FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kesälaitumen Rastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Dahlen Mats PIF 44.37 0.00.00 83.48 80.90
2 Saarinen Timo VaHa 45.03 0.00.26 81.79 79.26
3 Pöyhönen Petja AngA 50.37 0.06.00 72.01 69.78
4 Sychev Maxim Hiisi 50.39 0.06.02 71.17 68.97
5 Pitkänen Jonne TP 51.35 0.06.58 69.11 66.97
6 Nurminen Ilkka HS 52.59 0.08.22 66.53 64.48
7 Nokka Vesa Rasti88 53.34 0.08.57 65.06 63.05
8 Laine Jarkko TP 54.01 0.09.24 63.78 61.81
9 Nummi Ilari AngA 1.00.58 0.16.21 55.85 54.13
10 Vahala Jani MaMa 1.03.07 0.18.30 53.32 51.67
11 Laaksonen Markku Rasti88 1.03.51 0.19.14 52.08 50.47
12 Heikkonen Rami SuSi 1.07.38 0.23.01 48.58 47.08
13 Leppimäki Ilari EKU 1.12.57 0.28.20 44.49 43.12
14 Mustajoki Olli TP 1.13.59 0.29.22 43.33 41.99
Valkonen Henri IHR KES -
Julkunen Aaro MSParma EIL -

Sarja H21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lamminsalo Marko KuoSu 27.10 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rostedt Teemu Hiisi 43.58 0.00.00
2 Ruuhi Teemu LoJa 1.03.44 0.19.46

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Riikonen Petri PertPe 35.36 0.00.00 48.86 48.59
2 Siivonen Rami RaLu 41.37 0.06.01 40.90 40.67
3 Tytykoski Martti LoJa 46.37 0.11.01 35.71 35.51
4 Kivioja Jussi NaWi 46.47 0.11.11 34.79 34.60
5 Järvenpää Juha HS 49.26 0.13.50 32.17 31.99
6 Pirilä Mikko HlS 49.53 0.14.17 31.13 30.96
7 Nummela Ville OrPo 54.31 0.18.55 27.80 27.65
8 Jokiniemi Juuso SalVil 1.09.47 0.34.11 21.19 21.07
Levola Jani PirHi EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rintala Rami Hiisi 38.21 0.00.00 48.86 46.38
2 Seppälä Jussi LLuja 39.13 0.00.52 46.59 44.22
3 Jarva Jukka OrPo 40.48 0.02.27 43.63 41.41
4 Liljeström Kimmo HS 43.58 0.05.37 39.42 37.42
5 Aalto Sami MSParma 44.25 0.06.04 37.97 36.04
6 Teerikoski Petri LLuja 54.26 0.16.05 30.12 28.59
7 Anttonen Mikael KaRa 1.05.05 0.26.44 24.47 23.23

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 26.05 0.00.00 61.06 60.67
2 Numminen Mika UrjU 27.51 0.01.46 55.96 55.61
3 Mäkelä Vesa RasKa 32.14 0.06.09 47.29 46.99
4 Nokka Ilkka Rasti88 32.35 0.06.30 45.73 45.45
5 Koponen Visa PertPe 32.37 0.06.32 44.64 44.36
6 Virta Marko TuS 34.42 0.08.37 40.98 40.72
7 Sinkkonen Juha Rasti88 38.37 0.12.32 35.94 35.71
8 Brink Anders PIF 40.10 0.14.05 33.70 33.49
Oksanen Jukka RasKa EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivisto Ari-Pekka HS 30.08 0.00.00 44.96 43.80
2 Vesala Pekka PirHi 33.48 0.03.40 39.22 38.21
3 Perälä Harry KeU 35.17 0.05.09 36.75 35.80
4 Kajavalta Jyrki TuS 37.42 0.07.34 33.63 32.76
5 Ijäs Vesa TarpSu 39.30 0.09.22 31.36 30.55
6 Virnala Jukka JalJa 40.06 0.09.58 30.17 29.39
7 Uusikartano Simo TuMe 46.35 0.16.27 25.34 24.69
8 Koivisto Timo KoKV 57.57 0.27.49 19.87 19.36

