FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
Peikkorastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Knuuttila Mikko IkNV 1.21.59 0.00.00 94.33 93.40
2 Kuukka Anton TP 1.22.32 0.00.33 93.16 92.24
3 Ikonen Pasi PR 1.24.46 0.02.47 90.18 89.29
4 Popov Igor Hiisi 1.28.27 0.06.28 85.92 85.08
5 Joensuu Ari-Pekka PR 1.30.12 0.08.13 83.76 82.94
6 Suna Jussi TuMe 1.30.25 0.08.26 83.06 82.25
7 Sirén Mikko AngA 1.30.27 0.08.28 82.54 81.73
8 Sychev Maxim Hiisi 1.34.26 0.12.27 78.58 77.81
9 Laaksonen Markku Rasti88 1.35.27 0.13.28 77.28 76.52
10 Detkov Sergei Hiisi 1.36.00 0.14.01 76.37 75.62
11 Kleemola Lauri Lynx 1.36.47 0.14.48 75.29 74.56
12 Ilmonen Aleksi JRV 1.37.21 0.15.22 74.40 73.67
13 Hapola Tuomas RaKaS 1.37.38 0.15.39 73.72 73.00
14 Dahlen Mats PIF 1.39.29 0.17.30 71.90 71.20
15 Nummelin Oskari TuS 1.40.02 0.18.03 71.06 70.37
16 Elizarov Daniil Hiisi 1.40.25 0.18.26 70.35 69.66
17 Hasu Topi Trian 1.42.50 0.20.51 68.26 67.59
18 Kommio Jere AngA 1.43.03 0.21.04 67.68 67.02
19 Hjulgren Markus EsAk 1.43.04 0.21.05 67.24 66.58
20 Hällström af Fabian OK77 1.46.48 0.24.49 64.47 63.84
21 Tervakangas Mikko EsSu 1.56.59 0.35.00 58.48 57.90
22 Kuutti Veli-Pekka EsAk 1.59.14 0.37.15 57.00 56.44
23 Väisänen Patrik KS 2.11.09 0.49.10 51.48 50.98
24 Pesola Heikki TuS 2.16.10 0.54.11 49.26 48.77
25 Heikkilä Markus EsSu 2.19.53 0.57.54 47.63 47.16
Väisänen Henrik MSParma KES -
Heinonen Samuel PR KES -
Pihl Peeter MSParma EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mänkärlä Aino Lynx 1.10.05 0.00.00 90.72 90.49
2 Saarimäki Heini AngA 1.10.41 0.00.36 88.99 88.76
3 Gunell Yvonne PIF 1.14.23 0.04.18 83.65 83.44
4 Elizarova Olga Hiisi 1.16.38 0.06.33 80.30 80.10
5 Jalava Enni TuS 1.18.00 0.07.55 78.02 77.82
6 Paukkunen Sanna MSParma 1.19.49 0.09.44 75.39 75.20
7 Heikkonen Anni MSParma 1.21.26 0.11.21 73.06 72.87
8 Laitinen Salla PR 1.23.01 0.12.56 70.85 70.67
9 Schoultz von Katja PIF 1.24.28 0.14.23 68.82 68.65
10 Yliluikki Henna AngA 1.30.11 0.20.06 63.70 63.54
11 Reponen Milka PR 1.30.56 0.20.51 62.43 62.27
12 Saetalu Daisi MSParma 1.36.05 0.26.00 58.38 58.23
13 Brink Johanna PIF 2.12.51 1.02.46 41.71 41.60
Kanko Ruut S-JKL HYL -
Kanko Miina KangSK KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinonen Eero MSParma 52.35 0.00.00 62.21 60.28
2 Kerkola Nico SuSi 56.12 0.03.37 56.75 54.99
3 Levälehto Riku TuMe 1.12.53 0.20.18 42.64 41.32
4 Helin Tuomas RaHa 1.24.08 0.31.33 35.97 34.85
5 Kerkola Teemu SuSi 1.24.44 0.32.09 34.75 33.67
6 Peltola Janne MSParma 1.24.54 0.32.19 33.72 32.67
Hietaoja Atte HS HYL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Reiman Markku JäPa 1.06.14 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rostedt Teemu Hiisi 1.32.50 0.00.00
2 Kemppainen Antti EsSu 1.48.40 0.15.50

