FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM-keskimatka ja HOK
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Valtteri VaHa 30.40 0.00.00 56.87 53.22
2 Alajoutsi Oliver Koovee 33.41 0.03.01 51.13 47.85
3 Yliaho Joona Koovee 33.59 0.03.19 50.03 46.83
4 Liponkoski Aapo TP 34.37 0.03.57 48.49 45.38
5 Leinamo Tuomas TP 34.45 0.04.05 47.68 44.62
6 Mäenpää Matias TP 35.14 0.04.34 46.40 43.43
7 Taura Kalle VaHa 37.08 0.06.28 43.44 40.66
8 Koskinen Mikael RaN 42.54 0.12.14 37.09 34.72
9 Rokka Tuomas LHR 46.30 0.15.50 33.75 31.59
10 Nieminen Lauri VaHa 57.07 0.26.27 27.10 25.36
11 Lehtiniemi Eino RaN 59.54 0.29.14 25.47 23.84
Laine Aarni TP HYL -
Raitanen Konsta TP KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salonen Seeti VaHa 31.50 0.00.00 55.96 52.93
2 Koskinen Eemil RaN 32.07 0.00.17 53.80 50.89
3 Aumo Oskari VaHa 37.56 0.06.06 44.14 41.75
4 Aaltio Eerik VaHa 43.53 0.12.03 36.94 34.94
5 Naskali Lauri Koovee 45.04 0.13.14 34.78 32.90
6 Nieminen Juho TP 47.39 0.15.49 31.78 30.06

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mustajoki Tiitus TP 46.33 0.00.00

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saari Toni PR 35.04 0.00.00 83.72 79.93
2 Väisänen Henrik MSParma 37.34 0.02.30 77.08 73.59
3 Saarinen Timo VaHa 39.53 0.04.49 71.60 68.36
4 Tiainen Topias KangSK 40.15 0.05.11 69.95 66.78
5 Heinonen Jouni VaHa 41.58 0.06.54 66.14 63.14
6 Vainiomäki Samuel SuSe 44.39 0.09.35 61.27 58.49
7 Räty Harri HiKi 46.04 0.11.00 58.51 55.86
8 Oripelto Viljo HauSi 48.40 0.13.36 54.56 52.09
9 Hirvonen Olli-Petteri TP 49.21 0.14.17 53.00 50.60
10 Taivainen Juho-Matti PelPo 49.22 0.14.18 52.17 49.81
11 Taanila Henri IkNV 49.55 0.14.51 50.79 48.49
12 Virkki Janne Hiilto 52.43 0.17.39 47.33 45.19

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Tuomo KangSK 42.26 0.00.00 51.05 43.84
2 Vigren Petteri RaN 43.12 0.00.46 48.89 41.99
3 Nuottakari Pasi Keihäs 47.42 0.05.16 43.14 37.05
4 Jokela Juha PäLuLu 49.18 0.06.52 40.64 34.90
5 Saarinen Samuli RaN 49.57 0.07.31 39.03 33.52
6 Siivonen Jere PirHi 51.25 0.08.59 36.86 31.66
7 Ranki Arto AngA 51.30 0.09.04 35.75 30.70

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Joensivu Janne VaHa 36.49 0.00.00 51.48 51.68
2 Väinä Tuomas KanSu 39.42 0.02.53 46.55 46.73
3 Martikainen Marko PäLuLu 47.59 0.11.10 37.53 37.67
4 Mäntytörmä Jani Keihäs 49.59 0.13.10 35.08 35.21
5 Samposalo Kai TP 50.20 0.13.31 33.89 34.02
6 Nummela Ville OrPo 51.21 0.14.32 32.30 32.42
Pöntinen Henri Koovee HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Venäläinen Toni VaHa 35.03 0.00.00 55.14 53.11
2 Ojala Jari PirHi 37.07 0.02.04 50.77 48.90
3 Häkkinen Mika Hiilto 38.22 0.03.19 47.86 46.10
4 Riikonen Jarno TP 39.15 0.04.12 45.55 43.87
5 Tukiainen Heikki TP 42.24 0.07.21 41.03 39.52
6 Kuusisto Seppo Koovee 46.10 0.11.07 36.63 35.28
7 Yliaho Marko Koovee 1.05.23 0.30.20 25.13 24.20

