FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kansallinen pitkämatka, SM-esikisa
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 37
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koistinen Olli-Pekka HiKi 1.07.43 0.00.00 88.42 85.73
2 Detkov Sergei Hiisi 1.09.09 0.01.26 86.20 83.58
3 Hramov Andrei Hiisi 1.09.27 0.01.44 85.43 82.83
4 Loukkalahti Otto HiKi 1.09.37 0.01.54 84.84 82.26
5 Nakonechnyi Dmitry Hiisi 1.09.57 0.02.14 84.04 81.49
6 Suominen Eemeli HiKi 1.10.51 0.03.08 82.59 80.08
7 Saarijärvi Hannu TP 1.11.24 0.03.41 81.58 79.09
8 Repo Ville TP 1.11.45 0.04.02 80.80 78.34
9 Pohjola Lauri S-JKL 1.11.48 0.04.05 80.36 77.92
10 Kahelin Jouni VaajTe 1.11.49 0.04.06 79.96 77.53
11 Heinonen Jouni VaHa 1.11.53 0.04.10 79.51 77.09
12 Saarinen Timo VaHa 1.12.56 0.05.13 77.99 75.62
13 Laaksonen Markku Rasti88 1.13.43 0.06.00 76.80 74.46
14 Peltola Samuli JRV 1.15.42 0.07.59 74.42 72.16
15 Närvä Tomi HiKi 1.16.02 0.08.19 73.74 71.50
16 Pesu Raino TP 1.17.29 0.09.46 72.01 69.82
17 Liukkonen Kalle HiKi 1.17.46 0.10.03 71.40 69.22
18 Uitto Ville RasKu 1.17.55 0.10.12 70.91 68.75
19 Tulonen Benjamin HiKi 1.19.28 0.11.45 69.18 67.08
20 Pitkänen Jonne TP 1.19.36 0.11.53 68.73 66.64
21 Markkila Eero RasKu 1.19.58 0.12.15 68.07 66.00
22 Kleemola Lauri Lynx 1.21.02 0.13.19 66.84 64.81
23 Väisänen Patrik KS 1.21.55 0.14.12 65.79 63.78
24 Luoma Ville HiKi 1.22.53 0.15.10 64.69 62.72
25 Kujanpää Juuso Lynx 1.23.42 0.15.59 63.73 61.80
26 Uitto Jussi RasKu 1.23.48 0.16.05 63.33 61.41
27 Nuuttila Lauri LappRi 1.26.27 0.18.44 61.08 59.22
28 Tölli Marko S-JKL 1.30.02 0.22.19 58.34 56.57
29 Lammi Aleksi RasKu 1.31.32 0.23.49 57.09 55.35
30 Annila Petri Koovee 1.36.34 0.28.51 53.83 52.20
31 Jokela Juha PäLuLu 1.37.51 0.30.08 52.85 51.24
32 Kurkela Mikko KaSu 1.39.21 0.31.38 51.78 50.20
Patana Mikko HiKi KES -
Laine Jaakko HiKi KES -
Saari Petri VaajTe EIL -
Liukkonen Oskari HiKi EIL -
Asmolov Aleksei Hiisi EIL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fincke Anni-Maija TP 1.10.02 0.00.00 82.15 81.37
2 Heittola Satu RasKu 1.10.15 0.00.13 81.02 80.25
3 Pesu Mervi TP 1.11.19 0.01.17 78.95 78.19
4 Sivén Hanna KangSK 1.12.01 0.01.59 77.32 76.59
5 Hämäläinen Roosa HiKi 1.12.14 0.02.12 76.24 75.51
6 Kotkajuuri Anna KangSK 1.13.07 0.03.05 74.47 73.76
7 Somova Inna Hiisi 1.13.15 0.03.13 73.50 72.80
8 Skog Henna HiKi 1.13.21 0.03.19 72.56 71.86
9 Patana Jenny HiKi 1.17.47 0.07.45 67.63 66.98
10 Kukkonen Saara LS-37 1.18.22 0.08.20 66.34 65.71
11 Siivonen Hanna-Mari Koovee 1.18.51 0.08.49 65.15 64.53
12 Pitkänen Salla TP 1.19.23 0.09.21 63.93 63.33
13 Hotz Marita HiKi 1.29.00 0.18.58 56.33 55.80
14 Kovalainen Ulla-Maria Koovee 1.43.11 0.33.09 47.99 47.54
Luukkainen Eeva RasKu KES -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Siivonen Eero Koovee 11.39 0.00.00
2 Väistökoski Miko TP 21.12 0.09.33
3 Kinnunen Veli PäLuLu 21.52 0.10.13
4 Alonen Veikko S-JKL 22.24 0.10.45
5 Koski Konsta Koovee 24.21 0.12.42
6 Huhtala Pyry JRV 28.21 0.16.42

