FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Erkki Kohvakan muistosuunnistus ja K-S:n AM-keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 40
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sild Timo Koovee 31.26 0.00.00 92.90 92.79
2 Huikko Petteri VaajTe 32.09 0.00.43 90.48 90.37
3 Taanila Vesa IkNV 33.03 0.01.37 87.67 87.57
4 Syrjäläinen Topi HS 33.42 0.02.16 85.65 85.55
5 Saari Aki VaajTe 34.17 0.02.51 83.86 83.77
6 Sulkula Ilari VaajTe 34.49 0.03.23 82.26 82.16
7 Lakanen Jani Koovee 35.03 0.03.37 81.39 81.29
8 Sulkula Anton S-JKL 35.29 0.04.03 80.08 79.98
9 Ikonen Pasi PR 35.37 0.04.11 79.46 79.37
9 Syrjäläinen Arttu HS 35.37 0.04.11 79.46 79.37
11 Anttonen Antti VaajTe 35.38 0.04.12 78.80 78.70
12 Saari Petri VaajTe 36.22 0.04.56 76.90 76.81
13 Pohjola Lauri S-JKL 36.26 0.05.00 76.45 76.36
14 Hautala Jarkko VaajTe 36.38 0.05.12 75.73 75.64
15 Saari Toni VaajTe 37.12 0.05.46 74.27 74.18
16 Rautanen Mika TuuSe 37.29 0.06.03 73.41 73.32
17 Jurvakainen Tuukka VaajTe 38.38 0.07.12 70.93 70.85
18 Heinonen Samuel VaajTe 39.43 0.08.17 68.72 68.63
19 Manninen Kalle AnttU 40.17 0.08.51 67.47 67.39
20 Katajisto Teemu S-JKL 40.54 0.09.28 66.18 66.10
21 Liuha Jari ViPa 41.28 0.10.02 65.00 64.93
22 Lilja Arto AnttU 41.56 0.10.30 64.01 63.94
23 Sivill Timo VaajTe 42.06 0.10.40 63.49 63.42
24 Lepo Mikko S-JKL 42.35 0.11.09 62.51 62.43
25 Sulkula Paulus S-JKL 43.48 0.12.22 60.51 60.44
26 Ilmonen Aleksi JRV 44.02 0.12.36 59.94 59.87
27 Critchley Will VaajTe 44.51 0.13.25 58.60 58.53
28 Kohvakka Ilkka KS 45.14 0.13.48 57.85 57.78
29 Viholainen Joona AnttU 48.28 0.17.02 53.76 53.70
30 Juvakka Pekka AnttU 48.58 0.17.32 52.98 52.92
31 Tuomala Miro S-JKL 50.11 0.18.45 51.47 51.41
32 Marttinen Harri AnttU 52.30 0.21.04 48.99 48.93
33 Sipiläinen Konsta S-JKL 52.45 0.21.19 48.54 48.49
34 Varis Henry 54.03 0.22.37 47.17 47.11
35 Suvanto Matti YlivKu 54.57 0.23.31 46.19 46.14
36 Hannunen Otto S-JKL 58.06 0.26.40 43.49 43.44
37 Hyyryläinen Mikko Hanka 1.01.04 0.29.38 41.20 41.15
38 Havas Eino Terä 1.21.58 0.50.32 30.56 30.52
Valkonen Lauri IHR KES -
Noponen Petri AnttU KES -

Sarja D85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Nieminen Sole JRV 25.51 0.00.00

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvasti Heikki JRV 38.12 0.00.00 56.55 56.42
2 Haapalehto Tuomas VetU 39.54 0.01.42 52.11 52.00
3 Sompi Jani JRV 40.02 0.01.50 49.91 49.80
4 Maukonen Timo RastiE4 43.52 0.05.40 43.71 43.61
5 Heikkinen Jaakko ViPa 1.30.13 0.52.01 20.35 20.31

