FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Pielisrastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21A
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Räsänen Markus KR 54.18 0.00.00 78.32 76.80
2 Niemelä Hannu Pohjant 1.05.44 0.11.26 63.95 62.71
3 Rautanen Mika TuuSe 1.06.15 0.11.57 62.71 61.50
4 Köngäs Teemu SoJy 1.07.57 0.13.39 60.42 59.25
5 Pulli Antero RR 1.13.47 0.19.29 54.98 53.91
6 Kurkela Mikko KaSu 1.15.16 0.20.58 53.25 52.21
7 Kokkonen Eemeli KuPe 1.15.53 0.21.35 52.17 51.15
8 Pekkonen Mika NilsNu 1.18.27 0.24.09 49.83 48.87
9 Pörsti Markus SiiRa 1.21.30 0.27.12 47.37 46.45
10 Malinen Hannu KuPe 1.27.49 0.33.31 43.40 42.56
11 Huomolin Ville LappRi 1.37.26 0.43.08 38.61 37.86
12 Oinonen Sami RasPi 1.45.53 0.51.35 35.07 34.39
Koivumäki Lauri KoS KES -
Härkönen Miko SoJy KES -
Salo Aleksi SiiRa EIL -
Piirainen Jussi SoJy EIL -

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Martikainen Juha SonPa 1.01.32 0.00.00 22.89 22.82
2 Tiirikainen Samuli JoS 1.02.20 0.00.48 21.75 21.68
3 Ropponen Mika RasPi 1.06.28 0.04.56 19.60 19.54
4 Kiiskinen Vesa SoJy 1.14.08 0.12.36 16.86 16.81
5 Aalto Erno LipTa 1.42.14 0.40.42 11.71 11.67

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pietiläinen Juha RastiE4 48.44 0.00.00 51.17 50.02
2 Hankaniemi Tomi PunKu 1.05.28 0.16.44 36.66 35.84
3 Kokkonen Timo KaSu 1.09.03 0.20.19 33.41 32.66
4 Kuosmanen Tuomo Pihkan 1.12.25 0.23.41 30.56 29.88
5 Kuokka Kari IisVi 1.22.21 0.33.37 25.74 25.16

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karjalainen Anssi SoJy 52.05 0.00.00 40.86 39.48
2 Forsberg Matti SäynSa 59.55 0.07.50 35.07 33.89
3 Laitinen Tuomo SäynSa 1.02.53 0.10.48 32.99 31.88
4 Nieminen Ari JoS 1.06.32 0.14.27 30.78 29.74
5 Haverinen Arto KaSu 1.07.59 0.15.54 29.74 28.73
6 Kellokumpu Seppo KaSu 1.09.14 0.17.09 28.82 27.84
7 Heiskanen Jari SonPa 1.09.49 0.17.44 28.19 27.24
8 Leivo Jari RasPi 1.10.29 0.18.24 27.55 26.62
9 Roininen Matti JuuanJä 1.10.54 0.18.49 27.01 26.10
10 Aronen Matti IisVi 1.11.06 0.19.01 26.56 25.66
11 Torvinen Pekka SiiRa 1.12.29 0.20.24 25.69 24.82
12 Kauppinen Vesa SonPa 1.13.20 0.21.15 25.03 24.18
13 Reponen Jouko KaSu 1.15.14 0.23.09 24.04 23.23
Kuivalainen Risto JuuanJä EIL -

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heiskanen Hannu SonPa 51.23 0.00.00 40.27 39.00
2 Vartiainen Börje KR 1.01.05 0.09.42 32.85 31.82
3 Huotari Arto KuPe 1.08.12 0.16.49 28.52 27.62
4 Karttunen Kyösti KaSu 1.20.53 0.29.30 23.28 22.54
5 Liukkonen Jari IHR 1.28.13 0.36.50 20.64 19.99
Honkanen Jarmo RasPi KES -