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 asikainen timo Hiisi 30.47 0.00.00 42.36 41.72
2 Vehmaa Hannu Koovee 31.27 0.00.40 40.95 40.32
3 Granholm Tommi Koovee 31.52 0.01.05 39.90 39.29
4 Aakula Ilkka PR 32.56 0.02.09 38.11 37.53
5 Vuori Rauno AngA 35.52 0.05.05 34.54 34.02
6 Lanne Vesa Hiisi 38.03 0.07.16 32.13 31.64
7 Kinkki Seppo HyRa 38.44 0.07.57 31.14 30.67
8 Ahto Pekka Palo-88 40.01 0.09.14 29.74 29.28
9 Koskinen Tuomo SuSe 41.37 0.10.50 28.20 27.77
10 Ahlroth Timo TurSa 44.45 0.13.58 25.86 25.47
11 Kuivala Juha TuS 49.08 0.18.21 23.22 22.87
12 Viitasalo Harri RiSu 54.59 0.24.12 20.46 20.15
13 myyryläinen veikko AnttU 56.18 0.25.31 19.69 19.39
Pitkänen Juhani TP EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kerkola Pekka HlT 27.24 0.00.00 48.06 47.90
2 Pakarinen Heino TuMe 28.33 0.01.09 45.86 45.71
3 Reiman Juha RaLu 29.23 0.01.59 44.30 44.15
4 Lepistö Heikki OrPo 29.31 0.02.07 43.84 43.70
5 Laine Esa TP 30.23 0.02.59 42.34 42.20
6 Kuivala Hannu TuS 31.16 0.03.52 40.90 40.77
7 Eklund Ralf RaLu 32.26 0.05.02 39.20 39.07
8 Virtanen Jorma Hiisi 33.01 0.05.37 38.27 38.15
9 Laakso Antero SuosmSa 33.12 0.05.48 37.83 37.71
10 Loisa Kari HirvHe 33.28 0.06.04 37.30 37.18
11 Sinnelä Reino SuSi 34.13 0.06.49 36.27 36.15
12 Virtanen Jari PR 34.29 0.07.05 35.76 35.65
13 Lehtovirta Timo RasKa 35.16 0.07.52 34.75 34.64
14 Huikkola Markku KangSK 36.07 0.08.43 33.73 33.62
15 Vesalainen Markku PR 36.57 0.09.33 32.76 32.65
16 Paunonen Hannu Koovee 38.19 0.10.55 31.39 31.29
17 Karvonen Jorma TarpSu 40.14 0.12.50 29.71 29.61
18 Rasmus Reijo TarpSu 40.49 0.13.25 29.10 29.00
19 Ahlqvist Hannu Raus 42.02 0.14.38 28.08 27.98
20 Hakanen Kai ValSu 44.12 0.16.48 26.53 26.44
21 Aarnio Seppo RaPi 46.17 0.18.53 25.17 25.09
22 Hirvelä Reijo SuosmSa 47.01 0.19.37 24.61 24.53
23 Mäkipää Veikko SuSe 47.17 0.19.53 24.32 24.24
24 Kukkasjärvi Tapio RR 48.57 0.21.33 23.33 23.26
25 Nurminen Hannu Hiisi 50.28 0.23.04 22.48 22.41
26 Järvistö Pertti ValSu 55.14 0.27.50 20.40 20.34
Ritala Ola EE HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 36
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hörkkö Jaakko MSParma 27.24 0.00.00 43.84 43.86
2 Hämäläinen Seppo KanSu 27.34 0.00.10 43.38 43.41
3 Hillo Heikki VaHa 28.16 0.00.52 42.12 42.14
4 Liljeström Åge HS 28.34 0.01.10 41.49 41.51
5 Hiirijoki Pentti SuSe 28.45 0.01.21 41.04 41.07
6 Salmenoja Pertti HirvHe 29.13 0.01.49 40.21 40.23
7 Lindstedt Tapio OrPo 29.34 0.02.10 39.55 39.57
8 Lahtonen Tapio TP 30.29 0.03.05 38.19 38.21
9 Kallio Kari SuSi 32.24 0.05.00 35.77 35.78
10 Viljanen Keijo LoJa 33.24 0.06.00 34.54 34.55
11 Ketamo Juhani SuSe 33.35 0.06.11 34.19 34.21
11 Jokinen Pentti KanSu 33.35 0.06.11 34.19 34.21
