FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Helsinki O-Games, 2 päivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuukka Anton TP 1.08.32 0.00.00 91.07 90.52
2 Silvennoinen Santeri KR 1.09.30 0.00.58 89.19 88.65
3 Lakanen Jani Koovee 1.10.37 0.02.05 87.17 86.65
4 Suna Jussi TuMe 1.11.28 0.02.56 85.54 85.03
5 Koistinen Olli-Pekka HiKi 1.12.01 0.03.29 84.30 83.79
6 Heikkilä Tuomas HS 1.12.24 0.03.52 83.26 82.77
7 Saikko Antti TP 1.13.01 0.04.29 81.98 81.49
8 Leskinen Antti-Pekka Lynx 1.13.04 0.04.32 81.34 80.85
9 Ikonen Pasi PR 1.15.35 0.07.03 78.07 77.60
10 Penttinen Topi Trian 1.16.42 0.08.10 76.38 75.92
11 Dahlen Mats PIF 1.17.22 0.08.50 75.17 74.72
12 Leskinen Aapo Lynx 1.17.28 0.08.56 74.52 74.08
13 Mänkärlä Janne Lynx 1.17.32 0.09.00 73.91 73.47
14 Buchs Pascal TP 1.18.01 0.09.29 72.91 72.47
15 Mitchell Ben GBR 1.18.12 0.09.40 72.19 71.76
16 Aaltio Aapo KuoSu 1.18.14 0.09.42 71.62 71.19
17 Saramäki Niklas Lynx 1.18.16 0.09.44 71.04 70.62
18 Kivelä Matti HiKi 1.19.25 0.10.53 69.48 69.06
19 Hyvönen Pekka AngA 1.20.15 0.11.43 68.22 67.82
20 Klimenko Viacheslav RUS 1.24.43 0.16.11 64.13 63.74
21 Tulonen Benjamin HiKi 1.26.31 0.17.59 62.30 61.93
22 Mansner Victor Trian 1.30.03 0.21.31 59.38 59.03
23 Kuutti Veli-Pekka EsAk 1.38.15 0.29.43 53.99 53.67

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haanpää Anni TP 59.37 0.00.00 87.17 86.28
2 Niittynen Miia Koovee 59.39 0.00.02 86.36 85.47
3 Mänkärlä Aino Lynx 59.59 0.00.22 85.11 84.24
4 Fincke Anni-Maija TP 1.01.05 0.01.28 82.83 81.98
5 Norrgrann Saara PR 1.01.48 0.02.11 81.13 80.30
6 Jalava Enni TuS 1.06.17 0.06.40 74.95 74.18
7 Lohikainen Milla TP 1.08.05 0.08.28 72.29 71.55
8 Kilpeläinen Elina VeVe 1.10.36 0.10.59 69.07 68.36
9 Aho Petra AnttU 1.10.50 0.11.13 68.19 67.49
10 Haavisto Emmi TuS 1.11.04 0.11.27 67.32 66.63
11 Parjanne Laura HiKi 1.13.31 0.13.54 64.45 63.79
12 Ajalin Riikka TuS 1.15.25 0.15.48 62.22 61.59
13 Penzina Kseniia RR 1.16.14 0.16.37 60.95 60.33
14 Donner Isabel OK77 1.17.20 0.17.43 59.49 58.89
15 Savkina Ekaterina EsSu 1.20.52 0.21.15 56.33 55.75
16 Rintanen Heini TuS 1.22.05 0.22.28 54.93 54.37
17 Haapasaari Ilona TuS 1.26.07 0.26.30 51.83 51.30
18 Jerkku Laura TuS 1.38.01 0.38.24 45.07 44.61

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 69
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parkkinen Jarno Koovee 1.00.37 0.00.00 80.47 78.48
2 Salo Mikael Trian 1.01.37 0.01.00 78.99 77.03
3 Metsälä Juuso Lynx 1.01.50 0.01.13 78.54 76.59
4 Kommio Jere AngA 1.02.39 0.02.02 77.35 75.43
5 Lassila Ari-Pekka Koovee 1.02.53 0.02.16 76.89 74.98
6 Jern Tobias OK77 1.03.52 0.03.15 75.54 73.66
7 Nummelin Oskari TuS 1.04.49 0.04.12 74.26 72.42
8 Laiho Aapo VeVe 1.04.59 0.04.22 73.91 72.07
9 Peltola Juha MSParma 1.05.08 0.04.31 73.57 71.75
10 Kujala Rainer Lynx 1.05.21 0.04.44 73.16 71.35
11 Tynys Joona KS 1.06.35 0.05.58 71.65 69.87
12 Ritasalo Teemu EsAk 1.06.42 0.06.05 71.36 69.59
13 Närvä Marko Lynx 1.06.43 0.06.06 71.18 69.41
14 Helander Iisak Pohjant 1.06.51 0.06.14 70.88 69.12
14 Kleemola Lauri Lynx 1.06.51 0.06.14 70.88 69.12
16 Niskanen Teemu LS-37 1.07.35 0.06.58 69.79 68.06
17 Donner Mikael OK77 1.07.38 0.07.01 69.58 67.85
18 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 1.07.41 0.07.04 69.37 67.65
18 Hruska Jakub TP 1.07.41 0.07.04 69.37 67.65
20 Vartiainen Juha KuoSu 1.07.45 0.07.08 68.98 67.27
21 Nurminen Jussi VaHa 1.08.17 0.07.40 68.29 66.59
22 Luoma Ville HiKi 1.08.21 0.07.44 68.06 66.37
23 Hjulgren Markus EsAk 1.08.22 0.07.45 67.89 66.20
24 Hakala Joel AngA 1.08.25 0.07.48 67.68 66.00
25 Sorsa Lauri HiKi 1.08.36 0.07.59 67.34 65.67
26 Ylitalo Aki HauSi 1.08.56 0.08.19 66.86 65.20
26 Laakso Ville HlS 1.08.56 0.08.19 66.86 65.20
28 Kerkola Nico SuSi 1.09.02 0.08.25 66.45 64.81
29 Laine Jaakko HiKi 1.09.13 0.08.36 66.12 64.48
30 Laraia Thomas USA 1.10.04 0.09.27 65.17 63.55
31 Virta Jani Trian 1.11.22 0.10.45 63.83 62.25
32 Kauria Niko ORa 1.11.43 0.11.06 63.37 61.80
33 Väisänen Patrik KS 1.12.14 0.11.37 62.76 61.21
34 Seppänen Jukka-Pekka HiKi 1.12.18 0.11.41 62.56 61.01
35 Kokkila Ville EsSu 1.12.27 0.11.50 62.28 60.74
36 Simanov Aleksandr RUS 1.12.40 0.12.03 61.95 60.41
37 Juopperi Sami-Petteri PelPo 1.14.18 0.13.41 60.44 58.94
38 Novikov Pavel RUS 1.14.19 0.13.42 60.28 58.79
39 Heiskanen Oskari Lynx 1.14.47 0.14.10 59.76 58.28
40 Rissanen Jaakko LapVe 1.15.24 0.14.47 59.13 57.66
41 Tervala Miska RaVa 1.15.31 0.14.54 58.90 57.44
42 Timakov Artem RUS 1.16.16 0.15.39 58.18 56.73
43 Salminen Joonas VaHa 1.16.20 0.15.43 57.98 56.55
44 Niemi Pyry RR 1.16.34 0.15.57 57.67 56.24
45 Gorlanov Sergei RaVa 1.17.20 0.16.43 56.96 55.54
46 Lemmetty Teemu OrPo 1.18.09 0.17.32 56.22 54.83
47 Frey Alexander OK77 1.18.32 0.17.55 55.81 54.43
48 Kokkinen Kari LaTa 1.20.43 0.20.06 54.17 52.82
49 Suominen Miika Koovee 1.20.54 0.20.17 53.91 52.58
50 Savola Joonas VePo 1.21.05 0.20.28 53.66 52.33
51 Stenbacka Wilhelm OK77 1.21.21 0.20.44 53.35 52.03
52 Mänty Sami AngA 1.21.43 0.21.06 52.98 51.66
53 Kattelus Juuso AuVa 1.21.56 0.21.19 52.71 51.40
54 Kujanpää Juuso Lynx 1.22.51 0.22.14 51.99 50.70
55 Lindberg Lauri HauSi 1.23.19 0.22.42 51.57 50.29
56 Larmala Niko EsSu 1.23.59 0.23.22 51.04 49.77
57 Tarkkio Henrik EsAk 1.24.08 0.23.31 50.82 49.56
58 Niinimäki Risto Pihkan 1.26.03 0.25.26 49.56 48.33
59 Vainikka Kasper Pihkan 1.28.55 0.28.18 47.84 46.66
60 Sarparanta Niklas Lynx 1.33.59 0.33.22 45.15 44.03
61 Aalto Tuomas EsAk 1.37.15 0.36.38 43.52 42.44
62 Parkkinen Anssi RaVi 1.41.37 0.41.00 41.54 40.51
63 Valkonen Henri IHR 1.42.46 0.42.09 40.97 39.96
64 Turunen Markus RR 1.43.50 0.43.13 40.45 39.45
65 Väänänen Vesa-Ville RaLu 1.44.03 0.43.26 40.26 39.26
Kesälä Mikko Pohjant KES -
Saarinen Jarkko HiKi KES -
Salervo Mikko Lynx KES -
Pesola Heikki TuS HYL -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllärinen Jani Koovee 42.19 0.00.00 62.42 60.57
2 Valkonen Lauri IHR 46.09 0.03.50 55.80 54.15
3 Lahtinen Vesa HiKi 51.33 0.09.14 48.68 47.23
4 Raus Stefano LS-37 1.00.56 0.18.37 40.10 38.91
5 Liukko Eetu EnonkU 1.01.42 0.19.23 38.53 37.39
6 Karvonen Ville SomEsa 1.02.02 0.19.43 37.26 36.15
7 Suntioinen Ville KaRa 1.35.34 0.53.15 23.49 22.80