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Markki Tapio EsSu 49.09 0.00.00 47.87 47.84
2 Partanen Pekka KR 51.18 0.02.09 45.10 45.07
3 Martikainen Ari KeuKi 55.11 0.06.02 41.22 41.19
4 Turpeinen Seppo KontU 1.00.06 0.10.57 37.19 37.17
5 Vairinen Risto KontU 1.01.49 0.12.40 35.53 35.50
6 Huttunen Kalle KuoSu 1.03.48 0.14.39 33.81 33.79
7 Toppari Mauri HiKi 1.17.16 0.28.07 27.41 27.39
8 Zonato Stefano PuolRy 1.30.32 0.41.23 22.96 22.94
9 Salminen Arto KeKaRa 1.31.55 0.42.46 22.19 22.17
10 Koljonen Pekka IisVi 1.36.03 0.46.54 20.82 20.81
Malinen Pentti KaSu EIL -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kemppainen Taisto VaKa 42.39 0.00.00 44.34 43.96
2 Kokkonen Hannu RasPi 44.44 0.02.05 41.70 41.34
3 Väisänen Eero SuomRa 47.26 0.04.47 38.78 38.45
4 Väänänen Matti NilsNu 57.52 0.15.13 31.34 31.07
5 Karvonen Paavo IisVi 58.40 0.16.01 30.48 30.21
6 Butilkin Niilo SäynSa 1.00.28 0.17.49 29.14 28.89
7 Matilainen Juhani NilsNu 1.03.23 0.20.44 27.40 27.16
8 Pajamäki Kalevi SäynSa 1.09.12 0.26.33 24.72 24.51
9 Okkonen Eero KaSu 1.11.48 0.29.09 23.47 23.26
10 Laaksamo Seppo LipTa 1.14.17 0.31.38 22.33 22.14
11 Köngäs Martti PuolRy 1.25.38 0.42.59 19.07 18.91
12 Puolakka Pekka SäynSa 1.38.26 0.55.47 16.33 16.19
Kari Erkki KajKu EIL -
Halonen Pauli SäynSa EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Miettinen Kauko SuoVa 45.49 0.00.00 37.51 37.98
2 Partanen Aimo NilsNu 47.47 0.01.58 35.06 35.50
3 Kilpeläinen Kauko KuPe 54.26 0.08.37 29.99 30.37
4 Mikkonen Lauri KontU 59.59 0.14.10 26.50 26.83
5 Kettunen Kimmo SäynSa 1.14.33 0.28.44 20.75 21.01
6 Haarala Vesa LipTa 1.16.31 0.30.42 19.65 19.90
7 Talvitie Heikki PirHi 1.18.27 0.32.38 18.62 18.85

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Pauli SäynSa 52.55 0.00.00
2 Ropponen Hemmo RasPi 1.31.01 0.38.06

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Puustinen Valto IisVi 1.07.32 0.00.00 22.05 21.94
2 Laine Tapani KuoSu 1.25.39 0.18.07 16.73 16.65
3 Hautala Eelis IisVi 1.33.24 0.25.52 14.75 14.67
Känninen Lauri KuoSu KES -
Lavikainen Mauno LipTa KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Honkanen Eppu RasPi 53.42 0.00.00 35.01 34.93
2 Hakala Petteri RaN 59.20 0.05.38 29.31 29.24
3 Nissinen Veeti PuolRy 1.04.46 0.11.04 24.67 24.62

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Liukka Pieti KR 1.05.10 0.00.00
2 Tiihonen Jarkko KR 1.20.43 0.15.33
Heiskanen Tatu SonPa EIL -

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Evans Benjamin SoJy 1.23.52 0.00.00

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Niemelä Paavo Pohjant 33.33 0.00.00
2 Makkonen Jonne KR 35.24 0.01.51
3 Kirvesmies Atte KuoSu 40.21 0.06.48
4 Juntunen Henrik KR 40.51 0.07.18
5 Martikainen Eemil VierKo 54.50 0.21.17
6 Viinisalo Tuukka KR 57.43 0.24.10

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Rieppo Veeti KR 14.09 0.00.00
2 Sorsa Eero SoJy 14.22 0.00.13

