FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Am-yö, Uusimaa
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 39
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sorsa Aleksi TP 1.11.39 0.00.00 88.18 87.82
2 Heinaro Einari HS 1.11.53 0.00.14 87.55 87.19
3 Saarinen Jarkko HiKi 1.15.52 0.04.13 82.62 82.28
4 Suominen Eemeli HiKi 1.16.27 0.04.48 81.66 81.33
5 Vaher Sander RR 1.17.18 0.05.39 80.44 80.11
6 Stenlund Daniel PR 1.17.46 0.06.07 79.64 79.31
7 Virta Jani Trian 1.22.06 0.10.27 75.13 74.82
8 Hällström af Fabian OK77 1.22.45 0.11.06 74.24 73.94
9 Helander Iisak Pohjant 1.22.56 0.11.17 73.78 73.47
10 Lampinen Ville HS 1.23.40 0.12.01 72.83 72.53
11 Nurmiainen Aaro RR 1.24.28 0.12.49 71.85 71.55
12 Lahtinen Atte HS 1.24.35 0.12.56 71.45 71.16
13 Leirimaa Tatu RaVa 1.27.32 0.15.53 68.76 68.48
14 Vierimaa Ville EsAk 1.32.37 0.20.58 64.72 64.45
15 Niskanen Teemu LS-37 1.34.04 0.22.25 63.45 63.19
16 Järvenpää Antti OK77 1.34.22 0.22.43 62.99 62.73
17 Liukkala Jaakko HauSi 1.36.18 0.24.39 61.46 61.21
18 Hjulgren Markus EsAk 1.36.25 0.24.46 61.13 60.88
19 Kokkila Ville EsSu 1.37.32 0.25.53 60.18 59.93
20 Vehmas Miika EsSu 1.37.48 0.26.09 59.76 59.51
21 Rauhala Juha EsSu 1.40.21 0.28.42 57.99 57.75
22 Heiskanen Oskari Lynx 1.40.42 0.29.03 57.54 57.30
23 Sundelin Peter Femman 1.40.44 0.29.05 57.27 57.04
24 Kuutti Veli-Pekka EsAk 1.43.42 0.32.03 55.39 55.17
25 Vainiomäki Markus SuSe 1.46.24 0.34.45 53.75 53.53
26 Larmala Niko EsSu 1.48.07 0.36.28 52.67 52.45
27 Ylönen Lauri 1.49.58 0.38.19 51.56 51.35
28 Pesola Oskari HS 1.59.29 0.47.50 47.24 47.05
29 Ylitalo Aki HauSi 2.04.00 0.52.21 45.32 45.13
Ray Jonathan OK77 KES -
Väisänen Patrik KS KES -
Sorsa Lauri HiKi KES -
Snickars Caj OK77 KES -
Parjanne Antti Lynx KES -
Niskanen Tuomo MU KES -
Loukkalahti Vilho HiKi KES -
Laakso Mikko HS KES -
Kuivaniemi Esa HauSi KES -
Fabritius Mikael Trian KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haarlaa Tapio HS 1.02.27 0.00.00 81.21 80.69
2 Salo Kari HS 1.11.01 0.08.34 70.75 70.29
3 Villa Juha KaRa 1.12.35 0.10.08 68.56 68.12
4 Nurminen Janne HS 1.13.13 0.10.46 67.32 66.89
5 Kainu Markus VetU 1.14.56 0.12.29 65.15 64.72
6 Löfroos Andreas Raseborg 1.16.53 0.14.26 62.87 62.47
7 Kara Olli TuS 1.22.59 0.20.32 57.68 57.31
8 Reinikainen Antti KaRa 1.25.40 0.23.13 55.32 54.96
9 Matilainen Juha EsSu 1.32.42 0.30.15 50.61 50.28
10 Jakobsson Tapio Jyry 1.33.31 0.31.04 49.66 49.34
11 Heikkilä Markus EsSu 1.37.49 0.35.22 46.99 46.68
12 Helin Tuomas RaHa 1.40.02 0.37.35 45.47 45.18
13 Berg Kimmo EsAk 1.42.06 0.39.39 44.09 43.80
14 Rantala Jyri Koovee 1.47.02 0.44.35 41.61 41.34
15 Kankaanpää Markus LeSi 1.54.09 0.51.42 38.60 38.35
Välikorpi Jari RasKu KES -