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Numminen Mika UrjU 33.43 0.00.00 49.89 47.92
2 Pikkarainen Pasi IkNV 34.56 0.01.13 45.75 43.94
3 Linnainmaa Pekka PäLuLu 40.12 0.06.29 37.66 36.17
4 Salmia Teppo TarpSu 49.21 0.15.38 28.98 27.83

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harju Juha-Pekka TP 28.42 0.00.00 53.22 53.90
2 Hintsanen Harri IHR 29.07 0.00.25 51.34 51.99
3 Nyholm Thomas Trian 37.00 0.08.18 39.51 40.02
4 Salonen Timo VaHa 37.49 0.09.07 37.80 38.28
5 Laasonen Mauri TP 40.53 0.12.11 34.16 34.59
6 Huhtanen Ossi TP 43.39 0.14.57 31.24 31.64
7 Saaranen Timo IkNV 46.09 0.17.27 28.84 29.21
Kortetjärvi Hannu PäLuLu KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Aki RaN 33.34 0.00.00 46.12 44.96
2 Rantio Jukka-Pekka HauSi 34.26 0.00.52 44.39 43.28
3 Ahonen Pekka HauSi 34.37 0.01.03 43.60 42.51
4 Vehmaa Hannu Koovee 35.02 0.01.28 42.53 41.46
5 Uotila Antti OrPo 35.33 0.01.59 41.37 40.33
6 Granholm Tommi Koovee 37.48 0.04.14 38.39 37.43
7 Aasla Hannu RaN 38.49 0.05.15 36.89 35.97
8 Hanttu Ari RaN 38.56 0.05.22 36.28 35.37
9 Nummi Esko PunKu 41.08 0.07.34 33.87 33.02
10 Ukkonen Leo TP 43.02 0.09.28 31.92 31.13
11 Jalanto Esko KangSK 43.16 0.09.42 31.31 30.52
12 Julkunen Pasi PirHi 46.21 0.12.47 28.81 28.08
13 Koski Harri TarpSu 58.44 0.25.10 22.40 21.84

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Arto TP 30.46 0.00.00 49.41 48.22
2 Sivén Osmo ÄhtU 31.20 0.00.34 48.11 46.95
3 Harju Hannu JäPa 32.54 0.02.08 45.43 44.34
4 Lavikainen Jussi KangSK 34.27 0.03.41 43.02 41.99
5 Lepistö Heikki OrPo 35.59 0.05.13 40.84 39.86
6 Huikkola Markku KangSK 37.26 0.06.40 38.92 37.98
7 Nurminen Ari VaHa 37.34 0.06.48 38.44 37.52
8 Koskinen Kaj VaHa 37.49 0.07.03 37.85 36.94
9 Hirvelä Reijo SuosmSa 38.45 0.07.59 36.61 35.73
10 Mäntytörmä Jorma Keihäs 38.58 0.08.12 36.08 35.22
11 Liukkala Pekka HauSi 39.02 0.08.16 35.70 34.84
12 Ylikoski Erkki VaHa 39.19 0.08.33 35.12 34.28
13 Laine Esa TP 40.12 0.09.26 34.03 33.21
14 Suominen Risto SuSi 42.14 0.11.28 32.09 31.32
15 Rasmus Reijo TarpSu 43.27 0.12.41 30.90 30.16
16 Rajala Markku PäLuLu 44.14 0.13.28 30.07 29.35
17 Kartaslammi Ari IkNV 45.57 0.15.11 28.67 27.98
18 Humalamäki Hannu ÄhtU 1.04.32 0.33.46 20.22 19.73
Paunonen Hannu Koovee KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hillo Heikki VaHa 28.45 0.00.00 45.40 45.17
2 Vesterinen Paavo LHR 28.47 0.00.02 45.04 44.81
3 Turpeinen Timo VaajTe 30.48 0.02.03 41.80 41.59
4 Laitinen Matti Mesik 34.51 0.06.06 36.69 36.50
5 Kaarnijärvi Seppo OrPo 35.05 0.06.20 36.19 36.01
6 Moisio Kalevi TuS 35.33 0.06.48 35.47 35.29
7 Lindstedt Tapio OrPo 36.42 0.07.57 34.11 33.94
8 Ahola Pentti PäLuLu 37.08 0.08.23 33.47 33.30
8 Hahto Matti OrPo 37.08 0.08.23 33.47 33.30
10 Ansamaa Reino RaN 37.15 0.08.30 32.89 32.72
11 Huhta Tapani KangSK 37.25 0.08.40 32.51 32.34
12 Immanen Pertti OrPo 37.28 0.08.43 32.23 32.06
13 Talvitie Heikki PirHi 39.33 0.10.48 30.30 30.15
14 Lahtonen Tapio TP 40.42 0.11.57 29.23 29.08
15 Pusa Raimo OrPo 42.08 0.13.23 28.02 27.88
16 Järvenpää Heikki SuSe 42.32 0.13.47 27.55 27.41
17 Koivisto Pentti TP 46.22 0.17.37 25.08 24.95
18 Kotikoski Juhani TP 48.25 0.19.40 23.83 23.71
19 Valta Matti JRV 49.52 0.21.07 22.96 22.85
20 Heinonen Heikki LHR 51.15 0.22.30 22.17 22.06
21 Henriksson Jouko HlS 52.26 0.23.41 21.50 21.39
22 Koskinen Timo VaHa 57.05 0.28.20 19.59 19.49
23 Niemi Pentti HauSi 1.19.10 0.50.25 14.01 13.94