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kahelin Jasu S-JKL 23.16 0.00.00
2 Ahvenjärvi Olli Koovee 24.17 0.01.01
3 Mattila Ato PäLuLu 27.25 0.04.09

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sivill Tommi S-JKL 16.34 0.00.00
2 Koski Juuso YKV 22.47 0.06.13
3 Kuronen Aapo JRV 24.22 0.07.48
4 Kinnunen Onni PäLuLu 26.54 0.10.20
5 Skyttä Akseli TP 27.02 0.10.28
6 Ketola Lauri TP 30.44 0.14.10
Ahtola Touko KangSK EIL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pesu Akseli TP 20.15 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kallioinen Niko PäijRa 32.16 0.00.00
2 Kahelin Janne S-JKL 32.32 0.00.16
3 Liuha Matias ViPa 44.47 0.12.31

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Siivonen Anni Koovee 19.24 0.00.00
2 Koski Sofia YKV 20.05 0.00.41
3 Huhtala Tuuli JRV 26.18 0.06.54
4 Alonen Hertta S-JKL 37.17 0.17.53

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koski Hanni Koovee 17.20 0.00.00
2 Koskinen Aino TP 19.32 0.02.12
3 Papinaho Enne KeuKi 20.56 0.03.36
4 Ahlfors Erika TP 34.58 0.17.38
Koskinen Iida RaN EIL -
Pesu Lotta TP HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nieminen Reetta VaHa 25.34 0.00.00
2 Hänninen Sanni TP 31.35 0.06.01
3 Häkkinen Kaisla TP 32.38 0.07.04

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Väistökoski Meri TP 29.18 0.00.00
2 Laitamäki Lotta HlT 30.15 0.00.57
3 Översti Liisa VaHa 31.22 0.02.04
4 Papinaho Alina KeuKi 39.53 0.10.35
Gröhn Ronja TP EIL -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Katajisto Jukka-Pekka RasKu 59.24 0.00.00
2 Lanne Ristomatti TP 1.29.22 0.29.58

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sompi Jani JRV 1.07.12 0.00.00 61.27 58.92
2 Hyytiäinen Antti KangSK 1.10.18 0.03.06 57.77 55.56
3 Levola Jani PirHi 1.12.02 0.04.50 55.60 53.47
4 Asikainen Saku Hiisi 1.12.52 0.05.40 54.19 52.12
5 Virkki Janne Hiilto 1.13.52 0.06.40 52.70 50.68
6 Pasonen Kai RaN 1.19.08 0.11.56 48.48 46.63
7 Backlund Jan-Anders Femman 1.21.01 0.13.49 46.66 44.88
8 Rahkila Pyry VaajTe 1.27.50 0.20.38 42.40 40.78
9 Samposalo Kai TP 1.32.09 0.24.57 39.80 38.28
10 Martikainen Marko PäLuLu 1.37.07 0.29.55 37.19 35.77
11 Holmén Heikki TP 1.48.07 0.40.55 32.89 31.63
12 Pöntinen Henri Koovee 1.51.14 0.44.02 31.46 30.26

