FIN GB SWE
Kirjaudu IRMAan
Vesaisen rastipäivät, pitkämatka
Sarja Alue Seura Kilpailijoiden lukumäärä
Sarja H21
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Schroderus Santeri Pohjant 1.09.23 0.00.00 55.30 53.69
2 Päivärinta Juhani KiimU 1.09.44 0.00.21 53.84 52.27
3 Vapa Marko S-2000 1.17.03 0.07.40 47.66 46.27
4 Hiltunen Juho ONMKY 1.18.54 0.09.31 45.50 44.18
5 Hyyppä Jarmo Pohjant 1.22.20 0.12.57 42.61 41.37
6 Inget Juha-Matti PudU 1.22.23 0.13.00 41.58 40.37
7 Ervasti Samuli KEV 1.35.23 0.26.00 35.05 34.03
8 Cubides Andres COL 2.46.21 1.36.58 19.60 19.03

Sarja H35
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sevon Tuomo SalRe 1.14.09 0.00.00
2 Savolainen Hannu Pohjant 1.24.42 0.10.33

Sarja H40
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kotaniemi Juha KoskRi 1.04.16 0.00.00
2 Oikarinen Matti S-2000 1.15.31 0.11.15
Järvelin Marko PeRa KES -

Sarja H45
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kuusikko Marko SalRe 1.05.22 0.00.00 25.11 23.12
2 Maaninka Mika OSVA 1.07.45 0.02.23 22.41 20.64
3 Kela Marko OulRe 1.20.52 0.15.30 17.25 15.89

Sarja H50
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Veijola Seppo IinYr 49.36 0.00.00 46.08 40.65
2 Hyvönen Panu Pohjant 50.19 0.00.43 44.06 38.87
3 Savolainen Jouni Pohjant 50.52 0.01.16 42.23 37.26
4 Alahäivälä Tapani PudU 1.02.06 0.12.30 33.49 29.55
5 Pietiläinen Ilpo Pohjant 1.02.28 0.12.52 32.20 28.41
6 Pääkkönen Jarmo KiimU 1.22.06 0.32.30 23.66 20.88

Sarja H55
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Härkönen Antti PudU 57.54 0.00.00
2 Lotvonen Kari LaiVe 1.27.02 0.29.08

Sarja H60
Matka
Osallistujien määrä 8
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Vilminko Pauli SiSe 43.47 0.00.00 38.67 35.55
2 Grekelä Antti HaHe 48.50 0.05.03 33.93 31.19
3 Tahkola Tapio KEV 50.47 0.07.00 31.91 29.34
4 Kotila Harri YlikNM 51.04 0.07.17 31.02 28.52
5 Karppinen Jouko VaKa 52.46 0.08.59 29.34 26.97
6 Kaasinen Aulis Pohjant 53.39 0.09.52 28.18 25.90
7 Suorsa Matti PudU 58.21 0.14.34 25.29 23.25
8 Ronkainen Timo KEV 1.05.50 0.22.03 21.86 20.10

Sarja H65
Matka
Osallistujien määrä 7
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Ruokamo Eero OuTa 53.45 0.00.00 30.78 25.79
2 Toppari Pekka PuolRy 53.56 0.00.11 29.91 25.06
3 Malm Lauri Reima 54.23 0.00.38 28.90 24.22
4 Udd Esko LänRa 55.51 0.02.06 27.40 22.96
5 Hurskainen Pentti OulRe 58.16 0.04.31 25.55 21.41
6 Toropainen Pauli ONMKY 1.17.28 0.23.43 18.69 15.66
Päivärinta Matti KiimU HYL -

Sarja H70
Matka
Osallistujien määrä 14
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Sevon Niilo SalRe 39.01 0.00.00 34.74 33.82
2 Holster Paavo OH 40.51 0.01.50 32.79 31.93
3 Salminen Jorma VaKa 41.40 0.02.39 31.78 30.93
4 Laitinen Olli PeRa 43.11 0.04.10 30.30 29.50
5 Grekula Kalervo SalRe 43.36 0.04.35 29.65 28.86
6 Liedes Sakari Iisu 43.47 0.04.46 29.17 28.40
7 Kinnunen Raimo Pohjant 46.23 0.07.22 27.20 26.48
8 Lukkarinen Olavi Pohjant 47.15 0.08.14 26.37 25.67
9 Heinikoski Kalevi KoskRi 47.42 0.08.41 25.79 25.11
10 Juutinen Hannu Pohjant 49.48 0.10.47 24.39 23.74
11 Myllymaa Kauko OulRe 52.06 0.13.05 23.01 22.40
12 Mattila Seppo KoskRi 53.20 0.14.19 22.19 21.60
13 Pelkonen Alpo OSVA 56.40 0.17.39 20.61 20.06
14 Kaipala Rauno Pohjant 56.54 0.17.53 20.25 19.71