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hongisto Pasi LoJa 1.10.48 0.00.00 47.13 46.74
2 Saarela Jarno KyS 1.11.20 0.00.32 45.38 45.00
3 Toivonen Teemu TuS 1.14.40 0.03.52 42.01 41.66
4 Auvinen Jukka KuoSu 1.15.32 0.04.44 40.20 39.87
5 Järvenpää Juha HS 1.24.02 0.13.14 34.95 34.66
6 Salo Jukka KuUS 1.42.53 0.32.05 27.57 27.34
Määttä Mikko MSParma EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torpo Timo RaLu 59.46 0.00.00 62.35 60.77
2 Huovila Miikka KaRa 1.00.11 0.00.25 61.26 59.70
3 Sillanpää Sampo Lynx 1.00.51 0.01.05 59.93 58.41
4 Laine Kari HiKi 1.04.14 0.04.28 56.15 54.72
5 Havento Jukka KaRa 1.09.31 0.09.45 51.31 50.01
6 Saastamoinen Pasi AngA 1.13.10 0.13.24 48.21 46.98
7 Heikkonen Rami SuSi 1.14.20 0.14.34 46.91 45.72
8 Mulari Valtteri MaMa 1.14.29 0.14.43 46.28 45.10
9 Pihlajaniemi Janne VePo 1.16.16 0.16.30 44.68 43.54
10 Aunin Martin EST 1.18.23 0.18.37 42.96 41.87
11 Nurmi Janne Uolevi SalVil 1.25.56 0.26.10 38.72 37.74
12 Anttonen Mikael KaRa 1.26.35 0.26.49 37.97 37.00
13 Helander Mika MSParma 1.31.48 0.32.02 35.38 34.48
14 Reeni Esko RiSu 1.40.09 0.40.23 32.03 31.21
Röytiö Jaakko PR KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 44.09 0.00.00 66.83 66.62
2 Donner Mikael OK77 45.49 0.01.40 63.89 63.69
3 Hakala Rauno AngA 51.04 0.06.55 56.87 56.69
4 Parttimaa Timo AngA 51.40 0.07.31 55.76 55.58
5 Taskila Sakari LeSi 53.59 0.09.50 52.93 52.77
6 Kerkola Mika SuSi 54.50 0.10.41 51.69 51.53
7 Reiman Jarmo AngA 56.36 0.12.27 49.66 49.51
8 Nokka Ilkka Rasti88 57.57 0.13.48 48.10 47.95
9 Virta Marko TuS 59.47 0.15.38 46.24 46.09
10 Savilahti Petri Lynx 1.00.35 0.16.26 45.24 45.10
11 Ilmonen Matti JRV 1.00.58 0.16.49 44.58 44.44
12 Päivike Johan RaPi 1.01.06 0.16.57 44.10 43.96
13 Toivanen Samuli HiKi 1.03.49 0.19.40 41.86 41.73
14 Itkonen Tommi AngA 1.07.03 0.22.54 39.49 39.37
15 Hokkanen Arto TarpSu 1.14.56 0.30.47 35.03 34.92
16 Brink Anders PIF 1.16.30 0.32.21 34.00 33.90
17 Kajanoja Lauri EsSu 1.18.22 0.34.13 32.90 32.79
18 Kanko Jari Koovee 1.19.12 0.35.03 32.26 32.16
19 Sinkkonen Juha Rasti88 1.23.03 0.38.54 30.48 30.38
20 Rokka Timo LHR 1.48.25 1.04.16 23.13 23.06
Helin Timo VaRa EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiljunen Pekka AnttU 49.39 0.00.00 60.27 58.22
2 Kuusinen Mikko Lynx 56.53 0.07.14 52.12 50.34
3 Vuorinen Pekka Trian 57.28 0.07.49 51.10 49.36
4 Mänty Markku MaMa 58.43 0.09.04 49.53 47.85
5 Viili Osmo MSParma 1.01.58 0.12.19 46.48 44.90
6 Hyyryläinen Pasi EsAk 1.02.04 0.12.25 45.96 44.39
7 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 1.02.17 0.12.38 45.35 43.80
8 Vesala Pekka PirHi 1.03.29 0.13.50 44.05 42.55
9 Hakulinen Pekka EsSu 1.05.05 0.15.26 42.53 41.09
10 Frilander Heikki Trian 1.05.19 0.15.40 41.95 40.52
11 Viitasaari Sauli KoS 1.07.25 0.17.46 40.23 38.86
12 Virnala Jukka JalJa 1.09.11 0.19.32 38.80 37.48
13 Pesola Sakari RasKe 1.11.04 0.21.25 37.37 36.10
14 Ijas Markku HyRa 1.12.13 0.22.34 36.39 35.15
15 Keskitalo Markku MSParma 1.14.44 0.25.05 34.79 33.60
16 Karjalainen Heikki Raus 1.17.02 0.27.23 33.38 32.25
17 Hietaoja Jarkko HS 1.21.37 0.31.58 31.17 30.11

