FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
SM-pyöräsuunnistus keskimatka, viralliset tulokset kaikki sarjat
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 23
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laurila Jussi JalJa 52.46 0.00.00
2 Niemi Pekka KanSu 54.15 0.01.29
3 Kaskinen Kare UlvUra 55.20 0.02.34
4 Saarela Samuli KoS 58.06 0.05.20
5 Blomster Anders Trian 58.47 0.06.01
6 Puolakanaho Sakari HyRa 59.27 0.06.41
7 Vanhanen Konsta AR 1.00.08 0.07.22
8 Kahelin Jouni VaajTe 1.00.09 0.07.23
9 Hanhijärvi Petrus EsAk 1.02.49 0.10.03
10 Kleemola Joona HyRa 1.03.09 0.10.23
11 Pökälä Samuel AR 1.03.16 0.10.30
12 Hallik Margus L-US 1.04.12 0.11.26
13 Lindahl Jesper Trian 1.09.04 0.16.18
14 Huikko Petteri VaajTe 1.10.16 0.17.30
15 Tommola Mikko LS-37 1.11.52 0.19.06
16 Saarinen Juho MU 1.13.22 0.20.36
17 Nieminen Verneri RaVa 1.15.51 0.23.05
18 Latva Niko SuJu 1.20.00 0.27.14
19 Linnainmaa Tero KyRa 1.21.20 0.28.34
20 Pensas Mika Malax 1.24.09 0.31.23
21 Pyykönen Pasi KanSu 1.27.09 0.34.23
22 Vesanen Juuso PIF 1.29.46 0.37.00
23 Rantanen Kalle PIF 1.31.04 0.38.18

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hongell Timo KoS 41.36 0.00.00 85.73
2 Mikkola Timo Hiisi 44.15 0.02.39 79.66
3 Tahvonen Matti PR 45.49 0.04.13 76.04
4 Harlamow Kim KoS 46.17 0.04.41 74.39
5 Paavola Kai KoS 46.20 0.04.44 73.42
6 Lauronen Jarkko LaihLu 47.27 0.05.51 70.82
7 Saarinen Samuli RaN 58.51 0.17.15 56.40
8 Lehtinen Tommi TarpSu 1.02.54 0.21.18 52.12
9 Leivonmäki Esa JalJa 1.06.00 0.24.24 49.05
10 Koski Jussi YKV 1.07.40 0.26.04 47.23
11 Rantanen Olli PIF 1.08.14 0.26.38 46.24
12 Nurminen Ville-Veikko SuosmSa 1.09.05 0.27.29 45.07
13 Takamaa Mikko JalJa 1.10.11 0.28.35 43.78
14 Raitoharju Matti RaLu 1.19.33 0.37.57 38.11

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Häkkinen Mika Hiilto 41.13 0.00.00 82.75
2 Kankkunen Riku KuoSu 43.33 0.02.20 76.85
3 Voutilainen Arto JYPS 47.26 0.06.13 69.21
4 Sarkkinen Timo LaTa 48.12 0.06.59 66.78
5 Kempas Janne Hiisi 52.00 0.10.47 60.67
6 Hämäläinen Ari LS-37 54.17 0.13.04 56.94
7 Toimela Niko LS-37 1.03.10 0.21.57 47.92
8 Ikola Timo LeSi 1.05.46 0.24.33 45.05
9 Koivula Jyrki LaihLu 1.22.50 0.41.37 35.00

