FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Vehkalahden Veikkojen kevätkansalliset
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Jonne LappRi 44.04 0.00.00 79.01 78.70
2 Hasu Topi Trian 45.05 0.01.01 76.07 75.77
3 Parkkinen Jarno Koovee 45.31 0.01.27 74.20 73.91
4 Pohjala Johannes Hiisi 46.36 0.02.32 71.35 71.07
5 Pätäri Viljami KyS 52.18 0.08.14 62.58 62.33
6 Pukema Hannu-Pekka RR 52.35 0.08.31 61.25 61.01
7 Virtanen Akseli KyS 55.26 0.11.22 57.16 56.93
8 Taussi Jussi KyS 57.02 0.12.58 54.64 54.42
9 Töyrylä Mikko KyS 1.01.35 0.17.31 49.75 49.56
10 Kohvakka Ilkka KS 1.04.21 0.20.17 46.80 46.62
11 Markku Juho RaKaS 1.47.49 1.03.45 27.45 27.34

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pellinen Teppo JoKu 48.20 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvonen Tomi LS-37 50.34 0.00.00 52.52 50.61
2 Saarela Jarno KyS 50.44 0.00.10 51.48 49.60
3 Pokela Jukka LuuRa 53.14 0.02.40 48.23 46.47
4 Rautio Mikko JoKu 53.41 0.03.07 47.00 45.29
5 Kiero Mikko LappRi 56.23 0.05.49 43.96 42.36
6 Lintunen Sampsa RaKaS 56.33 0.05.59 43.05 41.48
7 Kiiski Mikko KyS 57.12 0.06.38 41.79 40.26
8 Kivelä Juha RaKaS 59.16 0.08.42 39.59 38.14
9 Manninen Tommi KuUS 1.06.00 0.15.26 34.88 33.60
10 Asikainen Pasi JoKu 1.08.06 0.17.32 33.15 31.94

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lilja Arto AnttU 44.45 0.00.00 61.45 58.06
2 Leppänen Kristian LS-37 48.20 0.03.35 55.95 52.86
3 Pulli Veli-Matti LappRi 48.23 0.03.38 54.94 51.91
4 Saarilaakso Miko LappRi 49.08 0.04.23 53.17 50.24
5 Kiuru Jani RaKaS 49.58 0.05.13 51.37 48.54
6 Neuvonen Janne LuuRa 51.29 0.06.44 48.96 46.26
7 Salonen Mika KS 58.10 0.13.25 42.55 40.20
8 Maasilta Tommi RaVa 59.17 0.14.32 40.98 38.72
9 Kiintola Jarno KS 1.01.08 0.16.23 38.99 36.84
10 Nurmiainen Jouko Raseborg 1.03.50 0.19.05 36.62 34.60

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tielinen Vesa LuuRa 38.03 0.00.00 51.17 46.57
2 Uotila Marko KS 40.18 0.02.15 47.65 43.37
3 Tasa Mika KaaRa 44.27 0.06.24 42.61 38.77
4 Ritvanen Paavo Pihkan 45.55 0.07.52 40.67 37.01
5 Saalasti Pekka MulPa 46.53 0.08.50 39.26 35.73
6 Pellinen Antti JoKu 48.14 0.10.11 37.61 34.23
7 Pirtilä Timo EKSu 50.00 0.11.57 35.75 32.54
8 Eskelinen Jussi RaKaS 53.49 0.15.46 32.73 29.78
9 Nietosjärvi Tommi Pihkan 57.44 0.19.41 30.05 27.34
10 Paavola Harry KyS 58.24 0.20.21 29.25 26.62
11 Nokka Mika KyS 1.11.42 0.33.39 23.45 21.34
Hautaniemi Petri RaKaS HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotro Petri KaaRa 34.52 0.00.00 52.82 51.71
2 Väyrynen Timo KyS 38.20 0.03.28 47.45 46.45
3 Mattinen Reijo JoKu 39.14 0.04.22 45.77 44.81
4 Hakulinen Pekka EsSu 40.19 0.05.27 43.97 43.05
5 Särkkä Urpo KS 42.50 0.07.58 40.85 39.99
6 Kilpinen Mika KyS 43.00 0.08.08 40.16 39.31
7 Koskivirta Eero EKSu 43.53 0.09.01 38.82 38.01
8 Laine Kimmo KyS 45.19 0.10.27 37.09 36.31
9 Neuvonen Timo MulPa 45.57 0.11.05 36.07 35.32
10 Liukkonen Jari IHR 49.28 0.14.36 33.04 32.35
11 Karjalainen Heikki Raus 53.11 0.18.19 30.30 29.67
12 Martiskainen Juho SKVuoksi 1.00.16 0.25.24 26.36 25.80
13 Hietanen Ari KuUS 1.05.47 0.30.55 23.80 23.30

