FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pahkan hisut ja Savo-Karjalan AM 1pv. pitkä matka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Linnainmaa Tero KyRa 1.02.09 0.00.00 100.11
2 Kotro Tuomas KyS 1.02.23 0.00.14 98.73
3 Tuomala Misa S-JKL 1.03.56 0.01.47 95.37
4 Toivonen Eevert PirHi 1.04.10 0.02.01 94.05
5 Aikio Santeri KEV 1.07.43 0.05.34 88.20
6 Tervala Miska RaVa 1.08.05 0.05.56 86.81
7 Viippola Aapo KyS 1.08.09 0.06.00 85.82
8 Häkkinen Janne S-JKL 1.08.24 0.06.15 84.59
9 Rissanen Roni-Ville SonPa 1.11.12 0.09.03 80.39
10 Köngäs Teemu PuolRy 1.12.04 0.09.55 78.56
11 Kahelin Jouni PoRa 1.15.50 0.13.41 73.84
12 Kettunen Pyry SäynSa 1.21.45 0.19.36 67.73
13 Leinonen Lauri Pohjant 1.22.30 0.20.21 66.36
14 Väyrynen Ville RasPi 1.27.21 0.25.12 61.97
Schroderus Santeri Pohjant HYL -
Saarela Ville-Petteri KemU HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hyttinen Ossi IisVi 1.45.37 0.00.00

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Virkki Janne Hiilto 53.35 0.00.00
2 Koljonen Jouni VaKa 1.14.43 0.21.08

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Häkkinen Mika Hiilto 51.42 0.00.00 67.88
2 Viippola Ilpo S-2000 55.49 0.04.07 60.52
3 Klemettinen Vesa S-JKL 1.01.08 0.09.26 53.10
4 Kuokka Kari IisVi 1.08.24 0.16.42 45.54
5 Ropponen Mika RasPi 1.11.23 0.19.41 41.79

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sorjonen Pekka RasPi 47.33 0.00.00 57.52
2 Tuomala Jyrki S-JKL 47.44 0.00.11 56.22
3 Similä Juha JoKu 52.43 0.05.10 49.94
4 Tiainen Hannu NiS 54.13 0.06.40 47.61
5 Ojalainen Jorma SKVuoksi 54.46 0.07.13 46.19
6 Nivala Jarmo YlivKu 55.19 0.07.46 44.81
7 Hiltula Kari PudU 1.02.59 0.15.26 38.54
8 Kinnari Jukka SuJu 1.08.08 0.20.35 34.87
Laitinen Tuomo SäynSa HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sippola Asko KuortKu 47.45 0.00.00 53.34
2 Koponen Hannu SäynSa 1.04.49 0.17.04 38.12
3 Lassila Antti KuortKu 1.05.13 0.17.28 36.71
4 Pietarinen Juha SiiRa 1.06.09 0.18.24 35.04
5 Piispanen Reima HaapavU 1.06.58 0.19.13 33.47
6 Gretschel Horst KEV 1.21.04 0.33.19 26.70

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tikkanen Tapio SaSu 51.12 0.00.00 55.90
2 Peltonen Heikki IPR 51.30 0.00.18 54.82
3 Paukku Ismo IPR 53.53 0.02.41 51.67
4 Valkonen Pekka SaSu 59.01 0.07.49 46.51
5 Martikainen Ari KeuKi 59.22 0.08.10 45.58
6 Laine Markku MU 59.50 0.08.38 44.57
7 Turkka Esko KS 1.02.39 0.11.27 41.95
8 Tolonen Juha Hanka 1.02.42 0.11.30 41.29
9 Mahlamäki Jari TeuRi 1.11.36 0.20.24 35.61
10 Leppälä Martti HlS 1.16.44 0.25.32 32.72
11 Koljonen Pekka IisVi 2.23.44 1.32.32 17.20
Pulkkinen Pekka JoKu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hyyryläinen Raimo JuvU 51.30 0.00.00 52.55
2 Urpalainen Jukka MiehVi 56.56 0.05.26 46.82
3 Udd Esko SOC 58.50 0.07.20 44.62
4 Pietikäinen Markku JoKu 59.08 0.07.38 43.70
5 Keltamäki Seppo JoKu 1.05.17 0.13.47 38.96
6 Köngäs Martti PuolRy 1.05.53 0.14.23 37.99
7 Mourujärvi Kauno KuoSu 1.08.01 0.16.31 36.21
8 Lappalainen Martti NaVi 1.13.17 0.21.47 33.05
9 Väätäinen Hannu IPR 1.25.55 0.34.25 27.72
Karhunen Juha KuoSu HYL -
Pihlajamaa Martti AlajA KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tolvanen Mauri LeSi 45.57 0.00.00 48.12
2 Kemppainen Taisto VaKa 46.29 0.00.32 47.23
3 Ahtiainen Pertti KR 47.37 0.01.40 45.77
4 Lehtinen Teuvo SOC 48.00 0.02.03 45.08
5 Hahtola Aulis RasKu 49.00 0.03.03 43.84
6 Jokinen Leo KoS 49.17 0.03.20 43.26
7 Herttuainen Vesa RaKaS 49.19 0.03.22 42.92
8 Lakkala Ossi KuoSu 50.19 0.04.22 41.75
9 Kattilakoski Eero KPV 51.20 0.05.23 40.61
10 Taipalus Esko RasKe 53.19 0.07.22 38.81
11 Virkkula Unto NivU 53.37 0.07.40 38.30
12 Kajava Viljo KuoSu 55.18 0.09.21 36.84
13 Mustonen Lauri AlatPi 56.58 0.11.01 35.49
14 Kettunen Kimmo SäynSa 1.00.53 0.14.56 32.95
15 Korhonen Mauno KuoSu 1.01.58 0.16.01 32.12
16 Oja Jorma NiS 1.02.09 0.16.12 31.77
17 Määttä Jouko PuolRy 1.19.13 0.33.16 24.72
18 Salonen Kauko IPR 1.28.27 0.42.30 21.96
Rönkkö Paavo EsSu HYL -
Nurminen Heikki IPR HYL -
Kesti Tapani KuortKu HYL -
Hanhela Mauno HaHe HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kemppi Jorma Navi 1.00.14 0.00.00 40.79
2 Veijovaara Jorma Pohjant 1.05.42 0.05.28 36.77
3 Voutilainen Taisto IPR 1.06.14 0.06.00 35.86
4 Tolmunen Tauno SäynSa 1.07.01 0.06.47 34.83
5 Karppinen Eino SäynSa 1.14.27 0.14.13 30.80
6 Paavilainen Arvo IPR 1.28.49 0.28.35 25.36
7 Teppo Jaakko GIF 1.29.29 0.29.15 24.71
Suorajärvi Mauri Pohjant HYL -
Linna Esko NivU HYL -
Lind Matti SäynSa HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tahvanainen Veijo PäijRa 36.19 0.00.00 35.78
2 Ryyppö Toivo JoKu 39.44 0.03.25 31.48
3 Laine Tapani KuoSu 50.29 0.14.10 23.81
4 Häkkinen Tapani IPR 52.26 0.16.07 21.99
5 Suutari Veikko JoKu 1.08.24 0.32.05 16.15

