FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Grano Games
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 68
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Talvinen Arto MSParma 31.03 0.00.00 92.09 89.85
2 Hirvikallio Joni Koovee 32.24 0.01.21 88.06 85.91
3 Aho Aaro VaHa 32.27 0.01.24 87.72 85.59
4 Sirén Mikko AngA 32.33 0.01.30 87.26 85.13
5 Rahkola Mikko Pohjant 34.21 0.03.18 82.50 80.49
6 Närvä Tomi HiKi 34.36 0.03.33 81.72 79.73
7 Julkunen Aaro MSParma 34.53 0.03.50 80.87 78.90
8 Huhtinen Mikko TuS 34.55 0.03.52 80.61 78.65
9 Korpi Juho Navi 35.21 0.04.18 79.44 77.51
10 Oksanen Teemu IkNV 35.24 0.04.21 79.15 77.22
11 Väisänen Henrik MSParma 35.47 0.04.44 78.12 76.22
12 Suna Jussi TuMe 36.03 0.05.00 77.37 75.48
13 Istolahti Tuomo KangSK 36.06 0.05.03 77.08 75.21
14 Linnainmaa Tero IkNV 36.19 0.05.16 76.45 74.58
15 Aaltio Aapo KuoSu 36.21 0.05.18 76.20 74.34
16 Nummelin Oskari TuS 36.27 0.05.24 75.81 73.97
17 Kari Tuomas AngA 36.38 0.05.35 75.26 73.43
18 Kalve Henri MSParma 36.41 0.05.38 74.98 73.16
19 Vanhanen Konsta IkNV 36.42 0.05.39 74.77 72.95
20 Lapila Eero MSParma 37.06 0.06.03 73.80 72.00
21 Liuha Jarkko KangSK 37.20 0.06.17 73.16 71.38
22 Huila Joona Hiisi 37.25 0.06.22 72.83 71.06
23 Sopo Aleksi KuoSu 37.47 0.06.44 71.95 70.20
24 Hölli Mikko KangSK 38.18 0.07.15 70.82 69.09
25 Loukkalahti Otto HiKi 38.34 0.07.31 70.16 68.45
26 Hytönen Juho-Veikko IkNV 39.21 0.08.18 68.60 66.93
27 Pasanen Ville KuoSu 39.23 0.08.20 68.38 66.72
28 Sipilä Mikko KangSK 39.24 0.08.21 68.19 66.53
29 Niiranen Arto KuoSu 39.48 0.08.45 67.34 65.70
30 Vainio Eero-Matti MSParma 39.51 0.08.48 67.10 65.46
31 Hruska Jakub TP 40.01 0.08.58 66.66 65.04
32 Mäkinen Tuukka MSParma 40.11 0.09.08 66.22 64.61
33 Sorsa Perttu HiKi 40.16 0.09.13 65.93 64.32
34 Lindberg Mikko AngA 40.18 0.09.15 65.71 64.11
35 Suhonen Antto-Iiro KuoSu 40.26 0.09.23 65.34 63.75
36 Linnainmaa Lauri Koovee 41.13 0.10.10 63.94 62.38
37 Valkila Saku TuS 41.18 0.10.15 63.66 62.11
38 Ikävalko Petri KangSK 41.22 0.10.19 63.40 61.86
38 Kukkonen Janne KuoSu 41.22 0.10.19 63.40 61.86
40 Uitto Jussi RasKu 41.31 0.10.28 62.86 61.33
41 Laaksonen Arttu AngA 42.37 0.11.34 61.09 59.60
42 Laakso Mikko HS 42.43 0.11.40 60.80 59.32
43 Nissinen Jani KuoSu 42.47 0.11.44 60.55 59.08
44 Ekström Rasmus MSParma 43.11 0.12.08 59.84 58.39
45 Hyppölä Sampo KuoSu 43.48 0.12.45 58.85 57.42
46 Kivelä Joonatan PerhKi 43.55 0.12.52 58.55 57.13
47 Holmback Hannes Femman 44.17 0.13.14 57.92 56.51
48 Helminen Topias JRV 44.46 0.13.43 57.15 55.76
49 Heittola Tero KyRa 44.50 0.13.47 56.93 55.54
50 Sorsa Lauri HiKi 44.53 0.13.50 56.72 55.34
51 Vartiainen Juha KuoSu 45.24 0.14.21 55.93 54.57
52 Hiidenhovi Aleks MSParma 45.41 0.14.38 55.45 54.10
53 Järvinen Miika Koovee 46.15 0.15.12 54.63 53.30
54 Vierimaa Ville EsAk 46.30 0.15.27 54.20 52.88
55 Uitto Ville RasKu 47.01 0.15.58 53.47 52.16
56 Kotamäki Iivo IkNV 47.37 0.16.34 52.66 51.38
57 Mänty Sami AngA 48.08 0.17.05 51.96 50.69
58 Oripelto Viljo HauSi 49.38 0.18.35 50.26 49.04
59 Lassila Ari-Pekka Koovee 50.31 0.19.28 49.25 48.06
60 Rissanen Jaakko LapVe 51.01 0.19.58 48.65 47.46
61 Parkkinen Ville IkNV 52.09 0.21.06 47.47 46.31
62 Ranki Arto AngA 53.59 0.22.56 45.74 44.62
63 Järvensivu Oula OrPo 55.47 0.24.44 44.14 43.07
64 Korpio Juha VaHa 57.40 0.26.37 42.59 41.56
65 Pekkola Jani RastiE4 58.10 0.27.07 42.12 41.09
66 Järve Mihkel OK PK 1.40.22 1.09.19 24.34 23.75
Koivuniemi Sakari TP KES -
Mäkinen Vesa AngA HYL -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kerkola Riku SuSi 44.29 0.00.00
2 Isokallio Pasi RaN 49.15 0.04.46