13 Lakkinen Keijo SuSe 33.36 0.06.12 33.86 33.88
14 Kallio Erkki LoJa 34.33 0.07.09 32.77 32.79
14 Hongisto Heimo LoJa 34.33 0.07.09 32.77 32.79
16 Nippala Juhani Jyry 34.38 0.07.14 32.39 32.41
17 Hahto Matti OrPo 34.56 0.07.32 31.96 31.98
18 Niittymäki Asko TurSa 35.17 0.07.53 31.49 31.51
19 Rantanen Ismo Palo-88 35.54 0.08.30 30.80 30.82
20 Kuosa Harri LoJa 36.23 0.08.59 30.25 30.26
21 Mattila Hannu EsAk 36.32 0.09.08 29.98 29.99
22 Haarajoki Matti TP 37.05 0.09.41 29.39 29.41
23 Heinonen Heikki LHR 38.30 0.11.06 28.17 28.19
24 Romula Tuomo Mesik 38.50 0.11.26 27.79 27.81
25 Varjonen Heikki RaLu 39.42 0.12.18 27.05 27.07
26 Järvenpää Heikki SuSe 40.10 0.12.46 26.61 26.62
27 Virtanen Juhani LHR 40.29 0.13.05 26.27 26.28
28 Paldanius Jorma TuS 41.04 0.13.40 25.77 25.78
29 Koivisto Pentti TP 41.11 0.13.47 25.56 25.58
30 Peltola Tuomo MSParma 42.29 0.15.05 24.66 24.67
31 Euren Pertti RasKa 43.30 0.16.06 23.96 23.97
32 Mäkinen Jaakko AngA 45.00 0.17.36 23.04 23.06
33 Rajamäki Jussi HS 56.47 0.29.23 18.17 18.18
34 Ojala Antti TurSa 1.01.03 0.33.39 16.81 16.82
35 Kuisma Mauri RasKa 1.15.24 0.48.00 13.54 13.55
Immanen Pertti OrPo EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajamäki Matti KyRa 27.17 0.00.00 38.08 38.29
2 Laine Erkki AngA 29.24 0.02.07 34.96 35.15
3 Elonen Matti RaLu 31.49 0.04.32 31.96 32.13
4 Laakso Raimo HaHa 34.05 0.06.48 29.51 29.66
5 Kleemola Pauli PertPe 34.32 0.07.15 28.80 28.95
6 Suomela Simo RaLu 35.11 0.07.54 27.95 28.10
7 Grönroos Timo MSParma 35.59 0.08.42 27.02 27.17
8 Rintala Pentti Hiisi 37.19 0.10.02 25.76 25.89
9 Sonkki Juhani PR 38.36 0.11.19 24.61 24.74
10 Hakio Risto HS 39.16 0.11.59 23.91 24.04
11 Aronen Osmo RasKa 50.15 0.22.58 18.46 18.56
12 Nuotio Olli SomEsa 56.14 0.28.57 16.30 16.39
Punkero Toivo LS-37 HYL -
Pietilä Pauli SuSe HYL -
Isotalo Matti AuVa HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koppelomäki Mikko EE 27.59 0.00.00 34.12 34.07
2 Tuominen Niilo R-P 31.13 0.03.14 30.07 30.03
3 Kuusisto Seppo RaLu 31.39 0.03.40 29.16 29.12
4 Juhonsalo Matti LHR 33.39 0.05.40 26.95 26.91
5 Paavola Seppo EE 37.55 0.09.56 23.50 23.47
6 Tamminen Heikki MaMa 38.44 0.10.45 22.59 22.56
7 Lehkonen Reijo MaMa 40.28 0.12.29 21.23 21.20
8 Rosenqvist Onni SuosmSa 49.42 0.21.43 16.97 16.94
9 Helariutta Eero RasKa 55.18 0.27.19 14.96 14.94
10 Sukki Martti LHR 1.08.44 0.40.45 11.81 11.79
Koskinen Lennart EsSu EIL -
Joonas Risto MaMa EIL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mikola Oiva Hiisi 45.04 0.00.00 23.19 23.35
2 Liski Eero SalVie 51.44 0.06.40 19.45 19.58
3 Koskinen Jukka Hiisi 1.03.25 0.18.21 15.25 15.35
4 Ali-Rantala Arvo LoJa 1.06.05 0.21.01 14.04 14.13
5 Paunuvuori Toivo SuSe 1.09.25 0.24.21 12.80 12.89