Sarja H75
Matka
Osallistujien määrä 6
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kukkohovi Reino OSVA 32.10 0.00.00 34.35 33.38
2 Nikula Reino OuTa 34.17 0.02.07 31.26 30.38
3 Pietiläinen Erkki PeRa 35.15 0.03.05 29.46 28.63
4 Pelkonen Toivo YlikNM 36.34 0.04.24 27.50 26.72
5 Luukkonen Taisto PudU 36.38 0.04.28 26.54 25.79
Takkinen Esko KiimU KES -

Sarja H80
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kittilä Olavi SalRe 37.15 0.00.00

Sarja H85
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Rajavaara Juhani PudU 1.19.55 0.00.00

Sarja H16
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Heikka Benjamin Pohjant 50.50 0.00.00
2 Kuusikko Miska SalRe 57.23 0.06.33

Sarja H14
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Tolvanen Elias AlatPi 29.32 0.00.00

Sarja H12TR
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Ervasti Hannes KEV 22.14 0.00.00
2 Hukkanen Pekka VierKo 22.51 0.00.37

Sarja H10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Leinonen Otso RR 11.17 0.00.00
2 Oikarinen Oiva S-2000 11.20 0.00.03
3 Westerholm Lauri VePo 12.54 0.01.37
4 Tihinen Matias LaiVe 20.32 0.09.15

Sarja H8RR
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Laurila Viljami SalRe 21.36 0.00.00

Sarja D21
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Laitinen Kaisa YlikNM 1.07.45 0.00.00 46.43 46.18
2 Lotvonen Essi LaiVe 1.17.12 0.09.27 39.22 39.01
3 Mattila Orvokki Pohjant 1.21.17 0.13.32 35.80 35.60
4 Backman Saana IinYr 1.28.38 0.20.53 31.50 31.33
5 Barrera Jessica COL 2.58.38 1.50.53 14.97 14.89

Sarja D35
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Luttinen Tuula OTaru 2.19.07 0.00.00

Sarja D40
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lohela Päivi YlikNM 1.33.50 0.00.00
Kela Merja OulRe KES -

Sarja D45
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Haataja Mirka YlikNM 48.41 0.00.00 39.73 26.88
2 Leskelä Maarit OSVA 1.02.29 0.13.48 29.40 19.90
3 Laurila Sari SalRe 1.25.56 0.37.15 20.26 13.71
Tolvanen Heidi AlatPi HYL -

Sarja D50
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Lotvonen Arja LaiVe 51.21 0.00.00
2 Aikio Outi Pohjant 1.07.08 0.15.47

Sarja D55
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Kosamo Maire PudU 55.27 0.00.00 34.58 30.65
2 Jokikokko Tarja OuTa 55.40 0.00.13 31.87 28.24
3 Väänänen Mervi OuTa 1.09.01 0.13.34 23.62 20.93

Sarja D60
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Määttä Anne KEV 40.39 0.00.00 37.81 37.23
2 Käkelä Maija PuolRy 45.40 0.05.01 31.97 31.48
3 Kuusela Vappu VaKa 55.07 0.14.28 25.10 24.71
4 Karjalainen Seija LaiVe 55.27 0.14.48 23.56 23.20

Sarja D65
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Halme Ritva KiimU 41.15 0.00.00 22.79 20.97
2 Kela Mirja OulRe 43.36 0.02.21 19.94 18.36
3 Pelkonen Maija OSVA 51.28 0.10.13 15.52 14.29

Sarja D70
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Mattila Ulla Pohjant 43.58 0.00.00
2 Vilppola Anneli Iisu 49.06 0.05.08

Sarja D75
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Hankonen Anna-Liisa Iisu 45.15 0.00.00

Sarja D18
Matka
Osallistujien määrä 1
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen Pisteet Maastopisteet
1 Päkkilä Suvi HaHe 1.08.22 0.00.00

Sarja D14
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Anttila Minea Pohjant 26.22 0.00.00
2 Jaatinen Ilona HaHe 29.42 0.03.20
3 Lehtonen Olivia VePo 31.07 0.04.45
4 Hasu Elsa S-2000 32.58 0.06.36

Sarja D12
Matka
Osallistujien määrä 2
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Hasu Eevi S-2000 14.53 0.00.00
2 Kuusikko Kiia SalRe 17.02 0.02.09

Sarja D12TR
Matka
Osallistujien määrä 3
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Pussila Iida-Maija S-2000 21.26 0.00.00
2 Hyvärinen Iida LaiVe 23.55 0.02.29
3 Päkkilä Venla HaHe 24.22 0.02.56

Sarja D10RR
Matka
Osallistujien määrä 4
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Väisänen Martta LaiVe 10.10 0.00.00
2 Anttila Ilona Pohjant 11.10 0.01.00
3 Alahäivälä Silja PudU 11.52 0.01.42
4 Märsynaho Minja PuolRy 16.52 0.06.42

Sarja D8RR
Matka
Osallistujien määrä 5
Sija Nimi Seura Aika Ero kärkeen
1 Kangas Inga SalRe 17.25 0.00.00
2 Määttä Malla LänRa 19.22 0.01.57
3 Anttila Oona Pohjant 23.29 0.06.04
4 Siltala Sanni OTaru 27.12 0.09.47
5 Tihinen Milja LaiVe 29.01 0.11.36