FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Grano Games
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Oksanen Teemu IkNV 13.48 0.00.00 83.93 89.57
2 Viitasaari Toni-Antti KoS 14.09 0.00.21 81.36 86.83
3 Rahkola Mikko Pohjant 14.12 0.00.24 80.59 86.00
4 Suna Jussi TuMe 14.17 0.00.29 79.63 84.98
5 Lassila Ari-Pekka Koovee 14.31 0.00.43 77.87 83.10
6 Koivuniemi Sakari TP 14.39 0.00.51 76.69 81.84
7 Vanhanen Konsta IkNV 14.40 0.00.52 76.13 81.24
8 Kari Tuomas AngA 14.42 0.00.54 75.48 80.55
9 Toivonen Eevert KangSK 15.04 0.01.16 73.19 78.10
10 Huila Joona Hiisi 15.16 0.01.28 71.77 76.59
11 Parkkinen Ville IkNV 15.29 0.01.41 70.32 75.04
12 Korpi Juho Navi 15.39 0.01.51 69.13 73.77
13 Loukkalahti Otto HiKi 15.48 0.02.00 68.03 72.60
14 Senttula Tuukka S-JKL 16.01 0.02.13 66.67 71.15
15 Inkilä Reetu KeuKi 16.05 0.02.17 65.97 70.40
16 Vierimaa Ville EsAk 16.30 0.02.42 63.88 68.17
17 Holmback Hannes Femman 16.35 0.02.47 63.14 67.38
17 Laine Jarkko TP 16.35 0.02.47 63.14 67.38
19 Hiidenhovi Aleks MSParma 16.39 0.02.51 62.05 66.22
20 Sankelo Hermanni IkNV 16.54 0.03.06 60.72 64.80
21 Jurvakainen Tuukka HS 17.04 0.03.16 59.72 63.73
22 Oripelto Viljo HauSi 18.02 0.04.14 56.14 59.90
23 Korpio Juha VaHa 18.06 0.04.18 55.55 59.27
23 Nuuttila Lauri LappRi 18.06 0.04.18 55.55 59.27
25 Annila Petri Koovee 18.51 0.05.03 52.60 56.13
26 Ranki Arto AngA 20.50 0.07.02 47.26 50.43

Sarja H21AL
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Valtanen Taneli HinnYr 15.04 0.00.00 42.19 51.95
2 Valkonen Henri IHR 15.32 0.00.28 38.88 47.87
3 Isokallio Pasi RaN 15.34 0.00.30 36.75 45.25
4 Sutinen Lauri KuoSu 17.01 0.01.57 31.75 39.10

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Matilainen Juha LS-37 15.04 0.00.00 61.89 74.32
2 Kallio Teemu PirHi 16.11 0.01.07 56.66 68.04
2 Vigren Petteri RaN 16.11 0.01.07 56.66 68.04
4 Siivonen Jere PirHi 16.26 0.01.22 53.91 64.73
5 Lassila Juha VetU 16.29 0.01.25 52.80 63.40
6 Kivelä Tuomo KangSK 16.37 0.01.33 51.44 61.77
7 Stoor Matti KoS 17.50 0.02.46 47.06 56.51
8 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 18.30 0.03.26 44.52 53.46
9 Kankare Mikko SomEsa 20.57 0.05.53 38.58 46.32
Lahtinen Ismo Jyry HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Asikainen Saku Hiisi 14.47 0.00.00 60.56 72.48
2 Salo Markus PunKu 15.03 0.00.16 58.68 70.22
3 Backlund Jan-Anders Femman 16.00 0.01.13 54.43 65.14
4 Laine Kalle KauKa 16.21 0.01.34 52.52 62.85
5 Juntunen Janne KangSK 16.54 0.02.07 50.09 59.94
6 Hyytiäinen Antti KangSK 16.56 0.02.09 49.27 58.96
7 Pasonen Kai RaN 17.18 0.02.31 47.52 56.87
8 Vennelä Miika KangSK 17.22 0.02.35 46.63 55.81
9 Pöntinen Henri Koovee 17.55 0.03.08 44.52 53.28
10 Martikainen Marko PäLuLu 18.12 0.03.25 43.16 51.65
11 Vainio Mikko Koovee 19.13 0.04.26 40.24 48.15
12 Rannila Tero VetU 22.08 0.07.21 34.38 41.15