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lassila Juha VetU 38.44 0.00.00 69.48 65.02
2 Kivelä Tuomo KangSK 40.43 0.01.59 64.99 60.82
3 Vigren Petteri RaN 41.06 0.02.22 63.30 59.23
4 Alonen Matti S-JKL 44.30 0.05.46 57.45 53.76
5 Kallio Teemu PirHi 44.58 0.06.14 55.86 52.27
6 Väänänen Heikki Pihkan 46.09 0.07.25 53.45 50.02
7 Rauhalammi Juhani Eräp 47.14 0.08.30 51.28 47.98
8 Siivonen Jere PirHi 47.46 0.09.02 49.77 46.57
9 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 48.02 0.09.18 48.56 45.44
Viitanen Jukka EE HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sipilä Jari MSParma 29.30 0.00.00 62.98 62.45
2 Katajisto Teemu S-JKL 31.33 0.02.03 58.21 57.72
3 Sompi Jani JRV 32.35 0.03.05 55.71 55.24
4 Pasonen Kai RaN 34.40 0.05.10 51.74 51.30
5 Haapalehto Tuomas VetU 35.30 0.06.00 49.92 49.50
6 Levola Jani PirHi 37.29 0.07.59 46.71 46.31
7 Karri Janne HyRa 37.31 0.08.01 46.10 45.71
8 Hyytiäinen Antti KangSK 37.32 0.08.02 45.51 45.12
9 Joopi Juha UlvUra 38.42 0.09.12 43.58 43.21
10 Pöntinen Henri Koovee 41.22 0.11.52 40.25 39.91
11 Mäntytörmä Jani Keihäs 50.06 0.20.36 32.81 32.53
12 Martikainen Marko PäLuLu 59.45 0.30.15 27.15 26.92
Rannila Tero VetU KES -
Fagerudd Kim PR KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakkarainen Vesa IkNV 26.45 0.00.00 63.28 62.75
2 Lauronen Petteri Lynx 29.12 0.02.27 57.46 56.98
3 Mamia Tero Koovee 30.09 0.03.24 55.16 54.69
4 Hietala Jussi S-JKL 30.11 0.03.26 54.60 54.14
5 Pitkänen Marko JRV 30.18 0.03.33 53.90 53.44
6 Kallioniemi Janne RaLu 31.36 0.04.51 51.21 50.78
7 Venäläinen Toni VaHa 34.22 0.07.37 46.65 46.26
8 Ojala Jari PirHi 34.32 0.07.47 45.99 45.61
9 Savolainen Tomi RasKe 36.47 0.10.02 42.77 42.41
10 Lepo Jari VaHa 37.39 0.10.54 41.39 41.04
11 Suuriniemi Timo HauSi 38.54 0.12.09 39.68 39.34
12 Kämäräinen Marko S-JKL 42.20 0.15.35 36.11 35.80
13 Skyttä Eerik OC Puist 44.45 0.18.00 33.82 33.54
14 Kuusisto Seppo Koovee 46.59 0.20.14 31.90 31.63
15 Koskinen Rami RaN 55.37 0.28.52 26.68 26.45
16 Nurmiainen Jouko Raseborg 1.06.13 0.39.28 22.18 21.99
17 Laaksonheimo Jyrki HyRa 1.20.30 0.53.45 18.06 17.91
Kujanpää Marko AlajA KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Ossi S-JKL 30.54 0.00.00 54.55 52.87
2 Narvinen Timo IkNV 32.02 0.01.08 52.01 50.41
3 Heinilä Hannu RaVa 34.13 0.03.19 48.13 46.65
4 Ketola Mika Koovee 35.40 0.04.46 45.63 44.22
5 Aho Jarmo PäLuLu 35.55 0.05.01 44.77 43.39
6 Hanhela Veli-Matti MSParma 35.58 0.05.04 44.16 42.80
7 Kauppila Timo SalRe 38.17 0.07.23 40.98 39.72
8 Linnainmaa Pekka PäLuLu 38.56 0.08.02 39.80 38.57
9 Haunia Heikki HSU 44.23 0.13.29 34.47 33.41
10 Pietikäinen Timo Pihkan 45.07 0.14.13 33.48 32.45
11 Lindahl Anders Trian 48.32 0.17.38 30.72 29.78
12 Pahkamäki Pekka S-JKL 49.05 0.18.11 29.98 29.06
13 Salmia Teppo TarpSu 50.29 0.19.35 28.77 27.88
14 Haavisto Erkki TuS 1.07.58 0.37.04 21.08 20.43

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomisto Juha VaaSu 29.20 0.00.00 52.29 51.64
2 Aalto Aimo RaN 29.22 0.00.02 51.58 50.94
3 Itkonen Raimo S-JKL 30.33 0.01.13 48.95 48.35
4 Virtanen Markku LamSä 31.58 0.02.38 46.18 45.61
5 Hakulinen Pekka EsSu 32.13 0.02.53 45.23 44.67
6 Konttajärvi Seppo VePo 34.19 0.04.59 41.90 41.38
7 Rantala Timo KPV 37.26 0.08.06 37.90 37.43
8 Itkonen Arto TuS 42.45 0.13.25 32.74 32.33
9 Vesala Pekka PirHi 43.20 0.14.00 31.86 31.46
10 Toivonen Jari EE 43.25 0.14.05 31.35 30.97
11 Uuttu Risto S-JKL 45.30 0.16.10 29.50 29.13
12 Karjalainen Heikki Raus 56.28 0.27.08 23.43 23.14
13 Laukkanen Erkki KangSK 58.27 0.29.07 22.31 22.03

