FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Vesaisen rastipäivät ja Pohjois-Pohjanmaan AM-kilpailu, keskimatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 13
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Parkkinen Keijo YlikNM 44.53 0.00.00 58.33 56.16
2 Schroderus Santeri Pohjant 46.35 0.01.42 55.50 53.43
3 Kuopus Sauli PudU 47.57 0.03.04 53.24 51.25
4 Päivärinta Juhani KiimU 48.40 0.03.47 51.78 49.85
5 Hiltunen Juho ONMKY 50.42 0.05.49 49.06 47.23
6 Hietala Esa PudU 51.55 0.07.02 47.28 45.52
7 Lehtola Tomi Koovee 54.21 0.09.28 44.56 42.90
8 Ervasti Samuli KEV 55.17 0.10.24 43.22 41.60
9 Reiniharju Juho VaKa 1.04.20 0.19.27 36.63 35.26
10 Inget Juha-Matti PudU 1.06.25 0.21.32 34.99 33.68
11 Cubides Andres COL 1.49.24 1.04.31 20.94 20.16
Hyyppä Jarmo Pohjant HYL -
Kokkoniemi Jukka COL HYL -

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Leinonen Jaakko YlikNM 52.10 0.00.00 33.92 33.76
2 Sevon Tuomo SalRe 52.39 0.00.29 31.09 30.94
3 Savolainen Hannu Pohjant 1.15.30 0.23.20 19.92 19.83

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotaniemi Juha KoskRi 41.40 0.00.00 20.20 18.12
2 Oikarinen Matti S-2000 44.07 0.02.27 18.13 16.26
3 Ronkainen Markus KoskRi 48.30 0.06.50 15.62 14.01
4 Järvelin Marko PeRa 1.23.47 0.42.07 8.54 7.66

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hanhela Veli-Matti MSParma 42.43 0.00.00 35.55 30.73
2 Maaninka Mika OSVA 43.19 0.00.36 34.01 29.40
3 Kuusikko Marko SalRe 46.53 0.04.10 30.45 26.32
4 Jurvakainen Mika KiimU 56.00 0.13.17 24.68 21.33
5 Myllylä Jukka Pohjant 57.12 0.14.29 23.36 20.20
6 Kela Marko OulRe 58.05 0.15.22 22.22 19.21

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 9
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Veijola Seppo IinYr 24.18 0.00.00 45.45 41.00
2 Hyvönen Panu Pohjant 25.39 0.01.21 42.25 38.11
3 Savolainen Jouni Pohjant 26.52 0.02.34 39.57 35.69
4 Pietiläinen Ilpo Pohjant 31.16 0.06.58 33.34 30.07
5 Backman Kari IinYr 33.26 0.09.08 30.56 27.56
6 Mutka Kai Pohjant 34.47 0.10.29 28.78 25.96
7 Alahäivälä Tapani PudU 38.29 0.14.11 25.47 22.97
8 Pääkkönen Jarmo KiimU 38.56 0.14.38 24.65 22.23
9 Määttä Jari OH 40.19 0.16.01 23.29 21.00

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Härkönen Antti PudU 28.12 0.00.00 37.97 36.42
2 Piispanen Reima HaapavU 29.26 0.01.14 35.29 33.85
3 Nikula Pasi OuTa 33.03 0.04.51 30.46 29.21
4 Juntunen Reijo IinYr 38.20 0.10.08 25.42 24.38
5 Nummi Eino VaKa 39.30 0.11.18 23.86 22.88
6 Lotvonen Kari LaiVe 40.32 0.12.20 22.46 21.54

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 11
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikka Markku ONMKY 26.59 0.00.00 38.32 34.50
2 Tervo Arhi ONMKY 27.12 0.00.13 37.44 33.71
3 Vilminko Pauli SiSe 27.18 0.00.19 36.73 33.07
4 Seppänen Ilpo VaKa 27.43 0.00.44 35.62 32.07
5 Grekelä Antti HaHe 29.00 0.02.01 33.51 30.17
6 Tahkola Tapio KEV 29.32 0.02.33 32.38 29.15
7 Karppinen Jouko VaKa 29.56 0.02.57 31.43 28.30
8 Kaasinen Aulis Pohjant 30.27 0.03.28 30.39 27.36
9 Kotila Harri YlikNM 30.50 0.03.51 29.51 26.57
10 Suorsa Matti PudU 36.16 0.09.17 24.66 22.20
11 Ronkainen Timo KEV 38.01 0.11.02 23.12 20.81

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruokamo Eero OuTa 32.14 0.00.00 30.36 27.28
2 Udd Esko LänRa 34.12 0.01.58 27.90 25.07
3 Tuohimaa Esko ONMKY 34.30 0.02.16 26.95 24.22
4 Hurskainen Pentti OulRe 41.15 0.09.01 21.94 19.72
5 Toropainen Pauli ONMKY 46.41 0.14.27 18.87 16.95
Välikangas Antti Iisu HYL -
Päivärinta Matti KiimU KES -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 15
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kanste Pekka Raseborg 21.28 0.00.00 38.14 38.66
2 Sevon Niilo SalRe 24.43 0.03.15 32.77 33.21
3 Juutinen Hannu Pohjant 26.05 0.04.37 30.71 31.13
4 Mustonen Lauri AlatPi 27.12 0.05.44 29.13 29.53
5 Laitinen Olli PeRa 27.37 0.06.09 28.37 28.76
6 Heinikoski Kalevi KoskRi 28.11 0.06.43 27.49 27.87
7 Lukkarinen Olavi Pohjant 28.19 0.06.51 27.05 27.42
8 Grekula Kalervo SalRe 28.54 0.07.26 26.20 26.56
9 Salminen Jorma VaKa 29.12 0.07.44 25.63 25.98
10 Kinnunen Raimo Pohjant 29.20 0.07.52 25.22 25.56
11 Mattila Seppo KoskRi 32.30 0.11.02 22.49 22.80
12 Kaipala Rauno Pohjant 32.31 0.11.03 22.21 22.51
13 Liedes Sakari Iisu 35.26 0.13.58 20.13 20.41
14 Pelkonen Alpo OSVA 1.00.20 0.38.52 11.68 11.84
Myllymaa Kauko OulRe KES -