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Jarmo PäLuLu 57.50 0.00.00 55.76 54.85
2 Parttimaa Timo AngA 57.56 0.00.06 54.83 53.93
3 Ketola Mika Koovee 58.20 0.00.30 53.62 52.75
4 Nieminen Jyrki LHR 59.22 0.01.32 51.87 51.03
5 Talvitie Mikko KeU 1.00.55 0.03.05 49.76 48.95
6 Ruuska Vesa KangSK 1.02.13 0.04.23 47.94 47.16
7 Kopra Jyrki TurSa 1.03.55 0.06.05 45.91 45.16
8 Gynther Kimmo IHR 1.04.28 0.06.38 44.77 44.04
9 Joutsensaari Jarmo KangSK 1.12.36 0.14.46 39.09 38.45
10 Torri Pauli HPV 1.20.44 0.22.54 34.55 33.99
11 Pasanen Jussi RaJu 1.24.18 0.26.28 32.51 31.98
Kotilainen Jukka IHR EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Juha VaajTe 45.12 0.00.00 58.06 59.33
2 Heinämäki Mikko TP 50.43 0.05.31 51.19 52.31
3 Kallio Jukka TP 53.28 0.08.16 48.03 49.08
4 Helminen Hannu JRV 55.14 0.10.02 45.98 46.99
5 Nyholm Thomas Trian 56.17 0.11.05 44.63 45.60
6 Laasonen Mauri TP 57.04 0.11.52 43.52 44.47
7 Kortetjärvi Hannu PäLuLu 58.36 0.13.24 41.90 42.82
8 Hirvensalo Jorma SaPu 58.52 0.13.40 41.24 42.14
9 Oikarinen Jarmo TP 1.01.23 0.16.11 39.09 39.94
10 Koskela Heikki RaJu 1.04.02 0.18.50 37.03 37.84
11 Kymäläinen Jari TP 1.06.56 0.21.44 35.01 35.77
12 Toivonen Jari EE 1.10.29 0.25.17 32.84 33.56
13 Vesala Pekka PirHi 1.12.37 0.27.25 31.49 32.18
14 Hyvärinen Vesa RaN 1.18.09 0.32.57 28.90 29.53
15 Maijala Kari EE 1.26.26 0.41.14 25.81 26.37

