FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* PySu-kansalliset, MM-katsastus, 1. pv
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Saarela Thomas LHR 29.56 0.00.00

Sarja H15
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ketonen Juuso RaVa 1.44.55 0.00.00

Sarja H17
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Rissanen Antti TP 1.10.10 0.00.00 65.01
2 Haltia Ilari RR 1.11.20 0.01.10 61.21
3 Autio Wertti HyRa 1.18.41 0.08.31 53.00
4 Ikola Atte LeSi 1.21.48 0.11.38 48.59
5 Saarela Benjamin LHR 1.30.04 0.19.54 41.96
6 Hanhijärvi Paulus EsAk 1.36.15 0.26.05 37.24
Väisänen Lenni HS KES -
Oksa Antti-Jussi HyRa KES -

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kaksonen Teemu YKV 1.19.19 0.00.00 80.06
2 Lilja Juha TP 1.20.40 0.01.21 75.77
3 Nykänen Tomi LS-37 1.23.57 0.04.38 69.97
4 Venetjoki Väinö KoS 1.32.19 0.13.00 61.05
5 Paasi Antti TP 1.42.16 0.22.57 52.78
6 Ekholm Tobias Trian 1.46.49 0.27.30 48.30
7 Väisänen Leevi EsSu 1.55.54 0.36.35 42.46
8 Saranpää Topias RaJu 1.56.11 0.36.52 40.31
9 Kleemola Arttu Eks 2.14.51 0.55.32 32.96

Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Niemi Pekka KanSu 1.24.32 0.00.00 96.05
2 Laurila Jussi JalJa 1.26.45 0.02.13 91.43
3 Blomster Anders Trian 1.27.30 0.02.58 88.51
4 Kaskinen Kare UlvUra 1.32.00 0.07.28 82.14
5 Kahelin Jouni VaajTe 1.32.33 0.08.01 79.63
6 Puolakanaho Sakari HyRa 1.36.47 0.12.15 74.21
7 Saarela Samuli KoS 1.37.35 0.13.03 71.68
8 Hanhijärvi Petrus EsAk 1.44.13 0.19.41 65.32
9 Pyykönen Pasi KanSu 1.46.37 0.22.05 62.09
10 Toimela Niko LS-37 1.48.47 0.24.15 59.13
11 Nurminen Ilkka Hiilto 1.57.57 0.33.25 52.95
12 Kleemola Joona HyRa 2.01.22 0.36.50 49.92
13 Rauhala Juha EsSu 2.01.57 0.37.25 48.14
Häkkinen Mika Hiilto KES -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kokkinen Kari LaTa 1.24.04 0.00.00
2 Peltonen Heikki IPR 1.27.59 0.03.55

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Sarkkinen Timo LaTa 1.10.34 0.00.00
2 Voutilainen Arto JYPS 1.21.00 0.10.26

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kamila Kai SuJu 1.16.41 0.00.00
2 Surakka Petteri HS 1.29.24 0.12.43
Louekari Sami EsSu EIL -
Karppinen Tom RaVa HYL -

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Tervala Mika RaVa 46.22 0.00.00 70.92
2 Mäkinen Seppo S-2000 52.14 0.05.52 61.61
3 Granqvist Antti Trian 53.58 0.07.36 58.32
4 Östergård Patric Trian 54.52 0.08.30 56.08
5 Raudus Timo Eks 55.40 0.09.18 54.01
6 Mäki Pekka TarpSu 57.19 0.10.57 51.23
6 Kleemola Jouko Eks 57.19 0.10.57 51.23
8 Marttinen Tuomo IPR 58.03 0.11.41 48.15
9 Höstman Stefan Malax 1.00.17 0.13.55 45.20
10 Tielinen Vesa LuuRa 1.00.34 0.14.12 43.82
11 Lindfors Max Trian 1.06.04 0.19.42 39.11
12 Kinnari Jukka SuJu 1.07.14 0.20.52 37.38
13 Rissanen Markku TP 1.09.41 0.23.19 35.06
14 Laine Kari VaHa 1.12.25 0.26.03 32.76
15 Paasi Jaakko TP 1.18.28 0.32.06 29.34