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pitkänen Salla TP 43.14 0.00.00 67.69 65.92
2 Ylikylä Sanna AngA 43.59 0.00.45 64.87 63.17
3 Toivonen Sirra KangSK 45.49 0.02.35 60.68 59.09
4 Laine Maria TP 47.31 0.04.17 56.97 55.48
5 Kovalainen Ulla-Maria Koovee 1.00.08 0.16.54 43.80 42.65
6 Etu-Huitti Tanja MaMa 1.01.03 0.17.49 41.94 40.85
7 Virjula Laura Navi 1.22.08 0.38.54 30.29 29.49
Saarinen Anu Rasti88 EIL -

Sarja D21C
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Luovula Pia SuosmSa 38.56 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Teerikoski Kaisa LLuja 36.50 0.00.00 51.18 50.19
2 Orkola Saana HiKi 43.57 0.07.07 39.68 38.91
3 Kaarto Hanna Rasti88 54.47 0.17.57 29.25 28.68

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hartonen Anne RR 38.36 0.00.00 64.97 60.21
2 Kleemola Katri PertPe 51.10 0.12.34 47.54 44.06
3 Seppänen Minna Rasti88 53.59 0.15.23 43.67 40.47
4 Saario Henna LoJa 59.53 0.21.17 38.11 35.32
5 Rajamäki Riikka HS 1.00.13 0.21.37 36.65 33.96
6 Perkola Pauliina RasKa 1.01.45 0.23.09 34.52 31.99

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lamppu Tiina HlS 1.01.23 0.00.00 33.75 22.86
2 Ketola Sanna TP 1.03.20 0.01.57 31.08 21.05
3 Nokka Katja Rasti88 1.05.26 0.04.03 28.50 19.30
4 Perälä Mia KeU 1.25.31 0.24.08 20.59 13.95

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskivaara Eija MSParma 31.40 0.00.00 44.64 43.78
2 Juote Taina Pihkan 32.54 0.01.14 41.35 40.56
3 Seppälä Anu EE 34.59 0.03.19 37.37 36.66
4 Pitkänen Irma TP 47.09 0.15.29 26.61 26.10
5 Brink Maria PIF 51.43 0.20.03 23.23 22.79