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tommila Juha Hiisi 57.14 0.00.00 75.66 73.26
2 Berg Kimmo EsAk 1.01.20 0.04.06 70.01 67.79
3 Välikorpi Jari RasKu 1.01.56 0.04.42 68.75 66.57
4 Glad Ville Jyry 1.02.34 0.05.20 67.48 65.34
5 Väänänen Heikki Pihkan 1.03.02 0.05.48 66.40 64.30
6 Räty Harri HiKi 1.03.48 0.06.34 65.04 62.98
7 Korppi Miika SuSe 1.08.39 0.11.25 59.92 58.02
8 Jääskeläinen Henri SiiRa 1.08.41 0.11.27 59.37 57.49
9 Leinonen Jaakko YlikNM 1.09.25 0.12.11 58.22 56.38
10 Lassila Juha VetU 1.09.58 0.12.44 57.25 55.43
11 Matilainen Juha LS-37 1.13.11 0.15.57 54.24 52.52
12 Löfroos Andreas Raseborg 1.14.33 0.17.19 52.76 51.09
13 Lassila Jussi PiTa 1.16.44 0.19.30 50.79 49.18
14 Heikkilä Markus EsSu 1.18.15 0.21.01 49.34 47.78
15 Rostedt Teemu Hiisi 1.24.06 0.26.52 45.48 44.04
16 Kemppainen Antti EsSu 1.25.23 0.28.09 44.37 42.97
17 Hirvonen Kimmo LS-37 1.29.40 0.32.26 41.85 40.53
Stefanini Raphael KemKi KES -
Rantala Jyri Koovee KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Weckman Janne VeVe 51.26 0.00.00 70.60 69.36
2 Laakso Juha-Matti RasKu 52.28 0.01.02 68.78 67.57
3 Rantala Teemu LapVi 53.48 0.02.22 66.65 65.48
4 Ahvenainen Timo LS-37 54.06 0.02.40 65.86 64.70
5 Pikkarainen Toni EsAk 55.06 0.03.40 64.25 63.12
6 Packalen Totte Lynx 56.32 0.05.06 62.22 61.13
7 Kapiainen Tomi RaKaS 57.13 0.05.47 61.08 60.01
8 Lehtonen Eero UlvUra 58.26 0.07.00 59.42 58.38
9 Hämäläinen Ari LS-37 59.15 0.07.49 58.22 57.20
10 Hillo Kari Downtown 1.00.01 0.08.35 57.10 56.10
11 Åberg Janne HyRa 1.01.49 0.10.23 55.07 54.10
12 Nurminen Joonas JRV 1.02.10 0.10.44 54.39 53.44
13 Beitnes Amund OK77 1.04.29 0.13.03 52.09 51.17
14 Hakkarainen Tuomas EsAk 1.09.04 0.17.38 48.30 47.45
15 Korhonen Tomi HyRa 1.09.32 0.18.06 47.65 46.81
16 Eskelinen Joona TVV 1.11.23 0.19.57 46.10 45.29
17 Belov Sergey RUS 1.12.07 0.20.41 45.32 44.52
18 Ketola Mikko SaPu 1.15.23 0.23.57 43.05 42.29
19 Kara Olli TuS 1.16.59 0.25.33 41.86 41.13
20 Levola Jani PirHi 1.17.02 0.25.36 41.54 40.81
21 Nurmela Heikki Pihkan 1.17.33 0.26.07 40.97 40.25
22 Matula Antti RaN 1.20.22 0.28.56 39.25 38.56
23 Brandt Jani Downtown 1.25.29 0.34.03 36.64 35.99
24 Ronkainen Markus KoskRi 1.29.47 0.38.21 34.63 34.02
25 Salo Jukka KuUS 1.35.28 0.44.02 32.33 31.76