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kolehmainen Matias SäynSa 35.23 0.00.00

Sarja D21A
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajamäki Netta KR 54.50 0.00.00 60.56 60.02
2 Kuokka Iida-Liisa IisVi 1.11.05 0.16.15 45.31 44.91
3 Rautanen Eeva TuuSe 1.12.16 0.17.26 43.19 42.81
4 Kärnä Nina SonPa 1.16.48 0.21.58 39.34 38.99
Holopainen Maija SoJy KES -
Kirvesmies Annika KuoSu KES -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikkinen Kaisa S-JKL 1.07.53 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Päivinen Sonja KaSu 1.05.57 0.00.00 15.82 15.70
2 Kohonen Nina SoJy 1.06.53 0.00.56 14.43 14.32
3 Salonen Merja SoJy 1.56.20 0.50.23 7.62 7.57

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Multala Sanna KuoSu 53.59 0.00.00 37.94 37.45
2 Horneman Virva KaSu 57.43 0.03.44 33.72 33.28
3 Räsänen Marja NilsNu 1.08.52 0.14.53 26.77 26.42
4 Evans Anneli SoJy 2.00.13 1.06.14 14.48 14.29

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Tonder Marja AlatPi 51.15 0.00.00 51.55 52.52
2 Haverinen Tuula KaSu 1.06.19 0.15.04 38.98 39.72
3 Korhonen Kaija SoJy 1.10.50 0.19.35 35.70 36.37
4 Tervo Eija SoJy 1.15.04 0.23.49 32.93 33.55
5 Liukka Heli KR 1.17.27 0.26.12 31.19 31.78
6 Toikkanen Minna SoJy 1.18.56 0.27.41 29.88 30.45
7 Laitinen Tiina KuoSu 1.39.20 0.48.05 23.18 23.61
8 Korhonen Anne SoJy 1.52.07 1.00.52 20.03 20.41
Kukkola Sinikka KuoSu EIL -

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäntynen Anne KR 51.26 0.00.00 41.52 41.33
2 Airaksinen Merja KuoSu 57.25 0.05.59 35.80 35.64
3 Soininen Ulla SäynSa 1.02.42 0.11.16 31.50 31.36
4 Niskanen Sirkka-Liisa SoJy 1.24.33 0.33.07 22.42 22.31
Kainulainen Marja-Liisa JuuanJä EIL -
Rämänen Pirjo IlU KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lipsanen Maija LipTa 47.51 0.00.00 38.00 37.85
2 Malinen Paula KaSu 49.44 0.01.53 33.82 33.68
3 Puolakka Päivi SäynSa 1.22.00 0.34.09 18.85 18.77

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Malkki Sisko SaSu 1.15.26 0.00.00
2 Karvonen Pirjo IisVi 1.25.20 0.09.54

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kiiskinen Elisa SoJy 1.36.25 0.00.00

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pääkkönen Nea KuPe 46.33 0.00.00 40.99 39.42
2 Kemppainen Suvi RasHy 50.12 0.03.39 36.11 34.73
3 Liukka Venla KR 50.47 0.04.14 33.82 32.52
4 Juntunen Marikki KR 1.01.58 0.15.25 26.18 25.17

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kärnä Emmi SonPa 30.47 0.00.00
2 Juntunen Hertta KR 44.12 0.13.25
3 Kärnä Alisa SonPa 45.39 0.14.52
4 Multala Emmi KuoSu 49.38 0.18.51
Evans Lidia SoJy HYL -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Minttu SiiRa 22.35 0.00.00
2 Kiiskinen Lilja SoJy 44.25 0.21.50

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Mononen Linda KR 16.50 0.00.00
2 Kärnä Jonna SonPa 16.51 0.00.01
3 Peltola Lotta KR 16.52 0.00.02
4 Niskanen Suvi TuuSe 18.48 0.01.58
5 Heikkinen Elli S-JKL 20.44 0.03.54
6 Pennanen Taiga JoS 22.49 0.05.59