FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Helsinki O-Games, 1 päivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21E
Matka
Osallistujien määrä 43
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leskinen Aapo Lynx 36.53 0.00.00 90.69 89.93
2 Heikkilä Tuomas HS 37.06 0.00.13 89.84 89.09
3 Koistinen Olli-Pekka HiKi 37.16 0.00.23 89.12 88.37
4 Huovila Jarkko KR 37.38 0.00.45 87.93 87.20
5 Muukkonen Petteri Trian 37.39 0.00.46 87.58 86.84
6 Sorsa Aleksi TP 38.04 0.01.11 86.30 85.58
7 Suna Jussi TuMe 38.19 0.01.26 85.43 84.71
8 Mänkärlä Janne Lynx 38.59 0.02.06 83.66 82.96
9 Silvennoinen Santeri KR 39.05 0.02.12 83.14 82.44
10 Vesterinen Pekka Raseborg 39.22 0.02.29 82.24 81.55
11 Mattila Tuomas VeVe 39.37 0.02.44 81.42 80.74
12 Stenlund Daniel PR 39.54 0.03.01 80.54 79.87
13 Buchs Pascal TP 40.21 0.03.28 79.35 78.68
14 Tulonen Benjamin HiKi 40.34 0.03.41 78.63 77.97
15 Sorvisto Juha LS-37 40.49 0.03.56 77.85 77.20
16 Hölli Mikko KangSK 41.02 0.04.09 77.15 76.51
17 Kuukka Anton TP 41.06 0.04.13 76.74 76.09
18 Godlevskiy Evgeniy Hiisi 41.08 0.04.15 76.38 75.74
19 Kautto Lasse LS-37 41.14 0.04.21 75.91 75.27
19 Viskari Juuso Lynx 41.14 0.04.21 75.91 75.27
21 Loukkalahti Otto HiKi 41.27 0.04.34 74.94 74.31
22 Mitchell Ben GBR 41.36 0.04.43 74.38 73.76
23 Westerlund Juho Koovee 41.38 0.04.45 74.03 73.41
24 Hasu Topi Trian 41.40 0.04.47 73.69 73.07
25 Leskinen Antti-Pekka Lynx 41.59 0.05.06 72.85 72.24
26 Pöyhönen Petja AngA 42.11 0.05.18 72.22 71.61
27 Lakanen Jani Koovee 42.19 0.05.26 71.71 71.11
28 Huila Joona Hiisi 42.21 0.05.28 71.37 70.77
29 Huttunen Esa TuMe 42.49 0.05.56 70.31 69.72
30 Suominen Eemeli HiKi 43.19 0.06.26 69.22 68.64
31 Mäkinen Tapani TuMe 44.06 0.07.13 67.72 67.16
32 Takanen Lari PR 45.31 0.08.38 65.35 64.81
33 Kuutti Veli-Pekka EsAk 46.32 0.09.39 63.67 63.14
34 Kivelä Matti HiKi 46.52 0.09.59 62.96 62.43
35 Hytönen Juho-Veikko IkNV 49.03 0.12.10 59.92 59.41
36 Khodan Aliaksandr AnttU 51.04 0.14.11 57.32 56.83
37 Koivisto Daniel VeVe 51.42 0.14.49 56.38 55.91
Klimenko Viacheslav RUS HYL -
Anttolainen Aleksi LS-37 KES -
Ikonen Pasi PR HYL -
Leirimaa Tatu LS-37 KES -
Joensuu Ari-Pekka PR KES -
Hasu Simo Trian KES -

Sarja D21E
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mänkärlä Aino Lynx 32.10 0.00.00 96.65 96.25
2 Hulkkonen Johanna Koovee 35.12 0.03.02 87.97 87.61
3 Haanpää Anni TP 35.43 0.03.33 86.35 86.00
4 Wennman Heini Pohjant 35.52 0.03.42 85.65 85.30
5 Hytönen Outi KangSK 36.12 0.04.02 84.52 84.18
6 Cederberg Ida-Marie PIF 36.25 0.04.15 83.68 83.34
7 Norrgrann Saara PR 36.29 0.04.19 83.19 82.85
8 Kuusela Tuija RasKa 36.47 0.04.37 82.18 81.85
9 Saarimäki Heini AngA 36.49 0.04.39 81.77 81.44
10 Silvennoinen Emma PR 37.04 0.04.54 80.89 80.56
11 Hirvonen Milla TP 37.12 0.05.02 80.27 79.94
12 Parjanne Laura HiKi 37.23 0.05.13 79.55 79.22
13 Ukskoski Karoliina Koovee 37.49 0.05.39 78.31 77.99
14 Koskinen Noora MSParma 38.11 0.06.01 77.24 76.92
15 Jokela Emmi SWE 38.36 0.06.26 76.09 75.78
16 Kirvesmies Lotta LS-37 38.42 0.06.32 75.58 75.27
17 Hämäläinen Roosa HiKi 38.43 0.06.33 75.23 74.92
18 Heikkonen Anni MSParma 38.48 0.06.38 74.75 74.44
19 Anttila Liisa Koovee 39.07 0.06.57 73.83 73.53
20 Reponen Milka PR 39.08 0.06.58 73.48 73.18
21 Donner Janina OK77 39.09 0.06.59 73.14 72.84
22 Anjala Anna-Kaisa LS-37 40.23 0.08.13 70.60 70.31
23 Ylikylä Suvi RasKa 40.57 0.08.47 69.33 69.04
24 Ylikylä Sanna AngA 41.16 0.09.06 68.50 68.21
25 Yliluikki Henna AngA 41.29 0.09.19 67.84 67.56
26 Viberg Tuulia MSParma 42.24 0.10.14 66.09 65.81
27 Kaartinen Selja AngA 42.36 0.10.26 65.49 65.22
28 Ståhlberg Emilia EsSu 44.05 0.11.55 63.01 62.75
29 Hulkkonen Niina SWE 44.41 0.12.31 61.89 61.63
30 Savkina Ekaterina EsSu 44.45 0.12.35 61.52 61.27
31 Salmia Tessa MSParma 45.14 0.13.04 60.59 60.34
32 Penzina Kseniia RR 45.46 0.13.36 59.62 59.37
33 Juva Jonna AngA 46.03 0.13.53 58.98 58.74
34 Kinnala Venla TuS 46.05 0.13.55 58.67 58.43
35 Ajalin Riikka TuS 48.01 0.15.51 56.06 55.83
36 Haapasaari Ilona TuS 50.31 0.18.21 53.04 52.82
37 Jerkku Laura TuS 52.47 0.20.37 50.53 50.32
Jalava Enni TuS HYL -
Gunell Yvonne PIF KES -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 81
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hubácek Jonas MSParma 31.13 0.00.00 83.49 80.17
2 Lassila Ari-Pekka Koovee 32.55 0.01.42 79.03 75.88
3 Boesen Andreas Hougaard AngA 33.11 0.01.58 78.25 75.13
4 Ray Jonathan OK77 33.37 0.02.24 77.09 74.02
5 Martomaa Simo KR 33.43 0.02.30 76.72 73.67
6 Heinonen Eero MSParma 33.53 0.02.40 76.20 73.16
7 Hakuli Tommi SKUusi 34.51 0.03.38 73.94 71.00
8 Heinonen Mikko KR 34.59 0.03.46 73.52 70.60
9 Lindeqvist Markus PR 35.18 0.04.05 72.72 69.83
10 Mutka Manu TuMe 35.38 0.04.25 71.91 69.04
11 Peltola Juha MSParma 35.39 0.04.26 71.74 68.88
12 Väisänen Henrik MSParma 35.54 0.04.41 71.10 68.27
13 Torpo Timo RaLu 35.56 0.04.43 70.90 68.08
14 Salervo Mikko Lynx 35.58 0.04.45 70.70 67.88
15 Ruohola Aaro MSParma 36.08 0.04.55 70.24 67.44
16 Helander Iisak Pohjant 36.12 0.04.59 69.97 67.19
17 Kinni Juho TP 36.29 0.05.16 69.29 66.54
18 Donner Mikael OK77 36.30 0.05.17 69.13 66.38
19 Kleemola Lauri Lynx 37.07 0.05.54 67.85 65.15
20 Hällström af Fabian OK77 37.45 0.06.32 66.58 63.93
21 Donner Jonny OK77 38.06 0.06.53 65.84 63.22
22 Seppänen Jukka-Pekka HiKi 38.33 0.07.20 64.94 62.36
23 Sund Otto Trian 38.45 0.07.32 64.48 61.92
24 Niskanen Teemu LS-37 38.59 0.07.46 63.97 61.43
25 Uitto Jussi RasKu 39.21 0.08.08 63.25 60.73
26 Ikävalko Petri KangSK 39.32 0.08.19 62.83 60.33
27 Maajärvi Matti LappRi 39.46 0.08.33 62.34 59.86
28 Vehmas Miika EsSu 40.21 0.09.08 61.32 58.88
29 Julkunen Aaro MSParma 40.24 0.09.11 61.12 58.69
30 Hjulgren Markus EsAk 40.28 0.09.15 60.90 58.48
31 Rajaniemi Juho TuS 40.57 0.09.44 60.06 57.67
32 Kujanpää Juuso Lynx 41.00 0.09.47 59.87 57.49
33 Laraia Thomas USA 41.43 0.10.30 58.73 56.39
34 Ritasalo Teemu EsAk 41.48 0.10.35 58.49 56.16
35 Jern Tobias OK77 42.02 0.10.49 58.05 55.74
36 Ritasalo Timo MSParma 42.09 0.10.56 57.77 55.48
37 Reijonen Kasperi Trian 42.14 0.11.01 57.55 55.25
38 Juopperi Sami-Petteri PelPo 42.34 0.11.21 56.98 54.71
39 Virekunnas Heikki TP 42.35 0.11.22 56.84 54.58
40 Mäkinen Tuukka MSParma 42.38 0.11.25 56.66 54.41
41 Nurmiainen Aaro LappRi 42.51 0.11.38 56.26 54.02
42 Novikov Pavel RUS 43.14 0.12.01 55.65 53.43
43 Hellman Aleksi MSParma 43.15 0.12.02 55.51 53.31
44 Kokkila Ville EsSu 43.19 0.12.06 55.32 53.11
45 Ylis-Junttila Vesa HlS 44.03 0.12.50 54.28 52.12
46 Sundelin Peter Femman 44.10 0.12.57 54.03 51.88
47 Pitkänen Konsta TP 44.24 0.13.11 53.64 51.50
48 Hulkkonen Mikko SKUusi 44.26 0.13.13 53.49 51.36
49 Solonen Joni LS-37 44.50 0.13.37 52.90 50.79
50 Saarinen Jarkko HiKi 45.02 0.13.49 52.56 50.46
50 Kauria Niko ORa 45.02 0.13.49 52.56 50.46
52 Kahila Eero TP 45.52 0.14.39 51.39 49.34
53 Vierimaa Ville EsAk 45.56 0.14.43 51.21 49.17
54 Larmala Niko EsSu 46.21 0.15.08 50.64 48.63
55 Timakov Artem RUS 46.33 0.15.20 50.32 48.32
56 Mänty Sami AngA 46.34 0.15.21 50.20 48.20
57 Kankkunen Matias OK77 47.54 0.16.41 48.70 46.76
58 Korhonen Teemu EsAk 48.14 0.17.01 48.26 46.34
59 Kattelus Juuso AuVa 48.30 0.17.17 47.89 45.99
60 Ekström Rasmus MSParma 49.33 0.18.20 46.78 44.92
61 Tarkkio Henrik EsAk 50.11 0.18.58 46.09 44.26
62 Sankelo Hermanni IkNV 50.36 0.19.23 45.62 43.80
63 Suntila Juha TuMe 50.44 0.19.31 45.40 43.59
64 Huhtanen Pekka LS-37 50.46 0.19.33 45.27 43.47
65 Frey Alexander OK77 50.49 0.19.36 45.13 43.34
66 Lehtoranta Teemu SKUusi 50.52 0.19.39 44.99 43.20
67 Kauppila Tomi VeVe 50.57 0.19.44 44.82 43.04
68 Kössi Santeri LapVi 51.18 0.20.05 44.42 42.65
69 Tuomaala Eero SKUusi 51.23 0.20.10 44.25 42.49
70 Lemmetty Teemu OrPo 51.35 0.20.22 43.99 42.24
71 Ilmakunnas Ilari Pihkan 51.55 0.20.42 43.61 41.88
72 Peltola Janne MSParma 53.41 0.22.28 42.09 40.41
73 Malinen Olli SKUusi 54.15 0.23.02 41.56 39.90
74 Pesola Heikki TuS 56.17 0.25.04 39.97 38.38
75 Rissanen Jaakko LapVe 56.28 0.25.15 39.75 38.17
76 Jokela Ville SuSe 56.33 0.25.20 39.61 38.03
77 Turunen Markus RR 57.23 0.26.10 38.95 37.40
78 Parkkinen Anssi RaVi 59.13 0.28.00 37.66 36.16
79 Huhtiniemi Pauli LuuRa 1.02.47 0.31.34 35.44 34.03
Simanov Aleksandr RUS HYL -
Lapila Eero MSParma KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myllärinen Jani Koovee 24.49 0.00.00 58.29 56.20
2 Lahtinen Vesa HiKi 32.12 0.07.23 43.58 42.01
3 Valkonen Lauri IHR 33.23 0.08.34 40.73 39.27
4 Raus Stefano LS-37 34.27 0.09.38 38.21 36.84
5 Karvonen Ville SomEsa 40.07 0.15.18 31.73 30.59
6 Suntioinen Ville KaRa 52.31 0.27.42 23.41 22.57

