FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Salming-Sprint, WRE (EM- ja opiskelijoiden MM-näyttökilpailu)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja M21E
Matka
Osallistujien määrä 84
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ojanaho Olli HS 14.55 0.00.00 97.65 99.88
2 Niemi Aleksi TP 15.11 0.00.16 95.76 97.95
3 Portin Fredric PR 15.15 0.00.20 95.17 97.35
4 Raitanen Topi HS 15.17 0.00.22 94.79 96.96
5 Patana Mikko HiKi 15.19 0.00.24 94.41 96.57
6 Laukkarinen Jesse PR 15.22 0.00.27 93.93 96.08
7 Kuukka Elias TP 15.24 0.00.29 93.56 95.70
8 Kirmula Miika KR 15.25 0.00.30 93.29 95.42
9 Kaario Otto S-JKL 15.29 0.00.34 92.71 94.84
10 Airila Hannu KR 15.31 0.00.36 92.35 94.46
11 Heikkilä Tuomas HS 15.33 0.00.38 91.98 94.08
12 Anttolainen Aleksi LS-37 15.35 0.00.40 91.61 93.71
13 Hirvikallio Joni Koovee 15.42 0.00.47 90.76 92.84
13 Ahola Topias Navi 15.42 0.00.47 90.76 92.84
15 Heinaro Einari HS 15.43 0.00.48 90.33 92.40
16 Hämäläinen Sami MSParma 15.46 0.00.51 89.88 91.94
16 Koistinen Olli-Pekka HiKi 15.46 0.00.51 89.88 91.94
18 Suominen Eemeli HiKi 15.53 0.00.58 88.89 90.92
19 Dobrynin Sergey AngA 15.54 0.00.59 88.63 90.66
20 Sorvisto Juha VaajTe 15.56 0.01.01 88.28 90.30
21 Silvennoinen Santeri KR 16.01 0.01.06 87.65 89.66
22 Mänkärlä Janne Lynx 16.03 0.01.08 87.31 89.31
23 Palmen Alvar EsSu 16.04 0.01.09 87.05 89.05
24 Kymäläinen Severi TP 16.05 0.01.10 86.80 88.79
25 Niemi Vili PR 16.07 0.01.12 86.46 88.44
25 Boström Mårten FIN 16.07 0.01.12 86.46 88.44
27 Tikhonov Gleb TuMe 16.08 0.01.13 86.04 88.01
28 Huhtinen Mikko PR 16.10 0.01.15 85.70 87.66
28 Räsänen Markus KR 16.10 0.01.15 85.70 87.66
30 Talvinen Arto MSParma 16.11 0.01.16 85.29 87.24
30 Liukkonen Oskari HiKi 16.11 0.01.16 85.29 87.24
32 Parkkinen Ville IkNV 16.12 0.01.17 84.88 86.82
32 Penttinen Topi Trian 16.12 0.01.17 84.88 86.82
34 Hramov Andrei Hiisi 16.13 0.01.18 84.46 86.40
35 Suna Jussi TuMe 16.17 0.01.22 83.96 85.88
36 Pernu Lari EsSu 16.20 0.01.25 83.54 85.45
37 Parjanne Antti Lynx 16.23 0.01.28 83.12 85.03
38 Detkov Sergei Hiisi 16.24 0.01.29 82.88 84.78
38 Heiska Samu VeVe 16.24 0.01.29 82.88 84.78
40 Kangas Veli HS 16.30 0.01.35 82.06 83.93
41 Sund Otto Trian 16.34 0.01.39 81.57 83.43
42 Heikkilä Niklas TuMe 16.36 0.01.41 81.24 83.10
43 Syrjäläinen Arttu HS 16.37 0.01.42 81.00 82.86
43 Sorsa Aleksi TP 16.37 0.01.42 81.00 82.86
45 Suominen Miika Koovee 16.42 0.01.47 80.29 82.12
46 Ahola Joonas Navi 16.45 0.01.50 79.89 81.72
47 Kivelä Matti HiKi 16.46 0.01.51 79.65 81.48
47 Viitasaari Toni-Antti KoS 16.46 0.01.51 79.65 81.48
