FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
mainos1
eGames 2019 1. päivä
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heinaro Einari HS 34.28 0.00.00 89.76 87.38
2 Metsälä Juuso Lynx 36.27 0.01.59 84.38 82.15
3 Tulonen Benjamin HiKi 36.31 0.02.03 83.74 81.52
4 Sirmais Martins TuMe 36.33 0.02.05 83.18 80.97
5 Mänkärlä Janne Lynx 37.49 0.03.21 79.92 77.80
6 Ray Jonathan OK77 38.12 0.03.44 78.65 76.57
7 Summanen Aapo HS 39.13 0.04.45 76.16 74.14
8 Mannonen Ville HS 39.23 0.04.55 75.38 73.38
9 Suominen Eemeli HiKi 39.51 0.05.23 74.05 72.09
10 Lapila Eero MSParma 40.30 0.06.02 72.42 70.50
11 Keskisaari Ville SWE 41.01 0.06.33 71.07 69.19
12 Lahtinen Vesa HiKi 42.46 0.08.18 67.75 65.95
13 Juutilainen Ilkka SKUusi 43.42 0.09.14 65.89 64.15
14 Pesola Oskari HS 44.36 0.10.08 64.16 62.46
15 Kleemola Lauri Lynx 44.52 0.10.24 63.38 61.70
16 Hapola Tuomas RaKaS 45.18 0.10.50 62.38 60.73
17 Aaltio Aapo KuoSu 45.34 0.11.06 61.63 59.99
18 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 45.47 0.11.19 60.94 59.33
19 Sliksjanis Matiss TuMe 46.24 0.11.56 59.75 58.17
20 Väätäinen Paavo ÄhtU 48.35 0.14.07 56.70 55.20
21 Hietaoja Atte HS 49.08 0.14.40 55.70 54.22
22 Savola Joonas VePo 49.11 0.14.43 55.28 53.82
23 Kattelus Juuso AuVa 52.22 0.17.54 51.58 50.21
24 Rissanen Jaakko LapVe 54.53 0.20.25 48.89 47.59
25 Ilmakunnas Ilari Pihkan 55.55 0.21.27 47.67 46.40
26 Paasikoski Antti RR 57.57 0.23.29 45.69 44.47
Metsälä Tuomas Lynx KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Ari-Pekka Koovee 33.40 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tommila Juha Hiisi 33.42 0.00.00 84.88 84.91
2 Väänänen Heikki Pihkan 35.58 0.02.16 78.34 78.37
3 Räty Harri HiKi 38.17 0.04.35 72.48 72.51
4 Aaltonen Vesa Brahe 39.03 0.05.21 69.95 69.98
5 Löfroos Andreas Raseborg 46.30 0.12.48 57.82 57.85
6 Kemppainen Teemu SKUusi 46.43 0.13.01 56.64 56.66
7 Lassila Jussi PiTa 49.40 0.15.58 52.41 52.43
8 Kankaanpää Markus LeSi 49.55 0.16.13 51.29 51.31
9 Helin Tuomas RaHa 52.37 0.18.55 47.84 47.86
10 Seitajoki Tommi Jyry 54.57 0.21.15 45.03 45.05
11 Tölli Tuomas RR 1.05.21 0.31.39 37.21 37.22

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltola Juha MSParma 31.42 0.00.00 62.95 61.54
2 Mjösund Asgeir NOR 32.43 0.01.01 60.34 58.99
3 Savonen Timo RasKa 39.12 0.07.30 49.82 48.70
4 Levijoki Sami HiKi 39.13 0.07.31 49.25 48.14
5 Koivula Jeppe HS 40.18 0.08.36 47.40 46.33
6 Kopra Tero OrPo 43.59 0.12.17 42.94 41.98
7 Pirilä Mikko HlS 48.38 0.16.56 38.40 37.53
8 Toivonen Teemu TuS 50.37 0.18.55 36.47 35.65
9 Vahala Jani MaMa 52.13 0.20.31 34.94 34.16
10 Ketola Mikko SaPu 53.02 0.21.20 34.00 33.24
11 Rosenblad Kalle HiKi 55.43 0.24.01 31.98 31.26
12 Uimonen Toni Pihkan 58.22 0.26.40 30.16 29.48
13 Haara Mikko HS 1.01.54 0.30.12 28.09 27.46
14 Wallén Henrik OK77 1.07.47 0.36.05 25.34 24.77
15 Hiltunen Matti HlT 1.57.44 1.26.02 14.41 14.08