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Välikorpi Jari RasKu 33.08 0.00.00 71.44 68.44
2 Räty Harri HiKi 37.40 0.04.32 62.12 59.50
3 Korppi Miika SuSe 38.01 0.04.53 60.83 58.27
4 Jääskeläinen Henri SiiRa 41.41 0.08.33 54.82 52.52
5 Matilainen Juha LS-37 41.53 0.08.45 53.91 51.64
6 Lassila Juha VetU 43.04 0.09.56 51.79 49.61
7 Rantala Jyri Koovee 43.16 0.10.08 50.92 48.78
8 Löfroos Andreas Raseborg 43.47 0.10.39 49.70 47.61
9 Jääoja Jussi PR 48.13 0.15.05 44.56 42.69
10 Lassila Jussi PiTa 50.41 0.17.33 41.85 40.09
11 Hirvonen Kimmo LS-37 1.00.16 0.27.08 34.74 33.28
Töyrylä Mikko KyS KES -
Leinonen Jaakko YlikNM KES -
Kemppainen Antti EsSu KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Weckman Janne VeVe 30.07 0.00.00 73.54 72.43
2 Laakso Juha-Matti RasKu 31.55 0.01.48 68.99 67.95
3 Vilska Kimmo RR 32.07 0.02.00 68.16 67.14
4 Ahvenainen Timo LS-37 32.16 0.02.09 67.45 66.44
5 Pikkarainen Toni EsAk 33.17 0.03.10 65.00 64.03
6 Lehtonen Eero UlvUra 33.21 0.03.14 64.49 63.52
7 Rantala Teemu LapVi 34.55 0.04.48 61.23 60.31
8 Hämäläinen Ari LS-37 36.22 0.06.15 58.44 57.56
9 Asikainen Saku Hiisi 37.12 0.07.05 56.79 55.93
10 Nurmilaukas Ville EsAk 37.13 0.07.06 56.42 55.57
11 Packalen Totte Lynx 38.32 0.08.25 54.16 53.34
12 Levola Jani PirHi 38.40 0.08.33 53.64 52.84
13 Hillo Kari Downtown 38.49 0.08.42 53.11 52.31
14 Nurminen Joonas JRV 39.08 0.09.01 52.35 51.56
15 Matilainen Jarno LS-37 42.41 0.12.34 47.70 46.98
16 Ketola Mikko SaPu 44.12 0.14.05 45.77 45.08
17 Korhonen Tomi HyRa 44.33 0.14.26 45.12 44.45
18 Kara Olli TuS 47.21 0.17.14 42.19 41.55
19 Kalvas Teemu KeU 53.24 0.23.17 37.17 36.61
20 Rekonen Janne Jyry 54.57 0.24.50 35.89 35.35
21 Brandt Jani Downtown 55.42 0.25.35 35.17 34.64
22 Eskelinen Joona TVV 56.49 0.26.42 34.26 33.74
23 Kuva Petri Navi 57.54 0.27.47 33.40 32.89
24 Hyvärinen Pietari EsSu 1.59.08 1.29.01 16.12 15.88
Ronkainen Markus KoskRi HYL -
Pöyhönen Simo Raus KES -
Kankaanpää Timo OK77 KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 45
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kankaanpää Vesa OK77 33.11 0.00.00 66.26 65.04
2 Laapas Ari HiKi 34.35 0.01.24 63.36 62.20
3 Laine Kari HiKi 35.10 0.01.59 62.10 60.96
4 Romppainen Pasi HyRa 35.23 0.02.12 61.51 60.37
5 Åkerman Anders HiKi 35.37 0.02.26 60.89 59.77
6 Laitamäki Mika HlT 35.48 0.02.37 60.37 59.26
7 Pulli Antero RR 36.08 0.02.57 59.61 58.51
8 Sillanpää Sampo Lynx 36.52 0.03.41 58.22 57.15
9 Venäläinen Toni VaHa 37.05 0.03.54 57.68 56.61
10 Virtanen Lassi RaLu 37.26 0.04.15 56.94 55.89
11 Tuliniemi Harri LappRi 37.33 0.04.22 56.56 55.52
12 Jääskeläinen Iiro VeVe 38.06 0.04.55 55.55 54.52
13 Riissanen Jani EsAk 38.20 0.05.09 55.01 54.00
14 Ikäheimonen Jari EsSu 39.29 0.06.18 53.22 52.24
15 Pavilainen Alexei HlS 39.44 0.06.33 52.70 51.73
16 Oksanen Tuomo Navi 42.10 0.08.59 49.48 48.57
17 Isoherranen Sami Lynx 42.34 0.09.23 48.84 47.94
18 Laavainen Mikko MSParma 42.54 0.09.43 48.28 47.39
19 Heikkonen Rami SuSi 43.48 0.10.37 47.12 46.25
20 Pitkänen Jaakko RR 43.55 0.10.44 46.82 45.96
21 Konttila Janne TP 44.19 0.11.08 46.23 45.38
22 Kuosmanen Tuomo Pihkan 45.19 0.12.08 45.05 44.22
23 Kuusivaara Janne EsAk 45.32 0.12.21 44.67 43.85
24 Mårtenson Rasmus OK77 45.44 0.12.33 44.31 43.49
25 Weckström Anders OK77 46.28 0.13.17 43.45 42.65
26 Kudriavtcev Kirill RUS 46.56 0.13.45 42.86 42.07
27 Saastamoinen Pasi AngA 47.14 0.14.03 42.43 41.64
28 Ojala Jari PirHi 47.47 0.14.36 41.78 41.01
29 Laine Arttu EsSu 49.50 0.16.39 39.91 39.18
30 Anttonen Mikael KaRa 53.39 0.20.28 36.93 36.25
31 Tamminen Miika Jyry 54.01 0.20.50 36.54 35.87
32 Kirves Saku KeU 55.00 0.21.49 35.75 35.09
33 Näpänkangas Mika S-JKL 55.52 0.22.41 35.06 34.42
34 Maronen Mikke Lynx 56.28 0.23.17 34.56 33.92
35 Nurmiainen Jouko Raseborg 1.01.24 0.28.13 31.66 31.08
36 Meronen Juha OC Puist 1.02.45 0.29.34 30.86 30.29
37 Myllymäki Jyri VetU 1.05.46 0.32.35 29.33 28.79
38 Virtanen Joni EsSu 1.06.16 0.33.05 29.00 28.46
39 Filicko Marek CZE 1.11.21 0.38.10 26.82 26.33
40 Latvala Marko TVV 1.13.53 0.40.42 25.80 25.33
41 Miettinen Sami Pihkan 1.17.04 0.43.53 24.64 24.19
42 Auvinen Antti Pihkan 2.22.31 1.49.20 13.27 13.03
Kero Mikko OK77 KES -
Lehtonen Tero SuSi KES -
Reeni Esko RiSu HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 54
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yliluikki Matti SuSi 22.00 0.00.00 67.54 67.42
2 Virtanen Antti HlS 23.25 0.01.25 63.28 63.16
3 Ylikangas Esko KoS 23.57 0.01.57 61.69 61.58
4 Kivilaakso Sami Lynx 24.19 0.02.19 60.59 60.48
5 Angelov Alexandr RUS 24.32 0.02.32 59.88 59.77
6 Märkälä Janne TP 24.47 0.02.47 59.11 59.00
7 Reiman Jarmo AngA 25.50 0.03.50 56.54 56.44
8 Tilli Juha Lynx 26.07 0.04.07 55.77 55.67
9 Ekström Thomas MSParma 27.09 0.05.09 53.49 53.39
10 Heinilä Hannu RaVa 27.21 0.05.21 52.95 52.85
11 Ketola Mika Koovee 27.25 0.05.25 52.67 52.57
12 Loukkalahti Mika RR 27.46 0.05.46 51.85 51.75
13 Nieminen Jyrki LHR 28.08 0.06.08 51.02 50.93
14 Narvinen Timo IkNV 28.35 0.06.35 50.07 49.98
15 Ruuska Vesa KangSK 28.47 0.06.47 49.58 49.49
16 Huttunen Matti Pihkan 29.14 0.07.14 48.67 48.58
17 Nygård Marko KuoSu 29.48 0.07.48 47.61 47.52
18 Ray Tomas OK77 29.58 0.07.58 47.20 47.11
19 Jylhä Taisto LohtVe 30.00 0.08.00 47.01 46.92
20 Larmala Juha-Pekka EsSu 30.03 0.08.03 46.79 46.70
21 Parttimaa Timo AngA 30.25 0.08.25 46.09 46.00
22 Kuuluvainen Juha EsSu 30.32 0.08.32 45.77 45.69
23 Kuusinen Petri TP 30.51 0.08.51 45.17 45.09
24 Koponen Visa PertPe 30.52 0.08.52 45.01 44.93
25 Lohikainen Timo RaVa 31.00 0.09.00 44.68 44.60
26 Kulmala Mika RR 31.19 0.09.19 44.09 44.01
27 Nokka Ilkka Rasti88 31.20 0.09.20 43.93 43.85
28 Kahiala Jari Pihkan 31.33 0.09.33 43.50 43.42
29 Savilahti Petri Lynx 32.13 0.10.13 42.47 42.39
30 Virtanen Kimmo AngA 32.17 0.10.17 42.25 42.17
31 Kiljunen Juha LS-37 32.52 0.10.52 41.37 41.30
32 Ritvanen Paavo Pihkan 33.14 0.11.14 40.79 40.72
33 Morozov Alexei RUS 33.25 0.11.25 40.44 40.37
34 Hakuli Kari KeU 35.33 0.13.33 37.90 37.83
35 Syrjäläinen Janne AnttU 36.00 0.14.00 37.30 37.24
36 Taskila Sakari LeSi 36.44 0.14.44 36.45 36.38
37 Hokkanen Arto TarpSu 37.11 0.15.11 35.89 35.83
38 Weiss Robert OK77 37.24 0.15.24 35.57 35.51
39 Salmia Teppo TarpSu 37.28 0.15.28 35.40 35.33
40 Varmavuo Seppo RR 38.39 0.16.39 34.20 34.14
41 Heikura Mika RR 41.33 0.19.33 31.71 31.66
42 Ojanen Juha HyRa 41.35 0.19.35 31.59 31.53
43 Nietosjärvi Tommi Pihkan 42.10 0.20.10 31.05 30.99
44 Passinen Jaakko EsSu 46.24 0.24.24 28.13 28.08
45 Petäjistö Petri RaVi 46.25 0.24.25 28.03 27.98
46 Pajuoja Vesa EsSu 59.55 0.37.55 21.64 21.60
47 Reiman Markku JäPa 1.00.53 0.38.53 21.23 21.19
48 Pekkinen Pasi RaHa 1.03.44 0.41.44 20.21 20.18
49 Viljamaa Janne LS-37 1.04.21 0.42.21 19.95 19.92
50 Haaramo Panu EsSu 1.06.13 0.44.13 19.33 19.29
51 Fey Carl EsSu 1.07.28 0.45.28 18.91 18.87
Leinonen Jouni HiKi HYL -
Pietikäinen Timo Pihkan HYL -
Tiainen Risto EsSu HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Juha RasHy 22.43 0.00.00 61.86 62.67
2 Valkonen Pasi IHR 24.00 0.01.17 58.29 59.05
3 Peltola Ilkka IHR 24.11 0.01.28 57.58 58.34
4 Syrjälä Pertti KeU 26.01 0.03.18 53.28 53.98
5 Mäkipää Kalevi Hiisi 26.04 0.03.21 52.93 53.62
6 Itkonen Raimo S-JKL 27.30 0.04.47 49.94 50.59
7 Kujala Tapio RaJu 27.57 0.05.14 48.91 49.55
8 Vuorinen Pekka Trian 28.05 0.05.22 48.45 49.08
9 Paganus Ari AngA 28.09 0.05.26 48.11 48.74
10 Aalto Aimo RaN 28.21 0.05.38 47.54 48.16
11 Kiljunen Pekka AnttU 28.24 0.05.41 47.23 47.85
12 Hirvensalo Jorma SaPu 28.25 0.05.42 46.98 47.60
13 Kymäläinen Jari TP 28.29 0.05.46 46.65 47.26
14 Alden Jan Trian 28.57 0.06.14 45.68 46.27
15 Nurminen Juha LamSä 29.54 0.07.11 44.01 44.59
16 Numminen Hannu EsAk 30.13 0.07.30 43.34 43.90
17 Sipponen Matti PR 31.46 0.09.03 41.02 41.56
18 Frilander Heikki Trian 32.18 0.09.35 40.15 40.67
19 Jalava Kari VaRa 33.09 0.10.26 38.92 39.43
20 Hyyryläinen Pasi EsAk 33.29 0.10.46 38.35 38.85
21 Nurmilaukas Pekka RaHa 33.36 0.10.53 38.02 38.52
22 Pyykkö Juhani KaRa 34.16 0.11.33 37.10 37.58
23 Laine Kimmo KyS 34.56 0.12.13 36.21 36.68
24 Molnar Geza RaVa 35.38 0.12.55 35.32 35.78
25 Ijas Markku HyRa 35.52 0.13.09 34.91 35.36
26 Kylliäinen Seppo LappRi 38.05 0.15.22 32.71 33.14
27 Väänänen Urpo KR 39.57 0.17.14 31.02 31.43
28 Väisänen Juha MU 39.58 0.17.15 30.85 31.25
29 Ritakallio Timo Lynx 41.16 0.18.33 29.72 30.11
30 Laev Urmas 49.53 0.27.10 24.46 24.78
31 Liukkonen Jari IHR 55.26 0.32.43 21.89 22.18
Virtanen Markku LamSä KES -
Lepola Antti RaVa KES -
Kiviniitty Jyrki EsAk KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nissilä Jorma KoS 21.47 0.00.00 57.95 58.28
2 Partanen Timo RasHy 23.47 0.02.00 52.85 53.16
3 Markki Tapio EsSu 23.52 0.02.05 52.45 52.75
4 Helle Markku SaPu 25.00 0.03.13 49.86 50.15
5 Autio Ossi HyRa 25.02 0.03.15 49.58 49.87
5 Hämäläinen Markku RaVa 25.02 0.03.15 49.58 49.87
7 Jokimies Pekka MSParma 26.21 0.04.34 46.71 46.98
8 Kaura-aho Pertti Jyry 26.41 0.04.54 45.93 46.19
9 Virtala Arto LaJy 27.33 0.05.46 44.29 44.55
10 asikainen timo Hiisi 27.34 0.05.47 44.07 44.33
11 Ranta-Puska Kari EsAk 28.45 0.06.58 42.08 42.32
12 Tamminen Hannu SuJu 29.50 0.08.03 40.37 40.61
13 Saarimäki Ilkka AngA 30.43 0.08.56 39.04 39.27
14 Aasla Hannu RaN 30.50 0.09.03 38.72 38.95
15 Tamminen Erkki SuJu 31.06 0.09.19 38.22 38.44
