FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin AM-keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarijärvi Salla RasKa 34.37 0.00.00 62.85 59.45
2 Haapakoski Tiina RasKa 38.34 0.03.57 54.30 51.36
3 Pöyhönen Saina RasKa 40.57 0.06.20 49.14 46.49
4 Manderbacka Hanne TuS 42.21 0.07.44 45.59 43.13
5 Luup Silvia RasKa 42.27 0.07.50 43.56 41.21
Alppi Anna RasKa EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallioniemi Reija RaLu 28.38 0.00.00 55.08 56.32
2 Heinikangas Marika RaLu 30.08 0.01.30 48.41 49.50
3 Uusikartano Hanna KodisjKa 33.25 0.04.47 40.11 41.02

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Prihti Kirsi SuSe 49.02 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarijärvi Sari SuSe 25.49 0.00.00 52.20 52.19
2 Yli-Kauppila Marika Hiisi 27.37 0.01.48 45.14 45.13
3 Salo Marjaana SiikSi 37.10 0.11.21 30.82 30.81

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Tiina RaTU 25.32 0.00.00 24.40 21.58
2 Aarikka-Ruuhiala Päivi Hiisi 28.21 0.02.49 21.15 18.70
3 Nummikoski Maarit UlvUra 34.25 0.08.53 16.74 14.81
4 Peltomäki Seija SiikSi 35.52 0.10.20 15.42 13.63
5 Kuusela Pirjo PunKu 42.36 0.17.04 12.43 10.99
Tuuppa Riikka EKU EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 20.21 0.00.00 48.67 48.49
2 Saari Marita SuSe 30.31 0.10.10 30.83 30.72
3 Luovula Pia SuosmSa 31.44 0.11.23 28.09 27.99
4 Virtanen Marjo Hiisi 39.03 0.18.42 21.56 21.48

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juura Maarit KanSu 25.16 0.00.00 39.19 38.92
2 Siuko Anja SuSe 27.11 0.01.55 34.61 34.36
3 Koskialho Elisabeth EuVe 34.59 0.09.43 25.48 25.30
4 Nurminen Aila Hiisi 35.26 0.10.10 23.76 23.59
Suomela Margit RaLu EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Eila SuSe 28.34 0.00.00 37.84 37.61
2 Mannervesi Helena RaLu 29.24 0.00.50 35.39 35.18
3 Tarkiainen Sirpa SuSe 34.34 0.06.00 28.93 28.75
4 Kaasalainen Tuula SuSe 35.45 0.07.11 26.84 26.67
5 Piiparinen Seija RasKa 37.02 0.08.28 24.81 24.66

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmi Raija RaLu 29.22 0.00.00 31.44 31.80
2 Kallio Tuija RaTU 34.31 0.05.09 25.41 25.70
3 Mattila Riitta RasKa 51.45 0.22.23 16.06 16.24
4 Kirkkala Aino SuosmSa 54.03 0.24.41 14.52 14.69

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmo Katariina PunKu 37.21 0.00.00
2 Koivunen Nea RasKa 39.13 0.01.52

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkinen Tuuli UlvUra 30.06 0.00.00 57.80 54.86
2 Haikonen Sanni UlvUra 34.47 0.04.41 48.95 46.46
3 Jutila Pinja RasKa 34.54 0.04.48 47.72 45.29
4 Koivula Lotta UlvUra 35.02 0.04.56 46.47 44.11
5 Haunia Heta RasKa 36.37 0.06.31 43.44 41.23
6 Tuominen Mari KanSu 39.53 0.09.47 38.95 36.97
7 Nurmo Marjaana PunKu 58.38 0.28.32 25.86 24.54
Koivunen Jutta RasKa EIL -
Tarkkanen Annika UlvUra HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtonen Venla UlvUra 23.08 0.00.00 41.66 38.10
2 Yli-Futka Amanda UlvUra 24.28 0.01.20 38.21 34.94
3 Nurmo Pauliina PunKu 32.22 0.09.14 27.99 25.59
4 Henttonen Kerttu ValSu 41.07 0.17.59 21.33 19.50
5 Hall Wilma ValSu 46.24 0.23.16 18.28 16.71
6 Tuhkanen Suvi UlvUra 47.57 0.24.49 17.09 15.62

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koivunen Netta RasKa 33.55 0.00.00
2 Uus-Mäkelä Anniina KiukU 42.33 0.08.38

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
Ojala Aura UlvUra EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Määttänen Stella RasKa 24.52 0.00.00
2 Palomäki Emilia UlvUra 35.11 0.10.19