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiitola Tero RasKa 28.54 0.00.00 35.20 34.08
2 Hovikorpi Aarno HlT 33.02 0.04.08 30.14 29.17
3 Rajamäki Matti KyRa 35.42 0.06.48 27.27 26.40
4 Jylhä Keijo JRV 41.44 0.12.50 22.81 22.08
5 Teppo Jaakko GIF 43.35 0.14.41 21.34 20.66
6 Mäkipää Olli MSParma 47.26 0.18.32 19.15 18.54
7 Kuusisto Kalevi HlT 54.45 0.25.51 16.19 15.67
8 Korpela Kalevi TP 1.26.00 0.57.06 10.05 9.73

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juhonsalo Matti LHR 34.54 0.00.00 25.99 25.64
2 Erkkilä Olavi HlS 35.04 0.00.10 24.90 24.56
3 Nisula Alpo Eräp 38.43 0.03.49 21.67 21.38
4 Merimäki Eero Keihäs 42.34 0.07.40 18.91 18.66
5 Sukki Martti LHR 55.04 0.20.10 14.00 13.81

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Mauri RaN 38.45 0.00.00
2 Brax Asko TP 1.23.12 0.44.27

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojala Jenny Koovee 29.42 0.00.00 59.46 55.94
2 Yli-Hietanen Silja TP 34.02 0.04.20 51.29 48.26
3 Kuusinen Saana TP 35.41 0.05.59 48.35 45.49
4 Häkkinen Pihla TP 35.59 0.06.17 47.38 44.58
5 Schmidt Emilia TP 36.02 0.06.20 46.75 43.98
6 Pesu Vilma TP 37.41 0.07.59 44.16 41.55
7 Lehtinen Saima KyRa 38.16 0.08.34 42.95 40.41
8 Luoma Elli TP 40.05 0.10.23 40.50 38.10
9 Koskinen Adveliina KyRa 40.17 0.10.35 39.79 37.44
10 Matinheikki Liisa TP 40.21 0.10.39 39.22 36.90
11 Aalto Aura TP 42.23 0.12.41 36.86 34.68
12 Valio Salla TP 45.32 0.15.50 33.86 31.86
13 Yliaho Iiris Koovee 55.09 0.25.27 27.59 25.96
Laine Noora TP HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Metsälä Essi HlS 40.34 0.00.00 56.83 51.89
2 Laine Anni TP 41.53 0.01.19 54.01 49.31
3 Joensivu Inka VaHa 42.30 0.01.56 52.21 47.67
4 Luoma Oona TP 42.50 0.02.16 50.80 46.38
5 Mäenpää Maija HlS 43.01 0.02.27 49.57 45.26
6 Järventausta Ennimaria KyRa 46.31 0.05.57 44.91 41.01
7 Savisaari Outi TP 50.22 0.09.48 40.62 37.09
8 Mustajoki Villa TP 50.31 0.09.57 39.65 36.20
9 Rajala Daniela Koovee 1.16.58 0.36.24 25.46 23.25