Mouhu Timo RaHa KES -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Alanko Heikki Jyry 1.10.14 0.00.00 66.44 62.51
2 Sillanpää Sampo Lynx 1.11.50 0.01.36 64.35 60.55
3 Perä Tapio RR 1.12.03 0.01.49 63.55 59.79
4 Hillo Kari Downtown 1.12.21 0.02.07 62.68 58.98
5 Levijoki Sami HiKi 1.12.45 0.02.31 61.73 58.09
6 Raute Kaj SuSi 1.12.57 0.02.43 60.96 57.36
7 Hakkarainen Tuomas EsAk 1.13.11 0.02.57 60.17 56.62
8 Riissanen Jani EsAk 1.14.28 0.04.14 58.55 55.09
9 Laine Mikko HS 1.19.11 0.08.57 54.51 51.29
10 Honkanen Jani EsAk 1.20.18 0.10.04 53.21 50.06
11 Järvenpää Juha HS 1.24.00 0.13.46 50.34 47.37
12 Brandt Jani Downtown 1.35.24 0.25.10 43.87 41.27
13 Tapola Lauri Jyry 1.41.39 0.31.25 40.74 38.33
14 Johansson Tuomas HS 1.42.49 0.32.35 39.85 37.50
15 Hyvärinen Pietari EsSu 1.49.23 0.39.09 37.06 34.87
16 Kalvas Teemu KeU 2.08.49 0.58.35 31.13 29.29
Pöyhönen Simo Raus KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pulli Antero RR 52.24 0.00.00 67.93 64.89
2 Kemppi Joni EsSu 53.14 0.00.50 66.43 63.46
3 Kyyrönen Samuli RR 55.14 0.02.50 63.61 60.76
4 Loukkalahti Marko HiKi 55.54 0.03.30 62.43 59.63
5 Laapas Ari HiKi 57.30 0.05.06 60.29 57.59
6 Lantela Jaani EsSu 57.49 0.05.25 59.56 56.89
7 Romppainen Pasi HyRa 1.01.09 0.08.45 55.93 53.43
8 Salo Mikael Trian 1.01.23 0.08.59 55.34 52.86
9 Jääskeläinen Iiro VeVe 1.09.12 0.16.48 48.76 46.57
10 Harjamäki Petri HiKi 1.13.00 0.20.36 45.90 43.84
11 Rajala Marko HS 1.18.32 0.26.08 42.37 40.47
12 Viero Jussi LaihLu 1.18.33 0.26.09 42.07 40.18
13 Liljeström Kimmo HS 1.24.52 0.32.28 38.66 36.93
14 Soikkeli Lauri EsSu 1.44.16 0.51.52 31.25 29.85
15 Sundström Sami RiSu 1.45.34 0.53.10 30.64 29.27
16 Naakka Tuomas Jyry 1.48.30 0.56.06 29.60 28.27
17 Takala Janne RaHa 1.49.11 0.56.47 29.20 27.89
18 Kyckling Kai RaHa 2.01.18 1.08.54 26.09 24.92
19 Aunesluoma Antero RaHa 2.18.29 1.26.05 22.69 21.67
Loukkalahti Mika RR KES -
Laine Arttu EsSu KES -
Laaksonen Pasi EsSu KES -
Vaherlehto Tuomas EsAk KES -
Maasilta Tommi RaVa KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Borgenström Jussi HyRa 1.00.25 0.00.00 58.39 57.78
2 Suominen Manne HiKi 1.00.57 0.00.32 57.42 56.83
2 Ylä-Oijala Pasi KeU 1.00.57 0.00.32 57.42 56.83
4 Larmala Juha-Pekka EsSu 1.01.10 0.00.45 56.31 55.72
5 Karjalainen Harri EsSu 1.01.16 0.00.51 55.76 55.18
6 Haaramo Panu EsSu 1.02.39 0.02.14 54.09 53.52
7 Matilainen Kari HS 1.04.32 0.04.07 52.08 51.54
8 Parttimaa Timo AngA 1.07.24 0.06.59 49.45 48.93
9 Talvitie Mikko KeU 1.09.06 0.08.41 47.83 47.33
10 Ojanen Tuomas HS 1.13.55 0.13.30 44.34 43.87
11 Savilahti Petri Lynx 1.19.33 0.19.08 40.85 40.42
12 Kivilaakso Sami Lynx 1.19.59 0.19.34 40.28 39.86
13 Tuokko Jyrki RaVa 1.20.54 0.20.29 39.48 39.07
14 Piirainen Jyrki JäPa 1.23.46 0.23.21 37.79 37.40
