FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Kaakon Yö
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nenonen Lauri KR 49.10 0.00.00 87.00 87.25
2 Heiska Samu VeVe 49.35 0.00.25 85.03 85.28
3 Lakanen Jonne LappRi 53.33 0.04.23 77.59 77.82
4 Hasu Topi Trian 55.36 0.06.26 73.63 73.85
5 Inkeri Eero VeVe 55.48 0.06.38 72.27 72.48
6 Mattila Pyry KS 57.46 0.08.36 68.76 68.95
7 Hyyryläinen Juha AnttU 58.01 0.08.51 67.41 67.60
8 Nurmiainen Aaro RR 58.26 0.09.16 65.88 66.07
9 Mertanen Simo LappRi 58.34 0.09.24 64.69 64.87
10 Ovaska Janne VeVe 58.57 0.09.47 63.23 63.41
11 Kuningas Janne LappRi 1.00.51 0.11.41 60.25 60.42
12 Koivisto Daniel VeVe 1.02.08 0.12.58 58.02 58.19
13 Tynys Joona KS 1.02.10 0.13.00 57.01 57.17
14 Luoma Ville HiKi 1.02.39 0.13.29 55.59 55.75
15 Huomolin Ville LappRi 1.02.49 0.13.39 54.47 54.63
16 Manninen Kalle AnttU 1.07.11 0.18.01 50.02 50.17
17 Myllärinen Antti JoKu 1.07.20 0.18.10 49.00 49.15
18 Pellinen Teppo JoKu 1.08.08 0.18.58 47.53 47.67
19 Hirvikallio Petri LuuRa 1.10.11 0.21.01 45.27 45.40
20 Suikkanen Heikki LappRi 1.27.47 0.38.37 35.50 35.60
21 Aspelund Kalle KontU 1.34.28 0.45.18 32.34 32.44
22 Salonen Otso LappRi 1.45.04 0.55.54 28.50 28.58
Sopo Aleksi KuoSu EIL -
Myllärinen Jani Koovee EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korpinen Olli-Jussi AnttU 1.02.36 0.00.00 49.82 51.00
2 Pokela Jukka LuuRa 1.11.02 0.08.26 40.61 41.57
3 Lahtinen Miika ORa 1.15.56 0.13.20 34.91 35.73
4 Ovaska Panu LuuRa 1.39.29 0.36.53 24.30 24.87
Valtonen Ville JoKu HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojala Tero KS 56.48 0.00.00 52.53 51.75
2 Korhonen Kai SKVuoksi 57.00 0.00.12 49.20 48.47
3 Kiuru Jani RaKaS 57.57 0.01.09 45.31 44.64
4 Husu Heikki SKVuoksi 1.00.25 0.03.37 40.49 39.89
5 Manninen Tommi KuUS 1.02.10 0.05.22 36.47 35.93
6 Rautio Mikko JoKu 1.05.46 0.08.58 31.75 31.29
Karvonen Ossi KS EIL -
Kaplas Jarkko JoKu EIL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lilja Arto AnttU 38.04 0.00.00 57.06 56.41
2 Korhonen Mika SKVuoksi 44.29 0.06.25 45.17 44.65
3 Lehtonen Olli KoHo 48.02 0.09.58 38.44 38.00
4 Neuvonen Janne LuuRa 48.05 0.10.01 35.01 34.61
5 Tynys Jarkko KS 54.25 0.16.21 27.94 27.62