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sillanpää Sampo Lynx 32.41 0.00.00 68.79 66.73
2 Tala Tuomas HS 33.52 0.01.11 65.89 63.92
3 Jääskeläinen Iiro VeVe 34.16 0.01.35 64.63 62.70
4 Virtanen Lassi RaLu 36.47 0.04.06 59.75 57.96
5 Romppainen Pasi HyRa 39.32 0.06.51 55.17 53.52
6 Laavainen Mikko MSParma 39.51 0.07.10 54.31 52.68
7 Malinen Mika HS 41.03 0.08.22 52.31 50.74
8 Ahtiainen Akseli KR 41.39 0.08.58 51.15 49.62
9 Havento Jukka KaRa 41.47 0.09.06 50.58 49.07
10 Laapas Ari HiKi 43.01 0.10.20 48.74 47.28
11 Malmi Ilkka HS 44.26 0.11.45 46.81 45.41
12 Pohjola Olli-Pekka Koovee 44.45 0.12.04 46.10 44.72
13 Liljeström Kimmo HS 44.55 0.12.14 45.55 44.19
14 Ojala Jari PirHi 45.03 0.12.22 45.04 43.69
15 Viero Jussi LaihLu 46.22 0.13.41 43.40 42.10
16 Anttonen Mikael KaRa 47.16 0.14.35 42.22 40.95
17 Aumo Janne Lynx 48.41 0.16.00 40.64 39.43
18 Hyvärilä Jussi HyRa 54.07 0.21.26 36.25 35.17
19 Reeni Esko RiSu 1.04.57 0.32.16 29.94 29.05
20 Maisniemi Kreu HS 1.44.34 1.11.53 18.44 17.89
Freeman Joni LeSi HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Loukkalahti Marko HiKi 26.06 0.00.00 65.05 64.53
2 Numminen Mika UrjU 27.54 0.01.48 60.44 59.95
3 Donner Jan OK77 31.03 0.04.57 53.94 53.50
4 Ojanen Tuomas HS 31.09 0.05.03 53.39 52.96
5 Talvitie Mikko KeU 31.14 0.05.08 52.88 52.45
6 Emaldinov Yuri AngA 31.44 0.05.38 51.68 51.26
7 Arrakoski Jori OK77 32.01 0.05.55 50.86 50.45
8 Nieminen Jyrki LHR 33.12 0.07.06 48.70 48.31
9 Ray Tomas OK77 33.14 0.07.08 48.30 47.91
10 Autio Rauno KaRa 33.56 0.07.50 46.97 46.59
11 Huttunen Matti Pihkan 34.59 0.08.53 45.22 44.86
12 Ritvanen Paavo Pihkan 35.21 0.09.15 44.43 44.07
13 Kuusinen Petri TP 35.56 0.09.50 43.38 43.04
14 Toivanen Samuli HiKi 36.10 0.10.04 42.78 42.44
15 Heikura Mika RR 36.48 0.10.42 41.73 41.40
16 Ruuska Vesa KangSK 37.05 0.10.59 41.10 40.77
17 Tilli Juha Lynx 37.33 0.11.27 40.28 39.96
18 Kantanen Olli OK77 37.50 0.11.44 39.68 39.36
19 Heinilä Hannu RaVa 38.04 0.11.58 39.13 38.81
20 Pietikäinen Timo Pihkan 42.42 0.16.36 34.61 34.33
21 Pääkkönen Jarmo KiimU 51.57 0.25.51 28.23 28.00
22 Hyväri Mikko HS 1.03.29 0.37.23 22.92 22.73
Nietosjärvi Tommi Pihkan HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiljunen Pekka AnttU 27.50 0.00.00 60.34 59.51
2 Vuorinen Pekka Trian 29.18 0.01.28 56.87 56.09
3 Niinimäki Risto Pihkan 30.45 0.02.55 53.75 53.02
4 Seppälä Lasse HiKi 34.26 0.06.36 47.62 46.97
5 Frilander Heikki Trian 35.00 0.07.10 46.47 45.83
6 Partanen Juha RasHy 36.35 0.08.45 44.10 43.49
7 Mitenkov Andrej RUS 36.58 0.09.08 43.28 42.69
8 Nurmilaukas Pekka RaHa 37.19 0.09.29 42.52 41.94
9 Kaasalainen Matti HS 38.08 0.10.18 41.26 40.69
10 Molnar Geza RaVa 38.35 0.10.45 40.44 39.88
11 Rantapelkonen Tuomo ONMKY 39.01 0.11.11 39.65 39.10
12 Laine Kimmo KyS 39.06 0.11.16 39.22 38.69
13 Lampinen Raino HS 39.42 0.11.52 38.30 37.77
14 Toivonen Jari EE 39.48 0.11.58 37.87 37.35
15 Karjalainen Heikki Raus 42.28 0.14.38 35.18 34.69
16 Hietaoja Jarkko HS 43.28 0.15.38 34.06 33.60
17 Lönnfeldt Erik OK77 47.05 0.19.15 31.16 30.74
18 Väisänen Juha MU 50.00 0.22.10 29.08 28.68
19 Laukkarinen Kari TVV 51.21 0.23.31 28.06 27.67
20 Siirilä Sami IkNV 53.53 0.26.03 26.49 26.13