15 Burtsoff Juha HS 1.32.31 0.32.06 33.92 33.56
16 Launis Kasperi Raus 1.40.22 0.39.57 30.99 30.66
17 Heikkinen Jussi EsSu 1.52.59 0.52.34 27.28 27.00
18 Pyykkö Juhani KaRa 1.53.30 0.53.05 26.91 26.63
Reiman Markku JäPa KES -
Lind Raimo HyRa KES -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Syrjälä Pertti KeU 1.02.41 0.00.00 52.69 51.59
2 Pyymäki Leo EsSu 1.07.13 0.04.32 48.77 47.75
3 Autio Ossi HyRa 1.11.16 0.08.35 45.65 44.70
4 Laine Markku MU 1.12.27 0.09.46 44.56 43.63
5 Enroth Ari RR 1.19.08 0.16.27 40.48 39.64
6 Sorri Esko RaHa 1.19.23 0.16.42 40.04 39.21
7 Reinikka Kenneth HyRa 1.23.59 0.21.18 37.56 36.78
8 Molnar Geza RaVa 1.27.58 0.25.17 35.57 34.83
9 Uusitalo Timo Lost 1.31.19 0.28.38 34.00 33.29
10 Kaasalainen Matti HS 1.33.42 0.31.01 32.87 32.19
11 Honkimaa Ari EsSu 1.34.16 0.31.35 32.41 31.73
12 Perälä Harry KeU 1.34.23 0.31.42 32.10 31.44
13 Antikainen Jarmo MU 1.35.39 0.32.58 31.42 30.77
14 Väisänen Juha MU 1.41.21 0.38.40 29.41 28.80
15 Leskinen Juha HS 1.42.51 0.40.10 28.74 28.14
Viinikainen Mikko EsSu KES -
Sorsa Juha-Antti LS-37 KES -
Pajuoja Pekka Lynx KES -
Laine Kimmo KyS KES -
Kiviniitty Jyrki HS KES -
Ahvonen Jyrki HS KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Jouko RR 1.00.56 0.00.00 52.92 52.76
2 Markki Tapio EsSu 1.02.14 0.01.18 51.43 51.27
3 Lehto Esa HS 1.02.21 0.01.25 50.95 50.79
4 Saramäki Jukka Lynx 1.06.45 0.05.49 47.23 47.08
5 Salmi Veijo RR 1.09.55 0.08.59 44.74 44.60
6 Karamo Jouko HS 1.14.26 0.13.30 41.70 41.57
7 Pettersson Staffan Lynx 1.16.07 0.15.11 40.46 40.34
8 Suvitaival Pekka MU 1.32.54 0.31.58 32.89 32.79
9 Leppälä Martti HlS 1.38.18 0.37.22 30.84 30.74
10 Saari Kari HPV 1.47.17 0.46.21 28.03 27.94
11 Ahlqvist Hannu Raus 1.50.00 0.49.04 27.12 27.04
12 Kaario Reino HS 1.50.08 0.49.12 26.87 26.78
13 Lahtinen Jouko HS 1.52.37 0.51.41 26.06 25.98
Kiuru Esko HyRa KES -
Kinkki Seppo HyRa HYL -
Virtanen Martti EsSu KES -
Vesisenaho Markku SievSi KES -
Vainikka Jari Raus KES -
Toikkanen Jukka PorvU KES -
Talja Keijo OK77 KES -
Parnetti Roy KeU KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarinen Heikki MU 1.05.51 0.00.00 45.14 44.53
2 Määttä Asko KS 1.06.44 0.00.53 43.71 43.12
3 Väätäinen Seppo EsSu 1.08.49 0.02.58 41.57 41.02
4 Tanttu Unto KeU 1.26.24 0.20.33 32.47 32.03
5 Holappa Paavo TVV 1.36.06 0.30.15 28.61 28.23
6 Niemi Ilkka EsSu 1.43.53 0.38.02 25.93 25.58
7 Laukka Ville Raus 1.52.57 0.47.06 23.36 23.04
8 Parviainen Martti XYZ 2.07.48 1.01.57 20.21 19.94
Jylhä Kari HS HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Pertti RR 51.49 0.00.00 51.23 50.64
2 Liljeström Åge HS 55.07 0.03.18 47.92 47.37
3 Wessman Risto HiKi 1.01.18 0.09.29 42.87 42.37
4 Pajala Tauno EsSu 1.04.31 0.12.42 40.53 40.06
