FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Tampere-suunnistus, pitkä matka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuukka Elias TP 1.04.41 0.00.00 98.08 96.45
2 Kuukka Anton TP 1.08.38 0.03.57 91.71 90.18
3 Kivikas Kenny Koovee 1.11.08 0.06.27 87.78 86.32
4 Ylinen Juho IkNV 1.14.09 0.09.28 83.53 82.15
5 Heikkilä Ollipekka HS 1.14.52 0.10.11 82.06 80.70
6 Detkov Sergei Hiisi 1.16.04 0.11.23 80.11 78.78
7 Saarinen Timo VaHa 1.18.21 0.13.40 77.14 75.86
8 Sychev Maxim Hiisi 1.18.44 0.14.03 76.12 74.86
9 Vanhanen Konsta IkNV 1.22.51 0.18.10 71.74 70.55
10 Huila Joona Hiisi 1.23.41 0.19.00 70.42 69.26
11 Kuutti Veli-Pekka EsAk 1.28.06 0.23.25 66.33 65.22
12 Muukkonen Petteri Trian 1.29.34 0.24.53 64.68 63.61
13 Lepistö Oskari MSParma 1.30.12 0.25.31 63.67 62.61
14 Hjulgren Markus EsAk 1.32.08 0.27.27 61.79 60.77
15 Huhtanen Kiri TP 1.39.30 0.34.49 56.71 55.77
16 Popov Igor Hiisi 1.43.53 0.39.12 53.84 52.94
Valkonen Lauri IHR KES -
Senttula Tuukka S-JKL KES -
Nummelin Oskari TuS KES -
Moholdt Lars VaHa KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rautiainen Teemu RastiE4 1.09.30 0.00.00 30.53 30.53
2 Aavajärvi Heikki HauSi 1.11.57 0.02.27 27.28 27.28
3 Valkonen Henri IHR 1.33.59 0.24.29 19.19 19.19

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korpinen Taneli TuMe 1.10.29 0.00.00 70.63 71.16
2 Pajunen Jari PertPe 1.27.27 0.16.58 54.08 54.49
3 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 1.36.33 0.26.04 46.41 46.76
4 Berg Kimmo EsAk 2.03.07 0.52.38 34.37 34.63

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyytiäinen Antti KangSK 1.07.55 0.00.00 54.30 52.08
2 Mäntytörmä Jani Keihäs 1.31.11 0.23.16 37.41 35.88
3 Nylund André Raseborg 1.50.59 0.43.04 28.24 27.09

