FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Grano Games
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Portin Fredric PIF 1.03.19 0.00.00 91.85 90.68
2 Sirén Mikko AngA 1.06.02 0.02.43 87.67 86.55
3 Suna Jussi TuMe 1.10.01 0.06.42 82.31 81.26
4 Henriksson Tobias PIF 1.10.25 0.07.06 81.46 80.43
5 Ahonen Jere KangSK 1.11.17 0.07.58 80.10 79.08
6 Korpi Juho Navi 1.14.48 0.11.29 75.98 75.01
7 Dahlen Mats PIF 1.15.12 0.11.53 75.23 74.27
8 Repo Ville TP 1.16.03 0.12.44 74.04 73.10
9 Vanhanen Konsta IkNV 1.18.01 0.14.42 71.83 70.92
10 Pajukangas Mikko KoS 1.19.06 0.15.47 70.52 69.62
11 Nurminen Jussi VaHa 1.19.44 0.16.25 69.62 68.74
12 Linnainmaa Tero IkNV 1.19.58 0.16.39 69.09 68.21
13 Haajanen Erik PIF 1.21.39 0.18.20 67.34 66.48
14 Lövdal Victor Femman 1.23.19 0.20.00 65.68 64.84
15 Sorsa Perttu HiKi 1.24.27 0.21.08 64.48 63.66
16 Ketonen Miikka KoS 1.25.24 0.22.05 63.46 62.65
17 Taanila Henri IkNV 1.26.14 0.22.55 62.54 61.74
18 Salminen Joonas VaHa 1.26.36 0.23.17 61.97 61.18
19 Uitto Jussi RasKu 1.26.46 0.23.27 61.54 60.76
20 Uitto Ville RasKu 1.28.29 0.25.10 60.05 59.28
21 Valkila Saku TuS 1.31.30 0.28.11 57.78 57.05
22 Nuuttila Lauri LappRi 1.32.09 0.28.50 57.09 56.36
23 Sorsa Lauri HiKi 1.34.01 0.30.42 55.67 54.96
24 Fränti Arto KoS 1.36.11 0.32.52 54.14 53.45
25 Mänty Sami AngA 1.43.33 0.40.14 50.04 49.40
26 Söderström Peter Femman 1.43.37 0.40.18 49.75 49.12
27 Kivelä Joonatan PerhKi 1.44.19 0.41.00 49.16 48.54
28 Korpio Juha VaHa 1.45.55 0.42.36 48.17 47.56
29 Rissanen Jaakko LapVe 1.46.35 0.43.16 47.62 47.01
30 Järvinen Miika Koovee 1.48.24 0.45.05 46.58 45.98
31 Pekkola Jani RastiE4 2.04.40 1.01.21 40.29 39.78
Järve Mihkel OK PK HYL -
Viitasaari Toni-Antti KoS KES -
Vierimaa Ville EsAk KES -

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Väisänen Henrik MSParma 51.35 0.00.00 56.13 53.48
2 Kerkola Riku SuSi 1.16.59 0.25.24 34.79 33.15
3 Isokallio Pasi RaN 1.21.03 0.29.28 30.36 28.93

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Alonen Matti S-JKL 1.03.02 0.00.00 58.82 57.60
2 Kallio Teemu PirHi 1.14.05 0.11.03 48.54 47.54
3 Väätäinen Olli Hiisi 1.14.17 0.11.15 46.92 45.94
4 Siivonen Jere PirHi 1.19.17 0.16.15 42.55 41.67
5 Jokela Juha PäLuLu 1.24.41 0.21.39 38.53 37.73
6 Viitanen Jukka EE 1.54.53 0.51.51 27.43 26.86

