FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kaakon avoin am-sprintti. Kymenlaakson sähkösprintti.
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sorvisto Juha VaajTe 16.05 0.00.00 84.38 81.82
2 Heiska Samu VeVe 16.27 0.00.22 81.68 79.20
3 Tani Jukka KS 18.19 0.02.14 72.61 70.41
4 Pukema Hannu-Pekka RR 18.29 0.02.24 71.22 69.06
5 Nokka Atte Rasti88 18.41 0.02.36 69.73 67.62
6 Lindén Mikael KS 19.26 0.03.21 66.34 64.33
7 Prittinen Juha HlS 19.44 0.03.39 64.65 62.69
8 Auvinen Jukka KuoSu 20.23 0.04.18 61.92 60.04
9 Lavonen Tommi KS 20.32 0.04.27 60.81 58.96
10 Manninen Marko Navi 20.36 0.04.31 59.95 58.13
11 Mattila Pyry KS 20.41 0.04.36 59.05 57.26
12 Husu Heikki SKVuoksi 22.09 0.06.04 54.53 52.88
13 Pakkanen Ville EsAk 22.33 0.06.28 52.96 51.36
14 Kiuru Jani RaKaS 23.44 0.07.39 49.75 48.24
15 Forsberg Paavo KuUS 23.51 0.07.46 48.94 47.45
16 Yrjölä Joni KuUS 29.59 0.13.54 38.47 37.31

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lintunen Sampsa RaKaS 17.55 0.00.00
2 Pajuoja Anssi KS 26.10 0.08.15

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarela Jarno KyS 18.06 0.00.00 48.32 25.92
2 Kainiemi Pauli KyS 21.00 0.02.54 38.52 20.67
3 Tani Jukka KyS 23.05 0.04.59 32.20 17.28

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hytönen Harri KärKV 16.10 0.00.00 54.52 55.78
2 Maasilta Tommi RaVa 18.26 0.02.16 46.38 47.45
3 Korhonen Mika SKVuoksi 19.55 0.03.45 41.60 42.56
4 Marttinen Jarno AnttU 20.59 0.04.49 38.22 39.11
5 Lehtonen Olli KoHo 21.34 0.05.24 35.96 36.79
6 Kurttila Jukka Navi 22.01 0.05.51 34.03 34.81

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkinen Jarkko VeVe 15.54 0.00.00 57.50 60.04
2 Kotro Petri KaaRa 16.34 0.00.40 54.00 56.39
3 Hautaniemi Petri RaKaS 18.52 0.02.58 46.38 48.43
4 Väyrynen Timo KyS 19.47 0.03.53 43.24 45.16
5 Pellinen Antti JoKu 19.55 0.04.01 41.97 43.83
6 Syrjäläinen Janne AnttU 20.14 0.04.20 40.34 42.13
7 Pirtilä Timo KyS 22.18 0.06.24 35.72 37.31
Nokka Mika KyS HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Peltola Ilkka IHR 18.37 0.00.00 48.84 53.37
2 Karjalainen Asko IitPy 21.30 0.02.53 41.58 45.44
3 Hakulinen Jukka VeVe 22.31 0.03.54 39.03 42.66
4 Kilpinen Mika KyS 22.38 0.04.01 38.16 41.71
5 Laine Kimmo KyS 23.06 0.04.29 36.74 40.15
6 Koskivirta Eero KaaRa 24.13 0.05.36 34.42 37.61
7 Ojalainen Kari SKVuoksi 25.27 0.06.50 32.15 35.14
8 Penttinen Tapani Navi 26.52 0.08.15 29.89 32.67
9 Heikkilä Matti KS 28.06 0.09.29 28.04 30.65
Vuorinen Hannu KyS HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Timo IitPy 14.50 0.00.00 41.86 38.91
2 Weide Ilmo AnttU 14.54 0.00.04 40.63 37.76
3 Pulkkinen Pekka JoKu 14.58 0.00.08 39.42 36.63
4 Myllärinen Hannu JoKu 17.43 0.02.53 32.42 30.13
5 Lavonen Hannu MiehVi 19.47 0.04.57 28.25 26.25
6 Salonen Kauko KyS 19.56 0.05.06 27.26 25.33
7 Peltonen Heikki IPR 34.02 0.19.12 15.51 14.41