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 21
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Pesu Raino Hiilto 36.40 0.00.00 77.48
2 Forsblom Vesa RR 39.18 0.02.38 71.74
3 Rantala Mika RaJu 39.23 0.02.43 71.05
4 Friman Sami HyRa 40.54 0.04.14 67.90
5 Salo Mikael Trian 41.22 0.04.42 66.62
6 Klemettinen Vesa S-JKL 41.46 0.05.06 65.47
7 Johansson Peter Brahe 43.10 0.06.30 62.85
8 Myllykoski Pekka S-JKL 45.27 0.08.47 59.22
9 Saari Marko L-LL 45.51 0.09.11 58.24
10 Lång Pekka KuoSu 49.11 0.12.31 53.86
11 Kyyrönen Samuli RR 50.21 0.13.41 52.19
12 Roininen Reijo JäPa 51.42 0.15.02 50.42
13 Kajarinne Petri KeuKi 52.15 0.15.35 49.48
14 Hirvonen Petri EE 54.29 0.17.49 47.06
15 Raitanen Ismo TP 54.58 0.18.18 46.26
16 Rajala Teemu JalJa 56.16 0.19.36 44.81
17 Jaatinen Marko MuurVi 56.36 0.19.56 44.17
18 Hakala Arto HlT 58.11 0.21.31 42.60
19 Louekari Sami EsSu 1.04.01 0.27.21 38.39
20 Kamila Kai SuJu 1.10.10 0.33.30 34.72
Fey Carl EsSu KES -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 22
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tervala Mika RaVa 35.16 0.00.00 73.05
2 Jokinen Heikki LS-37 36.19 0.01.03 70.43
3 Höstman Stefan Malax 36.53 0.01.37 68.85
4 Gynther Kimmo IHR 37.12 0.01.56 67.77
5 Östergård Patric Trian 37.15 0.01.59 67.18
6 Savikko Olli TarpSu 37.19 0.02.03 66.57
7 Raudus Timo Eks 38.06 0.02.50 64.72
8 Mäki Pekka TarpSu 39.36 0.04.20 61.80
9 Turpiainen Janne HyRa 39.43 0.04.27 61.16
10 Lindfors Max Trian 40.11 0.04.55 59.99
11 Kinnari Jukka SuJu 40.34 0.05.18 58.97
12 Kaukonen Markus EsSu 41.23 0.06.07 57.36
13 Bondarenko Igor LS-37 41.30 0.06.14 56.75
14 Rissanen Markku TP 42.57 0.07.41 54.41
15 Logvinchuk Aleksander LS-37 43.23 0.08.07 53.44
16 Ojala Kai S-2000 44.13 0.08.57 52.02
17 Paasi Jaakko TP 45.37 0.10.21 50.02
18 Kleemola Jouko Eks 48.18 0.13.02 46.86
19 Marttinen Tuomo IPR 48.19 0.13.03 46.46
20 Piirainen Jyrki JäPa 49.27 0.14.11 45.02
21 Laine Kari VaHa 1.04.05 0.28.49 34.46
Niittylahti Ari EE HYL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Mäkinen Seppo S-2000 33.58 0.00.00 70.02
2 Sippola Asko KuortKu 36.02 0.02.04 65.18
3 Enroth Ari RR 38.43 0.04.45 59.89
4 Martikainen Pasi IPR 39.41 0.05.43 57.68
5 Ovaska Pertti EE 40.04 0.06.06 56.39
6 Sainio Harry OK77 43.34 0.09.36 51.18
7 Autio Ossi HyRa 46.50 0.12.52 46.97
8 Viinikainen Mikko EsSu 50.15 0.16.17 43.19
9 Lehikoinen Aki S-JKL 50.57 0.16.59 42.01
10 Saari Ismo IPR 51.15 0.17.17 41.19
11 Westerlund Anders OK77 51.29 0.17.31 40.42
Ojala Hannu TarpSu HYL -
Nyholm Thomas Trian HYL -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Viilo Keijo TP 34.11 0.00.00 57.52
2 Peltonen Heikki IPR 36.38 0.02.27 52.87
3 Mannila Tapio EE 38.36 0.04.25 49.41
4 Höstman Glenn Malax 41.22 0.07.11 45.39
5 Laurila Timo JalJa 43.38 0.09.27 42.36
6 Honkanen Reijo TurSa 44.10 0.09.59 41.18
7 Aalto Timo TurSa 46.13 0.12.02 38.71
8 Sjöblom Jarmo HinnYr 50.30 0.16.19 34.85
9 Nuoranne Jussi LHR 56.33 0.22.22 30.60
10 Keski-Ojala Jouko YlivKu 58.28 0.24.17 29.09
Linna Heikki RasKe KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 17
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saarinen Heikki SOC 35.06 0.00.00 58.48
2 Hyyryläinen Raimo JuvU 39.05 0.03.59 52.03
3 Slotte Harald Botnia 44.50 0.09.44 44.93
4 Ollikainen Seppo IPR 45.31 0.10.25 43.83
5 Hirsimäki Raimo JäPa 46.53 0.11.47 42.14
6 Tyrväinen Heikki JäPa 48.37 0.13.31 40.24
7 Nevala Jorma RaN 49.51 0.14.45 38.86
8 Potinkara Jouko RaJu 50.39 0.15.33 37.87
9 Lukkarinen Mikko Pohjant 52.34 0.17.28 36.12
10 Salminen Esko SuSi 53.44 0.18.38 34.98
11 Majasaari Kari SuJu 56.55 0.21.49 32.68
11 Väätäinen Hannu IPR 56.55 0.21.49 32.68
13 Virtanen Jorma Hiisi 1.07.08 0.32.02 27.14
14 Ojala Antti TurSa 1.07.45 0.32.39 26.61
15 Lakkinen Keijo SuSe 1.11.01 0.35.55 25.11
Pihlaja Antti Malax KES -
Hahtola Aulis RasKu KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juola Eero KoS 29.54 0.00.00 53.37
2 Jokinen Leo KoS 31.53 0.01.59 49.21
3 Orpana Risto SOC 33.33 0.03.39 45.98
4 Köykkä Jussi RasKu 36.02 0.06.08 42.07
5 Nurminen Heikki IPR 40.13 0.10.19 37.03
6 Ilkka Jarmo RaJu 40.16 0.10.22 36.33
7 Peltola Lasse SuJu 42.19 0.12.25 33.94
8 Lehtimäki Jorma LHR 43.02 0.13.08 32.75
9 Kesti Tapani KuortKu 48.55 0.19.01 28.27
10 Varonen Arto LeSi 56.04 0.26.10 24.19