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppäsalmi Juhani KeuKi 51.44 0.00.00 47.32 46.31
2 Nieminen Tapio JRV 52.04 0.00.20 46.58 45.58
3 Malinen Jouko RR 53.35 0.01.51 44.83 43.87
4 Lillandt Stefan Kristina 53.45 0.02.01 44.26 43.32
5 Pitkänen Juhani TP 55.52 0.04.08 42.18 41.28
6 Martikainen Ari KeuKi 57.03 0.05.19 40.90 40.03
7 Paukku Ismo ViPa 57.40 0.05.56 40.06 39.21
8 asikainen timo Hiisi 58.09 0.06.25 39.34 38.50
9 Toppari Reijo KauWi 59.52 0.08.08 37.82 37.02
10 Ukkonen Leo TP 1.02.04 0.10.20 36.11 35.34
11 Pensas Esko LaihLu 1.03.57 0.12.13 34.69 33.95
12 Jalanto Esko KangSK 1.08.31 0.16.47 32.04 31.36
13 Salonen Hannu KonnU 1.10.23 0.18.39 30.87 30.21
14 Virekunnas Ari TP 1.12.15 0.20.31 29.75 29.12
15 Rajaniemi Vesa S-JKL 1.14.28 0.22.44 28.56 27.95
16 Tamminen Erkki SuJu 1.19.54 0.28.10 26.33 25.77
17 Paukkola Jari RiSu 1.28.11 0.36.27 23.60 23.09
Turunen Juha ViPa EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Arto TP 53.08 0.00.00 50.33 50.00
2 Rauhamäki Kimmo JRV 54.14 0.01.06 48.94 48.62
3 Ritanotko Markku TuMe 57.33 0.04.25 45.77 45.47
4 Sivén Osmo ÄhtU 57.38 0.04.30 45.35 45.06
5 Nyystilä Jukka LaihLu 1.00.32 0.07.24 42.85 42.57
6 Nopanen Ismo VeVe 1.05.30 0.12.22 39.29 39.04
7 Liukkala Pekka HauSi 1.05.38 0.12.30 38.91 38.65
8 Rantapuska Seppo PetPe 1.05.48 0.12.40 38.50 38.25
9 Nurminen Jouko TP 1.06.21 0.13.13 37.88 37.64
10 Rajala Markku PäLuLu 1.06.56 0.13.48 37.25 37.01
11 Koskinen Kaj VaHa 1.07.51 0.14.43 36.45 36.22
12 Lavikainen Jussi KangSK 1.08.11 0.15.03 35.98 35.75
13 Laine Esa TP 1.09.13 0.16.05 35.16 34.93
14 Pihlajamaa Martti VetU 1.10.49 0.17.41 34.08 33.86
15 Suominen Risto SuSi 1.13.53 0.20.45 32.39 32.18
16 Kurittu Lassi S-JKL 1.15.50 0.22.42 31.29 31.09
17 Arvola Paavo TurSa 1.20.50 0.27.42 29.11 28.92
18 Terävä Seppo XYZ 1.31.40 0.38.32 25.45 25.29
19 Kujanpää Heikki AlajA 1.37.26 0.44.18 23.74 23.58
20 Pöyhönen Hannu VetU 1.39.33 0.46.25 23.03 22.88
Antikainen Raimo KuoSu KES -
Huikkola Markku KangSK EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkelä Harri SuSe 46.51 0.00.00 44.04 44.19
2 Lakanen Ensio VaajTe 47.35 0.00.44 43.07 43.22
3 Hillo Heikki VaHa 49.24 0.02.33 41.20 41.34
4 Jokinen Leo KoS 49.41 0.02.50 40.68 40.82
5 Ahola Pentti PäLuLu 51.37 0.04.46 38.88 39.02
6 Virtanen Matti ViPa 54.56 0.08.05 36.28 36.41
7 Penttinen Juha Mesik 55.25 0.08.34 35.71 35.83
8 Haapala Risto KoS 55.36 0.08.45 35.34 35.46
9 Ansamaa Reino RaN 55.39 0.08.48 35.05 35.18
10 Niittymäki Asko TurSa 55.44 0.08.53 34.75 34.87
11 Taipalus Esko RasKe 57.28 0.10.37 33.46 33.57
12 Hiirijoki Pentti SuSe 57.51 0.11.00 32.99 33.11
13 Soimasuo Juhani Eräp 57.55 0.11.04 32.71 32.82
14 Äikäs Esko TikSu 58.01 0.11.10 32.41 32.52
15 Nikkari Paavo LS-37 58.31 0.11.40 31.89 32.01
16 Ottelin Pekka JRV 1.02.11 0.15.20 29.79 29.89
17 Lakkinen Keijo SuSe 1.02.43 0.15.52 29.31 29.41
18 Moisio Kalevi TuS 1.03.05 0.16.14 28.92 29.02
19 Valta Matti JRV 1.03.31 0.16.40 28.50 28.60
20 Huhta Tapani KangSK 1.07.40 0.20.49 26.54 26.63
21 Talvitie Heikki PirHi 1.09.52 0.23.01 25.51 25.59
22 Koskinen Timo VaHa 1.12.58 0.26.07 24.23 24.31
23 Alanissi Olli PäLuLu 1.15.01 0.28.10 23.38 23.46

