FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Hissin kansallinen pitkä matka 2019
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savolainen Eetu IkNV 1.12.46 0.00.00 84.42 81.36
2 Vainio Antti MSParma 1.24.33 0.11.47 71.93 69.32
3 Heinonen Jouni VaHa 1.26.41 0.13.55 69.45 66.93
4 Laaksonen Markku Rasti88 1.27.34 0.14.48 68.05 65.58
5 Kleemola Lauri Lynx 1.31.20 0.18.34 64.57 62.23
6 Nurminen Jussi VaHa 1.32.46 0.20.00 62.91 60.63
7 Hjulgren Markus EsAk 1.32.50 0.20.04 62.21 59.95
8 Liukkala Jaakko HauSi 1.36.32 0.23.46 59.18 57.04
9 Kommio Jere AngA 1.39.57 0.27.11 56.55 54.49
10 Pitkänen Jonne TP 1.42.11 0.29.25 54.71 52.72
11 Kuutti Veli-Pekka EsAk 1.44.58 0.32.12 52.67 50.76
12 Riissanen Jani EsAk 1.45.23 0.32.37 51.88 50.00
13 Kettunen Pyry SäynSa 1.48.33 0.35.47 49.80 48.00
14 Hirvonen Olli-Petteri TP 1.54.01 0.41.15 46.88 45.18
15 Tolvanen Leo Pihkan 2.39.19 1.26.33 33.16 31.96
Rusanen Antti HauSi KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oripelto Viljo HauSi 1.02.48 0.00.00 45.69 41.11
2 Levälehto Riku TuMe 1.03.57 0.01.09 43.52 39.16
3 Jalli Vilkku HauSi 1.06.53 0.04.05 40.32 36.29
4 Reeni Esko RiSu 1.29.27 0.26.39 29.19 26.27
5 Valkonen Henri IHR 1.33.15 0.30.27 27.08 24.36
Valkonen Lauri IHR KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väänänen Heikki Pihkan 1.10.11 0.00.00 67.72 65.91
2 Ernamo Jussi HS 1.12.13 0.02.02 64.72 62.99
3 Berg Kimmo EsAk 1.22.28 0.12.17 55.71 54.23
4 Siivonen Jere PirHi 1.28.01 0.17.50 51.30 49.93
5 Jokela Juha PäLuLu 1.30.07 0.19.56 49.23 47.91
6 Lindberg Lauri HauSi 1.31.17 0.21.06 47.73 46.46
7 Lassila Jussi PiTa 1.32.53 0.22.42 46.05 44.83
8 Amper Robert HauSi 1.36.42 0.26.31 43.42 42.26
9 Saarinen Samuli RaN 1.43.46 0.33.35 39.70 38.64
10 Viitanen Jukka EE 2.12.04 1.01.53 30.59 29.77