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hautala Eelis IisVi 1.00.58 0.00.00

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Heiskanen Tatu SonPa 1.03.09 0.00.00 67.13
2 Koirikivi Riku RasTiimi 1.17.13 0.14.04 50.78
3 Ikola Atte HS 1.17.14 0.14.05 46.65

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rissanen Erno-Kalle SonPa 57.34 0.00.00 58.30
2 Stevander Karri KuortKu 59.13 0.01.39 53.85
3 Olkkonen Vili PirHi 1.14.24 0.16.50 40.60
Tiainen Pietu NiS KES -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Gretschel Eino KaSu 53.13 0.00.00

Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Juntunen Henrik KR 43.04 0.00.00

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Suutari Mirka KS 1.08.03 0.00.00 77.36
2 Kaskinen Mira UlvUra 1.08.07 0.00.04 75.63
3 Niittymäki Johanna Koovee 1.09.42 0.01.39 72.29
4 Räisänen Noora SalRe 1.16.41 0.08.38 64.24
5 Nifakina Julia TaivKu 1.21.10 0.13.07 59.30
6 Partanen Ritva LamSä 1.43.25 0.35.22 45.45
Toivonen Alma KuoSu KES -
Hämäläinen Reetta KaSu KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laitinen Kaisa YlikNM 1.03.04 0.00.00 79.23
2 Toivonen Sirra EE 1.05.22 0.02.18 72.62
3 Penttilä Marja KoS 1.16.22 0.13.18 58.89
4 Munsterhjelm Camilla Pohjant 1.31.37 0.28.33 46.36

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Gretschel Anu KEV 1.05.52 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mattila Riitta RasTiimi 54.49 0.00.00
2 Tupitsa Sari RastiE4 1.12.58 0.18.09

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lassila Päivi RasTiimi 52.45 0.00.00 61.75
2 Lotvonen Arja LaiVe 58.21 0.05.36 53.73
3 Nelimarkka Seija IisVi 1.06.39 0.13.54 45.20
4 Mulari Pirjo KaSu 1.07.31 0.14.46 42.81
5 Pulkkinen Arja JoKu 1.08.07 0.15.22 40.64

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kihlström Kirsi RastiE4 48.36 0.00.00 59.25
2 Soinila Helena TeuRi 52.59 0.04.23 50.27
3 Raatikainen Päivi RastiE4 57.29 0.08.53 42.58

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halme Ritva KiimU 59.01 0.00.00 32.05
2 Köngäs Kaarina PuolRy 1.12.01 0.13.00 24.29
3 Kattilakoski Kirsti KoS 1.14.10 0.15.09 21.68

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mikkonen Ritva EsSu 42.26 0.00.00

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Talka Riitta JoKu 49.30 0.00.00
2 Liuha Tuulikki Navi 1.25.20 0.35.50

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Klemettinen Kaisa S-JKL 59.22 0.00.00
2 Tuomisto Satu VaaSu 59.55 0.00.33

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kärnä Nina SonPa 46.29 0.00.00 61.62
2 Viitasaari Liina KoS 55.20 0.08.51 50.66
3 Kuokka Iida-Liisa IisVi 55.37 0.09.08 49.30
4 Viippola Venla S-2000 57.20 0.10.51 46.75
5 Tuomala Miina-Maria S-JKL 57.36 0.11.07 45.47
6 Juntunen Marikki KR 1.26.47 0.40.18 29.47
7 Gretschel Liisa KaSu 1.30.44 0.44.15 27.51
Rannila Venla VetU KES -

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tiainen Liinu NiS 52.22 0.00.00
2 Kärnä Emmi SonPa 53.52 0.01.30
3 Myllymäki Matilda KoS 1.25.08 0.32.46
Juntunen Hertta KR HYL -

Sarja H11
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Viippola Veeti S-2000 30.05 0.00.00