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hytönen Harri RaVa 12.38 0.00.00 65.46 74.82
2 Mamia Tero Koovee 13.24 0.00.46 61.10 69.83
3 Nurminen Ilkka HS 13.37 0.00.59 59.52 68.02
4 Venäläinen Toni VaHa 13.48 0.01.10 58.13 66.44
5 Hakkarainen Vesa IkNV 14.51 0.02.13 53.46 61.10
6 Ojala Jari PirHi 15.27 0.02.49 50.85 58.12
7 Kleemola Jari PertPe 15.35 0.02.57 49.88 57.01
8 Liljeström Kimmo HS 15.45 0.03.07 48.83 55.81
9 Anttonen Mikael KaRa 16.21 0.03.43 46.53 53.18
10 Kuusisto Seppo Koovee 16.27 0.03.49 45.75 52.29
11 Nurmiainen Jouko Raseborg 16.43 0.04.05 44.52 50.89
12 Skyttä Eerik OC Puist 17.02 0.04.24 43.21 49.39
13 Laitamäki Mika HlT 17.05 0.04.27 42.60 48.69
14 Yliaho Marko Koovee 17.43 0.05.05 40.61 46.41
15 Laaksonheimo Jyrki HyRa 20.44 0.08.06 34.30 39.20
Uusitalo Tero EsAk HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virtanen Antti HlS 12.42 0.00.00 65.64 66.85
2 Heikkilä Ossi S-JKL 13.50 0.01.08 59.62 60.72
3 Ylikangas Esko KoS 14.18 0.01.36 57.05 58.10
4 Ketola Mika Koovee 14.42 0.02.00 54.89 55.90
5 Lohikainen Timo RaVa 14.46 0.02.04 54.03 55.03
6 Numminen Mika UrjU 14.53 0.02.11 53.01 53.99
7 Sundqvist Jari LS-37 16.06 0.03.24 48.45 49.34
8 Viljamaa Janne LS-37 16.45 0.04.03 46.04 46.88
9 Jaatinen Tapio SKVuoksi 16.53 0.04.11 45.14 45.98
10 Salmia Teppo TarpSu 17.07 0.04.25 44.01 44.82
11 Haunia Heikki HSU 17.36 0.04.54 42.29 43.07
12 Aaltonen Jukka HlS 20.09 0.07.27 36.49 37.17
13 Kanko Jari Koovee 20.32 0.07.50 35.38 36.03
Tanskanen Ari IisVi HYL -
Kuusinen Petri TP HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hakulinen Pekka EsSu 14.40 0.00.00 54.50 56.59
2 Kiviniitty Jyrki EsAk 15.00 0.00.20 52.75 54.78
3 Oksanen Teijo HS 15.30 0.00.50 50.54 52.48
3 Viitasaari Sauli KoS 15.30 0.00.50 50.54 52.48
5 Tuomisto Juha VaaSu 15.37 0.00.57 49.13 51.02
6 Savikko Olli TarpSu 15.58 0.01.18 47.56 49.38
7 Numminen Hannu EsAk 16.22 0.01.42 45.91 47.67
8 Hyvärinen Vesa RaN 16.24 0.01.44 45.32 47.07
9 Hietanen Ari KuUS 17.21 0.02.41 42.38 44.01
10 Itkonen Raimo S-JKL 17.26 0.02.46 41.72 43.32
11 Itkonen Arto TuS 17.43 0.03.03 40.60 42.16
12 Ijäs Vesa TarpSu 18.18 0.03.38 38.87 40.36
13 Toivonen Jari EE 19.14 0.04.34 36.57 37.97
14 Uuttu Risto S-JKL 22.12 0.07.32 31.32 32.53
Rantala Timo KPV HYL -
Molnar Geza RaVa HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Routsi Jyrki Hiisi 14.41 0.00.00 55.45 56.15
2 Malinen Jouko RR 15.54 0.01.13 50.84 51.48
3 Partanen Timo RasHy 16.25 0.01.44 48.89 49.50
4 Helle Markku SaPu 17.09 0.02.28 46.46 47.04
5 Nissilä Jorma KoS 17.14 0.02.33 45.89 46.47
6 Nylund Sven-Olof Botnia 17.24 0.02.43 45.12 45.69
7 Ahola Arvo RasKu 17.44 0.03.03 43.94 44.50
8 Aasla Hannu RaN 17.48 0.03.07 43.45 44.00
9 Järvinen Jari HlT 17.55 0.03.14 42.85 43.39
10 Laaksonen Lasse SuSi 18.30 0.03.49 41.18 41.70
11 Liukkonen Juha HiKi 18.39 0.03.58 40.54 41.05
12 Kurkela Reino OH 18.55 0.04.14 39.66 40.16
13 Hanttu Ari RaN 19.04 0.04.23 39.04 39.53
14 Jalanto Esko KangSK 19.54 0.05.13 37.11 37.58
15 Jurvakainen Jari S-JKL 20.18 0.05.37 36.10 36.55
16 Numminen Mikko EE 21.42 0.07.01 33.50 33.92