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Martikainen Pasi IPR 59.51 0.00.00 54.72
2 Enroth Ari RR 1.02.07 0.02.16 48.77
3 Nykänen Timo SOC 1.02.39 0.02.48 44.44
4 Ovaska Pertti EE 1.08.18 0.08.27 37.16
5 Niemensivu Pekka KanSu 1.09.43 0.09.52 32.89

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Kattelus Keijo VeVe 1.02.46 0.00.00 49.52
2 Viilo Keijo TP 1.03.42 0.00.56 46.35
3 Liikkanen Reima LaTa 1.06.26 0.03.40 42.11
4 Höstman Glenn Malax 1.11.00 0.08.14 37.21
5 Laurila Timo JalJa 1.15.34 0.12.48 32.90
6 Honkanen Reijo TurSa 1.18.30 0.15.44 29.70
Nuoranne Jussi LHR KES -

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Ollikainen Seppo IPR 40.57 0.00.00 49.47
2 Saarinen Heikki SOC 41.27 0.00.30 43.99
3 Pihlaja Antti Malax 55.10 0.14.13 29.38
4 Hahtola Aulis RasKu 1.00.21 0.19.24 23.50
Tyrväinen Heikki JäPa EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Juola Eero KoS 49.49 0.00.00 45.10
2 Köykkä Jussi RasKu 55.42 0.05.53 36.30
3 Nurminen Heikki IPR 59.57 0.10.08 29.98
4 Varonen Arto LeSi 1.08.55 0.19.06 22.82

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Nyberg Pertti SOC 39.50 0.00.00
2 Martikainen Arvo LS-37 41.29 0.01.39
Torvikoski Jouko JäPa EIL -

Sarja D13
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laamanen Emma-Riikka TarpSu 37.14 0.00.00

Sarja D17
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Yli-Hietanen Silja TP 1.19.16 0.00.00 43.08
2 Ruokola Anna RaJu 1.23.00 0.03.44 37.03
3 Kaksonen Terhi SuJu 1.38.51 0.19.35 27.64
Häkkinen Pihla Hiilto EIL -
Voutilainen Lotta JYPS KES -

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Yli-Hietanen Saara TP 1.26.03 0.00.00 77.07
2 Koskinen Pinja RR 1.28.22 0.02.19 69.42
3 Nurminen Jutta VaHa 1.31.21 0.05.18 61.71
Välimaa Eveliina VaaSu KES -
Voutilainen Viivi JYPS HYL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Hara Marika Koovee 1.28.23 0.00.00 93.18
2 Stengård Ingrid Trian 1.29.09 0.00.46 83.14
3 Laurila Susanna JalJa 1.31.59 0.03.36 71.63
4 Saarela Ruska KoS 1.39.40 0.11.17 57.84
Nurminen Kaarina TP EIL -
Saarinen Henna Koovee EIL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Andelin Sanna LaTa 1.05.11 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Jämsén Miia JYPS 1.20.29 0.00.00

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Korhonen Kirsi Navi 58.12 0.00.00

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Oksa Sari TarpSu 53.39 0.00.00 55.94
2 Korpela-Kamila Heidi SuJu 53.41 0.00.02 51.71
3 Pirttilä Lea OH 1.04.34 0.10.55 39.51
4 Laine Merja VaHa 1.14.54 0.21.15 31.05
Blomster Anne-Maj Trian KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Laurila Arja JalJa 46.19 0.00.00
2 Saari Marita SuSe 1.00.18 0.13.59
Anttila Sisko LamSä EIL -

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet
1 Palomäki Eila SuSe 42.01 0.00.00