49 Ylinen Juho IkNV 16.51 0.01.56 78.95 80.75
50 Saari Toni VaajTe 16.53 0.01.58 78.63 80.43
51 Koskinen Roope KR 16.55 0.02.00 78.32 80.12
52 Leskinen Aapo Lynx 16.56 0.02.01 78.09 79.88
53 Lahtinen Tuomo LS-37 16.57 0.02.02 77.86 79.64
54 Heikkilä Ollipekka HS 17.01 0.02.06 77.40 79.17
54 Karppinen Aleksi IkNV 17.01 0.02.06 77.40 79.17
56 Sipponen Jere PR 17.02 0.02.07 77.01 78.78
57 Critchley Will VaajTe 17.15 0.02.20 75.89 77.63
58 Saikko Ville LappRi 17.17 0.02.22 75.60 77.33
58 Hasu Topi Trian 17.17 0.02.22 75.60 77.33
60 Jurvakainen Tuukka VaajTe 17.24 0.02.29 74.79 76.50
61 Leskinen Antti-Pekka Lynx 17.29 0.02.34 74.28 75.98
62 Aaltio Aapo KuoSu 17.46 0.02.51 72.95 74.62
63 Hakuli Tommi SKUusi 17.59 0.03.04 71.92 73.57
64 Ruohola Aaro MSParma 18.04 0.03.09 71.44 73.08
65 Loukkalahti Otto HiKi 18.10 0.03.15 70.91 72.53
66 Karm Marek EST 18.11 0.03.16 70.70 72.31
67 Helander Iisak Pohjant 18.22 0.03.27 69.85 71.45
68 Blomster Daniel Trian 18.23 0.03.28 69.64 71.23
69 Taivainen Juho-Matti PelPo 18.29 0.03.34 69.12 70.70
70 Hasu Simo Trian 18.35 0.03.40 68.61 70.18
71 Snellman Tomas RaLu 18.39 0.03.44 68.22 69.78
72 Vuorinen Lauri VeVe 21.13 0.06.18 59.84 61.21
Nenonen Lauri KR HYL -
Rjabyshkin Sergei EST HYL -
Komarov Kirill EsSu HYL -
Pöyhönen Petja RasKa HYL -
Popov Igor RUS HYL -
Syrjäläinen Topi HS HYL -
Sõnajalg Ats LapVi HYL -
Solonen Joni LS-37 HYL -
Saikko Antti TP HYL -
Ruohola Akseli MSParma HYL -
Rodionov Bogdan AngA HYL -
Rauturier Maxime AngA HYL -

Sarja W21E
Matka
Osallistujien määrä 70
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Närhi Anna SWE 14.17 0.00.00 98.86 99.37
2 Nurmi Kirsi SWE 14.22 0.00.05 98.08 98.58
3 Sianoja Maija MSParma 14.48 0.00.31 95.00 95.48
4 Enlund Alexandra Femman 14.51 0.00.34 94.47 94.95
5 Dvorianskaia Anna Hiisi 14.58 0.00.41 93.53 94.01
6 Rudnaya Anastasia MSParma 15.08 0.00.51 92.30 92.77
7 Anttonen Sari KeuKi 15.12 0.00.55 91.69 92.16
8 Viberg Tuulia MSParma 15.24 0.01.07 90.30 90.76
9 Wennman Heini Pohjant 15.31 0.01.14 89.42 89.88
10 Haajanen Sofia Pohjant 15.32 0.01.15 89.13 89.58
11 Karhola Lotta TP 15.33 0.01.16 88.84 89.29
12 Kaskinen Mira RasKa 15.34 0.01.17 88.54 89.00
13 Joensuu Marttiina Pohjant 15.36 0.01.19 88.16 88.61
14 Niittynen Miia Koovee 15.37 0.01.20 87.87 88.32
15 Gustafsson Jannina MSParma 15.38 0.01.21 87.58 88.02
16 Silvennoinen Emma PR 15.44 0.01.27 86.82 87.27
16 Istolahti Tiia MSParma 15.44 0.01.27 86.82 87.27
18 Klemettinen Veera S-JKL 15.45 0.01.28 86.34 86.78
19 Patana Jenny HiKi 15.49 0.01.32 85.78 86.22
20 Hämäläinen Roosa HiKi 15.52 0.01.35 85.32 85.76
21 Kaasiku Evely KangSK 15.55 0.01.38 84.86 85.29