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 38
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankaanpää Vesa OK77 42.21 0.00.00 65.95 64.70
2 Åkerman Anders HiKi 45.46 0.03.25 60.78 59.63
3 Laapas Ari HiKi 46.00 0.03.39 60.22 59.09
4 Pavilainen Alexei HlS 46.12 0.03.51 59.72 58.59
5 Venäläinen Toni VaHa 47.31 0.05.10 57.82 56.73
6 Romppainen Pasi HyRa 47.49 0.05.28 57.22 56.14
7 Sillanpää Sampo Lynx 48.27 0.06.06 56.24 55.18
8 Havento Jukka KaRa 48.29 0.06.08 55.97 54.91
9 Jääskeläinen Iiro VeVe 49.55 0.07.34 54.14 53.11
10 Riissanen Jani EsAk 50.26 0.08.05 53.36 52.35
11 Ojala Jari PirHi 51.14 0.08.53 52.30 51.32
12 Lehtimäki Harri HlT 52.48 0.10.27 50.54 49.58
13 Kudriavtcev Kirill RUS 54.02 0.11.41 49.17 48.25
14 Weckström Anders OK77 54.16 0.11.55 48.75 47.83
15 Pihlajaniemi Janne VePo 54.27 0.12.06 48.38 47.47
16 Salonen Tero HauSi 54.53 0.12.32 47.79 46.89
17 Heikkonen Rami SuSi 55.01 0.12.40 47.47 46.58
18 Tuliniemi Harri LappRi 55.25 0.13.04 46.93 46.04
19 Pitkänen Jaakko RR 55.57 0.13.36 46.28 45.40
20 Horppu Matti PertPe 56.11 0.13.50 45.88 45.01
21 Kirves Saku KeU 56.29 0.14.08 45.44 44.58
22 Hanhela Jussi-Pekka Jyry 58.09 0.15.48 43.94 43.11
23 Määttänen Pekka EsSu 58.29 0.16.08 43.50 42.67
24 Nurmi Janne Uolevi SalVil 59.40 0.17.19 42.44 41.64
25 Ikäheimonen Jari EsSu 1.01.22 0.19.01 41.08 40.31
26 Konttila Janne TP 1.02.34 0.20.13 40.11 39.36
27 Täppinen Jan Raseborg 1.02.45 0.20.24 39.82 39.07
28 Oksanen Tuomo Navi 1.04.06 0.21.45 38.80 38.07
29 Hämäläinen Petri Pihkan 1.04.51 0.22.30 38.18 37.46
30 Laine Arttu EsSu 1.07.05 0.24.44 36.74 36.04
31 Putkinen Kimmo RaVi 1.07.06 0.24.45 36.56 35.87
32 Nurmiainen Jouko Raseborg 1.08.13 0.25.52 35.80 35.12
33 Kuosmanen Tuomo Pihkan 1.10.28 0.28.07 34.49 33.84
34 Anttonen Mikael KaRa 1.10.55 0.28.34 34.11 33.47
35 Filicko Marek CZE 1.12.52 0.30.31 33.05 32.42
36 Myllymäki Jyri VetU 1.16.22 0.34.01 31.38 30.79
37 Reeni Esko RiSu 1.27.29 0.45.08 27.27 26.75
Isoherranen Sami Lynx KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 49
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Virtanen Antti HlS 43.45 0.00.00 68.78 68.59
2 Yliluikki Matti SuSi 44.21 0.00.36 67.64 67.45
3 Märkälä Janne TP 46.25 0.02.40 64.43 64.24
4 Heikkilä Ossi S-JKL 48.39 0.04.54 61.28 61.10
5 Miettinen Juha Lynx 50.03 0.06.18 59.37 59.20
6 Ylikangas Esko KoS 50.07 0.06.22 59.11 58.94
7 Parttimaa Timo AngA 50.48 0.07.03 58.13 57.96
8 Jaakkola Jari MaMa 51.38 0.07.53 57.01 56.84
9 Morozov Alexei RUS 52.11 0.08.26 56.23 56.06
10 Loukkalahti Mika RR 53.03 0.09.18 55.13 54.97
11 Kivilaakso Sami Lynx 53.31 0.09.46 54.47 54.32
12 Angelov Alexandr RUS 54.07 0.10.22 53.70 53.54
13 Kerkola Mika SuSi 54.20 0.10.35 53.31 53.16
14 Strömberg Juha-Pekka Jyry 56.26 0.12.41 51.16 51.01
15 Tilli Juha Lynx 57.04 0.13.19 50.43 50.28
16 Narvinen Timo IkNV 58.24 0.14.39 49.11 48.97
17 Savilahti Petri Lynx 58.40 0.14.55 48.73 48.59
18 Palmen Henrik EsSu 1.00.09 0.16.24 47.37 47.24
19 Lohikainen Timo RaVa 1.00.27 0.16.42 46.98 46.85
20 Lehtonen Timo LS-37 1.00.35 0.16.50 46.72 46.59
21 Heinilä Hannu RaVa 1.00.57 0.17.12 46.29 46.15
22 Koponen Visa PertPe 1.01.12 0.17.27 45.94 45.81
23 Kahiala Jari Pihkan 1.01.44 0.17.59 45.40 45.27
24 Kulmala Mika RR 1.02.20 0.18.35 44.81 44.68
25 Virta Marko TuS 1.02.28 0.18.43 44.56 44.43
26 Itkonen Tommi AngA 1.04.42 0.20.57 42.88 42.75
27 Nygård Marko KuoSu 1.05.02 0.21.17 42.51 42.39
28 Kuuluvainen Juha EsSu 1.07.11 0.23.26 41.01 40.90
28 Donner Jan OK77 1.07.11 0.23.26 41.01 40.90
30 Huttunen Matti Pihkan 1.07.14 0.23.29 40.70 40.59
31 Hollo Harri TP 1.08.35 0.24.50 39.76 39.65
32 Syrjäläinen Janne AnttU 1.08.51 0.25.06 39.47 39.36
33 Laasanen Juha LaihLu 1.09.02 0.25.17 39.23 39.12
34 Ritvanen Paavo Pihkan 1.11.02 0.27.17 38.00 37.89
35 Pietikäinen Timo Pihkan 1.11.17 0.27.32 37.73 37.62
36 Leinonen Jouni HiKi 1.13.33 0.29.48 36.44 36.34
37 Hakuli Kari KeU 1.13.43 0.29.58 36.23 36.13
38 Nietosjärvi Tommi Pihkan 1.14.05 0.30.20 35.92 35.82
39 Jylhä Taisto LohtVe 1.17.13 0.33.28 34.34 34.25
40 Weiss Robert OK77 1.17.37 0.33.52 34.05 33.95
41 Varmavuo Seppo RR 1.20.19 0.36.34 32.78 32.69
42 Launis Kasperi Raus 1.24.46 0.41.01 30.95 30.86
43 Ekström Thomas MSParma 1.28.00 0.44.15 29.71 29.62
44 Viljamaa Janne LS-37 1.28.05 0.44.20 29.57 29.49
45 Hyvönen Markku Lynx 1.34.32 0.50.47 27.46 27.38
46 Passinen Jaakko EsSu 1.39.57 0.56.12 25.87 25.80
Fey Carl EsSu KES -
Jakobsson Harri EsSu KES -
Larmala Juha-Pekka EsSu KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 41
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Juha RasHy 44.58 0.00.00 61.52 62.35
2 Peltola Ilkka IHR 45.49 0.00.51 60.16 60.97
3 Kiljunen Pekka AnttU 49.25 0.04.27 55.56 56.31
4 Vuorinen Pekka Trian 49.31 0.04.33 55.24 55.99
5 Mäkipää Kalevi Hiisi 49.42 0.04.44 54.83 55.57
6 Paganus Ari AngA 49.52 0.04.54 54.44 55.17
7 Valkonen Pasi IHR 50.32 0.05.34 53.51 54.23
8 Laiho Hannu RaVa 51.02 0.06.04 52.79 53.50
8 Lehto Kari TuMe 51.02 0.06.04 52.79 53.50
10 Virtanen Markku LamSä 51.07 0.06.09 52.29 53.00
11 Karjalainen Harri EsSu 51.24 0.06.26 51.80 52.50
12 Itkonen Raimo S-JKL 51.49 0.06.51 51.19 51.88
13 Aalto Aimo RaN 53.13 0.08.15 49.65 50.31
14 Sipponen Matti PR 53.31 0.08.33 49.17 49.84
15 Kuusinen Mikko Lynx 53.48 0.08.50 48.72 49.38
16 Molnar Geza RaVa 54.50 0.09.52 47.61 48.26
17 Väänänen Urpo KR 57.54 0.12.56 44.91 45.52
18 Hirvensalo Jorma SaPu 59.18 0.14.20 43.68 44.27
19 Rinne Simo PertPe 59.34 0.14.36 43.31 43.89
20 Kujala Tapio RaJu 1.00.36 0.15.38 42.40 42.97
21 Pyykkö Juhani KaRa 1.01.31 0.16.33 41.60 42.16
22 Mänty Markku MaMa 1.01.53 0.16.55 41.18 41.74
23 Nurminen Juha LamSä 1.01.56 0.16.58 40.98 41.54
24 Pesola Sakari RasKe 1.01.57 0.16.59 40.81 41.35
25 Hyyryläinen Pasi EsAk 1.02.04 0.17.06 40.56 41.11
26 Numminen Hannu EsAk 1.02.15 0.17.17 40.28 40.82
27 Frilander Heikki Trian 1.02.19 0.17.21 40.07 40.61
28 Perälä Harry KeU 1.02.24 0.17.26 39.85 40.38
29 Kymäläinen Jari TP 1.02.33 0.17.35 39.58 40.12
30 Frenckell von Wilhelm OK77 1.02.40 0.17.42 39.35 39.87
31 Laine Kimmo KyS 1.04.49 0.19.51 37.88 38.39
32 Vesala Pekka PirHi 1.05.38 0.20.40 37.25 37.75
33 Antikainen Jarmo MU 1.10.46 0.25.48 34.40 34.87
34 Kylliäinen Seppo LappRi 1.10.55 0.25.57 34.18 34.64
35 Nurmilaukas Pekka RaHa 1.11.28 0.26.30 33.77 34.23
36 Kaskilahti Hannu ViiSu 1.12.20 0.27.22 33.23 33.67
37 Maijala Kari EE 1.13.58 0.29.00 32.35 32.79
38 Hokka Kari Trian 1.15.40 0.30.42 31.49 31.91
39 Laev Urmas 1.26.46 0.41.48 27.34 27.71
Väisänen Juha MU KES -
Jalava Kari VaRa HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nissilä Jorma KoS 43.05 0.00.00 57.27 57.56
2 Vestola Heikki NaTe 45.22 0.02.17 54.17 54.45
3 Partanen Timo RasHy 45.31 0.02.26 53.78 54.05
4 Niemi Arto RR 45.40 0.02.35 53.39 53.66
5 Markki Tapio EsSu 45.48 0.02.43 53.02 53.29
6 Malinen Jouko RR 45.56 0.02.51 52.65 52.92
7 Hämäläinen Markku RaVa 46.20 0.03.15 51.99 52.26
8 Autio Ossi HyRa 47.43 0.04.38 50.28 50.54
9 Toivonen Esa TarpSu 48.26 0.05.21 49.33 49.59
10 Jokimies Pekka MSParma 49.14 0.06.09 48.33 48.58
11 Varkila Jorma LamSä 50.56 0.07.51 46.53 46.77
12 Suvitaival Pekka MU 51.07 0.08.02 46.17 46.41
13 Aebi Fritz SUI 51.09 0.08.04 45.95 46.19
14 asikainen timo Hiisi 51.27 0.08.22 45.49 45.73
15 Helle Markku SaPu 51.53 0.08.48 44.93 45.16
16 Bütikofer Klaus SUI 52.32 0.09.27 44.18 44.41
17 Parnetti Roy KeU 53.16 0.10.11 43.39 43.62
18 Ranta-Puska Kari EsAk 53.42 0.10.37 42.86 43.08