17 Viitasalo Harri RiSu 23.43 0.09.02 30.41 30.79
Virtanen Kari OH HYL -
Puustinen Tuomo Pihkan HYL -
Nieminen Tapio JRV HYL -
Julkunen Pasi PirHi HYL -
Lähteenmäki Hannu HlT KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 15.43 0.00.00 51.11 52.45
2 Liukkala Pekka HauSi 16.33 0.00.50 48.26 49.54
3 Sane Kari HS 16.58 0.01.15 46.81 48.05
4 Saksman Kai EST 17.05 0.01.22 46.23 47.45
5 Ylikoski Erkki VaHa 17.22 0.01.39 45.22 46.42
6 Laakso Antero SuosmSa 18.13 0.02.30 42.87 44.00
7 Pietilä Pekka KangSK 18.14 0.02.31 42.58 43.71
8 Ovaska Ari EE 18.20 0.02.37 42.11 43.22
9 Pulkkinen Erkki RaLu 18.34 0.02.51 41.34 42.43
10 Virtanen Timo IitPy 18.52 0.03.09 40.44 41.51
11 Tuomaala Juhani KoS 18.59 0.03.16 39.96 41.02
12 Nurminen Markku SuosmSa 19.34 0.03.51 38.54 39.56
13 Lind Sune Falken 20.00 0.04.17 37.48 38.47
14 Harju Hannu JäPa 20.03 0.04.20 37.17 38.15
15 Rauhamäki Kimmo JRV 20.04 0.04.21 36.91 37.89
16 Hattar Allan Falken 20.08 0.04.25 36.57 37.54
17 Nurisalo Seppo KoS 20.12 0.04.29 36.23 37.18
18 Kronholm Peter Brahe 21.11 0.05.28 34.34 35.24
19 Turunen Erkki SuSe 21.37 0.05.54 33.44 34.32
20 Toppari Pekka PuolRy 22.12 0.06.29 32.36 33.22
21 Terävä Seppo XYZ 22.28 0.06.45 31.78 32.62
22 Korpijärvi Asko KannUra 22.34 0.06.51 31.44 32.27
22 Williamsson Bo-Göran VaaSu 22.34 0.06.51 31.44 32.27
24 Lavikainen Jussi KangSK 23.03 0.07.20 30.39 31.20
25 Kartaslammi Ari IkNV 24.09 0.08.26 28.82 29.59
26 Uotila Ilkka SuSe 24.45 0.09.02 27.95 28.68
Nyystilä Jukka LaihLu HYL -
Ilmakunnas Pekka Pihkan HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Railimo Matti SOC 14.17 0.00.00 46.50 48.83
2 Turku Vesa HS 14.31 0.00.14 45.40 47.69
3 Lehtinen Olli TuS 15.23 0.01.06 42.52 44.66
4 Hillo Heikki VaHa 16.40 0.02.23 38.95 40.91
5 Alexandersson Yngve NOK 16.55 0.02.38 38.08 39.99
6 Pusa Raimo OrPo 16.58 0.02.41 37.67 39.57
7 Mäkelä Harri SuSe 17.10 0.02.53 36.95 38.80
8 Leino Tapio HS 17.26 0.03.09 36.09 37.91
9 Rapakko Timo SuSi 17.53 0.03.36 34.91 36.66
9 Laine Jaakko HS 17.53 0.03.36 34.91 36.66
11 Lindstedt Tapio OrPo 18.26 0.04.09 33.33 35.00
12 Keränen Kauko UrjU 18.39 0.04.22 32.67 34.31
13 Kattilakoski Eero KPV 19.33 0.05.16 30.91 32.47
14 Kuosa Harri LoJa 19.55 0.05.38 30.09 31.61
15 Rajamäki Jussi HS 19.59 0.05.42 29.74 31.24
16 Talvitie Heikki PirHi 20.44 0.06.27 28.43 29.86
17 Huhta Tapani KangSK 20.49 0.06.32 28.07 29.48
18 Lågland Henry VaaSu 21.16 0.06.59 27.25 28.61
18 Kallio Erkki LoJa 21.16 0.06.59 27.25 28.61
20 Moisio Kalevi TuS 24.25 0.10.08 23.32 24.49
Hiirijoki Pentti SuSe HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rusko Heikki VaajTe 14.08 0.00.00 40.14 42.17
2 Kivistö Erkki Pihkan 14.59 0.00.51 37.29 39.18
3 Karvonen Raimo SuSi 15.15 0.01.07 36.08 37.91
4 Lampi Eero PäijRa 17.31 0.03.23 30.93 32.49
5 Paavola Vesa EE 18.54 0.04.46 28.21 29.64
6 Jylhä Keijo JRV 19.33 0.05.25 26.84 28.20
7 Åberg Karl-Erik EsSu 19.46 0.05.38 26.12 27.44
8 Teppo Jaakko GIF 20.03 0.05.55 25.32 26.60
9 Koivula Keijo HyRa 20.57 0.06.49 23.83 25.03
10 Laakso Raimo HaHa 21.40 0.07.32 22.65 23.79
11 Kuusisto Kalevi HlT 22.41 0.08.33 21.26 22.33