5 Valtee Pertti HS 1.07.23 0.15.34 38.60 38.16
6 Mattila Pertti HS 1.08.59 0.17.10 37.52 37.08
7 Orpana Risto SOC 1.09.55 0.18.06 36.83 36.40
8 Inkinen Paavo Jyry 1.10.16 0.18.27 36.45 36.03
9 Romula Tuomo Mesik 1.12.56 0.21.07 34.94 34.54
10 Mattila Hannu EsAk 1.13.30 0.21.41 34.49 34.09
11 Leino Tapio HS 1.13.32 0.21.43 34.29 33.90
12 Erkiö Hannu HS 1.14.40 0.22.51 33.59 33.21
13 Sane Kari HS 1.17.00 0.25.11 32.40 32.03
14 Sirola Risto KeU 1.17.27 0.25.38 32.04 31.68
15 Kyckling Veli-Matti HS 1.18.45 0.26.56 31.35 30.99
16 Tolvanen Mauri LeSi 1.20.33 0.28.44 30.48 30.13
17 Kytöjoki Juhani Jyry 1.21.16 0.29.27 30.05 29.70
18 Valldén Kari LeSi 1.27.15 0.35.26 27.84 27.52
19 Helin Jorma Jyry 1.28.30 0.36.41 27.29 26.98
20 Vuorio Olavi JäPa 1.30.25 0.38.36 26.57 26.26
21 Hartikainen Pertti S. RiSu 1.39.48 0.47.59 23.94 23.66
22 Saaristo Veikko RaHa 1.41.12 0.49.23 23.48 23.20
23 Rönkkö Paavo EsSu 1.54.52 1.03.03 20.57 20.33
24 Boström Holger HyRa 1.58.03 1.06.14 19.90 19.67
25 Latvasto Erkki HS 2.19.25 1.27.36 16.75 16.56
Varonen Arto LeSi KES -
Tukiainen Tapio HyRa KES -
Peltola Timo MSParma KES -
Liitiäinen Reijo Trian KES -
Hyvönen Eero PorvU KES -
Ekholm Hans AOK KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Elomaa Pekka EsSu 50.48 0.00.00 41.60 41.53
2 Junttila Olavi HS 51.05 0.00.17 41.03 40.95
3 Tolonen Kalle Mesik 54.40 0.03.52 38.02 37.95
4 Rapakko Timo SuSi 56.54 0.06.06 36.21 36.15
5 Kuivala Martti HS 58.40 0.07.52 34.82 34.76
6 Karjalainen Jouko HS 59.24 0.08.36 34.10 34.04
7 Mäkinen Matti Mesik 1.01.32 0.10.44 32.63 32.57
8 Åberg Karl-Erik EsSu 1.02.04 0.11.16 32.06 32.01
9 Hakio Risto HS 1.02.41 0.11.53 31.47 31.41
10 Rönn Ralf AOK 1.06.34 0.15.46 29.37 29.32
11 Palomäki Mikko HyRa 1.07.19 0.16.31 28.78 28.73
12 Partanen Paavo HyRa 1.09.08 0.18.20 27.77 27.72
13 Niinimäki Jukka HyRa 1.10.35 0.19.47 26.95 26.90
14 Syväterä Pekka RiSu 1.14.00 0.23.12 25.47 25.42
15 Etholen Börje HS 1.28.27 0.37.39 21.11 21.07
Kuutti Jorma PertPe HYL -
Tiura Tapio HS KES -
Seitajoki Reijo Jyry KES -
Bäckström Pentti KaRa KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruokonen Keijo HS 1.08.11 0.00.00
2 Ijas Johannes KeU 1.24.31 0.16.20
Pajuoja Reino KaRa KES -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Asikainen Ville XYZ 1.05.06 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Talja Eljas OK77 59.19 0.00.00 61.85 60.77
2 Rautio Mikael EsSu 59.23 0.00.04 60.45 59.40
3 Viinikainen Vilppu EsSu 1.00.19 0.01.00 58.22 57.20
4 Haltia Ilari RR 1.00.37 0.01.18 56.63 55.64
5 Tala Miika HS 1.02.19 0.03.00 53.82 52.88
6 Ikola Atte HS 1.04.33 0.05.14 50.74 49.86
7 Tikkanen Elias EsSu 1.48.05 0.48.46 29.58 29.06