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakkarainen Vesa IkNV 54.26 0.00.00 67.85 66.90
2 Noponen Petri AnttU 55.16 0.00.50 66.11 65.19
3 Kemppi Joni EsSu 1.05.28 0.11.02 55.21 54.43
4 Riikonen Jarno TP 1.10.05 0.15.39 51.01 50.29
5 Pesu Raino TP 1.11.07 0.16.41 49.71 49.01
6 Jalonen Rauli MSParma 1.16.42 0.22.16 45.57 44.94
7 Mulari Valtteri MaMa 1.17.59 0.23.33 44.32 43.70
8 Jarva Jukka OrPo 1.18.05 0.23.39 43.75 43.14
9 Pulli Antero RR 1.18.12 0.23.46 43.18 42.58
10 Pulli Veli-Matti LappRi 1.19.01 0.24.35 42.24 41.64
11 Haikonen Jyrki UlvUra 1.23.00 0.28.34 39.73 39.17
12 Aalto Sami MSParma 1.29.26 0.35.00 36.43 35.92
13 Tukiainen Heikki TP 1.31.13 0.36.47 35.29 34.79
14 Pajula Harri KangSK 2.07.42 1.13.16 24.89 24.55
Välkki Antti TP KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Märkälä Janne TP 50.31 0.00.00 62.11 61.26
2 Enroth Vesa TarpSu 56.54 0.06.23 54.55 53.80
3 Yliluikki Matti SuSi 59.08 0.08.37 51.92 51.21
4 Aho Jarmo PäLuLu 1.03.55 0.13.24 47.51 46.86
5 Heinilä Hannu RaVa 1.10.23 0.19.52 42.67 42.08
6 Linnainmaa Pekka PäLuLu 1.15.26 0.24.55 39.36 38.83
7 Kuusinen Petri TP 1.18.31 0.28.00 37.39 36.88
8 Nieminen Jyrki LHR 1.22.10 0.31.39 35.32 34.84
9 Oksanen Jukka RasKa 1.24.51 0.34.20 33.81 33.34
10 Salmia Teppo TarpSu 1.28.12 0.37.41 32.14 31.70
11 Sillanpää Kari RaPi 1.29.23 0.38.52 31.34 30.91
12 Hirvonen Petri EE 1.33.11 0.42.40 29.70 29.30
13 Pyykönen Jouni EsAk 1.37.17 0.46.46 28.10 27.72
Torvinen Pekka SiiRa KES -
Nietosjärvi Tommi Pihkan KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskela Heikki RaJu 59.55 0.00.00 51.65 49.18
2 Laasonen Mauri TP 1.00.54 0.00.59 50.18 47.79
3 Hakulinen Pekka EsSu 1.01.25 0.01.30 49.13 46.78
4 Köyvönen Kimmo MaMa 1.06.40 0.06.45 44.68 42.55
5 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 1.06.48 0.06.53 44.01 41.91
6 Kujala Tapio RaJu 1.07.04 0.07.09 43.26 41.19
7 Vesala Pekka PirHi 1.15.26 0.15.31 37.95 36.14
8 Toivonen Jari EE 1.18.11 0.18.16 36.12 34.39
9 Hakulinen Jukka VeVe 1.23.00 0.23.05 33.56 31.96
10 Lampinen Raino HS 1.25.32 0.25.37 32.11 30.58
11 Saaranen Timo IkNV 1.26.29 0.26.34 31.31 29.82
12 Virtanen Kari MSParma 1.37.07 0.37.12 27.48 26.17
Niemelä Urpo Pohjant KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtanen Simo HinnYr 54.40 0.00.00 51.96 50.83
2 Rantio Jukka-Pekka HauSi 56.05 0.01.25 50.10 49.02
3 Asikainen Timo Hiisi 57.50 0.03.10 48.06 47.02
4 Kukonlehto Kyösti KangSK 1.00.01 0.05.21 45.80 44.81
5 Toivonen Esa TarpSu 1.08.50 0.14.10 39.49 38.64
6 Ukkonen Leo TP 1.08.56 0.14.16 39.00 38.15
7 Uotila Antti OrPo 1.09.48 0.15.08 38.08 37.25
8 Hanttu Ari RaN 1.13.23 0.18.43 35.80 35.03
9 Jalanto Esko KangSK 1.16.32 0.21.52 33.93 33.20
10 Jumppanen Jarmo Pihkan 1.19.45 0.25.05 32.18 31.48
11 Syrjälä Veli EE 1.21.04 0.26.24 31.28 30.61
12 Salminen Kyösti UrjU 1.36.34 0.41.54 25.95 25.39
Julkunen Pasi PirHi KES -
Ahonen Pekka HauSi KES -
Aasla Hannu RaN KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rauhamäki Kimmo JRV 48.29 0.00.00 53.69 53.60
2 Kiiskinen Arto TP 48.51 0.00.22 52.79 52.70
3 Rautanen Pauli JäPa 56.52 0.08.23 44.92 44.84
4 Harju Hannu JäPa 58.55 0.10.26 42.94 42.87
5 Hongisto Keijo LoJa 1.03.29 0.15.00 39.47 39.40
6 Lavikainen Jussi KangSK 1.09.07 0.20.38 35.90 35.84
7 Nurminen Markku SuosmSa 1.09.47 0.21.18 35.21 35.14
8 Mäntytörmä Jorma Keihäs 1.10.50 0.22.21 34.34 34.28
9 Lepistö Heikki OrPo 1.11.14 0.22.45 33.80 33.75
10 Pihlajamaa Martti VetU 1.15.44 0.27.15 31.47 31.42
11 Mäkipää Veikko SuSe 1.16.13 0.27.44 30.95 30.90
12 Pietilä Pekka KangSK 1.17.46 0.29.17 30.02 29.97
13 Ilmakunnas Pekka Pihkan 1.18.54 0.30.25 29.28 29.23
14 Koskinen Kaj VaHa 1.19.12 0.30.43 28.86 28.81
15 Suominen Risto SuSi 1.32.29 0.44.00 24.45 24.41
Kerkola Pekka HlT HYL -
Ritala Ola EE KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukonen Veikko PiKe 47.49 0.00.00 48.85 49.15
2 Hillo Heikki VaHa 50.24 0.02.35 45.92 46.20
3 Hämäläinen Seppo KanSu 51.43 0.03.54 44.32 44.59
4 Lakanen Ensio VaajTe 52.03 0.04.14 43.62 43.89
5 Kattilakoski Matti KPV 54.27 0.06.38 41.29 41.55
6 Jokinen Pentti KanSu 59.27 0.11.38 37.45 37.68
7 Ahola Pentti PäLuLu 1.02.12 0.14.23 35.44 35.66
8 Haarajoki Matti TP 1.07.00 0.19.11 32.58 32.78
9 Erkiö Hannu HS 1.08.19 0.20.30 31.63 31.82
10 Pusa Raimo OrPo 1.10.24 0.22.35 30.38 30.57
11 Vannas Hannu MSParma 1.13.23 0.25.34 28.85 29.03
12 Penttinen Juha Mesik 1.15.07 0.27.18 27.89 28.06
13 Moisio Kalevi TuS 1.20.51 0.33.02 25.64 25.80
14 Roivas Matti UrjU 1.22.20 0.34.31 24.92 25.07
15 Keränen Kauko UrjU 1.29.13 0.41.24 22.75 22.89
Järvenpää Heikki SuSe KES -
Ansamaa Reino RaN KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiitola Tero RasKa 47.50 0.00.00 40.19 40.40
2 Haaja Reijo VaHa 58.20 0.10.30 31.97 32.14
3 Grönroos Timo MSParma 1.04.55 0.17.05 27.84 27.98
4 Rajamäki Matti KyRa 1.19.00 0.31.10 22.14 22.26
5 Paavola Vesa EE 1.56.24 1.08.34 14.53 14.61
Punkero Toivo LS-37 KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koppelomäki Mikko EE 1.23.01 0.00.00
2 Paavola Seppo EE 1.38.45 0.15.44