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nissilä Jorma KoS 24.52 0.00.00 51.51 51.66
2 Partanen Timo RasHy 25.03 0.00.11 50.62 50.76
3 Helle Markku SaPu 26.25 0.01.33 47.52 47.65
4 Uotila Antti OrPo 28.11 0.03.19 44.08 44.21
5 Nieminen Tapio JRV 28.18 0.03.26 43.45 43.57
6 Malinen Jouko RR 28.35 0.03.43 42.57 42.69
7 Kurkela Reino OH 30.35 0.05.43 39.37 39.48
8 Kangasmäki Esa SuJu 32.30 0.07.38 36.65 36.76
9 Vehmaa Hannu Koovee 34.25 0.09.33 34.24 34.34
10 Ahola Arvo RasKu 35.43 0.10.51 32.63 32.73
11 Jurvakainen Jari S-JKL 36.46 0.11.54 31.35 31.44
12 Kallio Jarmo OrPo 38.39 0.13.47 29.49 29.58
13 Rajaniemi Vesa S-JKL 38.49 0.13.57 29.04 29.12
14 Jalanto Esko KangSK 41.23 0.16.31 26.93 27.00
15 Julkunen Pasi PirHi 45.14 0.20.22 24.35 24.42
16 Virtanen Kari OH 51.42 0.26.50 21.06 21.12

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Yli-Kaatiala Jorma KuortKu 26.32 0.00.00 52.06 51.91
2 Ritanotko Markku TuMe 26.47 0.00.15 51.19 51.04
3 Turunen Erkki SuSe 28.16 0.01.44 48.14 48.00
4 Rauhamäki Kimmo JRV 30.37 0.04.05 44.10 43.98
5 Harju Hannu JäPa 31.42 0.05.10 42.27 42.15
6 Williamsson Bo-Göran VaaSu 33.01 0.06.29 40.27 40.15
7 Lavikainen Jussi KangSK 33.13 0.06.41 39.71 39.60
8 Rajala Markku PäLuLu 34.51 0.08.19 37.56 37.45
9 Korpijärvi Asko KannUra 34.52 0.08.20 37.24 37.13
10 Nyystilä Jukka LaihLu 36.00 0.09.28 35.78 35.68
11 Nurminen Markku SuosmSa 36.55 0.10.23 34.61 34.51
12 Arvola Paavo TurSa 39.05 0.12.33 32.43 32.33
13 Sivén Osmo ÄhtU 39.11 0.12.39 32.08 31.99
14 Kartaslammi Ari IkNV 41.19 0.14.47 30.17 30.09
15 Paunonen Hannu Koovee 42.36 0.16.04 29.02 28.94
16 Harju Matti PorvU 42.43 0.16.11 28.70 28.62
17 Terävä Seppo XYZ 53.12 0.26.40 22.85 22.78
Lepistö Heikki OrPo HYL -
Tuomaala Juhani KoS KES -
Nurisalo Seppo KoS KES -
Kronholm Peter Brahe KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattilakoski Matti KPV 29.03 0.00.00 45.92 45.31
2 Hämäläinen Seppo KanSu 31.10 0.02.07 42.55 41.98
3 Äikäs Esko TikSu 34.58 0.05.55 37.69 37.19
4 Talvitie Heikki PirHi 35.27 0.06.24 36.95 36.46
5 Kaarnijärvi Seppo OrPo 35.28 0.06.25 36.71 36.22
6 Mäkelä Harri SuSe 36.10 0.07.07 35.78 35.30
7 Hiirijoki Pentti SuSe 37.04 0.08.01 34.69 34.23
8 Hillo Heikki VaHa 37.20 0.08.17 34.23 33.77
9 Moisio Kalevi TuS 37.26 0.08.23 33.93 33.47
10 Immanen Pertti OrPo 37.44 0.08.41 33.44 33.00
11 Kattilakoski Eero KPV 39.02 0.09.59 32.13 31.70
12 Lindstedt Tapio OrPo 40.34 0.11.31 30.71 30.30
13 Mikkonen Lauri KontU 40.36 0.11.33 30.49 30.08
14 Lågland Henry VaaSu 43.14 0.14.11 28.45 28.07
15 Haapala Risto KoS 46.44 0.17.41 26.15 25.80
16 Koskinen Timo VaHa 47.36 0.18.33 25.50 25.16
17 Laine Jaakko HS 49.24 0.20.21 24.41 24.09
18 Pitkänen Heikki JRV 49.30 0.20.27 24.20 23.88
19 Järvenpää Heikki SuSe 51.13 0.22.10 23.23 22.92
20 Pusa Raimo OrPo 52.09 0.23.06 22.66 22.36
21 Alanissi Olli PäLuLu 53.46 0.24.43 21.83 21.54
22 Valta Matti JRV 54.06 0.25.03 21.55 21.26
23 Latvala Timo EE 59.11 0.30.08 19.57 19.30
24 Junnola Mauri JRV 1.08.24 0.39.21 16.81 16.59
Alexandersson Yngve NOK HYL -
Penttinen Juha Mesik KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajamäki Matti KyRa 32.26 0.00.00 35.14 34.69
2 Jylhä Keijo JRV 39.12 0.06.46 28.68 28.31
3 Mäkipää Olli MSParma 40.43 0.08.17 27.23 26.88
4 Tammela Seppo TikSu 40.44 0.08.18 26.84 26.49
5 Salo Jaakko SaPu 42.15 0.09.49 25.51 25.18
6 Helminen Pentti JRV 42.48 0.10.22 24.82 24.50
7 Reini Jaakko TikSu 44.25 0.11.59 23.56 23.26
8 Tiura Tapio HS 46.50 0.14.24 22.01 21.73
9 Åberg Karl-Erik EsSu 1.03.00 0.30.34 16.12 15.91
10 Kuusisto Kalevi HlT 1.12.23 0.39.57 13.81 13.64
Salmela Kosti PihtTu HYL -
Tiitola Tero RasKa KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Heikki EE 31.41 0.00.00 24.93 22.81
2 Koipijärvi Erkki Eräp 33.51 0.02.10 22.17 20.28
3 Koppelomäki Mikko EE 42.33 0.10.52 16.71 15.29
4 Nisula Alpo Eräp 42.40 0.10.59 15.74 14.40