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Luukko Jukka PäijRa 31.43 0.00.00 46.54
2 Laitinen Raimo SuSi 32.14 0.00.31 44.93
3 Alalahti Jaakko ONMKY 32.19 0.00.36 43.96
4 Torvikoski Jouko JäPa 32.51 0.01.08 42.41
5 Kanerva Unto PäijRa 34.57 0.03.14 39.07
6 Martikainen Arvo LS-37 38.23 0.06.40 34.85
7 Veijovaara Jorma Pohjant 42.50 0.11.07 30.58
8 Vistiaho Erkki KoS 51.46 0.20.03 24.77
9 Ketola Tuomo KauKa 1.32.40 1.00.57 13.54

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kuisla Raimo EE 41.44 0.00.00
2 Häkkinen Tapani IPR 52.08 0.10.24
Holm Lars-Gunnar Botnia KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Lilja Juha TP 41.09 0.00.00 81.79
2 Nykänen Tomi LS-37 44.12 0.03.03 75.27
3 Kaksonen Teemu YKV 44.53 0.03.44 73.26
4 Venetjoki Väinö KoS 47.43 0.06.34 68.09
5 Kronqvist Emil KoS 56.27 0.15.18 56.87
6 Nurminen Jani VaHa 1.00.08 0.18.59 52.74
7 Saranpää Topias RaJu 1.02.34 0.21.25 50.07
8 Koskinen Joni RR 1.04.29 0.23.20 47.98
9 Johansson Emil Brahe 1.06.32 0.25.23 45.92
10 Paasi Antti TP 1.07.59 0.26.50 44.37
11 Väisänen Leevi EsSu 1.08.33 0.27.24 43.43
12 Viinikainen Vilppu EsSu 1.13.36 0.32.27 39.93
13 Kleemola Arttu Eks 1.30.33 0.49.24 32.02
Arvela Oskari LS-37 KES -

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Arola Topias PR 39.24 0.00.00 68.04
2 Autio Wertti HyRa 42.09 0.02.45 62.92
3 Oksa Antti-Jussi HyRa 42.58 0.03.34 61.06
4 Haltia Ilari RR 45.11 0.05.47 57.43
5 Lepistö Oskari MSParma 45.48 0.06.24 56.03
6 Ikola Atte LeSi 46.13 0.06.49 54.90
7 Hanhijärvi Paulus EsAk 49.15 0.09.51 50.93
8 Pelkonen Oula RaVa 52.20 0.12.56 47.38
9 Saarela Benjamin LHR 54.33 0.15.09 44.93
10 Kolganov Vladislav LS-37 55.21 0.15.57 43.76
11 Viilo Tommi TP 57.44 0.18.20 41.46
12 Rinta-Koski Eemeli VaaSu 58.33 0.19.09 40.39
13 Leiniö Juho HS 1.03.28 0.24.04 36.81
14 Väisänen Lenni HS 1.06.09 0.26.45 34.88
Saranpää Touko RaJu KES -

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Klemettinen Simo S-JKL 31.10 0.00.00
2 Aaltonen Tatu Lynx 32.04 0.00.54
3 Arvela Henri LS-37 33.26 0.02.16
4 Raitanen Konsta TP 33.56 0.02.46
5 Schüle Oliver Koovee 38.28 0.07.18
6 Kallela Luca HS 44.42 0.13.32
7 Pelkonen Elias RaVa 53.39 0.22.29
8 Ekwik Niclas Lynx 59.56 0.28.46

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Saarinen Henna Koovee 48.52 0.00.00 98.71
2 Haga Antonia Botnia 49.40 0.00.48 95.80
3 Pesu Mervi RR 50.04 0.01.12 93.72
4 Laurila Susanna JalJa 50.29 0.01.37 91.64
5 Hara Marika Koovee 51.17 0.02.25 88.93
6 Stengård Ingrid Trian 56.41 0.07.49 79.30
7 Saarela Ruska KoS 57.20 0.08.28 77.25
8 Pökälä Mona AR 57.27 0.08.35 75.95
9 Lehtimäki Tuuli LHR 1.01.15 0.12.23 70.17
10 Haltia Riikka RR 1.04.51 0.15.59 65.26
11 Hakala Eeva-Liisa KortJV 1.05.56 0.17.04 63.19
12 Hakala Helena KortJV 1.11.36 0.22.44 57.27

