FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
Jyvässprintti ja maailmancupin näyttökilpailu
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 83
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hirvikallio Joni Koovee 13.48 0.00.00 101.57 101.70
2 Ahola Topias Navi 13.54 0.00.06 100.64 100.77
3 Niemi Aleksi TP 14.00 0.00.12 99.72 99.85
4 Laukkarinen Jesse NOR 14.05 0.00.17 98.94 99.07
5 Oksanen Teemu IkNV 14.09 0.00.21 98.28 98.41
6 Simosas Otto TP 14.11 0.00.23 97.86 97.98
7 Ojanaho Olli HS 14.12 0.00.24 97.55 97.68
8 Ahola Joonas Navi 14.16 0.00.28 96.90 97.03
9 Syrjäläinen Topi HS 14.18 0.00.30 96.49 96.61
10 Kaario Otto HS 14.21 0.00.33 95.96 96.08
11 Ruohola Akseli MSParma 14.22 0.00.34 95.66 95.78
12 Heikkilä Tuomas HS 14.26 0.00.38 95.03 95.15
13 Boström Mårten SWE 14.27 0.00.39 94.73 94.85
14 Kuukka Elias TP 14.28 0.00.40 94.43 94.55
15 Silvennoinen Santeri KR 14.29 0.00.41 94.13 94.26
16 Patana Mikko HiKi 14.30 0.00.42 93.84 93.96
17 Heinonen Eero MSParma 14.36 0.00.48 93.01 93.13
18 Pernu Lari EsSu 14.37 0.00.49 92.71 92.83
19 Kymäläinen Severi TP 14.38 0.00.50 92.42 92.54
20 Anttolainen Aleksi LS-37 14.45 0.00.57 91.51 91.63
21 Palmen Alvar EsSu 14.55 0.01.07 90.30 90.42
22 Kangas Veli HS 14.56 0.01.08 90.02 90.13
23 Huila Joona Hiisi 14.58 0.01.10 89.63 89.75
24 Heiska Samu VeVe 14.59 0.01.11 89.35 89.47
25 Ylinen Juho IkNV 15.00 0.01.12 89.07 89.19
26 Iurev Dmitrii HiKi 15.03 0.01.15 88.59 88.71
26 Savolainen Eetu IkNV 15.03 0.01.15 88.59 88.71
28 Reiner Matthias TP 15.04 0.01.16 88.13 88.25
29 Koistinen Olli-Pekka HiKi 15.05 0.01.17 87.86 87.97
30 Pryjma Fryderyk Koovee 15.06 0.01.18 87.58 87.69
31 Karppinen Aleksi IkNV 15.10 0.01.22 87.01 87.13
32 Knuuttila Mikko IkNV 15.11 0.01.23 86.74 86.85
33 Saikko Antti TP 15.18 0.01.30 85.90 86.01
34 Viitasaari Toni-Antti KoS 15.20 0.01.32 85.53 85.64
35 Liukkonen Oskari HiKi 15.22 0.01.34 85.17 85.28
36 Ronkainen Aarni JRV 15.23 0.01.35 84.90 85.01
37 Critchley Will VaajTe 15.26 0.01.38 84.45 84.56
37 Seppä Touko TuS 15.26 0.01.38 84.45 84.56
39 Peltola Samuli JRV 15.30 0.01.42 83.73 83.84
40 Vaismaa Lassi JRV 15.31 0.01.43 83.47 83.57
41 Koivuniemi Sakari TP 15.36 0.01.48 82.85 82.95
42 Koivisto Antton SKUusi 15.39 0.01.51 82.41 82.51
43 Kari Tuomas AngA 15.40 0.01.52 82.14 82.25
44 Kuukka Anton TP 15.41 0.01.53 81.88 81.99
45 Rantala Valtteri LS-37 15.43 0.01.55 81.54 81.64
46 Takanen Lari PR 15.44 0.01.56 81.28 81.38
46 Sopo Aleksi KuoSu 15.44 0.01.56 81.28 81.38
48 Koskinen Roope KR 15.46 0.01.58 80.76 80.86
49 Vainio Eero-Matti MSParma 15.49 0.02.01 80.33 80.43
50 Silvennoinen Oskari KR 15.50 0.02.02 80.07 80.18