16 Toivonen Esa TarpSu 31.09 0.09.22 37.99 38.21
17 Nylund Sven-Olof Botnia 31.11 0.09.24 37.78 38.00
18 Antell Kai KeU 31.14 0.09.27 37.55 37.77
19 Toppari Mauri HiKi 31.17 0.09.30 37.32 37.54
20 Lindeman Jorma R-P 31.31 0.09.44 36.88 37.09
21 Ojapalo Ilkka RR 31.40 0.09.53 36.54 36.75
22 Lång Jan Raseborg 31.41 0.09.54 36.35 36.57
23 Levichev Alexandr RUS 31.58 0.10.11 35.87 36.08
24 Varkila Jorma LamSä 32.16 0.10.29 35.37 35.58
25 Svärd Rune Trian 32.45 0.10.58 34.69 34.89
26 Koistinen Kari HiKi 33.38 0.11.51 33.62 33.82
27 Mäntynen Ari KyS 34.01 0.12.14 33.09 33.28
28 Niemi Kari-Veli HauSi 34.05 0.12.18 32.87 33.06
29 Rajaniemi Vesa S-JKL 34.52 0.13.05 31.98 32.17
30 Väre Timo HyRa 35.52 0.14.05 30.94 31.12
31 Kuivala Juha TuS 39.06 0.17.19 28.25 28.41
32 Viitasalo Harri RiSu 40.04 0.18.17 27.43 27.59
33 Lähteenmäki Hannu HlT 40.09 0.18.22 27.25 27.41
34 Jokinen Arto HlS 41.01 0.19.14 26.54 26.70
35 Vainikka Jari Pihkan 42.30 0.20.43 25.49 25.64
Paukkola Jari RiSu HYL -
Malinen Jouko RR HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sani Mikko HU-46 24.50 0.00.00 50.42 50.06
2 Heinonen Veli-Matti RR 25.11 0.00.21 49.55 49.21
3 Aherto Jorma LS-37 25.40 0.00.50 48.46 48.12
4 Saarinen Heikki MU 25.49 0.00.59 48.02 47.68
5 Sjöholm Peter Raseborg 27.09 0.02.19 45.51 45.19
6 Vainiomäki Kauko SuSe 27.20 0.02.30 45.06 44.74
7 Heikka Jarmo HiKi 27.32 0.02.42 44.58 44.27
8 Piironen Markku KR 28.24 0.03.34 43.08 42.78
9 Halme Tapio AngA 28.40 0.03.50 42.53 42.24
10 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 29.27 0.04.37 41.26 40.98
11 Kerkola Pekka HlT 29.52 0.05.02 40.55 40.27
12 Hintukainen Keijo TuS 30.27 0.05.37 39.64 39.36
13 Liukkala Pekka HauSi 30.48 0.05.58 39.06 38.79
14 Muukkonen Pekka KeU 30.51 0.06.01 38.86 38.59
15 Tervo Vesa RR 31.26 0.06.36 38.01 37.75
16 Laine Harri KauKa 31.30 0.06.40 37.80 37.54
17 Hautala Matti ONMKY 31.51 0.07.01 37.26 37.00
18 Tamminen Pentti PertPe 32.28 0.07.38 36.42 36.17
19 Kuivala Hannu TuS 33.07 0.08.17 35.59 35.34
20 Helkkula Simo PiTa 33.14 0.08.24 35.34 35.09
21 Vainio Jarmo HlS 34.05 0.09.15 34.34 34.10
22 Ilmakunnas Pekka Pihkan 34.32 0.09.42 33.77 33.54
23 Laine Esa TP 34.37 0.09.47 33.57 33.34
24 Lindroos Mårten KSF 35.18 0.10.28 32.81 32.58
25 Helkkula Rauli TuMe 36.09 0.11.19 31.92 31.70
26 Saukonoja Jouni PorvU 36.55 0.12.05 31.15 30.93
27 Turunen Erkki SuSe 37.20 0.12.30 30.69 30.48
28 Rauhamäki Kimmo JRV 37.58 0.13.08 30.07 29.86
29 Käyhkö Kari LS-37 38.34 0.13.44 29.50 29.29
30 Väätäinen Seppo EsSu 38.37 0.13.47 29.35 29.15
31 Tarvainen Juhani PiTa 39.22 0.14.32 28.69 28.49
32 Kallio Lasse SuSi 40.34 0.15.44 27.74 27.55
33 Savonen Esko HlS 40.36 0.15.46 27.62 27.43
34 Koskinen Kaj VaHa 41.45 0.16.55 26.76 26.57
35 Niemistö Juha ViPa 41.55 0.17.05 26.56 26.37
36 Syrjänen Hannu RaVi 42.19 0.17.29 26.21 26.03
37 Martikainen Sakari KuUS 44.06 0.19.16 25.06 24.88
38 Nykänen Pentti Jyry 48.11 0.23.21 22.85 22.69
39 Terävä Seppo XYZ 52.12 0.27.22 21.01 20.87
40 Lappalainen Martti Navi 53.43 0.28.53 20.34 20.20
41 Kukkasjärvi Tapio RR 55.19 0.30.29 19.68 19.54
42 Pekonen Jouko HyRa 58.06 0.33.16 18.67 18.54
43 Kaukiainen Raimo HU-46 1.02.42 0.37.52 17.23 17.11
44 Paikkala Jarmo Jyry 1.17.57 0.53.07 13.81 13.71
45 Pöntinen Jorma Navi 1.21.54 0.57.04 13.09 13.00
Kotala Markku LS-37 KES -
Pammo Kalervo VaHa KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 60
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tammisaari Pentti HirvHe 28.36 0.00.00 48.40 48.37
2 Peltola Timo MSParma 29.07 0.00.31 47.42 47.39
3 Kanste Pekka PeRa 29.55 0.01.19 46.03 46.01
4 Lakanen Ensio VaajTe 31.26 0.02.50 43.70 43.68
5 Hillo Heikki VaHa 31.39 0.03.03 43.29 43.27
6 Cederlöf Bror-Erik OK77 33.28 0.04.52 40.84 40.81
7 Kaarnijärvi Seppo OrPo 33.29 0.04.53 40.71 40.69
8 Kataja Lasse SuSi 34.37 0.06.01 39.28 39.25
9 Peippo Tapio JoKu 34.59 0.06.23 38.76 38.74
10 Vannas Hannu MSParma 35.45 0.07.09 37.83 37.81
11 Mattila Hannu EsAk 35.48 0.07.12 37.68 37.66
12 Nippala Juhani Jyry 36.49 0.08.13 36.55 36.53
13 Lepistö Lauri KeU 37.57 0.09.21 35.36 35.34
14 Mäkilä Ilmari EsSu 38.02 0.09.26 35.19 35.17
15 Parjanne Mikko EsSu 38.14 0.09.38 34.92 34.90
16 Tolvanen Mauri LeSi 38.32 0.09.56 34.55 34.53
17 Pajala Tauno EsSu 38.33 0.09.57 34.45 34.43
18 Limbens Ilmars LAT 38.47 0.10.11 34.15 34.13
19 Romula Tuomo Mesik 38.58 0.10.22 33.90 33.88
20 Kyyrönen Heikki KS 39.14 0.10.38 33.58 33.56
20 Kytöjoki Juhani Jyry 39.14 0.10.38 33.58 33.56
22 Liitiäinen Reijo Trian 40.02 0.11.26 32.73 32.71
23 Nieminen Pertti RR 40.12 0.11.36 32.51 32.49
24 Rautarae Veikko HirvHe 40.54 0.12.18 31.87 31.85
25 Wessman Risto HiKi 41.08 0.12.32 31.60 31.58
26 Lahtonen Tapio TP 41.20 0.12.44 31.36 31.34
27 Kangasaho Simo HiKi 42.12 0.13.36 30.63 30.62
28 Kervinen Unto JäPa 42.31 0.13.55 30.32 30.30
29 Alexandersson Yngve NOK 42.41 0.14.05 30.12 30.10
30 Kurvinen Veijo HiKi 43.09 0.14.33 29.71 29.70
31 Kihlman Klaus PiTa 43.14 0.14.38 29.58 29.56
32 Uljas Risto Jyry 43.37 0.15.01 29.24 29.22
33 Vuorio Olavi JäPa 45.11 0.16.35 28.14 28.13
34 Lindberg Pekka LeSi 45.41 0.17.05 27.76 27.74
35 Pusa Raimo OrPo 45.49 0.17.13 27.60 27.58
36 Mäkinen Jaakko AngA 46.21 0.17.45 27.21 27.19
37 Holappa Paavo TVV 48.02 0.19.26 26.18 26.17
38 Rönkkö Paavo EsSu 48.18 0.19.42 25.96 25.95
39 Helin Jorma Jyry 50.46 0.22.10 24.63 24.62
40 Tolvanen Harri Pihkan 50.48 0.22.12 24.55 24.53
41 Palo Hannu Navi 52.25 0.23.49 23.72 23.71
42 Riikonen Rauno PertPe 52.56 0.24.20 23.42 23.41
43 Lehtinen Teuvo RaVa 53.35 0.24.59 23.08 23.06
44 Rantakangas Erkki AlajA 54.32 0.25.56 22.61 22.59
45 Halkosaari Severi NiS 54.53 0.26.17 22.40 22.39
46 Hartikainen Pertti S. RiSu 55.11 0.26.35 22.21 22.20
47 Herttuainen Vesa RaKaS 58.21 0.29.45 20.95 20.94
48 Valta Matti JRV 1.07.52 0.39.16 17.96 17.95
49 Nordqvist Raimo EsAk 1.11.47 0.43.11 16.93 16.92
50 Junnola Mauri JRV 1.26.59 0.58.23 13.93 13.92
Ilonen Kalevi Trian KES -
Reinikainen Pentti Jyry HYL -
Heinonen Heikki LHR KES -
Hyvönen Eero PorvU KES -
Orpana Risto SOC HYL -
Järvinen Jorma KeU HYL -
Inkinen Paavo Jyry HYL -
Mouhu Reijo RaKaS KES -
Lehtinen Olli TuS KES -
Jokela Erkki LeSi KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Erkki AngA 23.47 0.00.00 43.43 42.71
2 Rusko Heikki VaajTe 24.01 0.00.14 42.82 42.10
3 Rapakko Timo SuSi 26.04 0.02.17 39.27 38.61
4 Kemppi Jorma Navi 27.27 0.03.40 37.12 36.50
5 Österberg Reino LeSi 28.03 0.04.16 36.16 35.55
6 Grönroos Timo MSParma 28.10 0.04.23 35.84 35.24
7 Partanen Paavo HyRa 28.36 0.04.49 35.13 34.55
8 Tolonen Kalle Mesik 29.10 0.05.23 34.29 33.72
9 Sirola Risto KeU 29.23 0.05.36 33.88 33.31
10 Kivistö Erkki Pihkan 30.19 0.06.32 32.68 32.13
11 Laitinen Raimo HiKi 30.30 0.06.43 32.33 31.79
12 Pohjola Eino Mesik 30.50 0.07.03 31.83 31.30
13 Laakso Raimo HaHa 32.14 0.08.27 30.30 29.79
13 Holmström Bengt KSF 32.14 0.08.27 30.30 29.79
15 Elomaa Pekka EsSu 34.07 0.10.20 28.35 27.88
16 Åberg Karl-Erik EsSu 34.26 0.10.39 27.95 27.49
17 Leino Reijo HiKi 35.27 0.11.40 27.02 26.57
18 Anjala Risto LS-37 36.10 0.12.23 26.36 25.91
19 Bäckström Pentti KaRa 36.51 0.13.04 25.74 25.31
20 Kleemola Pauli PertPe 37.11 0.13.24 25.38 24.96
21 Kanerva Unto Jyry 37.55 0.14.08 24.77 24.35
22 Jokinen Juhani MaMa 39.14 0.15.27 23.82 23.42
23 Saario Pentti LoJa 40.57 0.17.10 22.70 22.32
24 Kärkkäinen Eero EsSu 42.32 0.18.45 21.75 21.38
25 Rönn Ralf AOK 43.23 0.19.36 21.21 20.86
26 Laine Eero RaVi 45.49 0.22.02 19.98 19.65
27 Perkinen Osmo Pihkan 47.45 0.23.58 19.08 18.76
28 Teppo Jaakko GIF 49.24 0.25.37 18.34 18.04
29 Palomäki Mikko HyRa 50.31 0.26.44 17.85 17.55
30 Grönroos Osmo LeSi 51.02 0.27.15 17.57 17.28
31 Karila Veijo Pihkan 52.02 0.28.15 17.15 16.86
32 Punkero Toivo LS-37 52.53 0.29.06 16.78 16.50
33 Repo Voitto RaKaS 53.52 0.30.05 16.39 16.11
Toskala Paavo KoS HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuominen Niilo R-P 23.34 0.00.00 35.31 35.24
2 Ryyppö Toivo RaKaS 23.50 0.00.16 34.51 34.45
3 Erkkilä Olavi HlS 26.14 0.02.40 30.99 30.93
4 Salmi Tarmo JoKu 27.52 0.04.18 28.83 28.77
5 Hurme Heikki HPV 32.42 0.09.08 24.27 24.23
6 Kuutti Jorma PertPe 32.56 0.09.22 23.81 23.77
7 Juhonsalo Matti LHR 34.38 0.11.04 22.36 22.32
8 Jokinen Eino HyRa 39.35 0.16.01 19.32 19.29
9 Saario Seppo MSParma 46.58 0.23.24 16.08 16.05
10 Suonpää Pentti EsAk 53.02 0.29.28 14.06 14.04
11 Heikkilä Mikko MaMa 55.26 0.31.52 13.28 13.25
12 Kuokkanen Kari Pihkan 57.48 0.34.14 12.57 12.55
Koskinen Lennart EsSu HYL -
Pajuoja Reino KaRa KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liski Eero SalVie 35.52 0.00.00 29.76 30.19
2 Laurila Pertti EsSu 36.35 0.00.43 28.63 29.04
3 Lario Heikki RaVa 42.38 0.06.46 24.10 24.44
4 Ijas Johannes KeU 44.10 0.08.18 22.81 23.14
5 Vanhala Toivo Pihkan 44.44 0.08.52 22.07 22.39
6 Kärki Viljo EsSu 49.17 0.13.25 19.63 19.91
7 Partanen Antero RaVi 53.43 0.17.51 17.64 17.89
8 Asikainen Ville XYZ 1.04.03 0.28.11 14.48 14.69
Jakoaho Taisto HyRa KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tervakangas Mikko EsSu 33.05 0.00.00 60.78 58.19
2 Mustajoki Tiitus TP 35.26 0.02.21 55.05 52.70
3 Mattila Pyry KS 36.29 0.03.24 51.81 49.60
4 Ojanen Joonas HyRa 51.38 0.18.33 35.44 33.93
5 Currie Duncan AUS 58.51 0.25.46 30.07 28.79
6 Virtanen Aaro JRV 1.00.35 0.27.30 28.21 27.01