22 Kivelä Sanni AngA 15.57 0.01.40 84.49 84.92
23 Karvonen Sara Lynx 15.58 0.01.41 84.21 84.64
24 Westerlund Ina PR 16.02 0.01.45 83.67 84.10
24 Kuusela Tuija RasKa 16.02 0.01.45 83.67 84.10
26 Sundberg Karoliina Lynx 16.05 0.01.48 83.03 83.45
27 Schoultz von Katja Trian 16.08 0.01.51 82.58 83.00
28 Savkina Ekaterina EsSu 16.09 0.01.52 82.30 82.72
29 Hulkkonen Niina SWE 16.10 0.01.53 82.03 82.45
30 Otsamo Pihla HS 16.12 0.01.55 81.67 82.09
31 Jalava Enni TuS 16.24 0.02.07 80.49 80.90
32 Matilainen Annika HS 16.28 0.02.11 79.98 80.38
33 Latva-Kiskola Piia RR 16.35 0.02.18 79.23 79.63
34 Mattila Milla HS 16.38 0.02.21 78.80 79.21
35 Raitanen Hanna RR 16.41 0.02.24 78.38 78.79
36 Lohikainen Milla RaVa 16.44 0.02.27 77.97 78.37
37 Vlasova Ekaterina Hiisi 16.47 0.02.30 77.55 77.95
38 Ylikylä Suvi RasKa 16.51 0.02.34 77.06 77.46
39 Parjanne Laura HiKi 16.53 0.02.36 76.73 77.12
40 Haanpää Anni TP 16.55 0.02.38 76.40 76.79
41 Lammi Elina HS 16.58 0.02.41 75.99 76.38
42 Hyyrynen Noora KS 17.01 0.02.44 75.59 75.97
42 Boström Matleena FIN 17.01 0.02.44 75.59 75.97
44 Heittola Suvi RR 17.10 0.02.53 74.57 74.95
45 Väyrynen Aino KyS 17.15 0.02.58 74.03 74.41
46 Heikkilä Tuuli Lynx 17.18 0.03.01 73.64 74.02
47 Seppänen Mari OK77 17.25 0.03.08 72.97 73.34
48 Järveläinen Julia Femman 17.34 0.03.17 72.17 72.54
49 Lylynperä Kaisa AngA 17.36 0.03.19 71.86 72.23
50 Savolainen Iida KangSK 17.51 0.03.34 70.68 71.04
51 Jaadmaa Triin EST 18.04 0.03.47 69.66 70.02
52 Honkanen Miitu KuoSu 18.06 0.03.49 69.37 69.72
53 Rahko Saana-Maria Pohjant 18.10 0.03.53 68.94 69.30
54 Uhotoinen Anu HiKi 18.49 0.04.32 66.40 66.74
55 Lindholm Vivian OK77 19.07 0.04.50 65.20 65.53
56 Forsman Aada OK77 20.05 0.05.48 61.90 62.22
Norrbacka Sanni Lynx HYL -
Kirvesmies Lotta LS-37 HYL -
Kauppila Sanna AngA HYL -
Ylikylä Sanna RasKa HYL -
Haikonen Henna-Riikka AnttU HYL -
Haataja Anna Pohjant HYL -
Hasu Outi Trian HYL -
Teini Marika Pohjant HYL -
Ståhlberg Emilia EsSu HYL -
Somova Inna Hiisi HYL -
Rauttola Tiia-Maria EsSu HYL -
Rantala Jasmiina RaLu HYL -
Pukite Irita LAT HYL -
Peltomäki Elli RasKa HYL -

Sarja M21EB
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Scalet Tommaso HS 15.47 0.00.00 79.42 79.58
2 Hirš Otakar HS 15.52 0.00.05 78.46 78.63
3 Pryjma Fryderyk Koovee 16.10 0.00.23 76.48 76.64
4 Sulkula Ilari VaajTe 16.17 0.00.30 75.41 75.56
5 Valtonen Luukas HS 16.18 0.00.31 74.80 74.96
6 Sopo Aleksi KuoSu 16.30 0.00.43 73.38 73.53
7 Järvenpää Antti OK77 16.33 0.00.46 72.64 72.79
8 Mäkinen Tuukka MSParma 16.42 0.00.55 71.48 71.63
9 Koivuniemi Sakari TP 16.54 0.01.07 70.13 70.27