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sompi Jani JRV 58.02 0.00.00 61.91 60.82
2 Laine Kalle KauKa 1.01.26 0.03.24 57.61 56.59
3 Hyytiäinen Antti KangSK 1.02.39 0.04.37 55.63 54.65
4 Vainiomäki Samuel SuSe 1.02.49 0.04.47 54.62 53.66
5 Niemenmaa Jari IkNV 1.06.08 0.08.06 51.07 50.17
6 Pasonen Kai RaN 1.06.54 0.08.52 49.68 48.80
7 Fjällström Tuomas AnttU 1.09.51 0.11.49 46.81 45.98
8 Juntunen Janne KangSK 1.11.32 0.13.30 44.95 44.16
9 Levola Jani PirHi 1.15.42 0.17.40 41.77 41.03
10 Martikainen Marko PäLuLu 1.17.21 0.19.19 40.18 39.47
Rannila Tero VetU KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hakkarainen Vesa IkNV 51.12 0.00.00 59.40 58.81
2 Venäläinen Toni VaHa 58.10 0.06.58 51.72 51.21
3 Honkasalo Mika PIF 58.56 0.07.44 50.50 49.99
4 Laitamäki Mika HlT 1.01.43 0.10.31 47.69 47.22
5 Mauriala Jarmo Koovee 1.08.04 0.16.52 42.76 42.34
6 Jarva Jukka OrPo 1.09.20 0.18.08 41.51 41.10
7 Haikonen Jyrki UlvUra 1.12.05 0.20.53 39.48 39.08
8 Ojala Jari PirHi 1.15.32 0.24.20 37.24 36.87
9 Kuusisto Seppo Koovee 1.18.36 0.27.24 35.37 35.02
10 Skyttä Eerik OC Puist 1.22.09 0.30.57 33.45 33.12
11 Anttonen Mikael KaRa 1.24.05 0.32.53 32.29 31.97
12 Nurmiainen Jouko Raseborg 1.24.20 0.33.08 31.81 31.49
13 Sihvonen Petri VirtU 1.24.29 0.33.17 31.37 31.06
14 Kujanpää Marko AlajA 1.42.38 0.51.26 25.50 25.25
15 Laaksonheimo Jyrki HyRa 2.30.45 1.39.33 17.15 16.98

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Ossi S-JKL 51.10 0.00.00 59.61 58.42
2 Ylikangas Esko KoS 52.40 0.01.30 57.13 55.98
3 Heinilä Hannu RaVa 54.51 0.03.41 54.09 53.01
4 Numminen Mika UrjU 55.58 0.04.48 52.27 51.22
5 Aho Jarmo PäLuLu 1.00.50 0.09.40 47.41 46.46
6 Viitasaari Tommi KoS 1.06.50 0.15.40 42.53 41.68
7 Hakamäki Matti S-JKL 1.09.49 0.18.39 40.11 39.31
8 Mattila Heikki PäLuLu 1.15.41 0.24.31 36.46 35.73
9 Mäkelä Markku VirtU 1.30.43 0.39.33 29.96 29.36
10 Haavisto Erkki TuS 1.36.37 0.45.27 27.70 27.14
11 Jutila Veli-Matti RasKa 1.37.02 0.45.52 27.15 26.60
12 Haunia Heikki HSU 1.43.43 0.52.33 25.00 24.50

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Koskinen Juha VaajTe 51.32 0.00.00 54.75 55.04
2 Tuomisto Juha VaaSu 52.03 0.00.31 53.66 53.94
3 Virtanen Markku LamSä 54.09 0.02.37 51.06 51.33
4 Itkonen Raimo S-JKL 54.53 0.03.21 49.86 50.13
5 Aalto Aimo RaN 58.42 0.07.10 46.14 46.38
6 Itkonen Arto TuS 1.01.40 0.10.08 43.46 43.69
7 Molnar Geza RaVa 1.03.38 0.12.06 41.68 41.90
8 Konttajärvi Seppo VePo 1.03.46 0.12.14 41.15 41.36
9 Hyvärinen Vesa RaN 1.12.00 0.20.28 36.05 36.24
10 Rantala Timo KPV 1.13.26 0.21.54 34.96 35.15
11 Viitasaari Sauli KoS 1.14.26 0.22.54 34.11 34.29
12 Saaranen Timo IkNV 1.15.31 0.23.59 33.25 33.43
13 Toivonen Jari EE 1.17.04 0.25.32 32.22 32.39
14 Ijäs Vesa TarpSu 1.18.39 0.27.07 31.21 31.37
15 Karjalainen Heikki Raus 1.18.48 0.27.16 30.79 30.95
16 Kilpi Ari IkNV 1.52.59 1.01.27 21.23 21.34

