FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
* Rakas-rastit
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 24
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ahola Joonas Navi 30.37 0.00.00 87.00 86.21
2 Pajunen Jere SWE 31.03 0.00.26 85.17 84.40
3 Lakanen Jani Koovee 32.27 0.01.50 80.91 80.17
4 Parkkinen Jarno Koovee 32.35 0.01.58 79.99 79.27
5 Lakanen Jonne LappRi 32.47 0.02.10 78.93 78.21
6 Saikko Antti TP 33.28 0.02.51 76.75 76.05
7 Weckman Janne VeVe 34.40 0.04.03 73.54 72.87
8 Sopo Aleksi KuoSu 34.41 0.04.04 72.96 72.29
9 Kotro Tuomas IkNV 34.43 0.04.06 72.34 71.68
10 Laiho Aapo VeVe 35.31 0.04.54 70.17 69.54
11 Hyppölä Sampo KuoSu 36.17 0.05.40 68.17 67.55
12 Mertanen Simo LappRi 37.18 0.06.41 65.80 65.20
13 Hasu Simo Trian 38.19 0.07.42 63.56 62.98
14 Niemi Oskari LappRi 40.26 0.09.49 59.76 59.22
15 Saarilaakso Miko LappRi 40.58 0.10.21 58.52 57.98
16 Karppinen Timo Pohjant 41.16 0.10.39 57.63 57.11
17 Huomolin Ville LappRi 41.46 0.11.09 56.48 55.97
18 Husu Miika LappRi 42.47 0.12.10 54.70 54.20
19 Kansonen Janne JoKu 50.36 0.19.59 45.87 45.46
20 Markku Juho RaKaS 1.05.06 0.34.29 35.36 35.04
Lipsanen Jeremias Navi HYL -
Saikko Ville LappRi KES -
Tonder Aapo LappRi EIL -
Eskelinen Pyry SKVuoksi EIL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Karhu Panu YlämPy 35.48 0.00.00 34.78 34.40
2 Töyrylä Mikko KyS 36.32 0.00.44 33.23 32.87
3 Ovaska Panu LuuRa 45.18 0.09.30 26.11 25.83
4 Tielinen Arto YlämPy 47.11 0.11.23 24.41 24.14
5 Tilli Petri YlämPy 53.24 0.17.36 20.98 20.76
6 Pohjolainen Timo SuoVa 55.48 0.20.00 19.52 19.31
7 Husu Sampsa YlämPy 56.10 0.20.22 18.84 18.64

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Packalen Totte Lynx 33.13 0.00.00 52.50 52.22
2 Husu Heikki SKVuoksi 34.21 0.01.08 49.50 49.24
3 Puonti Tuomas VeVe 35.30 0.02.17 46.67 46.42
4 Kiintola Jarno KS 40.00 0.06.47 40.33 40.12
5 Tani Jukka KyS 46.42 0.13.29 33.61 33.43
6 Hujala Teppo Navi 47.27 0.14.14 32.16 31.99
7 Hietanen Aki SKVuoksi 1.08.30 0.35.17 21.64 21.53

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Korhonen Mika SKVuoksi 35.39 0.00.00 49.07 48.31
2 Pulli Veli-Matti RaVa 36.51 0.01.12 45.10 44.40
3 Saalasti Pekka MulPa 39.52 0.04.13 39.50 38.88
4 Neuvonen Janne LuuRa 43.54 0.08.15 33.87 33.34

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ojalainen Jorma SKVuoksi 23.53 0.00.00 50.45 47.87
2 Tielinen Vesa LuuRa 23.58 0.00.05 49.20 46.68
3 Kälviäinen Sami HS 24.11 0.00.18 47.69 45.25
4 Kauria Juha ORa 27.58 0.04.05 40.32 38.26
5 Pellinen Antti JoKu 28.07 0.04.14 39.18 37.18
6 Jaatinen Tapio SKVuoksi 29.28 0.05.35 36.51 34.64
7 Sippu Visa InkTe 37.39 0.13.46 27.89 26.46
8 Myllys Jussi ORa 39.26 0.15.33 25.97 24.65

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattinen Reijo JoKu 23.55 0.00.00 45.04 44.12
2 Neuvonen Timo MulPa 26.59 0.03.04 39.07 38.27
3 Särkkä Urpo KS 28.49 0.04.54 35.78 35.05
4 Ojalainen Kari SKVuoksi 30.20 0.06.25 33.23 32.55
5 Martiskainen Juho SKVuoksi 30.24 0.06.29 32.40 31.73
6 Kylliäinen Seppo LappRi 32.22 0.08.27 29.72 29.11
7 Ovaska Heikki LuuRa 38.18 0.14.23 24.51 24.01
8 Heikkinen Juha Pihkan 39.20 0.15.25 23.28 22.80