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huila Joona Hiisi 27.46 0.00.00 68.44 66.79
2 Sorsa Lauri HiKi 30.05 0.02.19 62.22 60.72
3 Lehtonen Eero UlvUra 31.21 0.03.35 58.80 57.38
4 Vainiomäki Samuel SuSe 32.00 0.04.14 56.71 55.34
5 Heinikangas Tero RaLu 32.14 0.04.28 55.42 54.08
6 Torpo Timo RaLu 32.19 0.04.33 54.40 53.08
7 Kaskinen Kare UlvUra 34.11 0.06.25 50.59 49.37
8 Kallioniemi Janne RaLu 35.05 0.07.19 48.48 47.31
9 Jokela Ville SuSe 35.07 0.07.21 47.62 46.47
10 Tuominen Juho KanSu 37.45 0.09.59 43.55 42.49
11 Leppimäki Ilari EKU 44.30 0.16.44 36.30 35.42

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rostedt Teemu Hiisi 40.30 0.00.00
2 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 41.16 0.00.46

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivioja Jussi NaWi 34.29 0.00.00 38.77 37.45
2 Joopi Juha UlvUra 40.26 0.05.57 30.58 29.54
3 Nummela Ville OrPo 44.12 0.09.43 25.71 24.83

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojala Marko UlvUra 29.43 0.00.00 44.86 42.05
2 Mäkipää Kalevi Hiisi 30.48 0.01.05 42.36 39.70
3 Seppälä Jussi LLuja 30.57 0.01.14 41.23 38.64
4 Haikonen Jyrki UlvUra 31.41 0.01.58 39.37 36.90
5 Saarijärvi Ari SuSe 32.05 0.02.22 37.99 35.61
6 Teerikoski Petri LLuja 32.45 0.03.02 36.35 34.07
7 Hämäläinen Esa KanSu 35.12 0.05.29 33.01 30.93
8 Koivula Risto UlvUra 39.51 0.10.08 28.44 26.65

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmo Mika PunKu 28.21 0.00.00 33.35 29.61
2 Haunia Heikki HSU 44.41 0.16.20 20.10 17.85
3 Lahdenmäki Pertti UlvUra 46.30 0.18.09 18.30 16.25
4 Rantala Pekka SuSe 54.59 0.26.38 14.62 12.98

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huuhka Jouko KanSu 31.34 0.00.00 32.97 32.56
2 Teittinen Matti KoKV 31.44 0.00.10 30.34 29.96
3 Koivisto Timo KoKV 34.39 0.03.05 25.53 25.21

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lehtinen Timo RaTU 26.10 0.00.00 43.51 43.28
2 Valtanen Simo HinnYr 26.11 0.00.01 42.55 42.32
3 asikainen timo Hiisi 28.38 0.02.28 38.06 37.85
3 Nummi Esko PunKu 28.38 0.02.28 38.06 37.85
5 Ahto Pekka Palo-88 32.38 0.06.28 31.90 31.73
6 Lanne Vesa Hiisi 36.00 0.09.50 28.24 28.09
7 Kuusela Pentti PunKu 45.36 0.19.26 21.76 21.64
Mannila Tapio RasKa HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laakso Antero SuosmSa 24.30 0.00.00 44.75 43.26
2 Laine Esa TP 28.44 0.04.14 37.78 36.52
3 Oikarinen Pertti SuomRa 28.57 0.04.27 37.12 35.88
4 Eno Kaarlo TeuRi 29.09 0.04.39 36.49 35.27
5 Vainiomäki Kauko SuSe 29.17 0.04.47 35.95 34.75
6 Pulkkinen Erkki RaLu 29.36 0.05.06 35.19 34.02
7 Reiman Juha RaLu 31.01 0.06.31 33.23 32.12
8 Rajala Olavi KanSu 31.39 0.07.09 32.22 31.14
9 Hirvelä Reijo SuosmSa 33.13 0.08.43 30.37 29.36
10 Virtanen Jorma Hiisi 35.50 0.11.20 27.85 26.92
11 Heinikangas Pertti RasKa 36.40 0.12.10 26.91 26.02
12 Hakanen Kai ValSu 40.10 0.15.40 24.30 23.49
13 Koskialho Jouko EuVe 40.15 0.15.45 23.97 23.17
14 Aarnio Seppo RaPi 43.05 0.18.35 22.14 21.40
15 Nurminen Markku SuosmSa 46.52 0.22.22 20.12 19.45
16 Nurminen Hannu Hiisi 47.58 0.23.28 19.43 18.78

