FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Keski-Suomen Am-yö
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huikko Petteri VaajTe 46.46 0.00.00 86.54 86.70
2 Syrjäläinen Arttu HS 49.29 0.02.43 80.42 80.58
3 Ylinen Juho IkNV 50.13 0.03.27 77.91 78.06
4 Koskinen Roope KR 50.51 0.04.05 75.61 75.75
5 Kautto Lasse VaajTe 52.24 0.05.38 72.09 72.22
6 Hakuli Tommi SKUusi 54.02 0.07.16 68.66 68.79
7 Manninen Kalle AnttU 54.13 0.07.27 67.18 67.31
8 Tölli Marko S-JKL 56.05 0.09.19 63.74 63.87
9 Saari Petri VaajTe 56.19 0.09.33 62.28 62.40
10 Sulkula Paulus S-JKL 1.04.15 0.17.29 53.54 53.64
Saari Toni VaajTe EIL -
Oikarinen Lauri VaajTe EIL -
Leinonen Pauli S-JKL EIL -
Lahtinen Tuomo LS-37 EIL -
Kalliokoski Jooseppi IkNV EIL -
Ilmonen Aleksi JRV EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvasti Heikki JRV 43.29 0.00.00 78.47 80.58
2 Myllymäki Tero VetU 46.38 0.03.09 70.98 72.88
3 Alonen Matti S-JKL 48.05 0.04.36 66.71 68.50
4 Sompi Jani JRV 48.21 0.04.52 64.22 65.95
5 Ojala Mikko ViPa 1.03.14 0.19.45 47.49 48.76
6 Taskila Tuomas ViPa 1.11.21 0.27.52 40.65 41.74

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuronen Tommi JRV 51.52 0.00.00 34.00 34.31
2 Liimatainen Janne RastiE4 52.08 0.00.16 32.13 32.42
3 Rahkila Pyry VaajTe 56.20 0.04.28 28.17 28.43
4 Varis Ari RastiE4 59.08 0.07.16 25.35 25.58

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pitkänen Marko JRV 45.08 0.00.00 62.03 62.04
2 Klemettinen Vesa S-JKL 45.59 0.00.51 59.58 59.59
3 Rönnemaa Antti SiiRa 46.13 0.01.05 57.98 57.99
4 Hartman Janne VaajTe 47.57 0.02.49 54.63 54.65
5 Sivill Keijo UurU 49.09 0.04.01 52.08 52.09
6 Mönttinen Sami RastiE4 1.11.47 0.26.39 34.82 34.83
Holm Jari ViiSu HYL -
Lepo Mikko S-JKL KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leppämäki Tero ViiSu 36.55 0.00.00 54.98 54.19
2 Heikkilä Ossi S-JKL 37.48 0.00.53 52.35 51.60
3 Ilmonen Matti JRV 41.50 0.04.55 46.09 45.43
4 Marttinen Tuomo IPR 46.16 0.09.21 40.58 40.00
5 Mutka Jouni S-JKL 50.14 0.13.19 36.36 35.84
6 Manerus Eero PetPe 52.02 0.15.07 34.13 33.64
7 Jussila Jorma JRV 55.06 0.18.11 31.31 30.86
Thitz Eero SaSu EIL -
Pyykkönen Harri ViPa EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Itkonen Raimo S-JKL 36.31 0.00.00 47.63 47.05
2 Hirvensalo Jorma SaPu 37.23 0.00.52 45.65 45.10
3 Helminen Hannu JRV 41.36 0.05.05 40.24 39.75
4 Oikarinen Jarmo TP 42.41 0.06.10 38.46 37.99
5 Häkkinen Olli-Pekka SaPu 43.21 0.06.50 37.11 36.66
6 Saloniemi Jyrki MuuRa 47.37 0.11.06 33.10 32.70
7 Laitinen Juha SaSu 50.28 0.13.57 30.59 30.22
8 Uuttu Risto S-JKL 56.32 0.20.01 26.73 26.40
9 Forss Jari HaukivKi 1.20.57 0.44.26 18.26 18.04
Jurvakainen Jari S-JKL EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolonen Juha Hanka 38.29 0.00.00 46.11 46.11
2 Särkkä Seppo VaajTe 46.22 0.07.53 37.63 37.63
3 Hämynen Timo ÄäSa 48.30 0.10.01 35.37 35.37
4 Salonen Hannu KonnU 49.01 0.10.32 34.39 34.39
5 Nieminen Tapio JRV 50.13 0.11.44 32.98 32.98
6 Poikolainen Leo RastiE4 52.53 0.14.24 30.76 30.76
7 Häkkinen Kari VaajTe 54.18 0.15.49 29.41 29.41
8 Rajaniemi Vesa S-JKL 55.16 0.16.47 28.36 28.36
eräjärvi jarmo KES -
Martikainen Ari KeuKi HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantapuska Seppo PetPe 37.24 0.00.00 49.36 49.00
2 Hyyryläinen Raimo JuvU 37.53 0.00.29 48.16 47.81
3 Kaihlavirta Heikki TikSu 41.32 0.04.08 43.42 43.10
4 Rauhamäki Kimmo JRV 41.50 0.04.26 42.60 42.29
5 Kuusranta Vesa RastiE4 43.19 0.05.55 40.65 40.35
6 Oksanen Risto SaPu 45.15 0.07.51 38.44 38.16
7 Lahti Jaakko S-JKL 47.37 0.10.13 36.08 35.82
8 Ovaska Ari EE 47.45 0.10.21 35.54 35.28
9 Turpeinen Timo VaajTe 49.40 0.12.16 33.73 33.49
10 Niemistö Juha ViPa 51.22 0.13.58 32.20 31.97
11 Hytönen Veikko S-JKL 53.15 0.15.51 30.66 30.44
12 Raatikainen Pekka RastiE4 53.38 0.16.14 30.05 29.83
Tarvonen Keijo Kalske HYL -
Liukkonen Leo PiVe KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Ensio VaajTe 37.17 0.00.00 37.29 37.22
2 Ottelin Pekka JRV 45.05 0.07.48 30.18 30.12
3 Tammela Seppo TikSu 48.23 0.11.06 27.51 27.45
4 Äikäs Esko TikSu 50.23 0.13.06 25.82 25.77
5 Pitkänen Heikki JRV 51.27 0.14.10 24.71 24.66
6 Saarinen Mikko KeuKi 1.01.55 0.24.38 20.05 20.01
7 Valta Matti JRV 1.10.38 0.33.21 17.15 17.12
Rahkila Paavo VaajTe KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rusko Heikki VaajTe 26.01 0.00.00 38.95 38.95
2 Ruuskanen Seppo KuoSu 28.49 0.02.48 34.64 34.64
3 Puttonen Kalevi IPR 31.21 0.05.20 31.35 31.36
4 Salmela Kosti PihtTu 34.02 0.08.01 28.43 28.44
5 Reini Jaakko TikSu 37.06 0.11.05 25.67 25.68
6 Keskinen Matti TikSu 39.33 0.13.32 23.70 23.70
7 Nieminen Mauno ViiSu 43.26 0.17.25 21.23 21.23
8 Voutilainen Taisto IPR 53.34 0.27.33 16.93 16.93
9 Helminen Pentti JRV 56.48 0.30.47 15.70 15.70
10 Paavilainen Arvo IPR 1.03.51 0.37.50 13.73 13.73
Jylhä Keijo JRV KES -
Jakovlev Sulo PiVe EIL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moisio Paavo SaPu 40.31 0.00.00 27.90 27.18
2 Leppänen Kalle RastiE4 1.08.08 0.27.37 15.35 14.95
3 Häkkinen Tapani IPR 1.16.07 0.35.36 12.62 12.30

