FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
AM-sprintti avoin
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kari Tuomas AngA 17.00 0.00.00 80.96 82.15
2 Ylinen Juho IkNV 17.22 0.00.22 78.06 79.21
3 Lakanen Jani Koovee 17.24 0.00.24 76.72 77.85
4 Critchley Will VaajTe 17.33 0.00.33 74.89 76.00
5 Tuomala Misa S-JKL 17.46 0.00.46 72.82 73.89
6 Kautto Lasse VaajTe 18.04 0.01.04 70.46 71.50
7 Hakala Antti KortJV 18.42 0.01.42 66.97 67.96
8 Senttula Tuukka S-JKL 19.47 0.02.47 62.26 63.18
9 Rautiainen Teemu RastiE4 20.19 0.03.19 59.61 60.49
10 Sankelo Hermanni IkNV 20.32 0.03.32 57.98 58.83
Jurvakainen Tuukka VaajTe KES -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kari Jaana LänRa 17.27 0.00.00 65.81 74.93
2 Pusa Sanna KeuKi 18.19 0.00.52 60.81 69.24
3 Viholainen Elisa S-JKL 18.40 0.01.13 57.83 65.84
4 Truhponen Minna SaPu 19.41 0.02.14 53.09 60.45
5 Valkonen Viivi Kalske 23.12 0.05.45 43.56 49.59
6 Rantanen Merja JRV 25.39 0.08.12 38.05 43.33
Rautiainen Satu RastiE4 EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kivelä Marko ViPa 20.54 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurminen Joonas JRV 16.46 0.00.00 47.77 13.65
2 Sorri Pietari VaajTe 16.53 0.00.07 45.66 13.04
3 Backlund Jan-Anders Femman 17.28 0.00.42 42.42 12.12
4 Fredriksson Jan-Erik SalVie 19.32 0.02.46 36.39 10.40
5 Häkkinen Juha ViPa 19.52 0.03.06 34.27 9.79

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaario Kimmo S-JKL 16.02 0.00.00 58.20 59.92
2 Kettunen Heikki ViPa 16.21 0.00.19 55.65 57.29
3 Uusitalo Tero EsAk 16.47 0.00.45 52.82 54.38
4 Näpänkangas Mika S-JKL 17.57 0.01.55 48.09 49.50
5 Holm Jari ViiSu 18.31 0.02.29 45.36 46.69
6 Hirvonen Petri EE 20.17 0.04.15 40.26 41.44
7 Pahkamäki Pekka S-JKL 21.07 0.05.05 37.56 38.67

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Noponen Pekka S-JKL 16.24 0.00.00 52.43 51.66
2 Heikkilä Ossi S-JKL 16.27 0.00.03 51.15 50.40
3 Tuomala Jyrki S-JKL 17.10 0.00.46 47.94 47.24
4 Leppämäki Tero ViiSu 17.14 0.00.50 46.69 46.00
5 Hämynen Petri ÄäSa 17.43 0.01.19 44.37 43.72
6 Mutka Jouni S-JKL 21.28 0.05.04 35.76 35.24
7 Manerus Eero PetPe 23.44 0.07.20 31.57 31.11
8 Kohvakka Hannu Kalske 26.20 0.09.56 27.75 27.35

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kärkkäinen Panu JRV 18.34 0.00.00 37.80 46.50
2 Hakala Heikki KortJV 21.43 0.03.09 31.35 38.56
3 Senttula Asko S-JKL 22.16 0.03.42 29.63 36.45
4 Turunen Juha ViPa 22.38 0.04.04 28.22 34.71
5 Jurvakainen Jari S-JKL 23.03 0.04.29 26.79 32.96
6 Virnala Jukka JalJa 23.09 0.04.35 25.77 31.70
Tiusanen Hannu SaSu EIL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Valkonen Pekka Kalske 14.55 0.00.00 43.50 42.96
2 Peltonen Heikki IPR 16.07 0.01.12 39.05 38.56
3 Paukku Ismo ViPa 16.21 0.01.26 37.30 36.84
4 Hämynen Timo ÄäSa 17.21 0.02.26 34.03 33.61
5 Tuomaala Juhani KoS 17.55 0.03.00 31.87 31.47
6 Matilainen Jorma S-JKL 19.15 0.04.20 28.65 28.29