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 30
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fomin Daniil TuS 25.04 0.00.00 63.30 62.16
2 Laitamäki Wille MSParma 25.12 0.00.08 62.64 61.51
3 Haltia Ilari RR 27.38 0.02.34 56.83 55.81
4 Konttila Akseli TP 27.53 0.02.49 56.03 55.02
5 Virtanen Akseli KyS 27.56 0.02.52 55.63 54.63
6 Sorsa Antti EsSu 28.35 0.03.31 54.08 53.11
7 Karttila Aleksi MSParma 28.41 0.03.37 53.61 52.64
8 Reijonen Oskari Trian 28.53 0.03.49 52.95 52.00
9 Kolganov Vladislav LS-37 29.13 0.04.09 52.06 51.13
10 Kallio Matti SKUusi 30.21 0.05.17 49.85 48.95
11 Määttälä Mikko EsSu 31.50 0.06.46 47.27 46.42
12 Kinnala Kalle TuS 31.56 0.06.52 46.86 46.02
13 Mustajoki Olli TP 32.28 0.07.24 45.84 45.02
14 Pitkänen Ville RaJu 32.30 0.07.26 45.54 44.72
15 Sinervä Onni TuS 34.21 0.09.17 42.85 42.08
16 Tikkanen Elias EsSu 35.27 0.10.23 41.29 40.55
17 Lintula Veikka Trian 36.11 0.11.07 40.23 39.50
18 Partanen Lauri HyRa 37.12 0.12.08 38.91 38.20
19 Laaksonen Emil EsSu 37.20 0.12.16 38.55 37.85
20 Maronen Matias Lynx 39.37 0.14.33 36.12 35.47
21 Oksa Antti-Jussi HlS 40.04 0.15.00 35.51 34.87
22 Tiainen Olli EsSu 41.08 0.16.04 34.39 33.77
23 Pajuoja Otso EsSu 41.58 0.16.54 33.51 32.90
24 Kalvas Tuomo SKUusi 43.29 0.18.25 32.15 31.57
25 Aaltio Eerik VaHa 45.35 0.20.31 30.49 29.94
26 Platonov Simeon Navi 50.04 0.25.00 27.60 27.10
27 Kuusivaara Joonas EsAk 59.34 0.34.30 23.06 22.64
Rousku Samuli MSParma HYL -
Nolvi Joona RasKa KES -
Hamppu Anton EsSu KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gröhn Riku TP 20.17 0.00.00 62.06 59.37
2 Kemppi Topias EsSu 22.50 0.02.33 54.69 52.32
3 Rautio Daniel EsSu 24.43 0.04.26 50.12 47.95
4 Donner Jesper OK77 25.07 0.04.50 48.93 46.81
5 Koponen Matias Lynx 25.58 0.05.41 46.94 44.91
6 Lehtonen Elias UlvUra 28.15 0.07.58 42.80 40.94
7 Rantala Valtteri VaHa 29.22 0.09.05 40.83 39.06
8 Laine Aarni TP 30.13 0.09.56 39.36 37.65
9 Ketonen Juuso LS-37 30.39 0.10.22 38.47 36.81
10 Leinamo Tuomas TP 32.26 0.12.09 36.05 34.49
11 Välimaa Aleksi Rasti88 35.30 0.15.13 32.66 31.24
12 Hyvönen Jerry KuoSu 37.38 0.17.21 30.54 29.22
13 Korento Benjamin OK77 37.52 0.17.35 30.09 28.79
14 Taura Kalle VaHa 38.47 0.18.30 29.12 27.86
15 Maasilta Aapo RaVa 39.15 0.18.58 28.53 27.29
16 Määttänen Markus EsSu 39.48 0.19.31 27.88 26.67
17 Pikkarainen Pyry LS-37 41.38 0.21.21 26.42 25.27
18 Säyriö Jyri LS-37 44.22 0.24.05 24.56 23.50
19 Virtanen Ilari JRV 44.30 0.24.13 24.27 23.21
Myllärinen Vertti LappRi KES -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vuorensola Joonatan Lynx 23.07 0.00.00 42.67 38.14
2 Pitkänen Nikanor RR 41.37 0.18.30 23.11 20.65
3 Passila Veeti HU-46 48.27 0.25.20 19.34 17.29
4 Kopra Jami TurSa 49.47 0.26.40 18.33 16.38
5 Leiniö Iikka HS 1.00.36 0.37.29 14.65 13.09
6 Hietala Joni EsSu 1.18.52 0.55.45 10.94 9.78
Korhonen Eetu HyRa HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ronkainen Elias JRV 19.13 0.00.00
2 Fritzen Florian Lynx 20.23 0.01.10
3 Lehtonen Kaapo LS-37 23.25 0.04.12
4 Ruusu Rasmus EsSu 24.06 0.04.53
5 Haara Eino HS 24.17 0.05.04
6 Kirvesmies Atte KuoSu 26.13 0.07.00
7 Toivonen Niko EsSu 28.41 0.09.28
8 Länsiluoto Juho HS 29.30 0.10.17
9 Koponen Rasmus Lynx 30.14 0.11.01
10 Gustafsson Noel EsSu 30.40 0.11.27
11 Heikkinen Aaro HS 33.16 0.14.03
12 Ikola Aapo HS 37.24 0.18.11
13 Malmberg Vilho HS 43.13 0.24.00
14 Hyvärinen Luukas EsSu 45.39 0.26.26

