FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* Medilaser-rastit, keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mertanen Simo LappRi 34.27 0.00.00 73.92 73.77
2 Pukema Hannu-Pekka RR 38.13 0.03.46 64.97 64.84
3 Liukkonen Kalle HiKi 39.13 0.04.46 61.69 61.56
4 Vokulov Oleg KR 40.57 0.06.30 57.52 57.41
5 Hakala Joel AngA 41.38 0.07.11 55.05 54.94
6 Khodan Aliaksandr AnttU 51.12 0.16.45 43.52 43.43
Salonen Otso LappRi KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taanila Marjo Koovee 39.43 0.00.00 63.43 61.74
2 Toiviainen Anni SKVuoksi 42.34 0.02.51 58.55 56.99
3 Väre Tiina SomEsa 43.16 0.03.33 56.98 55.46
4 Rodrigues Filipa Jarla 44.21 0.04.38 54.98 53.52
5 Puhakka-Asikainen Mari JoKu 47.26 0.07.43 50.84 49.48
6 Ruoti Roosa VeVe 48.02 0.08.19 49.64 48.32
7 Valkonen Oona Kalske 48.56 0.09.13 48.18 46.89
8 Mattinen Lotta JoKu 51.56 0.12.13 44.87 43.68
9 Kantanen Raisa JoKu 54.59 0.15.16 41.89 40.78
10 Laitimo Maija JoKu 55.14 0.15.31 41.21 40.12
11 Ahvonen Karoliina JoKu 56.05 0.16.22 40.11 39.04
12 Vesikko Venla JoKu 57.01 0.17.18 38.98 37.94
13 Simola Anni LuuRa 1.02.06 0.22.23 35.35 34.41
14 Ripatti Mona JoKu 1.07.52 0.28.09 31.95 31.10
15 Ihanainen Eija ORa 1.28.21 0.48.38 24.24 23.59

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinonen Markku KeU 49.19 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Husu Heikki SKVuoksi 37.51 0.00.00 53.02 51.99
2 Kankkunen Riku PiVe 40.53 0.03.02 47.61 46.69
3 Rautio Mikko JoKu 43.44 0.05.53 43.13 42.30
4 Asikainen Pasi JoKu 43.57 0.06.06 41.55 40.74
5 Varis Jani Navi 1.20.59 0.43.08 21.81 21.38
Myyryläinen Jani Navi KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietiläinen Juha RastiE4 37.25 0.00.00 51.63 50.99
2 Turkki Antti ORa 39.37 0.02.12 47.95 47.36
3 Korhonen Mika SKVuoksi 40.39 0.03.14 45.94 45.37
4 Ojala Tero KS 43.09 0.05.44 42.53 42.01
5 Tonder Mika SKVuoksi 46.03 0.08.38 39.16 38.67
6 Salonen Mika KS 49.59 0.12.34 35.43 34.99
7 Kiintola Jarno KS 50.25 0.13.00 34.49 34.06
8 Lång Pekka KuoSu 52.26 0.15.01 32.55 32.14
9 Soikkeli Lauri EsSu 57.10 0.19.45 29.29 28.93
10 Asikainen Aarre LappRi 1.00.31 0.23.06 27.13 26.80

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Thitz Eero SaSu 35.01 0.00.00 45.40 41.38
2 Pellinen Antti JoKu 38.34 0.03.33 39.99 36.45
3 Torvinen Pekka SiiRa 40.01 0.05.00 37.34 34.04
4 Hautaniemi Petri RaKaS 44.39 0.09.38 32.40 29.53
5 Reiman Markku JäPa 1.20.58 0.45.57 17.28 15.75
Myllys Jussi ORa KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattinen Reijo JoKu 32.42 0.00.00 48.70 48.56
2 Natunen Timo SaSu 35.53 0.03.11 43.55 43.42
3 Kalliokoski Arto PerhKi 39.55 0.07.13 38.40 38.29
4 Vapaniemi Jukka-Pekka IkNV 42.26 0.09.44 35.42 35.32
5 Ojalainen Kari SKVuoksi 48.34 0.15.52 30.33 30.24
6 Lampinen Raino HS 49.57 0.17.15 28.89 28.81
7 Kylliäinen Seppo LappRi 52.06 0.19.24 27.13 27.05
8 Haavisto Marko KuoSu 58.41 0.25.59 23.58 23.51
Koskivirta Eero EKSu HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kosonen Hannu ORa 28.25 0.00.00 47.51 49.30
2 Silvennoinen Jussi KR 28.48 0.00.23 46.00 47.74
3 Tikkanen Tapio SaSu 29.03 0.00.38 44.73 46.42
4 Turpeinen Seppo KontU 35.26 0.07.01 35.96 37.32
5 Forss Jari HaukivKi 35.38 0.07.13 35.04 36.37
6 Heikkinen Juha Pihkan 36.09 0.07.44 33.84 35.12
7 Antell Kai KeU 37.28 0.09.03 31.98 33.19
8 Liukkonen Juha HiKi 46.26 0.18.01 25.26 26.21
9 Airaksinen Petri KuoSu 1.04.13 0.35.48 17.87 18.55