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pikkarainen Toni EsAk 1.15.10 0.00.00 60.27 57.89
2 Auvinen Jukka KuoSu 1.24.35 0.09.25 52.56 50.48
3 Åberg Janne HyRa 1.25.54 0.10.44 50.77 48.76
4 Karelo Jussi EsSu 1.28.42 0.13.32 48.21 46.30
5 Levola Jani PirHi 1.32.04 0.16.54 45.52 43.72
6 Mäntytörmä Jani Keihäs 1.37.50 0.22.40 41.97 40.31
7 Martikainen Marko PäLuLu 1.44.03 0.28.53 38.64 37.12
8 Lempinen Jussi HauSi 1.44.09 0.28.59 37.79 36.30
Korhonen Tomi HyRa KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Torpo Lasse RaLu 1.08.33 0.00.00 60.34 59.82
2 Noponen Petri AnttU 1.09.20 0.00.47 59.09 58.59
3 Romppainen Pasi HyRa 1.10.18 0.01.45 57.73 57.23
4 Kärkkäinen Mikko LamSä 1.13.55 0.05.22 54.38 53.91
5 Pietiläinen Juha RastiE4 1.15.27 0.06.54 52.76 52.31
6 Huovila Miikka KaRa 1.16.24 0.07.51 51.60 51.16
7 Jarva Jukka OrPo 1.20.21 0.11.48 48.58 48.16
8 Riikonen Jarno TP 1.20.36 0.12.03 47.95 47.54
9 Mäntylä Pekka HS 1.22.28 0.13.55 46.39 45.99
10 Hiiri Ari HauSi 1.25.39 0.17.06 44.21 43.84
11 Konttila Janne TP 1.35.29 0.26.56 39.26 38.92
12 Havento Jukka KaRa 1.38.10 0.29.37 37.79 37.46
13 Laitamäki Mika HlT 1.42.35 0.34.02 35.78 35.48
14 Kuosmanen Tuomo Pihkan 1.57.54 0.49.21 30.80 30.54
15 Virtanen Joni EsSu 2.10.45 1.02.12 27.48 27.25
Kirves Saku KeU KES -
Kero Mikko OK77 KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 55.58 0.00.00 68.16 68.03
2 Sivill Timo VaajTe 1.00.56 0.04.58 62.15 62.04
3 Numminen Mika UrjU 1.14.23 0.18.25 50.55 50.45
4 Ketola Mika Koovee 1.14.33 0.18.35 50.07 49.98
5 Taskila Sakari LeSi 1.15.01 0.19.03 49.40 49.30
6 Koski Harri JäPa 1.16.39 0.20.41 47.99 47.90
7 Ruuska Vesa KangSK 1.18.12 0.22.14 46.69 46.60
8 Borgenström Jussi HyRa 1.19.40 0.23.42 45.49 45.40
9 Nieminen Jyrki LHR 1.21.21 0.25.23 44.21 44.13
10 Aho Jarmo PäLuLu 1.23.22 0.27.24 42.81 42.73
11 Kopra Jyrki TurSa 1.29.09 0.33.11 39.73 39.66
12 Virta Marko TuS 1.29.24 0.33.26 39.32 39.24
13 Ritvanen Paavo Pihkan 1.33.08 0.37.10 37.45 37.38
14 Simovaara Jyrki EsAk 1.36.09 0.40.11 35.99 35.92
15 Pyykönen Jouni EsAk 1.41.00 0.45.02 33.99 33.93
16 Kajanoja Lauri EsSu 1.42.58 0.47.00 33.08 33.02
17 Hokkanen Arto TarpSu 1.43.37 0.47.39 32.61 32.55
18 Launis Kasperi Raus 1.58.24 1.02.26 28.31 28.25
19 Weiss Robert OK77 2.08.19 1.12.21 25.91 25.86
Vuorenpää Tuomo IlU KES -
Tervala Mika RaVa KES -
Parttimaa Timo AngA KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinämäki Mikko TP 57.40 0.00.00 53.87 54.93
2 Harju Juha-Pekka TP 59.06 0.01.26 51.77 52.79
3 Kallio Jukka TP 59.54 0.02.14 50.30 51.29
4 Valkonen Pasi IHR 1.01.42 0.04.02 48.08 49.03
5 Väisänen Juha MU 1.08.23 0.10.43 42.70 43.54
6 Oikarinen Jarmo TP 1.14.16 0.16.36 38.69 39.45
7 Vapaniemi Jukka-Pekka IkNV 1.14.28 0.16.48 37.96 38.71
8 Salonen Timo VaHa 1.17.23 0.19.43 35.93 36.63
9 Toivonen Jari EE 1.20.26 0.22.46 33.98 34.65
10 Perälä Harry KeU 1.23.20 0.25.40 32.24 32.88
11 Vesala Pekka PirHi 1.25.32 0.27.52 30.87 31.48