10 Sulkula Anton S-JKL 17.09 0.01.22 68.60 68.75
11 Jern Tobias OK77 17.11 0.01.24 67.97 68.12
12 Hiidenhovi Aleks MSParma 17.16 0.01.29 67.15 67.29
13 Vesanto Anssi EsSu 17.33 0.01.46 65.58 65.72
14 Seppänen Jukka-Pekka HiKi 17.45 0.01.58 64.36 64.49
15 Snickars Caj OK77 17.53 0.02.06 63.40 63.53
16 Väyrynen Antti KyS 18.02 0.02.15 62.40 62.53
17 Mikander Christopher Trian 18.39 0.02.52 59.88 60.00
18 Kankkunen Matias OK77 19.16 0.03.29 57.52 57.64
19 Vehmas Miika EsSu 20.03 0.04.16 54.85 54.96
20 Melin Christoffer Falken 21.42 0.05.55 50.28 50.39
Vaismaa Lassi JRV HYL -
Summanen Aapo HS HYL -
Salonen Matias HS HYL -

Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Vierimaa Ville EsAk 16.32 0.00.00 64.06 68.86
2 Kuutti Veli-Pekka EsAk 16.54 0.00.22 61.33 65.93
3 Sulkula Paulus S-JKL 17.23 0.00.51 58.32 62.69
4 Tolvanen Leo Pihkan 19.28 0.02.56 50.91 54.73
5 Mänty Sami AngA 19.52 0.03.20 48.74 52.40
Westerlund Juho Koovee HYL -
Pakkanen Ville EsAk HYL -
Karvonen Ville SomEsa HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Matilainen Juha EsSu 17.43 0.00.00 51.26 68.01
2 Kari Markus Jyry 19.05 0.01.22 46.16 61.25
3 Löfroos Andreas Raseborg 20.01 0.02.18 42.65 56.58
Kemppainen Teemu SKUusi HYL -
Niemelä Pekka Pihkan HYL -
Stoor Matti KoS HYL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Asikainen Saku Hiisi 16.07 0.00.00 71.66 75.46
2 Loukkalahti Marko HiKi 16.10 0.00.03 70.93 74.69
3 Riissanen Jani EsAk 16.24 0.00.17 69.42 73.10
4 Tala Tuomas HS 16.30 0.00.23 68.50 72.13
5 Perä Tapio RR 16.34 0.00.27 67.73 71.31
6 Pulli Antero RR 16.46 0.00.39 66.43 69.94
7 Kapiainen Tomi RaKaS 17.05 0.00.58 64.71 68.14
8 Ikäheimonen Jari Lynx 17.10 0.01.03 63.92 67.30
9 Närvä Marko Lynx 17.20 0.01.13 62.83 66.15
10 Raute Kaj SuSi 17.26 0.01.19 61.99 65.28
11 Laaksonen Pasi EsSu 18.01 0.01.54 59.53 62.68
12 Sorri Pietari VaajTe 18.15 0.02.08 58.31 61.40
13 Plit Herkko EsSu 19.30 0.03.23 54.15 57.02
14 Hellstedt Tony Lynx 20.38 0.04.31 50.78 53.47
15 Karelo Jussi EsSu 21.10 0.05.03 49.11 51.71
16 Kero Mikko OK77 21.39 0.05.32 47.63 50.16
17 Matilainen Teemu RaHa 21.50 0.05.43 46.85 49.34
18 Pöyhönen Simo Raus 25.14 0.09.07 40.21 42.34
19 Miettinen Sami Pihkan 27.41 0.11.34 36.36 38.28
Repo Juuso EsSu HYL -
Ketolainen Juha-Ville HS HYL -
Harjamäki Petri HiKi HYL -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laitamäki Mika HlT 16.12 0.00.00 63.61 67.52
2 Kaario Kimmo S-JKL 17.08 0.00.56 59.14 62.78
3 Näpänkangas Mika S-JKL 17.40 0.01.28 56.38 59.85
4 Isoherranen Sami Lynx 18.46 0.02.34 52.16 55.37