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Kari-Veli HauSi 25.50 0.00.00 57.96 57.94
2 Niemi Arto RR 28.09 0.02.19 52.84 52.83
3 Rantio Jukka-Pekka HauSi 28.29 0.02.39 51.88 51.87
4 Karamo Jouko HS 30.39 0.04.49 47.89 47.88
5 Asikainen Timo Hiisi 31.14 0.05.24 46.69 46.67
6 Helle Markku SaPu 32.14 0.06.24 44.93 44.92
7 Saarimäki Ilkka AngA 32.22 0.06.32 44.45 44.44
8 Vornanen Pekka SuoVa 32.35 0.06.45 43.85 43.84
9 Ojapalo Ilkka RR 32.48 0.06.58 43.27 43.25
10 Kaura-aho Pertti Jyry 34.38 0.08.48 40.69 40.68
11 Toppari Mauri HiKi 34.59 0.09.09 40.01 40.00
12 Ahlroth Timo TurSa 36.54 0.11.04 37.66 37.65
13 Pajunen Jukka Navi 37.09 0.11.19 37.15 37.14
14 Malinen Jouko RR 37.33 0.11.43 36.49 36.48
15 Lahtinen Jouko HS 38.50 0.13.00 35.03 35.03
16 Virtanen Kari OH 39.38 0.13.48 34.08 34.07
17 Väre Timo HyRa 39.42 0.13.52 33.78 33.77
18 Ojala Osmo HS 40.12 0.14.22 33.11 33.11
19 Kuivala Juha TuS 40.43 0.14.53 32.45 32.45
20 Olkkonen Jyrki NaTe 41.55 0.16.05 31.29 31.29
21 Kiuru Esko HyRa 42.02 0.16.12 30.97 30.97
22 Virtala Arto LaJy 43.03 0.17.13 30.02 30.01
23 Paukkola Jari RiSu 48.12 0.22.22 26.61 26.60
24 Vainikka Jari Pihkan 53.52 0.28.02 23.63 23.62

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halme Tapio AngA 28.35 0.00.00 53.80 53.93
2 Kiiskinen Arto TP 28.37 0.00.02 53.48 53.61
3 Piironen Markku KR 30.27 0.01.52 50.03 50.14
4 Kallio Risto AngA 30.43 0.02.08 49.36 49.47
5 Kerkola Pekka HlT 32.02 0.03.27 47.10 47.22
6 Nurminen Jouko TP 33.00 0.04.25 45.51 45.61
7 Saramäki Jukka Lynx 33.01 0.04.26 45.26 45.37
8 Sjöholm Peter Raseborg 33.07 0.04.32 44.91 45.02
9 Helkkula Simo PiTa 34.16 0.05.41 43.19 43.29
10 Jylhä Kari HS 34.21 0.05.46 42.88 42.98
11 Kuivala Hannu TuS 34.51 0.06.16 42.06 42.16
12 Turunen Erkki SuSe 35.00 0.06.25 41.67 41.77
13 Käyhkö Kari LS-37 35.37 0.07.02 40.75 40.84
14 Mourujärvi Kauno KuoSu 36.26 0.07.51 39.63 39.73
15 Lepistö Heikki OrPo 36.30 0.07.55 39.37 39.46
16 Rautanen Pauli JäPa 37.09 0.08.34 38.48 38.57
17 Heikka Jarmo HiKi 39.06 0.10.31 36.38 36.46
18 Kallio Lasse SuSi 39.24 0.10.49 35.92 36.00
19 Lavikainen Jussi KangSK 39.52 0.11.17 35.32 35.40
20 Ahlqvist Hannu Raus 40.01 0.11.26 35.01 35.09
21 Tervo Vesa RR 40.29 0.11.54 34.42 34.50
22 Juutilainen Juhani KeU 40.36 0.12.01 34.15 34.23
23 Paunonen Hannu Koovee 41.42 0.13.07 33.07 33.15
24 Nyberg Henry Trian 45.31 0.16.56 30.14 30.21
25 Kaukiainen Raimo HU-46 45.41 0.17.06 29.87 29.94
26 Laine Esa TP 45.50 0.17.15 29.62 29.69
27 Sipponen Markku PR 46.02 0.17.27 29.33 29.40
28 Ilmakunnas Pekka Pihkan 46.06 0.17.31 29.13 29.20
29 Kukkasjärvi Tapio RR 49.16 0.20.41 27.12 27.18
30 Nykänen Pentti Jyry 56.23 0.27.48 23.57 23.62
31 Tamminen Pentti PertPe 57.56 0.29.21 22.81 22.86
32 Paikkala Jarmo Jyry 1.04.25 0.35.50 20.40 20.45
33 Virolainen Asko SomEsa 1.07.07 0.38.32 19.47 19.52