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahonen Pekka HauSi 50.02 0.00.00 48.74 48.02
2 Valtanen Simo HinnYr 51.17 0.01.15 47.05 46.35
3 Niemi Arto RR 52.10 0.02.08 45.75 45.07
4 Vennelä Simo-Pekka RaVa 52.28 0.02.26 44.99 44.32
5 Aakula Ilkka PR 55.16 0.05.14 42.24 41.61
6 Asikainen Timo Hiisi 57.03 0.07.01 40.46 39.86
7 Heikkilä Ari HlS 57.34 0.07.32 39.64 39.05
8 Mäntynen Ari KyS 58.06 0.08.04 38.83 38.25
9 Vuori Rauno AngA 58.49 0.08.47 37.91 37.35
10 Jumppanen Jarmo Pihkan 1.00.13 0.10.11 36.60 36.05
11 Laaksonen Lasse SuSi 1.02.24 0.12.22 34.90 34.38
12 Puustinen Tuomo Pihkan 1.04.02 0.14.00 33.60 33.10
13 Leppälä Martti HlS 1.11.21 0.21.19 29.79 29.34
14 Lehtoruusu Antero SalVie 1.13.14 0.23.12 28.66 28.24
15 Paukkola Jari RiSu 1.13.39 0.23.37 28.15 27.73