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Joona VeVe 21.16 0.00.00
2 Maronen Markus Lynx 30.11 0.08.55
3 Leivo Jarkko RR 31.38 0.10.22
4 Toivola Elis HS 45.45 0.24.29

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lakanen Lauri Koovee 14.08 0.00.00
2 Mourujärvi Jonne RR 15.24 0.01.16
3 Hirvilahti Niklas VeVe 16.08 0.02.00
4 Kemppi Anton EsSu 16.19 0.02.11
5 Isoherranen Antti Lynx 16.52 0.02.44
6 Töyrylä Rasmus KyS 17.43 0.03.35
7 Länsiluoto Väinö HS 18.56 0.04.48
8 Leskinen Eemeli Lynx 19.48 0.05.40
9 Nyman Elias Pihkan 21.44 0.07.36
10 Wickholm Arthur Trian 23.33 0.09.25
11 Kirves Antti SKUusi 23.53 0.09.45
12 Nurmilaukas Niilo EsAk 24.56 0.10.48
13 Fey Erik EsSu 25.15 0.11.07
14 Platonov Mikael Navi 30.44 0.16.36
15 Zhukov Pavel RUS 32.34 0.18.26
16 Donner Jeremy OK77 32.42 0.18.34
17 Åkerman Emil HiKi 37.46 0.23.38
18 Peltola Otto Lynx 45.39 0.31.31
Joensuu Aapo HS HYL -
Krapu Aleksi EsSu KES -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvensalo Eetu RaJu 11.13 0.00.00
2 Leinonen Otso RR 11.20 0.00.07
3 Botov Aleksei RUS 11.56 0.00.43
4 Partanen Roope HyRa 14.01 0.02.48
5 Närvä Kaapo Lynx 15.20 0.04.07
6 Suntioinen Ilari EsSu 15.23 0.04.10
7 Turunen Topi RR 16.50 0.05.37
8 Koskinen Iiro Lynx 18.54 0.07.41
Heikkinen Arsi HS HYL -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mourujärvi Jere RR 11.45 0.00.00
2 Lempainen Eero TuMe 16.39 0.04.54
3 Hoskari Johannes RasKe 21.57 0.10.12
4 Anana John Pihkan 22.03 0.10.18