51 Suominen Miika Koovee 15.57 0.02.09 79.32 79.42
52 Kinnunen Valtteri LS-37 16.00 0.02.12 78.90 79.00
53 Lahtinen Tuomo LS-37 16.01 0.02.13 78.64 78.75
54 Barnett Andrew S-JKL 16.11 0.02.23 77.67 77.77
55 Koivisto Daniel VeVe 16.14 0.02.26 77.26 77.36
56 Väyrynen Antti KyS 16.22 0.02.34 76.46 76.56
57 Heinonen Samuel PR 16.28 0.02.40 75.83 75.93
58 Alajoutsi Jasper Koovee 16.35 0.02.47 75.13 75.23
59 Niskanen Teemu LS-37 17.11 0.03.23 72.35 72.45
60 Niemi Oskari LappRi 17.30 0.03.42 70.89 70.98
61 Hakuli Tommi SKUusi 17.45 0.03.57 69.73 69.82
62 Virtanen Aaro JRV 17.53 0.04.05 69.06 69.15
63 Sulkula Anton S-JKL 17.54 0.04.06 68.84 68.93
64 Jurvakainen Tuukka HS 18.03 0.04.15 68.12 68.21
65 Udell Robin Solf 18.05 0.04.17 67.84 67.93
66 Koivisto Mikael SKUusi 18.13 0.04.25 67.20 67.29
67 Schüle Joel Koovee 18.23 0.04.35 66.44 66.53
68 Simonen Markus KR 18.35 0.04.47 65.58 65.66
69 Inkilä Reetu KeuKi 18.43 0.04.55 64.97 65.05
70 Linna Matti S-JKL 19.15 0.05.27 63.02 63.11
71 Häkkinen Kalle S-JKL 19.20 0.05.32 62.61 62.69
72 Hihnala Henrik Koovee 19.39 0.05.51 61.46 61.54
73 Sipiläinen Konsta S-JKL 19.41 0.05.53 61.22 61.30
74 Viljakainen Antton AnttU 20.15 0.06.27 59.37 59.45
Vainio Antti MSParma HYL -
Sulkula Ilari VaajTe HYL -
Häkkinen Aapo SaPu HYL -
Helminen Topias JRV HYL -
Solonen Joni LS-37 EIL -
Sankelo Hermanni IkNV EIL -
Saari Toni PR EIL -
Kautto Lasse LS-37 EIL -
Julkunen Aaro MSParma EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 61
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantanen Merja JRV 14.15 0.00.00 103.03 99.40
2 Sianoja Maija MSParma 14.26 0.00.11 101.45 97.87
3 Haataja Anna Pohjant 14.46 0.00.31 98.89 95.41
4 Mänkärlä Aino Lynx 14.49 0.00.34 98.29 94.83
5 Enlund Alexandra PIF 14.51 0.00.36 97.81 94.36
6 Haajanen Sofia Pohjant 14.52 0.00.37 97.43 94.00
7 Patana Jenny HiKi 14.55 0.00.40 96.84 93.43
8 Nurmi Kirsi SWE 14.58 0.00.43 96.26 92.86
8 Anttonen Sari Pohjant 14.58 0.00.43 96.26 92.86
10 Nurminen Inka JRV 15.03 0.00.48 95.20 91.84
11 Kinni Saila TP 15.08 0.00.53 94.42 91.09
12 Strandvall Amanda Minken 15.14 0.00.59 93.54 90.24
13 Klemettinen Veera S-JKL 15.15 0.01.00 93.18 89.89
14 Kaskinen Mira RasKa 15.18 0.01.03 92.62 89.35
15 Närhi Anna SWE 15.20 0.01.05 92.16 88.91
16 Nymalm Amy PIF 15.32 0.01.17 90.72 87.52
17 Niittynen Miia Koovee 15.34 0.01.19 90.27 87.09
18 Hulkkonen Niina SWE 15.48 0.01.33 88.69 85.56
19 Karhola Lotta TP 15.51 0.01.36 88.16 85.05
20 Istolahti Tiia MSParma 15.54 0.01.39 87.64 84.55
21 Cederberg Ida-Marie PIF 15.56 0.01.41 87.21 84.13
22 Ukskoski Karoliina Koovee 15.57 0.01.42 86.87 83.81