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Arto TP 44.34 0.00.00 53.52 53.64
2 Peltola Oke TuS 51.26 0.06.52 46.17 46.27
3 Kallio Risto AngA 51.32 0.06.58 45.88 45.98
4 Hongisto Keijo LoJa 51.34 0.07.00 45.64 45.74
5 Kerkola Pekka HlT 51.54 0.07.20 45.15 45.24
6 Kallio Lasse SuSi 53.00 0.08.26 44.01 44.11
7 Virtanen Jari PR 53.21 0.08.47 43.53 43.62
8 Pakarinen Heino TuMe 53.24 0.08.50 43.29 43.38
9 Hintukainen Keijo TuS 53.39 0.09.05 42.89 42.98
10 Kuivala Hannu TuS 56.24 0.11.50 40.61 40.70
11 Suominen Risto SuSi 56.55 0.12.21 40.06 40.15
12 Heinikangas Pertti RasKa 57.33 0.12.59 39.43 39.52
13 Väre Jouni SomEsa 57.39 0.13.05 39.18 39.27
14 Virolainen Asko SomEsa 58.01 0.13.27 38.75 38.84
15 Etu-Huitti Arto MSParma 58.09 0.13.35 38.48 38.57
16 Tuomola Touko Rasti88 59.39 0.15.05 37.34 37.42
17 Reiman Juha RaLu 59.53 0.15.19 37.02 37.10
18 Tolvanen Markku EsAk 1.01.43 0.17.09 35.75 35.83
19 Ilmakunnas Pekka Pihkan 1.01.46 0.17.12 35.55 35.63
20 Alhoke Timo TuMe 1.01.50 0.17.16 35.34 35.42
21 Ahlqvist Hannu Raus 1.02.02 0.17.28 35.06 35.13
22 Heinonen Veli-Matti RR 1.03.17 0.18.43 34.20 34.27
23 Jokinen Matti TuVi 1.03.35 0.19.01 33.87 33.95
24 Röytiö Lauri PR 1.04.17 0.19.43 33.34 33.41
25 Nieminen Taisto RaPi 1.04.55 0.20.21 32.85 32.92
26 Koskialho Jouko EuVe 1.09.19 0.24.45 30.62 30.68
27 Aavasalo Asko SalVie 1.09.52 0.25.18 30.22 30.29
28 Tammi Timo SalVil 1.12.04 0.27.30 29.15 29.22
29 Helkkula Simo PiTa 1.13.20 0.28.46 28.51 28.57
30 Havia Jouko PR 1.15.15 0.30.41 27.64 27.70
31 Laukka Ville Raus 1.19.45 0.35.11 25.95 26.01
32 Sinnelä Mauri SuSi 1.21.10 0.36.36 25.37 25.42
33 Alilonttinen Martti MSParma 1.23.05 0.38.31 24.66 24.71
34 Nykänen Pentti Jyry 1.26.06 0.41.32 23.67 23.72
35 Jumppanen Heimo Pihkan 1.46.44 1.02.10 19.00 19.04
Heikka Jarmo HiKi EIL -
Hautala Matti ONMKY EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukonen Veikko PiKe 41.21 0.00.00 49.72 49.84
2 Pajunen Heikki PR 45.31 0.04.10 44.93 45.04
3 Hörkkö Jaakko MSParma 46.08 0.04.47 44.09 44.20
4 Hongisto Heimo LoJa 46.37 0.05.16 43.39 43.50
5 Vesterinen Paavo LHR 47.00 0.05.39 42.81 42.91
6 Turku Vesa HS 47.43 0.06.22 41.93 42.04
6 Kallio Kari SuSi 47.43 0.06.22 41.93 42.04
8 Mustranta Antti HS 49.12 0.07.51 40.22 40.32
9 Nippala Juhani Jyry 49.26 0.08.05 39.81 39.91
10 Vannas Hannu MSParma 50.12 0.08.51 38.98 39.08
11 Wessman Risto HiKi 50.41 0.09.20 38.39 38.49
12 Heinonen Heikki LHR 50.44 0.09.23 38.14 38.23
13 Kataja Lasse SuSi 50.58 0.09.37 37.75 37.84
14 Mattila Hannu EsAk 51.35 0.10.14 37.08 37.17
15 Villberg Hannu SalVie 51.59 0.10.38 36.58 36.67
16 Reinikainen Pentti Jyry 52.15 0.10.54 36.19 36.28
17 Mäkinen Jaakko AngA 54.09 0.12.48 34.71 34.80
18 Moisio Kalevi TuS 54.29 0.13.08 34.30 34.38
18 Hahto Matti OrPo 54.29 0.13.08 34.30 34.38
20 Salmenoja Pertti HirvHe 55.54 0.14.33 33.03 33.12
21 Yliuntinen Hannu KarjUra 56.57 0.15.36 32.23 32.31
22 Vuorinen Lasse AngA 57.52 0.16.31 31.53 31.61
23 Orrensalo Reijo TuVi 58.08 0.16.47 31.20 31.28
24 Kallio Erkki LoJa 58.12 0.16.51 30.97 31.05
25 Kangasaho Simo HiKi 59.57 0.18.36 29.88 29.96
26 Hotti Reino HS 1.00.20 0.18.59 29.51 29.59
27 Koivula Jouko HS 1.01.10 0.19.49 28.93 29.00
28 Viljanen Keijo LoJa 1.04.57 0.23.36 27.08 27.14
29 Wallin Simo TuVi 1.25.22 0.44.01 20.47 20.52