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sorri Pietari VaajTe 38.38 0.00.00 47.17 48.51
2 Vesisenaho Mikko LohiRa 42.39 0.04.01 41.13 42.30
3 Rahkila Pyry VaajTe 46.45 0.08.07 36.06 37.08
4 Saari Antti SiiRa 52.52 0.14.14 30.59 31.46
5 Varis Ari Rasti E4 1.02.04 0.23.26 24.96 25.67

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Moisio Petri SaPu 35.43 0.00.00 56.04 55.41
2 Puttonen Jarmo VaajTe 37.21 0.01.38 52.69 52.10
3 Pietiläinen Juha RastiE4 38.28 0.02.45 50.30 49.73
4 Holm Jari ViiSu 38.30 0.02.47 49.39 48.83
5 Lehtimäki Juha ViPa 43.39 0.07.56 42.80 42.32
6 Marttinen Jarno AnttU 48.03 0.12.20 38.18 37.76
7 Lång Pekka KuoSu 51.37 0.15.54 34.90 34.51
8 Komonen Atte S-JKL 52.44 0.17.01 33.53 33.15
9 Pahkamäki Pekka S-JKL 1.04.06 0.28.23 27.06 26.76
10 Paajanen Tero AnttU 1.08.12 0.32.29 24.95 24.67

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkilä Ossi S-JKL 29.32 0.00.00 60.46 59.54
2 Jäppinen Jyrki OK77 31.53 0.02.21 55.36 54.52
3 Leppämäki Tero ViiSu 33.23 0.03.51 52.26 51.46
4 Björkqvist Niklas HlS 34.25 0.04.53 50.09 49.33
5 Ilmonen Matti JRV 34.28 0.04.56 49.42 48.67
6 Tuomala Jyrki S-JKL 34.40 0.05.08 48.54 47.80
7 Thitz Eero SaSu 36.37 0.07.05 45.39 44.70
8 Syrjäläinen Janne AnttU 39.42 0.10.10 41.35 40.72
9 Hämynen Petri ÄäSa 39.46 0.10.14 40.76 40.14
10 Kettunen Juha SaSu 41.44 0.12.12 38.35 37.76
11 Mutka Jouni S-JKL 42.23 0.12.51 37.27 36.70
12 Rautio Mika AnttU 43.39 0.14.07 35.72 35.17
13 Hakamäki Matti S-JKL 44.47 0.15.15 34.35 33.83
14 Kotilainen Jukka IHR 1.08.26 0.38.54 22.18 21.84

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Valkonen Pasi IHR 27.50 0.00.00 50.14 48.41
2 Peltonen Hannu AnttU 29.04 0.01.14 47.50 45.86
3 Noponen Pekka S-JKL 29.16 0.01.26 46.66 45.06
4 Itkonen Raimo S-JKL 30.05 0.02.15 44.90 43.35
5 Koponen Pekka LohiRa 32.19 0.04.29 41.33 39.91
6 Laitinen Juha SaSu 33.47 0.05.57 39.10 37.75
7 Tiusanen Hannu SaSu 35.04 0.07.14 37.24 35.96
8 Forss Jari HaukivKi 36.02 0.08.12 35.82 34.59
9 Uuttu Risto S-JKL 38.28 0.10.38 33.17 32.03
10 Senttula Asko S-JKL 43.53 0.16.03 28.73 27.75
11 Hämäläinen Keijo S-JKL 45.27 0.17.37 27.42 26.47
12 Turunen Juha ViPa 46.45 0.18.55 26.33 25.43
13 Heikkinen Juha Pihkan 47.13 0.19.23 25.76 24.87
14 Jurvakainen Jari S-JKL 50.44 0.22.54 23.68 22.86
Korhonen Hannu S-JKL KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Helle Markku SaPu 28.44 0.00.00 49.37 49.16
2 Huttunen Kalle KuoSu 29.58 0.01.14 46.87 46.67
3 Tikkanen Tapio SaSu 30.20 0.01.36 45.83 45.64
4 Vornanen Pekka SuoVa 31.42 0.02.58 43.41 43.22
5 Pulkkinen Pekka JoKu 32.28 0.03.44 41.95 41.77
6 Särkkä Seppo VaajTe 34.31 0.05.47 39.04 38.88
7 Hurri Seppo Navi 35.57 0.07.13 37.09 36.94
8 Rautavuoma Tapani ViPa 38.34 0.09.50 34.21 34.06
9 Paukku Ismo ViPa 38.36 0.09.52 33.81 33.67
10 Haveri-Heikkilä Matti S-JKL 39.21 0.10.37 32.81 32.67
11 Liukko Timo EnonkU 40.07 0.11.23 31.83 31.69
12 Häkkinen Kari VaajTe 41.14 0.12.30 30.62 30.49
13 Salonen Hannu KonnU 41.44 0.13.00 29.91 29.79
14 Kankkunen Mikko PiVe 45.08 0.16.24 27.34 27.23
15 Hämynen Timo ÄäSa 46.58 0.18.14 25.98 25.87
16 Manninen Veli HaukivKi 49.49 0.21.05 24.20 24.10