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väyrynen Antti KyS 48.34 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Samuli KeuKi 42.59 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ronkainen Aarni JRV 30.39 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ronkainen Elias JRV 18.32 0.00.00
2 Leppämäki Anton S-JKL 22.22 0.03.50
3 Virkajärvi Juho JRV 22.53 0.04.21
4 Sivill Tommi S-JKL 28.29 0.09.57
Sulkula Sakari S-JKL HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemettinen Veera S-JKL 45.37 0.00.00 53.93 53.20
2 Tuominen Lotta RaJu 1.11.58 0.26.21 31.62 31.19
3 Kanko Ruut S-JKL 1.16.00 0.30.23 27.51 27.14
Lammi Elina HS EIL -
Peltonen Iida IPR EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Kati S-JKL 55.26 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Palomäki Sanna RasKu 39.19 0.00.00 69.90 69.98
2 Rantanen Maaret JRV 41.29 0.02.10 62.94 63.01
3 Sivill Saana S-JKL 44.19 0.05.00 55.82 55.88
4 Humppi Susan JRV 47.33 0.08.14 49.13 49.19

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ilmonen Kirsi JRV 38.53 0.00.00 45.00 44.28
2 Peltola Heli KeuKi 45.08 0.06.15 35.86 35.29
3 Tupitsa Sari RastiE4 1.06.46 0.27.53 22.28 21.92

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Ulla S-JKL 31.44 0.00.00
2 Lepo Tarja S-JKL 46.54 0.15.10

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi RastiE4 40.24 0.00.00
2 Kärkkäinen Tarja JRV 49.47 0.09.23
Kankaanranta Marja RastiE4 KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Anttonen Päivi ViPa 50.34 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvärinen Vappu SaPu 41.31 0.00.00 52.97 52.51
2 Lakanen Sirpa MuuRa 52.17 0.10.46 38.91 38.57
3 Ketola Sirkka SaPu 54.10 0.12.39 34.51 34.21

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Kovanen Maiju S-JKL EIL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Klemettinen Kaisa S-JKL 33.17 0.00.00 44.41 42.98
2 Väliheikki Julia Pohjant 54.13 0.20.56 25.22 24.41
3 Holm Peppiina ViiSu 1.11.49 0.38.32 17.49 16.93

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Näpänkangas Elsa S-JKL 33.32 0.00.00 52.45 50.02
2 Tuomala Miina-Maria S-JKL 34.12 0.00.40 49.89 47.58
3 Konstari Elena JRV 36.17 0.02.45 45.57 43.46
4 Rasimus Siiri S-JKL 39.09 0.05.37 40.89 38.99
5 Tiljander Venla HyRa 40.41 0.07.09 38.05 36.28
Pitkänen Helmi JRV HYL -
Leppämäki Elsa S-JKL EIL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pahkamäki Nella S-JKL 21.40 0.00.00
2 Virkajärvi Heta JRV 23.39 0.01.59