23 Hirvonen Eveliina NOR 16.04 0.01.49 86.00 82.96
24 Hulkkonen Johanna Koovee 16.05 0.01.50 85.66 82.64
25 Peltomäki Elli RasKa 16.06 0.01.51 85.33 82.32
26 Uotila Ulrika Koovee 16.10 0.01.55 84.73 81.75
27 Kirvesmies Lotta LS-37 16.11 0.01.56 84.40 81.43
28 Silvennoinen Emma PR 16.12 0.01.57 84.07 81.11
29 Arbter Anja TP 16.16 0.02.01 83.49 80.54
30 Hirvonen Milla TP 16.17 0.02.02 83.16 80.23
31 Kauppila Sanna AngA 16.21 0.02.06 82.58 79.67
32 Silvennoinen Siiri KR 16.22 0.02.07 82.26 79.36
33 Hyyrynen Noora HS 16.31 0.02.16 81.27 78.41
34 Koskinen Noora MSParma 16.32 0.02.17 80.95 78.10
35 Taanila Marjo Koovee 16.34 0.02.19 80.55 77.71
36 Westerlund Ina PR 16.36 0.02.21 80.15 77.33
37 Lammi Elina HS 16.43 0.02.28 79.36 76.56
37 Simonsén Suvi RasKa 16.43 0.02.28 79.36 76.56
39 Donner Janina OK77 16.50 0.02.35 78.34 75.58
40 Hämäläinen Roosa HiKi 16.51 0.02.36 78.03 75.28
41 Moilanen Anna KuoSu 17.02 0.02.47 76.96 74.25
42 Valonen Hanna RR 17.09 0.02.54 76.21 73.52
43 Pitkänen Hilla JRV 17.25 0.03.10 74.81 72.18
44 Klemettinen Kaisa S-JKL 17.57 0.03.42 72.37 69.82
45 Pitkänen Salla TP 18.07 0.03.52 71.49 68.97
46 Tuomisto Satu VaaSu 18.56 0.04.41 68.20 65.79
47 Mörsky Sonja KeuKi 19.04 0.04.49 67.51 65.13
48 Viholainen Elisa S-JKL 19.28 0.05.13 65.92 63.60
49 Pusa Sanna KeuKi 19.45 0.05.30 64.78 62.50
50 Puikkonen Janika S-JKL 20.11 0.05.56 63.19 60.97
51 Truhponen Minna SaPu 20.35 0.06.20 61.78 59.60
52 Oksanen Emmi SiiRa 20.49 0.06.34 60.89 58.75
53 Valkonen Outi Kalske 21.02 0.06.47 60.08 57.96
54 Pemmari Toini TP 24.03 0.09.48 52.38 50.53
55 Lehtiniemi Iisa SaSu 30.19 0.16.04 41.42 39.96
Haanpää Anni TP EIL -
Harju Venla TP EIL -
Otsamo Pihla HS EIL -
Haikonen Henna-Riikka AnttU HYL -
Karjalainen Mikaela JRV HYL -
Nygård Mette S-JKL EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Taini Mia JRV 15.44 0.00.00 59.25 66.70
2 Ekonoja Linda PelPo 16.09 0.00.25 55.56 62.55
3 Tarkiainen Tia JRV 16.33 0.00.49 52.10 58.66
4 Korhonen Hanna KaSu 22.05 0.06.21 37.47 42.18
5 Taanila Maria KanSu 26.14 0.10.30 30.21 34.00
Toivonen Sirra KangSK EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lakanen Reetta Koovee 15.30 0.00.00 58.59 64.98
2 Rannila Tanja VetU 15.52 0.00.22 55.09 61.10
3 Rantanen Maaret JRV 16.00 0.00.30 52.50 58.23
4 Wolff Charlotta Raseborg 18.36 0.03.06 43.33 48.06
5 Korhonen Carita SäynSa 22.43 0.07.13 33.98 37.68

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Huuskonen Taija JRV 15.16 0.00.00 57.37 63.86
2 Mäki Nina JRV 17.27 0.02.11 49.11 54.67
3 Kärkkäinen Varpu ORa 18.01 0.02.45 46.53 51.79
4 Ilomäki Tanja TP 21.16 0.06.00 38.53 42.90