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Kari-Veli HauSi 35.36 0.00.00 51.49 50.64
2 Kauppinen Tuomo HyRa 36.06 0.00.30 50.01 49.19
3 Routsi Jyrki Hiisi 36.23 0.00.47 48.87 48.06
4 Markku Jouni MulPa 41.33 0.05.57 42.13 41.44
5 Kosonen Hannu ORa 44.35 0.08.59 38.65 38.01
6 Lavonen Hannu MiehVi 44.57 0.09.21 37.72 37.10
7 Puustinen Tuomo Pihkan 46.34 0.10.58 35.82 35.23
8 Heikkinen Juha Pihkan 50.00 0.14.24 32.81 32.27
9 Tamminen Erkki SuJu 52.37 0.17.01 30.66 30.15
10 Jumppanen Jarmo Pihkan 53.57 0.18.21 29.39 28.90
Hyppänen Timo EKSu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietikäinen Markku JoKu 37.17 0.00.00 41.85 41.63
2 Määttä Asko KS 38.21 0.01.04 40.01 39.80
3 Pokela Erkki LuuRa 39.18 0.02.01 38.38 38.18
4 Laine Pertti MulPa 42.43 0.05.26 34.70 34.52
5 Hirvikallio Lassi LuuRa 44.07 0.06.50 33.01 32.84
6 Kyckling Aki LappRi 51.23 0.14.06 27.83 27.69
7 Martikainen Sakari KuUS 58.48 0.21.31 23.88 23.76
8 Laukka Ville Raus 1.03.35 0.26.18 21.68 21.56
9 Jumppanen Heimo Pihkan 1.21.13 0.43.56 16.65 16.56
Pulli Martti LappRi HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Töyrylä Hannu KS 35.57 0.00.00 39.55 39.45
2 Pellinen Veikko JoKu 38.43 0.02.46 35.63 35.53
3 Mäkilä Ilmari EsSu 41.58 0.06.01 31.85 31.76
4 Kyyrönen Heikki KS 48.23 0.12.26 26.74 26.67
5 Espo Matti KS 50.15 0.14.18 24.90 24.83
6 Kykkänen Herkko KaaRa 53.44 0.17.47 22.49 22.43

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakala Pekka KS 42.34 0.00.00
Repo Voitto RaKaS HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salmi Tarmo JoKu 38.40 0.00.00 28.54 26.30
2 Kilo Esko LappRi 41.12 0.02.32 25.44 23.45
3 Salo Eero InkTe 43.19 0.04.39 22.93 21.13
4 Karnaattu Mauri KS 55.54 0.17.14 16.78 15.47

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Markku Kalevi MulPa 55.53 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemola Saul Koovee 51.59 0.00.00 57.58 48.37
2 Liukkonen Eetu Trian 1.07.37 0.15.38 40.95 34.40
3 Liukkonen Leevi Trian 1.16.50 0.24.51 33.11 27.82

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pellinen Veeti JoKu 53.21 0.00.00
2 Ripatti Max JoKu 1.09.59 0.16.38

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Maasilta Aapo RaVa 35.51 0.00.00 45.98 40.94
2 Niskanen Aatu VeVe 36.13 0.00.22 45.03 40.09
3 Ketonen Juuso LS-37 37.01 0.01.10 43.58 38.80
4 Peltonen Lasse KS 39.17 0.03.26 40.62 36.16
5 Tamminen Kasperi LuuRa 39.30 0.03.39 39.95 35.56
6 Tasa Petrus KaaRa 41.44 0.05.53 37.38 33.28
7 Nokka Ilari KyS 42.58 0.07.07 35.90 31.96
8 Kaitainen Lassi KyS 44.54 0.09.03 33.96 30.23
9 Myllärinen Vertti LappRi 45.21 0.09.30 33.23 29.59
10 Zerni Topias KS 51.45 0.15.54 28.78 25.62
11 Malinen Vinski Navi 53.59 0.18.08 27.27 24.27
12 Rautio Juho JoKu 54.58 0.19.07 26.46 23.55
13 Tasa Benjamin KaaRa 57.07 0.21.16 25.15 22.39
14 Säyriö Jyri LS-37 58.18 0.22.27 24.34 21.67
15 Kuusio Samu RaKaS 1.07.17 0.31.26 20.83 18.54