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Mauri RaN 36.50 0.00.00
2 Laurila Pertti EsSu 51.19 0.14.29

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinnala Ville TuS 30.38 0.00.00 67.11 62.84
2 Vuori Justus TuS 31.07 0.00.29 63.59 59.55
3 Joopi Ville UlvUra 33.45 0.03.07 56.34 52.76
4 Kontio Kimmo KangSK 35.52 0.05.14 50.87 47.64
5 Joutsensaari Jeremias KangSK 38.07 0.07.29 45.84 42.93

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Seppä Touko TuS 23.36 0.00.00 71.41 70.27
2 Matinheikki Leo TP 24.29 0.00.53 68.39 67.30
3 Peltola Samuli JRV 25.01 0.01.25 66.49 65.43
4 Lepistö Oskari MSParma 25.36 0.02.00 64.55 63.52
5 Lautamäki Matias HlS 27.07 0.03.31 60.53 59.56
6 Konttila Akseli TP 27.56 0.04.20 58.37 57.44
7 Karttila Aleksi MSParma 28.17 0.04.41 57.26 56.34
8 Aho Ilmari VaHa 28.31 0.04.55 56.40 55.50
9 Lohtander Aleksi RaLu 28.35 0.04.59 55.89 54.99
10 Salonen Seeti VaHa 29.16 0.05.40 54.21 53.34
11 Schüle Joel Koovee 29.28 0.05.52 53.47 52.61
12 Laitamäki Wille MSParma 29.32 0.05.56 52.97 52.13
13 Rousku Samuli MSParma 29.43 0.06.07 52.28 51.44
13 Willman Pyry RasKa 29.43 0.06.07 52.28 51.44
15 Talvitie Miro RaN 30.17 0.06.41 50.57 49.76
16 Koskinen Eemil RaN 30.45 0.07.09 49.45 48.66
17 Hiltunen Juho ONMKY 31.25 0.07.49 48.05 47.28
18 Hihnala Henrik Koovee 31.57 0.08.21 46.90 46.15
19 Willman Iivari RasKa 34.14 0.10.38 43.45 42.76
20 Gripenberg Otto Brahe 34.17 0.10.41 43.07 42.38
21 Olkkonen Vili JRV 36.35 0.12.59 40.06 39.42
22 Sinervä Onni TuS 43.18 0.19.42 33.59 33.06
23 Lahti Valtteri RasKa 49.21 0.25.45 29.25 28.78
Röntynen Leevi TuS KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 32
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ronkainen Aarni JRV 25.18 0.00.00 63.85 61.78
2 Gröhn Riku TP 26.38 0.01.20 60.36 58.40
3 Aho Rauli VaHa 28.19 0.03.01 56.49 54.66
4 Rantala Valtteri VaHa 29.42 0.04.24 53.60 51.86
5 Holmroos Sakari TuS 30.31 0.05.13 51.91 50.22
6 Lehtonen Elias UlvUra 30.39 0.05.21 51.43 49.76
7 Leinamo Tuomas TP 30.57 0.05.39 50.68 49.03
8 Alajoutsi Oliver Koovee 31.21 0.06.03 49.78 48.17
9 Kallioniemi Jami RaLu 32.18 0.07.00 48.07 46.52
10 Kallela Luca HS 33.26 0.08.08 46.21 44.71
11 Hyvönen Jerry KuoSu 35.04 0.09.46 43.84 42.41
12 Yliaho Joona Koovee 35.08 0.09.50 43.53 42.12
13 Hämäläinen Kasperi KuoSu 35.19 0.10.01 43.08 41.69
14 Paananen Joonas TuS 35.21 0.10.03 42.82 41.43
15 Nupponen Juho RaLu 35.38 0.10.20 42.26 40.89
16 Virtanen Ilari JRV 36.15 0.10.57 41.33 39.99
17 Lehtiniemi Eino RaN 38.18 0.13.00 38.91 37.65
18 Häggman Aaron Femman 38.41 0.13.23 38.32 37.08
19 Virkajärvi Juho JRV 41.09 0.15.51 35.84 34.67
20 Palomäki Oskari UlvUra 42.01 0.16.43 34.91 33.78
21 Liponkoski Aapo TP 42.28 0.17.10 34.36 33.24
22 Joensuu Valter Brahe 43.48 0.18.30 33.13 32.06
23 Nieminen Lauri VaHa 45.07 0.19.49 31.99 30.95
24 Rannila Oskari VetU 46.51 0.21.33 30.64 29.65
25 Koskinen Aaro TP 48.45 0.23.27 29.29 28.34
26 Taura Kalle VaHa 50.46 0.25.28 27.97 27.06
27 Laine Aarni TP 51.25 0.26.07 27.46 26.57
28 Tukiainen Otso TP 51.33 0.26.15 27.24 26.36
29 Haikonen Ilmo UlvUra 53.12 0.27.54 26.25 25.40
30 Koskinen Mikael RaN 56.28 0.31.10 24.59 23.80
31 Tukiainen Jyry TP 58.26 0.33.08 23.63 22.86
Välkki Totte TP KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ronkainen Elias JRV 31.03 0.00.00
2 Mäki-Laurila Anttoni TP 32.05 0.01.02
3 Lahti Paavo RasKa 34.40 0.03.37
4 Fritzen Florian Lynx 36.02 0.04.59
5 Kirvesmies Atte KuoSu 39.12 0.08.09
6 Simola Jere Koovee 39.25 0.08.22
7 Sivonen Miro TP 39.57 0.08.54
8 Koskinen Eemil TP 41.41 0.10.38
9 Kallioniemi Justus RaLu 42.01 0.10.58
10 Sallinen Eero KangSK 46.33 0.15.30
11 Vennelä Nuutti KangSK 48.31 0.17.28
12 Punto Eetu RaN 48.52 0.17.49
13 Niemelä Leevi KangSK 50.22 0.19.19
14 Vuorensyrjä Aksu Keihäs 52.36 0.21.33
15 Järvensivu Pyry OrPo 54.31 0.23.28
16 Suomi Tyko LHR 55.25 0.24.22
17 Skyttä Ilari HlS 57.39 0.26.36
18 Paulanne Joona TP 1.10.46 0.39.43
19 Immonen Matias HlS 1.22.33 0.51.30
20 Vaasvainio Verneri TP 1.26.13 0.55.10