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hyytiäinen Timo JuvU 27.05 0.00.00 46.23 46.18
2 Peippo Tapio JoKu 28.32 0.01.27 43.55 43.50
3 Lahti Jaakko S-JKL 30.22 0.03.17 40.62 40.57
4 Myllyaho Lasse KeuKi 31.42 0.04.37 38.61 38.57
5 Mäkelä Martti SOC 31.54 0.04.49 38.07 38.03
6 Liukkonen Leo PiVe 32.53 0.05.48 36.65 36.61
7 Rantapuska Seppo PetPe 33.02 0.05.57 36.20 36.16
8 Karhunen Juha KuoSu 33.44 0.06.39 35.17 35.13
9 Launonen Eino KuoSu 35.26 0.08.21 33.22 33.18
10 Tiitinen Veli-Matti SuoVa 35.46 0.08.41 32.65 32.61
11 Niemistö Juha ViPa 37.38 0.10.33 30.78 30.74
12 Talala Timo S-JKL 38.27 0.11.22 29.88 29.84
13 Salonen Kauko ViPa 38.34 0.11.29 29.54 29.51
14 Kuusranta Vesa RastiE4 38.37 0.11.32 29.26 29.23
15 Turpeinen Timo VaajTe 38.54 0.11.49 28.81 28.78
16 Järvenpää Voitto RastiE4 40.02 0.12.57 27.76 27.73
17 Virtanen Matti ViPa 41.42 0.14.37 26.42 26.39
18 Kurittu Lassi S-JKL 42.17 0.15.12 25.84 25.81
19 Pakarinen Jouko RastiE4 42.54 0.15.49 25.25 25.22
20 Lahikainen Veikko Kalske 45.04 0.17.59 23.82 23.80
21 Koskinen Toimi IHR 45.42 0.18.37 23.29 23.26

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pellinen Veikko JoKu 26.10 0.00.00 43.75 42.58
2 Miettinen Kauko SuoVa 26.56 0.00.46 42.18 41.05
3 Kemppi Jorma Navi 29.17 0.03.07 38.50 37.47
4 Railimo Matti SOC 29.29 0.03.19 37.95 36.94
5 Kajava Viljo KuoSu 30.48 0.04.38 36.05 35.09
6 Leppäkorpi Eero IHR 31.58 0.05.48 34.47 33.55
7 Äikäs Esko TikSu 32.39 0.06.29 33.48 32.59
8 Roivas Matti UrjU 32.49 0.06.39 33.05 32.17
9 Häkkinen Risto ViPa 33.07 0.06.57 32.49 31.62
10 Saarinen Mikko KeuKi 33.53 0.07.43 31.50 30.66
11 Palo Hannu Navi 34.30 0.08.20 30.69 29.87
12 Reinikainen Pentti Jyry 34.35 0.08.25 30.37 29.56
13 Ottelin Pekka JRV 35.13 0.09.03 29.58 28.79
14 Kyyrönen Heikki KS 36.08 0.09.58 28.59 27.83
15 Kaivosaari Viljo RastiE4 36.53 0.10.43 27.78 27.03
16 Valta Matti JRV 38.12 0.12.02 26.59 25.88
17 Lehtonen Matti PiVe 38.28 0.12.18 26.19 25.49
18 Tammela Seppo TikSu 39.45 0.13.35 25.13 24.45
19 Hytönen Jorma RastiE4 40.04 0.13.54 24.71 24.05
20 Peltola Tuomo MSParma 42.32 0.16.22 23.08 22.46
21 Rahkila Paavo VaajTe 50.45 0.24.35 19.17 18.66