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltonen Liisa KS 45.34 0.00.00 77.59 77.27
2 Lakanen Laura LappRi 51.06 0.05.32 68.49 68.21
3 Pylvänäinen Henna KS 52.10 0.06.36 66.41 66.14
4 Suomalainen Riikka LappRi 54.29 0.08.55 62.94 62.68
5 Laukkanen Marja KS 54.48 0.09.14 61.93 61.68
6 Töyrylä Salla KyS 54.55 0.09.21 61.16 60.90
7 Kiuru Veera RaKaS 57.45 0.12.11 57.54 57.31
8 Vääränen Sari KS 58.02 0.12.28 56.65 56.42
9 Väyrynen Anni KyS 1.03.02 0.17.28 51.60 51.39
10 Savolainen Paula RaKaS 1.04.53 0.19.19 49.58 49.38
11 Inkilä Anni LuuRa 1.08.12 0.22.38 46.65 46.46
12 Kääriä Venla KyS 1.09.01 0.23.27 45.59 45.40
13 Pirtilä Tiina KyS 1.10.55 0.25.21 43.87 43.69
14 Hasu Iina Trian 1.13.04 0.27.30 42.09 41.92
15 Hietala Miina KyS 1.15.14 0.29.40 40.41 40.25
16 Simola Anni LuuRa 1.17.42 0.32.08 38.67 38.52

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lilja Salla AnttU 44.11 0.00.00 29.70 29.70
2 Puhakka-Asikainen Mari JoKu 53.29 0.09.18 23.31 23.31
3 Karjalainen Sanna KuUS 57.13 0.13.02 20.64 20.64
4 Tolsa Sanna KyS 1.00.50 0.16.39 18.34 18.34

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Paula RaKaS 35.12 0.00.00 62.71 56.80
2 Huusari Heidi InkTe 51.59 0.16.47 41.19 37.31
3 Rantanen Sinikka KyS 55.02 0.19.50 37.70 34.15
4 Wolff Charlotta Raseborg 55.20 0.20.08 36.30 32.88
5 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 1.00.22 0.25.10 32.18 29.15
6 Blomqvist Maija KS 1.06.26 0.31.14 28.24 25.58

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarilaakso Mia LappRi 38.52 0.00.00 48.52 45.14
2 Pulli Tessa LappRi 44.02 0.05.10 41.22 38.35
3 Paavola Tiina KyS 48.02 0.09.10 36.31 33.79
4 Liukkonen Niina Navi 55.11 0.16.19 30.33 28.22
Pellinen Tiina JoKu KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Marja AlatPi 37.36 0.00.00 47.12 42.50
2 Outinen Pia KyS 46.53 0.09.17 36.85 33.23
3 Villikka Sanna KyS 52.19 0.14.43 32.17 29.02
4 Hautaniemi Marjaana RaKaS 1.06.24 0.28.48 24.68 22.26
5 Hakulinen Paula EsSu 1.13.01 0.35.25 21.84 19.70
6 Kantanen Leena RaKaS 1.16.00 0.38.24 20.40 18.40
7 Mäkelä Sari KyS 1.26.10 0.48.34 17.48 15.76

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jumppanen Helena Pihkan 50.10 0.00.00
2 Väisänen Ritva KyS 57.34 0.07.24

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattelus Helena KS 44.49 0.00.00 47.83 47.28
2 Kekki Päivi KS 50.00 0.05.11 41.26 40.79
3 Tikka Eija RaKaS 50.24 0.05.35 39.34 38.89
4 Juvonen Marja RaKaS 52.16 0.07.27 36.40 35.98
5 Kukkonen Marja RaKaS 58.02 0.13.13 31.39 31.03

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harjula Tanja KS 1.01.16 0.00.00
2 Vesikko Venla JoKu 1.09.13 0.07.57

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kangasaho Aino HS 45.10 0.00.00 41.49 40.53
2 Mattinen Lotta JoKu 51.08 0.05.58 34.82 34.01
3 Nurmilaukas Iiris LuuRa 53.25 0.08.15 31.58 30.84
4 Vanhatalo Salla KS 56.04 0.10.54 28.41 27.75

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lantta Tinja LappRi 39.50 0.00.00 46.44 40.07
2 Neuvonen Venla LuuRa 44.19 0.04.29 40.84 35.25
3 Pätäri Emilia KyS 54.11 0.14.21 32.67 28.20
4 Laitimo Maija JoKu 56.46 0.16.56 30.49 26.31
5 Lavonen Sanni MiehVi 57.48 0.17.58 29.26 25.25
6 Leppänen Nella LS-37 59.47 0.19.57 27.62 23.84
7 Ripatti Mona JoKu 1.01.41 0.21.51 26.13 22.55
8 Jokela Kiia VeVe 1.03.54 0.24.04 24.60 21.23

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vepsäläinen Onni KyS 23.06 0.00.00
2 Töyrylä Rasmus KyS 26.56 0.03.50
3 Rytkö Olli VeVe 33.01 0.09.55
4 Ruoti Eeli VeVe 45.30 0.22.24

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Joona VeVe 17.21 0.00.00
2 Hyvönen Eemeli VeVe 27.15 0.09.54
3 Tonteri Tuomas KS 28.01 0.10.40
4 Uotila Topi KS 34.35 0.17.14