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valtee Pertti HS 38.49 0.00.00 43.53 43.15
2 Laine Erkki AngA 39.46 0.00.57 42.23 41.87
3 Karvonen Raimo SuSi 40.23 0.01.34 41.34 40.98
4 Verha Koitto VaRa 41.38 0.02.49 39.85 39.51
5 Rapakko Timo SuSi 43.31 0.04.42 37.89 37.57
6 Kivistö Erkki Pihkan 46.21 0.07.32 35.36 35.05
7 Kiiski Osmo SomEsa 47.45 0.08.56 34.11 33.82
8 Grönroos Timo MSParma 49.18 0.10.29 32.83 32.55
9 Hakala Pekka KS 50.28 0.11.39 31.87 31.60
10 Smedslund Torsten OK77 51.29 0.12.40 31.04 30.78
11 Bäckström Pentti KaRa 55.03 0.16.14 28.85 28.60
12 Holmström Bengt KSF 55.50 0.17.01 28.26 28.02
13 Laakso Raimo HaHa 56.04 0.17.15 27.96 27.72
14 Mattsson Per-Åke KSF 58.05 0.19.16 26.82 26.59
15 Elonen Matti RaLu 1.00.20 0.21.31 25.65 25.43
16 Koivula Keijo HyRa 1.01.49 0.23.00 24.87 24.66
17 Sonkki Juhani PR 1.04.44 0.25.55 23.59 23.39
18 Suomela Simo RaLu 1.04.48 0.25.59 23.41 23.21
19 Mäkinen Matti Mesik 1.09.26 0.30.37 21.71 21.52
20 Kärkkäinen Eero EsSu 1.10.52 0.32.03 21.12 20.94
21 Heikinheimo Matti HS 1.11.00 0.32.11 20.94 20.76
22 Karsikas Raimo MaMa 1.16.57 0.38.08 19.19 19.03
23 Saario Pentti LoJa 1.21.45 0.42.56 17.94 17.79
24 Vuorinen Ilkka RaPi 1.31.52 0.53.03 15.85 15.72
Reivonen Pentti TuVi EIL -
Nuotio Olli SomEsa KES -
Urhonen Seppo TuS KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mannonen Ville HS 1.08.30 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Donner Jonny OK77 1.03.08 0.00.00 56.68 56.71
2 Virtala Alex PIF 1.04.12 0.01.04 51.56 51.59
3 Fingerroos Casper PR 1.37.01 0.33.53 31.35 31.37
Haapala Tuomo PR EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Donner Jesper OK77 46.49 0.00.00 47.17 44.89
2 Rokka Tuomas LHR 46.54 0.00.05 43.56 41.45
3 Jalonen Aapo MSParma 56.27 0.09.38 33.25 31.65

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väre Tiina SomEsa 49.38 0.00.00 66.70 66.51
2 Laine Sanna MSParma 53.28 0.03.50 60.76 60.58
3 Orkola Saana HiKi 54.49 0.05.11 58.13 57.96
4 Etu-Huitti Tanja MaMa 57.50 0.08.12 54.03 53.87
5 Sinkkonen Tuula Rasti88 1.03.23 0.13.45 48.32 48.17
6 Kangasaho Aino HS 1.03.42 0.14.04 47.10 46.96
7 Salmi Anna MaMa 1.10.19 0.20.41 41.79 41.66
8 Hietaoja Nelli HS 1.12.08 0.22.30 39.87 39.75
9 Jänkälä Susanna AngA 1.17.24 0.27.46 36.36 36.25
Joensuu Meri EsAk EIL -
Lehmuskoski Teija TP EIL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantamäki Ida Raseborg 42.19 0.00.00
2 Pajunen Eija TuS 59.43 0.17.24

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Krappe Johanna MSParma EIL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ikäheimonen Taru EsSu 59.02 0.00.00 61.12 60.78
2 Paganus-Anttonen Mari AngA 1.05.46 0.06.44 53.49 53.19
3 Salmenoja Sanna MSParma 1.06.19 0.07.17 51.68 51.40
4 Sillanpää Hanna Lynx 1.10.51 0.11.49 47.10 46.84
5 Fingerroos Meri PR 1.14.35 0.15.33 43.54 43.30
6 Jalonen Anni MSParma 1.16.24 0.17.22 41.32 41.09
7 Seppä Milla AngA 1.18.48 0.19.46 38.92 38.70