Kallio Matti SKUusi KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laaksonen Emil EsSu 44.20 0.00.00 59.26 56.39
2 Penttinen Oskari EsSu 46.06 0.01.46 56.33 53.60
3 Kemppi Topias EsSu 46.24 0.02.04 55.31 52.64
4 Hamppu Anton HS 50.15 0.05.55 50.47 48.03
5 Salo Kristian Trian 50.17 0.05.57 49.84 47.42
6 Määttälä Mikko EsSu 51.03 0.06.43 48.49 46.15
7 Koponen Matias Lynx 52.19 0.07.59 46.74 44.48
8 Kallela Luca HS 53.48 0.09.28 44.89 42.72
9 Vuorela Joona EsSu 1.02.18 0.17.58 38.28 36.42
10 Pajuoja Otso EsSu 1.02.20 0.18.00 37.77 35.94
11 Väisänen Lenni HS 1.13.37 0.29.17 31.57 30.04
12 Kytömäki Aapo SKUusi 1.16.16 0.31.56 30.08 28.62
13 Kalvas Tuomo SKUusi 1.23.54 0.39.34 26.98 25.67
Maasilta Aapo RaVa KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Noponen Juho EsSu 31.42 0.00.00
2 Aaltonen Tatu Lynx 33.04 0.01.22
3 Riissanen Pyry EsAk 34.59 0.03.17
4 Toivonen Nuutti RR 38.01 0.06.19
5 Muukkonen Topias SKUusi 40.11 0.08.29
6 Rautio Daniel EsSu 41.02 0.09.20
7 Leiniö Iikka HS 44.18 0.12.36
8 Haara Eino HS 47.14 0.15.32
9 Heikkinen Aaro HS 1.12.07 0.40.25
Ikola Aapo HS KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyyrynen Noora KS 1.11.54 0.00.00 85.85 82.91
2 Uotila Ulrika Koovee 1.13.53 0.01.59 82.59 79.75
3 Väre Tiina SomEsa 1.21.23 0.09.29 74.10 71.56
4 Voutilainen Anna EsAk 1.21.48 0.09.54 72.85 70.35
5 Schoultz von Katja Trian 1.23.23 0.11.29 70.61 68.19
6 Lindholm Vivian OK77 1.27.29 0.15.35 66.49 64.21
7 Latva-Kiskola Piia RR 1.30.10 0.18.16 63.72 61.54
8 Lahtinen Katja HS 1.31.35 0.19.41 61.96 59.83
9 Haltia Riikka RR 1.39.07 0.27.13 56.53 54.59
10 Mäkilä Sohvi EsAk 1.44.13 0.32.19 53.08 51.26
Skog Henna HiKi HYL -
Rauhala Elina EsAk HYL -
Uotila Erika Koovee KES -
Rauttola Tiia-Maria EsSu KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haarlaa Tiina HS 1.01.35 0.00.00 72.36 68.62
2 Hartonen Anne RR 1.08.04 0.06.29 62.20 58.98
3 Laakso Sanna Hiisi 1.33.15 0.31.40 43.01 40.79
4 Honkanen Anne EsAk 1.34.20 0.32.45 40.15 38.08

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurinen Mari HyRa 1.11.48 0.00.00 59.08 58.31
2 Kiiski Johanna HS 1.12.15 0.00.27 57.62 56.86
3 Hovi Miia Jyry 1.12.54 0.01.06 56.01 55.28
4 Wiklund Anna RaHa 1.16.05 0.04.17 52.62 51.93
5 Nyholm Tanja KaRa 1.31.56 0.20.08 42.68 42.12
6 Marttila Outi EsSu 1.32.30 0.20.42 41.56 41.02
7 Kirves Hetti KeU 1.34.08 0.22.20 40.00 39.47
Ikäheimonen Taru Lynx HYL -
Riihinen Hanna KeU KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pikkarainen Anu EsAk 1.07.43 0.00.00 49.15 48.54
2 Lintula Kirsi Trian 1.12.57 0.05.14 43.91 43.37
3 Vuorela Hanna EsAk 1.29.20 0.21.37 34.46 34.04
4 Hakuli Mia KeU 1.31.03 0.23.20 32.44 32.04
5 Hovinen Mari KeU 1.47.13 0.39.30 26.39 26.06

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vierikko Annamari HS 54.01 0.00.00 64.59 65.81