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Kuusinen Sanni TP KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivén Hanna KangSK 39.07 0.00.00 79.01 77.95
2 Anttila Liisa Koovee 40.38 0.01.31 75.24 74.24
3 Siivonen Hanna-Mari Koovee 41.12 0.02.05 73.40 72.43
4 Lylynperä Kaisa AngA 41.26 0.02.19 72.19 71.23
5 Fagerudd Anna-Sofia Trian 42.46 0.03.39 69.17 68.25
6 Heikkonen Anni MSParma 42.58 0.03.51 68.07 67.17
7 Annala Vilma KangSK 43.20 0.04.13 66.73 65.85
8 Pesu Mervi TP 43.40 0.04.33 65.47 64.59
9 Kymäläinen Sanni TP 44.01 0.04.54 64.19 63.34
10 Hirvonen Milla TP 45.28 0.06.21 61.42 60.60
11 Räty Elina HiKi 45.59 0.06.52 60.01 59.21
12 Harju Suvi TP 47.54 0.08.47 56.92 56.16
13 Liuha Riina KangSK 51.11 0.12.04 52.62 51.92
14 Jalanto Essi KangSK 52.57 0.13.50 50.24 49.57
15 Liuha Elina RaN 55.15 0.16.08 47.55 46.91

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiits Laura TP 38.51 0.00.00 51.30 47.47
2 Niittymäki Johanna Hiilto 41.36 0.02.45 46.11 42.67
3 Kauppila Terhi TP 49.39 0.10.48 37.13 34.36
4 Pyhtilä Kristiina KyRa 1.10.03 0.31.12 25.25 23.37
5 Pyykkö Laura RaN 1.12.44 0.33.53 23.29 21.55

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koski Hanna-Maija Koovee 47.23 0.00.00
2 Eeva Jonna KangSK 50.10 0.02.47

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ilomäki Tanja TP 35.40 0.00.00 37.16 35.44
2 Haapamäki Jatta Eräp 39.54 0.04.14 32.22 30.73
3 Lamppu Tiina HlS 42.45 0.07.05 29.14 27.80
4 Naskali Liisa KyRa 49.05 0.13.25 24.57 23.44
5 Mäki Nonna-Nina TY 1.07.30 0.31.50 17.28 16.48
6 Kela Sanna-Maija TP 1.21.37 0.45.57 13.80 13.17

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietilä-Annala Jaana KangSK 32.11 0.00.00 56.94 56.42
2 Rokka Susanna LHR 39.14 0.07.03 44.96 44.55
3 Saarijärvi Sari SuSe 40.48 0.08.37 41.55 41.17
4 Ilonen Marjo TY 47.50 0.15.39 34.00 33.69
5 Lillqvist Riitta KangSK 1.00.09 0.27.58 25.90 25.66

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Äijälä Tiina KangSK 33.42 0.00.00 50.41 47.39
2 Huhtanen Meri TP 39.46 0.06.04 41.80 39.30
3 Nyholm Satu RaN 41.01 0.07.19 39.64 37.27
4 Annila Päivi TP 42.50 0.09.08 37.11 34.89
5 Koivuniemi Leena RaN 50.52 0.17.10 30.53 28.71
6 Jalanto Terttu KangSK 52.48 0.19.06 28.73 27.01
7 Laurila Saija KangSK 56.41 0.22.59 26.12 24.55
Annila Heli Koovee KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kajaala-Ylikoski Helena VaHa 38.24 0.00.00 47.27 46.46
2 Borgenström Outi IkNV 41.20 0.02.56 41.72 41.00
3 Antila Suvi PäLuLu 42.26 0.04.02 38.50 37.84
4 Virtanen Marjo Hiisi 48.41 0.10.17 31.69 31.15