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 14.23 0.00.00 53.80 49.25
2 Railimo Matti SOC 17.46 0.03.23 42.24 38.67
3 Sane Kari HS 18.09 0.03.46 40.07 36.68
4 Ollikainen Seppo JuvU 19.51 0.05.28 35.47 32.47
5 Terävä Seppo XYZ 20.57 0.06.34 32.50 29.75
Hyyryläinen Raimo JuvU HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Herttuainen Vesa RaKaS 21.23 0.00.00 30.94 22.43
2 Kyöstilä Matti RaKaS 23.22 0.01.59 27.25 19.75
3 Seitsonen Kauko Kajo 23.28 0.02.05 26.08 18.90
4 Paukkunen Ossi RaKaS 26.31 0.05.08 22.15 16.05
5 Rautio Pekka JoKu 37.38 0.16.15 14.94 10.83

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hakala Pekka KS 25.14 0.00.00
2 Kilo Esko LappRi 27.46 0.02.32
Salo Eero InkTe HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ryyppö Toivo RaKaS 14.24 0.00.00 26.15 27.02
2 Salmi Tarmo JoKu 25.42 0.11.18 13.55 14.01
3 Räty Kalevi KS 1.11.13 0.56.49 4.49 4.64

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Klemola Saul Koovee 17.53 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkilä Niklas TuMe 15.50 0.00.00 60.60 57.56
2 Marttinen Harri AnttU 17.43 0.01.53 52.53 49.90
3 Takanen Aaro VeVe 18.52 0.03.02 47.80 45.41
4 Hakulinen Saku VeVe 19.45 0.03.55 44.21 41.99
5 Kotro Väinö KyS 20.07 0.04.17 41.97 39.87
6 Husu Eeka SKVuoksi 27.19 0.11.29 29.86 28.36

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ojala Aaro KS 14.02 0.00.00 49.83 38.41
2 Pellinen Veeti JoKu 16.49 0.02.47 40.33 31.09
3 Kaitainen Lassi KyS 17.58 0.03.56 36.58 28.20
4 Nokka Ilari KyS 18.01 0.03.59 35.32 27.22
5 Ripatti Max JoKu 19.59 0.05.57 30.79 23.73
6 Korhonen Eetu SKVuoksi 25.54 0.11.52 22.95 17.69

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Malinen Vinski Navi 12.24 0.00.00
2 Peltonen Lasse KS 13.04 0.00.40
3 Ojala Urho KS 13.47 0.01.23
4 Vepsäläinen Onni KyS 14.29 0.02.05
5 Granqvist Eetu LS-37 14.46 0.02.22
6 Laukkanen Juho KS 15.56 0.03.32
7 Zerni Topias KS 16.35 0.04.11
8 Ollikainen Joel Navi 17.36 0.05.12
9 Heikkinen Aadam AnttU 17.46 0.05.22
10 Paajanen Alpo AnttU 17.54 0.05.30
11 Kirjalainen Axel AnttU 20.34 0.08.10
12 Mattila Lauri KS 21.08 0.08.44
13 Ruoti Eeli VeVe 21.11 0.08.47
14 Zhukov Viacheslav AnttU 23.55 0.11.31