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajamäki Matti KyRa 46.59 0.00.00 39.72 39.31
2 Rusko Heikki VaajTe 49.40 0.02.41 37.15 36.76
3 Haaja Reijo VaHa 50.02 0.03.03 36.44 36.06
4 Rapakko Timo SuSi 50.15 0.03.16 35.86 35.48
5 Kukkohovi Reino OSVA 53.53 0.06.54 33.04 32.69
6 Tammela Seppo TikSu 55.18 0.08.19 31.80 31.47
7 Saarinen Mikko KeuKi 56.36 0.09.37 30.69 30.37
8 Puttonen Kalevi IPR 59.27 0.12.28 28.86 28.56
9 Helminen Pentti JRV 1.01.27 0.14.28 27.57 27.28
10 Valtee Pertti HS 1.02.03 0.15.04 26.96 26.67
11 Hovikorpi Aarno HlT 1.02.20 0.15.21 26.49 26.21
12 Salo Jaakko SaPu 1.06.38 0.19.39 24.45 24.20
13 Jylhä Keijo JRV 1.10.38 0.23.39 22.77 22.53
14 Mäkipää Olli MSParma 1.11.31 0.24.32 22.18 21.95
Reini Jaakko TikSu EIL -
Paavola Vesa EE EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 30.46 0.00.00 35.43 34.26
2 Salmela Kosti PihtTu 32.48 0.02.02 32.68 31.60
3 Keskinen Matti TikSu 34.59 0.04.13 30.12 29.13
4 Erkkilä Olavi HlS 35.15 0.04.29 29.38 28.41
5 Rantala Heikki EE 36.55 0.06.09 27.56 26.65
6 Moisio Paavo SaPu 36.58 0.06.12 27.03 26.14
7 Koipijärvi Erkki Eräp 37.13 0.06.27 26.36 25.49
8 Kuusisto Seppo RaLu 41.11 0.10.25 23.38 22.61
9 Nisula Alpo Eräp 42.19 0.11.33 22.33 21.59
Myllymäki Antti VaaSu KES -
Salminen Pertti TurSa EIL -
Paavola Seppo EE EIL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mård Leo Kristina 50.50 0.00.00 25.52 25.94
2 Laurila Pertti EsSu 52.48 0.01.58 23.34 23.73
3 Rantala Mauri RaN 58.52 0.08.02 19.83 20.16
4 Lario Heikki RaVa 1.03.38 0.12.48 17.33 17.62
Asikainen Ville XYZ EIL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nurmela Joose Koovee 1.19.50 0.00.00 56.65 52.60
2 Inkilä Reetu KeuKi 1.25.46 0.05.56 48.77 45.29
3 Sipiläinen Konsta S-JKL 1.28.41 0.08.51 43.34 40.25

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Ilmari VaHa 55.10 0.00.00 54.22 52.00
2 Salonen Seeti VaHa 58.14 0.03.04 49.82 47.78
3 Konttila Akseli TP 1.03.38 0.08.28 44.18 42.37
4 Aaltio Eerik VaHa 1.25.19 0.30.09 31.90 30.60
5 Huhtala Jyri JRV 1.27.05 0.31.55 30.22 28.99
Heinimaa Valtteri KangSK KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aho Rauli VaHa 49.43 0.00.00 53.97 50.33
2 Rantala Valtteri VaHa 50.51 0.01.08 51.89 48.39
3 Taura Kalle VaHa 52.14 0.02.31 49.66 46.31
4 Nieminen Lauri VaHa 1.04.09 0.14.26 39.73 37.06
5 Koskinen Eemil TP 1.09.17 0.19.34 36.15 33.71
6 Leinamo Tuomas TP 1.11.17 0.21.34 34.50 32.18
7 Laine Aarni TP 1.12.58 0.23.15 33.09 30.86
8 Sivonen Miro TP 1.24.58 0.35.15 27.89 26.01
9 Koskinen Mikael RaN 1.52.05 1.02.22 20.75 19.35
Liuha Otto ViPa KES -
Gröhn Riku TP EIL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Alonen Eeva S-JKL 19.55 0.00.00

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kriikkula Johanna RasKu 47.54 0.00.00 61.68 61.60
2 Annala Vilma KangSK 50.03 0.02.09 54.60 54.53
3 Liuha Elina RaN 54.19 0.06.25 46.23 46.18

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Andelin Sanna LaTa 1.00.28 0.00.00
2 Kinnunen Hannele PäLuLu 1.40.38 0.40.10