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantio Jukka-Pekka HauSi 54.42 0.00.00 50.61 48.95
2 Nieminen Tapio JRV 58.31 0.03.49 46.80 45.26
3 Varkila Jorma LamSä 59.54 0.05.12 45.22 43.74
4 Ukkonen Leo TP 1.02.36 0.07.54 42.80 41.39
5 Laaksonen Lasse SuSi 1.04.57 0.10.15 40.79 39.45
6 Helle Markku SaPu 1.06.24 0.11.42 39.46 38.16
7 Uotila Antti OrPo 1.07.12 0.12.30 38.54 37.28
8 Jalanto Esko KangSK 1.12.50 0.18.08 35.16 34.00
9 Hakola Martti RiSu 1.15.49 0.21.07 33.38 32.29
10 Ahlroth Timo TurSa 1.17.05 0.22.23 32.45 31.38
11 Kinkki Seppo HyRa 1.20.28 0.25.46 30.71 29.71
12 Lähteenmäki Hannu HlT 1.25.56 0.31.14 28.42 27.48
13 Ylikoski Kari TP 1.28.45 0.34.03 27.18 26.29
14 Pitkänen Juhani TP 1.29.55 0.35.13 26.50 25.63
15 Viitasalo Harri RiSu 1.43.46 0.49.04 22.67 21.93

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Arto TP 59.43 0.00.00 53.11 53.13
2 Ylikoski Erkki VaHa 1.03.02 0.03.19 49.92 49.93
3 Ritanotko Markku TuMe 1.07.51 0.08.08 46.01 46.02
4 Väätäinen Seppo EsSu 1.09.18 0.09.35 44.68 44.69
5 Liukkala Pekka HauSi 1.09.24 0.09.41 44.26 44.27
6 Nurminen Jouko TP 1.09.33 0.09.50 43.80 43.81
7 Ritala Ola EE 1.09.37 0.09.54 43.40 43.41
8 Turunen Erkki SuSe 1.09.41 0.09.58 43.00 43.01
9 Lavikainen Jussi KangSK 1.10.43 0.11.00 42.02 42.03
10 Helkkula Rauli TuMe 1.10.48 0.11.05 41.61 41.63
11 Rönnqvist Jarmo OK77 1.13.15 0.13.32 39.88 39.89
12 Lepistö Heikki OrPo 1.16.08 0.16.25 38.04 38.05
13 Nurminen Ari VaHa 1.18.21 0.18.38 36.64 36.66
14 Huikkola Markku KangSK 1.18.24 0.18.41 36.30 36.31
15 Mäntytörmä Jorma Keihäs 1.19.15 0.19.32 35.60 35.61
16 Suominen Risto SuSi 1.26.10 0.26.27 32.45 32.46
17 Niskanen Heikki TVV 1.27.41 0.27.58 31.60 31.61
18 Jylhä Kari HS 1.37.10 0.37.27 28.26 28.27
19 Ahlqvist Hannu Raus 1.42.25 0.42.42 26.57 26.57
Kerkola Pekka HlT KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ansamaa Reino RaN 1.06.56 0.00.00 44.95 44.99
2 Kataja Lasse SuSi 1.07.55 0.00.59 44.02 44.06
3 Wessman Risto HiKi 1.11.10 0.04.14 41.75 41.79
4 Niittymäki Asko TurSa 1.13.38 0.06.42 40.09 40.13
5 Laitinen Olli PeRa 1.14.16 0.07.20 39.50 39.54
6 Hillo Heikki VaHa 1.16.26 0.09.30 38.13 38.17
7 Lindstedt Tapio OrPo 1.17.14 0.10.18 37.50 37.53
8 Mäkelä Harri SuSe 1.18.07 0.11.11 36.83 36.86
9 Hongisto Heimo LoJa 1.21.54 0.14.58 34.90 34.93
10 Hiirijoki Pentti SuSe 1.24.20 0.17.24 33.67 33.70
11 Mattila Hannu EsAk 1.25.18 0.18.22 33.07 33.10
12 Virtanen Matti ViPa 1.29.16 0.22.20 31.39 31.42
13 Heinonen Heikki LHR 1.30.54 0.23.58 30.62 30.64
14 Kurvinen Veijo HiKi 1.32.30 0.25.34 29.88 29.91
15 Ahola Pentti PäLuLu 1.33.21 0.26.25 29.41 29.44
16 Virtanen Markku EsAk 1.33.57 0.27.01 29.02 29.05
17 Viljanen Keijo LoJa 1.35.26 0.28.30 28.37 28.40
18 Keränen Kauko UrjU 1.40.19 0.33.23 26.81 26.83
19 Kotikoski Juhani TP 1.43.08 0.36.12 25.89 25.91
20 Penttinen Juha Mesik 1.43.49 0.36.53 25.54 25.56
21 Tolvanen Harri Pihkan 1.51.22 0.44.26 23.64 23.66
22 Hartikainen Pertti S. RiSu 1.57.05 0.50.09 22.32 22.34
23 Lindberg Pekka LeSi 1.58.35 0.51.39 21.88 21.90
Karvonen Jorma SOC HYL -
Niemi Pentti HauSi KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiitola Tero RasKa 55.37 0.00.00 36.92 36.71
2 Haaja Reijo VaHa 56.05 0.00.28 36.01 35.80
3 Salo Jaakko SaPu 1.08.12 0.12.35 29.11 28.94
4 Hovikorpi Aarno HlT 1.09.21 0.13.44 28.13 27.97
5 Palomäki Mikko HyRa 1.16.01 0.20.24 25.21 25.07
6 Koskinen Kari SOC 1.20.44 0.25.07 23.32 23.18
7 Niinimäki Jukka HyRa 1.23.12 0.27.35 22.21 22.09
8 Teppo Jaakko GIF 1.28.15 0.32.38 20.56 20.44
9 Saario Pentti LoJa 1.33.32 0.37.55 19.03 18.92
10 Paavola Vesa EE 1.36.02 0.40.25 18.18 18.07

