FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Avoin Etelä-Pohjanmaan AM-sprintti
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heiska Samu VeVe 16.02 0.00.00 81.10 76.10
2 Lahtinen Tuomo LS-37 16.30 0.00.28 77.82 73.02
3 Hakala Antti KortJV 16.51 0.00.49 75.24 70.60
4 Iivari Antti RasKu 17.40 0.01.38 70.84 66.47
5 Nissinen Niko Pohjant 18.04 0.02.02 68.37 64.16
6 Luoma Juha IkNV 18.18 0.02.16 66.61 62.50
7 Laasanen Lauri LaihLu 18.20 0.02.18 65.61 61.56
8 Kotamäki Iivo IkNV 18.45 0.02.43 63.28 59.38
9 Markkila Eero RasKu 18.59 0.02.57 61.65 57.84
10 Latva Niko SuJu 19.28 0.03.26 59.28 55.62
11 Tuomaala Juuso LapVi 19.34 0.03.32 58.15 54.56
12 Hemminki Jukka RaJu 19.50 0.03.48 56.55 53.06
Seppänen Kari-Pekka RasKa HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Lauronen Jarkko LaihLu 16.23 0.00.00
2 Koski Jussi YKV 16.37 0.00.14

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karppi Tapio LaihLu 17.45 0.00.00 44.65 37.37
2 Rajala Jarkko RaJu 18.35 0.00.50 41.37 34.62
3 Nikkola Hannu RaJu 18.42 0.00.57 39.84 33.34
4 Kumara Antti LaihLu 20.45 0.03.00 34.76 29.09
5 Tuomaala Ville VaaSu 22.41 0.04.56 30.75 25.73
6 Ala-Honkola Esa KuortKu 23.29 0.05.44 28.69 24.01

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ekola Juha AlahKi 16.40 0.00.00 47.76 51.30
2 Kamila Kai SuJu 16.57 0.00.17 45.79 49.18
3 Lehtimäki Harri HlT 17.46 0.01.06 42.56 45.72
4 Nurmi Pasi RasKe 18.36 0.01.56 39.58 42.52
5 Savolainen Tomi RasKe 18.40 0.02.00 38.38 41.23
6 Isoluoma Jani RasKu 18.46 0.02.06 37.11 39.87
7 Ruokola Ilkka RaJu 19.46 0.03.06 34.23 36.77

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Heikkilä Ossi S-JKL 15.32 0.00.00 54.31 52.41
2 Lassila Antti KuortKu 16.36 0.01.04 49.98 48.23
3 Tarkkanen Matti SuJu 16.56 0.01.24 48.16 46.48
4 Hämynen Petri ÄäSa 18.19 0.02.47 43.76 42.22
5 Nevala Pasi TeuRi 18.31 0.02.59 42.53 41.04
6 Laasanen Juha LaihLu 18.32 0.03.00 41.73 40.27
7 Korhonen Marko YlämPy 18.58 0.03.26 40.03 38.63
8 Kujala Tapio RaJu 19.56 0.04.24 37.39 36.08
9 Mutka Jouni S-JKL 20.22 0.04.50 35.90 34.64
10 Lyyluoma Pasi TeuRi 20.48 0.05.16 34.48 33.27