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 55
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pajunen Heikki PR 24.52 0.00.00 49.37 49.53
2 Wessman Risto HiKi 25.08 0.00.16 48.71 48.87
3 Kataja Lasse SuSi 25.40 0.00.48 47.56 47.72
4 Tammisaari Pentti HirvHe 26.19 0.01.27 46.26 46.42
5 Kuokkanen Seppo Pihkan 26.39 0.01.47 45.55 45.71
6 Peltola Timo MSParma 27.29 0.02.37 44.05 44.20
7 Inkinen Paavo Jyry 27.44 0.02.52 43.53 43.67
8 Miettinen Kauko SuoVa 27.54 0.03.02 43.14 43.29
9 Nippala Juhani Jyry 29.21 0.04.29 40.90 41.04
10 Kuusi Klaus Mesik 29.32 0.04.40 40.53 40.66
11 Loukonen Veikko PiKe 29.50 0.04.58 40.00 40.14
12 Hongisto Heimo LoJa 29.57 0.05.05 39.73 39.87
13 Mouhu Reijo RaKaS 30.16 0.05.24 39.21 39.34
14 Mustranta Antti HS 30.25 0.05.33 38.90 39.03
15 Alexandersson Yngve NOK 30.52 0.06.00 38.22 38.35
16 Cederlöf Bror-Erik OK77 31.03 0.06.11 37.89 38.02
17 Uljas Risto Jyry 31.52 0.07.00 36.81 36.94
18 Moisio Kalevi TuS 32.19 0.07.27 36.19 36.32
19 Hiirijoki Pentti SuSe 32.33 0.07.41 35.83 35.95
20 Lassila Heikki PiTa 33.00 0.08.08 35.24 35.36
21 Tolvanen Mauri LeSi 33.05 0.08.13 35.04 35.16
22 Ahvenainen Seppo JäPa 33.30 0.08.38 34.51 34.62
23 Mäkelä Harri SuSe 34.00 0.09.08 33.90 34.01
24 Löyttyjärvi Kari Jyry 34.03 0.09.11 33.75 33.86
25 Lahtonen Tapio TP 34.27 0.09.35 33.26 33.37
26 Kurvinen Veijo HiKi 34.39 0.09.47 32.97 33.08
27 Kuosa Harri LoJa 35.01 0.10.09 32.52 32.64
28 Heinonen Heikki LHR 35.23 0.10.31 32.09 32.20
29 Kaarnijärvi Seppo OrPo 35.25 0.10.33 31.96 32.07
30 Kytöjoki Juhani Jyry 35.38 0.10.46 31.67 31.78
31 Hotti Reino HS 35.46 0.10.54 31.46 31.57
32 Kallio Kari SuSi 35.49 0.10.57 31.32 31.43
33 Parviainen Martti XYZ 36.08 0.11.16 30.95 31.06
34 Vannas Hannu MSParma 36.16 0.11.24 30.75 30.85
35 Holappa Paavo TVV 37.09 0.12.17 29.92 30.02
36 Lindberg Pekka LeSi 37.12 0.12.20 29.79 29.89
37 Lepistö Lauri KeU 38.20 0.13.28 28.82 28.92
38 Virtanen Juhani LHR 39.56 0.15.04 27.58 27.68
39 Kangasaho Simo HiKi 40.10 0.15.18 27.34 27.43
40 Väli-Klemelä Seppo PR 41.05 0.16.13 26.64 26.73
41 Kätkä Vesa Reima 41.09 0.16.17 26.52 26.61
42 Liljeström Åge HS 41.20 0.16.28 26.32 26.41
43 Vuorinen Lasse AngA 42.29 0.17.37 25.52 25.61
44 Hartikainen Pertti S. RiSu 43.00 0.18.08 25.14 25.22
45 Laine Jaakko HS 43.36 0.18.44 24.71 24.80
46 Helin Jorma Jyry 44.50 0.19.58 23.96 24.04
47 Mäkinen Jaakko AngA 44.56 0.20.04 23.83 23.91
48 Peippo Tapio JoKu 45.05 0.20.13 23.67 23.75
49 Yliuntinen Hannu KarjUra 47.02 0.22.10 22.62 22.70
50 Pitkänen Heikki JRV 47.33 0.22.41 22.30 22.38
51 Aho Olavi HS 49.02 0.24.10 21.56 21.63
52 Halkosaari Severi NiS 54.19 0.29.27 19.40 19.46
53 Saarinen Mauri RiSu 57.07 0.32.15 18.39 18.45
54 Valldén Kari LeSi 1.02.44 0.37.52 16.69 16.74
55 Viljanen Keijo LoJa 1.07.16 0.42.24 15.51 15.56