19 Mäntynen Ari KyS 53.54 0.10.49 42.52 42.74
20 Kaura-aho Pertti Jyry 54.04 0.10.59 42.21 42.43
21 Ojapalo Ilkka RR 54.25 0.11.20 41.76 41.98
22 Nylund Sven-Olof Botnia 54.58 0.11.53 41.17 41.38
23 Hjelm Jouni RaPi 56.57 0.13.52 39.56 39.76
24 Herranen Timo Jyry 58.08 0.15.03 38.59 38.79
25 Svärd Rune Trian 58.31 0.15.26 38.17 38.36
26 Tamminen Erkki SuJu 59.28 0.16.23 37.39 37.59
27 Lyrenmann Peter SUI 1.01.03 0.17.58 36.27 36.45
28 Tamminen Hannu SuJu 1.01.19 0.18.14 35.95 36.13
29 Väre Timo HyRa 1.01.47 0.18.42 35.52 35.70
30 Kuivala Juha TuS 1.02.33 0.19.28 34.93 35.11
31 Levichev Alexandr RUS 1.02.35 0.19.30 34.75 34.93
32 Laaksonen Lasse SuSi 1.03.18 0.20.13 34.21 34.38
33 Kokkoniemi Jukka Pihkan 1.04.15 0.21.10 33.55 33.72
34 Jumppanen Jarmo Pihkan 1.05.37 0.22.32 32.70 32.87
35 Rajaniemi Vesa S-JKL 1.05.50 0.22.45 32.45 32.61
36 Paukkola Jari RiSu 1.11.14 0.28.09 29.85 30.00
37 Antell Kai KeU 1.13.13 0.30.08 28.91 29.06
Vennelä Simo-Pekka RaVa HYL -
Niemi Kari-Veli HauSi KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hautala Matti ONMKY 45.45 0.00.00 50.31 49.96
2 Piironen Markku KR 46.42 0.00.57 49.12 48.78
3 Saarinen Heikki MU 47.27 0.01.42 48.18 47.84
4 Muukkonen Pekka KeU 48.14 0.02.29 47.24 46.91
5 Tervo Vesa RR 48.22 0.02.37 46.95 46.62
6 Halme Tapio AngA 48.32 0.02.47 46.63 46.31
7 Salmi Veijo RR 49.27 0.03.42 45.61 45.29
8 Laine Harri KauKa 49.32 0.03.47 45.38 45.06
9 Parkkonen Reima Pihkan 50.02 0.04.17 44.77 44.46
10 Helkkula Simo PiTa 52.14 0.06.29 42.74 42.44
11 Helkkula Rauli TuMe 52.21 0.06.36 42.50 42.20
12 Rautanen Pauli JäPa 52.34 0.06.49 42.18 41.88
13 Väätäinen Seppo EsSu 53.01 0.07.16 41.68 41.38
14 Hintukainen Keijo TuS 53.05 0.07.20 41.48 41.19
15 Heikka Jarmo HiKi 53.15 0.07.30 41.20 40.92
16 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 55.13 0.09.28 39.60 39.32
17 Lindroos Mårten KSF 55.50 0.10.05 39.02 38.75
18 Kaukiainen Raimo HU-46 56.24 0.10.39 38.50 38.23
19 Kerkola Pekka HlT 57.33 0.11.48 37.59 37.33
20 Martikainen Sakari KuUS 58.08 0.12.23 37.08 36.82
21 Kallio Lasse SuSi 58.24 0.12.39 36.78 36.53
22 Sjöholm Peter Raseborg 59.12 0.13.27 36.16 35.90
23 Sani Mikko HU-46 1.00.29 0.14.44 35.26 35.02
24 Käyhkö Kari LS-37 1.00.47 0.15.02 34.96 34.72
25 Niskanen Heikki TVV 1.01.06 0.15.21 34.66 34.41
26 Nieminen Taisto RaPi 1.02.08 0.16.23 33.96 33.72
27 Ilmakunnas Pekka Pihkan 1.02.12 0.16.27 33.80 33.56
28 Saukonoja Jouni PorvU 1.02.46 0.17.01 33.37 33.13
29 Tarvainen Juhani PiTa 1.02.56 0.17.11 33.16 32.93
30 Niemistö Juha ViPa 1.03.07 0.17.22 32.94 32.71
31 Nurminen Ari VaHa 1.04.52 0.19.07 31.93 31.71
32 Lappalainen Martti Navi 1.05.52 0.20.07 31.33 31.11
33 Tamminen Pentti PertPe 1.06.15 0.20.30 31.03 30.82
34 Liukkala Pekka HauSi 1.06.44 0.20.59 30.69 30.48
35 Syrjänen Hannu RaVi 1.06.47 0.21.02 30.56 30.34
36 Kuivala Hannu TuS 1.06.58 0.21.13 30.36 30.15
37 Laine Esa TP 1.12.48 0.27.03 27.82 27.63
38 Terävä Seppo XYZ 1.16.04 0.30.19 26.53 26.34
39 Nykänen Pentti Jyry 1.24.07 0.38.22 23.90 23.73
40 Laukka Ville Raus 1.32.32 0.46.47 21.64 21.49
41 Pöntinen Jorma Navi 1.33.52 0.48.07 21.25 21.10
42 Pekonen Jouko HyRa 1.35.10 0.49.25 20.88 20.73
43 Paikkala Jarmo Jyry 1.41.51 0.56.06 19.43 19.30
Aherto Jorma LS-37 HYL -
Heinonen Veli-Matti RR HYL -
Turunen Erkki SuSe HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 46
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Pertti RR 41.18 0.00.00 47.54 47.53
2 Loukonen Veikko PiKe 42.15 0.00.57 46.32 46.30
3 Kataja Lasse SuSi 42.20 0.01.02 46.07 46.06
4 Peippo Tapio JoKu 42.22 0.01.04 45.88 45.87
5 Hillo Heikki VaHa 42.50 0.01.32 45.23 45.22
6 Peltola Timo MSParma 43.13 0.01.55 44.68 44.66
7 Pajala Tauno EsSu 43.41 0.02.23 44.05 44.04
8 Tammisaari Pentti HirvHe 45.24 0.04.06 42.24 42.23
9 Kanste Pekka PeRa 46.40 0.05.22 40.95 40.94
10 Tolvanen Mauri LeSi 46.50 0.05.32 40.67 40.65
11 Nippala Juhani Jyry 47.45 0.06.27 39.75 39.74
12 Limbens Ilmars LAT 47.56 0.06.38 39.46 39.45
13 Vannas Hannu MSParma 48.03 0.06.45 39.23 39.22
14 Mouhu Reijo RaKaS 48.10 0.06.52 39.00 38.99
15 Wessman Risto HiKi 48.14 0.06.56 38.81 38.80
16 Herttuainen Vesa RaKaS 50.50 0.09.32 36.70 36.68
17 Rautarae Veikko HirvHe 51.40 0.10.22 35.98 35.97
18 Liitiäinen Reijo Trian 52.36 0.11.18 35.22 35.20
19 Hyvönen Eero PorvU 52.48 0.11.30 34.96 34.95
20 Uljas Risto Jyry 52.59 0.11.41 34.71 34.70
21 Penttinen Juha Mesik 53.32 0.12.14 34.23 34.22
22 Inkinen Paavo Jyry 54.36 0.13.18 33.45 33.43
23 Parjanne Mikko EsSu 55.37 0.14.19 32.72 32.71
24 Mattila Hannu EsAk 56.48 0.15.30 31.92 31.91
25 Lindberg Pekka LeSi 56.57 0.15.39 31.72 31.71
26 Hongisto Heimo LoJa 57.05 0.15.47 31.53 31.52
27 Kurvinen Veijo HiKi 57.23 0.16.05 31.25 31.24
28 Rönkkö Paavo EsSu 58.00 0.16.42 30.81 30.80
29 Kuokkanen Seppo Pihkan 58.27 0.17.09 30.46 30.45
30 Romula Tuomo Mesik 58.51 0.17.33 30.14 30.13
31 Kangasaho Simo HiKi 1.00.55 0.19.37 29.01 29.00
32 Virtanen Markku EsAk 1.02.27 0.21.09 28.19 28.18
33 Lepistö Lauri KeU 1.02.47 0.21.29 27.94 27.93
34 Viljanen Keijo LoJa 1.02.59 0.21.41 27.75 27.74
35 Holappa Paavo TVV 1.03.15 0.21.57 27.53 27.52
36 Nenonen Mauri EsSu 1.06.47 0.25.29 25.97 25.96
37 Heiskanen Risto EsSu 1.07.00 0.25.42 25.79 25.78
38 Rantakangas Erkki AlajA 1.08.01 0.26.43 25.31 25.30
39 Kytöjoki Juhani Jyry 1.13.10 0.31.52 23.44 23.43
40 Nordqvist Raimo EsAk 1.14.06 0.32.48 23.05 23.05
41 Peltola Tuomo MSParma 1.16.08 0.34.50 22.35 22.34
42 Helin Jorma Jyry 1.16.41 0.35.23 22.11 22.10
43 Hartikainen Pertti S. RiSu 1.17.06 0.35.48 21.90 21.89
Riikonen Rauno PertPe KES -
Kihlman Klaus PiTa HYL -
Lakanen Ensio VaajTe HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Toskala Paavo KoS 34.06 0.00.00 39.98 39.94
2 Laine Erkki AngA 34.20 0.00.14 39.49 39.45
3 Rusko Heikki VaajTe 34.37 0.00.31 38.95 38.91
4 Palomäki Mikko HyRa 36.04 0.01.58 37.17 37.13
5 Kemppi Jorma Navi 37.19 0.03.13 35.72 35.69
6 Holmström Bengt KSF 38.37 0.04.31 34.32 34.29
7 Partanen Paavo HyRa 38.55 0.04.49 33.86 33.83
8 Elomaa Pekka EsSu 39.33 0.05.27 33.13 33.10
9 Tolonen Kalle Mesik 39.51 0.05.45 32.69 32.66
10 Sirola Risto KeU 39.56 0.05.50 32.43 32.40
11 Grönroos Timo MSParma 40.11 0.06.05 32.04 32.01
12 Rapakko Timo SuSi 40.25 0.06.19 31.67 31.64
13 Laakso Raimo HaHa 40.53 0.06.47 31.12 31.09
14 Leino Reijo HiKi 41.03 0.06.57 30.81 30.78
15 Luoma Simo Pihkan 43.21 0.09.15 29.00 28.97
16 Kleemola Pauli PertPe 44.51 0.10.45 27.86 27.84
17 Niinimäki Jukka HyRa 45.26 0.11.20 27.34 27.31
18 Anjala Risto LS-37 45.44 0.11.38 27.00 26.97
19 Bäckström Pentti KaRa 46.41 0.12.35 26.28 26.26
20 Laine Eero RaVi 47.29 0.13.23 25.68 25.66
21 Österberg Reino LeSi 48.18 0.14.12 25.09 25.07
22 Åberg Karl-Erik EsSu 51.25 0.17.19 23.42 23.40
23 Seitajoki Reijo Jyry 51.29 0.17.23 23.24 23.22
24 Pohjola Eino Mesik 52.20 0.18.14 22.72 22.70
25 Repo Voitto RaKaS 1.01.59 0.27.53 19.06 19.04
26 Punkero Toivo LS-37 1.07.59 0.33.53 17.27 17.25
27 Perkinen Osmo Pihkan 1.17.55 0.43.49 14.97 14.96
Saario Pentti LoJa HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuominen Niilo R-P 25.25 0.00.00 35.52 34.38
2 Ryyppö Toivo RaKaS 28.03 0.02.38 31.50 30.48
3 Erkkilä Olavi HlS 28.46 0.03.21 30.04 29.07
4 Kuokkanen Kari Pihkan 30.20 0.04.55 27.85 26.95
5 Salmi Tarmo JoKu 32.16 0.06.51 25.58 24.76
6 Kuutti Jorma PertPe 34.10 0.08.45 23.60 22.83
7 Hurme Heikki HPV 35.35 0.10.10 22.11 21.40
8 Suonpää Pentti EsAk 37.02 0.11.37 20.72 20.05