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sippola Asko KuortKu 15.13 0.00.00 49.89 46.12
2 Hakala Heikki KortJV 15.56 0.00.43 47.00 43.44
3 Hautamäki Reijo RasKu 16.33 0.01.20 44.62 41.24
4 Patana Pekka LaihLu 16.49 0.01.36 43.30 40.02
5 Itkonen Raimo S-JKL 17.07 0.01.54 41.94 38.76
6 Åkerman Jari RasKe 17.51 0.02.38 39.63 36.63
6 Liukkonen Jari IHR 17.51 0.02.38 39.63 36.63
8 Toppari Reijo KauWi 18.03 0.02.50 38.05 35.17
9 Lerssi Juha KPV 18.35 0.03.22 36.40 33.64
10 Uuttu Risto S-JKL 19.46 0.04.33 33.70 31.14
11 Virnala Jukka JalJa 20.11 0.04.58 32.49 30.03
Koskela Heikki RaJu HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laakso Antero SuosmSa 16.31 0.00.00 44.03 45.45
2 Lind Sune Falken 17.03 0.00.32 42.01 43.37
3 Nurisalo Seppo KoS 17.32 0.01.01 40.23 41.53
4 Linna Heikki RasKe 17.48 0.01.17 39.01 40.28
5 Viinikka Matti KauKa 18.03 0.01.32 37.87 39.10
6 Pensas Esko LaihLu 18.31 0.02.00 36.33 37.50
7 Hattar Allan Falken 19.05 0.02.34 34.68 35.80
8 Tuomaala Juhani KoS 19.29 0.02.58 33.40 34.49
9 Huhtanen Esa RaJu 20.10 0.03.39 31.73 32.76
10 Kaataja Jorma RasKe 26.56 0.10.25 23.35 24.11
Matikainen Hannu RasKe HYL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nyystilä Jukka LaihLu 18.06 0.00.00 46.78 40.17
2 Kalliomaa Lasse LaihLu 18.27 0.00.21 45.13 38.76
3 Harju Hannu JäPa 19.00 0.00.54 43.08 37.00
4 Laine Harri KauKa 19.05 0.00.59 42.15 36.20
5 Hahtola Aulis RasKu 19.57 0.01.51 39.62 34.02
6 Turunen Erkki SuSe 20.05 0.01.59 38.65 33.19
7 Pienimäki Kari RaJu 20.26 0.02.20 37.30 32.03
8 Turpeinen Timo VaajTe 22.17 0.04.11 33.57 28.83
9 Pollari Kalevi YKV 23.56 0.05.50 30.66 26.33
10 Kujanpää Heikki AlajA 26.10 0.08.04 27.51 23.62

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hautala Olavi RaJu 18.37 0.00.00 37.31 28.13
2 Valli Seppo KauKa 20.24 0.01.47 33.31 25.12
3 Erkinheimo Voitto KortJV 22.11 0.03.34 29.97 22.60
4 Rantakangas Erkki AlajA 23.20 0.04.43 27.85 21.00
5 Ojajärvi Väinö RaJu 25.45 0.07.08 24.66 18.60
6 Taipalus Esko RasKe 27.43 0.09.06 22.37 16.87
7 Näsi Mauno RaJu 28.39 0.10.02 21.12 15.93
Niemelä Pentti LaihLu HYL -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kukko Risto VäVi 14.41 0.00.00 19.80 19.80
2 Hakala Eino RasKe 17.00 0.02.19 16.59 16.59
3 Kamila Pentti LaihLu 19.46 0.05.05 13.83 13.83
4 Hakala Niilo TeuRi 22.17 0.07.36 11.87 11.87
5 Heikkilä Pentti RaJu 23.31 0.08.50 10.88 10.88
6 Korri Eino KortJV 25.16 0.10.35 9.78 9.78

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kataja Reino SuJu 20.00 0.00.00 18.36 13.20
2 Yli-Teevahainen Kalevi VaaSu 27.41 0.07.41 12.60 9.06
3 Salmi Aimo VaaSu 29.01 0.09.01 11.39 8.19
4 Knuuttila Helge VaaSu 57.12 0.37.12 5.46 3.92

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Nurmi Miika VaaSu 15.07 0.00.00 61.48 66.18
2 Kaksonen Teemu YKV 15.30 0.00.23 55.46 59.70
3 Lähdesmäki Mikko RaJu 15.32 0.00.25 50.85 54.75