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Partanen Timo RasHy 50.08 0.00.00 52.68 52.80
2 Leppäsalmi Juhani KeuKi 54.16 0.04.08 48.26 48.38
3 Nissilä Jorma KoS 54.59 0.04.51 47.23 47.34
4 Malinen Jouko RR 55.33 0.05.25 46.35 46.46
5 Ahola Arvo RasKu 56.14 0.06.06 45.40 45.51
6 Kurkela Reino OH 57.11 0.07.03 44.26 44.37
7 Helle Markku SaPu 59.44 0.09.36 42.00 42.10
8 Uotila Antti OrPo 1.01.16 0.11.08 40.59 40.69
9 Nieminen Tapio JRV 1.05.16 0.15.08 37.76 37.86
10 Pajukangas Tauno KPV 1.05.55 0.15.47 37.06 37.15
11 Rajaniemi Vesa S-JKL 1.09.25 0.19.17 34.87 34.96
12 Vehmaa Hannu Koovee 1.09.41 0.19.33 34.42 34.51
13 Jumppanen Jarmo Pihkan 1.12.05 0.21.57 32.97 33.05
14 Jurvakainen Jari S-JKL 1.14.12 0.24.04 31.73 31.81
15 Julkunen Pasi PirHi 1.14.32 0.24.24 31.30 31.37
16 Kallio Jarmo OrPo 1.21.05 0.30.57 28.50 28.57
17 Kangasmäki Esa SuJu 1.22.38 0.32.30 27.70 27.76
18 Virtanen Kari OH 1.33.47 0.43.39 24.17 24.23
Hanttu Ari RaN HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rauhamäki Kimmo JRV 49.01 0.00.00 51.29 51.19
2 Ritanotko Markku TuMe 54.02 0.05.01 46.12 46.03
3 Kronholm Peter Brahe 58.16 0.09.15 42.38 42.30
4 Vainiomäki Kauko SuSe 1.01.26 0.12.25 39.84 39.76
5 Sivén Osmo ÄhtU 1.03.37 0.14.36 38.12 38.05
6 Lavikainen Jussi KangSK 1.03.58 0.14.57 37.57 37.50
7 Williamsson Bo-Göran VaaSu 1.04.26 0.15.25 36.95 36.88
8 Harju Hannu JäPa 1.06.04 0.17.03 35.70 35.63
9 Paunonen Hannu Koovee 1.12.42 0.23.41 32.14 32.08
10 Lepistö Heikki OrPo 1.14.14 0.25.13 31.18 31.12
11 Arvola Paavo TurSa 1.17.16 0.28.15 29.67 29.61
12 Korpijärvi Asko KannUra 1.20.43 0.31.42 28.12 28.07
13 Harju Matti PorvU 1.21.25 0.32.24 27.61 27.56
14 Suutarinen Erkki VirtU 1.45.11 0.56.10 21.16 21.12
15 Jumppanen Heimo Pihkan 2.08.48 1.19.47 17.11 17.07
Ritala Ola EE HYL -
Nurminen Ari VaHa HYL -
Pöntinen Jorma Navi KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattilakoski Matti KPV 48.05 0.00.00 45.24 45.11
2 Hämäläinen Seppo KanSu 50.15 0.02.10 42.93 42.80
3 Hillo Heikki VaHa 51.24 0.03.19 41.61 41.49
4 Penttinen Juha Mesik 53.31 0.05.26 39.63 39.51
5 Mäkelä Harri SuSe 56.07 0.08.02 37.47 37.36
6 Mikkonen Lauri KontU 57.28 0.09.23 36.27 36.17
7 Hongisto Heimo LoJa 58.34 0.10.29 35.28 35.18
8 Pusa Raimo OrPo 1.01.07 0.13.02 33.51 33.42
9 Moisio Kalevi TuS 1.02.45 0.14.40 32.35 32.26
10 Lågland Henry VaaSu 1.03.51 0.15.46 31.51 31.42
11 Haapala Risto KoS 1.08.35 0.20.30 29.07 28.99
12 Kaarnijärvi Seppo OrPo 1.08.38 0.20.33 28.79 28.70
13 Kattilakoski Eero KPV 1.09.48 0.21.43 28.05 27.97
14 Äikäs Esko TikSu 1.15.04 0.26.59 25.84 25.76
15 Alanissi Olli PäLuLu 1.19.28 0.31.23 24.18 24.11
16 Viljanen Keijo LoJa 1.36.26 0.48.21 19.74 19.68
17 Laine Jaakko HS 1.46.15 0.58.10 17.74 17.69
Salonen Kauko ViPa HYL -
Keränen Kauko UrjU HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajamäki Matti KyRa 57.29 0.00.00 33.37 33.17
2 Tammela Seppo TikSu 1.01.36 0.04.07 30.48 30.29
3 Salo Jaakko SaPu 1.03.42 0.06.13 28.83 28.65
4 Åberg Karl-Erik EsSu 1.16.14 0.18.45 23.55 23.41
5 Mäkipää Olli MSParma 1.18.07 0.20.38 22.45 22.32
6 Tiura Tapio HS 1.18.51 0.21.22 21.72 21.59
7 Paavola Vesa EE 1.27.38 0.30.09 19.08 18.96
Reini Jaakko TikSu KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Paavola Seppo EE 52.44 0.00.00
2 Koipijärvi Erkki Eräp 54.47 0.02.03
Koppelomäki Mikko EE HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurila Pertti EsSu 1.01.06 0.00.00
2 Rantala Mauri RaN 1.17.28 0.16.22