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lavikainen Pirjo KangSK 38.09 0.00.00 44.66 41.95
2 Nurminen Arja VaHa 40.28 0.02.19 38.95 36.58
3 Laukkanen Kirsti HlT 49.43 0.11.34 29.13 27.36

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lankia Hilkka TP 28.03 0.00.00 36.50 32.22
2 Törrö Maria-Leena VaHa 38.28 0.10.25 25.61 22.61
3 Hurskainen Seija VaHa 38.49 0.10.46 24.39 21.53
4 Kaarnijärvi Marja OrPo 43.34 0.15.31 20.85 18.41
5 Venäläinen Kaija VaHa 49.24 0.21.21 17.61 15.55

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Isosomppi Terttu VaHa 53.22 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäki-Laurila Anttoni TP 17.31 0.00.00
2 Punto Eetu RaN 25.33 0.08.02
3 Simola Jere Koovee 27.16 0.09.45
4 Eerola Jimi VaHa 31.10 0.13.39
5 Suomi Tyko LHR 31.25 0.13.54
5 Vennelä Nuutti KangSK 31.25 0.13.54
7 Sallinen Eero KangSK 31.47 0.14.16
8 Niemelä Leevi KangSK 32.33 0.15.02

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pesu Akseli TP 23.18 0.00.00
2 Pinta Leevi Koovee 26.34 0.03.16
3 Lehtovirta Eetu TP 27.03 0.03.45
4 Kuusisto Olli Koovee 37.01 0.13.43
5 Liponkoski Eino TP 38.33 0.15.15
6 Ritala Arttu TP 50.01 0.26.43
7 Uusitalo Joni KangSK 1.00.57 0.37.39
Kulju Kalle HlS KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lillqvist Erik KangSK 20.55 0.00.00
2 Pihkoluoma Kalle KyRa 25.49 0.04.54
3 Syväterä Sampo TP 26.47 0.05.52
4 Skyttä Akseli TP 27.18 0.06.23
5 Riikonen Eevert TP 29.34 0.08.39
6 Niskala Aaro TP 30.43 0.09.48
7 Vartiala Oskari RaN 32.36 0.11.41
8 Uusitalo Tami KangSK 35.31 0.14.36
9 Ketola Lauri TP 37.06 0.16.11
10 Pakarinen Jere RaN 39.14 0.18.19
11 Sipilä Miko KangSK 41.17 0.20.22
12 Hämäläinen Aaro KangSK 44.06 0.23.11
13 Göransson Niklas HlS 44.37 0.23.42
14 Ritala Samu TP 49.12 0.28.17
15 Lemberg Anton TP 49.26 0.28.31
16 Syrjänen Onni HlS 51.09 0.30.14
17 Toivola Juho KangSK 52.05 0.31.10
18 Ahtola Touko KangSK 52.46 0.31.51
19 Tirronen Viljo TP 1.18.33 0.57.38
Peltotalo Vilho HlS HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ala-Jaskara Eero KyRa 19.43 0.00.00
2 Mattila Ato PäLuLu 23.11 0.03.28
Naskali Jaakko KyRa HYL -
Ovaska Aleksi TarpSu HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Backman Voitto KangSK 8.51 0.00.00
2 Immonen Topias HlS 8.56 0.00.05
3 Siivonen Eero Koovee 9.05 0.00.14
3 Vuorenmaa Joona Koovee 9.05 0.00.14
5 Syrjälä Vilho LHR 9.10 0.00.19
6 Kivistö Joona TP 9.34 0.00.43
7 Liuha Eino KangSK 9.51 0.01.00
8 Vigren Valtteri Koovee 10.47 0.01.56
9 Vartiala Valtteri RaN 11.16 0.02.25
10 Martikainen Joonatan KangSK 11.28 0.02.37
11 Pusa Väinö PäLuLu 11.31 0.02.40
12 Väistökoski Miko TP 11.47 0.02.56
13 Metsäpuro Roope RaN 11.49 0.02.58
14 Kauppila Roope Koovee 13.03 0.04.12
15 Kinni Aaro EsSu 13.06 0.04.15
16 Niemelä Simi KyRa 13.42 0.04.51
17 Samposalo Rasmus TP 14.27 0.05.36
18 Ala-Jaskara Paavo KyRa 15.47 0.06.56
19 Koski Konsta Koovee 16.56 0.08.05
20 Silvast Eelis TP 19.59 0.11.08
21 Koivurinne Ilkka KyRa 20.13 0.11.22

