FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Lumonite SM-yö, H21 karsinta (ilmoittautuminen finaalin kautta)
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21K1
Matka
Osallistujien määrä 31
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuukka Elias TP 36.30 0.00.00 94.33 92.72
2 Pernu Lari EsSu 37.03 0.00.33 92.47 90.89
3 Suna Jussi TuMe 39.41 0.03.11 85.90 84.43
4 Saari Aki LS-37 40.47 0.04.17 83.16 81.74
5 Salmenkylä Anton HS 41.40 0.05.10 80.98 79.60
6 Leirimaa Tatu LS-37 42.17 0.05.47 79.39 78.04
7 Heiska Samu TuMe 42.18 0.05.48 78.96 77.61
8 Ilmonen Aleksi JRV 42.19 0.05.49 78.52 77.18
9 Metsälä Juuso Lynx 43.03 0.06.33 76.78 75.47
10 Närvä Tomi HiKi 43.15 0.06.45 76.03 74.73
11 Reneslacis Valters VeVe 43.17 0.06.47 75.57 74.28
12 Ruohola Aaro MSParma 43.34 0.07.04 74.68 73.41
13 Hyvönen Pekka AngA 43.38 0.07.08 74.18 72.91
14 Suutari Matti VeVe 43.54 0.07.24 73.33 72.08
15 Vesanto Anssi EsSu 43.59 0.07.29 72.80 71.56
16 Ovaska Janne VeVe 45.19 0.08.49 70.28 69.08
17 Niskanen Janne VeVe 45.23 0.08.53 69.80 68.61
18 Etula Atte LS-37 45.29 0.08.59 69.27 68.08
19 Gabitov Rinat EsSu 46.20 0.09.50 67.62 66.47
20 Niemi Oskari LappRi 46.36 0.10.06 66.87 65.73
21 Joutsensaari Jeremias KangSK 50.10 0.13.40 61.77 60.71
22 Husu Miika LappRi 50.54 0.14.24 60.54 59.51
23 Nissinen Niko Pohjant 51.38 0.15.08 59.35 58.33
24 Manninen Kalle AnttU 52.58 0.16.28 57.53 56.55
25 Hanhijärvi Petrus EsAk 54.15 0.17.45 55.85 54.90
26 Westerlund Otso Koovee 58.30 0.22.00 51.50 50.62
27 Taulavuori Arttu AlatPi 59.58 0.23.28 49.95 49.10
28 Bruguière André RaN 1.00.22 0.23.52 49.34 48.49
29 Koivusalo Kalle IlU 1.01.17 0.24.47 48.32 47.49
Niemi Pyry RR KES -
Leskinen Aapo Lynx KES -

Sarja H21K2
Matka
Osallistujien määrä 33
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuukka Anton TP 36.16 0.00.00 90.77 90.47
2 Penttinen Topi MSParma 36.23 0.00.07 90.05 89.76
3 Syrjäläinen Arttu HS 36.37 0.00.21 89.06 88.77
4 Knuuttila Mikko IkNV 37.07 0.00.51 87.44 87.16
5 Aho Aaro VaHa 37.14 0.00.58 86.75 86.47
6 Savolainen Eetu IkNV 38.06 0.01.50 84.37 84.10
7 Leskinen Antti-Pekka Lynx 38.22 0.02.06 83.39 83.12
8 Heinonen Samuel PR 38.28 0.02.12 82.77 82.50
9 Vanhanen Konsta IkNV 38.30 0.02.14 82.29 82.03
10 Juopperi Sami-Petteri Navi 38.42 0.02.26 81.47 81.21
11 Upitis Uldis TuMe 38.48 0.02.32 80.86 80.60
12 Saikko Antti TP 39.14 0.02.58 79.58 79.32
13 Koivisto Daniel VeVe 39.47 0.03.31 78.09 77.84
14 Mäkinen Tapani TuMe 40.10 0.03.54 76.96 76.71
15 Valkonen Lauri IHR 40.31 0.04.15 75.91 75.67
16 Honkimaa Antti EsSu 41.08 0.04.52 74.40 74.16