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Heikki EE 37.17 0.00.00 33.71 32.55
2 Juhonsalo Matti LHR 44.21 0.07.04 27.91 26.95
3 Sukki Martti LHR 44.26 0.07.09 27.43 26.49
4 Paavola Seppo EE 45.10 0.07.53 26.57 25.66
5 Kuokkanen Kari Pihkan 45.33 0.08.16 25.93 25.04
6 Jokinen Eino HyRa 46.10 0.08.53 25.18 24.32
7 Kuutti Jorma PertPe 48.18 0.11.01 23.68 22.87
8 Saario Seppo MSParma 48.56 0.11.39 22.98 22.20
9 Merimäki Eero Keihäs 50.30 0.13.13 21.90 21.15
10 Heikkilä Mikko MaMa 50.46 0.13.29 21.41 20.68
Salminen Pertti TurSa KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Mauri RaN 49.45 0.00.00 31.91 32.04
2 Laurila Pertti EsSu 49.50 0.00.05 29.47 29.59
3 Asikainen Ville XYZ 55.05 0.05.20 24.50 24.60

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojanen Joonas HyRa 2.12.08 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Ilmari VaHa 1.25.08 0.00.00 52.64 50.71
2 Talvitie Miro RaN 1.26.38 0.01.30 49.15 47.34
3 Koskinen Eemil RaN 1.28.22 0.03.14 45.65 43.97
Aumo Oskari VaHa KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Riissanen Pyry EsAk 1.09.01 0.00.00 48.08 45.00
2 Virkajärvi Juho JRV 1.15.43 0.06.42 42.73 39.99
3 Vuorela Joona EsSu 1.25.52 0.16.51 36.72 34.36
4 Karelo Luukas EsSu 1.34.13 0.25.12 32.58 30.49
5 Lehtiniemi Eino RaN 1.36.34 0.27.33 30.93 28.94
6 Korhonen Eetu HyRa 1.38.03 0.29.02 29.62 27.71
7 Taura Kalle VaHa 1.43.57 0.34.56 27.14 25.39

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kulju Kalle HlS 24.36 0.00.00
2 Pinta Leevi Koovee 26.02 0.01.26
3 Riikonen Aatos TP 51.41 0.27.05