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppi Jorma Navi 24.19 0.00.00 42.11 41.93
2 Tolonen Kalle Mesik 24.52 0.00.33 40.99 40.82
3 Rapakko Timo SuSi 25.21 0.01.02 40.02 39.86
4 Laine Erkki AngA 26.07 0.01.48 38.67 38.51
5 Grönroos Timo MSParma 26.44 0.02.25 37.60 37.45
6 Tiitola Tero RasKa 27.04 0.02.45 36.97 36.82
7 Haaja Reijo VaHa 27.08 0.02.49 36.71 36.56
8 Luoma Simo Pihkan 27.10 0.02.51 36.49 36.34
9 Sonkki Juhani PR 28.08 0.03.49 35.07 34.93
10 Kivistö Erkki Pihkan 28.25 0.04.06 34.56 34.42
11 Isoherranen Seppo HS 29.40 0.05.21 32.95 32.81
12 Kallio-Könnö Aarno KauKa 29.56 0.05.37 32.50 32.36
13 Kiiski Osmo SomEsa 30.01 0.05.42 32.25 32.12
14 Anjala Risto LS-37 30.10 0.05.51 31.94 31.80
15 Latvasto Erkki HS 31.22 0.07.03 30.57 30.44
16 Kleemola Pauli PertPe 31.23 0.07.04 30.40 30.28
17 Palomäki Mikko HyRa 31.33 0.07.14 30.09 29.97
18 Karjalainen Jouko HS 32.21 0.08.02 29.21 29.08
19 Laine Eero RaVi 33.01 0.08.42 28.47 28.36
20 Saario Pentti LoJa 33.17 0.08.58 28.11 27.99
21 Heikinheimo Matti HS 35.43 0.11.24 26.06 25.95
22 Peitsala Osmo HS 36.53 0.12.34 25.11 25.01
23 Bäckström Pentti KaRa 37.19 0.13.00 24.69 24.59
24 Österberg Reino LeSi 38.07 0.13.48 24.05 23.96
25 Punkero Toivo LS-37 38.54 0.14.35 23.45 23.35
26 Rönn Ralf AOK 39.03 0.14.44 23.24 23.15
27 Seitajoki Reijo Jyry 40.44 0.16.25 22.17 22.07
28 Kuusisto Kalevi HlT 41.53 0.17.34 21.45 21.36
29 Raimovaara Erkki HS 46.36 0.22.17 19.18 19.10
30 Lindeman Osmo HS 57.54 0.33.35 15.35 15.29
31 Mäkinen Matti Mesik 1.00.45 0.36.26 14.56 14.50
32 Karila Veijo Pihkan 1.07.07 0.42.48 13.11 13.05
33 Suomela Simo RaLu 1.07.50 0.43.31 12.90 12.85
34 Niinimäki Jukka HyRa 1.12.21 0.48.02 12.03 11.98

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuominen Niilo R-P 23.26 0.00.00 38.38 38.10
2 Rantala Heikki EE 26.52 0.03.26 33.06 32.82
3 Hurme Heikki HPV 28.22 0.04.56 30.91 30.69
4 Erkkilä Olavi HlS 28.30 0.05.04 30.38 30.15
5 Juhonsalo Matti LHR 29.13 0.05.47 29.25 29.03
6 Sukki Martti LHR 30.46 0.07.20 27.41 27.21
7 Saario Seppo MSParma 33.26 0.10.00 24.88 24.70
8 Setälä Toivo JäPa 36.23 0.12.57 22.56 22.39
9 Pajuoja Reino KaRa 36.45 0.13.19 22.03 21.87
10 Jokinen Eino HyRa 36.48 0.13.22 21.69 21.53
11 Lepistö Heikki HS 41.05 0.17.39 19.16 19.02
12 Juntunen Olli HS 1.04.45 0.41.19 11.98 11.89
Kuutti Jorma PertPe HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lario Heikki RaVa 42.34 0.00.00 29.21 28.93
2 Ijas Johannes KeU 42.44 0.00.10 28.23 27.95
3 Vanhala Toivo Pihkan 50.44 0.08.10 23.04 22.82
4 Asikainen Ville XYZ 59.42 0.17.08 18.95 18.77
Jakoaho Taisto HyRa KES -
Liski Eero SalVie HYL -

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haanpää Klaus PR 37.57 0.00.00
2 Koponen Jani RaVi 53.16 0.15.19

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koivula Emil HS 32.36 0.00.00 47.54 44.97
2 Vuorela Joona EsSu 35.54 0.03.18 42.25 39.96
3 Noponen Juho EsSu 36.50 0.04.14 40.28 38.09
4 Laavainen Aamos MSParma 37.46 0.05.10 38.40 36.32
5 Korento Benjamin OK77 40.16 0.07.40 35.19 33.29
6 Ruusu Rasmus EsSu 48.52 0.16.16 28.32 26.78
7 Jääskeläinen Nuutti HS 52.07 0.19.31 25.92 24.51
8 Hietala Joni EsSu 1.16.20 0.43.44 17.26 16.32

