FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
ÖID:n ja KP:n erikoispitkät, GIF:n 67:s 2-pnk
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H13-14
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussinmäki Pietari HalTo 37.30 0.00.00
2 Bergström Jesper Femman 37.50 0.00.20
3 Huhtamäki Rasmus PieHi 43.16 0.05.46
4 Lindfors Jesper Falken 43.21 0.05.51
5 Rannila Oskari VetU 48.36 0.11.06
6 Berg Eelian Botnia 52.56 0.15.26
7 Nikunen Arttu KaJu 54.14 0.16.44

Sarja D13-14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Berg Nicolina Botnia 35.34 0.00.00
2 Enlund Julia Femman 37.42 0.02.08
3 Jansson Mia Falken 40.50 0.05.16
4 Lindfors Karolina Falken 40.54 0.05.20

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiainen Pietu NiS 1.17.29 0.00.00
2 Joensuu Valter Brahe 1.19.30 0.02.01

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myrskog Rosa Kronan 1.10.36 0.00.00
2 Rannila Venla VetU 1.19.37 0.09.01

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Johansson Emil Brahe 1.26.41 0.00.00 49.99 47.36
2 Jansson Emil Falken 1.33.29 0.06.48 41.72 39.52
3 Kullman Hannes Falken 2.09.42 0.43.01 26.73 25.32
Gripenberg Otto Brahe HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lindgren Hanna Femman 1.19.55 0.00.00

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kronberg Christian Femman 2.21.20 0.00.00 67.65 67.10
2 Jansson Sören Falken 2.21.42 0.00.22 65.63 65.10
3 Rantala Paavo KoS 2.31.15 0.09.55 59.76 59.28
4 Oja Hannu KaJu 2.33.01 0.11.41 57.37 56.90
5 Alasuvanto Joni KaJu 2.34.27 0.13.07 55.15 54.70
6 Stubb Hannes Falken 2.36.22 0.15.02 52.81 52.38
7 Juola Saku KaJu 2.40.23 0.19.03 49.86 49.45
7 Asikainen Vesa KaJu 2.40.23 0.19.03 49.86 49.45
9 Henriksson Mathias Falken 2.41.43 0.20.23 46.22 45.85
10 Isokoski Teppo KoS 2.43.52 0.22.32 44.02 43.67
Ruberg Lauri Falken HYL -
Kronberg Patrick Femman HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Strandvall Amanda Minken 1.49.57 0.00.00 58.83 57.16
2 Kettu Maria VetU 1.50.12 0.00.15 56.50 54.89
3 Koskela Iina VetU 2.01.25 0.11.28 49.28 47.88
4 Asikainen Satu KaJu 2.02.04 0.12.07 47.03 45.69
5 Laitala Piia KaJu 2.02.40 0.12.43 44.82 43.55
6 Tiitto Johanna RasTiimi 2.16.52 0.26.55 38.40 37.31
7 Tiitto Katariina RasTiimi 2.16.57 0.27.00 36.61 35.56
8 Lindfors Lina Falken 2.25.00 0.35.03 32.90 31.96
Myrskog Linnea Kronan HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Berg Kim Botnia 2.20.15 0.00.00 47.75 48.13
2 Granholm Christoffer Femman 2.28.23 0.08.08 40.62 40.94
3 Alasuvanto Mikko KaJu 2.46.29 0.26.14 32.18 32.44
Holm Christian Femman HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Penttilä Marja KoS 1.35.37 0.00.00 27.58 27.58
2 Tilvis Aija SalRe 1.39.44 0.04.07 22.48 22.48
3 Asmundela Maija KannUra 2.00.40 0.25.03 15.30 15.30

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Snåre Dan Botnia 2.15.20 0.00.00 24.79 24.79
2 Cederberg Thomas Botnia 2.20.33 0.05.13 22.08 22.08
3 Grannas Fredrik Vörå 2.23.26 0.08.06 19.88 19.88
4 Kalliokoski Jari HalTo 2.35.17 0.19.57 16.74 16.74
5 Lindgren Markus Botnia 2.42.39 0.27.19 14.44 14.44

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskela Tiina VetU 1.34.00 0.00.00

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Svenlin Sören Kronan 1.50.00 0.00.00 33.70 30.07
2 Strandvall Sören Minken 1.50.13 0.00.13 31.11 27.76
3 Nyman Patrik Brahe 1.50.29 0.00.29 28.52 25.45
4 Wik Peter Femman 1.51.02 0.01.02 25.87 23.09
5 Furubacka Jonas Botnia 2.02.19 0.12.19 21.21 18.93