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vuorinen Miki KoS 26.40 0.00.00
2 Pinta Leevi Koovee 27.48 0.01.08
3 Kulju Kalle HlS 28.26 0.01.46
4 Lehtovirta Eetu TP 29.35 0.02.55
5 Schüle Elias Koovee 30.19 0.03.39
6 Liponkoski Eino TP 36.12 0.09.32
7 Sipiläinen Julius TP 41.42 0.15.02

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 27
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virkajärvi Aapo JRV 12.54 0.00.00
2 Hietala Vilho S-JKL 13.17 0.00.23
3 Koivula Lauri UlvUra 15.55 0.03.01
4 Lillqvist Erik KangSK 16.14 0.03.20
5 Rosenström Juho KangSK 17.26 0.04.32
6 Riikonen Eevert TP 17.36 0.04.42
7 Kämäräinen Aaro S-JKL 18.09 0.05.15
8 Syväterä Sampo TP 20.58 0.08.04
9 Häggman Iivar Femman 21.25 0.08.31
10 Szanti Elias TP 22.37 0.09.43
11 Ketola Lauri TP 22.54 0.10.00
12 Vartiala Oskari RaN 24.24 0.11.30
13 Göransson Niklas HlS 25.33 0.12.39
14 Niskala Aaro TP 25.47 0.12.53
15 Hämäläinen Aaro KangSK 27.24 0.14.30
16 Uusitalo Tami KangSK 31.29 0.18.35
17 Haataja Aapeli Koovee 31.46 0.18.52
18 Pienimäki Nemo TP 34.45 0.21.51
19 Ahtola Touko KangSK 35.27 0.22.33
20 Liuha Veeti RaN 36.29 0.23.35
21 Rannila Aatu VetU 44.21 0.31.27
22 Tirronen Viljo TP 1.09.29 0.56.35
Riikonen Atte TP HYL -
Patovisti Alexander Keihäs HYL -
Pakarinen Jere RaN HYL -
Lemberg Anton TP HYL -
Ritala Samu TP KES -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Siivonen Eero Koovee 9.56 0.00.00
2 Vuorenmaa Joona Koovee 11.07 0.01.11
3 Kivistö Joona TP 11.08 0.01.12
4 Backman Voitto KangSK 11.33 0.01.37
5 Liuha Eino KangSK 11.56 0.02.00
6 Syrjälä Vilho LHR 12.42 0.02.46
7 Kauppila Roope Koovee 14.37 0.04.41
8 Vigren Valtteri Koovee 16.51 0.06.55
9 Rintamäki Aapo TP 19.08 0.09.12
10 Immonen Topias HlS 36.57 0.27.01

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 47
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkonen Anni MSParma 33.43 0.00.00 89.38 87.67
2 Uotila Ulrika Koovee 34.24 0.00.41 87.32 85.65
3 Kauppila Sanna AngA 34.52 0.01.09 85.87 84.22
4 Ylikylä Suvi RasKa 35.17 0.01.34 84.57 82.95
5 Pitkänen Hilla JRV 36.17 0.02.34 81.97 80.40
6 Lylynperä Kaisa AngA 36.22 0.02.39 81.51 79.95
7 Ukskoski Karoliina Koovee 36.47 0.03.04 80.32 78.79
8 Jalava Enni TuS 37.02 0.03.19 79.51 77.99
9 Yliluikki Henna AngA 37.16 0.03.33 78.75 77.25
10 Koskinen Noora MSParma 37.49 0.04.06 77.35 75.87
11 Istolahti Tiia MSParma 38.03 0.04.20 76.62 75.15
12 Oksanen Maiju Pohjant 38.18 0.04.35 75.86 74.41
13 Moilanen Anna KuoSu 38.29 0.04.46 75.24 73.80
14 Skog Henna HiKi 38.45 0.05.02 74.47 73.05
14 Taini Mia JRV 38.45 0.05.02 74.47 73.05
16 Kotkajuuri Anna KangSK 39.02 0.05.19 73.43 72.02
17 Haavisto Emmi TuS 39.39 0.05.56 72.04 70.66
18 Ylikylä Sanna AngA 39.45 0.06.02 71.61 70.24
19 Siivonen Hanna-Mari Koovee 39.48 0.06.05 71.27 69.91
20 Gustafsson Jannina MSParma 40.10 0.06.27 70.38 69.03
21 Kinnala Venla TuS 40.12 0.06.29 70.07 68.73
22 Nygård Marikki KuoSu 40.13 0.06.30 69.80 68.46
23 Liuha Riina KangSK 41.09 0.07.26 67.98 66.68
24 Karjalainen Mikaela JRV 41.22 0.07.39 67.38 66.10
25 Kirvesmies Annika KuoSu 41.56 0.08.13 66.24 64.97
26 Jalanto Essi KangSK 42.14 0.08.31 65.54 64.28
27 Juva Jonna AngA 42.27 0.08.44 64.97 63.73
28 Salmia Tessa MSParma 42.53 0.09.10 64.08 62.86
29 Saarijärvi Salla RasKa 43.00 0.09.17 63.68 62.46
30 Räty Elina HiKi 43.07 0.09.24 63.28 62.07
31 Rintanen Heini TuS 44.19 0.10.36 61.35 60.17
32 Juga Emma SKUusi 46.55 0.13.12 57.74 56.63
33 Palopääl Maris SiiRa 47.34 0.13.51 56.74 55.66
34 Ojanen Maija KuoSu 47.41 0.13.58 56.40 55.32
35 Lahdelma Saana TP 48.11 0.14.28 55.61 54.54
36 Forsman Aada OK77 48.59 0.15.16 54.50 53.46
37 Aho Varpu VaHa 49.34 0.15.51 53.66 52.63
38 Kurri Noora KuoSu 51.36 0.17.53 51.35 50.37
39 Rahkola Ella-Noora TuS 51.59 0.18.16 50.79 49.82
40 Laaksonen Evelina HS 52.38 0.18.55 49.97 49.02
41 Jerkku Laura TuS 52.40 0.18.57 49.75 48.80
42 Haapasaari Ilona TuS 55.02 0.21.19 47.44 46.53
43 Tanskanen Anni IisVi 55.53 0.22.10 46.54 45.65
44 Uotila Taina OrPo 58.46 0.25.03 44.09 43.25
45 Linnainmaa Eeva KyRa 1.01.29 0.27.46 41.98 41.18
46 Pemmari Toini TP 1.07.58 0.34.15 37.83 37.11
Huuha Anni OuHu KES -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liuha Elina RaN 45.22 0.00.00 33.00 33.00
2 Mikkolainen Päivi VaHa 57.18 0.11.56 24.17 24.17
3 Mäenanttila Virpi SahKu 1.07.23 0.22.01 18.89 18.89