5 Nurmiainen Jouko Raseborg 20.21 0.04.09 47.26 50.16
6 Laine Arttu EsSu 23.51 0.07.39 39.60 42.04
Viero Jussi LaihLu HYL -
Vaherlehto Tuomas EsAk HYL -
Maasilta Tommi RaVa HYL -
Hytönen Harri KärKV HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kotro Petri KaaRa 15.53 0.00.00 57.95 63.52
2 Suominen Manne HiKi 16.04 0.00.11 56.68 62.13
3 Hakulinen Pekka EsSu 16.20 0.00.27 55.15 60.45
4 Nygård Marko KuoSu 16.34 0.00.41 53.78 58.95
5 Östergård Patric Trian 16.46 0.00.53 52.55 57.60
6 Strömberg Juha-Pekka Jyry 17.07 0.01.14 50.90 55.79
7 Lohikainen Timo RaVa 17.29 0.01.36 49.26 54.00
8 Nyman Jörgen Raseborg 18.05 0.02.12 47.08 51.61
9 Mättölä Ali EsSu 18.34 0.02.41 45.33 49.69
10 Savilahti Petri Lynx 18.53 0.03.00 44.05 48.28
11 Ruohola Risto MSParma 19.28 0.03.35 42.22 46.28
12 Klinga Ville LS-37 19.45 0.03.52 41.11 45.07
13 Hakuli Kari KeU 22.11 0.06.18 36.16 39.64
14 Nietosjärvi Tommi Pihkan 22.38 0.06.45 35.00 38.37
14 Viljamaa Janne Navi 22.38 0.06.45 35.00 38.37

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Frilander Heikki Trian 17.35 0.00.00 49.83 55.50
2 Vuorinen Hannu KyS 17.59 0.00.24 47.68 53.10
3 Virtanen Kari MSParma 18.51 0.01.16 44.49 49.55
4 Jurvakainen Jari S-JKL 19.00 0.01.25 43.15 48.06
5 Laukkarinen Kari TVV 20.41 0.03.06 38.73 43.14
6 Liukkonen Juha HiKi 21.41 0.04.06 36.08 40.18
Kiljunen Pekka AnttU HYL -
Hakulinen Jukka VeVe HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malinen Jouko RR 14.43 0.00.00 53.12 54.79
2 Routsi Jyrki Hiisi 15.08 0.00.25 50.36 51.95
3 Hautala Matti ONMKY 16.40 0.01.57 44.56 45.96
4 Laukka John RaVa 19.23 0.04.40 37.30 38.48
5 Virtanen Kari OH 29.43 0.15.00 23.67 24.42
Viitasalo Harri RiSu HYL -
Hyppänen Timo EKSu HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sani Mikko HU-46 17.29 0.00.00 43.31 44.85
2 Saksman Kai EST 18.14 0.00.45 40.75 42.20
3 Lehtiniemi Pekka SaSu 22.22 0.04.53 32.59 33.74
4 Keränen Kauko UrjU 22.41 0.05.12 31.50 32.62
5 Koskinen Kaj VaHa 22.44 0.05.15 30.81 31.90
6 Parviainen Martti XYZ 23.07 0.05.38 29.69 30.74
7 Niemi Ilkka EsSu 24.07 0.06.38 27.87 28.85
8 Terävä Seppo XYZ 31.31 0.14.02 20.87 21.61
Tarvainen Juhani PiTa HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karvonen Raimo SuSi 14.45 0.00.00
2 Heiskanen Risto EsSu 16.02 0.01.17

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lainema Matti MSParma 18.47 0.00.00
2 Asikainen Ville XYZ 26.35 0.07.48
Koivula Keijo HyRa HYL -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurmi Miika VaaSu 16.26 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Eerola Mikko TP 13.58 0.00.00 74.60 72.58