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Myrevik-Svenlin Ulrika Kronan 1.46.38 0.00.00
2 Kurikkala Sirkku KaJu 1.57.21 0.10.43
Svartsjö Åsa Botnia HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tiainen Hannu NiS 1.44.30 0.00.00 44.84 44.25
2 Viitasaari Tommi KoS 1.50.33 0.06.03 40.57 40.03
3 Höstman Stefan Malax 1.51.39 0.07.09 38.37 37.86
4 Hakala Eero Femman 2.02.16 0.17.46 33.39 32.96
5 Byggningsbacka Johan Brahe 2.07.34 0.23.04 30.43 30.03
6 Snickars Christer Solf 2.25.32 0.41.02 25.30 24.96
7 Furubacka Per-Åke Botnia 2.42.26 0.57.56 21.43 21.15
Grön Kaj Brahe HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 1.10.41 0.00.00 47.12 48.42
2 Blomqvist Eija Femman 1.16.13 0.05.32 39.33 40.41
3 Perkkalainen Johanna EE 1.20.08 0.09.27 33.25 34.17
4 Snickars Virpi Solf 1.49.48 0.39.07 21.23 21.82

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stenlund Dan Brahe 1.23.59 0.00.00 41.96 41.81
2 Polso Jukka KoS 1.27.30 0.03.31 37.25 37.12
3 Jylhä Seppo KäTa 1.28.07 0.04.08 33.99 33.87
4 Koivumäki Kari KoS 1.36.47 0.12.48 28.22 28.12
5 Åbacka Stefan Kronan 1.37.03 0.13.04 25.42 25.33

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mylläri Britt-Marie NOK 1.50.10 0.00.00

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lillandt Stefan Kristina 1.25.27 0.00.00 35.04 33.66
2 Konttila Sauli KannUra 1.28.08 0.02.41 32.52 31.24
3 Ena Henrik Falken 1.36.52 0.11.25 28.26 27.15
4 Rantala Aulis KoS 1.46.50 0.21.23 24.43 23.46
5 Palomäki Eero Femman 2.06.21 0.40.54 19.64 18.86
6 Kronberg Håkan Femman 2.37.51 1.12.24 14.91 14.32
Saarela Esa KoS HYL -
Jylhä Kauko KäTa KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattilakoski Kirsti KoS 1.06.07 0.00.00

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jylkkä Markku YlivKu 1.20.53 0.00.00 44.27 43.97
2 Svedström Mats NOK 1.29.32 0.08.39 38.28 38.02
3 Mäkelä Juha HimU 1.37.07 0.16.14 33.71 33.48
4 Kattilakoski Eero KPV 1.40.31 0.19.38 31.04 30.84
5 Jåfs Bengt Vörå 1.41.11 0.20.18 29.32 29.13
6 Törmä Markku KannUra 1.42.28 0.21.35 27.46 27.27
7 Nylund Henrik Falken 2.03.44 0.42.51 21.50 21.35
Högnäs Tore Brahe KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Stoor Anne KoS 1.06.32 0.00.00 34.87 33.55
2 Eriksson-Kronberg Monica Femman 1.09.45 0.03.13 28.28 27.20
3 Lähdekorpi Kaija Femman 1.10.20 0.03.48 23.09 22.22

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokinen Leo KoS 1.10.54 0.00.00 37.24 37.13
2 Kätkä Vesa Reima 1.19.15 0.08.21 31.89 31.80
3 Rauma Håkan Botnia 1.20.00 0.09.06 30.17 30.09
4 Forsén Björn NOK 1.20.45 0.09.51 28.49 28.41
5 Backman Sven-Olof Falken 1.28.59 0.18.05 24.58 24.52
6 Oja Jorma NiS 1.37.00 0.26.06 21.39 21.33
7 Lähdekorpi Mauri Femman 1.47.17 0.36.23 18.28 18.23
Blomqvist Carl-Henrik Minken HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Isoherranen Tarja KoS 1.06.15 0.00.00

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokela Vesa NiS 1.21.22 0.00.00
Mikkilä Mauno NiS HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hjerpe Ann-Britt Falken 1.11.03 0.00.00

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Patana Tapio VetU 56.54 0.00.00 31.41 31.70
2 Mård Leo Kristina 1.06.29 0.09.35 22.85 23.06
3 Hjerpe Lars Femman 1.08.45 0.11.51 18.19 18.37