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Fagerudd Salla PR 33.51 0.00.00 57.72 59.02
2 Korhonen Kati S-JKL 43.08 0.09.17 43.60 44.58
3 Sipilä Mari KanSu 48.23 0.14.32 37.35 38.20
4 Pakarinen Marika RaN 48.57 0.15.06 35.43 36.22
5 Alonen Leena S-JKL 1.10.00 0.36.09 23.73 24.26

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paukkunen Sanna MSParma 25.56 0.00.00 68.88 66.71
2 Lindstedt Jonna KanSu 33.48 0.07.52 51.97 50.33
3 Häggman Johanna Malax 36.45 0.10.49 46.99 45.50
4 Rannila Tanja VetU 38.03 0.12.07 44.60 43.19
5 Torvela Tiina KuoSu 39.49 0.13.53 41.87 40.55
6 Wolff Charlotta Raseborg 40.23 0.14.27 40.55 39.27
7 Eeva Jonna KangSK 41.54 0.15.58 38.37 37.16
8 Oinonen Lotta Pihkan 51.08 0.25.12 30.86 29.89
9 Kujanpää Maarit KuortKu 1.02.39 0.36.43 24.71 23.93
10 Vallin Kaisa EE 1.07.01 0.41.05 22.66 21.94

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haapamäki Jatta Eräp 37.09 0.00.00
2 Koskinen Riikka RaN 1.02.20 0.25.11
Sarkkinen-Vuorinen Sanna KoS KES -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Saarijärvi Sari SuSe 25.01 0.00.00 58.14 56.36
2 Pietilä-Annala Jaana KangSK 25.07 0.00.06 57.18 55.43
3 Yli-Kauppila Marika Hiisi 29.29 0.04.28 48.10 46.63
4 Havia-Kinnala Helena AngA 30.50 0.05.49 45.40 44.01
5 Järvensivu Nina OrPo 32.41 0.07.40 42.27 40.98
6 Haavisto Lotta TuS 34.10 0.09.09 39.91 38.69
7 Viitanen Kirsi OH 34.34 0.09.33 38.92 37.73
8 Kallela Sari HS 36.40 0.11.39 36.19 35.09
9 Vehkamäki Hanna Pihkan 41.02 0.16.01 31.90 30.92
10 Peltola Heli KeuKi 41.30 0.16.29 31.10 30.15
11 Hakulinen Paula EsSu 48.52 0.23.51 26.04 25.25
12 Norrbacka Aino HyRa 54.41 0.29.40 22.94 22.24
Tervo-Rantakokko Tiina HS KES -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Aalto Pirjo RaN 30.06 0.00.00 53.71 51.09
2 Nurmi Anne AngA 30.16 0.00.10 52.52 49.96
3 Lassila Päivi RasTiimi 34.05 0.03.59 45.85 43.61
4 Rajamäki Terhi KangSK 39.00 0.08.54 39.38 37.46
5 Toivonen Merja EE 40.40 0.10.34 37.10 35.29
6 Kallio Ulla KeU 48.24 0.18.18 30.62 29.12
7 Jurvakainen Tuija RasHy 49.36 0.19.30 29.33 27.90
8 Jalanto Terttu KangSK 51.14 0.21.08 27.87 26.51
9 Rantala Maj-Lis KPV 54.24 0.24.18 25.76 24.50
10 Annila Heli Koovee 55.26 0.25.20 24.79 23.58