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Töyrylä Rasmus KyS 7.13 0.00.00
2 Hirvilahti Joona VeVe 7.36 0.00.23
3 Kiiski Olavi KyS 8.18 0.01.05
4 Tonteri Tuomas KS 8.19 0.01.06
5 Pylvänäinen Jere KS 8.46 0.01.33
6 Uotila Topi KS 8.57 0.01.44
7 Hirvilahti Niklas VeVe 8.58 0.01.45
8 Saarela Ossi KyS 9.08 0.01.55
9 Närhi Eetu AnttU 9.26 0.02.13
9 Takanen Eetu VeVe 9.26 0.02.13
11 Räihä Konsta Navi 10.02 0.02.49
12 Lintunen Aapo RaKaS 10.56 0.03.43
13 Siivola Visa LappRi 10.57 0.03.44
14 Ojalainen Matias SKVuoksi 11.06 0.03.53
15 Kiintola Eemil KS 11.22 0.04.09
16 Tyni Sisu VeVe 11.48 0.04.35
17 Kaitainen Otto KyS 11.56 0.04.43
18 Lintunen Elmo RaKaS 13.56 0.06.43
19 Karvonen Tatu KS 14.26 0.07.13
20 Simola Viljo LuuRa 14.58 0.07.45
21 Kivelä Veikko RaKaS 19.12 0.11.59
Paajanen Ilari AnttU HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Wennman Heini Pohjant 14.35 0.00.00 73.49 67.27
2 Väyrynen Aino KyS 15.37 0.01.02 67.94 62.19
3 Pylvänäinen Henna KS 16.04 0.01.29 65.37 59.84
4 Vääränen Sari KS 16.36 0.02.01 62.62 57.32
5 Töyrylä Salla KyS 17.14 0.02.39 59.70 54.65
6 Peltonen Liisa KS 17.17 0.02.42 58.91 53.92
7 Forsblom Niina KS 18.00 0.03.25 55.96 51.23
8 Hietala Miina KyS 19.27 0.04.52 51.24 46.91
9 Kainlauri Viivi KS 20.16 0.05.41 48.65 44.53
10 Väyrynen Anni KyS 20.18 0.05.43 48.04 43.98
11 Tani Leena KS 21.34 0.06.59 44.72 40.94
12 Simola Anni LuuRa 22.12 0.07.37 42.96 39.33
13 Naakka Tiina KyS 22.25 0.07.50 42.07 38.51
14 Rauhala Elina EsAk 22.51 0.08.16 40.80 37.35
15 Suutari Säde KS 23.53 0.09.18 38.59 35.32
16 Ojala Jenna VeVe 24.05 0.09.30 37.82 34.62

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Weckman Sanna VeVe 15.59 0.00.00
2 Friari Päivi SKVuoksi 20.47 0.04.48

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salmi Maria LappRi 15.39 0.00.00 50.36 51.04
2 Tonder Marja AlatPi 15.52 0.00.13 48.43 49.09
3 Huusari Heidi InkTe 16.14 0.00.35 46.12 46.75
4 Kriktilä Liisa VeVe 17.09 0.01.30 42.51 43.08
5 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 18.53 0.03.14 37.56 38.07
6 Vepsäläinen Tiina KyS 19.09 0.03.30 36.01 36.50
7 Huttunen Anu KoHo 20.04 0.04.25 33.38 33.84

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pulli Tessa RaVa 15.22 0.00.00 55.89 56.85
2 Paavola Tiina KyS 17.03 0.01.41 49.30 50.14
3 Yrjölä Ulla MuuRa 17.40 0.02.18 46.53 47.33
4 Heikkinen Anniina VeVe 17.41 0.02.19 45.45 46.22
5 Khadgi Mari-Sisko JoKu 18.00 0.02.38 43.63 44.37
6 Vallema Tanja VeVe 18.47 0.03.25 40.83 41.52
7 Liikonen Sari KärKV 19.35 0.04.13 38.22 38.87
8 Takanen Annika VeVe 24.06 0.08.44 30.29 30.81

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hautaniemi Marjaana RaKaS 19.09 0.00.00 44.90 46.05
2 Outinen Pia KyS 21.16 0.02.07 38.91 39.91
3 Hakulinen Paula EsSu 21.50 0.02.41 36.42 37.36
4 Harjula Oili KS 22.52 0.03.43 33.37 34.23
5 Kantanen Leena RaKaS 27.14 0.08.05 26.83 27.53