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Siuko Hannu SuSe 25.42 0.00.00 39.43 38.93
2 Hämäläinen Seppo KanSu 25.48 0.00.06 38.88 38.39
3 Hiirijoki Pentti SuSe 26.53 0.01.11 36.94 36.47
4 Mäkelä Harri SuSe 27.39 0.01.57 35.55 35.10
5 Rantanen Ismo Palo-88 30.04 0.04.22 32.35 31.94
6 Kares Olli EuVe 30.12 0.04.30 31.87 31.47
7 Hämäläinen Pentti KanSu 30.22 0.04.40 31.37 30.97
8 Mannervesi Simo RaLu 30.54 0.05.12 30.50 30.11
9 Lakkinen Keijo SuSe 31.06 0.05.24 29.97 29.59
10 Laine Jaakko HS 33.11 0.07.29 27.79 27.43
11 Järvenpää Heikki SuSe 33.34 0.07.52 27.17 26.82
12 Jalonen Tarmo EuVe 34.45 0.09.03 25.95 25.62
13 Euren Pertti RasKa 35.35 0.09.53 25.06 24.74
14 Kärkkäinen Antero RaLu 35.44 0.10.02 24.67 24.36
15 Torpo Tapani KanSu 36.32 0.10.50 23.85 23.55
16 Mäkivaara Mikko RasKa 42.48 0.17.06 20.12 19.87
Virtanen Kalle RaLu EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiitola Tero RasKa 22.34 0.00.00 32.07 31.82
2 Heerman Stig RaLu 24.55 0.02.21 28.50 28.28
3 Pietilä Pauli SuSe 26.16 0.03.42 26.52 26.31
4 Elonen Matti RaLu 26.51 0.04.17 25.44 25.24
5 Kaasalainen Oiva SuSe 27.23 0.04.49 24.44 24.25
6 Nurmi Pekka RaLu 29.57 0.07.23 21.90 21.73
7 Rintala Pentti Hiisi 31.57 0.09.23 20.10 19.95
8 Mattila Kalervo RasKa 38.13 0.15.39 16.45 16.32
9 Rintala Paavo Palo-88 39.05 0.16.31 15.74 15.62

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rosenqvist Onni SuosmSa 27.38 0.00.00 25.63 26.66
2 Kuusisto Seppo RaLu 34.06 0.06.28 20.25 21.07
3 Collin Matti ValSu 35.50 0.08.12 18.78 19.53
4 Siivonen Jukka RasKa 50.26 0.22.48 12.99 13.51
5 Helariutta Eero RasKa 55.16 0.27.38 11.54 12.00
Ylijoki Olli PunKu HYL -
Valtonen Teuvo EuVe HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikola Oiva Hiisi 33.55 0.00.00
Koskinen Jukka Hiisi HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Joopi Ville UlvUra 32.09 0.00.00
2 Kesti Erik RasKa 34.30 0.02.21

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemensivu Timi RaLu 23.25 0.00.00 61.35 58.88
2 Willman Pyry RasKa 23.58 0.00.33 58.44 56.09
3 Jutila Pietu RasKa 25.42 0.02.17 53.10 50.96
4 Lahti Valtteri RasKa 28.32 0.05.07 46.57 44.69
5 Nolvi Joona RasKa 29.08 0.05.43 44.38 42.59
6 Lehtonen Elias UlvUra 31.42 0.08.17 39.65 38.05
Willman Iivari RasKa HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallioniemi Jami RaLu 20.51 0.00.00 48.85 47.00
2 Palomäki Oskari UlvUra 24.55 0.04.04 37.81 36.38
3 Haikonen Ilmo UlvUra 30.49 0.09.58 28.09 27.03

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lahti Paavo RasKa 19.14 0.00.00
2 Niemensivu Roni RaLu 34.18 0.15.04

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tuominen Rami KanSu 23.48 0.00.00
2 Kallioniemi Justus RaLu 31.04 0.07.16
3 Mustonen Ville RaLu 33.29 0.09.41
4 Nurmi Onni KoKV 42.02 0.18.14

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kivioja Arttu RasKa 19.10 0.00.00
2 Kujansuu Lauri RasKa 30.56 0.11.46
3 Tomula Otso RasKa 32.49 0.13.39
4 Nurmo Olavi PunKu 33.58 0.14.48
5 Mettänen Aaro UlvUra 37.21 0.18.11
6 Pajunen Konsta ValSu 41.01 0.21.51
Joopi Lauri UlvUra EIL -
Koivula Lauri UlvUra HYL -