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukkohovi Reino OSVA 27.40 0.00.00 34.68 33.71
2 Pelkonen Toivo YlikNM 28.32 0.00.52 32.79 31.86
3 Pietiläinen Erkki PeRa 30.39 0.02.59 29.74 28.90
4 Takkinen Esko KiimU 30.55 0.03.15 28.71 27.90
5 Nikula Reino OuTa 31.26 0.03.46 27.47 26.70
6 Luukkonen Taisto PudU 34.41 0.07.01 24.21 23.53
7 Veijovaara Jorma Pohjant 43.28 0.15.48 18.76 18.24

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kittilä Olavi SalRe 24.51 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajavaara Juhani PudU 32.12 0.00.00
2 Jäppinen Kyösti Iisu 38.11 0.05.59

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikka Benjamin Pohjant 32.06 0.00.00
2 Kuusikko Miska SalRe 36.18 0.04.12

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tolvanen Elias AlatPi 13.50 0.00.00

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hukkanen Pekka VierKo 10.44 0.00.00
2 Ervasti Hannes KEV 15.02 0.04.18
Jaatinen Janne HaHe KES -

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Oikarinen Oiva S-2000 7.44 0.00.00
2 Westerholm Lauri VePo 8.03 0.00.19
3 Leinonen Otso RR 9.02 0.01.18
4 Tihinen Matias LaiVe 13.08 0.05.24
5 Hyvärinen Akseli LaiVe 15.07 0.07.23

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hanhela Huuko MSParma 14.41 0.00.00
2 Väisänen Viljami LaiVe 17.20 0.02.39
3 Laurila Viljami SalRe 20.48 0.06.07

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Niittynen Miia Koovee 38.09 0.00.00 59.50 59.36
2 Laitinen Kaisa YlikNM 56.14 0.18.05 39.36 39.27
3 Backman Saana IinYr 57.19 0.19.10 37.62 37.54
4 Lotvonen Essi LaiVe 58.11 0.20.02 36.09 36.00
5 Mattila Orvokki Pohjant 1.00.00 0.21.51 34.05 33.97
6 Reiniharju Maarit LaiVe 1.01.47 0.23.38 32.15 32.07
7 Barrera Jessica COL 2.14.56 1.36.47 14.30 14.27

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
Luttinen Tuula OTaru KES -

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kela Merja OulRe 43.28 0.00.00
2 Lohela Päivi YlikNM 45.54 0.02.26

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Turtinen Satu YlikNM 30.18 0.00.00 45.18 47.67
2 Haataja Mirka YlikNM 34.14 0.03.56 38.49 40.61
3 Parkkinen Piia YlikNM 34.33 0.04.15 36.65 38.67
4 Tolvanen Heidi AlatPi 38.36 0.08.18 31.48 33.21
5 Laurila Sari SalRe 43.19 0.13.01 26.86 28.34

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 32.18 0.00.00 24.69 24.35
2 Aikio Outi Pohjant 38.11 0.05.53 19.32 19.05
3 Määttä Anna-Maija OH 55.27 0.23.09 12.22 12.06

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Jokikokko Tarja OuTa 40.28 0.00.00 35.88 31.80
2 Kosamo Maire PudU 43.40 0.03.12 30.76 27.26
3 Väänänen Mervi OuTa 47.09 0.06.41 26.18 23.20

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Käkelä Maija PuolRy 25.33 0.00.00 38.34 37.75
2 Määttä Anne KEV 29.28 0.03.55 31.58 31.10
3 Kuusela Vappu VaKa 29.56 0.04.23 29.45 29.00
4 Karjalainen Seija LaiVe 39.20 0.13.47 21.17 20.84

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halme Ritva KiimU 27.18 0.00.00 24.37 22.43
2 Pelkonen Maija OSVA 40.00 0.12.42 15.38 14.16
3 Kela Mirja OulRe 42.34 0.15.16 13.28 12.23

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vilppola Anneli Iisu 41.26 0.00.00
2 Mattila Ulla Pohjant 46.14 0.04.48

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hankonen Anna-Liisa Iisu 30.49 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Päkkilä Suvi HaHe 47.18 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Lehtonen Olivia VePo 13.34 0.00.00
2 Hasu Elsa S-2000 17.09 0.03.35
3 Parkkinen Laura YlikNM 19.17 0.05.43
4 Jaatinen Ilona HaHe 25.43 0.12.09

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hasu Eevi S-2000 12.18 0.00.00
2 Kuusikko Kiia SalRe 13.54 0.01.36

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pussila Iida-Maija S-2000 10.21 0.00.00
2 Hyvärinen Iida LaiVe 12.34 0.02.13
3 Päkkilä Venla HaHe 13.12 0.02.51

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Väisänen Martta LaiVe 7.31 0.00.00
2 Alahäivälä Silja PudU 9.40 0.02.09
3 Hanhela Helka MSParma 10.27 0.02.56
4 Märsynaho Minja PuolRy 12.59 0.05.28

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Määttä Malla LänRa 15.58 0.00.00
2 Tihinen Milja LaiVe 17.55 0.01.57
3 Siltala Sanni OTaru 19.51 0.03.53
4 Kangas Inga SalRe 25.13 0.09.15
5 Anttila Oona Pohjant 26.15 0.10.17