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussila Emma TP 16.43 0.00.00
2 Översti Liisa VaHa 20.24 0.03.41
3 Sipilä Mia KangSK 20.58 0.04.15
4 Linnainmaa Annukka KangSK 21.20 0.04.37
5 Gröhn Ronja TP 22.50 0.06.07
6 Kulju Eevi HlS 23.30 0.06.47
7 Lillqvist Isabella KangSK 24.10 0.07.27
8 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 34.49 0.18.06
9 Kontio Kirsi KangSK 36.45 0.20.02
10 Mäki Aino HlS 40.05 0.23.22

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Raimovaara Emma HlS 20.52 0.00.00
2 Lampinen Siina TP 21.01 0.00.09
3 Väistökoski Meri TP 23.34 0.02.42
4 Lampinen Pihla TP 24.55 0.04.03
5 Salonen Heidi Koovee 25.57 0.05.05
6 Nieminen Reetta VaHa 26.57 0.06.05
7 Niemelä Sania KyRa 33.20 0.12.28
8 Häkkinen Kaisla TP 40.22 0.19.30
9 Rokka Anni LHR 42.12 0.21.20
10 Kiviniemi Pihla KyRa 55.29 0.34.37
11 Ala-Jaskara Veera KyRa 1.01.39 0.40.47

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Iida RaN 17.30 0.00.00
2 Syrjälä Alina LHR 20.44 0.03.14
3 Enroth Jenna TarpSu 24.39 0.07.09
4 Yliaho Reetta Koovee 24.43 0.07.13
5 Ahlfors Erika TP 26.52 0.09.22
6 Mustikkamaa Salla RaN 27.52 0.10.22
7 Koskinen Aino TP 28.21 0.10.51
8 Salmia Kaisla TarpSu 28.25 0.10.55
9 Jokinen Juliet RaN 30.10 0.12.40
10 Enroth Emma TarpSu 30.16 0.12.46
10 Vallittu Tuuli KangSK 30.16 0.12.46
12 Pesu Lotta TP 30.33 0.13.03
13 Koski Hanni Koovee 30.34 0.13.04
14 Pyhtilä Neea KyRa 33.21 0.15.51
15 Honkala Emmi KangSK 34.22 0.16.52
16 Laamanen Karoliina TarpSu 34.50 0.17.20
17 Mäkelä Ilona Koovee 34.59 0.17.29
18 Vainiomäki Emilia SuSe 36.11 0.18.41
19 Liuha Vilma KangSK 36.34 0.19.04
20 Lehtovirta Saana TP 37.13 0.19.43
21 Jormanainen Tuuli KangSK 38.16 0.20.46
22 Kuoppala Selma TarpSu 40.20 0.22.50
23 Mariani Sandra Koovee 51.30 0.34.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
Koivurinne Iida KyRa HYL -
Lamppu Laura HlS HYL -
Liuha Viivi RaN HYL -
Lamppu Lotta HlS HYL -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kulju Silva Keihäs 8.36 0.00.00
2 Peltotalo Alma HlS 9.27 0.00.51
3 Mäntytörmä Seela Keihäs 9.38 0.01.02
4 Malm Saara TP 9.42 0.01.06
5 Tamminen Anna KyRa 9.56 0.01.20
6 Pyhtilä Vilma KyRa 10.11 0.01.35
7 Kukkola Sara Keihäs 10.39 0.02.03
8 Lehtomäki Hilla TP 10.45 0.02.09
9 Saarinen Taimi TP 11.13 0.02.37
10 Leppälä Emilia KyRa 12.08 0.03.32
11 Kalari Kaisla TP 12.15 0.03.39
12 Tiits Maria TP 14.21 0.05.45
13 Rautionaho Saana KangSK 16.06 0.07.30
14 Vallittu Sini KangSK 23.50 0.15.14