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Rantala Heikki EE 15.19 0.00.00 33.49 35.67
2 Nisula Alpo Eräp 23.51 0.08.32 20.43 21.76
3 Houni Mikko EE 24.44 0.09.25 18.67 19.88
Paavola Seppo EE HYL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laurila Pertti EsSu 21.38 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Westerlund Otso Koovee 13.31 0.00.00 69.52 72.49
2 Vuori Justus TuS 13.42 0.00.11 65.16 67.94
3 Kinnala Ville TuS 13.45 0.00.14 61.51 64.13
4 Kontio Kimmo KangSK 14.35 0.01.04 54.77 57.11

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 20
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Seppä Touko TuS 12.45 0.00.00 70.88 74.63
2 Matinheikki Leo TP 13.17 0.00.32 67.50 71.07
3 Salonen Seeti VaHa 14.19 0.01.34 62.13 65.42
4 Niemensivu Timi RaLu 14.23 0.01.38 61.34 64.59
5 Schüle Joel Koovee 14.48 0.02.03 59.13 62.26
6 Rousku Samuli MSParma 14.49 0.02.04 58.59 61.69
7 Olkkonen Vili JRV 15.00 0.02.15 57.39 60.43
8 Uusitalo Topias EsSu 15.01 0.02.16 56.85 59.86
9 Willman Pyry RasKa 15.10 0.02.25 55.82 58.78
10 Lahti Valtteri RasKa 15.23 0.02.38 54.57 57.46
11 Talvitie Miro RaN 15.32 0.02.47 53.59 56.42
12 Lepistö Oskari MSParma 15.52 0.03.07 52.01 54.76
13 Sinervä Onni TuS 15.53 0.03.08 51.51 54.23
14 Hiltunen Juho ONMKY 16.10 0.03.25 50.16 52.82
15 Röntynen Leevi TuS 16.53 0.04.08 47.61 50.13
16 Aaltio Eerik VaHa 17.21 0.04.36 45.92 48.35
17 Huhtala Jyri JRV 19.17 0.06.32 40.95 43.11
Koskinen Eemil RaN HYL -
Konttila Akseli TP HYL -
Hihnala Henrik Koovee HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Alajoutsi Oliver Koovee 13.58 0.00.00 61.03 62.24
2 Aho Rauli VaHa 14.18 0.00.20 59.25 60.43
3 Yliaho Joona Koovee 15.17 0.01.19 55.11 56.20
4 Holmroos Sakari TuS 15.27 0.01.29 54.18 55.26
5 Mäenpää Matias TP 15.56 0.01.58 52.22 53.25
6 Schüle Oliver Koovee 16.14 0.02.16 50.94 51.95
7 Leinamo Tuomas TP 16.17 0.02.19 50.47 51.47
8 Kallela Luca HS 16.21 0.02.23 49.95 50.94
9 Rantala Valtteri VaHa 16.22 0.02.24 49.58 50.57
10 Raitanen Konsta TP 16.23 0.02.25 49.22 50.20
11 Niemensivu Miki RaLu 16.31 0.02.33 48.51 49.48
12 Liponkoski Aapo TP 16.36 0.02.38 47.96 48.91
13 Laine Aarni TP 16.48 0.02.50 47.09 48.02
14 Sankelo Verneri LapVi 16.55 0.02.57 46.46 47.38
15 Tukiainen Otso TP 17.02 0.03.04 45.84 46.75
16 Rannila Oskari VetU 17.10 0.03.12 45.19 46.08
17 Lehtonen Elias UlvUra 17.15 0.03.17 44.67 45.56
18 Koskinen Aaro TP 17.48 0.03.50 43.00 43.86
19 Koivisto Mikael SKUusi 18.43 0.04.45 40.63 41.43
20 Koskinen Mikael RaN 19.05 0.05.07 39.58 40.36
21 Lehtiniemi Eino RaN 19.11 0.05.13 39.10 39.88
22 Välkki Totte TP 19.18 0.05.20 38.60 39.37
23 Äärilä Joonas RaN 29.15 0.15.17 25.30 25.80
Tukiainen Jyry TP HYL -
Taura Kalle VaHa HYL -
Gröhn Riku TP HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fritzen Florian Lynx 11.37 0.00.00
2 Vennelä Nuutti KangSK 12.10 0.00.33
3 Mäki-Laurila Anttoni TP 12.16 0.00.39
4 Koskinen Eemil TP 12.26 0.00.49
5 Simola Jere Koovee 12.39 0.01.02
6 Lahti Paavo RasKa 13.01 0.01.24
7 Pesu Akseli TP 13.32 0.01.55
8 Sivonen Miro TP 13.45 0.02.08
9 Punto Eetu RaN 13.48 0.02.11
10 Sallinen Eero KangSK 14.58 0.03.21
11 Skyttä Ilari HlS 15.00 0.03.23
12 Kujansuu Aaro RasKa 15.30 0.03.53
13 Vaasvainio Verneri TP 15.37 0.04.00
14 Suomi Tyko LHR 16.47 0.05.10
15 Paulanne Joona TP 18.13 0.06.36
16 Niemelä Leevi KangSK 19.43 0.08.06
17 Immonen Matias HlS 23.27 0.11.50
Niemensivu Roni RaLu HYL -
Kirvesmies Atte KuoSu HYL -

