FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Tornionlaakson Rastipäivät, 1. pv
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vapa Marko S-2000 36.48 0.00.00 66.43 62.80
2 Uusitalo Jyri PelPo 38.18 0.01.30 63.15 59.69
3 Saarela Ville-Petteri KemU 40.06 0.03.18 59.66 56.40
4 Kujala Jouni Pohjant 45.18 0.08.30 52.23 49.38
5 Niskanen Teemu OH 47.47 0.10.59 48.97 46.29
6 Sandberg Robert OK Rosla 49.20 0.12.32 46.90 44.33
7 Asikainen Vesa KaJu 50.06 0.13.18 45.66 43.16
8 Runtti Janne KiimU 53.58 0.17.10 41.90 39.61
9 Rapo Mikko S-2000 58.29 0.21.41 38.22 36.13
10 Luspa Mats IFK Kiru 59.57 0.23.09 36.85 34.83
11 Lehtola Tomi Koovee 1.00.49 0.24.01 35.89 33.93
12 Franzen Elis S-2000 1.08.16 0.31.28 31.59 29.86
13 Mikkonen Ville KoskRi 1.21.19 0.44.31 26.20 24.77
14 Pantsar Jere PelPo 1.52.21 1.15.33 18.73 17.70
Hiltunen Juho ONMKY KES -
Rahkola Mikko Pohjant EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttä Juho OH 37.47 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppä Tomi S-2000 44.44 0.00.00
Pietiläinen Samu LänRa HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttä Jari KemijU 32.21 0.00.00 37.34 35.20
2 Hänninen Janne SaKa 34.19 0.01.58 33.88 31.94
3 Pääkkönen Mikko KuPe 1.00.02 0.27.41 18.61 17.55
4 Pussila Tuomas S-2000 1.01.25 0.29.04 17.46 16.46
5 Järvelin Marko PeRa 1.39.37 1.07.16 10.31 9.72

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahko Saana-Maria Pohjant 34.41 0.00.00 71.89 70.33
2 Kaskinen Mira RasKa 34.44 0.00.03 70.44 68.91
3 Vaara Annika LapVe 42.49 0.08.08 56.05 54.83
4 Niva Heini Pohjant 43.01 0.08.20 54.70 53.52
5 Oikarinen Suvi OH 43.38 0.08.57 52.86 51.71
6 Pääkkönen Nea KuPe 51.59 0.17.18 43.47 42.53
7 Christoffersson Evelina OK Renen 53.10 0.18.29 41.62 40.72
8 Asikainen Satu KaJu 53.26 0.18.45 40.54 39.66
9 Korhonen Kii OH 1.40.57 1.06.16 20.99 20.54
Rahkola Ella-Noora TuS EIL -
Korkalo Henna-Riikka OH EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Grankull Kenneth Kronan 34.01 0.00.00 29.98 29.02
2 Loukusa Markku Iisu 50.06 0.16.05 18.83 18.23
3 Niva Pasi LaiVe 50.30 0.16.29 17.16 16.62

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Maria YlikNM 35.44 0.00.00
2 Grankull Jaana Kronan 55.11 0.19.27

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Veijola Seppo IinYr 27.39 0.00.00 44.52 38.86
2 Kultima Juha LapVe 37.44 0.10.05 30.99 27.06
3 Määttä Jari OH 41.14 0.13.35 26.87 23.46
4 Mourujärvi Petri OH 47.56 0.20.17 21.83 19.06

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tepsa Antti LapVe 27.14 0.00.00 34.68 33.73
2 Rahkola Mika OH 28.54 0.01.40 31.46 30.59
3 Parkkinen Pekka Pohjant 31.42 0.04.28 27.56 26.81
4 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 33.32 0.06.18 25.00 24.31
5 Juntunen Reijo IinYr 50.28 0.23.14 15.91 15.47
Sipola Velu S-2000 EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lauri Laura OH 43.02 0.00.00 35.83 33.35
2 Frant Nina S-2000 1.08.19 0.25.17 20.87 19.43
3 Mäkitalo Marjo OH 1.16.59 0.33.57 17.02 15.85