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Toivonen Niko EsSu 19.19 0.00.00
2 Hiisilä Hannes EsSu 21.49 0.02.30
3 Hyvärilä Touko HyRa 21.52 0.02.33
4 Mäkelä Topias Lynx 22.09 0.02.50
5 Carlsson Oliver EsAk 22.21 0.03.02
6 Teuri Lukas EsSu 23.40 0.04.21
7 Mjösund Linus NOR 24.05 0.04.46
8 Malmi Juho HS 24.49 0.05.30
9 Veikkola Matias EsAk 25.27 0.06.08
10 Laapas Rasmus RR 26.00 0.06.41
11 Vainoniemi Axel EsSu 28.25 0.09.06
12 Hyvärinen Luukas EsSu 34.27 0.15.08
13 Musse Samiir HS 42.08 0.22.49

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vuorela Samu EsAk 16.29 0.00.00
2 Mäkelä Onni Lynx 21.11 0.04.42
3 Suntioinen Ilari EsSu 28.49 0.12.20
4 Reiman Niklas AskU 33.10 0.16.41
5 Koskinen Iiro Lynx 37.41 0.21.12
6 Tuominen Kaapo EsSu 38.07 0.21.38
7 Roschier Eemil HS 42.22 0.25.53

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aaltonen Arttu HiKi 14.56 0.00.00
2 Jokinen Joel HyRa 17.06 0.02.10
3 Viero Juho EsSu 36.01 0.21.05

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Veikkola Viljami EsAk 9.52 0.00.00
2 Ekqvist Leo HiKi 10.20 0.00.28
3 Hilo Kasper EsSu 10.48 0.00.56
4 Farkas Niklas HS 12.31 0.02.39
5 Musse Naasir HS 12.47 0.02.55
6 Marjoniemi Jesse RaVi 14.10 0.04.18
7 Lötjönen Peetu EsSu 15.09 0.05.17
8 Kekarainen Urho EsSu 15.28 0.05.36
9 Honkala Niilo KangSK 15.46 0.05.54
10 Jantunen Olli EsSu 16.28 0.06.36
11 Teuri Linus EsSu 24.08 0.14.16

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarimäki Heini AngA 34.50 0.00.00 87.66 84.99
2 Laitinen Salla PR 38.00 0.03.10 79.49 77.07
3 Kanko Miina KangSK 39.28 0.04.38 75.71 73.41
4 Autio Päivi Hiisi 40.14 0.05.24 73.45 71.22
5 Kymäläinen Sanni TP 42.54 0.08.04 68.13 66.05
6 Räty Elina HiKi 43.56 0.09.06 65.78 63.78
7 Viilo Johanna TP 44.33 0.09.43 64.13 62.18
8 Lindholm Vivian OK77 44.37 0.09.47 63.30 61.38
9 Itkonen Maria LapVe 46.34 0.11.44 59.95 58.13
10 Kilpeläinen Elina VeVe 47.53 0.13.03 57.62 55.87
11 Vainikka Kaisa KS 51.36 0.16.46 52.84 51.23
12 Sabel Jenni Hiisi 52.15 0.17.25 51.55 49.98
13 Varmavuo Iida RR 57.25 0.22.35 46.34 44.93
Leskinen Anne-Mari Lynx KES -
Hietaoja Essi HiKi KES -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Eerika HS 35.45 0.00.00 47.56 43.77
2 Laaksonen Evelina HS 36.52 0.01.07 43.81 40.32
3 Ray Jenny OK77 37.30 0.01.45 40.81 37.55
4 Pajunen Eija TuS 1.38.25 1.02.40 14.68 13.51

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väre Tiina SomEsa 33.12 0.00.00 71.69 74.31
2 Murtola Elisa VeVe 38.23 0.05.11 59.69 61.87
3 Eskola Missu TP 43.28 0.10.16 50.65 52.50
4 Orkola Saana HiKi 44.51 0.11.39 47.10 48.82
5 Kauppila Terhi TP 46.49 0.13.37 43.21 44.80