17 Rahko Sampo Pohjant 41.33 0.05.17 73.28 73.05
18 Helander Iisak Pohjant 41.54 0.05.38 72.30 72.07
19 Jern Jonas PR 42.18 0.06.02 71.25 71.02
20 Inkeri Eero VeVe 42.59 0.06.43 69.76 69.54
21 Mertanen Simo LappRi 44.06 0.07.50 67.65 67.43
22 Hyppölä Sampo KuoSu 44.09 0.07.53 67.22 67.00
23 Niiranen Arto KuoSu 44.14 0.07.58 66.74 66.53
24 Väyrynen Antti VeVe 45.14 0.08.58 64.93 64.72
25 Saikko Ville LappRi 45.48 0.09.32 63.79 63.58
26 Seppänen Kari-Pekka EsSu 46.03 0.09.47 63.11 62.90
27 Ruuhiala Roope Hiisi 46.33 0.10.17 62.10 61.90
28 Huomolin Ville LappRi 48.29 0.12.13 59.30 59.11
29 Hirvikoski Eero SiikSi 50.18 0.14.02 56.85 56.67
30 Kivelä Joonatan PerhKi 50.49 0.14.33 55.97 55.79
31 Sormunen Roope JRV 52.34 0.16.18 53.82 53.64
32 Honkanen Eppu LieRa 56.35 0.20.19 49.72 49.56
33 Hietala Esa PudU 1.00.57 0.24.41 45.91 45.76

Sarja H21K3
Matka
Osallistujien määrä 34
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sild Timo Koovee 35.02 0.00.00 97.14 96.94
2 Syrjäläinen Topi HS 36.14 0.01.12 93.50 93.30
3 Sirén Mikko AngA 36.30 0.01.28 92.39 92.20
4 Mänkärlä Janne Lynx 38.15 0.03.13 87.76 87.58
5 Karppinen Aleksi IkNV 38.21 0.03.19 87.13 86.95
6 Heinmann Kristo KangSK 38.36 0.03.34 86.16 85.98
7 Fabritius Mikael LS-37 38.39 0.03.37 85.65 85.47
8 Ruohola Akseli MSParma 39.14 0.04.12 83.98 83.81
9 Kautto Lasse LS-37 39.23 0.04.21 83.27 83.10
10 Saari Toni PR 39.31 0.04.29 82.60 82.43
11 Sopo Aleksi Navi 39.33 0.04.31 82.14 81.97
12 Heinaro Einari HS 39.36 0.04.34 81.64 81.47
13 Caune Ilgvars VeVe 39.59 0.04.57 80.47 80.31
14 Leinonen Pauli LS-37 40.15 0.05.13 79.56 79.39
15 Takanen Lari PR 40.40 0.05.38 78.36 78.20
16 Sipponen Jere PR 41.27 0.06.25 76.51 76.35
17 Tani Jukka KS 41.43 0.06.41 75.65 75.49
18 Metsälä Tuomas Lynx 42.22 0.07.20 74.12 73.97
19 Oksanen Tommi HS 42.44 0.07.42 73.12 72.97
20 Manninen Heikki AnttU 42.55 0.07.53 72.45 72.30
21 Pryjma Fryderyk IkNV 43.17 0.08.15 71.48 71.33
22 Lahtinen Atte HS 44.44 0.09.42 68.82 68.67
23 Snickars Caj OK77 44.55 0.09.53 68.19 68.05
24 Pousi Juho VeVe 44.57 0.09.55 67.80 67.66
25 Sainio Santeri KangSK 45.03 0.10.01 67.30 67.16
26 Aaltio Aapo KuoSu 45.10 0.10.08 66.79 66.65
27 Vehmas Miika EsSu 48.03 0.13.01 62.46 62.33
28 Väisänen Patrik KS 48.06 0.13.04 62.07 61.94
29 Sankelo Hermanni IkNV 50.59 0.15.57 58.26 58.13
30 Laasanen Lauri LaihLu 51.35 0.16.33 57.28 57.16
31 Hirvonen Olli-Petteri TP 52.00 0.16.58 56.52 56.40
32 Viinikka Heikki KeKaRa 54.11 0.19.09 53.96 53.85
33 Heinaro Lauri EsSu 54.46 0.19.44 53.10 52.99
34 Nissinen Veeti PuolRy 1.03.48 0.28.46 45.34 45.25