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rusko Heikki VaajTe 21.41 0.00.00 40.64 40.60
2 Haaja Reijo VaHa 24.41 0.03.00 35.46 35.42
3 Ruuskanen Seppo KuoSu 25.31 0.03.50 34.06 34.03
4 Partanen Paavo HyRa 26.22 0.04.41 32.74 32.70
5 Karjalainen Seppo KuoSu 27.04 0.05.23 31.67 31.64
6 Salo Jaakko SaPu 28.08 0.06.27 30.25 30.22
7 Nieminen Mauno ViiSu 29.03 0.07.22 29.09 29.06
8 Puttonen Kalevi IPR 29.29 0.07.48 28.46 28.43
9 Voutilainen Taisto IPR 29.37 0.07.56 28.13 28.10
10 Pohjola Eino Mesik 30.53 0.09.12 26.78 26.75
11 Jylhä Keijo JRV 32.37 0.10.56 25.18 25.15
12 Reini Jaakko TikSu 33.50 0.12.09 24.09 24.07
13 Helminen Pentti JRV 35.19 0.13.38 22.91 22.89
14 Jakovlev Sulo PiVe 36.45 0.15.04 21.85 21.83
15 Jokinen Esko LS-37 37.23 0.15.42 21.32 21.30
16 Kulmala Antto KeuKi 39.27 0.17.46 20.05 20.03
17 Lahikainen Matti Kalske 40.18 0.18.37 19.48 19.46
18 Salmela Kosti PihtTu 41.15 0.19.34 18.89 18.87
19 Valkonen Paavo Hanka 41.56 0.20.15 18.44 18.42
20 Paavilainen Arvo IPR 42.34 0.20.53 18.02 18.00
21 Kvick Aimo IHR 44.09 0.22.28 17.24 17.22
22 Pulliainen Aarne Kalske 1.06.12 0.44.31 11.41 11.39
Sappinen Seppo Kalske HYL -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tahvanainen Veijo LS-37 20.42 0.00.00 26.48 26.51
2 Manerus Erkki PetPe 21.22 0.00.40 25.02 25.04
3 Moisio Paavo SaPu 23.48 0.03.06 21.88 21.91
4 Laine Tapani KuoSu 27.45 0.07.03 18.27 18.29
5 Leppänen Kalle RastiE4 31.33 0.10.51 15.64 15.65
6 Känninen Lauri KuoSu 34.17 0.13.35 13.99 14.01
7 Halonen Valto KuoSu 37.15 0.16.33 12.51 12.52

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomala Mitri S-JKL 48.35 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malinen Vinski Navi 32.05 0.00.00
2 Nieminen Eero S-JKL 1.20.22 0.48.17

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rasa Aku-Pekka AnttU 15.31 0.00.00
2 Leppämäki Anton S-JKL 16.37 0.01.06
3 Liuha Otto ViPa 18.41 0.03.10
4 Sulkula Sakari S-JKL 21.27 0.05.56
5 Liuha Matias ViPa 28.46 0.13.15
6 Paajanen Alpo AnttU 29.47 0.14.16