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Pertti EsSu 1.46.40 0.00.00
Rantala Mauri RaN KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eerola Mikko TP 49.45 0.00.00 73.05 71.31
2 Koivuniemi Sakari TP 1.15.07 0.25.22 43.54 42.51
3 Virtanen Aaro JRV 1.15.15 0.25.30 38.63 37.72
Joutsensaari Jeremias KangSK KES -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matinheikki Leo TP 48.25 0.00.00 67.21 65.18
2 Salonen Seeti VaHa 51.52 0.03.27 60.86 59.02
3 Aho Ilmari VaHa 53.07 0.04.42 57.59 55.85
4 Konttila Akseli TP 53.33 0.05.08 55.30 53.63
5 Künnapas Kustu HOK 58.47 0.10.22 48.72 47.24
6 Koskinen Eemil RaN 1.00.37 0.12.12 45.63 44.25
7 Hihnala Henrik Koovee 1.01.05 0.12.40 43.69 42.37
8 Hiiro Artturi RR 1.05.52 0.17.27 39.03 37.85
9 Talvitie Miro RaN 1.30.24 0.41.59 27.36 26.53
10 Platonov Simeon Navi 1.33.27 0.45.02 25.42 24.65
Höök Jaakko RaJu KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gröhn Riku TP 45.38 0.00.00 62.80 60.32
2 Kemppi Topias EsSu 45.56 0.00.18 61.54 59.11
3 Packalén Anton Lynx 46.22 0.00.44 60.12 57.75
4 Aho Rauli VaHa 47.01 0.01.23 58.46 56.15
5 Yliaho Joona Koovee 47.32 0.01.54 57.00 54.75
6 Kupiainen Tuukka TP 52.02 0.06.24 51.32 49.30
7 Rantala Valtteri VaHa 52.07 0.06.29 50.49 48.50
8 Maasilta Aapo RaVa 54.05 0.08.27 47.93 46.04
9 Malinen Vinski Navi 54.08 0.08.30 47.16 45.30
10 Leinamo Tuomas TP 54.32 0.08.54 46.10 44.28
11 Rannila Oskari VetU 1.03.19 0.17.41 39.09 37.55
12 Mäki-Laurila Anttoni TP 1.03.20 0.17.42 38.46 36.94
13 Koskinen Aaro TP 1.03.22 0.17.44 37.82 36.33
14 Ekola Juuso LapVi 1.05.02 0.19.24 36.25 34.82
15 Jalonen Aapo MSParma 1.07.49 0.22.11 34.19 32.84
16 Tukiainen Otso TP 1.13.09 0.27.31 31.16 29.93
17 Lehtiniemi Eino RaN 1.48.36 1.02.58 20.63 19.82
18 Haikonen Ilmo UlvUra 1.50.15 1.04.37 19.97 19.18
Taura Kalle VaHa HYL -
Välkki Totte TP KES -
Tukiainen Jyry TP KES -
Syrjälä Sakari EE KES -
Isokallio Lauri RaN KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Muukkonen Topias SKUusi 30.53 0.00.00
2 Kemppi Anton EsSu 34.40 0.03.47
3 Saarela Thomas LHR 37.01 0.06.08
4 Kenttämies Eevert Koovee 42.19 0.11.26
5 Mäenpää Jaakko KR 42.26 0.11.33
6 Vennelä Nuutti KangSK 44.44 0.13.51
7 Järvensivu Pyry OrPo 45.11 0.14.18
8 Aalto Lauri MSParma 45.35 0.14.42
9 Punto Eetu RaN 53.30 0.22.37
10 Riikonen Aatos TP 53.31 0.22.38
11 Niemelä Leevi KangSK 55.06 0.24.13
12 Skyttä Ilari HlS 56.27 0.25.34
13 Suomi Tyko LHR 59.45 0.28.52
14 Nylund Simon Raseborg 1.00.46 0.29.53
15 Platonov Ilja Navi 1.18.55 0.48.02
Hiiro Krister RR KES -