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Penttilä Marja KoS 35.48 0.00.00 93.15
2 Koivunen Mari LamSä 36.10 0.00.22 90.48
3 Rantanen Marja LamSä 36.25 0.00.37 88.14
4 Hertsbacka Henna PIF 38.04 0.02.16 82.67
5 Alexandersson Dina PIF 39.15 0.03.27 78.59
6 Rantanen Merja JRV 39.59 0.04.11 75.58
7 Jaako Niina LänRa 42.16 0.06.28 70.02
8 Kurittu Kaisa Kalske 44.36 0.08.48 64.96
9 Mikkola Jenni Hiisi 47.12 0.11.24 60.05

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Niittymäki Johanna Hiilto 30.05 0.00.00 79.82
2 Heiskanen Reetta KuoSu 31.42 0.01.37 73.85
3 Rantanen Maaret JRV 33.40 0.03.35 67.76
4 Lång Maija KuoSu 34.14 0.04.09 64.88
5 Salomaa Anne IPR 39.15 0.09.10 55.06
6 Fey Natalia EsSu 42.25 0.12.20 49.53
7 Jämsén Miia JYPS 50.46 0.20.41 40.20

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halttunen Jonna Kalske 34.35 0.00.00 62.88
2 Rajasaari Kristiina RasKe 34.47 0.00.12 60.65
3 Jaatinen Satu MuurVi 36.36 0.02.01 55.85
4 Oksanen Anu SaPu 39.23 0.04.48 50.25
5 Arvela Kirsi LS-37 40.46 0.06.11 46.95
6 Nurminen Henna Hiilto 44.57 0.10.22 41.12

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Roininen Anu JäPa 24.38 0.00.00 74.04
2 Korpela-Kamila Heidi SuJu 27.01 0.02.23 66.38
3 Perkkalainen Johanna RasKe 30.20 0.05.42 58.12
4 Äijälä Tiina KangSK 30.42 0.06.04 56.44
5 Oksa Sari TarpSu 31.28 0.06.50 54.10
6 Erkkilä Marja RaJu 32.21 0.07.43 51.68
7 Laine Merja VaHa 35.23 0.10.45 46.39
8 Pirttilä Lea OH 36.12 0.11.34 44.50
9 Blomster Anne-Maj Trian 43.04 0.18.26 36.70
Kallela Sari HS HYL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Riikonen Tiina HU-46 27.22 0.00.00 67.84
2 Aalto Pirjo RaN 30.07 0.02.45 60.10
3 Nyholm Satu RaN 31.03 0.03.41 56.80
4 Rasimus Tuula S-JKL 33.00 0.05.38 52.04
5 Linko Rita EsSu 33.25 0.06.03 50.00
6 Keski-Ojala Virpi YlivKu 37.02 0.09.40 43.86
7 Mäkineste-Mäkelä Päivi SuJu 41.41 0.14.19 37.86

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sjöblom Hannele HinnYr 35.09 0.00.00 55.93
2 Raatikainen Päivi SaPu 36.47 0.01.38 49.43
3 Laurila Arja JalJa 39.52 0.04.43 41.91

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Halme Ritva KiimU 36.53 0.00.00
2 Malmsten Beatrice Jyry 39.02 0.02.09

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tarkiainen Sirpa SuSe 41.08 0.00.00 29.66
2 Pått Saga Minken 41.09 0.00.01 27.42
3 Palomäki Eila SuSe 51.41 0.10.33 20.06

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Yli-Hietanen Saara TP 40.12 0.00.00 83.58
2 Nurminen Jutta VaHa 41.12 0.01.00 80.02
3 Voutilainen Viivi JYPS 48.30 0.08.18 66.68
4 Koskinen Pinja RR 48.43 0.08.31 65.09
5 Keskinen Nella VaaSu 53.12 0.13.00 58.42
6 Paavola Tiina VaHa 1.01.53 0.21.41 49.20
7 Kamila Minerva SuJu 1.05.54 0.25.42 45.25
8 Kilpeläinen Pihla JYPS 1.11.31 0.31.19 40.81
9 Aho Susanna L-LL 1.20.25 0.40.13 35.51

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ruokola Anna RaJu 47.34 0.00.00 55.83
2 Kaksonen Terhi SuJu 50.34 0.03.00 48.58
3 Halttunen Milja RaJu 53.49 0.06.15 41.94

Sarja D15
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pesu Vilma Hiilto 25.36 0.00.00
2 Yli-Hietanen Silja TP 28.28 0.02.52
3 Voutilainen Lotta JYPS 28.51 0.03.15
4 Häkkinen Pihla Hiilto 33.22 0.07.46
5 Karjanlahti Sofia RasKu 35.08 0.09.32
6 Väisänen Doris HS 40.27 0.14.51