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotro Petri KaaRa 40.00 0.00.00 56.92 54.89
2 Hintsanen Harri IHR 45.21 0.05.21 48.05 46.34
3 Vestola Heikki RaVa 51.30 0.11.30 40.42 38.98
4 Rautio Mika AnttU 55.56 0.15.56 35.47 34.21
5 Pulli Tuomo LappRi 1.01.08 0.21.08 30.86 29.76
6 Myllys Jussi ORa 1.05.27 0.25.27 27.33 26.36
7 Hautaniemi Petri RaKaS 1.07.02 0.27.02 25.23 24.33
Kurhinen Tomi NaTe HYL -
Jaatinen Tapio SKVuoksi EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattinen Reijo JoKu 43.03 0.00.00 47.55 47.10
2 Peltonen Hannu AnttU 52.14 0.09.11 36.84 36.49
3 Martiskainen Juho SKVuoksi 1.05.41 0.22.38 27.43 27.17
4 Heikkilä Matti KS 1.15.02 0.31.59 22.37 22.16
Forss Jari HaukivKi HYL -
Ojalainen Kari SKVuoksi HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lavonen Hannu MiehVi 56.02 0.00.00 39.95 39.59
2 Myllärinen Hannu JoKu 1.03.28 0.07.26 33.16 32.85
3 Tuononen Ismo KS 1.06.16 0.10.14 29.73 29.46
4 Kosonen Hannu ORa 1.08.06 0.12.04 26.96 26.71
5 Karlsson Henrik KuUS 1.09.49 0.13.47 24.37 24.15
6 Salonen Kauko KyS 1.17.31 0.21.29 20.22 20.03

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttä Asko KS 51.14 0.00.00 37.97 37.76
2 Tani Ossi KS 53.19 0.02.05 32.83 32.66
3 Vartiainen Aarne RAPSU 59.34 0.08.20 26.12 25.98
4 Sihvola Eero Kajo 1.21.57 0.30.43 16.61 16.53
Pietikäinen Markku JoKu EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pellinen Veikko JoKu 29.29 0.00.00 39.43 38.76
2 Töyrylä Hannu KS 32.01 0.02.32 34.50 33.91
3 Rautio Pekka JoKu 39.08 0.09.39 26.74 26.28
4 Kyyrönen Heikki KS 39.42 0.10.13 24.89 24.47
5 Herttuainen Vesa RaKaS 40.39 0.11.10 22.88 22.49
6 Kemppi Jorma Navi 40.58 0.11.29 21.28 20.92
7 Lahtinen Reijo ORa 42.31 0.13.02 19.14 18.81
Valtonen Pekka JoKu EIL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karnaattu Mauri KS 1.03.08 0.00.00

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Suutari Veikko JoKu 36.47 0.00.00 34.65 34.69
2 Kakkola Eero JoKu 45.50 0.09.03 25.03 25.05
3 Ryyppö Toivo RaKaS 51.39 0.14.52 19.74 19.76
4 Salmi Tarmo JoKu 55.33 0.18.46 16.06 16.08

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Markku Kalevi MulPa KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Aapo LappRi 46.54 0.00.00 65.50 63.31
2 Lindén Mikael KS 46.59 0.00.05 61.46 59.40
3 Mesiäinen Jaakko Navi 47.00 0.00.06 57.52 55.59
4 Husu Miika LappRi 47.31 0.00.37 53.01 51.24
5 Klemola Saul Koovee 49.21 0.02.27 47.31 45.72
6 Kotro Väinö KyS 1.06.01 0.19.07 32.57 31.48