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vuorinen Miki KoS 13.36 0.00.00
2 Liponkoski Eino TP 14.36 0.01.00
3 Korhonen Joonas TarpSu 15.46 0.02.10
4 Schüle Elias Koovee 16.04 0.02.28
5 Kulju Kalle HlS 16.13 0.02.37
6 Harju Tuomas RaN 16.15 0.02.39
7 Sipiläinen Julius TP 19.20 0.05.44
8 Uusitalo Joni KangSK 22.22 0.08.46
Pinta Leevi Koovee HYL -
Lehtovirta Eetu TP HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Virkajärvi Aapo JRV 12.18 0.00.00
2 Lillqvist Erik KangSK 14.58 0.02.40
3 Riikonen Eevert TP 15.11 0.02.53
4 Kämäräinen Aaro S-JKL 15.44 0.03.26
5 Syväterä Sampo TP 15.49 0.03.31
6 Ketola Lauri TP 16.29 0.04.11
7 Kujansuu Lauri RasKa 16.56 0.04.38
8 Uusitalo Tami KangSK 17.23 0.05.05
9 Hämäläinen Aaro KangSK 17.28 0.05.10
10 Ahtola Touko KangSK 19.14 0.06.56
11 Lemberg Anton TP 19.45 0.07.27
12 Szanti Elias TP 19.54 0.07.36
13 Pakarinen Jere RaN 19.56 0.07.38
14 Tolonen Vilho Koovee 20.35 0.08.17
15 Seppälä Vilho TP 22.42 0.10.24
16 Toivola Juho KangSK 24.17 0.11.59
17 Rannila Aatu VetU 24.23 0.12.05
18 Ritala Samu TP 24.41 0.12.23
19 Tirronen Viljo TP 25.15 0.12.57
Vartiala Oskari RaN HYL -
Riikonen Atte TP HYL -
Pienimäki Nemo TP HYL -
Niskala Aaro TP HYL -

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kivistö Joona TP 12.30 0.00.00
2 Vuorenmaa Joona Koovee 13.20 0.00.50
3 Vigren Valtteri Koovee 14.00 0.01.30
4 Väistökoski Miko TP 14.38 0.02.08
5 Backman Voitto KangSK 15.32 0.03.02
6 Niemelä Simi KyRa 20.19 0.07.49
7 Rintamäki Aapo TP 26.58 0.14.28
Siivonen Eero Koovee HYL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 26
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ukskoski Karoliina Koovee 12.09 0.00.00 85.33 85.14
2 Uotila Ulrika Koovee 12.53 0.00.44 79.99 79.81
3 Nurminen Inka JRV 12.57 0.00.48 79.10 78.92
4 Hyyrynen Noora HS 13.03 0.00.54 78.01 77.84
5 Ylikylä Suvi RasKa 13.05 0.00.56 77.34 77.17
6 Oksanen Maiju Pohjant 13.41 0.01.32 73.49 73.33
7 Kymäläinen Sanni TP 13.58 0.01.49 71.56 71.40
8 Kari Jaana LänRa 13.59 0.01.50 71.03 70.87
9 Ylikylä Sanna AngA 14.05 0.01.56 70.08 69.92
10 Koskela Salla LHR 14.20 0.02.11 68.42 68.27
11 Saarinen Minna KangSK 14.21 0.02.12 67.91 67.76
12 Skog Henna HiKi 14.27 0.02.18 67.01 66.86
13 Lylynperä Kaisa AngA 14.35 0.02.26 65.97 65.82
14 Väisänen Essi SKVuoksi 14.40 0.02.31 65.17 65.03
15 Saarijärvi Salla RasKa 14.41 0.02.32 64.68 64.53
16 Kirvesmies Annika KuoSu 14.49 0.02.40 63.67 63.53
17 Siivonen Hanna-Mari Koovee 15.01 0.02.52 62.41 62.27
18 Harju Suvi TP 15.05 0.02.56 61.72 61.58
19 Toivonen Sirra KangSK 15.14 0.03.05 60.71 60.57
20 Tanskanen Anni IisVi 15.50 0.03.41 58.01 57.88
21 Haapakoski Tiina RasKa 15.58 0.03.49 57.14 57.01
22 Oksanen Emmi SiiRa 16.07 0.03.58 56.22 56.10
23 Puikkonen Janika S-JKL 16.44 0.04.35 53.78 53.66
24 Jalanto Essi KangSK 17.07 0.04.58 52.21 52.09
25 Diaz Emmi HlS 17.40 0.05.31 50.23 50.12
26 Markula Maria LoJa 18.15 0.06.06 48.29 48.18

Sarja D21AL
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saramäki Sara Lynx 15.59 0.00.00
2 Mäenanttila Virpi SahKu 23.11 0.07.12