5 Tissari Jaana SaPu 21.21 0.06.05 37.50 41.75
6 Nokka Katja Rasti88 23.32 0.08.16 33.23 36.99
7 Valta Mervi JRV 25.38 0.10.22 29.77 33.14
8 Kajaus Iina SiiRa 34.29 0.19.13 21.59 24.03

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ilmonen Kirsi JRV 13.28 0.00.00 50.31 52.32
2 Holm Riikka SiiRa 15.29 0.02.01 42.94 44.65
3 Lindgren Annika Femman 15.43 0.02.15 41.49 43.15
4 Leppävuori Päivi KuoSu 16.44 0.03.16 38.21 39.74
5 Virtanen Tiina PertPe 16.47 0.03.19 37.34 38.83
6 Franssila Hanna AngA 16.54 0.03.26 36.33 37.78
7 Torp-Donner Heidi OK77 17.03 0.03.35 35.27 36.68
8 Aho Tuija Kalske 20.01 0.06.33 29.41 30.58
9 Tervonen Tarja IPR 20.39 0.07.11 27.89 29.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Silvennoinen Tarja KR 14.49 0.00.00 54.96 60.98
2 Kauria Pirjo ORa 15.33 0.00.44 51.39 57.01
3 Oikarinen Sirkka TP 15.36 0.00.47 50.25 55.74
4 Rantala Maj-Lis KPV 17.53 0.03.04 42.98 47.68
5 Suhonen Sirpa KuoSu 17.58 0.03.09 41.93 46.52
6 Kallio Arja RiSu 19.48 0.04.59 37.27 41.35
7 Kirvesmies Vuokko LS-37 20.27 0.05.38 35.34 39.21
8 Lahtinen Terttu IHR 26.57 0.12.08 26.25 29.12
Koivuniemi Leena RaN HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Piirto Kaisu JRV 18.13 0.00.00 40.08 47.90
2 Humalamäki Mirja SuomRa 22.16 0.04.03 31.80 38.01
3 Kairamo Kristiina HiKi 25.05 0.06.52 27.36 32.70
4 Humalamäki Marja ÄhtU 25.14 0.07.01 26.33 31.47
5 Toivanen Tuula RaN 25.32 0.07.19 25.16 30.07
Käkelä Maija PuolRy HYL -
Koskenranta Raija JRV EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Niemi Tuire TP 13.05 0.00.00 45.57 49.52
2 Nurminen Arja VaHa 13.57 0.00.52 41.46 45.05
3 Laukkanen Kirsti HlT 15.16 0.02.11 36.71 39.90
4 Ahonen Päivi KaRa 15.59 0.02.54 33.95 36.89
5 Malkki Sisko SaSu 17.52 0.04.47 29.37 31.91
6 Lakanen Sirpa RaKaS 25.06 0.12.01 20.19 21.94

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salonen Marja-Liisa HauSi 14.44 0.00.00 40.10 43.69
2 Pelkonen Maija OSVA 19.46 0.05.02 27.65 30.12
3 Lankia Hilkka TP 21.17 0.06.33 23.60 25.71

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 19.10 0.00.00

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nieminen Sole JRV 33.02 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Välkki Lotta TP 17.27 0.00.00 47.06 36.79
2 Happonen Krista LS-37 18.21 0.00.54 42.51 33.24
3 Leppävuori Hanna KuoSu 18.31 0.01.04 39.91 31.20
4 Nieminen Noora S-JKL 22.51 0.05.24 30.55 23.88
Saarinen Anu Rasti88 EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salmia Tessa MSParma 13.48 0.00.00 65.32 62.35
2 Tuomala Miina-Maria S-JKL 13.53 0.00.05 63.72 60.81
3 Mäkelä Aino S-JKL 13.55 0.00.07 62.35 59.51