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kivelä Riikka VeVe 30.39 0.00.00 74.19 74.07
2 Sane Mari HS 31.34 0.00.55 71.40 71.28
3 Tervo Johanna Pihkan 33.32 0.02.53 66.61 66.50
4 Sell Raisa OK77 34.23 0.03.44 64.38 64.28
5 Valkonen Anu HS 37.09 0.06.30 59.05 58.95
6 Vaara Inga-Maria KaRa 38.53 0.08.14 55.90 55.81
7 Kangasaho Hanna Lynx 39.55 0.09.16 53.95 53.86
8 Sillanpää Hanna Lynx 39.58 0.09.19 53.38 53.29
9 Vaiksalu Lilyon KaRa 42.58 0.12.19 49.18 49.10
10 Aumo Satu Pihkan 43.31 0.12.52 48.10 48.02
11 Hovi Miia Jyry 44.45 0.14.06 46.33 46.25
12 Rajamäki Riikka HS 46.19 0.15.40 44.33 44.26
13 Kriktilä Leena-Maija VeVe 46.28 0.15.49 43.75 43.68
14 Luurila Mervi Jyry 46.50 0.16.11 42.98 42.91
15 Palo Unna-Sisko HS 47.14 0.16.35 42.19 42.12
16 Laakso Sanna Hiisi 54.44 0.24.05 36.04 35.99
17 Aunila Terhi HS 1.02.16 0.31.37 31.36 31.31
18 Laakso Kati Hiisi 1.15.40 0.45.01 25.54 25.50

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mjösund Katja NOR 27.38 0.00.00 58.22 57.94
2 Salonen Heidi HS 33.46 0.06.08 46.85 46.62
3 Isoherranen Kirsi Lynx 38.21 0.10.43 40.55 40.36
4 Kirves Hetti KeU 38.59 0.11.21 39.21 39.02
5 Vesterinen Kirsi HlS 39.22 0.11.44 38.14 37.96
6 Kallio-Könnö-Musse Riia HS 42.43 0.15.05 34.52 34.36
7 Nyholm Tanja KaRa 42.48 0.15.10 33.83 33.67
8 Lousio Sanna Trian 45.22 0.17.44 31.33 31.17
9 Hosio Sanna KarjUra 49.33 0.21.55 28.14 28.00
Suikkanen Tiina KaRa KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viilo Annika TP 26.25 0.00.00 64.18 63.13
2 Pietilä-Annala Jaana KangSK 28.48 0.02.23 58.06 57.12
3 Vierikko Annamari HS 29.59 0.03.34 55.00 54.10
4 Westberg-Arrakoski Annika OK77 32.12 0.05.47 50.50 49.67
5 Laurila Anneli Trian 34.35 0.08.10 46.35 45.59
6 Molnar Pia RaVa 38.04 0.11.39 41.50 40.82
7 Ray Carola OK77 39.19 0.12.54 39.59 38.95
8 Valkonen-Korhonen Minna KuoSu 39.27 0.13.02 38.87 38.24
9 Matilainen Mirja HS 45.24 0.18.59 33.27 32.73
10 Åberg Inga-Lill Trian 49.14 0.22.49 30.21 29.72
11 Tervo-Rantakokko Tiina HS 51.25 0.25.00 28.48 28.01
12 Lehmussaari-Rehn Heli Lynx 57.58 0.31.33 24.86 24.45

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 29.32 0.00.00 53.96 52.97
2 Schoultz von Annika OK77 30.11 0.00.39 51.47 50.54
3 Lankinen Pauliina HS 31.46 0.02.14 47.65 46.79
4 Villikka-Storm Jaana EsSu 36.23 0.06.51 40.51 39.78
5 Pajunen Tarja Navi 41.42 0.12.10 34.39 33.77
6 Toivonen Merja EE 41.44 0.12.12 33.41 32.80
7 Mäkelä Anja RiSu 43.28 0.13.56 31.16 30.59

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukkasjärvi Elina RR 27.58 0.00.00 57.51 57.25
2 Kihlström Kirsi RastiE4 28.16 0.00.18 56.37 56.11
3 Lonka Hennariikka KR 29.19 0.01.21 53.83 53.59
4 Pelto-Huikko Anne Hiisi 31.31 0.03.33 49.60 49.37
5 Eisanen Tea MaMa 35.33 0.07.35 43.55 43.35
6 Hakomäki Kirsi HS 37.25 0.09.27 40.97 40.78
7 Mikkolainen Mirja VaHa 40.03 0.12.05 37.90 37.73
8 Laaksonen Anita TarpSu 41.43 0.13.45 36.02 35.86
9 Kangasaho Sirpa HiKi 41.50 0.13.52 35.56 35.40
10 Ilmakunnas Seija Pihkan 42.55 0.14.57 34.31 34.16
11 Leskinen Tiina Lynx 44.17 0.16.19 32.91 32.76
12 Liimatainen Raili HyRa 45.54 0.17.56 31.43 31.28
13 Ojajärvi Seija HS 46.00 0.18.02 31.03 30.89
14 Väli-Klemelä Marja-Leena KaRa 50.06 0.22.08 28.19 28.06
15 Ojapalo Anneli RR 1.00.26 0.32.28 23.12 23.02
16 Kiiskinen Gunnevi TP 1.05.20 0.37.22 21.16 21.06
Montonen Outi IHR KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suomela Margit RaLu 27.41 0.00.00 46.99 46.62
2 Hyvärinen Vappu SaPu 28.07 0.00.26 45.64 45.28
3 Sipponen Airi PR 30.08 0.02.27 41.99 41.66
4 Kurvinen Ulla HiKi 30.19 0.02.38 41.15 40.83
5 Lavikainen Pirjo KangSK 31.22 0.03.41 39.21 38.90
6 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 33.45 0.06.04 35.92 35.63
7 Strang Heidi HyRa 34.34 0.06.53 34.55 34.28
8 Heinonen Kaija Pihkan 38.24 0.10.43 30.64 30.40
9 Ahlqvist Kristiina Raus 39.09 0.11.28 29.60 29.37
10 Nurminen Eija TP 39.43 0.12.02 28.73 28.51
11 Vähänen Pia HyRa 45.29 0.17.48 24.70 24.51
12 Rinne-Tamminen Pirkko TuVi 47.57 0.20.16 23.06 22.88