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvonen Tiina SomEsa 14.30 0.00.00
2 Tiusanen Maria UlvUra 16.53 0.02.23
Alonen Leena S-JKL HYL -
Korhonen Kati S-JKL HYL -
Pakarinen Marika RaN HYL -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Paukkunen Sanna MSParma 12.12 0.00.00 63.98 61.64
2 Eeva Jonna KangSK 14.15 0.02.03 53.60 51.64
3 Palo Unna-Sisko HS 14.49 0.02.37 50.42 48.58
4 Wolff Charlotta Raseborg 15.28 0.03.16 47.22 45.50
5 Kilpinen-Suurnäkki Heidi KuUS 19.06 0.06.54 37.36 36.00
6 Salo Mervi PunKu 19.56 0.07.44 34.96 33.68
Vallin Kaisa EE HYL -
Rannila Tanja VetU HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ketola Heli Koovee 13.50 0.00.00 60.76 62.92
2 Palomäki Sanna RasKu 14.05 0.00.15 55.21 57.17
3 Sarkkinen-Vuorinen Sanna KoS 14.34 0.00.44 49.05 50.79

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Saarijärvi Sari SuSe 13.12 0.00.00 59.06 62.85
2 Pietilä-Annala Jaana KangSK 14.05 0.00.53 54.66 58.17
3 Havia-Kinnala Helena AngA 14.29 0.01.17 52.48 55.85
4 Hietanen Pia KuUS 14.58 0.01.46 50.13 53.35
5 Peltola Heli KeuKi 15.52 0.02.40 46.67 49.67
6 Yli-Kauppila Marika Hiisi 16.05 0.02.53 45.44 48.36
7 Virtanen Tiina PertPe 16.33 0.03.21 43.57 46.37
7 Schüle Katja Koovee 16.33 0.03.21 43.57 46.37
9 Viitanen Kirsi OH 16.40 0.03.28 42.09 44.80
10 Seppälä Anu EE 17.02 0.03.50 40.62 43.22
11 Tervo-Rantakokko Tiina HS 17.28 0.04.16 39.05 41.56
12 Kallela Sari HS 18.12 0.05.00 36.94 39.31
Hakulinen Paula EsSu HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Jalanto Terttu KangSK 15.56 0.00.00 48.59 56.27
2 Lassila Päivi RasTiimi 16.03 0.00.07 47.63 55.16
3 Nurmi Anne AngA 16.07 0.00.11 46.83 54.24
4 Rajamäki Terhi KangSK 16.22 0.00.26 45.53 52.73
5 Rantala Maj-Lis KPV 17.08 0.01.12 42.92 49.71
6 Laurila Saija KangSK 17.24 0.01.28 41.71 48.31
7 Annila Heli Koovee 17.36 0.01.40 40.69 47.12
8 Toivonen Merja EE 18.38 0.02.42 37.91 43.91
9 Kallio Arja RiSu 19.04 0.03.08 36.54 42.32
10 Järvinen Tuija HlT 19.34 0.03.38 35.11 40.67
11 Jurvakainen Tuija RasHy 21.01 0.05.05 32.23 37.33
12 Koivuniemi Leena RaN 21.13 0.05.17 31.47 36.45
Kallio Ulla KeU HYL -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Tuula HU-46 12.26 0.00.00 50.22 49.71
2 Kajaala-Ylikoski Helena VaHa 15.45 0.03.19 38.65 38.26
3 Mikkolainen Mirja VaHa 17.36 0.05.10 33.70 33.36
4 Tammisalo Netta KangSK 19.36 0.07.10 29.47 29.17
5 Käkelä Maija PuolRy 20.24 0.07.58 27.55 27.27
6 Saari Marita SuSe 23.43 0.11.17 23.04 22.80
Virtanen Marjo Hiisi HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kattilakoski Kirsti KoS 14.44 0.00.00 46.74 49.55
2 Lavikainen Pirjo KangSK 15.03 0.00.19 44.99 47.70
3 Nurminen Arja VaHa 15.25 0.00.41 43.18 45.77
4 Alexandersson Gia PIF 15.40 0.00.56 41.76 44.27
5 Yliniemi Kaisa NiS 17.26 0.02.42 36.87 39.08
6 Turku Kaija HS 17.46 0.03.02 35.53 37.66
7 Laukkanen Kirsti HlT 18.54 0.04.10 32.79 34.76
8 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 20.34 0.05.50 29.58 31.35
9 Karvonen Pirjo SuSi 30.38 0.15.54 19.48 20.65
Pajunen Arja OrPo HYL -

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Stoor Anne KoS 12.22 0.00.00 33.23 38.69
2 Mikkonen Ritva EsSu 14.11 0.01.49 27.89 32.47
3 Hurskainen Seija VaHa 14.55 0.02.33 25.49 29.67
4 Rajamäki Vuokko HS 14.59 0.02.37 24.34 28.34
Laakso-Lähteenmäki Mirja-Liisa HlT HYL -

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Paatero Leena EsSu 13.14 0.00.00 46.45 47.60
2 Ruusunen Marja-Liisa EE 21.28 0.08.14 26.49 27.15
3 Tanska Eeva EsSu 23.24 0.10.10 22.33 22.88