Sarja H13-14B
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kultima Lauri LapVe 42.35 0.00.00

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pesu Akseli TP 28.58 0.00.00
2 Harju Tuomas RaN 48.22 0.19.24
3 Pinta Leevi Koovee 49.37 0.20.39
4 Kuusisto Olli Koovee 55.37 0.26.39
5 Kulju Kalle HlS 1.02.10 0.33.12
Uusitalo Joni KangSK KES -
Ala-Honkola Akseli KuortKu KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäenpää Ilmari KR 16.18 0.00.00
2 Lautamäki Topias HlS 18.54 0.02.36
3 Pihkoluoma Kalle KyRa 19.25 0.03.07
4 Penttilä Akseli Koovee 21.42 0.05.24
5 Syväterä Sampo TP 23.05 0.06.47
6 Riikonen Eevert TP 23.55 0.07.37
7 Platonov Mikael Navi 26.15 0.09.57
8 Tolonen Vilho Koovee 26.31 0.10.13
9 Rosenström Juho KangSK 26.41 0.10.23
10 Lillqvist Erik KangSK 26.55 0.10.37
11 Uusitalo Tami KangSK 29.00 0.12.42
12 Skyttä Akseli TP 30.08 0.13.50
13 Sipilä Miko KangSK 33.25 0.17.07
14 Paju Vilho TP 34.12 0.17.54
15 Rannila Aatu VetU 37.01 0.20.43
16 Kallio Kaarlo Koovee 40.27 0.24.09
17 Ahvenjärvi Olli Koovee 41.13 0.24.55
18 Ketola Lauri TP 46.46 0.30.28
19 Hämäläinen Aaro KangSK 50.54 0.34.36
20 Ahtola Touko KangSK 51.21 0.35.03
Husu Aleksi HiKi HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Immonen Topias HlS 14.52 0.00.00
2 Vuorenmaa Joona Koovee 15.09 0.00.17
3 Kivistö Joona TP 15.56 0.01.04
4 Syrjälä Vilho LHR 16.46 0.01.54
5 Lilja Masi TP 16.49 0.01.57
6 Backman Voitto KangSK 17.31 0.02.39
7 Vigren Valtteri Koovee 18.23 0.03.31
8 Paju Eelis TP 20.10 0.05.18
9 Pusa Väinö PäLuLu 20.45 0.05.53
10 Riihimäki Aleksi Koovee 21.16 0.06.24
11 Tomula Otso RasKa 22.18 0.07.26
12 Niemelä Simi KyRa 23.28 0.08.36
13 Mäki-Laurila Eemeli PunKu 32.02 0.17.10
14 Ryynänen Jaakko Pihkan 36.06 0.21.14
15 Okkonen Aarre Koovee 53.41 0.38.49