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kinnala Ville TuS 1.05.38 0.00.00
2 Inkilä Reetu KeuKi 1.21.08 0.15.30

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lohtander Aleksi RaLu 49.27 0.00.00 67.33 65.83
2 Laitamäki Wille MSParma 52.29 0.03.02 62.88 61.48
3 Willman Iivari RasKa 55.01 0.05.34 59.45 58.13
4 Willman Pyry RasKa 57.29 0.08.02 56.39 55.13
5 Koskinen Eemil RaN 59.07 0.09.40 54.33 53.12
6 Virtala Alex PIF 59.12 0.09.45 53.76 52.56
7 Konttila Akseli TP 59.20 0.09.53 53.14 51.96
8 Salonen Seeti VaHa 59.36 0.10.09 52.41 51.25
9 Koivumäki Olli KoS 1.00.25 0.10.58 51.22 50.08
10 Gripenberg Otto Brahe 1.00.46 0.11.19 50.44 49.32
11 Lahti Valtteri RasKa 1.03.32 0.14.05 47.78 46.72
12 Talvitie Miro RaN 1.08.37 0.19.10 43.81 42.84
13 Jutila Pietu RasKa 1.10.33 0.21.06 42.19 41.26
14 Aho Ilmari VaHa 1.12.35 0.23.08 40.61 39.71
15 Hiltunen Juho ONMKY 1.15.55 0.26.28 38.44 37.58
16 Huhtala Jyri JRV 1.22.13 0.32.46 35.14 34.36
17 Aaltio Eerik VaHa 1.29.08 0.39.41 32.08 31.37
Sinervä Onni TuS KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Gröhn Riku TP 43.29 0.00.00 60.53 57.75
2 Rantala Valtteri VaHa 49.36 0.06.07 52.59 50.18
3 Alajoutsi Oliver Koovee 50.39 0.07.10 51.05 48.70
4 Aho Rauli VaHa 51.28 0.07.59 49.78 47.50
5 Taura Kalle VaHa 51.54 0.08.25 48.92 46.68
6 Kallioniemi Jami RaLu 53.33 0.10.04 46.98 44.83
7 Välimaa Aleksi Rasti88 54.59 0.11.30 45.33 43.25
8 Kallela Luca HS 55.24 0.11.55 44.57 42.53
9 Nupponen Juho RaLu 55.54 0.12.25 43.76 41.75
10 Joensuu Valter Brahe 59.18 0.15.49 40.86 38.98
11 Schüle Oliver Koovee 59.40 0.16.11 40.22 38.37
12 Leinamo Tuomas TP 1.03.31 0.20.02 37.41 35.70
13 Koskinen Aaro TP 1.04.26 0.20.57 36.52 34.85
14 Mäenpää Matias TP 1.05.44 0.22.15 35.45 33.82
15 Rannila Oskari VetU 1.14.29 0.31.00 30.97 29.55
16 Laine Aarni TP 1.20.13 0.36.44 28.47 27.16
17 Välkki Totte TP 1.35.22 0.51.53 23.70 22.61
Tukiainen Otso TP KES -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fritzen Florian Lynx 17.50 0.00.00
2 Kallioniemi Justus RaLu 22.07 0.04.17
3 Lahti Paavo RasKa 22.34 0.04.44
4 Mäki-Laurila Anttoni TP 23.00 0.05.10
5 Kirvesmies Atte KuoSu 23.34 0.05.44
6 Simola Jere Koovee 24.31 0.06.41
7 Vennelä Nuutti KangSK 26.09 0.08.19
8 Pesu Akseli TP 26.41 0.08.51
9 Kujansuu Aaro RasKa 28.39 0.10.49
10 Sivonen Miro TP 30.09 0.12.19
11 Järvensivu Pyry OrPo 31.14 0.13.24
12 Suomi Tyko LHR 35.03 0.17.13
13 Niemelä Leevi KangSK 38.43 0.20.53
14 Paulanne Joona TP 43.06 0.25.16
15 Sallinen Eero KangSK 50.52 0.33.02