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattsson Ingela PIF 49.16 0.00.00 59.78 58.75
2 Velema Riikka Rasti88 55.46 0.06.30 52.10 51.20
3 Tiitola-Savilahti Annamari Lynx 56.02 0.06.46 51.13 50.25
4 Tervakangas Sanna EsSu 57.30 0.08.14 49.13 48.28
5 Eskolin Tatjana SuSi 58.35 0.09.19 47.53 46.71
6 Lamppu Tiina HlS 1.09.15 0.19.59 39.63 38.95
7 Suikkanen Tiina KaRa 1.12.42 0.23.26 37.20 36.56
8 Kiili Hanna AngA 1.13.16 0.24.00 36.36 35.74
9 Pekkola Annika MaMa 1.24.22 0.35.06 31.10 30.57
10 Hyyryläinen Ulla EsAk 1.51.01 1.01.45 23.27 22.87
Ketola Sanna TP EIL -
Rantamäki Pernilla Raseborg KES -
Rajamäki Sohvi HS HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskivaara Eija MSParma 46.56 0.00.00 57.79 57.61
2 Ilmonen Kirsi JRV 50.19 0.03.23 53.23 53.07
3 Koskinen Sari Hiisi 52.11 0.05.15 50.68 50.52
4 Kerkola Tiina SuSi 52.54 0.05.58 49.35 49.20
5 Yli-Kauppila Marika Hiisi 53.53 0.06.57 47.82 47.67
6 Rokka Susanna LHR 59.38 0.12.42 42.64 42.51
7 Torp-Donner Heidi OK77 1.02.15 0.15.19 40.30 40.18
8 Juote Taina Pihkan 1.07.31 0.20.35 36.66 36.54
9 Aho Johanna MSParma 1.13.19 0.26.23 33.29 33.19
10 Brink Maria PIF 1.14.36 0.27.40 32.27 32.17
11 Franssila Hanna AngA 1.18.40 0.31.44 30.17 30.08
12 Reiman Anu AngA 1.22.53 0.35.57 28.22 28.14
13 Törmänen Eeva EsAk 1.26.44 0.39.48 26.58 26.50

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schoultz von Annika OK77 51.37 0.00.00 47.98 46.89
2 Järvinen Anne RaPi 53.44 0.02.07 42.63 41.67
3 Mannonen Anu TuS 54.46 0.03.09 38.44 37.57

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kerkola Maija HlT 48.56 0.00.00 43.54 43.42
2 Lähteenmäki Pirjo PR 56.03 0.07.07 37.44 37.34
3 Ilmakunnas Seija Pihkan 57.51 0.08.55 35.72 35.63
4 Kangasaho Sirpa HiKi 57.59 0.09.03 35.09 35.00
5 Kivioja Pirjo SalVil 1.00.15 0.11.19 33.24 33.15
6 Antila Suvi PäLuLu 1.01.15 0.12.19 32.18 32.09
7 Taimisto Sinikka MSParma 1.05.29 0.16.33 29.61 29.53
8 Kuisma Tuula SomEsa 1.05.56 0.17.00 28.92 28.84
9 Kiiskinen Gunnevi TP 1.09.55 0.20.59 26.82 26.74
10 Virtanen Marita EsSu 1.12.51 0.23.55 25.30 25.23
11 Laaksonen Anita TarpSu 1.16.27 0.27.31 23.69 23.62
Hovirinta Marjo TuMe EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juura Maarit KanSu 41.32 0.00.00 51.20 50.98
2 Suomela Margit RaLu 41.43 0.00.11 50.43 50.21
3 Kalliola Pirkko MaMa 44.24 0.02.52 46.87 46.66
4 Raiko Erja HyRa 46.00 0.04.28 44.75 44.55
5 Turku Kaija HS 48.39 0.07.07 41.84 41.65
6 Haatio Pirkko HS 50.58 0.09.26 39.49 39.32
7 Suna Eija MSParma 51.18 0.09.46 38.79 38.62
8 Koivula Sirpa HS 52.32 0.11.00 37.45 37.28
9 Ahlqvist Kristiina Raus 53.04 0.11.32 36.64 36.48
10 Laitinen Hellevi EsAk 53.07 0.11.35 36.18 36.02
10 Sipponen Airi PR 53.07 0.11.35 36.18 36.02
12 Koskialho Elisabeth EuVe 58.29 0.16.57 32.08 31.94
13 Tienari Pauliina RaHa 1.03.33 0.22.01 29.16 29.03
14 Hintukainen Terttu TuS 1.05.13 0.23.41 28.07 27.94
15 Kukkonen Marja RaKaS 1.16.46 0.35.14 23.55 23.44
Salmenoja Hely HirvHe EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Donner Janina OK77 57.43 0.00.00
2 Ylimaa Henna AngA 1.46.26 0.48.43

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppäsalmi Sara KeuKi 55.13 0.00.00
2 Tiljander Venla EsSu 1.17.35 0.22.22