2 Mannonen Ville HS 14.12 0.00.14 72.85 70.88
3 Ikola Atte HS 15.06 0.01.08 68.02 66.18
4 Kinnunen Valtteri MU 15.07 0.01.09 67.45 65.62
5 Asklöf Henrik TP 15.09 0.01.11 66.81 65.00
6 Tervakangas Mikko EsSu 15.13 0.01.15 66.03 64.24
6 Syrjäläinen Lauri HS 15.13 0.01.15 66.03 64.24
8 Rautio Mikael EsSu 15.38 0.01.40 63.32 61.60
9 Tala Miika HS 15.55 0.01.57 61.72 60.05
10 Laaksonen Emil EsSu 16.07 0.02.09 60.49 58.86
11 Uusitalo Topias EsSu 16.16 0.02.18 59.48 57.87
12 Turkki Eero ORa 16.22 0.02.24 58.66 57.07
13 Hamppu Anton HS 16.37 0.02.39 57.33 55.78
14 Määttälä Mikko EsSu 16.45 0.02.47 56.43 54.90
15 Hiiro Artturi RR 17.00 0.03.02 55.16 53.67
16 Talja Eljas OK77 17.09 0.03.11 54.24 52.78
17 Virrankoski Iiro EsSu 17.53 0.03.55 51.60 50.21
18 Raitola Sami EsSu 19.06 0.05.08 47.93 46.63
19 Aaltonen Tatu Lynx 21.40 0.07.42 41.91 40.77
Väisänen Lenni HS HYL -
Lepistö Oskari MSParma HYL -
Haltia Ilari RR HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Gröhn Riku HU-46 15.02 0.00.00 52.54 54.75
2 Ruuskanen Tuomas EsSu 15.07 0.00.05 51.69 53.86
2 Tiainen Olli EsSu 15.07 0.00.05 51.69 53.86
4 Rousku Samuli MSParma 15.39 0.00.37 48.85 50.90
5 Raasakka Jussi EsSu 16.09 0.01.07 46.82 48.78
6 Vaherlehto Eemi EsAk 16.42 0.01.40 44.77 46.65
7 Maasilta Aapo RaVa 16.44 0.01.42 44.17 46.03
8 Hanhijärvi Paulus EsAk 17.26 0.02.24 41.91 43.67
9 Sorsa Antti EsSu 17.38 0.02.36 40.96 42.68
10 Vuorela Joona EsSu 17.53 0.02.51 39.91 41.59
11 Pelkonen Oula RaVa 18.24 0.03.22 38.33 39.94
12 Lintula Otto Trian 18.56 0.03.54 36.80 38.35
13 Kallela Luca HS 19.24 0.04.22 35.48 36.97
14 Riissanen Miska EsAk 19.49 0.04.47 34.31 35.75
15 Laatu Antti HS 28.11 0.13.09 23.82 24.82

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Fritzen Florian Lynx 14.27 0.00.00
2 Rautio Daniel EsSu 14.43 0.00.16
3 Muukkonen Topias SKUusi 15.16 0.00.49
4 Ikola Aapo HS 15.18 0.00.51
5 Riissanen Pyry EsAk 15.27 0.01.00
6 Granqvist Aapo LS-37 16.43 0.02.16
7 Granqvist Eetu LS-37 17.09 0.02.42
8 Leinamo Tuomas Keihäs 17.13 0.02.46
9 Toivonen Niko EsSu 17.18 0.02.51
10 Pelkonen Elias RaVa 17.25 0.02.58
11 Meuronen Joonas HS 18.10 0.03.43
12 Vuorensola Joonatan Lynx 18.41 0.04.14
13 Karelo Luukas EsSu 19.05 0.04.38
14 Ekwik Niclas Lynx 22.04 0.07.37
15 Sorri Sisu S-JKL 25.19 0.10.52
Packalén Anton Lynx HYL -
Lehtonen Kaapo LS-37 HYL -
Hiiro Krister RR HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Koponen Rasmus Lynx 11.35 0.00.00
2 Carlsson Oliver EsAk 11.47 0.00.12
3 Hellstedt Oliver Lynx 12.26 0.00.51
4 Lintula Aapo Trian 13.34 0.01.59
5 Kallela Lenni HS 15.26 0.03.51
6 Näpänkangas Olli S-JKL 16.46 0.05.11