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vuorinen Miki KoS 29.46 0.00.00
2 Pinta Leevi Koovee 31.10 0.01.24
3 Kulju Kalle HlS 32.04 0.02.18
4 Liponkoski Eino TP 34.23 0.04.37
5 Schüle Elias Koovee 38.04 0.08.18
6 Lehtovirta Eetu TP 38.40 0.08.54
7 Sipiläinen Julius TP 44.08 0.14.22
8 Kuusisto Olli Koovee 44.28 0.14.42
9 Uusitalo Joni KangSK 55.29 0.25.43
Harju Tuomas RaN KES -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virkajärvi Aapo JRV 18.38 0.00.00
2 Lillqvist Erik KangSK 23.31 0.04.53
3 Riikonen Eevert TP 24.50 0.06.12
4 Rosenström Juho KangSK 25.11 0.06.33
5 Uusitalo Tami KangSK 28.44 0.10.06
6 Syväterä Sampo TP 29.48 0.11.10
7 Hämäläinen Aaro KangSK 30.22 0.11.44
8 Niskala Aaro TP 31.20 0.12.42
9 Szanti Elias TP 32.08 0.13.30
10 Kujansuu Lauri RasKa 32.20 0.13.42
11 Pienimäki Nemo TP 32.28 0.13.50
12 Pakarinen Jere RaN 34.09 0.15.31
13 Lemberg Anton TP 35.37 0.16.59
14 Ketola Lauri TP 35.56 0.17.18
15 Patovisti Alexander Keihäs 37.19 0.18.41
16 Vartiala Oskari RaN 37.51 0.19.13
17 Rannila Aatu VetU 41.30 0.22.52
18 Riikonen Atte TP 42.37 0.23.59
19 Ritala Samu TP 46.44 0.28.06
20 Lamminen Luka TP 49.27 0.30.49
21 Ruuska Alex TP 1.05.27 0.46.49
Koivula Lauri UlvUra HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Siivonen Eero Koovee 13.19 0.00.00
2 Väistökoski Miko TP 15.36 0.02.17
3 Rintamäki Aapo TP 19.37 0.06.18
4 Kauppila Roope Koovee 19.50 0.06.31
5 Backman Voitto KangSK 25.44 0.12.25

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Enlund Alexandra PIF 1.00.50 0.00.00 93.15 91.50
2 Nymalm Amy PIF 1.04.09 0.03.19 87.78 86.23
3 Gunell Yvonne PIF 1.08.23 0.07.33 81.83 80.38
4 Heikkonen Anni MSParma 1.08.32 0.07.42 81.14 79.70
5 Ylikylä Suvi RasKa 1.08.57 0.08.07 80.13 78.71
6 Schoultz von Katja PIF 1.10.50 0.10.00 77.50 76.13
7 Jalava Enni TuS 1.12.15 0.11.25 75.49 74.15
8 Skog Henna HiKi 1.12.35 0.11.45 74.66 73.33
9 Portin Laura PIF 1.12.59 0.12.09 73.76 72.45
10 Saarijärvi Salla RasKa 1.16.33 0.15.43 69.86 68.62
11 Yliluikki Henna AngA 1.17.39 0.16.49 68.42 67.20
12 Siivonen Hanna-Mari Koovee 1.18.06 0.17.16 67.57 66.37
13 Kinnala Venla TuS 1.19.33 0.18.43 65.89 64.72
14 Oksanen Maiju Pohjant 1.20.25 0.19.35 64.74 63.59
15 Haavisto Emmi TuS 1.20.34 0.19.44 64.18 63.04
16 Kirvesmies Annika KuoSu 1.22.02 0.21.12 62.60 61.49
17 Ylikylä Sanna AngA 1.23.03 0.22.13 61.41 60.32
18 Räty Elina HiKi 1.23.07 0.22.17 60.93 59.85
19 Kauppila Sanna AngA 1.23.20 0.22.30 60.35 59.28
20 Juga Emma SKUusi 1.24.38 0.23.48 59.01 57.96
21 Orkola Pirita HiKi 1.25.31 0.24.41 57.98 56.95
22 Kotkajuuri Anna KangSK 1.31.57 0.31.07 53.54 52.59
23 Palopääl Maris SiiRa 1.41.42 0.40.52 48.06 47.21
24 Pemmari Toini TP 2.02.55 1.02.05 39.48 38.77
Ahonen Laura KangSK HYL -