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sivill Tommi S-JKL 9.35 0.00.00
2 Lakanen Lauri Koovee 10.21 0.00.46
3 Paajanen Ilari AnttU 11.01 0.01.26
4 Kovanen Sauli S-JKL 12.32 0.02.57
5 Kämäräinen Aaro S-JKL 13.25 0.03.50
6 Rasa Ahti AnttU 14.34 0.04.59
7 Paalanen Tuomas IPR 14.54 0.05.19
8 Närhi Eetu AnttU 19.17 0.09.42

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hietala Vilho S-JKL 11.44 0.00.00
2 Lång Elmeri KuoSu 12.14 0.00.30
3 Kämäräinen Elias S-JKL 14.11 0.02.27
4 Räihä Konsta Navi 14.38 0.02.54
5 Suvinen Sisu SaSu 16.32 0.04.48
6 Pimiä Aapo SaPu 18.24 0.06.40
7 Räihä Vinski Navi 22.00 0.10.16
8 Saari Olavi SiiRa 24.51 0.13.07
9 Roimela Eemeli S-JKL 29.16 0.17.32

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Viholainen Elisa S-JKL 39.59 0.00.00 74.27 69.53
2 Lammi Elina HS 40.08 0.00.09 73.14 68.47
3 Lilja Salla AnttU 41.00 0.01.01 70.75 66.24
4 Taini Mia JRV 41.09 0.01.10 69.66 65.22
5 Rautiainen Satu RastiE4 42.01 0.02.02 67.41 63.11
6 Pusa Sanna KeuKi 47.11 0.07.12 59.30 55.52
7 Truhponen Minna SaPu 47.23 0.07.24 58.33 54.61
8 Taanila Marjo Koovee 48.00 0.08.01 56.87 53.24
9 Valkonen Oona Kalske 49.14 0.09.15 54.75 51.25
10 Mansikkaviita Riikka JalJa 54.48 0.14.49 48.56 45.46
11 Rautanen Eeva TuuSe 58.45 0.18.46 44.71 41.86
12 Sipiläinen Pinja S-JKL 1.01.59 0.22.00 41.83 39.16
13 Uurasjärvi Emilia KuoSu 1.03.35 0.23.36 40.24 37.67
14 Korhonen Julia LappRi 1.10.21 0.30.22 35.88 33.59

Sarja D80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Piskonen Leena Navi 17.17 0.00.00

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Kati S-JKL 56.15 0.00.00 22.63 21.28
2 Heikkinen Kaisa S-JKL 57.55 0.01.40 20.88 19.63
3 Kaipio Auli Rasti E4 58.32 0.02.17 19.57 18.40
4 Malinen Marita KuoSu 1.42.31 0.46.16 10.55 9.92

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rantanen Maaret JRV 25.40 0.00.00 64.98 63.75
2 Sivill Saana S-JKL 27.40 0.02.00 59.16 58.03
3 Lakanen Reetta Koovee 27.54 0.02.14 57.54 56.45
4 Lång Maija KuoSu 30.17 0.04.37 51.98 50.99
5 Sorri Katja S-JKL 31.33 0.05.53 48.90 47.97
6 Paalanen Satu IPR 34.12 0.08.32 44.20 43.36
7 Kaario Katja S-JKL 37.16 0.11.36 39.72 38.97
8 Hyytiäinen Tuula Navi 42.25 0.16.45 34.16 33.51
9 Kiiskinen Annukka AnttU 1.01.56 0.36.16 22.89 22.46

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lahtinen Ulla S-JKL 27.53 0.00.00 50.93 51.02
2 Ilmonen Kirsi JRV 30.00 0.02.07 45.91 46.00
3 Multala Sanna KuoSu 30.40 0.02.47 43.53 43.61
4 Lepo Tarja S-JKL 36.21 0.08.28 35.55 35.62
5 Holm Johanna ViiSu 38.36 0.10.43 32.37 32.43
6 Tissari Jaana SaPu 1.01.26 0.33.33 19.65 19.68