2 Autti Marja-Liisa EsSu 1.03.19 0.09.18 52.35 53.33
3 Pajarinen Pirjo HS 1.32.25 0.38.24 33.98 34.62
Laurila Anneli Trian HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Juga Liisa KeU 1.03.15 0.00.00 57.95 57.26
2 Kallio Ulla KeU 1.16.49 0.13.34 45.33 44.79
3 Mäkelä Anja RiSu 1.21.05 0.17.50 40.69 40.20
4 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 1.35.23 0.32.08 32.66 32.27

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Raiko Erja HyRa 47.42 0.00.00 54.11 53.82
2 Kottonen Annariitta Lynx 50.01 0.02.19 50.50 50.22
3 Eisanen Tea MaMa 52.30 0.04.48 47.05 46.80
4 Liimatainen Raili HyRa 1.14.23 0.26.41 32.47 32.29
5 Hakomäki Kirsi HS 1.18.02 0.30.20 30.24 30.08
6 Ahlqvist Kristiina Raus 1.26.20 0.38.38 26.69 26.55
7 Virtanen Marita EsSu 2.15.26 1.27.44 16.61 16.52
Leskinen Tiina Lynx KES -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hämäläinen Anneli HS 1.04.03 0.00.00
2 Ahonen Päivi KaRa 1.12.12 0.08.09

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sundberg Liisa Lynx 33.32 0.00.00 38.76 38.12
2 Kuutti Kirsti PertPe 49.57 0.16.25 25.04 24.63
3 Karvinen Tuulikki HS 50.25 0.16.53 23.84 23.45
4 Ohramaa Tuula Jyry 57.52 0.24.20 19.93 19.60
Reeni Eva RiSu KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tanska Eeva EsSu 36.19 0.00.00

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pekkarinen Eila KeU 1.15.52 0.00.00
2 Vehmanen Marjatta KeU 1.16.23 0.00.31

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Norrbacka Sanni Lynx 52.25 0.00.00 77.46 75.63
2 Nummela Liinu MU 1.07.08 0.14.43 55.94 54.62
3 Matilainen Annika HS 1.14.21 0.21.56 46.42 45.32

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laine Roosa EsSu 1.23.32 0.00.00
2 Suntioinen Elli EsSu 1.25.38 0.02.06

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Norrbacka Salla HyRa 48.16 0.00.00 62.48 59.69
2 Heikkilä Suvi Lynx 50.16 0.02.00 58.99 56.36
3 Soikkeli Sofia EsSu 52.21 0.04.05 55.69 53.20
4 Tala Emilia HS 58.05 0.09.49 49.32 47.12
5 Nietula Minja HS 1.06.05 0.17.49 42.59 40.69
6 Asklöf Aino Lynx 1.06.46 0.18.30 41.40 39.56
7 Tala Juulia HS 1.10.07 0.21.51 38.71 36.98
8 Markki Emmi EsSu 1.12.11 0.23.55 36.90 35.26
9 Peura Kerttu EsSu 1.13.27 0.25.11 35.58 34.00
Viinikainen Vilja EsSu KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mäntylä Ulla-Riina HS 35.50 0.00.00
2 Soikkeli Linnea EsSu 42.27 0.06.37
3 Rajala Anni HS 44.25 0.08.35
4 Miettinen Kiia Pihkan 47.13 0.11.23
5 Multala Essi RR 49.10 0.13.20
6 Lukkari Matilda SKUusi 51.07 0.15.17
7 Rautio Ulrika EsSu 51.27 0.15.37
8 Laine Ruusu HS 1.00.23 0.24.33
9 Joensuu Lumi HS 1.12.14 0.36.24
10 Soikkeli Lauriina EsSu 1.12.42 0.36.52
Åberg Nea HyRa KES -