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virkajärvi Aapo JRV 17.11 0.00.00
2 Lillqvist Erik KangSK 20.52 0.03.41
3 Vartiala Oskari RaN 21.05 0.03.54
4 Kirves Antti SKUusi 21.26 0.04.15
5 Lautamäki Topias HlS 21.41 0.04.30
6 Syväterä Sampo TP 22.15 0.05.04
7 Riikonen Eevert TP 23.25 0.06.14
8 Syrjänen Onni HlS 23.38 0.06.27
9 Peltotalo Vilho HlS 24.23 0.07.12
10 Patovisti Alexander Keihäs 27.51 0.10.40
11 Kinnunen Onni PäLuLu 28.12 0.11.01
12 Tolonen Vilho Koovee 32.00 0.14.49
13 Kivelä Niko HlS 35.58 0.18.47
Göransson Niklas HlS HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ala-Jaskara Eero KyRa 32.09 0.00.00

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lepistö Onni HauSi 13.26 0.00.00
2 Immonen Topias HlS 13.37 0.00.11
3 Vigren Valtteri Koovee 14.48 0.01.22
4 Syrjälä Vilho LHR 16.48 0.03.22
5 Pusa Väinö PäLuLu 17.06 0.03.40
6 Väistökoski Miko TP 17.11 0.03.45
7 Backman Voitto KangSK 19.11 0.05.45
8 Vartiala Valtteri RaN 20.34 0.07.08
9 Koski Konsta Koovee 26.34 0.13.08
10 Hyvölä Onni HlS 28.22 0.14.56
11 Ala-Jaskara Paavo KyRa 33.44 0.20.18

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hytönen Outi KangSK 1.09.06 0.00.00 75.44 73.34
2 Heittola Suvi RR 1.12.03 0.02.57 71.00 69.02
3 Rajamäki Netta KR 1.18.15 0.09.09 64.12 62.33
4 Ylikylä Sanna AngA 1.18.22 0.09.16 62.78 61.03
5 Hietaoja Essi HiKi 1.20.58 0.11.52 59.56 57.90
6 Siivonen Hanna-Mari Koovee 1.23.14 0.14.08 56.76 55.18
7 Wallikivi Maria EsAk 1.32.33 0.23.27 49.99 48.60
8 Otonkorpi Ida-Maria TP 1.35.00 0.25.54 47.67 46.34
9 Luurila Mervi Jyry 2.12.26 1.03.20 33.46 32.53

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jalanto Essi KangSK 48.25 0.00.00 45.75 43.74
2 Mäki-Laurila Anne PunKu 51.58 0.03.33 40.49 38.71
3 Rusanen Elina HauSi 1.03.07 0.14.42 31.58 30.20
4 Penttilä Mari HauSi 1.17.10 0.28.45 24.40 23.33

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kovalainen Ulla-Maria Koovee 1.27.56 0.00.00 44.83 38.77
2 Kinnunen Hannele PäLuLu 1.32.56 0.05.00 40.83 35.31
3 Havu Paula EsAk 1.43.14 0.15.18 35.32 30.55
4 Pyykkö Laura RaN 2.06.59 0.39.03 27.55 23.83
5 Kaarto Hanna Rasti88 2.22.40 0.54.44 23.49 20.31

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eeva Jonna KangSK 1.15.30 0.00.00 63.85 60.69
2 Heikkilä Maija EsAk 1.16.47 0.01.17 60.89 57.88
3 Seppänen Minna Rasti88 1.18.50 0.03.20 57.48 54.63
4 Hartonen Anne RR 1.20.56 0.05.26 54.20 51.52
5 Löyttyjärvi Sara HauSi 1.24.25 0.08.55 50.25 47.76
6 Laurinen Mari HyRa 1.40.53 0.25.23 40.61 38.60