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harju Venla TP 55.20 0.00.00 87.98 85.20
2 Norrbacka Sanni Lynx 1.02.20 0.07.00 76.15 73.74
3 Kaskinen Mira RasKa 1.03.29 0.08.09 72.85 70.55
4 Pesu Mervi TP 1.08.22 0.13.02 65.87 63.79
5 Laitinen Salla PR 1.26.05 0.30.45 50.90 49.29
6 Kanko Ruut S-JKL 1.43.52 0.48.32 41.01 39.72
7 Pemmari Toini TP 2.16.39 1.21.19 30.28 29.33

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ryynänen Laura Pihkan 1.29.47 0.00.00
2 Taanila Maria KanSu 2.03.11 0.33.24

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schutskoff Mari KangSK 1.05.04 0.00.00 52.46 53.08
2 Noponen Heli AnttU 1.10.09 0.05.05 45.01 45.54
3 Laurila Kirsti Pihkan 1.40.37 0.35.33 28.84 29.17

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vallin Kaisa EE 1.27.16 0.00.00
2 Mäki-Laurila Anne PunKu 1.35.42 0.08.26

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pulli Tessa LappRi 1.14.40 0.00.00
2 Hautamäki Anne-Mari RasKe 2.00.20 0.45.40

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Järvensivu Nina OrPo 1.44.51 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukkola Sinikka KuoSu 1.03.52 0.00.00 47.84 44.52
2 Koskela Sari RaJu 1.06.04 0.02.12 45.48 42.32
3 Toivonen Merja EE 1.11.13 0.07.21 41.48 38.60
4 Laurila Saija KangSK 1.19.24 0.15.32 36.56 34.02
5 Annila Päivi TP 1.20.23 0.16.31 35.48 33.01
6 Koivuniemi Leena RaN 1.32.58 0.29.06 30.13 28.04
Rajamäki Terhi KangSK HYL -
Miettinen Päivi VaRa KES -
Kallio Ulla KeU KES -
Jalanto Terttu KangSK KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 54.27 0.00.00 52.54 52.43
2 Lusa Sirpa TP 57.40 0.03.13 48.78 48.68
3 Laasonen Kirsi TP 1.04.24 0.09.57 42.94 42.85
4 Saari Marita SuSe 1.04.47 0.10.20 41.95 41.86
5 Virtanen Marjo Hiisi 1.11.02 0.16.35 37.59 37.51
6 Ilmakunnas Seija Pihkan 1.26.53 0.32.26 30.18 30.12
7 Kerkola Maija HlT 1.28.21 0.33.54 29.14 29.08
8 Tammisalo Netta KangSK 1.59.15 1.04.48 21.19 21.15
Kiiskinen Gunnevi TP KES -
Antila Suvi PäLuLu KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Sirpa RaKaS 1.12.27 0.00.00 49.44 48.57
2 Lavikainen Pirjo KangSK 1.20.36 0.08.09 41.11 40.39
3 Niemi Tuire TP 1.34.38 0.22.11 32.17 31.61