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Takanen Aaro VeVe 50.35 0.00.00
2 Husu Eeka SKVuoksi 57.41 0.07.06
Hirvikallio Aatu LuuRa KES -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojala Aaro KS 36.34 0.00.00 46.97 46.74
2 Ripatti Max JoKu 42.46 0.06.12 37.15 36.96
3 Pellinen Veeti JoKu 43.17 0.06.43 33.73 33.56
4 Myllärinen Vertti LappRi 51.58 0.15.24 25.61 25.49
5 Rautio Juho JoKu 1.01.24 0.24.50 19.58 19.48
Säyriö Jyri KS EIL -
Korhonen Eetu SKVuoksi EIL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Vepsäläinen Onni KyS 21.44 0.00.00
2 Mattila Lauri KS 25.09 0.03.25
3 Peltonen Lasse KS 25.11 0.03.27
4 Kiiski Olavi KyS 26.01 0.04.17
5 Siivola Visa LappRi 42.20 0.20.36
Ojala Urho KS EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laukkanen Marja KS 55.37 0.00.00 74.47 72.69
2 Latva-Kiskola Piia RR 58.27 0.02.50 67.31 65.71
3 Pajunen Jenna AnttU 58.29 0.02.52 63.73 62.21
4 Lilja Salla AnttU 59.06 0.03.29 59.57 58.14
5 Nykänen Eveliina LappRi 1.13.01 0.17.24 45.38 44.29
6 Karjalainen Sanna KuUS 1.19.35 0.23.58 39.03 38.10
7 Simola Anni LuuRa 1.40.00 0.44.23 28.99 28.30
Tanskanen Anni IisVi EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tolsa Sanna KyS 54.42 0.00.00 0.00 0.00
2 Vepsäläinen Tiina KyS 1.14.26 0.19.44 0.00 0.00
3 Koikkalainen Hanna LappRi 1.28.52 0.34.10 0.00 0.00
4 Laamanen Saara RaKaS 2.01.11 1.06.29 0.00 0.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tammilehto Erika KS 1.02.41 0.00.00 27.06 26.70
2 Korhonen Marja SKVuoksi 1.08.58 0.06.17 20.91 20.63
3 Huttunen Anu KoHo 1.14.49 0.12.08 15.87 15.66

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pulli Tessa RaVa 53.38 0.00.00 41.37 39.98
2 Paavola Tiina KyS 1.01.05 0.07.27 32.69 31.60
3 Khadgi Mari-Sisko JoKu 1.02.12 0.08.34 28.54 27.58
4 Vallema Tanja VeVe 1.04.51 0.11.13 23.95 23.15

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Savolainen Paula SiiRa 35.11 0.00.00 49.94 50.42
2 Outinen Pia KyS 45.40 0.10.29 34.63 34.96
3 Hautaniemi Marjaana RaKaS 45.41 0.10.30 30.77 31.07
4 Vestola Arja NaTe 1.05.48 0.30.37 18.69 18.87

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tikka Eija RaKaS 39.51 0.00.00 39.66 38.97
2 Juvonen Marja RaKaS 40.13 0.00.22 35.37 34.75
3 Kukkonen Marja RaKaS 1.07.20 0.27.29 18.78 18.45
4 Salonen Iiris KyS 1.15.42 0.35.51 14.61 14.36

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Muikku Rauni Navi EIL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kääriä Venla KyS 53.51 0.00.00 42.82 41.75
2 Ruoti Roosa VeVe 56.44 0.02.53 34.55 33.68
3 Vesikko Venla JoKu 58.13 0.04.22 27.73 27.03

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Peltonen Liisa KS 39.24 0.00.00 59.31 58.78
2 Ovaska Jenni VeVe 47.38 0.08.14 45.38 44.97
3 Korhonen Essi SKVuoksi 49.31 0.10.07 40.11 39.75
4 Pellinen Viivi JoKu 53.32 0.14.08 33.83 33.53
Ruoti Miina VeVe HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lantta Tinja LappRi 27.57 0.00.00 42.21 40.47
2 Nurmilaukas Iiris LuuRa 29.14 0.01.17 37.94 36.37
3 Mattinen Lotta JoKu 31.18 0.03.21 33.17 31.80
4 Vallema Henrika VeVe 31.22 0.03.25 30.84 29.57
5 Neuvonen Venla LuuRa 31.39 0.03.42 28.33 27.16
6 Laitimo Maija JoKu 54.40 0.26.43 15.11 14.48

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Laura LappRi 27.10 0.00.00
2 Lavonen Sanni MiehVi 28.31 0.01.21
3 Neuvonen Riina LuuRa 28.34 0.01.24
4 Ripatti Mona JoKu 31.37 0.04.27
5 Laakso Lotta LappRi 33.19 0.06.09
6 Outinen Katariina KyS 33.30 0.06.20
7 Jokela Kiia VeVe 38.08 0.10.58
Paavola Titta KyS HYL -
Rautio Oona JoKu EIL -