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Laasanen Matti LaihLu 14.28 0.00.00 48.71 50.22
2 Sankelo Antton LapVi 14.36 0.00.08 46.82 48.27
3 Kangas Juho LapVi 16.51 0.02.23 39.31 40.53
4 Kumara Eemeli LaihLu 17.13 0.02.45 37.24 38.40
5 Koskela Sakari RaJu 17.54 0.03.26 34.64 35.72
Höök Jaakko RaJu HYL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Sankelo Sampo LapVi 14.32 0.00.00 45.67 43.71
2 Pitkänen Ville RaJu 15.31 0.00.59 41.97 40.18
3 Lemberg Roope RaJu 15.40 0.01.08 40.78 39.03
4 Pihlajamäki Teemu LapVi 16.14 0.01.42 38.59 36.93
5 Kumara Heikki LaihLu 16.20 0.01.48 37.59 35.98
6 Stevander Karri LapVi 16.45 0.02.13 35.91 34.37
7 Helin Saku RaJu 18.24 0.03.52 32.02 30.64
8 Mutikainen Leevi RaJu 19.15 0.04.43 29.96 28.67
9 Nevala Roni TeuRi 19.26 0.04.54 29.03 27.79

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ekola Juuso AlahKi 11.02 0.00.00
2 Lemberg Ville RaJu 12.09 0.01.07
3 Sankelo Verneri LapVi 12.37 0.01.35
4 Karhunen Juho YKV 14.19 0.03.17
5 Hauhia Iiro RaJu 14.56 0.03.54
Hantula Jussi KauWi HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hauhia Aleksi RaJu 8.51 0.00.00
2 Isokangas Ville AlajA 9.27 0.00.36
3 Noponen Veeti LapVi 10.35 0.01.44
4 Oja Lauri LapVi 10.49 0.01.58
4 Pöytäkangas Tuukka VaaSu 10.49 0.01.58
6 Ala-Honkola Akseli KuortKu 11.42 0.02.51
7 Pöytäkangas Elias VaaSu 12.34 0.03.43
8 Puttonen Osku KuortKu 12.35 0.03.44
9 Koski Juuso YKV 13.28 0.04.37
10 Matila Oskari KuortKu 13.53 0.05.02
11 Kiviniemi Niila KuortKu 14.58 0.06.07
12 Suokko Lauri LapVi 15.40 0.06.49

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Patana Jenny HiKi 15.03 0.00.00 63.71 61.95
2 Korpi Maarit LapVi 17.57 0.02.54 52.08 50.64
3 Savinainen Kati RasKu 18.14 0.03.11 49.96 48.58
4 Pärnänen Päivi RaJu 18.39 0.03.36 47.56 46.24
5 Ylipelkola Essi KortJV 19.35 0.04.32 44.07 42.85
6 Ojala Ulla PoRa 22.11 0.07.08 37.82 36.78
7 Korpi Paula LapVi 24.50 0.09.47 32.82 31.91

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Keski-Säntti Eija YKV 15.39 0.00.00 60.35 48.46
2 Koski Päivi YKV 16.06 0.00.27 54.26 43.57
3 Korhonen Kati S-JKL 16.30 0.00.51 48.65 39.07

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Karppi Susanna LaihLu 18.43 0.00.00 35.49 33.16
2 Saarimäki Riikka RasKe 18.58 0.00.15 33.71 31.49
3 Kalliolahti-Oja Mari LapVi 20.30 0.01.47 29.97 28.00
4 Kumara Tanja-Tupuna LaihLu 20.42 0.01.59 28.48 26.61
5 Kujanpää Maarit KuortKu 21.48 0.03.05 25.90 24.20

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Ahola Mari RasKe 21.50 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Latvala Annukka RaJu 19.20 0.00.00 43.79 41.74
2 Hauhia Eija RaJu 19.51 0.00.31 41.74 39.78
3 Ala-Kasari Outi RasKu 20.15 0.00.55 40.02 38.14
4 Iso-Koivisto Minna KauWi 20.29 0.01.09 38.68 36.87
5 Korpela-Kamila Heidi SuJu 21.19 0.01.59 36.31 34.61
6 Erkkilä Marja RaJu 21.27 0.02.07 35.24 33.59
7 Koskela Sari RaJu 25.22 0.06.02 29.09 27.72
8 Suokko Katariina LapVi 26.37 0.07.17 27.04 25.77