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lario Heikki RaVa 33.54 0.00.00 28.57 29.28
2 Ijas Johannes KeU 35.55 0.02.01 26.29 26.94
3 Liski Eero SalVie 40.55 0.07.01 22.49 23.04
4 Laurila Pertti EsSu 46.16 0.12.22 19.36 19.84
5 Asikainen Ville XYZ 46.24 0.12.30 18.79 19.25
6 Kärki Viljo EsSu 57.59 0.24.05 14.62 14.98
7 Partanen Antero RaVi 1.08.08 0.34.14 12.08 12.38

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tervakangas Mikko EsSu 58.17 0.00.00 59.56 57.61
2 Mattila Pyry KS 59.30 0.01.13 56.15 54.32
3 Virtanen Aaro JRV 1.09.23 0.11.06 46.28 44.76
4 Kerkola Teemu SuSi 1.11.17 0.13.00 43.22 41.80
5 Currie Duncan AUS 1.11.53 0.13.36 41.05 39.70

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitamäki Wille MSParma 53.10 0.00.00 62.49 61.58
2 Fomin Daniil TuS 54.01 0.00.51 60.93 60.04
3 Salo Kristian Trian 55.15 0.02.05 59.00 58.15
4 Rousku Samuli MSParma 55.48 0.02.38 57.86 57.02
5 Haltia Ilari RR 57.59 0.04.49 55.15 54.35
6 Sorsa Antti EsSu 58.58 0.05.48 53.70 52.92
7 Konttila Akseli TP 59.13 0.06.03 52.95 52.18
7 Tiainen Olli EsSu 59.13 0.06.03 52.95 52.18
9 Sandell Cedrik Raseborg 1.01.57 0.08.47 49.61 48.88
10 Orrainen Severi HyRa 1.03.34 0.10.24 47.85 47.16
11 Määttälä Mikko EsSu 1.03.39 0.10.29 47.30 46.61
12 Sinervä Onni TuS 1.08.44 0.15.34 43.35 42.72
13 Lautamäki Matias HlS 1.08.59 0.15.49 42.74 42.12
14 Pitkänen Ville RaJu 1.09.06 0.15.56 42.22 41.60
15 Mustajoki Olli TP 1.09.25 0.16.15 41.58 40.97
16 Tikkanen Elias EsSu 1.12.14 0.19.04 39.52 38.95
17 Platonov Simeon Navi 1.35.26 0.42.16 29.59 29.16

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gröhn Riku TP 39.17 0.00.00 64.12 62.64
2 Lehtonen Elias UlvUra 43.44 0.04.27 57.14 55.83
3 Aaltonen Tatu Lynx 44.43 0.05.26 55.44 54.16
4 Koponen Matias Lynx 47.03 0.07.46 52.26 51.06
5 Kemppi Topias EsSu 49.03 0.09.46 49.73 48.59
6 Rantala Valtteri VaHa 50.09 0.10.52 48.24 47.13
7 Rautio Daniel EsSu 50.22 0.11.05 47.64 46.54
8 Välimaa Aleksi Rasti88 50.50 0.11.33 46.81 45.74
9 Virtanen Ilari JRV 51.10 0.11.53 46.12 45.06
10 Donner Jesper OK77 51.13 0.11.56 45.68 44.63
11 Ronkainen Aarni JRV 51.45 0.12.28 44.83 43.80
12 Leinamo Tuomas TP 53.00 0.13.43 43.39 42.40
13 Ketonen Juuso LS-37 54.03 0.14.46 42.18 41.22
14 Hyvönen Jerry KuoSu 54.13 0.14.56 41.69 40.73
15 Granqvist Eetu LS-37 55.22 0.16.05 40.46 39.53
16 Määttänen Markus EsSu 1.04.32 0.25.15 34.41 33.62
17 Myllärinen Vertti LappRi 1.04.55 0.25.38 33.90 33.12
18 Taura Kalle VaHa 1.06.29 0.27.12 32.80 32.05
19 Korento Benjamin OK77 1.08.58 0.29.41 31.33 30.61
20 Maasilta Aapo RaVa 1.12.12 0.32.55 29.65 28.97

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vuorensola Joonatan Lynx 38.53 0.00.00 41.02 37.39
2 Korhonen Eetu HyRa 43.11 0.04.18 35.55 32.40
3 Miettinen Vili Lynx 51.55 0.13.02 28.42 25.90
4 Pitkänen Nikanor RR 52.54 0.14.01 26.76 24.39
5 Hietala Joni EsSu 1.22.30 0.43.37 16.43 14.98

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kirvesmies Atte KuoSu 25.50 0.00.00
2 Fritzen Florian Lynx 26.13 0.00.23
3 Lehtonen Kaapo LS-37 26.19 0.00.29
4 Ronkainen Elias JRV 26.42 0.00.52
5 Ruusu Rasmus EsSu 27.07 0.01.17
6 Nikkinen Hannes HiKi 30.49 0.04.59
7 Gustafsson Noel EsSu 30.50 0.05.00
8 Toivonen Niko EsSu 33.08 0.07.18
9 Länsiluoto Juho HS 38.02 0.12.12
10 Peltola Eemil Lynx 42.52 0.17.02
11 Lahtinen Antti HiKi 46.43 0.20.53