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi RastiE4 29.52 0.00.00 47.77 47.67
2 Saari Marita SuSe 32.31 0.02.39 42.93 42.85
3 Virtanen Marjo Hiisi 39.24 0.09.32 34.66 34.59
4 Uotila Terhi OrPo 39.33 0.09.41 33.75 33.69
5 Väisänen Ritva KyS 42.03 0.12.11 31.02 30.96
6 Antila Suvi PäLuLu 46.56 0.17.04 27.14 27.09
7 Mikkolainen Mirja VaHa 49.47 0.19.55 24.97 24.92
8 Kananen Tuula JRV 1.03.13 0.33.21 19.18 19.14

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvärinen Vappu SaPu 29.33 0.00.00 49.26 47.15
2 Pajunen Arja OrPo 33.00 0.03.27 43.17 41.32
3 Kattilakoski Kirsti KoS 35.45 0.06.12 38.98 37.31
4 Lavikainen Pirjo KangSK 41.22 0.11.49 32.93 31.52
5 Laukkanen Kirsti HlT 51.18 0.21.45 25.95 24.83
6 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 51.54 0.22.21 25.04 23.97
7 Yliniemi Kaisa NiS 1.21.59 0.52.26 15.47 14.81
Alexandersson Gia PIF KES -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 28.52 0.00.00 39.24 37.00
2 Stoor Anne KoS 30.38 0.01.46 35.86 33.82
3 Venäläinen Kaija VaHa 37.58 0.09.06 28.04 26.44
4 Pitkänen Eila JRV 39.37 0.10.45 26.02 24.53
5 Mikkonen Ritva EsSu 41.34 0.12.42 23.98 22.61
Kaarnijärvi Marja OrPo KES -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tanska Eeva EsSu 43.17 0.00.00
2 Paatero Leena EsSu 52.15 0.08.58
Ruusunen Marja-Liisa EE KES -

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Sole JRV 1.26.01 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Eerola Lotta TP 28.58 0.00.00
2 Haavisto Alli TuS 32.04 0.03.06
Päkkilä Suvi HaHe KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haunia Heta RasKa 31.26 0.00.00 62.71 59.75
2 Katajamäki Emma MSParma 31.58 0.00.32 61.15 58.26
3 Simola Rosa Koovee 33.37 0.02.11 57.66 54.94
4 Joensivu Inka VaHa 34.00 0.02.34 56.52 53.86
5 Palomäki Susanna UlvUra 34.53 0.03.27 54.62 52.04
6 Kuusisto Idaliina Koovee 36.44 0.05.18 51.42 49.00
7 Mäenpää Maija HlS 37.09 0.05.43 50.41 48.03
8 Seppälä Kaisla RR 38.16 0.06.50 48.51 46.21
9 Koivula Lotta UlvUra 39.41 0.08.15 46.36 44.17
10 Luoma Oona TP 40.19 0.08.53 45.22 43.09
11 Järventausta Ennimaria KyRa 40.32 0.09.06 44.58 42.47
12 Metsälä Essi HlS 40.44 0.09.18 43.96 41.88
13 Hirvonen Julia KyRa 40.56 0.09.30 43.34 41.29
14 Mäkelä Aino S-JKL 41.05 0.09.39 42.78 40.76
15 Haikonen Sanni UlvUra 41.31 0.10.05 41.94 39.96
16 Lounela Alina TuS 41.41 0.10.15 41.38 39.42
17 Neuvonen Noora MSParma 41.44 0.10.18 40.93 39.00
18 Rajala Daniela Koovee 43.03 0.11.37 39.30 37.44
19 Keurulainen Siiri JRV 48.06 0.16.40 34.83 33.19

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantala Henna TuS 23.00 0.00.00 59.36 56.90
2 Pitkänen Helmi JRV 23.21 0.00.21 58.14 55.74
3 Sallila Katarina HS 24.42 0.01.42 54.66 52.40
4 Hahn Olivia Solf 24.59 0.01.59 53.73 51.51
5 Kuusinen Saana TP 25.27 0.02.27 52.45 50.28
6 Julkunen Siiri TP 26.07 0.03.07 50.82 48.72
7 Norrbacka Salla HyRa 26.21 0.03.21 50.08 48.01
7 Lohtander Ilona RaLu 26.21 0.03.21 50.08 48.01
9 Linnainmaa Katja KangSK 28.01 0.05.01 46.56 44.64
10 Kontio Katri KangSK 28.10 0.05.10 46.04 44.14
11 Valio Salla TP 28.55 0.05.55 44.59 42.74
12 Korpi Anna LänRa 29.53 0.06.53 42.89 41.12
13 Pahkamäki Nella S-JKL 30.15 0.07.15 42.12 40.38
14 Ekström Lotte-Line MSParma 30.33 0.07.33 41.46 39.75
15 Simola Rita Koovee 30.46 0.07.46 40.92 39.23
16 Yli-Futka Amanda UlvUra 31.20 0.08.20 39.94 38.29
17 Tuhkanen Suvi UlvUra 32.13 0.09.13 38.61 37.01
17 Schmidt Emilia TP 32.13 0.09.13 38.61 37.01
19 Aalto Aura TP 32.37 0.09.37 37.67 36.11
20 Nieminen Saana TP 34.01 0.11.01 35.90 34.41
21 Ojala Jenny Koovee 34.30 0.11.30 35.17 33.72
22 Matinheikki Liisa TP 34.48 0.11.48 34.65 33.22
23 Rantakokko Merianna HS 37.16 0.14.16 32.16 30.83
24 Laine Noora TP 45.51 0.22.51 25.97 24.90
25 Yliaho Iiris Koovee 52.16 0.29.16 22.64 21.70
26 Kotiranta Aada RaN 1.04.36 0.41.36 18.20 17.45
Rannila Venla VetU HYL -
Luoma Elli TP KES -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Jussila Emma TP 31.29 0.00.00
2 Virkajärvi Heta JRV 31.32 0.00.03
3 Karkiainen Helmi KeuKi 32.01 0.00.32
4 Kankaanpää Aino LapVi 37.10 0.05.41
5 Väistökoski Meri TP 37.11 0.05.42
6 Linnainmaa Annukka KangSK 38.14 0.06.45
7 Lillqvist Isabella KangSK 40.00 0.08.31
8 Kaikkonen Oona Koovee 42.20 0.10.51
9 Gröhn Ronja TP 43.03 0.11.34
10 Kulju Eevi HlS 44.21 0.12.52
11 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 47.09 0.15.40
12 Kontio Kirsi KangSK 47.48 0.16.19
13 Mäki Aino HlS 49.49 0.18.20
13 Salonen Lotta JRV 49.49 0.18.20
15 Laitamäki Lotta HlT 54.52 0.23.23
16 Papinaho Alina KeuKi 56.33 0.25.04
17 Talvitie Meri RaN 59.22 0.27.53