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Marttila Outi EsSu 1.05.06 0.00.00 48.09 51.69
2 Ketola Heli Koovee 1.08.54 0.03.48 44.68 48.02
3 Borgenström Elina HyRa 1.17.27 0.12.21 39.07 42.00
4 Pikkarainen Anu EsAk 1.18.50 0.13.44 37.73 40.55
5 Kirves Hetti KeU 1.19.25 0.14.19 36.79 39.55
6 Koskelainen Teija HlT 1.20.48 0.15.42 35.52 38.18
7 Haapea Heli HyRa 1.27.17 0.22.11 32.28 34.70
8 Naskali Liisa KyRa 1.41.27 0.36.21 27.26 29.30
Perälä Mia KeU KES -
Oripelto Saara Keihäs KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietilä-Annala Jaana KangSK 1.04.34 0.00.00 54.91 53.97
2 Anttila Mervi RR 1.17.11 0.12.37 42.49 41.76
3 Franssila Hanna AngA 1.34.44 0.30.10 31.81 31.27

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Oikarinen Sirkka TP 55.11 0.00.00 45.96 44.52
2 Mäkelä Anja RiSu 1.00.03 0.04.52 40.97 39.69
3 Borgenström Lotta HyRa 1.00.35 0.05.24 39.35 38.12
4 Jalanto Terttu KangSK 1.04.19 0.09.08 35.88 34.76
5 Toivonen Merja EE 1.14.07 0.18.56 30.11 29.17
6 Kallio Arja RiSu 1.21.49 0.26.38 26.35 25.53

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lusa Sirpa TP 49.04 0.00.00 48.88 48.07
2 Hakomäki Kirsi HS 53.05 0.04.01 44.61 43.87
3 Liimatainen Raili HyRa 55.28 0.06.24 42.15 41.46
4 Sarkki Raija PertPe 56.22 0.07.18 40.95 40.27
5 Uusitalo Hannele LoJa 59.59 0.10.55 37.98 37.35
6 Antila Suvi PäLuLu 1.01.25 0.12.21 36.61 36.00
7 Kerkola Maija HlT 1.02.57 0.13.53 35.24 34.66
8 Uotila Terhi OrPo 1.04.37 0.15.33 33.87 33.31
9 Kuisma Tuula SomEsa 1.06.44 0.17.40 32.34 31.81
10 Kajaala-Ylikoski Helena VaHa 1.09.28 0.20.24 30.64 30.13
11 Kotomäki Ulla HyRa 1.11.17 0.22.13 29.44 28.95
12 Kiiskinen Gunnevi TP 1.12.57 0.23.53 28.35 27.88
13 Jokinen Irma TurSa 1.16.06 0.27.02 26.79 26.34

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajunen Arja OrPo 50.46 0.00.00 46.21 45.47
2 Niemi Tuire TP 52.48 0.02.02 43.60 42.90
3 Kurvinen Ulla HiKi 54.53 0.04.07 41.15 40.48
4 Laukkanen Kirsti HlT 57.21 0.06.35 38.61 37.99
5 Lavikainen Pirjo KangSK 1.01.12 0.10.26 35.46 34.89
6 Heinonen Kaija Pihkan 1.04.45 0.13.59 32.84 32.31
7 Ahlqvist Kristiina Raus 1.10.31 0.19.45 29.53 29.05
8 Nurminen Eija TP 1.17.10 0.26.24 26.41 25.99
9 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 1.20.55 0.30.09 24.65 24.25

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hurskainen Seija VaHa 42.32 0.00.00 40.78 40.25
2 Rahkasuo Kaarina Rasti88 42.33 0.00.01 40.08 39.56
3 Sulander Mirja-Liisa EE 48.28 0.05.56 34.59 34.15
4 Salonen Marja-Liisa HauSi 49.42 0.07.10 33.15 32.72
5 Mäntytörmä Eila HlT 52.50 0.10.18 30.64 30.24
6 Eskola Pirkko Rasti88 55.07 0.12.35 28.84 28.47
7 Salmela Juulia RiSu 55.21 0.12.49 28.20 27.84
8 Kuutti Kirsti PertPe 56.34 0.14.02 27.08 26.73
9 Törrö Maria-Leena VaHa 57.29 0.14.57 26.15 25.81
10 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 1.07.28 0.24.56 21.85 21.57