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapala Jaana PR 49.15 0.00.00
2 Brink Henrika PIF 1.05.12 0.15.57
Vuorela Peppi VaRa EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juhonsalo Matti LHR 55.12 0.00.00 32.80 32.98
2 Kuusisto Seppo RaLu 58.06 0.02.54 30.39 30.55
3 Haarlaa Rihko HS 1.01.53 0.06.41 27.80 27.95
4 Kuokkanen Kari Pihkan 1.12.06 0.16.54 23.23 23.36
5 Heikkilä Mikko MaMa 1.14.28 0.19.16 21.88 22.00
6 Tamminen Heikki MaMa 1.14.39 0.19.27 21.22 21.34
Koskinen Lennart EsSu EIL -
Tuominen Niilo R-P EIL -
Sukki Martti LHR KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Mauri RaN 50.49 0.00.00 22.21 21.87
2 Laurila Pertti EsSu 52.48 0.01.59 19.77 19.47
3 Brax Asko TP 1.45.08 0.54.19 9.12 8.98
Liski Eero SalVie EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fritzen Florian Lynx 26.39 0.00.00
2 Saarela Thomas LHR 38.34 0.11.55
3 Lindroos Elias PIF 40.10 0.13.31
4 Kuusinen Tuomas Lynx 43.46 0.17.07
5 Seppä Elias AngA 1.13.09 0.46.30

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kuusinen Karri Lynx 43.10 0.00.00
2 Hakala Oskari AngA 47.30 0.04.20
3 Haapala Juuso PR 57.54 0.14.44
4 Mannonen Niko AngA 58.57 0.15.47
Emaldynov Artur AngA KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtanen Onni AngA 16.27 0.00.00
2 Saarela Ossi KyS 21.10 0.04.43
3 Jalonen Samuel TuS 22.47 0.06.20
4 Söyrilä Leevi AngA 25.39 0.09.12
5 Nyman Matias TuS 41.31 0.25.04
6 Kemppainen Aarne EsSu 41.42 0.25.15
7 Tomula Otso RasKa 45.40 0.29.13
8 Husu Aleksi HiKi 54.41 0.38.14
Kavonius Atte HiKi EIL -
Donner Jeremy OK77 HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Stenholm Daniel TuS 15.41 0.00.00
2 Röytiö Elias PR 26.26 0.10.45
3 Halkilahti Emil AngA 27.28 0.11.47
4 Röytiö Eemil PR 27.48 0.12.07
5 Jalonen Santeri TuS 28.02 0.12.21
6 Lehtinen Viljami AngA 34.14 0.18.33
Kaattari Eino TuS EIL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Verha Maija VaRa 45.44 0.00.00 45.68 45.60
2 Rahkasuo Kaarina Rasti88 56.46 0.11.02 35.70 35.63
3 Törrö Maria-Leena VaHa 1.03.16 0.17.32 31.04 30.98
4 Salmela Juulia RiSu 1.04.55 0.19.11 29.29 29.23
Eskola Pirkko Rasti88 KES -
Ojamaa Marja-Liisa SalVie KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Paula LoJa 49.01 0.00.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 1.18.15 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virtala Emmi PIF 49.40 0.00.00
Kaattari Aino TuS EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jalonen Elsa MSParma 32.56 0.00.00
2 Emaldynova Alisa AngA 36.49 0.03.53
3 Viippola Sofia HS 41.49 0.08.53
4 Koskinen Oona MSParma 46.13 0.13.17
Rokka Anni LHR HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtinen Martta AngA 21.05 0.00.00
2 Lehtonen Vilja AngA 25.00 0.03.55
3 Halkilahti Siiri AngA 27.16 0.06.11
4 Lehtinen Miina AngA 27.46 0.06.41
5 Fingerroos Sofia PR 29.00 0.07.55
6 Koskela Katri AngA 29.44 0.08.39
7 Nurmiainen Elsa Raseborg 47.19 0.26.14

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kemppainen Pilvi EsSu 19.04 0.00.00
2 Jalonen Sanni TuS 21.17 0.02.13
3 Andelmaa Oona AngA 23.13 0.04.09
4 Velema Signe PR 23.43 0.04.39
5 Rantanen Saga PIF 23.48 0.04.44
5 Anttonen Helmiina AngA 23.48 0.04.44
7 Söyrilä Iida AngA 25.08 0.06.04
8 Rantanen Linn PIF 25.44 0.06.40
9 Hilasvuori Venla EsSu 32.15 0.13.11
10 Hyvämäki Vilja SomEsa 37.15 0.18.11
11 Paukkunen Siiri MSParma 37.25 0.18.21
12 Brink Amanda PIF 1.00.17 0.41.13