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vilska Eemi RR 8.08 0.00.00
2 Backman Sebastian OK77 12.48 0.04.40
3 Kiljunen Eikka LS-37 13.32 0.05.24
4 Pavilainen Andrei Lynx 14.17 0.06.09
5 Ekström Lassi MSParma 14.25 0.06.17
6 Savelainen Julius HS 15.31 0.07.23
7 Packalen Jonas Lynx 15.47 0.07.39
8 Saranen Samuel Pihkan 17.27 0.09.19
9 Leskinen Eino Lynx 17.51 0.09.43
10 Loukkalahti Antti RR 20.28 0.12.20
11 Luhtala Akseli SomEsa 21.51 0.13.43
12 Lehtonen Eino SKUusi 25.16 0.17.08
13 Honkala Niilo KangSK 27.53 0.19.45
14 Åkerman Oskar HiKi 28.50 0.20.42
15 Kinni Aaro EsSu 32.09 0.24.01

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 35
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Norrbacka Sanni Lynx 31.20 0.00.00 80.26 79.97
2 Sundberg Karoliina Lynx 32.21 0.01.01 77.39 77.12
3 Heittola Suvi RR 32.23 0.01.03 76.97 76.70
4 Skog Henna HiKi 32.54 0.01.34 75.42 75.16
5 Leskinen Anne-Mari Lynx 33.34 0.02.14 73.60 73.33
6 Sareila Outi MSParma 34.02 0.02.42 72.26 72.00
7 Kanko Miina KangSK 34.13 0.02.53 71.55 71.29
8 Kukkonen Saara LS-37 34.23 0.03.03 70.88 70.63
9 Kauppila Sanna AngA 34.41 0.03.21 69.95 69.70
10 Juga Emma SKUusi 35.52 0.04.32 67.33 67.09
11 Itkonen Maria LapVe 35.55 0.04.35 66.93 66.69
12 Kotkajuuri Anna KangSK 36.32 0.05.12 65.49 65.26
13 Novikova Mariia RUS 37.37 0.06.17 63.31 63.09
14 Lindeqvist Katri PR 38.07 0.06.47 62.19 61.97
15 Munukka Ellu TP 38.11 0.06.51 61.79 61.57
16 Ojanen Maija KuoSu 39.21 0.08.01 59.68 59.47
17 Saarinen Minna KangSK 39.34 0.08.14 59.07 58.86
18 Malinen Anni SKUusi 39.41 0.08.21 58.62 58.41
19 Töyrylä Salla KyS 40.12 0.08.52 57.59 57.38
20 Kirvesmies Annika KuoSu 40.28 0.09.08 56.93 56.73
21 Julku Päivi Trian 42.11 0.10.51 54.35 54.16
22 Kalliomaa Riikka VeVe 42.12 0.10.52 54.07 53.88
23 Ruoti Roosa VeVe 43.33 0.12.13 52.14 51.95
24 Wallikivi Maria EsAk 44.43 0.13.23 50.53 50.35
25 Forsman Aada OK77 45.11 0.13.51 49.76 49.59
26 Korpi Maarit LapVi 46.03 0.14.43 48.59 48.41
27 Saetalu Daisi MSParma 46.18 0.14.58 48.08 47.91
28 Hietala Miina KyS 48.09 0.16.49 46.01 45.84
29 Varmavuo Iida RR 48.26 0.17.06 45.51 45.35
30 Tuomaala Sara SKUusi 49.20 0.18.00 44.45 44.29
31 Rantanen Emilia KR 49.50 0.18.30 43.78 43.63
32 Miettinen Minna MSParma 51.06 0.19.46 42.48 42.33
33 Hjelm Essi EsAk 51.59 0.20.39 41.55 41.40
34 Laitinen Salla PR 52.28 0.21.08 40.95 40.81
35 Jylhä Henna KoS 1.05.33 0.34.13 32.61 32.49

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räty Elina HiKi 22.50 0.00.00 51.15 49.84
2 Orkola Saana HiKi 26.43 0.03.53 43.12 42.01
3 Hjelm Netta EsAk 27.23 0.04.33 41.48 40.42
4 Saramäki Sara Lynx 29.29 0.06.39 37.99 37.02
5 Siren Henna TP 29.34 0.06.44 37.34 36.39
6 Antell Saara KeU 32.06 0.09.16 33.90 33.03
7 Nakonechnaia Maria Hiisi 33.30 0.10.40 32.01 31.19
8 Salmi Anna MaMa 34.32 0.11.42 30.59 29.81
9 Autti Salla EsSu 39.59 0.17.09 26.02 25.36
10 Ray Jenny OK77 41.14 0.18.24 24.85 24.21
11 Mäkinen Emma LuuRa 49.14 0.26.24 20.49 19.96
12 Tikkala Evastina HS 1.03.13 0.40.23 15.70 15.30

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taini Mia JRV 27.43 0.00.00 82.75 81.34
2 Väre Tiina SomEsa 30.19 0.02.36 74.71 73.43
3 Suntioinen Riina AngA 33.03 0.05.20 67.66 66.51
4 Åkerman Anu HiKi 33.25 0.05.42 66.06 64.94
5 Weckman Sanna VeVe 34.45 0.07.02 62.70 61.63
6 Murtola Elisa VeVe 36.28 0.08.45 58.96 57.96
7 Korhonen Kati S-JKL 37.51 0.10.08 56.05 55.10
8 Vilska Tiina RR 38.25 0.10.42 54.48 53.55
9 Nieminen Outi RR 39.45 0.12.02 51.93 51.04
10 Ali-Rekola Anne Lynx 45.56 0.18.13 44.32 43.56
11 Zhukova Anna RUS 47.36 0.19.53 42.16 41.44
12 Pietilänaho Anu HiKi 47.51 0.20.08 41.34 40.64
13 Asmundela Saara RiSu 57.47 0.30.04 33.74 33.16