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 27.24 0.00.00 47.12 46.75
2 Pietikäinen Markku JoKu 29.54 0.02.30 41.88 41.55
3 Pokela Erkki LuuRa 31.02 0.03.38 39.10 38.80
4 Linjala Pekka SaSu 31.34 0.04.10 37.22 36.93
5 Leinonen Markku Pihkan 37.39 0.10.15 30.17 29.94
6 Vartiainen Aarne RAPSU 38.27 0.11.03 28.54 28.32

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peippo Tapio JoKu 25.47 0.00.00 39.54 39.55
2 Hyyryläinen Jorma Navi 26.27 0.00.40 36.62 36.63
3 Pitkänen Heikki RaVa 32.14 0.06.27 28.47 28.47
Turpeinen Timo VaajTe KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haaja Reijo VaHa 26.42 0.00.00 35.79 33.80
2 Kemppi Jorma Navi 28.31 0.01.49 31.83 30.06
3 Pohjola Eino Mesik 33.35 0.06.53 25.61 24.19
4 Lehtonen Matti PiVe 36.40 0.09.58 22.15 20.92

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Platonov Simeon Navi 51.29 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tamminen Kasperi LuuRa 26.15 0.00.00 26.16 23.22
2 Rasa Aku-Pekka AnttU 31.24 0.05.09 20.23 17.96
3 Rautio Juho JoKu 34.09 0.07.54 17.09 15.17

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ivakko Piia SoJy 40.59 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiskanen Reetta KuoSu 46.07 0.00.00 54.25 55.23
2 Lång Maija KuoSu 46.33 0.00.26 49.71 50.61
3 Nykänen Tarja JoKu 1.10.41 0.24.34 30.09 30.63

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hedman Kirsi Navi 37.35 0.00.00 44.45 40.99
2 Khadgi Mari-Sisko JoKu 40.01 0.02.26 41.05 37.86
3 Tonder Mari SKVuoksi 43.28 0.05.53 37.15 34.26
4 Tammilehto Erika KS 44.56 0.07.21 35.32 32.57
5 Kajaus Iina SiiRa 45.05 0.07.30 34.59 31.89
6 Kärkkäinen Varpu ORa 46.35 0.09.00 32.87 30.32
7 Kyläkoski Reetta TuS 47.12 0.09.37 31.85 29.38
8 Liukkonen Niina Navi 48.03 0.10.28 30.71 28.32
9 Turakainen Irene Lynx 50.34 0.12.59 28.63 26.40
10 Pellinen Tiina JoKu 1.10.14 0.32.39 20.22 18.64

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Marja AlatPi 28.33 0.00.00 51.97 50.65
2 Turunen Sisko KR 31.28 0.02.55 45.74 44.58
3 Kurri Leena Navi 35.26 0.06.53 39.37 38.36
4 Hautaniemi Marjaana RaKaS 40.27 0.11.54 33.38 32.53
5 Kinnunen Virpi ORa 44.53 0.16.20 29.09 28.35
6 Punta Eeva KR 49.06 0.20.33 25.69 25.03

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantalainen Anna-Lea LS-37 34.45 0.00.00 42.10 40.85
2 Suhonen Sirpa KuoSu 36.59 0.02.14 37.58 36.46
3 Airaksinen Merja KuoSu 41.19 0.06.34 31.87 30.92
4 Kalliokoski Katriina PerhKi 54.21 0.19.36 22.88 22.20

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lonka Hennariikka KR 31.22 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malkki Sisko SaSu 48.07 0.00.00
2 Tikka Eija RaKaS 58.21 0.10.14

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Särkkä Liisa Navi 53.38 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muikku Rauni Navi 31.51 0.00.00
2 Piskonen Leena Navi 57.56 0.26.05