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rahkasuo Kaarina Rasti88 23.01 0.00.00 44.76 44.44
2 Ketola Sirkka SaPu 23.06 0.00.05 43.99 43.68
3 Kajava Ritva HlS 23.10 0.00.09 43.26 42.95
4 Kämäräinen Paula HiKi 25.08 0.02.07 39.32 39.03
5 Ojamaa Marja-Liisa SalVie 27.58 0.04.57 34.83 34.58
6 Sundberg Liisa Lynx 32.05 0.09.04 29.92 29.71
7 Eskola Pirkko Rasti88 34.35 0.11.34 27.35 27.16
8 Salmela Juulia RiSu 36.00 0.12.59 25.89 25.70
9 Kuutti Kirsti PertPe 36.22 0.13.21 25.24 25.06
10 Ahonen Ulla HlS 42.49 0.19.48 21.11 20.96
11 Pitkänen Eila JRV 47.30 0.24.29 18.73 18.60
12 Kaarnijärvi Marja OrPo 52.40 0.29.39 16.63 16.51

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Paula LoJa 27.08 0.00.00 32.73 32.15
2 Finnilä-Seitajoki Ulla Jyry 36.42 0.09.34 23.29 22.88
3 Tahvanainen Pirkko HU-46 37.32 0.10.24 21.88 21.50
4 Isoherranen Kaarina HS 46.59 0.19.51 16.77 16.48
5 Lindeman Gunnel HS 53.50 0.26.42 14.02 13.77

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 34.33 0.00.00
2 Jakoaho Ritva HyRa 36.35 0.02.02
Vehmanen Marjatta KeU KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Jasmiina RaLu 30.38 0.00.00 73.19 71.56
2 Pelkonen Roosa TP 32.35 0.01.57 65.37 63.91
3 Ojala Jenny Koovee 34.23 0.03.45 58.69 57.38
4 Avelin Melina TP 49.24 0.18.46 38.58 37.72

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vuori Milla EsAk 31.30 0.00.00 39.52 39.37
2 Wahlsten Vilma PR 33.04 0.01.34 35.76 35.63
3 Hosio Iris EsSu 34.41 0.03.11 32.30 32.18
4 Slotte Sofia OK77 38.20 0.06.50 27.60 27.50

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hilo Jenny EsSu 23.28 0.00.00
2 Aunila Veera HS 26.00 0.02.32
3 Roschier Siiri HS 28.23 0.04.55
Maisniemi Kreetta HS HYL -

Sarja D14L
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
Vesterinen Vilma HlS HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sauso Aada HS 16.08 0.00.00
2 Farkas Villö EsSu 16.47 0.00.39
3 Fagerlund Frida Raseborg 19.38 0.03.30
4 Heikkinen Ronja EsSu 25.42 0.09.34
5 Teuri Venla EsSu 26.44 0.10.36
6 Koivula Ida HS 27.12 0.11.04
7 Honkala Emmi KangSK 30.42 0.14.34

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jantunen Anni EsSu 10.07 0.00.00
2 Hiltunen Helka HlT 12.16 0.02.09
3 Tunturi Nuppu HlS 12.32 0.02.25
4 Kriktilä Eevi EsSu 14.05 0.03.58
5 Nurmilaukas Tuuli EsAk 15.04 0.04.57
6 Hiisilä Emma EsSu 15.34 0.05.27
7 Hilasvuori Venla EsSu 16.21 0.06.14
8 Seitajoki Ada Jyry 16.39 0.06.32
9 Tervo Kiira Pihkan 17.36 0.07.29
10 Tuominen Noomi EsSu 18.24 0.08.17
11 Hyvämäki Vilja SomEsa 23.36 0.13.29
12 Toiviainen Siiri Jyry 32.53 0.22.46