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kurttila Meeri Navi 19.44 0.00.00
2 Laakso Laura LappRi 23.02 0.03.18
3 Rautio Oona JoKu 26.53 0.07.09
4 Kuusio Senni RaKaS 27.47 0.08.03
5 Kivelä Saimi RaKaS 28.56 0.09.12
6 Lilja Hilma AnttU 29.38 0.09.54
7 Kiintola Emilia KS 33.49 0.14.05
8 Kriktilä Pihla VeVe 37.42 0.17.58

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiiski Olavi KyS 14.06 0.00.00
2 Hirvilahti Niklas VeVe 16.36 0.02.30
3 Takanen Eetu VeVe 18.52 0.04.46
4 Saarilaakso Sulo LappRi 20.37 0.06.31
5 Tamminen Oskari LuuRa 23.09 0.09.03
6 Lintunen Aapo RaKaS 24.54 0.10.48
7 Simola Viljo LuuRa 25.22 0.11.16
8 Kukkonen Aaro VeVe 25.35 0.11.29
9 Pellinen Pietari JoKu 26.51 0.12.45
10 Jokela Väinö VeVe 27.06 0.13.00
11 Rytkö Elias VeVe 28.44 0.14.38
12 Kaitainen Otto KyS 31.38 0.17.32

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Lotta LappRi 16.47 0.00.00
2 Laukkanen Alma KS 18.31 0.01.44
3 Malinen Fanni Navi 18.41 0.01.54
4 Lindén Selma KS 24.49 0.08.02
5 Lintunen Venla RaKaS 30.47 0.14.00
6 Mäki-Hokkonen Anni RaKaS 35.42 0.18.55

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pylvänäinen Jere KS 17.08 0.00.00
2 Suomalainen Vilho LappRi 18.59 0.01.51
3 Tyni Sisu VeVe 23.11 0.06.03
4 Kiintola Eemil KS 29.17 0.12.09
5 Kokko Mico KyS 43.15 0.26.07
Ketonen Jussi RaVa HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pylkkö Kerttu-Liisa LuuRa 23.59 0.00.00
2 Kormu Netta VeVe 24.51 0.00.52
3 Huuhko Riikka LuuRa 26.19 0.02.20
4 Lehtonen Elisa KS 28.10 0.04.11
5 Nurmiainen Elsa Raseborg 31.28 0.07.29
6 Pokela Venla LuuRa 31.58 0.07.59
7 Tani Nelli KyS 34.07 0.10.08
8 Lilja Eevi AnttU 43.14 0.19.15
9 Kriktilä Tuuli VeVe 43.29 0.19.30
Tasa Maria VeVe HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pohjalainen Olli VeVe 15.34 0.00.00
2 Kivelä Veikko RaKaS 16.43 0.01.09
3 Hyvönen Viljami VeVe 17.44 0.02.10
4 Pulkkinen Elmo RaKaS 19.51 0.04.17
5 Suomalainen Veikka LappRi 20.51 0.05.17
6 Lintunen Elmo RaKaS 21.43 0.06.09
7 Immonen Vilho VeVe 23.18 0.07.44
8 Tani Elias KyS 23.51 0.08.17
9 Ketonen Joona RaVa 25.05 0.09.31

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Weckman Venla VeVe 14.26 0.00.00
2 Vepsäläinen Elsa KyS 15.49 0.01.23
3 Takanen Tiitu VeVe 16.55 0.02.29
4 Kiiski Ilona KyS 18.46 0.04.20
5 Malinen Hertta Navi 18.55 0.04.29
6 Paavola Peppi KyS 19.12 0.04.46
7 Laitinen Sofia VeVe 19.35 0.05.09
8 Tasa Katariina VeVe 21.53 0.07.27
9 Tyni Veera VeVe 22.05 0.07.39
10 Koivula Tilda VeVe 22.46 0.08.20
11 Tanskanen Hilla VeVe 24.07 0.09.41
12 Blomqvist Lili KS 24.34 0.10.08
13 Kokko Ciia KyS 24.35 0.10.09
14 Kukkonen Emilia VeVe 26.01 0.11.35
15 Hienonen Erika KyS 29.21 0.14.55
16 Heikkinen Emmi RaKaS 29.23 0.14.57

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Immonen Eevert VeVe 30.29 0.00.00

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Weckman Selma VeVe 17.04 0.00.00
2 Heikkinen Essi RaKaS 26.07 0.09.03
3 Tani Aliisa KyS 26.45 0.09.41
4 Hienonen Ines KyS 31.31 0.14.27
5 Hirvikallio Ella LuuRa 37.33 0.20.29
6 Tyni Ellen VeVe 38.38 0.21.34