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niemi Kari-Veli HauSi 22.36 0.00.00 50.90 49.67
2 Hyppänen Timo EKSu 26.42 0.04.06 42.66 41.62
3 Maajärvi Esa LappRi 27.13 0.04.37 41.42 40.42
4 Nyberg Henry Trian 29.23 0.06.47 37.98 37.06
5 Lehto Jarmo VeVe 29.51 0.07.15 37.00 36.10
6 Höglund Risto ORa 30.20 0.07.44 36.03 35.16
7 Karlsson Henrik KuUS 31.58 0.09.22 33.83 33.01
8 Kinnari Kari SKVuoksi 32.21 0.09.45 33.07 32.27
9 Laine Pertti MulPa 32.22 0.09.46 32.70 31.91
10 Turkka Esko KS 33.20 0.10.44 31.41 30.64
11 Levichev Aleksandr RUS 34.00 0.11.24 30.45 29.71
12 Myllärinen Hannu JoKu 38.27 0.15.51 26.63 25.98
13 Lavonen Hannu MiehVi 39.23 0.16.47 25.71 25.08
14 Puustinen Tuomo Pihkan 40.00 0.17.24 25.02 24.41
15 Pajunen Kari AnttU 42.08 0.19.32 23.48 22.91
16 Värtö Simo JoKu 56.44 0.34.08 17.24 16.82

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hirvikallio Lassi LuuRa 23.44 0.00.00 41.30 40.61
2 Peippo Tapio JoKu 25.12 0.01.28 38.06 37.43
3 Pulli Martti LappRi 25.58 0.02.14 36.13 35.53
4 Laaksamo Seppo LipTa 31.12 0.07.28 29.40 28.91
5 Nurmiainen Juha LuuRa 35.05 0.11.21 25.54 25.12
6 Tarvainen Juhani PiTa 37.42 0.13.58 23.21 22.83
7 Välimäki Pertti LS-37 46.09 0.22.25 18.51 18.20
8 Terävä Seppo XYZ 48.04 0.24.20 17.33 17.05
Vartiainen Aarne RAPSU EIL -
Peräkasari Kari LuuRa EIL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mäkilä Ilmari EsSu 24.50 0.00.00 35.85 34.95
2 Kemppi Jorma Navi 29.12 0.04.22 29.92 29.17
3 Sartanen Kari SKVuoksi 29.25 0.04.35 29.13 28.40
4 Hujala Jouko Navi 31.04 0.06.14 27.05 26.37
5 Kyckling Veli-Matti HS 31.20 0.06.30 26.28 25.62
6 Rautio Pekka JoKu 43.48 0.18.58 18.42 17.96
7 Lehtonen Matti PiVe 44.57 0.20.07 17.58 17.14
8 Kykkänen Herkko KaaRa 49.35 0.24.45 15.60 15.21
9 Liukku Esko KeKaRa 52.02 0.27.12 14.54 14.18

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kilo Esko LappRi 22.48 0.00.00
2 Salo Eero InkTe 24.45 0.01.57

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Matikainen Martti KeKaRa 21.04 0.00.00 29.98 30.03
2 Salmi Tarmo JoKu 23.17 0.02.13 25.09 25.13
3 Kakkola Eero JoKu 25.42 0.04.38 20.89 20.92
Suutari Veikko JoKu EIL -

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Markku Kalevi MulPa 29.08 0.00.00
2 Pelkonen Pentti KeKaRa 30.16 0.01.08

Sarja H20
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pätäri Viljami KyS 29.29 0.00.00

Sarja H18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Husu Eeka SKVuoksi 38.23 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pellinen Veeti JoKu 27.40 0.00.00 41.59 39.98
2 Korhonen Eetu SKVuoksi 28.10 0.00.30 40.09 38.54
3 Tamminen Kasperi LuuRa 29.38 0.01.58 37.38 35.93
4 Myllärinen Vertti LappRi 32.13 0.04.33 33.71 32.41
5 Säyriö Jyri KS 33.55 0.06.15 31.38 30.17
6 Kuusio Samu RaKaS 35.33 0.07.53 29.34 28.20
7 Ripatti Max JoKu 41.47 0.14.07 24.44 23.50
8 Jokinen Perttu Navi 47.30 0.19.50 21.05 20.23
Rautio Juho JoKu HYL -

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Makkonen Jonne KR 21.36 0.00.00
2 Ollikainen Joel Navi 22.34 0.00.58
3 Malinen Vinski Navi 24.50 0.03.14
4 Vennelä Nuutti KangSK 25.49 0.04.13
5 Ruoti Eeli VeVe 26.44 0.05.08
Länsivuori Luukas RaKaS HYL -