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Joona VeVe 19.50 0.00.00
2 Laapas Rasmus RR 21.40 0.01.50
3 Tiainen Antti EsSu 28.06 0.08.16
4 Leivo Jarkko RR 33.43 0.13.53
5 Toivola Elis HS 38.56 0.19.06
6 Nuottajärvi Elias Trian 55.14 0.35.24
Belov Mikhail RUS HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lakanen Lauri Koovee 15.17 0.00.00
2 Hellstedt Oliver Lynx 15.23 0.00.06
3 Hirvilahti Niklas VeVe 15.56 0.00.39
4 Kuusinen Karri Lynx 16.11 0.00.54
5 Kuusinen Tuomas Lynx 17.57 0.02.40
6 Haara Väinö HS 18.03 0.02.46
7 Malmström Kaapo RR 18.17 0.03.00
8 Leskinen Eemeli Lynx 18.22 0.03.05
9 Joensuu Aapo HS 19.13 0.03.56
10 Isoherranen Antti Lynx 19.25 0.04.08
11 Platonov Mikael Navi 20.15 0.04.58
12 Nyman Elias Pihkan 20.23 0.05.06
13 Kirves Antti SKUusi 20.57 0.05.40
14 Donner Jeremy OK77 24.24 0.09.07
15 Zhukov Pavel RUS 26.01 0.10.44
16 Länsiluoto Väinö HS 31.25 0.16.08
17 Lehtola Lenni Lynx 36.22 0.21.05
18 Fey Erik EsSu 38.15 0.22.58
19 Peltola Otto Lynx 38.59 0.23.42
20 Åkerman Emil HiKi 44.55 0.29.38

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvensalo Eetu RaJu 15.05 0.00.00
2 Leinonen Otso RR 15.55 0.00.50
3 Aaltonen Arttu HiKi 17.01 0.01.56
4 Turunen Topi RR 18.58 0.03.53
5 Närvä Kaapo Lynx 21.22 0.06.17
Tarkiainen Jesse JRV HYL -
Botov Aleksei RUS HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekqvist Leo HiKi 14.02 0.00.00
2 Lempainen Eero TuMe 14.10 0.00.08
3 Hoskari Johannes RasKe 16.44 0.02.42
4 Pitkänen Aarne RR 18.11 0.04.09
5 Anana John Pihkan 18.30 0.04.28

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekström Lassi MSParma 15.43 0.00.00
2 Saranen Samuel Pihkan 16.54 0.01.11
3 Luhtala Akseli SomEsa 17.06 0.01.23
4 Laapas Oliver RR 18.38 0.02.55
5 Backman Sebastian OK77 19.32 0.03.49
6 Savelainen Julius HS 20.20 0.04.37
7 Leskinen Eino Lynx 21.17 0.05.34
8 Sundberg Valtteri Lynx 21.28 0.05.45
9 Honkala Niilo KangSK 22.25 0.06.42
10 Åkerman Oskar HiKi 28.55 0.13.12
11 Lehtonen Eino SKUusi 30.54 0.15.11

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sundberg Karoliina Lynx 45.14 0.00.00 83.32 82.42
2 Kanko Miina KangSK 47.22 0.02.08 79.25 78.39
3 Kauppila Sanna AngA 48.07 0.02.53 77.70 76.87
4 Isoherranen Salla Lynx 48.35 0.03.21 76.65 75.83
5 Heittola Suvi RR 50.16 0.05.02 73.79 72.99
6 Laitinen Salla PR 50.56 0.05.42 72.53 71.75
7 Kotkajuuri Anna KangSK 51.04 0.05.50 72.05 71.27
8 Leskinen Anne-Mari Lynx 51.35 0.06.21 71.04 70.27
9 Norrbacka Sanni Lynx 51.40 0.06.26 70.64 69.88
10 Munukka Ellu TP 52.30 0.07.16 69.23 68.49
11 Skog Henna HiKi 52.56 0.07.42 68.39 67.65
12 Virta Elli Lynx 53.07 0.07.53 67.87 67.14
13 Heikkilä Suvi Lynx 53.25 0.08.11 67.21 66.49
14 Saarinen Minna KangSK 56.44 0.11.30 63.02 62.34
15 Malinen Anni SKUusi 56.51 0.11.37 62.63 61.95
16 Kalliomaa Riikka VeVe 56.55 0.11.41 62.29 61.62
17 Seppänen Mari OK77 57.25 0.12.11 61.49 60.83
18 Kirvesmies Annika KuoSu 58.10 0.12.56 60.44 59.79
19 Asklöf Aino Lynx 58.36 0.13.22 59.74 59.10
20 Luoma Katja HiKi 58.39 0.13.25 59.44 58.80
20 Itkonen Maria LapVe 58.39 0.13.25 59.44 58.80
22 Itkonen Elina LapVe 59.04 0.13.50 58.51 57.88
23 Andelin Sanna LaTa 59.45 0.14.31 57.60 56.97
24 Ruokolainen Miina OK77 1.01.42 0.16.28 55.53 54.94
25 Korpi Maarit LapVi 1.02.04 0.16.50 54.97 54.37
26 Lindholm Vivian OK77 1.03.34 0.18.20 53.44 52.86
27 Viilo Johanna TP 1.03.48 0.18.34 53.01 52.44
28 Mäkilä Sohvi EsAk 1.06.14 0.21.00 50.84 50.29
29 Novikova Mariia RUS 1.06.45 0.21.31 50.22 49.68
30 Varmavuo Iida RR 1.07.41 0.22.27 49.31 48.77
31 Wallikivi Maria EsAk 1.10.07 0.24.53 47.38 46.87
32 Kalenius Regina KarjUra 1.10.52 0.25.38 46.67 46.17
33 Tuomaala Sara SKUusi 1.12.58 0.27.44 45.12 44.64
34 Hietala Miina KyS 1.17.10 0.31.56 42.48 42.02
35 Lehmuskoski Teija TP 1.24.56 0.39.42 38.42 38.00
36 Jakobsson Laura EsSu 1.27.28 0.42.14 37.13 36.73
37 Jylhä Henna KoS 1.36.50 0.51.36 33.39 33.03
38 Tuomenoksa Paula RaHa 1.38.44 0.53.30 32.60 32.24
Rauttola Tiia-Maria EsSu KES -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räty Elina HiKi 40.02 0.00.00 52.05 50.68
2 Orkola Saana HiKi 47.04 0.07.02 43.80 42.64
3 Hjelm Essi EsAk 48.18 0.08.16 42.22 41.10
4 Siren Henna TP 48.56 0.08.54 41.22 40.13
5 Koli Helmi Lynx 50.31 0.10.29 39.48 38.44
6 Antell Saara KeU 52.28 0.12.26 37.59 36.60
7 Salmi Anna MaMa 54.33 0.14.31 35.74 34.80
8 Ray Jenny OK77 54.57 0.14.55 35.08 34.15
9 Juga Laura SKUusi 56.07 0.16.05 33.95 33.06
10 Autti Salla EsSu 56.49 0.16.47 33.14 32.27
11 Perchtold Heidi LaTa 56.57 0.16.55 32.67 31.81
12 Saramäki Sara Lynx 57.04 0.17.02 32.21 31.36
13 Hjelm Netta EsAk 1.00.15 0.20.13 30.14 29.34
14 Nakonechnaia Maria Hiisi 1.02.23 0.22.21 28.75 27.99
15 Joensuu Meri EsAk 1.30.31 0.50.29 19.57 19.05

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tarkiainen Tia JRV 49.54 0.00.00 76.39 73.53
2 Väre Tiina SomEsa 50.22 0.00.28 73.79 71.03
3 Taini Mia JRV 51.11 0.01.17 70.75 68.11
4 Weckman Sanna VeVe 58.52 0.08.58 59.90 57.66
5 Korhonen Kati S-JKL 1.01.31 0.11.37 55.77 53.68
6 Liukkonen Sara RR 1.12.11 0.22.17 46.21 44.48
Asmundela Saara RiSu KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Riikka VeVe 51.06 0.00.00 73.52 69.74
2 Ikäheimonen Taru EsSu 52.59 0.01.53 70.28 66.66
3 Heikkilä Maija EsAk 54.43 0.03.37 67.45 63.98
4 Lakanen Reetta Koovee 56.14 0.05.08 65.04 61.69
5 Vaara Inga-Maria KaRa 1.00.49 0.09.43 59.59 56.53
6 Närvä Sini Lynx 1.02.43 0.11.37 57.26 54.31
7 Torvela Tiina KuoSu 1.03.16 0.12.10 56.24 53.34
8 Juutila Oili EsSu 1.03.25 0.12.19 55.58 52.72
9 Castrén Jenni Jyry 1.06.22 0.15.16 52.61 49.90
10 Luhtala Johanna SomEsa 1.06.26 0.15.20 52.06 49.38
11 Sillanpää Hanna Lynx 1.06.55 0.15.49 51.19 48.55
12 Seppänen Minna Rasti88 1.07.02 0.15.56 50.60 48.00
13 Wolff Charlotta Raseborg 1.08.24 0.17.18 49.11 46.58
14 Laurinen Mari HyRa 1.09.50 0.18.44 47.62 45.18
15 Fey Natalia EsSu 1.16.13 0.25.07 43.20 40.98
16 Wiklund Anna RaHa 1.16.28 0.25.22 42.63 40.43
17 Oinonen Lotta Pihkan 1.18.48 0.27.42 40.94 38.84
18 Luurila Mervi Jyry 1.19.50 0.28.44 40.00 37.94