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lankia Hilkka TP 1.13.44 0.00.00
2 Sulander Mirja-Liisa EE 1.23.38 0.09.54
Törrö Maria-Leena VaHa HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eerola Lotta TP 1.12.48 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haikonen Sanni UlvUra 1.03.51 0.00.00 64.00 60.76
2 Liuksiala Wilhelmiina KyRa 1.05.15 0.01.24 59.94 56.91
3 Sainio Linda KangSK 1.08.06 0.04.15 54.86 52.08
4 Laine Anni TP 1.19.02 0.15.11 45.05 42.78
5 Kuusisto Idaliina Koovee 1.20.25 0.16.34 42.10 39.97
6 Tiljander Venla EsSu 1.46.47 0.42.56 30.07 28.55
7 Savisaari Outi TP 1.53.42 0.49.51 26.70 25.35
Salmia Tessa MSParma KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukonlehto Fanny KangSK 44.30 0.00.00 63.52 62.12
2 Ojala Jenny Koovee 44.35 0.00.05 61.81 60.46
3 Kemppi Silva EsSu 46.52 0.02.22 57.29 56.04
4 Kuusinen Saana TP 46.59 0.02.29 55.65 54.43
5 Norrbacka Salla HyRa 47.11 0.02.41 53.91 52.73
6 Linnainmaa Katja KangSK 49.38 0.05.08 49.83 48.73
7 Koskinen Adveliina KyRa 51.11 0.06.41 46.94 45.91
8 Simola Rita Koovee 52.00 0.07.30 44.84 43.86
9 Rannila Venla VetU 52.01 0.07.31 43.47 42.52
10 Yli-Futka Amanda UlvUra 1.06.11 0.21.41 33.10 32.37
11 Luoma Elli TP 1.06.17 0.21.47 31.98 31.28
12 Valio Salla TP 1.12.24 0.27.54 28.30 27.68
Kotiranta Aada RaN KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Gröhn Ronja TP 37.45 0.00.00
2 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 41.10 0.03.25
3 Kaikkonen Oona Koovee 41.38 0.03.53
4 Lillqvist Isabella KangSK 45.08 0.07.23
5 Sipilä Mia KangSK 48.20 0.10.35
6 Kulju Eevi HlS 54.15 0.16.30
7 Takala Kaisa TP 58.27 0.20.42
8 Mäki Aino HlS 1.00.47 0.23.02
9 Anttila Minea Pohjant 1.14.17 0.36.32
10 Aarnio Ada KangSK 1.20.09 0.42.24
Linnainmaa Annukka KangSK HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Raimovaara Emma HlS 33.45 0.00.00
2 Lampinen Pihla TP 35.53 0.02.08
3 Rantanen Annika Koovee 37.07 0.03.22
4 Haanpää Venla TP 41.46 0.08.01
5 Niemelä Sania KyRa 44.05 0.10.20
6 Salonen Heidi Koovee 51.03 0.17.18
7 Ryynänen Ella Pihkan 51.38 0.17.53
8 Lampinen Siina TP 53.08 0.19.23

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjälä Alina LHR 17.48 0.00.00
2 Koskinen Iida RaN 18.19 0.00.31
3 Muukkonen Roosa SKUusi 20.00 0.02.12
4 Anttila Ilona Pohjant 21.01 0.03.13
5 Malinen Fanni Navi 22.55 0.05.07
6 Enroth Jenna TarpSu 23.10 0.05.22
7 Aarnio Aino KangSK 23.37 0.05.49
8 Enroth Emma TarpSu 24.48 0.07.00
9 Pesu Lotta TP 25.02 0.07.14
10 Yliaho Reetta Koovee 28.10 0.10.22
11 Suomi Tiuku LHR 28.38 0.10.50
12 Vallittu Tuuli KangSK 29.43 0.11.55
13 Laamanen Karoliina TarpSu 30.50 0.13.02
14 Mustikkamaa Salla RaN 32.22 0.14.34
15 Packalén Lotta Lynx 33.11 0.15.23
16 Honkala Emmi KangSK 34.33 0.16.45
17 Mariani Sandra Koovee 34.40 0.16.52
18 Jormanainen Tuuli KangSK 40.41 0.22.53
19 Kuoppala Selma TarpSu 47.02 0.29.14

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jokinen Juliet RaN 35.01 0.00.00
2 Tamminen Anna KyRa 38.26 0.03.25
3 Lindeman Iida Koovee 41.28 0.06.27
4 Sipiläinen Amanda TP 50.43 0.15.42
Mulari Reetta PR KES -
Neilimo Eevi KangSK KES -

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turpeinen Selma TP 15.13 0.00.00
2 Kulju Silva Keihäs 16.29 0.01.16
3 Malm Saara TP 18.53 0.03.40
4 Mäntytörmä Seela Keihäs 19.09 0.03.56
5 Malinen Hertta Navi 19.52 0.04.39
6 Noponen Venla AnttU 21.01 0.05.48
7 Tunturi Nuppu HlS 23.00 0.07.47
8 Tiits Maria TP 23.29 0.08.16
9 Vallittu Sini KangSK 23.47 0.08.34
10 Saarinen Taimi TP 24.34 0.09.21
11 Lindeman Aada Koovee 27.03 0.11.50
12 Mustikkamaa Eevi RaN 36.12 0.20.59