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapasalmi Tuija OH 35.20 0.00.00 41.18 38.33
2 Lehvonen Riitta LapVe 45.01 0.09.41 31.35 29.18
3 Oikkonen Mirka OH 56.28 0.21.08 24.22 22.54
4 Viitanen Kirsi OH 59.42 0.24.22 22.18 20.64
5 Kanerva Kerttu LapVe 1.05.18 0.29.58 19.61 18.25
6 Määttä Anna-Maija OH 1.16.47 0.41.27 16.11 14.99
Haataja Katri OH EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ukkola Sakari Pohjant 28.33 0.00.00 39.08 33.64
2 Muotka Miika OH 36.26 0.07.53 28.33 24.38
3 Aikio Valtteri KEV 41.38 0.13.05 22.78 19.61

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Larsson Svante OK Varge 30.58 0.00.00 40.89 40.12
2 Haapasalmi Eero OH 31.38 0.00.40 39.17 38.43
3 Kurkela Reino OH 35.12 0.04.14 34.43 33.78
4 Kotila Harri YlikNM 36.19 0.05.21 32.63 32.01
5 Tolppi Juha LänRa 37.06 0.06.08 31.21 30.62
6 Barsk Henry ÖIF 43.42 0.12.44 25.87 25.38
7 Lindbäck Karl-Erik SWE 46.45 0.15.47 23.60 23.16
8 Koistinen Jukka OH 51.36 0.20.38 20.86 20.47
Turunen Esa LapVe EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikka Markku ONMKY 31.16 0.00.00 33.06 27.53
2 Lindelöf Jan SWE 37.55 0.06.39 26.58 22.13
3 Eriksson Sven GIF 37.56 0.06.40 25.89 21.56
4 Torikka Kullervo S-2000 40.05 0.08.49 23.86 19.86
Udd Esko LänRa HYL -
Ylipää Hans SIF KES -
Toropainen Pauli ONMKY KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taulavuori Anni AlatPi 21.49 0.00.00 43.06 39.82
2 Palokangas Mette AlatPi 21.51 0.00.02 41.39 38.27
3 Korpi Anna LänRa 22.42 0.00.53 38.28 35.40
4 Lauri Silja OH 26.38 0.04.49 31.31 28.95
5 Oikarinen Anni S-2000 37.29 0.15.40 21.30 19.70
Saraniemi Iida OH EIL -
Holopainen Oili S-2000 EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väärälä Marita OH 25.46 0.00.00
2 Bergman Heidi OH 36.37 0.10.51

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Itkonen Taina LapVe 31.25 0.00.00

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Olli PeRa 24.16 0.00.00 36.82 37.08
2 Sevon Niilo SalRe 26.33 0.02.17 32.93 33.17
3 Lukkarinen Olavi Pohjant 28.02 0.03.46 30.51 30.72
4 Juutinen Hannu Pohjant 28.14 0.03.58 29.61 29.82
5 Salminen Jorma VaKa 28.36 0.04.20 28.56 28.77
6 Puurunen Reijo OuTa 33.52 0.09.36 23.56 23.72
7 Andersson Eje Bodens B 34.51 0.10.35 22.34 22.50
8 Ersson Åke ÖIF 44.34 0.20.18 17.04 17.16

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Juhani SalRe 18.49 0.00.00
2 Ekström Marcus KauWi 22.39 0.03.50
Pietiläinen Erkki PeRa KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nikula Reino OuTa 27.42 0.00.00
2 Kittilä Olavi SalRe 27.57 0.00.15

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Raili LapVe 34.56 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halme Ritva KiimU 23.55 0.00.00
2 Isoherranen Tarja KoS 1.03.47 0.39.52
Haase Tuula OH HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tolvanen Elias AlatPi 27.00 0.00.00
2 Kultima Lauri LapVe 40.55 0.13.55
3 Palokangas Tatu AlatPi 49.53 0.22.53

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Grankull Sebastian Kronan 31.00 0.00.00
2 Määttä Roope Pohjant 43.57 0.12.57
3 Mäkitalo Elias OH 58.09 0.27.09

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korpi Juuso LänRa 22.39 0.00.00
2 Ukkola Santeri Pohjant 34.05 0.11.26

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muotka Konsta OH 39.59 0.00.00
2 Mäkitalo Asle OH 1.01.03 0.21.04

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oikkonen Sissi OH 26.14 0.00.00
2 Salmela Anni S-2000 28.50 0.02.36
3 Portimojärvi Venla OH 33.34 0.07.20

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Grankull Daniela Kronan 21.12 0.00.00
2 Rinta Sofi LaiVe 40.11 0.18.59
3 Kultima Hanna LapVe 42.21 0.21.09