Sarja H12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Joona VeVe 10.35 0.00.00
2 Lakanen Lauri Koovee 11.02 0.00.27
3 Saarilaakso Sulo LappRi 13.01 0.02.26
4 Lintunen Aapo RaKaS 24.03 0.13.28
Töyrylä Rasmus KyS HYL -

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Takanen Eetu VeVe 12.41 0.00.00
2 Pylvänäinen Jere KS 17.13 0.04.32
3 Suomalainen Vilho LappRi 17.41 0.05.00
4 Ojalainen Matias SKVuoksi 19.38 0.06.57

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hirvilahti Niklas VeVe 8.51 0.00.00
2 Kirves Antti SKUusi 9.37 0.00.46
3 Tyni Sisu VeVe 10.44 0.01.53
4 Vainio Anton VeVe 10.55 0.02.04
5 Kiintola Eemil KS 11.31 0.02.40
6 Simola Viljo LuuRa 11.55 0.03.04
7 Kivelä Veikko RaKaS 12.17 0.03.26
8 Tamminen Oskari LuuRa 12.43 0.03.52
9 Packalen Jonas Lynx 13.57 0.05.06
10 Forsman Aaron Lynx 14.15 0.05.24
11 Jokela Väinö VeVe 15.15 0.06.24
12 Törmänen Aleksi RaKaS 17.50 0.08.59
13 Pulkkinen Elmo RaKaS 18.17 0.09.26
14 Lintunen Elmo RaKaS 20.56 0.12.05
15 Suomalainen Veikka LappRi 25.35 0.16.44
Jauho Eelis JoKu EIL -

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Joensuu Marttiina Pohjant 30.17 0.00.00 83.09 80.16
2 Otsamo Pihla HS 35.17 0.05.00 70.60 68.11
3 Kauppinen Silja KR 36.20 0.06.03 67.87 65.47
4 Saarilaakso Mia LappRi 37.51 0.07.34 64.49 62.21
5 Töyrylä Salla KyS 38.19 0.08.02 63.04 60.82
6 Nykänen Eveliina LappRi 39.27 0.09.10 60.60 58.46
7 Turunen Marjut SKVuoksi 39.45 0.09.28 59.51 57.40
8 Pekkala Sini EsSu 39.50 0.09.33 58.75 56.67
9 Tonder Marja AlatPi 40.17 0.10.00 57.47 55.44
10 Lakanen Laura LappRi 40.20 0.10.03 56.77 54.77
11 Tervo Susanna SWE 40.37 0.10.20 55.76 53.79
12 Suomalainen Riikka LappRi 43.09 0.12.52 51.90 50.07
13 Porkka Paula HiKi 43.39 0.13.22 50.73 48.94
14 Turkka Saara KS 51.47 0.21.30 42.28 40.78
15 Simola Anni LuuRa 59.29 0.29.12 36.38 35.10
Vääränen Sari KS HYL -

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Weckman Sanna VeVe 36.07 0.00.00
2 Friari Päivi SKVuoksi 1.27.37 0.51.30

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lakanen Reetta Koovee 32.44 0.00.00 62.72 60.83
2 Salmi Maria LappRi 38.43 0.05.59 51.04 49.50
3 Kriktilä Liisa VeVe 38.46 0.06.02 48.98 47.51
4 Kirves Hetti KeU 46.27 0.13.43 39.22 38.04
5 Huusari Heidi InkTe 50.31 0.17.47 34.54 33.50

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pulli Tessa RaVa 32.15 0.00.00 48.19 43.38
2 Kärkkäinen Varpu ORa 32.25 0.00.10 46.15 41.54
3 Paavola Tiina KyS 33.50 0.01.35 42.49 38.25
4 Haapamäki Jatta Eräp 37.46 0.05.31 36.52 32.88
5 Ovaska Katriina LuuRa 1.12.42 0.40.27 18.17 16.36

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harjula Oili KS 28.13 0.00.00
2 Kinnunen Virpi ORa 42.46 0.14.33

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Silvennoinen Tarja KR 19.12 0.00.00 49.71 50.60
2 Kauria Pirjo ORa 23.37 0.04.25 38.90 39.59
3 Kauppinen Liisa SuomRa 26.49 0.07.37 32.92 33.51
4 Rautasalo Anneli KR 36.14 0.17.02 23.38 23.79
Heikura Aura Kalske EIL -
Kemppainen Mervi KaSu KES -

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lonka Hennariikka KR 19.20 0.00.00 34.85 34.84
2 Lipsanen Maija LipTa 23.08 0.03.48 26.94 26.93
3 Levicheva Nadezda RUS 26.13 0.06.53 21.84 21.84

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kattelus Helena KS 19.25 0.00.00
2 Petäys Helvi Pihkan 28.24 0.08.59

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Särkkä Liisa Navi 23.39 0.00.00
2 Taitto Annikka SKVuoksi 24.40 0.01.01