Sarja H10
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Joensuu Aapo HS 15.13 0.00.00
Turunen Topi RR HYL -

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurmi Ella VaaSu 20.11 0.00.00
2 Rautanen Eeva TuuSe 22.37 0.02.26
Voborníková Alena S-JKL HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Väre Tiina SomEsa 16.53 0.00.00 63.28 68.20
2 Karvonen Tiina SomEsa 19.41 0.02.48 51.56 55.58
3 Kuuri-Riutta Eeva KS 22.31 0.05.38 42.70 46.03
4 Marko Zinoviya OK77 24.29 0.07.36 37.09 39.98

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Virta Elli Lynx 16.06 0.00.00 76.87 72.80
2 Ikäheimonen Taru Lynx 16.59 0.00.53 72.23 68.41
3 Oinonen Lotta Pihkan 17.35 0.01.29 69.14 65.48
4 Salonen Heidi HS 17.57 0.01.51 67.12 63.57
5 Kiiski Johanna HS 18.04 0.01.58 66.08 62.59
6 Kyckling Katja Lynx 18.34 0.02.28 63.72 60.34
7 Tervakangas Sanna EsSu 18.58 0.02.52 61.80 58.53
8 Tiitola Annamari Lynx 19.28 0.03.22 59.65 56.49
9 Sorri Katja S-JKL 20.22 0.04.16 56.48 53.49
10 Nybakken Line EsSu 20.41 0.04.35 55.08 52.17
11 Kleemola Katri PertPe 21.26 0.05.20 52.65 49.86
12 Wolff Charlotta Raseborg 22.05 0.05.59 50.60 47.93
13 Carlsson Sanna EsAk 22.15 0.06.09 49.73 47.10
14 Syrjälahti Elina RaVi 23.02 0.06.56 47.57 45.05
15 Pelkonen Suvi VeVe 23.23 0.07.17 46.39 43.93
16 Ekwik Micaela Lynx 23.26 0.07.20 45.82 43.40
Rantanen Sinikka KyS HYL -
Palmen Virpi EsSu HYL -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
Talvioja Hanna RaHa HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Varpula Marjut EsSu 16.41 0.00.00 54.54 61.98
2 Jern Tove OK77 17.59 0.01.18 49.08 55.77
3 Autti Marja-Liisa EsSu 18.15 0.01.34 46.86 53.26
4 Schoultz von Annika OK77 18.51 0.02.10 43.92 49.92
5 Valkonen-Korhonen Minna KuoSu 23.49 0.07.08 33.62 38.21
Franssila Hanna AngA HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ljungqvist-Sarparant Nina Lynx 16.42 0.00.00 53.77 56.50
2 Sani Tuula HU-46 17.25 0.00.43 47.69 50.11
3 Kallio Arja RiSu 19.33 0.02.51 39.04 41.03

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Puromies Merja EsSu 16.46 0.00.00 45.40 44.08
2 Kattilakoski Kirsti KoS 18.51 0.02.05 37.36 36.27
3 Virtanen Marita EsSu 26.23 0.09.37 24.53 23.81

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Malmsten Beatrice Lynx 17.06 0.00.00
Hautala Tuula ONMKY HYL -
Karvonen Pirjo SuSi HYL -
Stoor Anne KoS HYL -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Donner Janina OK77 15.46 0.00.00 64.92 64.98
2 Pelkonen Roosa RaVa 16.55 0.01.09 55.97 56.02
3 Tanskanen Anni IisVi 17.59 0.02.13 48.38 48.43

