FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM Yö
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Vili PR 49.36 0.00.00 64.13 59.77
2 Viippola Aapo OuTa 1.01.38 0.12.02 51.15 47.68
3 Tornberg Juho 1.07.44 0.18.08 46.13 43.00
4 Hyvönen Panu Pohjant 1.10.16 0.20.40 44.07 41.07
5 Alaperä Arttu-Pekka Pohjant 1.18.17 0.28.41 39.20 36.53
6 Seppänen Mika VaKa 1.19.42 0.30.06 38.15 35.56
7 Määttä Harri LänRa 1.19.51 0.30.15 37.72 35.16
8 Isokoski Erkki VePo 1.21.28 0.31.52 36.63 34.14
9 Inget Juha-Matti PudU 1.21.56 0.32.20 36.08 33.63
10 Hiltunen Juho ONMKY 1.22.09 0.32.33 35.64 33.22
11 Lohi Kalle 1.26.41 0.37.05 33.46 31.18
12 Säkkinen Mika 1.29.29 0.39.53 32.10 29.92
Viippola Veeti OuTa HYL -
Schroderus Santeri Pohjant KES -
Hietala Esa PudU KES -
Viippola Ilpo OuTa HYL -
Keränen Teemu KaSu HYL -
Harju Teemu KoskRi HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suomala Ville 1.40.04 0.00.00
2 Mäkelä Esa Iisu 1.47.38 0.07.34

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Annunen Petteri Pohjant 1.32.21 0.00.00 10.48 10.57
2 Nikkari Olli OSVA 1.37.49 0.05.28 9.52 9.61
3 Alitalo Sami OSVA 1.40.15 0.07.54 8.93 9.01
4 Mehtälä Jukka OSVA 2.15.58 0.43.37 6.32 6.37
Pussila Tuomas S-2000 KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lämsä Jyrki VePo 1.22.12 0.00.00
2 Kaukua Jaakko HaHe 1.32.14 0.10.02
Kela Marko OulRe HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savolainen Jouni Pohjant 47.33 0.00.00 44.65 41.38
2 Alahäivälä Tapani PudU 50.34 0.03.01 41.29 38.26
3 Halonen Vesa Pohjant 1.00.48 0.13.15 33.76 31.28
4 Fredriksson Kaj Pohjant 1.05.07 0.17.34 30.98 28.71
5 Vainio Aimo 1.08.54 0.21.21 28.76 26.65
6 Holma Erkki OulRe 1.15.30 0.27.57 25.78 23.89
7 Herva Tuomas Pohjant 1.41.44 0.54.11 18.78 17.41
Lempinen Hannu HYL -
Pietiläinen Ilpo Pohjant KES -
Konttajärvi Seppo VePo HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Piispanen Reima HaapvU 58.02 0.00.00 40.05 38.53
2 Lotvonen Kari LaiVe 1.04.53 0.06.51 34.48 33.17
3 Niemelä Urpo Pohjant 1.05.02 0.07.00 33.06 31.81
4 Ruotsalainen Keijo 1.33.56 0.35.54 21.96 21.13
Härkönen Antti PudU HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tervo Arhi ONMKY 58.31 0.00.00
2 Heikka Markku ONMKY 58.58 0.00.27
Karppinen Jouko VaKa HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Airaksinen Risto OuTa 1.00.56 0.00.00
Tuohimaa Esko ONMKY HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lukkarinen Olavi Pohjant 50.57 0.00.00 31.31 31.21
2 Sevon Niilo SalRe 53.17 0.02.20 28.44 28.35
3 Mattila Seppo KoskRi 59.51 0.08.54 23.99 23.91
4 Juutinen Hannu Pohjant 1.12.22 0.21.25 18.74 18.68

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karjalainen Veikko VaKa 1.16.28 0.00.00
Pietiläinen Erkki PeRa HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jäppinen Kyösti Iisu 2.05.05 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Similä Severi Pohjant 57.07 0.00.00

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahko Saana-Maria Pohjant 42.43 0.00.00 57.48 55.30
2 Sankelo Lotta Pohjant 1.01.12 0.18.29 38.61 37.15
3 Hokajärvi Raili Pohjant 1.07.07 0.24.24 33.84 32.56
4 Mattila Orvokki Pohjant 1.13.51 0.31.08 29.51 28.39
Backman Saana IinYr HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hokkanen Anni 58.30 0.00.00
2 Kela Merja OulRe 1.08.06 0.09.36

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 55.14 0.00.00 27.49 27.46
2 Palmi Sara KoskRi 1.08.07 0.12.53 21.18 21.15
3 Holma Kaisu OulRe 1.23.09 0.27.55 16.44 16.41
4 Laurila Sari SalRe 1.36.38 0.41.24 13.36 13.34

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aikio Outi 2.10.13 0.00.00

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Keränen Leila SalRe 2.01.47 0.00.00
Jokikokko Tarja OuTa HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusela Vappu VaKa 55.01 0.00.00

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Kela Mirja OulRe KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Ulla Pohjant 1.18.06 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jaatinen Ilona HaHe 1.42.50 0.00.00