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivill Saana S-JKL 58.44 0.00.00 55.57 54.95
2 Niittymäki Johanna Hiilto 59.25 0.00.41 52.87 52.28
3 Aumo Satu Pihkan 1.02.47 0.04.03 48.09 47.55
4 Vallin Kaisa EE 1.12.06 0.13.22 40.18 39.73
5 Koskela Tiina VetU 1.17.01 0.18.17 36.02 35.62
Kurittu Kaisa S-JKL EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Sanna RasKu 48.21 0.00.00 45.80 52.67
2 Ketola Heli Koovee 54.08 0.05.47 38.87 44.69
3 Koskelainen Teija HlT 1.11.31 0.23.10 27.87 32.05
4 Aho Anna-Maija PäLuLu 1.12.36 0.24.15 25.93 29.82

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietilä-Annala Jaana KangSK 48.46 0.00.00 50.06 47.17
2 Mankkinen Minna-Liisa TP 1.00.42 0.11.56 39.21 36.95
3 Kahelin Anne S-JKL 1.01.10 0.12.24 37.91 35.73
4 Peltola Heli KeuKi 1.01.35 0.12.49 36.67 34.55
5 Iso-Koivisto Minna KauWi 1.05.37 0.16.51 33.48 31.55
6 Franssila Hanna AngA 1.06.10 0.17.24 32.28 30.42
7 Tupitsa Sari RastiE4 1.17.05 0.28.19 26.92 25.37

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Äijälä Tiina KangSK 54.27 0.00.00 52.84 51.08
2 Oikarinen Sirkka TP 56.05 0.01.38 50.75 49.06
3 Nyholm Satu RaN 1.01.22 0.06.55 45.88 44.35
4 Maijala Sari EE 1.02.02 0.07.35 44.89 43.39
5 Ekdahl Pirkko NiS 1.02.09 0.07.42 44.31 42.83
6 Koskela Sari RaJu 1.02.45 0.08.18 43.39 41.95
7 Kallio Kaisa SiikSi 1.05.21 0.10.54 41.19 39.82
8 Rajamäki Terhi KangSK 1.06.31 0.12.04 40.01 38.68
9 Mäkelä Tiina RaTU 1.08.03 0.13.36 38.65 37.37
10 Virekunnas Päivi TP 1.09.14 0.14.47 37.55 36.30
11 Toivonen Merja EE 1.15.30 0.21.03 34.02 32.89
12 Linnainmaa Tiina KyRa 1.15.43 0.21.16 33.52 32.40
13 Jalanto Terttu KangSK 1.19.12 0.24.45 31.65 30.60
14 Annila Päivi TP 1.24.25 0.29.58 29.33 28.36
Katajamäki Tuija KauWi KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pelto-Huikko Anne Hiisi 49.48 0.00.00 50.03 47.68
2 Lusa Sirpa TP 55.14 0.05.26 44.36 42.28
3 Saari Marita SuSe 1.04.06 0.14.18 37.57 35.81
4 Laasonen Kirsi TP 1.06.55 0.17.07 35.37 33.71
5 Koskenranta Raija JRV 1.13.24 0.23.36 31.68 30.20
6 Kiiskinen Gunnevi TP 1.14.36 0.24.48 30.62 29.18
7 Antila Suvi PäLuLu 1.17.57 0.28.09 28.77 27.42
8 Piirto Kaisu JRV 1.22.08 0.32.20 26.80 25.54
9 Toivanen Tuula RaN 1.27.39 0.37.51 24.64 23.48
10 Kananen Tuula JRV 2.04.33 1.14.45 17.00 16.21
Kihlström Kirsi RastiE4 EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivén Hannele ÄhtU 47.54 0.00.00 48.37 47.57
2 Andelin Tarja LaTa 57.56 0.10.02 39.24 38.60
3 Juura Maarit KanSu 59.24 0.11.30 37.54 36.92
4 Niemi Tuire TP 1.02.17 0.14.23 35.11 34.53
5 Laukkanen Kirsti HlT 1.03.24 0.15.30 33.80 33.25
6 Lavikainen Pirjo KangSK 1.03.41 0.15.47 32.97 32.43
7 Schroderus Pirjo S-JKL 1.16.59 0.29.05 26.71 26.27
8 Nurminen Eija TP 1.30.36 0.42.42 22.22 21.85
Lakanen Sirpa RaKaS HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Salonen Marja-Liisa HauSi 31.44 0.00.00 40.20 36.85
2 Sulander Mirja-Liisa EE 34.41 0.02.57 35.99 32.99
3 Lankia Hilkka TP 35.43 0.03.59 34.19 31.34
4 Hurskainen Seija VaHa 36.56 0.05.12 32.32 29.63
5 Venäläinen Kaija VaHa 39.36 0.07.52 29.45 27.00
6 Törrö Maria-Leena VaHa 40.29 0.08.45 28.13 25.79
7 Mononen Ritva HlS 42.30 0.10.46 26.16 23.98
8 Ahonen Ulla HlS 58.59 0.27.15 18.38 16.85