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Railimo Matti SOC 17.35 0.00.00 43.64 41.91
2 Ovaska Ari EE 18.06 0.00.31 41.60 39.95
3 Rantapuska Seppo PetPe 18.33 0.00.58 39.82 38.24
4 Tarvonen Keijo Kalske 19.04 0.01.29 37.98 36.48
5 Pusa Raimo OrPo 19.30 0.01.55 36.40 34.96
6 Niemistö Juha ViPa 20.33 0.02.58 33.84 32.50
7 Hahtola Aulis RasKu 20.48 0.03.13 32.74 31.44
8 Humalamäki Hannu ÄhtU 32.12 0.14.37 20.70 19.88
Kurittu Lassi S-JKL HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Koivukangas Erkki KoS 18.29 0.00.00 37.32 31.81
2 Lindstedt Tapio OrPo 22.21 0.03.52 29.70 25.32
3 Äikäs Esko TikSu 23.40 0.05.11 26.96 22.98
4 Valta Matti JRV 24.42 0.06.13 24.78 21.13
Lehtonen Matti PiVe HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Luukko Jukka LS-37 16.33 0.00.00 39.02 38.96
2 Salmela Kosti PihtTu 18.31 0.01.58 34.35 34.30
3 Paavilainen Arvo IPR 18.40 0.02.07 33.56 33.51
4 Jylhä Keijo JRV 19.28 0.02.55 31.68 31.63
5 Keskinen Matti TikSu 21.53 0.05.20 27.74 27.70
6 Helminen Pentti JRV 22.13 0.05.40 26.89 26.85
7 Kuusisto Kalevi HlT 23.45 0.07.12 24.74 24.71
Voutilainen Taisto IPR HYL -
Salo Markku LS-37 HYL -
Partanen Paavo HyRa HYL -
Nieminen Mauno ViiSu KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Moisio Paavo SaPu 26.51 0.00.00
2 Häkkinen Tapani IPR 50.27 0.23.36

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kastikainen-Kivelä Katri ViPa 30.57 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lakanen Reetta Koovee 18.18 0.00.00 60.29 48.68
2 Rantanen Maaret JRV 18.39 0.00.21 56.94 45.98
3 Sorri Katja S-JKL 19.24 0.01.06 52.60 42.48
3 Kaario Katja S-JKL 19.24 0.01.06 52.60 42.48
5 Paalanen Satu IPR 24.09 0.05.51 38.83 31.35
Huuskonen Taija JRV EIL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Mäki Nina JRV 15.23 0.00.00 43.99 54.47
2 Ilmonen Kirsi JRV 16.37 0.01.14 38.69 47.90
3 Lampinen Maarit KeuKi 21.31 0.06.08 28.31 35.05
Peltola Heli KeuKi EIL -
Tissari Jaana SaPu HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lahtinen Ulla S-JKL 16.30 0.00.00
2 Pakkala Pigga S-JKL 21.47 0.05.17

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kärkkäinen Tarja JRV 21.04 0.00.00

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Raatikainen Päivi RastiE4 21.34 0.00.00
2 Piirto Kaisu JRV 22.30 0.00.56
Mutka Leena S-JKL HYL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laukkanen Kirsti HlT 24.05 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kovanen Maiju S-JKL 26.02 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kaario Arttu S-JKL 15.09 0.00.00
2 Järvinen Mikael KeuKi 20.17 0.05.08
Kulmala Topias KeuKi HYL -

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kovanen Anu ViPa 22.48 0.00.00 31.82 30.53
2 Nieminen Asta S-JKL 30.28 0.07.40 22.02 21.13
3 Heinänen Sanni SaPu 32.47 0.09.59 18.81 18.05

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
Nieminen Eero S-JKL HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Tuomala Miina-Maria S-JKL 14.22 0.00.00 37.32 34.70
2 Leppämäki Elsa S-JKL 15.35 0.01.13 32.69 30.39
3 Sorri Sara S-JKL 17.21 0.02.59 27.81 25.86
4 Nieminen Noora S-JKL 20.55 0.06.33 21.79 20.26

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sorri Sisu S-JKL 16.47 0.00.00
2 Peltola Tuomas KeuKi 21.27 0.04.40
3 Leppämäki Anton S-JKL 21.55 0.05.08

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pahkamäki Nella S-JKL 17.11 0.00.00
2 Karkiainen Helmi KeuKi 17.33 0.00.22
3 Huikko Helmi Kalske 21.36 0.04.25
4 Papinaho Alina KeuKi 30.47 0.13.36
5 Nyholm Veera JRV 31.53 0.14.42
Alamäki Kerttu KeuKi KES -
Nyrönen Venla SaPu EIL -
Kaario Saara S-JKL EIL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lakanen Lauri Koovee 11.51 0.00.00
2 Hietala Vilho S-JKL 13.25 0.01.34
3 Paalanen Tuomas IPR 13.50 0.01.59
4 Kovanen Sauli S-JKL 14.09 0.02.18
5 Salmela Otto JRV 15.09 0.03.18
6 Nurminen Jonne JRV 16.19 0.04.28
7 Karjalainen Samuli JRV 24.17 0.12.26
Peltola Konsta KeuKi HYL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Karkiainen Hetaliina KeuKi 14.47 0.00.00
2 Papinaho Enne KeuKi 15.07 0.00.20
3 Hirvelä Karoliina JRV 15.15 0.00.28
4 Kovanen Saara S-JKL 17.07 0.02.20
5 Peltonen Riikka JRV 20.21 0.05.34
6 Nyholm Ella JRV 22.47 0.08.00

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
Nieminen Sole JRV HYL -