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Muikku Rauni Navi 17.06 0.00.00 39.96 38.90
2 Pelkonen Elli KeKaRa 23.18 0.06.12 27.13 26.41
3 Piskonen Leena Navi 34.44 0.17.38 16.72 16.28

Sarja D20
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Pylvänäinen Henna KS 24.51 0.00.00 52.06 44.52
2 Hasu Iina Trian 34.37 0.09.46 35.97 30.76
3 Ruoti Roosa VeVe 34.45 0.09.54 34.44 29.45
4 Vesikko Venla JoKu 39.52 0.15.01 28.80 24.63
5 Rautasalo Iina KR 41.53 0.17.02 26.25 22.45

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Harjula Tanja KS 31.12 0.00.00 44.41 43.45
2 Ollikainen Jatta Navi 32.08 0.00.56 42.04 41.13
3 Ruoti Miina VeVe 33.07 0.01.55 39.75 38.89
4 Pellinen Viivi JoKu 33.10 0.01.58 38.64 37.81
5 Kantanen Raisa RaKaS 33.42 0.02.30 37.00 36.20
6 Laitinen Emilia VeVe 34.35 0.03.23 35.06 34.30
Kinnunen Jutta ORa KES -
Korhonen Essi SKVuoksi EIL -

Sarja D16
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Soikkeli Sofia EsSu 20.23 0.00.00 39.11 37.54
2 Kangasaho Aino HS 22.39 0.02.16 34.54 33.15
3 Nurmilaukas Iiris LuuRa 23.04 0.02.41 33.26 31.93
4 Neuvonen Venla LuuRa 24.38 0.04.15 30.54 29.32
5 Sopanen Maisa RaKaS 25.06 0.04.43 29.38 28.20
6 Laitimo Maija JoKu 27.20 0.06.57 26.43 25.37
7 Vanhatalo Salla KS 29.22 0.08.59 24.09 23.13
8 Metsälä Piitu RaKaS 30.55 0.10.32 22.40 21.50
9 Lantta Tinja LappRi 32.14 0.11.51 21.02 20.18

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 12
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Soikkeli Linnea EsSu 16.06 0.00.00
2 Pätäri Emilia KyS 17.48 0.01.42
3 Lavonen Sanni MiehVi 18.37 0.02.31
4 Tonder Oona SKVuoksi 20.16 0.04.10
5 Ripatti Mona JoKu 22.12 0.06.06
6 Neuvonen Riina LuuRa 22.17 0.06.11
7 Hirvikallio Saara LuuRa 22.42 0.06.36
8 Paavola Titta KyS 22.57 0.06.51
9 Jokela Kiia VeVe 25.45 0.09.39
10 Tamminen Ilona LuuRa 29.05 0.12.59
11 Kivelä Martta RaKaS 37.29 0.21.23
Laitinen Julia VeVe EIL -

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Laura LappRi 12.36 0.00.00
2 Soikkeli Lauriina EsSu 15.13 0.02.37
3 Rautio Oona JoKu 17.12 0.04.36
4 Forsman Aada Lynx 19.39 0.07.03
Malinen Fanni Navi KES -

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 10
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lintunen Venla RaKaS 14.52 0.00.00
2 Kiintola Emilia KS 16.29 0.01.37
3 Mäki-Hokkonen Anni RaKaS 17.21 0.02.29
4 Kuusio Senni RaKaS 18.11 0.03.19
5 Kivelä Saimi RaKaS 19.45 0.04.53
6 Huuhko Riikka LuuRa 19.52 0.05.00
7 Kantanen Reea RaKaS 21.38 0.06.46
8 Kriktilä Pihla VeVe 23.44 0.08.52
9 Sippu Jenna InkTe 26.59 0.12.07
10 Viljava Tessa InkTe 33.14 0.18.22

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 16
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laakso Lotta LappRi 9.15 0.00.00
2 Weckman Venla VeVe 12.37 0.03.22
3 Laakso Anni LappRi 12.48 0.03.33
4 Takanen Tiitu VeVe 13.01 0.03.46
5 Törmänen Nella RaKaS 13.11 0.03.56
6 Hietanen Silja SKVuoksi 13.27 0.04.12
7 Malinen Hertta Navi 13.51 0.04.36
8 Tonder Ilona SKVuoksi 13.57 0.04.42
9 Rahkonen Janni-Maria LuuRa 14.20 0.05.05
10 Paavola Peppi KyS 15.25 0.06.10
11 Weckman Selma VeVe 16.46 0.07.31
12 Kortelainen Tara RaKaS 17.00 0.07.45
13 Kriktilä Tuuli VeVe 17.29 0.08.14
14 Laitinen Sofia VeVe 17.40 0.08.25
15 Tyni Veera VeVe 21.20 0.12.05
16 Tamminen Alisa LuuRa 32.50 0.23.35