max JoKu 10.56 0.03.22 33.74 34.91
16 Nieminen Eero S-JKL 12.06 0.04.32 30.18 31.23
Valkolehto Tommi TP HYL -
Pellinen Veeti JoKu HYL -

Sarja H15B
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Stevander Karri LapVi 8.43 0.00.00 41.76 41.37
2 Joensuu Valter Brahe 8.44 0.00.01 41.39 41.01
3 Nieminen Lauri VaHa 8.49 0.00.06 40.72 40.35
4 Rokka Tuomas LHR 9.15 0.00.32 38.54 38.19
5 Biskop Robert KoS 9.23 0.00.40 37.73 37.38
5 Ekman Edvin OK77 9.23 0.00.40 37.73 37.38
7 Aikio Valtteri KEV 9.35 0.00.52 36.43 36.09
8 Virtanen Ilari LS-37 9.36 0.00.53 36.10 35.77
9 Hämäläinen Aleksi RR 9.46 0.01.03 35.23 34.91
10 Korhonen Konsta KaSu 9.48 0.01.05 34.86 34.54
11 Tukiainen Otso TP 9.52 0.01.09 34.37 34.06
12 Forsell Gustav Botnia 10.14 0.01.31 32.90 32.60
13 Pikkarainen Pyry LS-37 10.21 0.01.38 32.29 31.99