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kantola Claudia LS-37 17.31 0.00.00 49.49 53.11
2 Biskop Greta KoS 18.00 0.00.29 46.72 50.14
3 Lohikainen Eveliina RaVa 18.09 0.00.38 44.90 48.18
4 Tuominen Krista LS-37 18.52 0.01.21 41.81 44.88
5 Päkkilä Suvi HaHe 19.23 0.01.52 39.36 42.24
6 Salmia Tuuli TarpSu 20.29 0.02.58 35.97 38.61

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 19
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Luoma Oona TP 13.58 0.00.00 63.79 65.88
2 Nurminen Kaarina TP 14.07 0.00.09 62.59 64.63
3 Virtanen Heta HlS 14.20 0.00.22 61.12 63.12
4 Joensivu Inka VaHa 14.30 0.00.32 59.91 61.87
5 Jussila Ida TP 14.53 0.00.55 57.87 59.76
6 Hyyppä Milja KoS 14.58 0.01.00 57.05 58.91
7 Ylikangas Pinja KoS 15.04 0.01.06 56.18 58.01
8 Rajala Daniela Koovee 15.24 0.01.26 54.48 56.26
9 Simola Rosa Koovee 15.28 0.01.30 53.76 55.52
10 Haunia Heta RasKa 15.33 0.01.35 53.00 54.73
11 Metsälä Essi HlS 15.44 0.01.46 51.91 53.60
12 Sainio Linda KangSK 15.55 0.01.57 50.84 52.51
13 Lehikoinen Aino EsSu 16.09 0.02.11 49.65 51.27
14 Mustajoki Villa TP 16.14 0.02.16 48.94 50.54
15 Järventausta Ennimaria KyRa 16.29 0.02.31 47.74 49.31
16 Liuksiala Wilhelmiina KyRa 16.48 0.02.50 46.40 47.92
17 Mäenpää Maija HlS 17.01 0.03.03 45.38 46.86
18 Hirvonen Julia KyRa 17.34 0.03.36 43.53 44.96
19 Nieminen Noora S-JKL 18.37 0.04.39 40.68 42.01

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 28
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Yli-Hietanen Silja TP 13.48 0.00.00 58.67 63.61
2 Tala Emilia HS 14.09 0.00.21 56.90 61.69
3 Ojala Jenny Koovee 14.12 0.00.24 56.38 61.13
4 Simola Rita Koovee 14.36 0.00.48 54.53 59.12
5 Koskinen Adveliina KyRa 14.46 0.00.58 53.61 58.12
6 Matinheikki Liisa TP 14.50 0.01.02 53.06 57.53
7 Korpi Anna LänRa 14.57 0.01.09 52.35 56.76
8 Pesu Vilma TP 15.00 0.01.12 51.87 56.24
9 Luoma Elli TP 15.13 0.01.25 50.84 55.12
10 Hahn Olivia Solf 15.23 0.01.35 50.00 54.21
11 Laine Noora TP 15.41 0.01.53 48.75 52.86
12 Valio Salla TP 15.45 0.01.57 48.26 52.33
13 Julkunen Siiri TP 15.55 0.02.07 47.47 51.47
14 Karttunen Lilia LS-37 15.56 0.02.08 47.14 51.11
15 Schmidt Emilia TP 16.02 0.02.14 46.57 50.49
16 Norrbacka Salla HyRa 16.06 0.02.18 46.09 49.98
17 Häkkinen Pihla TP 16.20 0.02.32 45.16 48.97
18 Rannila Venla VetU 16.23 0.02.35 44.75 48.52
19 Aalto Aura TP 16.28 0.02.40 44.25 47.98
20 Linnainmaa Katja KangSK 16.38 0.02.50 43.53 47.20
21 Rajala Anni HS 16.48 0.03.00 42.84 46.44
22 Yli-Futka Amanda UlvUra 17.25 0.03.37 41.06 44.52
23 Tala Juulia HS 17.36 0.03.48 40.38 43.78
24 Rantakokko Merianna HS 17.41 0.03.53 39.93 43.30
25 Yliaho Iiris Koovee 18.13 0.04.25 38.52 41.76
26 Nieminen Saana TP 18.19 0.04.31 38.06 41.27
Kuusinen Saana TP HYL -
Kontio Katri KangSK HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kankaanpää Aino LapVi 12.50 0.00.00
2 Lillqvist Isabella KangSK 13.02 0.00.12
3 Jussila Emma TP 13.38 0.00.48
4 Gröhn Ronja TP 14.18 0.01.28
5 Laitamäki Lotta HlT 15.02 0.02.12
6 Kulju Eevi HlS 15.08 0.02.18
7 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 15.56 0.03.06
8 Kontio Kirsi KangSK 16.23 0.03.33
9 Linnainmaa Annukka KangSK 16.31 0.03.41
10 Karkiainen Helmi KeuKi 18.06 0.05.16
Takala Kaisa TP HYL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Väistökoski Meri TP 13.11 0.00.00
2 Lehtonen Venla UlvUra 14.25 0.01.14
3 Rantanen Annika Koovee 15.08 0.01.57
4 Häkkinen Kaisla TP 16.14 0.03.03
5 Lampinen Pihla TP 16.29 0.03.18
6 Nieminen Reetta VaHa 17.06 0.03.55
7 Niemelä Sania KyRa 17.57 0.04.46
8 Raimovaara Emma HlS 18.56 0.05.45
9 Revonta Sandra TP 19.38 0.06.27
10 Hänninen Sanni TP 20.02 0.06.51
11 Saari Venla PoRa 21.47 0.08.36
Naskali Johanna KyRa HYL -
Lampinen Siina TP HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 25
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koskinen Iida RaN 14.08 0.00.00
2 Karkiainen Hetaliina KeuKi 14.29 0.00.21
3 Taini Elli JRV 15.07 0.00.59
4 Mäkelä Ilona Koovee 15.16 0.01.08
5 Koskinen Aino TP 16.09 0.02.01
6 Vallittu Tuuli KangSK 16.40 0.02.32
7 Niemenmaa Meeri IkNV 16.43 0.02.35
8 Yliaho Reetta Koovee 16.48 0.02.40
9 Syrjälä Alina LHR 16.52 0.02.44
10 Ylilehto Emilia TP 17.26 0.03.18
11 Ahlfors Erika TP 17.49 0.03.41
11 Laamanen Karoliina TarpSu 17.49 0.03.41
13 Jormanainen Tuuli KangSK 18.40 0.04.32
14 Kankaanpää Sanni LapVi 19.07 0.04.59
15 Mariani Sandra Koovee 19.50 0.05.42
16 Nurminen Emilia TP 19.54 0.05.46
17 Backlund Thelma Femman 19.59 0.05.51
18 Mustikkamaa Salla RaN 20.16 0.06.08
19 Pyhtilä Neea KyRa 20.32 0.06.24
20 Kuoppala Selma TarpSu 22.02 0.07.54
21 Honkala Emmi KangSK 23.01 0.08.53
22 Nurmiainen Elsa Raseborg 28.50 0.14.42
Sipiläinen Amanda TP HYL -
Salmia Kaisla TarpSu HYL -
Pesu Lotta TP HYL -