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liuha Elina RaN 1.10.52 0.00.00
2 Niittymäki Johanna Hiilto 1.13.32 0.02.40
Fränti Eeva-Maria KoS HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pakarinen Marika RaN 1.11.52 0.00.00
2 Pyykkö Laura RaN 1.48.23 0.36.31
Korhonen Kati S-JKL HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kallioniemi Reija RaLu 56.09 0.00.00 63.88 61.87
2 Rannila Tanja VetU 1.03.06 0.06.57 55.63 53.88
3 Eeva Jonna KangSK 1.04.55 0.08.46 52.89 51.22
4 Torvela Tiina KuoSu 1.10.13 0.14.04 47.80 46.30
5 Wolff Charlotta Raseborg 1.11.00 0.14.51 46.19 44.74
6 Tuomisto Elisa KyRa 1.14.48 0.18.39 42.82 41.47
7 Vallin Kaisa EE 1.42.04 0.45.55 30.63 29.66
8 Kujanpää Maarit KuortKu 1.50.39 0.54.30 27.56 26.69

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Huuskonen Taija JRV 48.12 0.00.00 69.02 67.98
2 Nymalm Sanna PIF 49.49 0.01.37 61.78 60.84
3 Mattsson Ingela PIF 51.46 0.03.34 54.63 53.80

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietilä-Annala Jaana KangSK 49.14 0.00.00 56.33 53.87
2 Saarijärvi Sari SuSe 54.38 0.05.24 49.92 47.73
3 Havia-Kinnala Helena AngA 1.03.43 0.14.29 42.08 40.23
4 Seppälä Anu EE 1.08.53 0.19.39 38.25 36.57
5 Haavisto Lotta TuS 1.09.57 0.20.43 37.00 35.38
6 Järvensivu Nina OrPo 1.12.50 0.23.36 34.91 33.38
7 Tervo-Rantakokko Tiina HS 1.15.12 0.25.58 33.19 31.74
8 Ojanen Mirja IkNV 1.16.41 0.27.27 31.95 30.55
9 Viitanen Kirsi OH 1.18.39 0.29.25 30.56 29.22
10 Kallela Sari HS 1.21.39 0.32.25 28.87 27.61

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Äijälä Tiina KangSK 53.25 0.00.00 52.40 50.00
2 Lassila Päivi RasTiimi 53.54 0.00.29 51.15 48.80
3 Aalto Pirjo RaN 54.28 0.01.03 49.85 47.56
4 Jalanto Terttu KangSK 1.02.53 0.09.28 42.51 40.56
5 Laurila Saija KangSK 1.03.10 0.09.45 41.65 39.74
6 Kallio Ulla KeU 1.09.37 0.16.12 37.19 35.48
7 Koivuniemi Leena RaN 1.12.18 0.18.53 35.23 33.61
8 Toivonen Merja EE 1.12.45 0.19.20 34.43 32.86
9 Rantala Maj-Lis KPV 1.15.09 0.21.44 32.78 31.27
10 Rajamäki Terhi KangSK 1.17.57 0.24.32 31.06 29.64
11 Jurvakainen Tuija RasHy 1.18.16 0.24.51 30.40 29.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi RastiE4 52.10 0.00.00 51.94 51.61
2 Saari Marita SuSe 53.13 0.01.03 49.97 49.65
3 Borgenström Outi IkNV 58.53 0.06.43 44.29 44.01
4 Kajaala-Ylikoski Helena VaHa 1.07.31 0.15.21 37.88 37.64
5 Antila Suvi PäLuLu 1.09.28 0.17.18 36.08 35.85
6 Virtanen Marjo Hiisi 1.11.30 0.19.20 34.35 34.13
7 Mikkolainen Mirja VaHa 1.13.04 0.20.54 32.91 32.71
8 Jumppanen Helena Pihkan 1.19.19 0.27.09 29.68 29.49
Uotila Terhi OrPo HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyvärinen Vappu SaPu 57.11 0.00.00 48.47 47.28
2 Sivén Hannele ÄhtU 59.13 0.02.02 45.63 44.52
3 Laukkanen Kirsti HlT 1.06.08 0.08.57 39.81 38.84
4 Pajunen Arja OrPo 1.12.25 0.15.14 35.40 34.53
5 Yliniemi Kaisa NiS 1.19.31 0.22.20 31.37 30.60
6 Lavikainen Pirjo KangSK 1.36.12 0.39.01 25.21 24.59
7 Pöntinen Tuula Navi 1.42.57 0.45.46 22.88 22.32