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turunen Sisko KR 28.32 0.00.00 42.67 42.54
2 Tervonen Tarja IPR 38.33 0.10.01 30.80 30.70
3 Sundvall Tiina KuoSu 47.11 0.18.39 24.52 24.44
4 Paalanen Anne RR 50.31 0.21.59 22.30 22.23
5 Laitinen Tiina KuoSu 56.57 0.28.25 19.24 19.18
6 Pakkala Pigga S-JKL 1.02.56 0.34.24 16.93 16.88
7 Breilin Henna IPR 1.03.44 0.35.12 16.24 16.19

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kihlström Kirsi RastiE4 34.16 0.00.00
2 Äijälä Merja Navi 59.42 0.25.26

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mutka Leena S-JKL 24.36 0.00.00 43.32 42.98
2 Soanjärvi Tuija Lynx 32.03 0.07.27 32.01 31.75
3 Teivaanmäki Eeva-Liisa Keuki 37.08 0.12.32 26.55 26.34
4 Manninen Helena HaukivKi 49.25 0.24.49 19.14 18.99
5 Kananen Tuula JRV 1.01.49 0.37.13 14.65 14.54

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pulkkinen Arja JoKu 26.02 0.00.00

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Taitto Annikka SKVuoksi 21.18 0.00.00 31.81 31.59
2 Valkonen Pirjo Hanka 22.54 0.01.36 28.11 27.91
3 Aarniosalo Anneli Navi 23.42 0.02.24 25.73 25.55
4 Särkkä Liisa Navi 26.03 0.04.45 22.11 21.95

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vauhkonen Marjatta EE 22.49 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kovanen Maiju S-JKL 25.03 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kovanen Anu ViPa 25.31 0.00.00
2 Holm Peppiina ViiSu 1.09.16 0.43.45

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tuomala Miina-Maria S-JKL 17.56 0.00.00 42.93 38.32
2 Mäkelä Aino SaPu 19.18 0.01.22 39.03 34.84
3 Jäkälä Hanne SKVuoksi 21.54 0.03.58 33.65 30.03
4 Leppämäki Elsa S-JKL 23.18 0.05.22 30.92 27.60
5 Marttinen Jenni AnttU 27.59 0.10.03 25.15 22.45
6 Nieminen Noora S-JKL 28.42 0.10.46 23.95 21.38
7 Sorri Sara S-JKL 30.15 0.12.19 22.18 19.79
8 Valkonen Tiia AnttU 43.43 0.25.47 14.97 13.36

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pahkamäki Nella S-JKL 15.43 0.00.00
2 Syrjäläinen Venla HS 15.56 0.00.13
3 Kaario Saara S-JKL 15.59 0.00.16
4 Mäkelä Venla SaPu 17.23 0.01.40
5 Huikko Helmi Kalske 18.01 0.02.18
6 Multala Emmi KuoSu 28.11 0.12.28

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lång Emma KuoSu 14.18 0.00.00
2 Lilja Hilma AnttU 16.46 0.02.28
3 Holm Lottaliina ViiSu 17.42 0.03.24
4 Malinen Ella KuoSu 18.48 0.04.30
5 Liukkonen Suvi AnttU 20.37 0.06.19
6 Peltonen Riikka JRV 20.58 0.06.40
7 Liukkonen Veera AnttU 23.38 0.09.20

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kovanen Saara S-JKL 13.29 0.00.00
2 Taini Elli JRV 13.30 0.00.01
3 Huikko Veera Kalske 16.35 0.03.06
4 Pimiä Tilda SaPu 17.20 0.03.51
5 Huikko Venla Kalske 19.12 0.05.43
6 Malinen Fanni Navi 19.49 0.06.20
7 Liikanen Ella Kalske 32.29 0.19.00

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Noponen Venla AnttU 16.52 0.00.00
2 Roimela Ella S-JKL 18.16 0.01.24
3 Taini Iida JRV 24.24 0.07.32
4 Noponen Vilma AnttU 25.09 0.08.17
5 Lilja Eevi AnttU 25.48 0.08.56