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kulju Silva Keihäs 13.03 0.00.00
2 Turpeinen Selma TP 13.04 0.00.01
3 Malm Saara TP 14.48 0.01.45
4 Kalari Kaisla TP 16.56 0.03.53
5 Laine Enni TP 24.03 0.11.00

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ahti Ronja TarpSu 12.12 0.00.00
2 Alonen Eeva S-JKL 13.44 0.01.32
3 Jokinen Juliet RaN 14.16 0.02.04
4 Hämeen-Anttila Elsa RaN 14.24 0.02.12
5 Kulkula Fanni TarpSu 16.27 0.04.15
6 Korhonen Nella TarpSu 16.58 0.04.46

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Bonden Sisu RaN 9.46 0.00.00
2 Kämäräinen Elias S-JKL 11.44 0.01.58
3 Vartiala Valtteri RaN 12.18 0.02.32
4 Lehtola Otto TP 13.52 0.04.06
5 Annala Matias JRV 24.37 0.14.51

Sarja H9RR
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Syrjälä Vilho LHR 10.19 0.00.00
2 Heikkinen Paavo TP 10.42 0.00.23
3 Alonen Veikko S-JKL 11.16 0.00.57
4 Pimiä Leevi TP 11.35 0.01.16
5 Juurikivi Joa TP 12.40 0.02.21
6 Samposalo Rasmus TP 13.06 0.02.47
7 Mäki-Laurila Eemeli PunKu 15.17 0.04.58
8 Silvast Eelis TP 17.28 0.07.09

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ahti Saana TarpSu 9.30 0.00.00
2 Lehti Lumi Koovee 10.28 0.00.58
3 Hämeen-Anttila Suvi RaN 11.28 0.01.58
4 Hämeen-Anttila Salla RaN 12.14 0.02.44
5 Tamminen Anna KyRa 20.15 0.10.45

Sarja D9RR
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Aurora UlvUra 9.28 0.00.00
2 Pyhtilä Vilma KyRa 9.39 0.00.11
3 Lauronen Anni TP 9.44 0.00.16
4 Saarinen Taimi TP 12.12 0.02.44
5 Vallittu Sini KangSK 13.00 0.03.32
6 Juslin Kerttu Koovee 14.00 0.04.32
7 Kölhi Aada VaHa 14.14 0.04.46
8 Karjalainen Sonja TP 15.23 0.05.55
9 Pakarinen Mette RaN 16.21 0.06.53
10 Pakarinen Moona RaN 16.39 0.07.11
11 Kulkula Viivi TarpSu 18.41 0.09.13
12 Rämälä Vappu TP 19.23 0.09.55
13 Riikonen Silva TP 22.08 0.12.40