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruusunen Marja-Liisa EE 36.18 0.00.00
2 Isosomppi Terttu VaHa 58.46 0.22.28

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Sole JRV 52.09 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Deptulska Maria Koovee 1.12.58 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savisaari Outi TP 1.03.47 0.00.00 35.72 33.37
2 Sivill Inka UurU 1.27.21 0.23.34 24.13 22.54
3 Rajala Daniela Koovee 1.31.22 0.27.35 21.20 19.80

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Häkkinen Pihla TP 33.58 0.00.00 51.47 48.58
2 Koskela Iina VetU 35.57 0.01.59 46.81 44.17
3 Pesu Vilma TP 40.26 0.06.28 40.00 37.75
4 Rasimus Siiri S-JKL 41.38 0.07.40 37.27 35.17
5 Heinimaa Venla KangSK 43.56 0.09.58 33.83 31.92
Aalto Aura TP EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sivill Timo VaajTe 1.03.01 0.00.00 63.20 62.52
2 Sivill Keijo UurU 1.04.25 0.01.24 61.34 60.68
3 Mamia Tero Koovee 1.04.37 0.01.36 60.67 60.01
4 Häkkinen Mika Hiilto 1.04.40 0.01.39 60.13 59.48
5 Venäläinen Toni VaHa 1.04.58 0.01.57 59.37 58.73
6 Lauronen Petteri Lynx 1.05.41 0.02.40 58.24 57.61
7 Pietiläinen Juha RastiE4 1.06.26 0.03.25 57.11 56.49
8 Kettunen Heikki ViPa 1.06.48 0.03.47 56.33 55.72
9 Riikonen Jarno TP 1.08.48 0.05.47 54.23 53.65
10 Kuronen Tommi JRV 1.09.13 0.06.12 53.45 52.87
11 Liuha Jari ViPa 1.12.14 0.09.13 50.79 50.24
12 Komonen Atte S-JKL 1.14.38 0.11.37 48.73 48.20
13 Rönkä Tero PiTa 1.15.05 0.12.04 48.02 47.50
14 Laitamäki Mika HlT 1.16.38 0.13.37 46.64 46.13
15 Savolainen Tomi RasKe 1.17.25 0.14.24 45.76 45.27
16 Aumo Janne Lynx 1.22.23 0.19.22 42.62 42.16
17 Kleemola Jari PertPe 1.25.33 0.22.32 40.68 40.23
18 Isoluoma Jani RasKu 1.31.26 0.28.25 37.71 37.31
19 Kujanpää Marko AlajA 1.36.12 0.33.11 35.52 35.13
20 Reeni Esko RiSu 2.03.03 1.00.02 27.51 27.21
Lehtimäki Harri HlT EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Alonen Matti S-JKL 1.10.31 0.00.00 70.47 67.66
2 Koski Jussi YKV 1.14.29 0.03.58 64.71 62.14
3 Lauronen Jarkko LaihLu 1.17.23 0.06.52 60.36 57.96
4 Väätäinen Olli Hiisi 1.21.09 0.10.38 55.72 53.51
5 Kokkinen Kari LaTa 1.25.04 0.14.33 51.41 49.36
6 Siivonen Jere PirHi 1.29.02 0.18.31 47.44 45.55
Rauhalammi Juhani Eräp EIL -