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tahvanainen Anu LS-37 30.52 0.00.00 70.16 69.05
2 Lakanen Reetta Koovee 31.59 0.01.07 67.07 66.01
3 Ikäheimonen Taru EsSu 32.20 0.01.28 65.72 64.68
4 Kivelä Riikka VeVe 32.59 0.02.07 63.81 62.80
5 Muukkonen Eveliina KangSK 34.11 0.03.19 60.97 60.01
6 Vaara Inga-Maria KaRa 35.13 0.04.21 58.61 57.68
7 Luhtala Johanna SomEsa 35.17 0.04.25 57.92 57.01
8 Remahl Virpi LS-37 38.13 0.07.21 52.94 52.11
9 Lehtoranta Leena VeVe 40.11 0.09.19 49.85 49.06
10 Torvela Tiina KuoSu 40.54 0.10.02 48.48 47.71
11 Kriktilä Leena-Maija VeVe 40.58 0.10.06 47.90 47.15
12 Castrén Jenni Jyry 41.13 0.10.21 47.12 46.38
13 Mashina Anna LS-37 41.23 0.10.31 46.44 45.71
14 Wolff Charlotta Raseborg 44.08 0.13.16 43.09 42.41
15 Sillanpää Hanna Lynx 44.30 0.13.38 42.28 41.61
16 Fey Natalia EsSu 45.33 0.14.41 40.86 40.21
17 Laine Matilda RaVi 50.30 0.19.38 36.45 35.87

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Heli Koovee 26.05 0.00.00 66.28 65.57
2 Ojanaho Marja-Leena KemU 28.27 0.02.22 60.33 59.69
3 Marttila Outi EsSu 29.16 0.03.11 58.22 57.61
4 Isoherranen Kirsi Lynx 29.33 0.03.28 57.25 56.64
5 Francke Astra EsSu 32.59 0.06.54 50.91 50.37
6 Huuskonen Taija JRV 33.04 0.06.59 50.41 49.88
7 Lintula Kirsi Trian 34.27 0.08.22 48.03 47.52
8 Rautakorpi Tiina EsAk 35.35 0.09.30 46.15 45.66
9 Kirves Hetti KeU 37.32 0.11.27 43.43 42.97
10 Sumanen Laura HyRa 38.08 0.12.03 42.42 41.97
11 Nybakken Line EsSu 38.20 0.12.15 41.87 41.43
12 Konttila Minna TP 38.33 0.12.28 41.32 40.88
13 Pikkarainen Anu EsAk 40.26 0.14.21 39.09 38.68
14 Koskelainen Teija HlT 40.42 0.14.37 38.53 38.12
15 Latvala Terhi TVV 41.06 0.15.01 37.85 37.45
16 Kiili Hanna AngA 46.07 0.20.02 33.47 33.11
17 Hosio Sanna KarjUra 46.08 0.20.03 33.19 32.84
18 Simanova Tatiana RUS 50.46 0.24.41 29.92 29.60
19 Turakainen Irene Lynx 50.50 0.24.45 29.63 29.32
Hautamäki Anne-Mari RasKe HYL -
Murto Heli RR KES -
Kulmala Päivi RR KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Boström Kirsi EsSu 20.29 0.00.00 61.37 61.12
2 Ekström Anu MSParma 22.16 0.01.47 55.99 55.76
3 Autti Marja-Liisa EsSu 22.19 0.01.50 55.39 55.17
4 Molnar Pia RaVa 25.13 0.04.44 48.61 48.41
5 Laurila Anneli Trian 25.17 0.04.48 48.06 47.87
6 Varpula Marjut EsSu 25.21 0.04.52 47.52 47.33
7 Ray Carola OK77 27.20 0.06.51 43.69 43.52
8 Havia-Kinnala Helena AngA 27.29 0.07.00 43.07 42.90
9 Torp-Donner Heidi OK77 28.24 0.07.55 41.31 41.15
10 Franssila Hanna AngA 31.14 0.10.45 37.23 37.08
11 Villikka Sanna KyS 32.43 0.12.14 35.22 35.08
12 Åberg Inga-Lill Trian 34.09 0.13.40 33.44 33.30
13 Sahlström Teija EsAk 35.17 0.14.48 32.07 31.94
14 Juote Taina Pihkan 36.18 0.15.49 30.88 30.75
15 Mårtenson Karin OK77 41.04 0.20.35 27.04 26.93
16 Norrbacka Aino HyRa 50.25 0.29.56 21.82 21.73
17 Leppävuori Päivi KuoSu 54.52 0.34.23 19.86 19.78
18 Reiman Anu AngA 58.59 0.38.30 18.29 18.22
Koistinen Marjo EsSu KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aalto Pirjo RaN 22.28 0.00.00 56.55 55.32
2 Kauria Pirjo ORa 25.41 0.03.13 48.90 47.84
3 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 27.13 0.04.45 45.60 44.61
4 Juga Liisa KeU 27.55 0.05.27 43.94 42.98
5 Sipponen Eija PR 28.25 0.05.57 42.65 41.72
6 Einonen Päivi LS-37 29.43 0.07.15 40.29 39.41
7 Laev Riina 32.32 0.10.04 36.35 35.56
8 Uusitalo Suvi-Päivikki IHR 34.07 0.11.39 34.23 33.49
9 Kallio Ulla KeU 37.43 0.15.15 30.58 29.91
10 Jurvakainen Tuija RasHy 39.44 0.17.16 28.66 28.03
11 Markki Outi EsSu 39.50 0.17.22 28.22 27.60
12 Mbembela Tuula Lynx 40.22 0.17.54 27.48 26.88
13 Kallio Arja RiSu 50.21 0.27.53 21.74 21.27
Kirvesmies Vuokko LS-37 KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 20.55 0.00.00 58.99 58.49
2 Puromies Merja EsSu 22.58 0.02.03 53.33 52.87
3 Kukkasjärvi Elina RR 24.39 0.03.44 49.31 48.89
4 Kottonen Annariitta Lynx 25.44 0.04.49 46.87 46.47
5 Kerkola Maija HlT 26.43 0.05.48 44.80 44.42
6 Kokkila Marita EsSu 26.49 0.05.54 44.29 43.91
7 Jokinen Irma TurSa 28.05 0.07.10 41.96 41.61
8 Siren Ritva RiSu 29.41 0.08.46 39.39 39.05
9 Sani Tuula HU-46 30.22 0.09.27 38.20 37.87
10 Eisanen Tea MaMa 30.40 0.09.45 37.52 37.20
11 Toivanen Tuula RaN 31.37 0.10.42 36.10 35.80
12 Levicheva Nadezda RUS 32.11 0.11.16 35.18 34.88
13 Kuisma Tuula SomEsa 32.46 0.11.51 34.27 33.98
14 Ilmakunnas Seija Pihkan 33.47 0.12.52 32.96 32.68
15 Leskinen Tiina Lynx 35.23 0.14.28 31.21 30.95
16 Väisänen Ritva KyS 36.02 0.15.07 30.39 30.13
17 Liimatainen Raili HyRa 36.06 0.15.11 30.08 29.82
18 Virtanen Marita EsSu 39.13 0.18.18 27.45 27.22
19 Kangasaho Sirpa HiKi 40.44 0.19.49 26.20 25.98
20 Väli-Klemelä Marja-Leena KaRa 45.53 0.24.58 23.06 22.87
Laaksonen Anita TarpSu KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kalliola Pirkko MaMa 26.22 0.00.00 51.51 50.82
2 Juura Maarit KanSu 28.30 0.02.08 47.35 46.72
3 Wickholm Rita Trian 29.41 0.03.19 45.18 44.58
3 Niemi Tuire TP 29.41 0.03.19 45.18 44.58
5 Tikka Eija RaKaS 29.42 0.03.20 44.58 43.99
6 Laukkanen Kirsti HlT 32.32 0.06.10 40.44 39.90
7 Raiko Erja HyRa 32.45 0.06.23 39.91 39.38
8 Lappeteläinen Raija HyRa 32.47 0.06.25 39.61 39.09
9 Heinonen Kaija Pihkan 33.13 0.06.51 38.84 38.32
10 Karvonen Iris LeSi 33.19 0.06.57 38.47 37.96
11 Kattilakoski Kirsti KoS 33.35 0.07.13 37.91 37.41
12 Karvonen Pirjo SuSi 36.10 0.09.48 34.97 34.50
13 Savonen Leena HlS 36.59 0.10.37 33.97 33.51
14 Kurvinen Ulla HiKi 37.21 0.10.59 33.41 32.96
15 Bergström Anneli EsSu 39.17 0.12.55 31.55 31.13
16 Kukkonen Marja RaKaS 39.36 0.13.14 31.08 30.67
17 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 39.55 0.13.33 30.62 30.21
18 Laitinen Hellevi EsAk 40.25 0.14.03 30.03 29.63
19 Pöntinen Tuula Navi 43.06 0.16.44 27.96 27.59
20 Riikonen Margit PertPe 44.42 0.18.20 26.77 26.42
21 Alexandersson Gia PIF 49.32 0.23.10 23.99 23.67
22 Lakanen Sirpa RaKaS 49.35 0.23.13 23.79 23.48
23 Laine Kaija KauKa 1.08.25 0.42.03 17.12 16.89
Lipasti Hilkka EsSu KES -
Hintukainen Terttu TuS HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 25.34 0.00.00 46.40 45.40
2 Peltola Kati MSParma 25.46 0.00.12 45.68 44.69
3 Rahkasuo Kaarina Rasti88 28.07 0.02.33 41.53 40.63
4 Kajava Ritva HlS 28.29 0.02.55 40.66 39.79
5 Malmsten Beatrice Lynx 29.03 0.03.29 39.55 38.70
6 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 29.58 0.04.24 38.03 37.21
7 Sterna Rudite LAT 30.31 0.04.57 37.03 36.24
8 Laaksonen Raili SuSi 30.52 0.05.18 36.31 35.53
9 Eskola Pirkko Rasti88 32.24 0.06.50 34.30 33.56
10 Toivonen Vellamo OK77 33.03 0.07.29 33.34 32.63
11 Kämäräinen Paula HiKi 34.59 0.09.25 31.23 30.56
11 Ohramaa Tuula Jyry 34.59 0.09.25 31.23 30.56
13 Särkkä Liisa Navi 35.42 0.10.08 30.08 29.43
14 Kuutti Kirsti PertPe 39.11 0.13.37 27.17 26.58
15 Salmela Juulia RiSu 44.48 0.19.14 23.55 23.05
16 Kaarnijärvi Marja OrPo 47.48 0.22.14 21.88 21.41
17 Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT 52.32 0.26.58 19.73 19.30
18 Hautala Tuula ONMKY 53.37 0.28.03 19.16 18.74
Sundberg Liisa Lynx KES -
Stoor Anne KoS KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tanska Eeva EsSu 33.53 0.00.00
2 Tulokas Tuula SuSi 50.33 0.16.40