4 Jussila Ida TP 14.08 0.00.20 60.20 57.46
5 Joensivu Inka VaHa 14.57 0.01.09 55.78 53.24
6 Lindgren Hanna Femman 15.03 0.01.15 54.28 51.81
7 Laine Anni TP 15.12 0.01.24 52.64 50.24
8 Näpänkangas Elsa S-JKL 15.45 0.01.57 49.72 47.46
9 Saarinen Sini Rasti88 17.25 0.03.37 44.00 41.99
Konstari Elena JRV EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pitkänen Helmi JRV 13.15 0.00.00 58.73 51.72
2 Sorri Sara S-JKL 14.15 0.01.00 53.93 47.49
3 Hahn Olivia Solf 14.59 0.01.44 50.64 44.59
4 Pahkamäki Nella S-JKL 15.22 0.02.07 48.74 42.92
5 Leppämäki Elsa S-JKL 16.06 0.02.51 45.92 40.44
6 Laine Noora TP 16.16 0.03.01 44.85 39.50
7 Tuohimaa Ines Solf 16.32 0.03.17 43.54 38.34
8 Kaario Saara S-JKL 16.53 0.03.38 42.06 37.04
9 Lilja Liisa S-JKL 17.12 0.03.57 40.72 35.86
10 Kilpeläinen Pinja S-JKL 19.21 0.06.06 35.69 31.43
11 Virkajärvi Heta JRV 20.18 0.07.03 33.54 29.54
12 Multala Essi RR 20.27 0.07.12 32.82 28.90
13 Helminen Tiia JRV 20.32 0.07.17 32.21 28.37
Rannila Venla VetU EIL -
Mäkelä Venla S-JKL EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Salonen Lotta JRV 15.49 0.00.00
2 Nyholm Veera JRV 18.42 0.02.53
3 Kärkkäinen Eeva HS 19.59 0.04.10
4 Kylmälä Maire SiiRa 23.31 0.07.42
5 Lindgren Ida Femman 25.41 0.09.52
Laakso Elisa S-JKL HYL -
Haanpää Venla TP HYL -
Mänty Elisa RR EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Taini Elli JRV 11.17 0.00.00
2 Kovanen Saara S-JKL 11.51 0.00.34
3 Salmia Kaisla TarpSu 12.19 0.01.02
4 Alonen Eeva S-JKL 13.55 0.02.38
5 Peltonen Riikka JRV 14.08 0.02.51
6 Nyholm Ella JRV 14.54 0.03.37
7 Hyvölä Venla HlS 15.12 0.03.55
8 Nurmiainen Elsa Raseborg 16.49 0.05.32
9 Hyppölä Ella JRV 17.18 0.06.01
10 Kautto Taru RastiE4 18.17 0.07.00
11 Sipiläinen Amanda TP 19.36 0.08.19
12 Valta Katriina JRV 28.08 0.16.51
Godenhielm Wilma SaPu EIL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takanen Tiitu VeVe 10.30 0.00.00
2 Taini Iida JRV 18.50 0.08.20
3 Lahti Liida S-JKL 29.04 0.18.34

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Matilainen Juha LS-37 16.09 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurminen Joonas JRV 17.26 0.00.00 49.93 45.86
2 Väänänen Lassi IisVi 17.43 0.00.17 47.29 43.43
3 Kärkkäinen Kimmo HS 19.08 0.01.42 42.08 38.65
4 Sillanpää Ilkka YKV 19.19 0.01.53 40.00 36.73
5 Vainio Mikko Koovee 20.12 0.02.46 36.63 33.64
Backlund Jan-Anders Femman EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hytönen Harri RaVa 13.50 0.00.00 58.33 64.48
2 Pitkänen Marko JRV 14.29 0.00.39 54.52 60.27
3 Leppänen Kristian LS-37 14.40 0.00.50 52.66 58.21
4 Sorri Pietari VaajTe 14.43 0.00.53 51.30 56.71