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kulmala Päivi RR 53.08 0.00.00 65.71 64.77
2 Huuskonen Taija JRV 53.46 0.00.38 64.42 63.50
3 Murto Heli RR 59.06 0.05.58 58.14 57.31
4 Marttila Outi EsSu 1.00.52 0.07.44 56.00 55.20
5 Ojanaho Marja-Leena KemU 1.02.56 0.09.48 53.73 52.95
6 Pikkarainen Anu EsAk 1.02.59 0.09.51 53.25 52.48
7 Velema Riikka Rasti88 1.04.58 0.11.50 51.20 50.46
8 Isoherranen Kirsi Lynx 1.05.38 0.12.30 50.26 49.53
9 Turakainen Irene Lynx 1.08.42 0.15.34 47.61 46.93
10 Kirves Hetti KeU 1.09.02 0.15.54 46.98 46.31
11 Hosio Sanna KarjUra 1.16.35 0.23.27 41.99 41.39
12 Lintula Kirsi Trian 1.21.44 0.28.36 39.01 38.45
13 Simanova Tatiana RUS 1.22.17 0.29.09 38.41 37.86
14 Oja Iina Pihkan 1.25.53 0.32.45 36.48 35.96
15 Hautamäki Anne-Mari RasKe 1.28.58 0.35.50 34.91 34.40
16 Kahanpää Hanna EsSu 1.29.57 0.36.49 34.22 33.73
17 Hakuli Mia KeU 1.33.57 0.40.49 32.47 32.00
18 Perälä Mia KeU 1.51.20 0.58.12 27.15 26.76
Suikkanen Tiina KaRa HYL -
Nuottajärvi Sanna Trian KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viilo Annika TP 47.39 0.00.00 63.74 62.90
2 Ekström Anu MSParma 49.28 0.01.49 60.91 60.11
3 Boström Kirsi EsSu 49.33 0.01.54 60.32 59.54
4 Autti Marja-Liisa EsSu 51.26 0.03.47 57.65 56.90
5 Westberg-Arrakoski Annika OK77 55.28 0.07.49 53.02 52.33
6 Salorinne Satu VeVe 56.34 0.08.55 51.57 50.90
7 Varpula Marjut EsSu 57.22 0.09.43 50.43 49.77
8 Molnar Pia RaVa 58.51 0.11.12 48.75 48.12
9 Kerkola Tiina SuSi 59.23 0.11.44 47.91 47.29
10 Palmen Virpi EsSu 1.00.04 0.12.25 46.97 46.35
11 Juote Taina Pihkan 1.01.03 0.13.24 45.82 45.22
12 Åberg Inga-Lill Trian 1.08.44 0.21.05 40.35 39.82
13 Laurila Anneli Trian 1.12.56 0.25.17 37.70 37.20
14 Leppävuori Päivi KuoSu 1.23.36 0.35.57 32.60 32.17
15 Jern Tove OK77 1.27.34 0.39.55 30.85 30.45
16 Franssila Hanna AngA 1.28.13 0.40.34 30.35 29.95
17 Mårtenson Karin OK77 1.37.01 0.49.22 27.35 26.99
18 Launis Teija Raus 1.54.23 1.06.44 22.99 22.69
Torp-Donner Heidi OK77 HYL -
Sahlström Teija EsAk KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aalto Pirjo RaN 49.49 0.00.00 57.89 56.74
2 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 52.28 0.02.39 54.41 53.33
3 Rantalainen Anna-Lea LS-37 54.40 0.04.51 51.70 50.67
4 Einonen Päivi LS-37 56.05 0.06.16 49.88 48.89
5 Sipponen Eija PR 59.40 0.09.51 46.40 45.48
6 Maijala Sari EE 1.00.11 0.10.22 45.52 44.62
7 Kauria Pirjo ORa 1.01.20 0.11.31 44.20 43.32
8 Juga Liisa KeU 1.05.13 0.15.24 41.12 40.31
9 Vestola Arja NaTe 1.06.12 0.16.23 40.08 39.28
10 Salmi Kirsti RR 1.07.52 0.18.03 38.67 37.90
11 Kallio Ulla KeU 1.08.27 0.18.38 37.92 37.16
12 Mäkelä Anja RiSu 1.10.29 0.20.40 36.41 35.69
13 Laev Riina 1.11.44 0.21.55 35.38 34.68
14 Jurvakainen Tuija RasHy 1.18.16 0.28.27 32.06 31.42
15 Markki Outi EsSu 1.18.45 0.28.56 31.49 30.87
16 Mbembela Tuula Lynx 1.36.58 0.47.09 25.28 24.78

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 47.08 0.00.00 58.09 57.49
2 Kottonen Annariitta Lynx 49.53 0.02.45 54.53 53.97
3 Sani Tuula HU-46 52.46 0.05.38 51.21 50.69
4 Kokkila Marita EsSu 56.36 0.09.28 47.43 46.94
5 Lindholm Ann OK77 57.41 0.10.33 46.23 45.75
6 Liimatainen Raili HyRa 58.03 0.10.55 45.63 45.16
7 Jumppanen Helena Pihkan 1.02.02 0.14.54 42.41 41.97
8 Kerkola Maija HlT 1.02.39 0.15.31 41.71 41.28
9 Leskinen Tiina Lynx 1.04.08 0.17.00 40.46 40.05
10 Kangasaho Sirpa HiKi 1.06.07 0.18.59 38.98 38.58
11 Laine Anneli RaVa 1.06.28 0.19.20 38.51 38.11
12 Väli-Klemelä Marja-Leena KaRa 1.07.48 0.20.40 37.49 37.10
13 Töyrylä Marja KyS 1.08.14 0.21.06 36.99 36.61
14 Levicheva Nadezda RUS 1.08.45 0.21.37 36.45 36.07
15 Ilmakunnas Seija Pihkan 1.10.48 0.23.40 35.14 34.78
16 Kuisma Tuula SomEsa 1.12.20 0.25.12 34.15 33.80
17 Hovirinta Marjo TuMe 1.23.26 0.36.18 29.39 29.09
18 Ojapalo Anneli RR 1.25.55 0.38.47 28.33 28.04
19 Laaksonen Anita TarpSu 1.27.15 0.40.07 27.70 27.41
20 Virtanen Marita EsSu 1.29.39 0.42.31 26.76 26.48
21 Toivanen Tuula RaN 1.50.18 1.03.10 21.59 21.36
Puromies Merja EsSu HYL -
Hjelm Inga RaPi HYL -
Eisanen Tea MaMa KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raiko Erja HyRa 38.06 0.00.00 50.19 49.79
2 Kalliola Pirkko MaMa 40.08 0.02.02 47.31 46.93
3 Niemi Tuire TP 41.17 0.03.11 45.66 45.29
4 Lakanen Sirpa RaKaS 41.25 0.03.19 45.18 44.82
5 Tikka Eija RaKaS 42.50 0.04.44 43.37 43.02
6 Lappeteläinen Raija HyRa 43.25 0.05.19 42.47 42.13
7 Juura Maarit KanSu 44.27 0.06.21 41.18 40.84
8 Laitinen Hellevi EsAk 45.21 0.07.15 40.06 39.74
9 Kattilakoski Kirsti KoS 45.41 0.07.35 39.47 39.15
10 Laukkanen Kirsti HlT 46.34 0.08.28 38.42 38.12
11 Heinonen Kaija Pihkan 46.35 0.08.29 38.12 37.81
12 Karvonen Iris LeSi 47.55 0.09.49 36.77 36.48
13 Kurvinen Ulla HiKi 49.31 0.11.25 35.31 35.02
14 Savonen Leena HlS 51.06 0.13.00 33.95 33.67
15 Pöntinen Tuula Navi 51.33 0.13.27 33.38 33.12
16 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 51.44 0.13.38 33.00 32.74
17 Riikonen Margit PertPe 54.17 0.16.11 31.20 30.95
18 Karvonen Pirjo SuSi 54.57 0.16.51 30.57 30.33
19 Bergström Anneli EsSu 57.56 0.19.50 28.76 28.53
20 Kukkonen Marja RaKaS 1.01.29 0.23.23 26.88 26.66
21 Hintukainen Terttu TuS 1.04.50 0.26.44 25.28 25.08
22 Laine Kaija KauKa 1.15.53 0.37.47 21.42 21.25