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Paula LoJa 38.44 0.00.00
2 Ruusunen Marja-Liisa EE 41.33 0.02.49

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Himilä Julia RR 1.22.18 0.00.00
2 Mäntylä Anni HS 1.23.22 0.01.04

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Järventausta Ennimaria KyRa 1.23.13 0.00.00
2 Mäntylä Kaisa HS 1.32.17 0.09.04

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Linnainmaa Katja KangSK 1.18.18 0.00.00
Aalto Aura TP KES -
Åberg Nea HyRa KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Gröhn Ronja TP 39.59 0.00.00
2 Rehberger Nadja HS 40.20 0.00.21
3 Lillqvist Isabella KangSK 42.39 0.02.40
4 Kaikkonen Oona Koovee 42.46 0.02.47
5 Virkajärvi Heta JRV 43.41 0.03.42
6 Linnainmaa Annukka KangSK 45.19 0.05.20
7 Laitamäki Lotta HlT 50.35 0.10.36
8 Kontio Kirsi KangSK 1.01.03 0.21.04

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Väistökoski Meri TP 22.44 0.00.00
2 Naskali Johanna KyRa 23.11 0.00.27
3 Rantanen Annika Koovee 24.41 0.01.57
4 Raimovaara Emma HlS 27.34 0.04.50
5 Nieminen Reetta VaHa 27.43 0.04.59
6 Karelo Olivia EsSu 31.28 0.08.44
7 Niemelä Sania KyRa 32.04 0.09.20
8 Åberg Ninni HyRa 32.27 0.09.43
9 Mbembela Kia Lynx 33.15 0.10.31
10 Ala-Jaskara Veera KyRa 52.44 0.30.00

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Hanni Koovee 18.55 0.00.00
2 Koskinen Iida RaN 19.50 0.00.55
3 Koskinen Aino TP 21.48 0.02.53
4 Enroth Emma TarpSu 23.11 0.04.16
5 Salmia Kaisla TarpSu 23.12 0.04.17
6 Enroth Jenna TarpSu 23.32 0.04.37
7 Laamanen Karoliina TarpSu 24.12 0.05.17
8 Mariani Sandra Koovee 25.18 0.06.23
9 Ahlfors Erika TP 26.35 0.07.40
10 Syrjälä Alina LHR 26.45 0.07.50
11 Hyvölä Venla HlS 29.25 0.10.30
12 Aarnio Aino KangSK 29.47 0.10.52
13 Nurmiainen Elsa Raseborg 33.41 0.14.46
14 Pyhtilä Neea KyRa 35.31 0.16.36
15 Jormanainen Tuuli KangSK 35.49 0.16.54
16 Kuoppala Selma TarpSu 36.00 0.17.05

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hämeen-Anttila Elsa RaN 21.13 0.00.00
2 Virtanen Salama Keihäs 30.32 0.09.19
3 Lepistö Elisa HauSi 35.43 0.14.30

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mennala Venla HlS 11.59 0.00.00
2 Pyhtilä Vilma KyRa 13.29 0.01.30
3 Hämeen-Anttila Salla RaN 13.49 0.01.50
4 Peltotalo Alma HlS 13.54 0.01.55
5 Turpeinen Selma TP 14.10 0.02.11
6 Kulju Silva Keihäs 14.27 0.02.28
7 Malm Saara TP 14.45 0.02.46
8 Mäntytörmä Seela Keihäs 15.09 0.03.10
9 Hämeen-Anttila Suvi RaN 15.29 0.03.30
10 Kukkola Sara Keihäs 16.53 0.04.54
11 Karelo Linnea EsSu 18.15 0.06.16
12 Kalari Kaisla TP 18.16 0.06.17
13 Tunturi Nuppu HlS 20.08 0.08.09
14 Noponen Venla AnttU 22.49 0.10.50
15 Lindberg Ella HauSi 25.55 0.13.56
Mononen Linda KR KES -