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Turakainen Venla HS 13.59 0.00.00 66.07 67.32
2 Isoherranen Salla Lynx 14.35 0.00.36 62.79 63.98
3 Lahdenperä Melina EsSu 14.45 0.00.46 61.53 62.69
4 Klemettinen Kaisa S-JKL 15.12 0.01.13 59.17 60.29
5 Heikkilä Suvi Lynx 15.26 0.01.27 57.75 58.84
6 Raasakka Liisa EsSu 15.38 0.01.39 56.49 57.56
7 Asklöf Aino Lynx 15.50 0.01.51 55.26 56.31
8 Nygård Mette S-JKL 15.51 0.01.52 54.69 55.72
9 Tala Emilia HS 16.00 0.02.01 53.67 54.68
10 Kurth Sara TP 16.18 0.02.19 52.18 53.17
11 Sallila Katarina HS 17.08 0.03.09 49.16 50.09
12 Turakainen Veera HS 17.09 0.03.10 48.64 49.56
13 Laine Roosa EsSu 17.22 0.03.23 47.56 48.46
14 Lohikainen Eveliina RaVa 17.25 0.03.26 46.96 47.85
15 Nietula Minja HS 17.33 0.03.34 46.14 47.01
16 Tala Juulia HS 17.55 0.03.56 44.74 45.59
17 Pellonperä Sofia EsSu 21.28 0.07.29 36.96 37.66
Salonen Venla HS HYL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Salmia Tessa MSParma 14.58 0.00.00 56.53 56.91
2 Ankelo Elsa MSParma 15.08 0.00.10 55.35 55.72
3 Näpänkangas Elsa S-JKL 15.15 0.00.17 54.37 54.74
4 Ruohola Ilona MSParma 15.50 0.00.52 51.84 52.18
5 Leinamo Sonja Keihäs 16.21 0.01.23 49.68 50.01
6 Soikkeli Sofia EsSu 16.30 0.01.32 48.72 49.04
7 Lehtonen Maiju LS-37 17.07 0.02.09 46.47 46.78
8 Peura Kerttu EsSu 17.22 0.02.24 45.31 45.61
9 Norrbacka Salla HyRa 17.32 0.02.34 44.40 44.69
10 Ojanaho Ansa-Lotta OH 18.04 0.03.06 42.62 42.90
11 Tiljander Venla HyRa 18.47 0.03.49 40.54 40.81
12 Väisänen Doris HS 19.27 0.04.29 38.72 38.98
13 Salonen Elli HS 20.22 0.05.24 36.56 36.80
14 Sorri Sara S-JKL 29.20 0.14.22 25.09 25.26
Rannila Venla VetU HYL -
Kero Ada OK77 HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ojanaho Eeva-Liina OH 13.10 0.00.00
2 Hanhijärvi Maijukka EsAk 15.37 0.02.27
3 Laitamäki Lotta HlT 16.00 0.02.50
4 Miettinen Kiia Pihkan 16.05 0.02.55
5 Rehberger Nadja HS 16.08 0.02.58
6 Gröhn Ronja HU-46 16.24 0.03.14
7 Soikkeli Linnea EsSu 16.47 0.03.37
8 Rajala Anni HS 16.54 0.03.44
9 Mänty Elisa RR 17.07 0.03.57
10 Rantala Ella HS 17.13 0.04.03
11 Joensuu Lumi HS 17.46 0.04.36
12 Rantakokko Merianna HS 18.30 0.05.20
13 Rautio Ulrika EsSu 18.44 0.05.34
14 Nyman Ida Pihkan 18.51 0.05.41

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Aaltonen Nelli Lynx 12.52 0.00.00
2 Soikkeli Lauriina EsSu 15.11 0.02.19
3 Karelo Olivia EsSu 15.56 0.03.04
4 Viippola Sofia HS 16.14 0.03.22
5 Miettinen Iida Kristiina Pihkan 23.31 0.10.39

Sarja D10
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nurmiainen Elsa Raseborg 32.33 0.00.00
2 Hyvölä Venla KyS 33.29 0.00.56
3 Syrjälahti Iida RaVi 48.27 0.15.54