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ketola Sirkka SaPu 45.53 0.00.00 37.41 35.80
2 Venäläinen Kaija VaHa 58.30 0.12.37 28.24 27.03
3 Kaarnijärvi Marja OrPo 1.06.55 0.21.02 23.73 22.71
4 Hurskainen Seija VaHa 1.12.57 0.27.04 20.88 19.98
5 Törrö Maria-Leena VaHa 1.19.47 0.33.54 18.29 17.50

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tanska Eeva EsSu 53.32 0.00.00
2 Ruusunen Marja-Liisa EE 56.33 0.03.01
Paatero Leena EsSu KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haavisto Alli TuS 56.49 0.00.00
Biskop Greta KoS KES -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laurén Jill PIF 55.27 0.00.00 59.55 56.51
2 Haunia Heta RasKa 56.45 0.01.18 57.46 54.53
3 Haikonen Sanni UlvUra 57.54 0.02.27 55.61 52.77
4 Jutila Pinja RasKa 1.00.12 0.04.45 52.80 50.10
5 Palomäki Susanna UlvUra 1.00.25 0.04.58 51.92 49.27
6 Mäkinen Tuuli UlvUra 1.02.12 0.06.45 49.77 47.23
7 Järventausta Ennimaria KyRa 1.04.51 0.09.24 47.10 44.70
8 Kuusisto Idaliina Koovee 1.06.48 0.11.21 45.11 42.80
9 Hyyppä Milja KoS 1.08.47 0.13.20 43.21 41.00
10 Rajala Daniela Koovee 1.10.08 0.14.41 41.79 39.65
11 Seppälä Kaisla RR 1.10.52 0.15.25 40.77 38.69
12 Koivula Lotta UlvUra 1.14.56 0.19.29 38.01 36.07
13 Ylikangas Pinja KoS 1.20.14 0.24.47 34.98 33.20

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hahn Olivia Solf 42.18 0.00.00 58.58 55.89
2 Ojala Jenny Koovee 42.42 0.00.24 57.71 55.06
3 Rantala Henna TuS 44.12 0.01.54 55.44 52.90
4 Ekström Lotte-Line MSParma 44.20 0.02.02 54.96 52.44
5 Koskinen Adveliina KyRa 46.43 0.04.25 51.86 49.48
6 Laine Noora TP 47.04 0.04.46 51.18 48.84
7 Yli-Hietanen Silja TP 47.51 0.05.33 50.06 47.76
8 Lohtander Ilona RaLu 47.58 0.05.40 49.65 47.37
9 Julkunen Siiri TP 48.15 0.05.57 49.07 46.82
10 Simola Rita Koovee 49.17 0.06.59 47.77 45.57
11 Kuusinen Saana TP 50.07 0.07.49 46.70 44.55
12 Norrbacka Salla HyRa 50.39 0.08.21 45.93 43.83
13 Sallila Katarina HS 50.57 0.08.39 45.39 43.31
14 Kontio Katri KangSK 52.31 0.10.13 43.78 41.77
15 Rantakokko Merianna HS 53.08 0.10.50 43.01 41.04
16 Heinimaa Venla KangSK 54.05 0.11.47 42.00 40.07
17 Valio Salla TP 54.34 0.12.16 41.37 39.48
18 Matinheikki Liisa TP 55.15 0.12.57 40.61 38.75
19 Linnainmaa Katja KangSK 55.26 0.13.08 40.23 38.39
20 Viitasaari Liina KoS 56.30 0.14.12 39.23 37.43
21 Pesu Vilma TP 57.32 0.15.14 38.28 36.53
22 Korpi Anna LänRa 57.50 0.15.32 37.85 36.11
23 Yli-Futka Amanda UlvUra 57.58 0.15.40 37.52 35.80
24 Rannila Venla VetU 59.09 0.16.51 36.54 34.86
25 Schmidt Emilia TP 1.00.13 0.17.55 35.66 34.03
26 Torrkulla Henna Femman 1.04.05 0.21.47 33.30 31.77
27 Tuhkanen Suvi UlvUra 1.16.47 0.34.29 27.61 26.34
28 Kotiranta Aada RaN 1.32.58 0.50.40 22.66 21.62