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harjula Tanja KS 49.17 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vanhatalo Salla KS 44.48 0.00.00 24.89 24.39
2 Jäkälä Hanne SKVuoksi 44.58 0.00.10 22.93 22.48
3 Seppänen Kerttu ORa 49.40 0.04.52 19.08 18.70

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turakainen Veera Lynx 23.57 0.00.00 44.32 41.55
2 Neuvonen Venla LuuRa 24.04 0.00.07 43.00 40.32
3 Kaiponen Iida-Emilia ORa 28.17 0.04.20 35.65 33.43
4 Jokela Kiia VeVe 29.43 0.05.46 33.04 30.98
5 Tonder Oona SKVuoksi 37.48 0.13.51 25.27 23.69
6 Huikko Helmi Kalske 38.24 0.14.27 24.19 22.68
7 Kinnunen Saana PiVe 1.02.35 0.38.38 14.42 13.52

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koponen Rasmus Lynx 20.24 0.00.00
2 Hirvilahti Joona VeVe 23.26 0.03.02
3 Kirjalainen Axel AnttU 35.38 0.15.14
4 Paajanen Alpo AnttU 36.19 0.15.55
5 Heikkinen Aadam AnttU 1.07.52 0.47.28

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tamminen Ilona LuuRa 34.21 0.00.00

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rasa Ahti AnttU 23.13 0.00.00
2 Kurhinen Miika S-JKL 28.23 0.05.10
3 Kanervo Aaro SoJy 47.34 0.24.21

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kurttila Meeri Navi 20.11 0.00.00
2 Laukkanen Alma KS 21.57 0.01.46
3 Soikkeli Lauriina EsSu 25.03 0.04.52
4 Baranova Vladislava AnttU 25.17 0.05.06
5 Kylmälä Maire SiiRa 29.35 0.09.24
6 Kiintola Emilia KS 32.32 0.12.21
7 Rautio Oona JoKu 33.02 0.12.51
8 Saar Tiia Navi 47.54 0.27.43

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Niklas VeVe 16.22 0.00.00
2 Lakanen Lauri Koovee 17.20 0.00.58
3 Paajanen Ilari AnttU 19.35 0.03.13
4 Närhi Eetu AnttU 21.15 0.04.53
5 Ojalainen Matias SKVuoksi 22.41 0.06.19
6 Leskinen Eemeli Lynx 23.14 0.06.52
7 Platonov Mikael Navi 28.01 0.11.39
8 Simola Viljo LuuRa 28.02 0.11.40
9 Kallio Aleksi S-JKL 33.59 0.17.37
10 Jokela Väinö VeVe 40.36 0.24.14
11 Seppänen Nuutti ORa 42.31 0.26.09

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lång Emma KuoSu 18.48 0.00.00
2 Malinen Fanni Navi 20.59 0.02.11
3 Kaiponen Ella-Sofia ORa 28.08 0.09.20
4 Huikko Veera Kalske 34.58 0.16.10
5 Huikko Venla Kalske 41.04 0.22.16
6 Saar Sini Navi 41.06 0.22.18
7 Auvinen Senja AnttU 44.26 0.25.38
8 Häkkinen Senni Navi 45.55 0.27.07

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kiintola Eemil KS 17.57 0.00.00
2 Räihä Konsta Navi 19.00 0.01.03

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lindholm Siiri ORa 22.49 0.00.00
2 Tonder Ilona SKVuoksi 31.26 0.08.37

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lång Elmeri KuoSu 16.02 0.00.00
2 Ryhänen Leo Navi 18.23 0.02.21
3 Kalilainen Jussi PiVe 20.58 0.04.56
4 Räihä Vinski Navi 21.16 0.05.14
5 Korpinen Veikko AnttU 28.22 0.12.20
6 Kinnunen Paulus PiVe 30.55 0.14.53
7 Kallio Matias S-JKL 37.35 0.21.33

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Malinen Hertta Navi 19.42 0.00.00
2 Korpinen Elli AnttU 24.33 0.04.51
3 Kalilainen Anni PiVe 26.25 0.06.43
4 Kurhinen Inka S-JKL 27.24 0.07.42
5 Suhonen Maija AnttU 28.02 0.08.20
6 Tamminen Alisa LuuRa 38.50 0.19.08
7 Räihä Maikki Navi 40.16 0.20.34