5 Kleemola Jari PertPe 16.39 0.02.49 44.31 48.98
6 Nurmiainen Jouko Raseborg 17.05 0.03.15 42.17 46.62
7 Laine Sampo TP 19.32 0.05.42 36.00 39.79
8 Alajoutsi Jukka Koovee 21.43 0.07.53 31.58 34.91
Välkki Antti TP EIL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jussila Kari TP 14.37 0.00.00 53.32 61.82
1 Haanpää Tuomo TP 14.37 0.00.00 53.32 61.82
3 Juvakka Pekka AnttU 15.27 0.00.50 49.07 56.89
4 Nygård Marko KuoSu 15.30 0.00.53 48.22 55.91
5 Parttimaa Timo AngA 15.34 0.00.57 47.33 54.88
6 Holm Jari ViiSu 15.44 0.01.07 46.16 53.52
7 Lohikainen Timo RaVa 15.56 0.01.19 44.91 52.07
8 Ilmonen Matti JRV 16.30 0.01.53 42.72 49.54
9 Syrjäläinen Janne AnttU 17.01 0.02.24 40.80 47.31
10 Hämynen Petri ÄäSa 17.42 0.03.05 38.63 44.79
11 Salmia Teppo TarpSu 18.21 0.03.44 36.68 42.53
12 Kohvakka Hannu Kalske 23.43 0.09.06 27.93 32.39
Laitinen Kari SaSu EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kukkola Pauli SiiRa 14.26 0.00.00 48.88 53.55
2 Oikarinen Jarmo TP 15.02 0.00.36 45.17 49.49
3 Lahtinen Jari IHR 15.06 0.00.40 43.22 47.35
4 Kymäläinen Jari TP 16.02 0.01.36 39.05 42.78
Viitasaari Sauli KoS EIL -
Rantala Timo KPV HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kemppainen Jukka KaSu 14.45 0.00.00 47.78 47.59
2 Liukkonen Juha HiKi 15.53 0.01.08 43.63 43.46
3 Aasla Hannu RaN 16.14 0.01.29 41.97 41.80
4 Huttunen Kalle KuoSu 16.53 0.02.08 39.66 39.50
5 Lammi Hannu HS 19.20 0.04.35 34.02 33.89
6 Hämynen Timo ÄäSa 21.18 0.06.33 30.33 30.21
7 Viitasalo Harri RiSu 22.00 0.07.15 28.83 28.72
Tolonen Juha ViPa HYL -
Laaksonen Lasse SuSi HYL -
Valkonen Pekka Kalske KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lind Sune Falken 15.33 0.00.00 47.80 47.96
2 Laakso Antero SuosmSa 15.55 0.00.22 46.16 46.31
3 Keltamäki Seppo JoKu 18.20 0.02.47 39.60 39.74
4 Nurminen Ari VaHa 18.45 0.03.12 38.27 38.40
4 Lehtiniemi Pekka SaSu 18.45 0.03.12 38.27 38.40
6 Slant Teuvo IPR 19.15 0.03.42 36.38 36.50
7 Toppari Pekka PuolRy 19.25 0.03.52 35.63 35.75
8 Humalamäki Hannu ÄhtU 23.26 0.07.53 29.15 29.25
9 Raatikainen Pekka RastiE4 35.51 0.20.18 18.82 18.88
Uotila Ilkka SuSe HYL -
Terävä Seppo XYZ HYL -
Rantapuska Seppo PetPe HYL -
Ovaska Ari EE HYL -
Hattar Allan Falken HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hautala Olavi RaJu 17.10 0.00.00 46.48 44.70
2 Rusko Heikki VaajTe 17.39 0.00.29 44.69 42.97
3 Lindstedt Tapio OrPo 18.20 0.01.10 42.52 40.89
4 Sane Kari HS 18.35 0.01.25 41.45 39.86
5 Hyvönen Eero PorvU 23.15 0.06.05 32.74 31.48
6 Turpeinen Timo VaajTe 24.03 0.06.53 31.26 30.06
7 Partanen Risto HyRa 25.17 0.08.07 29.37 28.25
8 Salonen Kauko ViPa 28.48 0.11.38 25.47 24.49