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lillqvist Isabella KangSK 21.51 0.00.00
2 Jussila Emma TP 22.26 0.00.35
3 Linnainmaa Annukka KangSK 23.56 0.02.05
4 Gröhn Ronja TP 24.02 0.02.11
5 Karkiainen Helmi KeuKi 25.22 0.03.31
6 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 26.40 0.04.49
7 Kulju Eevi HlS 27.44 0.05.53
8 Laitamäki Lotta HlT 28.25 0.06.34
9 Papinaho Alina KeuKi 29.03 0.07.12
10 Mäki Aino HlS 31.06 0.09.15
11 Talvitie Meri RaN 35.38 0.13.47
12 Kontio Kirsi KangSK 38.43 0.16.52
13 Takala Kaisa TP 39.22 0.17.31

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Raimovaara Emma HlS 32.15 0.00.00
2 Väistökoski Meri TP 33.01 0.00.46
3 Haanpää Venla TP 34.06 0.01.51
4 Lampinen Pihla TP 35.29 0.03.14
5 Rantanen Annika Koovee 36.46 0.04.31
6 Niemelä Sania KyRa 37.40 0.05.25
7 Hänninen Sanni TP 46.01 0.13.46
8 Ala-Jaskara Veera KyRa 59.49 0.27.34
9 Torrkulla Venla Femman 1.00.47 0.28.32

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Iida RaN 21.07 0.00.00
2 Taini Elli JRV 21.58 0.00.51
3 Mäkelä Ilona Koovee 22.31 0.01.24
4 Lohtander Eerika RaLu 23.33 0.02.26
5 Niemenmaa Meeri IkNV 24.19 0.03.12
6 Koskinen Aino TP 25.19 0.04.12
7 Palomäki Emilia UlvUra 25.44 0.04.37
8 Ylilehto Emilia TP 26.53 0.05.46
9 Jormanainen Tuuli KangSK 27.32 0.06.25
10 Mustikkamaa Salla RaN 29.04 0.07.57
11 Peltonen Riikka JRV 29.52 0.08.45
12 Pyhtilä Neea KyRa 30.26 0.09.19
13 Karkiainen Hetaliina KeuKi 31.38 0.10.31
14 Ahlfors Erika TP 31.57 0.10.50
15 Laamanen Karoliina TarpSu 32.15 0.11.08
16 Lehtovirta Saana TP 33.10 0.12.03
17 Suomi Tiuku LHR 35.32 0.14.25
18 Järvenpää Seela TP 39.36 0.18.29
19 Pesu Lotta TP 39.51 0.18.44
20 Nurmiainen Elsa Raseborg 42.40 0.21.33

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kulju Silva Keihäs 14.00 0.00.00
2 Malm Saara TP 15.19 0.01.19
3 Lehtomäki Hilla TP 22.28 0.08.28
Kalari Kaisla TP HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ala-Jaskara Eero KyRa 26.34 0.00.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Alonen Eeva S-JKL 26.27 0.00.00
2 Vainiomäki Emilia SuSe 28.33 0.02.06
3 Sipiläinen Amanda TP 30.32 0.04.05

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vartiala Valtteri RaN 17.13 0.00.00
2 Lehtola Otto TP 27.06 0.09.53

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Alonen Veikko S-JKL 18.08 0.00.00
2 Heikkinen Paavo TP 21.44 0.03.36
3 Pimiä Leevi TP 23.44 0.05.36
4 Silvast Eelis TP 25.45 0.07.37

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Turpeinen Selma TP 13.13 0.00.00
2 Huhtala Tuuli JRV 26.21 0.13.08
3 Lehti Lumi Koovee 28.39 0.15.26

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pyhtilä Vilma KyRa 14.54 0.00.00
2 Saarinen Taimi TP 18.26 0.03.32
3 Pakarinen Mette RaN 23.37 0.08.43
4 Pakarinen Moona RaN 25.41 0.10.47
5 Karjalainen Sonja TP 28.02 0.13.08
6 Laine Enni TP 30.47 0.15.53