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Venla UlvUra 23.03 0.00.00
2 Naskali Johanna KyRa 27.14 0.04.11
3 Raimovaara Emma HlS 29.46 0.06.43
4 Rantanen Annika Koovee 33.26 0.10.23
5 Nieminen Reetta VaHa 33.32 0.10.29
6 Haanpää Venla TP 34.39 0.11.36
7 Hänninen Sanni TP 40.35 0.17.32
8 Niemelä Sania KyRa 41.50 0.18.47
9 Ala-Jaskara Veera KyRa 58.13 0.35.10
Lampinen Pihla TP HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 29
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karkiainen Hetaliina KeuKi 13.49 0.00.00
2 Koskinen Iida RaN 15.53 0.02.04
3 Taini Elli JRV 16.19 0.02.30
4 Salmia Kaisla TarpSu 16.51 0.03.02
5 Määttänen Stella RasKa 18.14 0.04.25
6 Mäkelä Ilona Koovee 18.21 0.04.32
7 Lohtander Eerika RaLu 19.20 0.05.31
8 Enroth Jenna TarpSu 19.22 0.05.33
9 Laamanen Karoliina TarpSu 19.55 0.06.06
10 Keurulainen Helmi JRV 20.03 0.06.14
11 Yliaho Reetta Koovee 20.36 0.06.47
12 Papinaho Enne KeuKi 21.02 0.07.13
13 Koskinen Aino TP 22.08 0.08.19
14 Kankaanpää Sanni LapVi 22.18 0.08.29
15 Vallittu Tuuli KangSK 23.29 0.09.40
16 Palomäki Emilia UlvUra 24.04 0.10.15
17 Liuha Vilma KangSK 25.27 0.11.38
18 Ahlfors Erika TP 26.06 0.12.17
19 Nurmiainen Elsa Raseborg 26.28 0.12.39
20 Kuoppala Selma TarpSu 26.52 0.13.03
21 Mariani Sandra Koovee 27.03 0.13.14
22 Järvenpää Seela TP 27.29 0.13.40
23 Enroth Emma TarpSu 28.10 0.14.21
24 Honkala Emmi KangSK 29.17 0.15.28
25 Mustikkamaa Salla RaN 30.00 0.16.11
26 Peltonen Riikka JRV 30.27 0.16.38
27 Pyhtilä Neea KyRa 36.45 0.22.56
Jormanainen Tuuli KangSK HYL -
Ylilehto Emilia TP KES -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Malm Saara TP 14.42 0.00.00
2 Mäntytörmä Seela Keihäs 30.02 0.15.20
Kalari Kaisla TP HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Joopi Lauri UlvUra 16.41 0.00.00
2 Ala-Jaskara Eero KyRa 20.27 0.03.46
3 Granroth Tatu KangSK 39.49 0.23.08

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Korhonen Nella TarpSu 21.15 0.00.00
2 Jokinen Juliet RaN 21.52 0.00.37
3 Hämeen-Anttila Elsa RaN 23.26 0.02.11
4 Ahti Ronja TarpSu 29.16 0.08.01
5 Alonen Eeva S-JKL 29.43 0.08.28
6 Liuha Viivi RaN 33.45 0.12.30
7 Toukola Pirita KangSK 54.47 0.33.32
Sipiläinen Amanda TP KES -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kämäräinen Elias S-JKL 16.42 0.00.00
2 Vartiala Valtteri RaN 19.32 0.02.50
3 Metsäpuro Roope RaN 25.43 0.09.01
4 Niemelä Simi KyRa 33.48 0.17.06

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pusa Väinö PäLuLu 22.06 0.00.00
2 Samposalo Rasmus TP 26.31 0.04.25
3 Alonen Veikko S-JKL 27.57 0.05.51
4 Silvast Eelis TP 32.25 0.10.19
5 Mäki-Laurila Eemeli PunKu 35.52 0.13.46
6 Pimiä Leevi TP 40.32 0.18.26

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turpeinen Selma TP 15.13 0.00.00
2 Ahti Saana TarpSu 20.16 0.05.03
3 Fagerudd Viivi Brahe 20.20 0.05.07
4 Hämeen-Anttila Salla RaN 21.03 0.05.50
5 Hämeen-Anttila Suvi RaN 21.26 0.06.13
6 Peltola Elli VaHa 23.04 0.07.51
7 Huhtala Tuuli JRV 27.20 0.12.07
8 Lehti Lumi Koovee 39.41 0.24.28

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pyhtilä Vilma KyRa 16.19 0.00.00
2 Lauronen Anni TP 20.11 0.03.52
3 Lehtonen Aurora UlvUra 21.29 0.05.10
4 Saarinen Taimi TP 25.52 0.09.33
5 Pakarinen Moona RaN 30.35 0.14.16
6 Laine Enni TP 32.17 0.15.58
7 Riikonen Silva TP 32.59 0.16.40
8 Pakarinen Mette RaN 33.29 0.17.10