9 Valta Matti JRV 37.30 0.20.20 19.31 18.57
10 Pelkonen Alpo OSVA 47.45 0.30.35 14.98 14.40
Äikäs Esko TikSu HYL -
Pusa Raimo OrPo HYL -
Lakanen Ensio VaajTe HYL -
Kattilakoski Eero KPV HYL -
Railimo Matti SOC EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lehtonen Matti PiVe 12.49 0.00.00 32.04 35.05
2 Reini Jaakko TikSu 14.03 0.01.14 28.50 31.18
3 Jylhä Keijo JRV 15.49 0.03.00 24.66 26.98
4 Lampi Eero PäijRa 16.28 0.03.39 23.07 25.24
5 Tammela Seppo TikSu 19.44 0.06.55 18.73 20.49
6 Sorri Seppo PihtTu 24.29 0.11.40 14.68 16.06
7 Paavilainen Arvo IPR 32.06 0.19.17 10.87 11.90

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salmela Kosti PihtTu 16.01 0.00.00 33.99 27.18
2 Keskinen Matti TikSu 16.53 0.00.52 30.64 24.50
3 Nieminen Mauno ViiSu 17.14 0.01.13 28.43 22.74
4 Hietaharju Antti ÄhtU 22.52 0.06.51 20.24 16.18

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Brax Asko TP 24.21 0.00.00
2 Leppänen Kalle RastiE4 36.36 0.12.15

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vesisenaho Kuisma S-JKL 18.37 0.00.00
2 Nieminen Eero S-JKL 22.42 0.04.05

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sankelo Sampo LapVi 13.05 0.00.00 56.66 52.46
2 Ronkainen Elias JRV 14.24 0.01.19 50.37 46.64
3 Virtanen Ilari JRV 14.57 0.01.52 47.46 43.94
4 Rannila Oskari VetU 15.33 0.02.28 44.61 41.30
5 Laine Aarni TP 16.00 0.02.55 42.36 39.22
6 Virkajärvi Juho JRV 16.39 0.03.34 39.75 36.80
7 Hiltunen Jan S-JKL 22.01 0.08.56 29.34 27.16
Välkki Totte TP HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virkajärvi Aapo JRV 11.28 0.00.00
2 Kirvesmies Atte KuoSu 12.21 0.00.53
3 Heino Paavo S-JKL 13.09 0.01.41
4 Sulkula Sakari S-JKL 13.45 0.02.17
5 Leppämäki Anton S-JKL 13.52 0.02.24
6 Kahelin Janne S-JKL 15.22 0.03.54
7 Nättiaho Elmeri S-JKL 15.48 0.04.20
8 Kilpeläinen Pyry S-JKL 17.20 0.05.52
Konttila Milo TP EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lakanen Lauri Koovee 9.10 0.00.00
2 Hietala Vilho S-JKL 9.23 0.00.13
3 Sivill Tommi S-JKL 9.25 0.00.15
4 Kovanen Sauli S-JKL 10.25 0.01.15
5 Kämäräinen Aaro S-JKL 10.29 0.01.19
6 Takanen Eetu VeVe 11.31 0.02.21
7 Majaharju Pyry JRV 12.42 0.03.32
8 Näpänkangas Olli S-JKL 13.05 0.03.55
9 Salmela Otto JRV 13.53 0.04.43
10 Kärkkäinen Miika HS 19.35 0.10.25
Karjalainen Samuli JRV HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Penttinen Eemil S-JKL 10.54 0.00.00
2 Oksanen Reima S-JKL 11.33 0.00.39
3 Närhi Niilo S-JKL 13.25 0.02.31
4 Hietala Nuutti S-JKL 14.40 0.03.46
5 Kämäräinen Elias S-JKL 15.32 0.04.38
6 Alonen Veikko S-JKL 16.29 0.05.35
7 Laitinen Viljami S-JKL 25.14 0.14.20