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Leppä Eija SuJu 20.03 0.00.00 42.39 37.08
2 Katajamäki Tuija KauWi 20.09 0.00.06 40.07 35.05
3 Mäkineste-Mäkelä Päivi RasKu 21.24 0.01.21 35.74 31.26
4 Ojajärvi Päivi RasKe 22.19 0.02.16 32.37 28.31

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kattilakoski Kirsti KoS 16.22 0.00.00 41.39 47.49
2 Piirto Kaisu JRV 17.14 0.00.52 37.84 43.41
3 Korkeakangas Eeva-Liisa RaJu 17.15 0.00.53 36.33 41.68
4 Kuoppala Riitta KuortKu 19.36 0.03.14 30.68 35.19
5 Turunen Päivi-Kaarina SuSe 21.16 0.04.54 27.08 31.06

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Erkinheimo Ritva KortJV 16.50 0.00.00 40.28 40.37
2 Seppälä Eila YKV 17.51 0.01.01 36.09 36.17
3 Stoor Anne KoS 19.22 0.02.32 31.51 31.58
4 Laine Kaija KauKa 20.51 0.04.01 27.64 27.70

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hautamäki Anna-Maija RasKe 50.44 0.00.00

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Kangas Emma LapVi 22.04 0.00.00 28.77 28.77
2 Laasanen Maija LaihLu 24.58 0.02.54 23.52 23.52
3 Linna Veera RasKe 1.05.30 0.43.26 8.24 8.24

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Melender Ida RaJu 15.00 0.00.00 31.37 32.83
2 Nuuttila Anni RaJu 21.28 0.06.28 20.27 21.22
3 Ahola Elli RasKe 29.21 0.14.21 13.63 14.26

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Sprinttipisteet
1 Hietala Emmi LapVi 11.47 0.00.00 45.83 43.85
2 Kankainen Venla SoJy 11.50 0.00.03 44.27 42.36
3 Niemi Tiina PoRa 11.53 0.00.06 42.72 40.87
4 Melender Emilia RaJu 12.07 0.00.20 40.56 38.81
5 Peltola Eeva LapVi 14.03 0.02.16 33.82 32.36
Nevala Ronja TeuRi HYL -

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Sikkilä Peppi LapVi 10.58 0.00.00
2 Kankaanpää Aino LapVi 11.05 0.00.07
3 Karppi Iiris LaihLu 11.51 0.00.53
4 Peura Siiri KauKa 13.34 0.02.36
5 Oikarainen Siiri LaihLu 13.58 0.03.00

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 18
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Nivukoski Lotta LapVi 9.23 0.00.00
2 Hietala Sini LapVi 9.55 0.00.32
3 Rajala Maija RaJu 10.26 0.01.03
4 Hoskari Sanni RasKe 10.38 0.01.15
5 Korpi Sanni PoRa 10.43 0.01.20
6 Tuomaala Ella VaaSu 10.50 0.01.27
7 Kero Fanni LapVi 11.46 0.02.23
8 Sikkilä Iines LapVi 12.07 0.02.44
9 Nylund Helmina LapVi 12.50 0.03.27
10 Korkonen Emilia KuortKu 13.18 0.03.55
11 Lammi Kira KauWi 14.00 0.04.37
12 Kankaanpää Sanni LapVi 14.08 0.04.45
13 Suokko Matilda LapVi 14.11 0.04.48
14 Nivukoski Nanna LapVi 14.36 0.05.13
15 Hautamäki Anni RasKe 15.05 0.05.42
16 Välimäki Emilia LapVi 16.00 0.06.37
17 Karppi Helene LaihLu 19.13 0.09.50
18 Keski-Nisula Aurora KuortKu 32.33 0.23.10