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 39.36 0.00.00 46.49 45.13
2 Kajava Ritva HlS 44.05 0.04.29 41.34 40.14
3 Peltola Kati MSParma 46.19 0.06.43 38.95 37.82
4 Stoor Anne KoS 50.49 0.11.13 35.14 34.12
5 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 53.04 0.13.28 33.30 32.33
6 Malmsten Beatrice Lynx 56.49 0.17.13 30.78 29.88
7 Ahonen Ulla HlS 58.14 0.18.38 29.72 28.85
8 Särkkä Liisa Navi 59.18 0.19.42 28.87 28.03
9 Venäläinen Kaija VaHa 1.00.30 0.20.54 27.99 27.18
10 Sundberg Liisa Lynx 1.01.45 0.22.09 27.13 26.34
11 Ohramaa Tuula Jyry 1.03.29 0.23.53 26.10 25.34
12 Laaksonen Raili SuSi 1.03.45 0.24.09 25.70 24.95
13 Toivonen Vellamo OK77 1.06.28 0.26.52 24.37 23.66
14 Salmela Juulia RiSu 1.07.59 0.28.23 23.56 22.87
15 Kuutti Kirsti PertPe 1.14.12 0.34.36 21.34 20.72
Mononen Ritva HlS HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paatero Leena EsSu 28.13 0.00.00 40.86 39.77
2 Ruusunen Marja-Liisa EE 37.17 0.09.04 29.76 28.97
3 Tulokas Tuula SuSi 39.48 0.11.35 26.80 26.08
4 Tanska Eeva EsSu 43.34 0.15.21 23.49 22.86
5 Finnilä-Seitajoki Ulla Jyry 44.09 0.15.56 22.20 21.61

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 55.05 0.00.00
2 Vehmanen Marjatta KeU 1.35.47 0.40.42

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nygård Mette S-JKL 57.14 0.00.00 63.06 60.28
2 Ovaska Jenni VeVe 1.00.29 0.03.15 58.55 55.97
3 Pellonperä Sofia EsSu 1.01.14 0.04.00 56.73 54.23
4 Sokolova Sofia RUS 1.01.24 0.04.10 55.47 53.03
5 Pakkanen Raita VeVe 1.01.48 0.04.34 54.02 51.64
6 Deptulska Maria Koovee 1.07.31 0.10.17 48.44 46.31
7 Laine Roosa EsSu 1.09.50 0.12.36 45.87 43.85
8 Sankelo Lotta Pohjant 1.18.27 0.21.13 39.97 38.21
9 Arrakoski Wilma OK77 1.27.27 0.30.13 35.08 33.53

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Botova Anastasia RUS 45.02 0.00.00 64.85 62.08
2 Botova Elizaveta RUS 46.21 0.01.19 62.28 59.62
3 Tuomala Miina-Maria S-JKL 48.38 0.03.36 58.66 56.16
4 Mårtenson Lydia OK77 51.36 0.06.34 54.64 52.30
5 Salmia Tessa MSParma 52.37 0.07.35 52.94 50.68
6 Taipale Anniina LS-37 53.22 0.08.20 51.57 49.36
7 Virtanen Heta HlS 53.52 0.08.50 50.46 48.31
8 Näpänkangas Elsa S-JKL 55.48 0.10.46 48.11 46.06
9 Hoskari Maria RasKa 1.07.18 0.22.16 39.39 37.71
10 Laine Anni TP 1.08.33 0.23.31 38.18 36.55
11 Paloheimo Oona EsSu 1.13.15 0.28.13 35.27 33.76
12 Seppälä Kaisla RR 1.15.34 0.30.32 33.74 32.30
13 Lehikoinen Aino EsSu 1.25.03 0.40.01 29.58 28.32
Liukko Elli EnonkU KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojanaho Eeva-Liina OH 42.12 0.00.00 58.60 56.64
2 Ojala Jenny Koovee 43.05 0.00.53 56.86 54.96
3 Häkkinen Pihla TP 43.08 0.00.56 56.26 54.37
4 Lehtonen Maiju LS-37 45.37 0.03.25 52.69 50.92
5 Hahn Olivia Solf 46.09 0.03.57 51.58 49.85
6 Mäntylä Ulla-Riina HS 47.59 0.05.47 49.12 47.48
7 Sallila Katarina HS 48.57 0.06.45 47.68 46.08
8 Riutto Eerika LS-37 51.36 0.09.24 44.78 43.28
9 Julkunen Siiri TP 54.23 0.12.11 42.06 40.65
10 Rantala Henna TuS 54.42 0.12.30 41.40 40.01
11 Norrbacka Salla HyRa 55.41 0.13.29 40.25 38.90
12 Turkkila Liisa EsSu 56.58 0.14.46 38.94 37.63
13 Åberg Nea HyRa 57.37 0.15.25 38.09 36.82
14 Lehtonen Iida SKUusi 57.43 0.15.31 37.63 36.36
15 Nyman Ida Pihkan 1.03.28 0.21.16 33.85 32.72
16 Rantala Ella HS 1.04.04 0.21.52 33.17 32.06
17 Markki Emmi EsSu 1.09.54 0.27.42 30.07 29.06

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Elina RR 31.48 0.00.00 41.66 37.10
2 Viskari Siiri Lynx 34.15 0.02.27 37.85 33.71
3 Laine Noora TP 36.30 0.04.42 34.74 30.94
4 Sandell Cilia Raseborg 37.46 0.05.58 32.82 29.23
5 Backman Wilhelmina OK77 42.38 0.10.50 28.41 25.30
6 Lankinen Oona RR 45.01 0.13.13 26.28 23.40
7 Hosio Iris EsSu 46.27 0.14.39 24.85 22.13
8 Toivonen Lotta RR 46.46 0.14.58 24.08 21.44

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mänty Elisa RR 27.42 0.00.00
2 Aaltonen Nelli Lynx 29.06 0.01.24
3 Gröhn Ronja TP 29.14 0.01.32
4 Rehberger Nadja HS 31.07 0.03.25
5 Hamppu Elina EsSu 36.59 0.09.17
6 Tupitsa Milla HS 41.14 0.13.32
7 Joensuu Lumi HS 45.02 0.17.20
Laitamäki Lotta HlT KES -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viskari Saana Lynx 22.40 0.00.00
2 Åberg Ninni HyRa 25.41 0.03.01
3 Backman Alexandra OK77 27.34 0.04.54
4 Hoskari Sanni RasKe 28.11 0.05.31
5 Laakso Evena RasKu 32.45 0.10.05
6 Kriktilä Pihla VeVe 33.19 0.10.39

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fagerlund Frida Raseborg 17.45 0.00.00
2 Taini Elli JRV 18.51 0.01.06
3 Ekström Saana-Mari MSParma 23.02 0.05.17
4 Hyvölä Venla HlS 24.44 0.06.59
5 Honkala Emmi KangSK 26.30 0.08.45
6 Nurmiainen Elsa Raseborg 35.19 0.17.34
Miettinen Tuuli Lynx HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Lilja SKUusi 18.37 0.00.00
2 Luhtala Olivia SomEsa 19.55 0.01.18
3 Lahtinen Venla HiKi 24.27 0.05.50
4 Mulari Reetta PR 25.18 0.06.41

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takanen Tiitu VeVe 14.03 0.00.00
2 Länsiluoto Venla HS 14.23 0.00.20
3 Weckman Venla VeVe 14.58 0.00.55
4 Lindberg Ella HauSi 19.13 0.05.10

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Weckman Selma VeVe 15.11 0.00.00
2 Kolmonen Aino KR 15.44 0.00.33
3 Tarkiainen Janette JRV 16.12 0.01.01
4 Tyni Veera VeVe 17.01 0.01.50
5 Nikkinen Lotta HiKi 18.08 0.02.57
6 Kirves Kaisa SKUusi 19.02 0.03.51
7 Taini Iida JRV 19.37 0.04.26
8 Toiviainen Siiri Jyry 33.37 0.18.26
9 Haarlaa Lilja HS 35.40 0.20.29
10 Tyni Ellen VeVe 38.21 0.23.10
11 Ojapalo Olivia Lynx 38.54 0.23.43
12 Hyvämäki Vilja SomEsa 57.32 0.42.21