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Tiina RaTU 35.53 0.00.00 44.67 42.09
2 Linko Rita EsSu 37.24 0.01.31 41.94 39.52
3 Miettinen Jaana TuS 38.03 0.02.10 40.32 37.99
4 Annila Päivi TP 40.01 0.04.08 37.48 35.31
5 Linnainmaa Tiina KyRa 41.42 0.05.49 35.14 33.11
6 Tuuppa Riikka EKU 44.50 0.08.57 31.92 30.08
7 Nummikoski Maarit UlvUra 49.15 0.13.22 28.36 26.72
8 Kallio Arja RiSu 1.09.12 0.33.19 19.69 18.55
Kontturi Liisa YKV EIL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukkasjärvi Elina RR 25.33 0.00.00 51.38 51.17
2 Puromies Merja EsSu 26.21 0.00.48 48.99 48.79
3 Kerkola Maija HlT 28.23 0.02.50 44.71 44.53
4 Virtanen Marjo Hiisi 28.34 0.03.01 43.66 43.48
5 Pelto-Huikko Anne Hiisi 29.49 0.04.16 41.09 40.93
6 Taimisto Sinikka MSParma 31.27 0.05.54 38.26 38.11
7 Hovirinta Marjo TuMe 32.25 0.06.52 36.45 36.30
8 Kivioja Pirjo SalVil 39.16 0.13.43 29.53 29.41
9 Laaksonen Anita TarpSu 41.24 0.15.51 27.48 27.37
10 Kotomäki Ulla HyRa 44.36 0.19.03 25.02 24.92
Savolainen Raija TP EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suomela Margit RaLu 24.25 0.00.00 47.06 47.16
2 Niemi Tuire TP 30.32 0.06.07 36.69 36.77
3 Nurminen Aila Hiisi 36.49 0.12.24 29.65 29.71
4 Ahlqvist Kristiina Raus 40.36 0.16.11 26.18 26.24
5 Salmenoja Hely HirvHe 48.11 0.23.46 21.46 21.51
6 Tienari Pauliina RaHa 55.45 0.31.20 18.04 18.07
7 Metsämäki Leena TuS 56.59 0.32.34 17.14 17.18

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahkasuo Kaarina Rasti88 30.04 0.00.00 42.30 41.52
2 Palomäki Eila SuSe 31.59 0.01.55 39.02 38.30
3 Suomalainen Marja LeSi 33.48 0.03.44 36.22 35.54
4 Laaksonen Raili SuSi 34.22 0.04.18 34.93 34.28
5 Hellsten Leena Rasti88 37.35 0.07.31 31.31 30.72
6 Eskola Pirkko Rasti88 41.25 0.11.21 27.83 27.31
7 Ojala Leena TurSa 43.12 0.13.08 26.13 25.64
8 Piiparinen Seija RasKa 49.06 0.19.02 22.51 22.09
9 Rajamäki Vuokko HS 49.29 0.19.25 21.85 21.44

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Paula LoJa 34.21 0.00.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kirkkala Aino SuosmSa 45.35 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarinen Sini Rasti88 55.47 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aalto Lauri MSParma 40.46 0.00.00
2 Laatu Antti HS 42.38 0.01.52

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Brink Henrika PIF 36.37 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saarela Thomas LHR 25.15 0.00.00
2 Niemelä Julius RaN 30.42 0.05.27
3 Laatu Jaakko HS 1.21.27 0.56.12

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lamppu Noora HlS 1.26.14 0.00.00

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nieminen Reetta VaHa 22.10 0.00.00
2 Lampinen Siina TP 24.20 0.02.10
3 Lampinen Pihla TP 36.00 0.13.50

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kivioja Arttu RasKa 18.12 0.00.00
2 Syväterä Sampo TP 19.10 0.00.58
3 Teerikoski Pyry LLuja 20.18 0.02.06
4 Nurmo Olavi PunKu 34.00 0.15.48

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hämeen-Anttila Elsa RaN 23.55 0.00.00
2 Syrjälä Alina LHR 30.32 0.06.37

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tomula Otso RasKa 38.48 0.00.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lamppu Laura HlS 27.28 0.00.00
2 Moisander Helmi LHR 29.16 0.01.48
3 Lamppu Lotta HlS 31.25 0.03.57

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjälä Vilho LHR 16.10 0.00.00
2 Aalto Pauli MSParma 26.12 0.10.02
3 Laine Aapo TP 28.07 0.11.57
4 Mäki-Laurila Eemeli PunKu 28.22 0.12.12

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hämeen-Anttila Suvi RaN 17.51 0.00.00
2 Hämeen-Anttila Salla RaN 18.48 0.00.57
3 Saarinen Taimi TP 22.03 0.04.12
4 Laine Enni TP 23.32 0.05.41
5 Brink Amanda PIF 25.47 0.07.56