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Tuula HU-46 22.25 0.00.00
2 Harju Leena LS-37 24.35 0.02.10

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Töyrylä Marja KyS 28.37 0.00.00
Määttä Lotta KS HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tikka Eija RaKaS 20.22 0.00.00 42.71 36.23
2 Purhonen Kaija HU-46 20.32 0.00.10 40.77 34.59
3 Kukkonen Marja RaKaS 28.00 0.07.38 28.73 24.38
4 Heimonen Arja Navi 31.32 0.11.10 24.48 20.77
5 Salonen Iiris KyS 40.36 0.20.14 18.21 15.45

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kyyrönen Paula KS 27.41 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
Tahvanainen Pirkko HU-46 HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ruoti Roosa VeVe 20.49 0.00.00
2 Kääriä Venla KyS 21.42 0.00.53

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Pakkanen Raita VeVe 17.32 0.00.00 61.58 58.66
2 Ovaska Jenni VeVe 18.18 0.00.46 57.73 55.00
3 Ojala Jutta VeVe 19.40 0.02.08 52.55 50.06
4 Harjula Tanja KS 19.41 0.02.09 51.33 48.90
5 Pellinen Viivi JoKu 19.43 0.02.11 50.06 47.70
6 Espo Elina KS 20.23 0.02.51 47.29 45.05
7 Peltonen Riikka KS 20.52 0.03.20 45.09 42.95
Ruoti Miina VeVe KES -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lantta Tinja LappRi 13.52 0.00.00 45.46 35.13
2 Heikkinen Ida VeVe 15.21 0.01.29 39.52 30.54
3 Vallema Henrika VeVe 16.26 0.02.34 35.48 27.42
4 Mäkelä Sarita KyS 17.13 0.03.21 32.49 25.11
5 Marttinen Jenni AnttU 18.07 0.04.15 29.57 22.85

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pätäri Emilia KyS 13.22 0.00.00
2 Heikkinen Roosa VeVe 14.12 0.00.50
3 Linden Amalia KS 14.42 0.01.20
4 Outinen Katariina KyS 14.45 0.01.23
5 Kiiski Aliisa KyS 15.31 0.02.09
6 Lavonen Sanni MiehVi 16.17 0.02.55
7 Laitinen Julia VeVe 16.31 0.03.09
8 Ripatti Mona JoKu 16.42 0.03.20
9 Parkkinen Jenni AnttU 19.05 0.05.43
10 Myllynen Meri VeVe 21.49 0.08.27
11 Kivelä Martta RaKaS 23.02 0.09.40
12 Uotila Aino KS 25.01 0.11.39
13 Kokkonen Emma Navi 25.06 0.11.44
14 Leppänen Iisa Navi 41.25 0.28.03
Paavola Titta KyS HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kurttila Meeri Navi 8.27 0.00.00
2 Laukkanen Alma KS 8.33 0.00.06
3 Laakso Laura LappRi 8.51 0.00.24
4 Baranova Vladislava AnttU 9.07 0.00.40
5 Takanen Tiitu VeVe 10.24 0.01.57
6 Kiintola Emilia KS 10.26 0.01.59
7 Kriktilä Pihla VeVe 10.27 0.02.00
8 Lintunen Venla RaKaS 10.28 0.02.01
9 Laakso Lotta LappRi 10.41 0.02.14
10 Malinen Fanni Navi 10.45 0.02.18
11 Weckman Venla VeVe 11.00 0.02.33
12 Kivelä Saimi RaKaS 11.11 0.02.44
13 Vepsäläinen Elsa KyS 11.43 0.03.16
14 Lindén Selma KS 12.10 0.03.43
15 Liukkonen Suvi AnttU 12.34 0.04.07
16 Sippu Jenna InkTe 13.13 0.04.46
17 Saar Sini Navi 14.02 0.05.35
18 Lehtonen Elisa KS 14.12 0.05.45
19 Laakso Anni LappRi 16.04 0.07.37
Weckman Selma VeVe HYL -
Saar Tiia Navi HYL -