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 56.40 0.00.00
2 Vehmanen Marjatta KeU 56.52 0.00.12

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemettinen Kaisa S-JKL 30.58 0.00.00 67.54 65.80
2 Viholainen Elisa S-JKL 31.24 0.00.26 65.84 64.14
3 Saalo Siiri SKUusi 31.54 0.00.56 64.06 62.40
4 Nygård Mette S-JKL 32.41 0.01.43 61.78 60.18
5 Ovaska Jenni VeVe 36.57 0.05.59 53.99 52.60
6 Pakkanen Raita VeVe 38.57 0.07.59 50.60 49.29
7 Pellonperä Sofia EsSu 41.09 0.10.11 47.31 46.09
8 Ruoti Miina VeVe 41.43 0.10.45 46.09 44.90
9 Saalo Saara SKUusi 45.42 0.14.44 41.54 40.47
10 Tuominen Krista LS-37 46.22 0.15.24 40.43 39.38
11 Sokolova Sofia RUS 49.47 0.18.49 37.17 36.21
12 Laine Roosa EsSu 50.19 0.19.21 36.29 35.35
13 Lohikainen Eveliina RaVa 50.37 0.19.39 35.60 34.68
14 Sankelo Lotta Pohjant 53.49 0.22.51 33.04 32.18

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Botova Elizaveta RUS 25.28 0.00.00 62.51 59.65
2 Virtanen Heta HlS 26.19 0.00.51 59.92 57.18
3 Taipale Anniina LS-37 26.46 0.01.18 58.36 55.68
4 Botova Anastasia RUS 27.28 0.02.00 56.32 53.75
5 Mårtenson Lydia OK77 27.47 0.02.19 55.15 52.62
6 Asklöf Aino Lynx 29.06 0.03.38 52.14 49.75
7 Tuomala Miina-Maria S-JKL 29.35 0.04.07 50.78 48.46
8 Laine Anni TP 31.14 0.05.46 47.62 45.44
9 Näpänkangas Elsa S-JKL 32.18 0.06.50 45.59 43.50
10 Laitinen Emilia VeVe 33.42 0.08.14 43.25 41.27
11 Hoskari Maria RasKa 34.10 0.08.42 42.22 40.29
12 Mustajoki Villa TP 35.35 0.10.07 40.12 38.29
13 Salomäki Eerika SKUusi 37.28 0.12.00 37.71 35.98
14 Kiljunen Emmi LS-37 37.44 0.12.16 37.04 35.35
15 Suntioinen Elli EsSu 39.48 0.14.20 34.75 33.16
16 Tiljander Venla EsSu 48.03 0.22.35 28.47 27.17
17 Lehikoinen Aino EsSu 59.27 0.33.59 22.76 21.72

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojala Jenny Koovee 22.07 0.00.00 61.78 60.05
2 Lehtonen Maiju LS-37 24.59 0.02.52 54.26 52.74
3 Ojanaho Eeva-Liina OH 25.48 0.03.41 52.12 50.67
4 Sallila Katarina HS 26.27 0.04.20 50.43 49.03
5 Riutto Eerika LS-37 27.24 0.05.17 48.29 46.94
6 Lehtonen Iida SKUusi 27.49 0.05.42 47.18 45.86
7 Mäntylä Ulla-Riina HS 28.09 0.06.02 46.24 44.95
8 Norrbacka Salla HyRa 28.39 0.06.32 45.05 43.80
9 Rantala Henna TuS 29.18 0.07.11 43.69 42.47
10 Häkkinen Pihla TP 30.14 0.08.07 41.98 40.81
11 Multala Essi RR 34.54 0.12.47 36.06 35.05
12 Nyman Ida Pihkan 35.38 0.13.31 35.01 34.04
13 Hahn Olivia Solf 36.57 0.14.50 33.47 32.54
14 Miettinen Kiia Pihkan 37.14 0.15.07 32.93 32.01
15 Turkkila Liisa EsSu 37.53 0.15.46 32.08 31.18
16 Julkunen Siiri TP 47.05 0.24.58 25.58 24.87
17 Lauren Camilla HS 48.29 0.26.22 24.62 23.93
Kuusinen Saana TP KES -
Rantala Ella HS KES -
Markki Emmi EsSu HYL -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turakainen Veera Lynx 27.30 0.00.00 43.98 39.02
2 Hämäläinen Elina RR 29.08 0.01.38 40.74 36.14
3 Viskari Siiri Lynx 31.52 0.04.22 36.53 32.41
4 Laine Noora TP 34.27 0.06.57 33.14 29.39
5 Toivonen Lotta RR 38.32 0.11.02 29.04 25.76
6 Wickholm Wilma Trian 39.24 0.11.54 27.82 24.68
7 Hosio Iris EsSu 40.08 0.12.38 26.75 23.73
8 Backman Wilhelmina OK77 44.10 0.16.40 23.79 21.11
9 Virtanen Aino AngA 51.11 0.23.41 20.09 17.82

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Wickholm Saga Trian 23.45 0.00.00
2 Mänty Elisa RR 24.51 0.01.06
3 Gröhn Ronja TP 24.54 0.01.09
4 Rehberger Nadja HS 24.58 0.01.13
5 Laitamäki Lotta HlT 25.29 0.01.44
6 Laitinen Julia VeVe 27.24 0.03.39
7 Tupitsa Milla HS 31.06 0.07.21
8 Joensuu Lumi HS 32.46 0.09.01
9 Hamppu Elina EsSu 35.17 0.11.32

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sundberg Viliina Lynx 26.37 0.00.00
2 Hoskari Sanni RasKe 26.55 0.00.18
3 Viskari Saana Lynx 32.52 0.06.15
4 Backman Alexandra OK77 37.09 0.10.32
5 Laakso Evena RasKu 42.35 0.15.58
6 Loukkalahti Aino RR 45.35 0.18.58

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Taini Elli JRV 17.55 0.00.00
2 Fagerlund Frida Raseborg 17.58 0.00.03
3 Miettinen Iida Kristiina Pihkan 32.54 0.14.59
4 Nurmiainen Elsa Raseborg 33.50 0.15.55
5 Honkala Emmi KangSK 36.44 0.18.49
5 Ekström Saana-Mari MSParma 36.44 0.18.49
7 Kerkola Pipsa TP 57.35 0.39.40

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Luhtala Olivia SomEsa 13.16 0.00.00
2 Lehtonen Lilja SKUusi 13.22 0.00.06
3 Pavilainen Anna Lynx 24.24 0.11.08

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takanen Tiitu VeVe 9.51 0.00.00
2 Weckman Venla VeVe 10.21 0.00.30
3 Länsiluoto Venla HS 10.43 0.00.52
4 Laitinen Sofia VeVe 12.39 0.02.48

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kolmonen Aino KR 10.56 0.00.00
2 Weckman Selma VeVe 11.52 0.00.56
3 Lindeqvist Minttu PR 14.45 0.03.49
4 Taini Iida JRV 15.03 0.04.07
5 Tyni Veera VeVe 15.28 0.04.32
6 Kriktilä Eevi EsSu 18.29 0.07.33
7 Velema Signe PR 19.39 0.08.43
8 Kirves Kaisa SKUusi 20.56 0.10.00
9 Hirvikorpi Emma EsAk 21.39 0.10.43
10 Maronen Milla Lynx 27.23 0.16.27
11 Ojapalo Olivia Lynx 29.50 0.18.54
12 Tyni Ellen VeVe 33.21 0.22.25
13 Haarlaa Lilja HS 34.04 0.23.08
14 Hyvämäki Vilja SomEsa 38.11 0.27.15